CitiKonto

Sprawdź
+ 700 zł premii
19 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2024.05.09

Czy warto założyć nowe CitiKonto w CitiBank Handlowy? Czy konto jest w 100% bezwarunkowo darmowe? Jak zdobyć 700 zł premii za założenie konta? Zobacz opinie o CitiBanku oraz naszą recenzję.

Citi Handlowy należy do 10 największych banków w Polsce. Z sumą bilansową na poziomie 61 mld zł zajmuje pod tym względem dziewiąte miejsce.

Od lat Citibank pozycjonuje się jako bank dla osób o ponadprzeciętnej sytuacji finansowej. Z racji na znanego na całym świecie właściciela (amerykański Citibank) często jest wybierany przez klientów zagranicznych otwierających rachunek płatniczy w Polsce.

Opłaty

W ostatnim czasie Citi Handlowy odświeżył ofertę jednego ze swoich rachunków – CitiKonta. Zmiany okazały się dość zaskakujące, ponieważ w dobie podwyższania opłat przez konkurencję bank zaproponował podstawowe usługi za darmo.

Podstawowa tabela opłat i prowizji nowego rachunku CitiKonto CitiBanku Handlowego wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
CitiBank Handlowy
Nazwa
CitiKonto
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
30 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Bankomaty
0 zł / 8 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - bankomaty Citi Handlowy
0 zł - cztery pierwsze wypłaty w miesiącu z dowolnego bankomatu
8 zł - piąta i kolejne wypłaty z bankomatów obcych
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - bankomaty Citi za granicą
0 zł - 4 pierwsze wypłaty w miesiącu z dowolnego bankomatu
8 zł - piąta i kolejne wypłaty z bankomatów obcych
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
30 zł: oddział
0 zł bankomat
Konto oszczędnościowe
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Oznacza to, że Citibank nie pobiera on opłat za:

 • prowadzenie CitiKonta,
 • wydanie i obsługę karty płatniczej,
 • przelewy internetowe.

Ponadto pozwala na wykonanie trzech przelewów ekspresowych w miesiącu za darmo. Dla klienta oznacza to oszczędność rzędu 15-30 zł, ponieważ za tego typu transfer konkurencja pobiera zwykle 5-10 zł.

Co z bankomatami? Oczywiście wypłaty z urządzeń własnych w kraju i tych należących do Citibanku za granicą odbywają się bez kosztów.

Ponadto posiadaczowi CitiKonta przysługują cztery darmowe wypłaty w miesiącu z obcych urządzeń. Za każdą kolejną zapłaci on 8 zł. Identyczne zasady obowiązują dla transakcji w bankomatach zagranicznych (nielimitowane są te realizowane w maszynach z logo Citibanku).

Warto wspomnieć o darmowym dostępie do wszystkich wpłatomatów w kraju. Zwykle klienci innych banków mogą bez opłat korzystać z urządzeń samoobsługowych jednej-dwóch sieci.

CitiKonto jako rachunek wspólny

CitiKonto może być prowadzone jako rachunek wspólny. Wówczas obowiązują identyczne warunki cenowe jak przy koncie indywidualnym.

Oznacza to, że każdy ze współposiadaczy może mieć za 0 zł swoją kartę debetową z osobnymi limitami darmowych wypłat z obcych bankomatów (po cztery w kraju i za granicą w miesiącu).

powrót do menu ↑

Promocja 700 zł na start

citibank promocja 700 złNowi klienci, którzy otworzą CitiKonto, mogą zgarnąć premię pieniężną o łącznej wartości 700 zł.

By otrzymać nagrody, należy:

 • Do 18 czerwca 2024 r. wypełnić wniosek na stronie promocji, a następnie zawrzeć umowę o CitiKonto i kartę płatniczą, wyrażając przy tym zgody marketingowe na kontakt elektroniczny i telefoniczny,
 • W każdym z  kolejnych 2 miesięcy po otwarciu CitKonta, otrzymać na konto wpłatę z dowolnego tytułu min. 2000 zł (nagroda 130 zł),
 • W każdym z  kolejnych 5 miesięcy po otwarciu CitKonta, wykonać kartą min. 3 transakcje bezgotówkowe, na łączną kwotę min. 100 zł (nagroda 250 zł),
 • W każdym z  kolejnych 5 miesięcy po otwarciu CitKonta, otrzymać na konto wpłatę min. 2000 zł tytułem wynagrodzenia (nagroda 300 zł w gotówce).

Szerzej o aktualnych promocjach piszemy tutaj:  700 zł za konto w Citibanku .

powrót do menu ↑

Citibank online

Bankowość elektroniczna Citi Handlowego nie zbiera dobrych recenzji wśród klientów. Dotyczy to zarówno bankowości internetowej, jak i aplikacji mobilnej.

Oczywiście system transakcyjny ma też zalety. Jedną z nich technologia RWD, która sprawia, że konto można w miarę wygodnie obsługuje się na wszystkich urządzeniach. Użytkownik może ustalić kolejność wyświetlania poszczególnych modułów.

Wyróżnikiem Citibank Online jest dostęp do Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS). Dzięki temu klient banku może zdalnie załatwić różne sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi, np. składać wnioski czy kontrolować terminowość przekazywania przez pracodawcę składek emerytalnych.

powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna

Aplikacja Citi Mobile należy do najgorzej ocenianych na rynku. Użytkownicy urządzeń z Androidem przyznali jej średnio 2 gwiazdki. Klienci korzystający ze sprzętów pracujących na iOS-ie wystawili jej 1,6 gwiazdki. Co ciekawe nota ta obniża się z roku na rok. Aplikacja mobilna jest piętą achillesową Banku Handlowego. Drastycznie odbiega od jego wizerunku.

Klienci narzekają m.in. na długi czas uruchamiania i ubogie informacje w historii rachunku. Po jednej z aktualizacji aplikację pozbawiono funkcji skanowania faktur, która znacznie przyspieszała opłacanie stałych rachunków.

Na tle konkurencyjnych rozwiązań funkcjonalność Citi Mobile jest mocno ograniczona. Citibank wypada blado również w kwestii płatności mobilnych. Udostępnia jedynie systemy: Google Pay, Apple Pay i Blik.

Jednak w aplikacji znajdziemy kilka przydatnych funkcji, w tym:

 • powiadomienia push,
 • mobilną autoryzację,
 • aktywację karty,
 • rozkładanie na raty wybranej kwoty zadłużenia z karty kredytowej,
 • Citibank Global Wallet, czyli automatyczne rozpoznawanie waluty transakcji realizowanej kartą (płatności zagraniczne bez kosztów przewalutowania).
powrót do menu ↑

Czy warto?

CitiKonto to dobra propozycja dla osób szukających darmowego rachunku, którzy chcą też tanio i wygodnie wymieniać dewizy oraz nie ponosić kosztów przewalutowania przy płatnościach zagranicznych. Za otwarciem nowego rachunku Citibanku przemawia również wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe.

CitiKonto może służyć jako ROR pierwszego wyboru, ale nie wszystkim. Ma bowiem poważne wady. Prócz limitu darmowych wypłat z obcych bankomatów jest nią niefunkcjonalna aplikacja mobilna.

powrót do menu ↑

Zakładanie konta

CitiKonto można założyć online na dwa sposoby:

 1. Metodą na selfie
  Na komputerze lub telefonie wypełnia się wniosek internetowy. Następnie kilka się w link otrzymany SMS-em. Przenosi on na stronę, na której potwierdza się tożsamość, czyli wykonuje smartfonem zdjęcie dowodu osobistego i twarzy. Umowę zatwierdza się SMS-em. Proces trwa ok. 15 minut.
 2. Przez kuriera
  Trzeba wypełnić wniosek online i zaczekać na telefon od konsultanta, a następnie umówić się z doręczycielem na podpisanie umowy. Całość trwa do 10 dni roboczych. Drugie tyle, licząc od dnia aktywacji konta, czeka się na kartę do rachunku.

W każdym ze sposobów do zawarcia umowy wystarczy dowód osobisty.

CitiKonto

Kumulacja promocji

+ 700 zł premii
19 dni do końca promocji
7 Ocena Łączna
28 opinie
Citikonto

9Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9.5
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe korzyści
9
5.8Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.4
Bankowość internetowa i mobilna
5.3
Dodatkowe korzyści
5.7
ZALETY
 • bonus 700 zł na start,
 • darmowe konto i karta,
 • trzy darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu,
 • usługa wielowalutowa (płatności zagraniczne bez kosztów przewalutowania),
 • niski spread (ok. 1 proc.) i dość korzystne kursy w kantorze online,
 • darmowe wszystkie wpłatomaty w Polsce,
 • możliwość otwarcia w pełni online w 15 minut.
WADY
 • tylko cztery darmowe wypłaty z obcych bankomatów w miesiącu,
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze

Tags:

21 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Adam 29 Sierpień 2022 09:36

  W Citi Handlowy odradzam otwarcie konta. Dlaczego? Otóż, w przypadku jakiegokolwiek zajęcia konta przez urząd skarbowy albo inną instytucję, która wg. ustawy o bankach ma takie prawo, bank nie poinformuje swojego klienta o tym fakcie, chociaż ma jego email i numer telefonu. Twój tzw. opiekun w Citi Bank nie zadzwoni by Ciebie poinformować o zajęciu, chociaż mógłby Cię poinformować w ramach przyzwoitości, poszanowania klienta i troski o niego, choć ma taką możliwość, ale tego nie zrobi. Czysta przyzwoitość nakazywałaby poinformowanie go. Bank wykręca się informacją, że “nie ma zwyczaju”. Uważam, że ten “zwyczaj” powinien zostać zmieniony, ale po rozmowach z bankiem okazało się, że nie ma woli w Citi Handlowym, aby ten zwyczaj został zmieniony. Citi Handlowy nie dba więc o swoich klientów.
  Jeżeli będziesz miał pilny wyjazd służbowy na przykład w weekend a w piątek bez Twojej wiedzy bank zablokuje Twoje konto, będziesz musiał odwołać ten pilny wyjazd, bo nie będziesz miał środków na opłaty służbowe, takie jak paliwo, hotele, obiady, etc. Citi Bank zablokuje całe Twoje konto nawet jeżeli kwota blokady jest dużo mniejsza niż Twoje środki na koncie. Powinien na logikę zablokować konkretną kwotę, na którą jest zajęcie, natomiast bank Citi Handlowy blokuje całe Twoje konto. W ustawie o bankach nie ma zakazu informowania klienta o zajęciu. Na dodatek, ustawa mówi, że klient może korzystać z rachunku w ramach posiadanej wolnej kwoty, ale Citi Bank nie zastosował tej możliwości w moim przypadku, bo przypuszczalnie mu się po prostu nie chciało. Więc, przy najbliższej okazji zamknę konto w Citi Bank i otworzę w banku, który będzie się o mnie troszczył.

 2. Odpowiedz
  Wiks 6 Październik 2020 11:47
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Dostałam kartę jakoś 2 dni temu, a konto otwierane pod koniec września września. Także trochę to trwało. Ale karta doszła.

  Pomocne(12) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  telo 4 Październik 2020 22:28
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  100

  Mam pytania odnośnie promocji z premią 150 zł.
  Czy ten przelew w kwocie min. 2 000 zł może zostać wykonany już w październiku? No bo skoro ma być do grudnia… Wówczas za jednym razem spełniony mamy warunek uzyskania pierwszej nagrody 50 zł (przelew 100 zł) i ostatniego 50 zł (przelew 2000 zł)

  Pomocne(19) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Dociekliwy 6 Październik 2020 12:00

   Jak najbardziej wszystko może zostać wykonane już w październiku.
   CitiBank jedynie określa maksymalne terminy spełnienia tych warunków.

   Także można działać od razu 🙂

 4. Odpowiedz
  kasi 1 Październik 2020 10:17
  3.3
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  70

  Uprzejmie informuję, że problem z otwarciem konta nastąpił ze względu na błąd po stronie banku. Obecnie pracujemy nad jego rozwiązaniem.
  W wyniku błędu dokumenty wymagane do uruchomienia konta nie zostały wgrane do Citibank Online. Umowa zostanie ponownie wprowadzona w najbliższym czasie i będzie Pan objęty Ofertą Promocyjną.

  Pomocne(2) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Magik 3 Październik 2020 15:04

   To sam komunikat dostałem. Wczoraj dostałem smsa o możliwości podpisania umowy. Dzisiaj podpisałem. Teraz czekam na aktywację konta.

 5. Odpowiedz
  Mada 26 Wrzesień 2020 19:20
  4
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  80

  Konto otwarte 7 dni temu ale nie otrzymałem jeszcze listu z kartą. Czy ktoś czeka jeszcze za kartą a otwierał konto w podobnym terminie?

  Pomocne(9) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Kasia 25 Wrzesień 2020 06:21
  4
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  A ktoś podpisywał umowy poprzez bankowość internetową? Taka formę mi zaproponowano i nijak nie widzę dokumentów do podpisania. Próbowałem wszystkich przeglądarek.

  Pomocne(4) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   budzimig 28 Wrzesień 2020 15:22

   Trochę to trwa. Sprawdź:

   Kontakt — Moje dokumenty — Sprawdź umowy

   U mnie te dokumenty pojawiły się dopiero po kliku dniach…

 7. Odpowiedz
  Stefan 22 Wrzesień 2020 15:30
  3.8
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  80

  Czy płatność google pay załatwi doładowanie Revoluta za pośrednictwem tego narzędzia?

  Pomocne(14) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  qsia 20 Wrzesień 2020 16:12
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Przy zakładaniu przez selfie karta przychodzi listem zwykłym ? Jak z umową ? Kurier doręcza ?

  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Michu 6 Październik 2020 12:16

   ja niestety mam kuriera… zobaczymy, kiedy zadzwonią w celu jego umówienia.

   Nie zauważyłem przycisku rozpocznij na selfie i czekałem… jak dostrzegłem to strona się przeładowała i wyświetliło się że będzie kurier…

  • Odpowiedz
   mka 6 Październik 2020 11:49

   Umowa jest wysyłana kurierem, a karta pocztą. U mnie karta przyszła dzień później, czyli tak jakby listem ekonomicznym.

 9. Odpowiedz
  maria 19 Wrzesień 2020 23:27
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  W końcu naprawdę darmowe konto i to bez żadnych dodatkowych warunków do spełnienia!

  Pomocne(8) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  andrezj 16 Wrzesień 2020 06:25
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Czy w tej promocji 150 zł na start, w trzecim miesiącu trzeba zapewnić koniecznie wpływ wynagrodzenia? Czy może być to zwykły przezlew z innego banku?

  Ogólnie konto bardzo fajne do darmowości nie trzeba wykonywać żadnych transakcji kartą – po prostu darmowe i kropka

  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   szary 21 Wrzesień 2020 15:50

   Nie musi to być koniecznie przelew od pracodawcy. Można przelać sobie pieniądze ze swojego rachunku w innym banku.

   Ważna by ta wpłata nie pochodziła z rachunku w Citi

 11. Odpowiedz
  Adam 10 Wrzesień 2020 15:36
  4.5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  100

  Komuś już się udało aktywować to citikonto? Ja już dostałem wszystkie dokumenty, weryfikacja pozytywna a konta nie mam od dwóch dni (mam kartę kredytową Citi więc mogę się zalogować)

  Pomocne(4) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  uzytkownik 9 Wrzesień 2020 13:13
  3
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  50

  Chyba już dwudziesty raz poprawiam zdjęcia i cały czas komunikat: „Przepraszamy. Wsytąpił błąd.” Nie wiem, czy to kwestia zdjęć, czy coś u nich.

  Ich aplikacja do weryfikacji zawęża i wydłuża u mnie obraz, wobec czego bardzo trudno jest trafić w ramkę przy robieniu zdjęć dokumentu.

  Pomocne(5) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 13. Odpowiedz
  elka 7 Wrzesień 2020 12:18
  4.15
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  80

  Widzę też, że trzeba podpisać regulamin promocji:
  ” oraz w terminie 10 dni od otwarcia Konta podpiszą niniejszy Regulamin” (w regulaminie jest miejsce na to).

  Czy w wersji z zakładaniem konta przez selfie selfie zaznacza się jakieś zgody na regulamin?

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Marcin 6 Październik 2020 12:14

   Przychodzi kod sms, którym się podpisuje kilka dokumentów, myślę, że to liczy się jako podpisanie.

   Dodatkowo na email przychodzą dokumenty, z informacją, że jeśli jest wśród nich regulamin promocji to znaczy, że konto zostało otwarte w promocji.

 14. Odpowiedz
  jakas pani 5 Wrzesień 2020 12:00
  4
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  100

  U mnie był problem z otwarciem zdalnie i dziś zadzwonili, że przyślą kuriera z umową.

  Wyskakiwał błąd na etapie biometrii twarzy. Gdy wyszedłam z ich strony, przyszła wiadomość na maila:

  „Drogi Kliencie,

  Otrzymaliśmy Twój wniosek o otwarcie konta osobistego.
  Pracownik banku skontakuje się z Tobą w celu umówienia Kuriera.

  Pozdrawiamy
  Citi Handlowy”

  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0