Konto Oszczędnościowe Citi

Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2019.09.26

Jeżeli jesteśmy nowymi klientami CitiBanku, możemy otworzyć konto oszczędnościowe o oprocentowaniu 3% w skali roku przez 6 miesięcy dla środków do 100 000 zł.

Citi Handlowy kusi dobrze oprocentowanym kontem oszczędnościowym, ale wymaga ulokowania dużej kwoty albo sporych wpływów miesięcznych i używania karty kredytowej. Lecz wyrobienie tej ostatniej może być opłacalne.

Banki z reguły mocno ograniczają kwoty, jakie można w nich ulokować na atrakcyjnych warunkach. Przeważnie wyższe odsetki dostępne są dla sum nie większych niż 10-50 tys. zł. Lecz znajdziemy również kilka dobrych ofert dla dużych środków. Jedną z nich dostępna jest w Citi Handlowym.

Oprocentowanie

W ramach III edycji promocji „Citi Priority – Razem lepiej” organizacja kierowana przez Sławomira Sikorę płaci 3 proc. dla kwot do 100 tys. zł. Oprocentowanie w tej wysokości nalicza przez pół roku od otwarcia rachunku.

Standardowa stawka oprocentowania to 0,1 proc. Kapitalizacja odbywa się raz w miesiącu.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Citi Handlowy
Nazwa
Konto oszczędnościowe
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
10 zł
Oprocentowanie promocyjne
3,0% do 100 000 zł przez 6 miesięcy
Oprocentowanie standardowe
0,1%

Promocja 3% do 100 000 zł

Z oferty, która kończy się 31 stycznia 2020 r., skorzystają nowi klienci. W myśl regulaminu chodzi o osoby, które nie posiadały konta osobistego typu Citi Priority, Citigold, Citigold Private Client ani rachunku oszczędnościowego od 1 stycznia 2018 r.

Skorzystanie z oferty wymaga zawarcia umowy o konto osobiste Citi Priority. Niezbędne jest także otwarcie konta oszczędnościowego oraz wyrobienie karty kredytowej – można dodatkowo zyskać w promocjach kart kredytowych Citibanku.

Jak uzyskać wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego w Citi Handlowym?

 • Do 31 stycznia otworzyć lub przekształcić posiadany rachunek bieżący w Citi Priority
 • Do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego po zawarciu umowy o nowy ROR zalogować się do bankowości internetowej albo aplikacji mobilnej Citi Handlowego i otworzyć konto oszczędnościowe
 • W każdym z sześciu kolejnych miesięcy po otwarciu konta oszczędnościowego utrzymać średnie miesięczne saldo na wszystkich rachunkach w wysokości 100 tys. zł lub zasilać ROR min. 8 tys. zł
  Uwaga! Na potrzeby promocji nie będą akceptowane przelewy z kont klientów indywidualnych prowadzonych przez Citi Handlowy.
 • Wyrobić dowolną kartę kredytową Citi Handlowego, używać jej i spłacać zadłużenie z konta w Citi Handlowym
  Ważne! Każdorazowo spłata długu powinna nastąpić w miesiącu, za który naliczane są odsetki na koncie oszczędnościowym lub w miesiącu poprzednim.

Wypłata podwyższonych odsetek

O naliczeniu ponadprzeciętnego oprocentowania bank powiadomi klienta SMS-em albo w wiadomości w systemie transakcyjnym do 10. dnia kolejnego miesiąca po spełnieniu warunków. Odsetki wypłaci do 12. dnia tego miesiąca.

Brak spełnienia wymogów (saldo albo wpływy oraz spłata karty kredytowej) w jednym miesiącu nie pozbawia prawa do naliczenia oprocentowania promocyjnego w kolejnych miesiącach.

Kalkulator zysków

Poniżej w tabeli został obliczony zysk z konta oszczędnościowego (3%) w zależności od kwoty na koniec okresu umownego (po 6 miesiącach)

Kwota lokaty [zł]Zysk przed opodatkowaniem [zł]Zysk po opodatkowaniu [zł]
5 00075.4761.06
10 000150.94122.12
50 000754.7610.58
100 0001509.411221.17

Ile kosztuje konto Citi Priority

Za prowadzenie konta Citi Priority Bank Handlowy nalicza 30 zł miesięcznie. Zwolnienie z tej opłaty uzyskuje się po zapewnieniu wpływów 5 tys. zł albo pod warunkiem utrzymania średniego miesięcznego salda na wszystkich rachunkach w wysokości 30 tys. zł.

Jeśli więc mamy spore oszczędności i wpłacimy je na konto oszczędnościowe, automatycznie unikniemy daniny za prowadzenie konta osobistego. Z pozostałych podstawowych usług (karta, wszystkie bankomaty w kraju, zwykłe przelewy internetowe) możemy korzystać bezwarunkowo bezpłatnie.

Pełna analiza opłat konta Citi Priority została zamieszczona tutaj.

Zalety i wady

Jeśli mamy spore oszczędności i chcielibyśmy bezpiecznie je pomnożyć, konto oszczędnościowe Citi Handlowego może być dobrym rozwiązaniem. W wariancie promocyjnym konto oszczędnościowe Citi Handlowy (3% w skali roku na 6 miesięcy) należy do najwyżej oprocentowanych na rynku.

Lokując w banku przynajmniej 100 tys. zł albo otrzymując wpływy 8 tys. zł miesięcznie, unikniemy przy okazji opłaty za ROR.

Na potrzeby promocji musimy też wyrobić kartę kredytową, np. darmową Citi Simplicity. Dodatkowo możemy zgarnąć za to 400-zł bon do wykorzystania np. na Allegro lub w Biedronce.

By zdobyć premię za kredytówkę, musimy wydać nią w trzy miesiące łącznie 1500 zł i raz zalogować się do bankowości internetowej bądź aplikacji mobilnej.

W ten sposób możemy skorzystać podwójnie – z podwyższonego oprocentowania i premii za wyrobienie karty kredytowej.

Citi Priority + Konto Oszczędnościowe

3% | do 100 000 zł | 6 miesięcy

8 Ocena Łączna
1 opinie
Citi Konto Oszczędnościowe

6.5Ocena Redakcji
Ocena
6.5
10Ocena Użytkowników
Ocena
10
ZALETY
 • oprocentowanie,
WADY
 • ograniczone grono odbiorców oferty,
 • dość skomplikowane warunki dodatkowe
 • dostępne tylko z kartą kredytową.
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0