Nest Bank

Nest Bank to nowy bank, powstały z połączenia Smart Bank z FM Bankiem. Właścicielem Nestu Bank jest brytyjski fundusz AnaCap. Bank ma gwarancje BFG. Zobaczmy jak szczegółowo wygląda oferta banku w porównaniu z innymi kontami bankowymi.

W ofercie Nest Banku dostępne są konta indywidualne i konta firmowe, a także szereg innych usług.

Ale jaki to bank ten Nest Bank?

Nest Bank to nazwa, która na polskim rynku usług bankowych widnieje od końca października 2016. Instytucja ta powstała z organów FM Banku PBP, czyli Banku Smart oraz Biz Banku. Wszystkie wymienione marki zostały zastąpione jednolitą marką oraz nazwą Nest Bank.

NestBank to nie tylko większa skala inwestycji i szerszy zakres działania, ale także zupełnie inna filozofia. Słowo „Nest” oznacza bowiem „gniazdo”. Ma to być nawiązaniem do nowej strategii firmy, która chce być przyjazna rodzinom. Stąd też produkty, takie jak konto oszczędnościowe Nest z oprocentowaniem uzależnionym od liczby dzieci (Nest Rodzinne Oszczędności).

Klientami docelowymi Nest Banku mają być przede wszystkim osoby prywatne oraz właściciele mikroprzedsiębiorstw. Sam wystrój placówek i nowe logo nawiązują do filozofii firmy. Będą one bowiem bardziej przypominać kawiarnie, w których klienci mogą napić się kakao lub gorącej czekolady, niż zimne i bardzo oficjalne instytucje bankowe. Logo stylizowane jest natomiast na odręczny podpis mający być gwarantem wysokiej jakości usług.

SMART Bank, z którego powstał Nest należał do FM Bank PBP S.A. Został od wyodrębniony jako zupełnie nowa marka w 2014 r. Był to pierwszy w Polsce prawdziwy bank wirtualny – wszystkie jego usługi dostępne były na urządzeniach mobilnych.

Właścicielem całej grupy Nest Bank jest brytyjski fundusz private equity AnaCap – wyróżniający się ogromnym doświadczeniem, jeden z największych inwestorów private equity w europejskim sektorze usług finansowych. AnaCap zarządza funduszami o łącznej wartości ok. 2,9 mld euro.

Nest  Bank jest tworzony przez doświadczonych menedżerów, który specjalizują się w bankowości internetowej. Przebywając okresowo za granicą, obsługa mobilna może okazać się niezwykłym ułatwieniem. Dzięki niej możliwe stanie się załatwienie problemów codziennego dnia, np. uregulowanie bieżących płatności. Bank obsługuje mobilnych Polaków oraz obywateli krajów członkowskich UE.

Środki pieniężne gromadzone na rachunkach w Nest Banku są zagwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W pełni zabezpieczona jest kwota nieprzekraczająca 100 000 euro w złotych.

BFG gwarantuje zwrot 100% środków zgromadzonych w Nest Bank, niezależnie od ilości rachunków jednego klienta.

Konta Nest Bank:

Promocja Nest Konto

Nest Konto

Nest Konto w Banku Nest to konto osobiste bezwarunkowo darmowe. Prawdziwe konto za 0 zł. Zobacz recenzję konta oraz opinie użytkowników.

Nest Konto Oszczędnościowe

Nest Konto Oszczędnościowe

Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności to podstawowy rachunek oszczędnościowy w Nest Banku.

Promocja BIZnest Konto

BIZnest Konto

Konto Biznest w Nest Banku to konto firmowe dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Bezwarunkowe 0 zł za niemal wszystkie podstawowe usługi bankowe.

Nest Lokata Witaj

Nest Lokata Witaj

Nest Lokata Witaj na 7,1% w Nest Banku zapewnia wysokie na rynku oprocentowanie, ale jest dostępna tylko dla nowych klientów Nest Banku. Czy warto ją założyć? Sprawdźmy. ...

Nest Lokata Nowe Środki 3m

Nest Lokata Nowe Środki 3m

Nest Lokata Nowe Środki zapewni klientom Nest Banku odsetki nawet sześciokrotnie większe niż depozyty ze standardowej oferty tej instytucji. Lokatę założą oni przez internet lub w ...

Nest Lokata Witaj 6%

Nest Lokata Witaj 6%

Nest Lokata Witaj 6% na 3 miesiące to lokata dla nowych klientów, którzy zdecydują się otworzyć darmowe konto w Nest Banku. Tytułowy depozyt to wabik mający zachęcić ...

Nest Lokata Nowe Środki 3m

Nest Lokata Nowe Środki 3m

Dostępna w Nest Banku Nest Lokata Nowe Środki na 3 miesiące to dobry sposób na bezpieczne ulokowanie dużych oszczędności. Depozyt zapewni nam odsetki w wysokości 1,5 proc.

HIT Nest Rodzinne Oszczędności

Nest Rodzinne Oszczędności

Nest Rodzinne Oszczędności to rodzinne konto oszczędnościowe, które wspiera regularne i długoterminowe oszczędzanie oferując oprócz oprocentowania, roczną premię do nawet 30%.

Najtańsze Nest Konto Waluta

Nest Konto Waluta

Konta walutowe Nest oferują większość usług całkowicie za darmo. Do wyboru mamy Nest Konto Waluta w EUR, USD lub GBP. Zobacz analizę oferty oraz opinie użytkowników.

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0