Nest Konto Waluta

Dodaj do porównywarki

Czy Nest Konto Waluta w Nest Banku to aktualnie najtańsze konto walutowe w Euro? Naprawdę za nic się nie płaci? Kursy walut są korzystne? Przeczytaj naszą analizę i opinie użytkowników tego rachunku.

Rodzina kont walutowych Nest Banku (EURO/USD/GBP) jest przede wszystkim chętnie wybierana przez ludzi młodych, którym zależy na elastyczności, wygodzie i niskich kosztach utrzymania rachunku.

Nest Bank zdążył już zasłynąć z całkowicie darmowego rachunku osobistego Nest Konto, jednak kto by przypuszczał, że również konto walutowe będzie niemal zupełnie zwolnione z opłat? Tym razem trzeba jednak być nieco bardziej uważnym, gdyż możemy niespodziewanie narazić się na kilka niepotrzebnych wydatków.

Przyjrzyjmy się więc bliżej temu, co oferuje Nest Konto Waluta EUR/USD/GBP.

Nest Konto Waluta – podstawowe informacje

Konto walutowe w Euro – Nest Bank jest przeznaczone zwłaszcza dla osób przebywających na stałe poza granicami kraju i podejmujących zatrudnienie w jednym z państw strefy Euro. Tym samym odpada konieczność podpisywania umowy z zagranicznym bankiem, której zapisy mogą być dla nas nie do końca zrozumiałe.

Jego założeniem zainteresują się ponadto zapewne Ci wszyscy, którzy sporadycznie dokonują płatności w europejskiej walucie, chociażby podczas pobytu wakacyjnego w krajach Unii. Jak się jednak za chwilę okaże, takie rozwiązanie będzie korzystne wyłącznie pod określonymi warunkami.

Waluty

Konto walutower Nest Bank dostępne jest w euro, dolarach i funtach. Spread utrzymuje się na poziomie 7%, chyba że wykupiona jest usługa korzystne przewalutowania  – wówczas wynosi on ok. 1,3%. Usługa Korzystnych Przewalutowań jest jednak dodatkowo płatna 0,3 EUR/0,35 USD/0,3 GBP miesięcznie (kwota pobierana z jednego konta).

Konto walutowe NestBank – co za darmo?

Założenie i prowadzenie rachunku walutowego, a także przelewy krajowe, są w Banku Nest całkowicie pozbawione kosztów. Podobnie ma się rzecz odnośnie korzystania z usługi zleceń stałych. Co bardzo istotne w przypadku konta walutowego, nie zapłacimy ani grosza za przelewy europejskie SEPA, czego trudno wypatrywać obecnie w ofercie konkurencyjnych banków.

powrót do menu ↑

Opłaty

Tabela opłat i prowizji jeśli chodzi o Nest Konto Waluta, wygląda tak:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Nest Bank
Nazwa
Nest Konto Waluta
Waluty
EUR, USD, GBP
Szacunkowy spread
ok. 1,3% - usługa Korzystne Przewalutowania
7% - standardowo
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
Przelew walutowy zagraniczny SWIFT
3EUR/4 USD/2,5 GBP
Koszt przyjęcia przelewu walutowego
Rodzaje kart płatniczych
VISA do konta w EURO, USD, GBP
Wydanie karty
0 - jeśli do konta w PLN nie wydano karty
5EUR/ 6USD/ 4GBP - w innym przypadku
Użytkowanie karty
0 lub 5EUR/6USD/4GBP
Zwolnienie z opłaty za kartę
brak karty debetowej do Nest Konta w PLN
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Konto oszczędnościowe
 • EUR: 0,1%
 • GBP: 0,1%
 • USD: 0,1%
Plusy
 • Najtańsze konto walutowe w rankingu kont walutowych
 • Darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą
 • Darmowe przelewy europejskie SEPA w Euro
 • Korzystne kursy wymiany walut, dzięki usłudze Korzystnych Przewalutowań
 • Google Pay - możliwość płacenia telefonem zamiast kartą

Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne przez cały okres korzystania z oferty.

Przelew krajowy w walucie, realizowany przez internet, a także przelew europejski SEPAbezpłatne.

Co ważne, nie są także pobierane opłaty za przelewy przychodzące.

Płatne są przelewy zagraniczne (poza europejskimi SEPA). Stawka jest stała i wynosi kolejno 3 EUR/4 USD/2,5 GBP, zależnie od tego, w jakiej walucie prowadzone jest dane konto.

Korzystanie z konta walutowego Nest Banku w pewnych przypadkach, może narażać na ponoszenie pewnych wydatków. Stanie się tak zwłaszcza wtedy, jeśli w tym samym czasie będziemy posiadaczami karty debetowej dołączonej do innego rachunku w tej instytucji bankowej – chociażby rodzimego konta ROR czy rachunku biznesowego (Biznest Konto).

W tego typu sytuacji, zapłacimy jednorazowo 5 Euro za wydanie walutowej karty płatniczej, a także taką samą kwotę po każdym roku jej użytkowania.

Z pozostałych istotnych opłat warto wymienić również:

 • 3 euro za dokonanie walutowego przelewu  zagranicznego SWIFT
 • 1 euro za ustanowienie polecenia zapłaty
 • 1 euro za sprawdzenie salda oraz zmianę numeru PIN w bankomacie BZ WBK.
powrót do menu ↑

Karta walutowa

Mając konto walutowe w Nest Banku można wyrobić kartę Visa, dostępną we wszystkich trzech obsługiwanych walutach, w których założyć można konto.

Jeśli nie posiada się karty do innego konta w złotówkach w Nest Banku, to opłata za nią wynosi 0 zł. W innym przypadku miesięcznie należy, w zależności od waluty płacić 5 EUR/6 USD/4 GBP.

Wypłaty z bankomatów w Polsce są płatne od każdej transakcji; opłata jest stała i wynosi 1 EUR/1,3 USD/0,8 GBP.

Wypłaty we wszystkich tych trzech walutach z bankomatów zagranicznych są bezpłatne, jeśli wypłacamy walutę, w której dany rachunek jest prowadzony. W innym przypadku niezbędne jest przewalutowanie w wysokości 3% transakcji.

Drugą kartą jaką można sobie wyrobić do konta walutowego w Euro jest Karta V Pay. Opłaty za jej użytkowanie są podobne jak karty Visa.

powrót do menu ↑

Korzystne Przewalutowania

Istotny problem w przypadku konta walutowego Nest Banku stanowi to, że nie mamy możliwości dokonywania wpłat fizycznej waluty (euro, funtów, dolarów) na rachunek poprzez wpłatomaty ani w oddziale. Moglibyśmy wprawdzie dokonać przelewu europejskiego SEPA z rachunku w innym banku, jednak w każdym przypadku naraziłoby to nas na spory wydatek.

Nest Bank wychodzi w pewien sposób naprzeciw tej niedogodności, oferując bardzo korzystny system przewalutowań z niskim spreadem i korzystnymi kursami wymiany walut.

Warto jednak nadmienić, że korzystanie z tej opcji jest płatne i ma sens jedynie w przypadku przewalutowań większych kwot walut. Korzystne przewalutowania wiążą się bowiem z opłatą w wysokości 1 Euro za aktywację usługi, a następnie 0,30 Euro każdego miesiąca. Wyłączenie usługi “Korzystne Przewalutowania” jest bezpłatne.

Oprocentowanie konta walutowego

Rachunek walutowy Nest Konto Waluta sam w sobie nie jest oprocentowany, posiada jednak możliwość otwarcia dodatkowego rachunku oszczędnościowego walutowego we wszystkich trzech oferowanych walutach – Nest Walutowe Oszczędności. Niestety oprocentowanie tego rachunku oszczędnościowego jest także bardzo niskie i wynosi 0,1% dla każdej z walut.

Końcowe opinie o koncie walutowym Nest Konto Waluta


ZALETY:

 • jedno z najtańszych kont walutowych na rynku;
 • 0 zł za przelewy europejskie SEPA;
 • 0 zł za kartę walutową do konta (przy braku karty do konta w zł);
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w strefie euro;
 • bardzo korzystne kursy wymiany walut, dzięki usłudze “Korzystne Przewalutowania”;

WADY:

 • brak możliwości wpłaty i wypłaty walut w postaci gotówkowej;
 • płatna usługa korzystnych kursów walut (wprawdzie opłata niewielka: 1 Euro aktywacja + 0,3 Euro na miesiąc, ale jednak);


Widzimy zatem, że walutowe konto Nest Banku na tle konkurencji znacząco wyróżnia się na plus. Na takie opinie największy wpływ ma to, iż Nest Bank oferuje i w tym przypadku swoim klientom – do czego zdążył nas już przyzwyczaić – większość kluczowych usług całkowicie za darmo. Warto podkreślić wyraźnie, zwłaszcza brak opłat za przelewy krajowe i  europejskie SEPA – pozwala to na dowolne dysponowanie środkami w ramach kilku kont czy przelewanie do odbiorców w Europie, np. rodziny.

Najbardziej na założeniu Nest Konta Waluta skorzystają niewątpliwie te osoby, które nie posiadają aktywnej karty płatniczej dołączonej do innego rachunku z oferty Banku Nest. Takie osoby nie zapłacą nic za użytkowanie karty walutowej do konta. Wówczas, także wypłaty gotówki w walucie, z bankomatów w strefie euro, wykonane za pośrednictwem karty walutowej będą całkowicie bezpłatne!

Dzięki usłudze korzystnych przewalutowań konto zyskuje bardzo korzystny, niski spread, który sprawdzi się w przypadku każdej osoby poszukującej szybkiego, wygodnego rozwiązania do wymiany walut – bez ponoszenia dodatkowych, wysokich kosztów.

Jeżeli chodzi zaś o wady, to największą z nich jest bezsprzecznie brak możliwości wpłaty i wypłaty danej waluty np. euro w postaci gotówkowej. Skazani jesteśmy na zasilenie naszego konta walutą poprzez przelew z innego banku bądź przez przewalutowanie złotówek np na euro.

Nest Konto Waluta stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, wyruszających zagranicę w celach zarobkowych czy w ramach wyjazdów Erasmus. Świetnie sprawdzi się przy odbieraniu świadczeń czy wypłat zagranicznych z uwagi na brak kosztów za przelewy przychodzące. Niskie opłaty sprawiają, że jest to ciekawa oferta dla wszystkich szukających taniego konta walutowego z korzystnymi kursami walut.

powrót do menu ↑

Zakładanie Konta

Nest Konto Waluta zakładamy w bankowości elektronicznej Nest Banku, po założeniu darmowego konta osobistego w Nest Banku.

Konto w Nest Banku założysz przez:

 • Rozmowę wideo – konto otwierasz w kilka minut podczas rozmowy online,
 • Przelew – wykonujesz przelew z innego Twojego konta, a Twoje konto będzie aktywne nawet w 15 minut,
 • Kuriera  – konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy, że podpiszesz dostarczoną przez kuriera umowę,
 • Oddział – składasz wniosek online, a następnie podpisujesz umowę w oddziale.

Nest Konto Waluta

8.5 Ocena Łączna
19 opinie
Nest Konto Waluta

9Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Kursy walut
9
8.1Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
8.2
Kursy walut
8
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
24 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  ttt 2 Styczeń 2017 15:56
  4.25
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  80

  Czy Nest Konto Walutowe w Nest Bank to aktualnie najtańsze konto walutowe w Euro? Warto wg was założyć? Naprawdę nic się nie płaci za przelewy? Proszę o opinie.

  Pomocne(3) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Jadzka34 6 Styczeń 2017 12:01

   Może to też nie tak, że jest najlepsze za wszelką cenę. Nest Bank ma swoje plusy, np. te darmowe bankomaty i tanie przewalutowanie, ale nie am placówek, co za granicą mogłoby się czasem przydać. Jednak potraktuj to konto jako dodatkowe.
   Ja pracuję na co dzień w Niemczech i mam konto niemieckie a także konto w Nest Bank do którego ma też mąż w Polsce. Często korzystam z tego konta w Niemczech, bo jest tanie w prowadzeniu. Natomiast jak mi się bardziej opłaca, to korzystam z niemieckiego. Jak często podróżujesz, to nawet bym się nie zastanawiała, tylko brała dodatkowe konto w Nest Banku.

 2. Odpowiedz
  jozefka 19 Grudzień 2016 22:00
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  90

  wyplata euro z konta walutowego?

  Witam!
  mam zalozone konto walutowe.
  Wplywy będę otrzymywać z Irlandii.Jaki kod i co mam podac żeby prawidłowo dotarly na moje konto? i gdzie mogę wyplacic z konta te euro w PL?
  pozdrawiam Jozefa

  + ZALETY: małe opłaty za konto w euro
  Pomocne(11) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
1 2

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0