Nest Konto Waluta

Dodaj do porównywarki

Czy Nest Konto Waluta w Nest Banku to aktualnie najtańsze konto walutowe w Euro? Naprawdę za nic się nie płaci? Kursy walut są korzystne? Przeczytaj naszą analizę i opinie użytkowników tego rachunku.

Rodzina kont walutowych Nest Banku (EURO/USD/GBP) jest przede wszystkim chętnie wybierana przez ludzi młodych, którym zależy na elastyczności, wygodzie i niskich kosztach utrzymania rachunku.

Nest Bank zdążył już zasłynąć z całkowicie darmowego rachunku osobistego Nest Konto, jednak kto by przypuszczał, że również konto walutowe będzie niemal zupełnie zwolnione z opłat? Tym razem trzeba jednak być nieco bardziej uważnym, gdyż możemy niespodziewanie narazić się na kilka niepotrzebnych wydatków.

Przyjrzyjmy się więc bliżej temu, co oferuje Nest Konto Waluta EUR/USD/GBP.

Nest Konto Waluta – podstawowe informacje

Konto walutowe w Euro – Nest Bank jest przeznaczone zwłaszcza dla osób przebywających na stałe poza granicami kraju i podejmujących zatrudnienie w jednym z państw strefy Euro. Tym samym odpada konieczność podpisywania umowy z zagranicznym bankiem, której zapisy mogą być dla nas nie do końca zrozumiałe.

Jego założeniem zainteresują się ponadto zapewne Ci wszyscy, którzy sporadycznie dokonują płatności w europejskiej walucie, chociażby podczas pobytu wakacyjnego w krajach Unii. Jak się jednak za chwilę okaże, takie rozwiązanie będzie korzystne wyłącznie pod określonymi warunkami.

Waluty

Konto walutower Nest Bank dostępne jest w euro, dolarach i funtach. Spread utrzymuje się na poziomie 7%, chyba że wykupiona jest usługa korzystne przewalutowania  – wówczas wynosi on ok. 1,3%. Usługa Korzystnych Przewalutowań jest jednak dodatkowo płatna 0,3 EUR/0,35 USD/0,3 GBP miesięcznie (kwota pobierana z jednego konta).

Konto walutowe NestBank – co za darmo?

Założenie i prowadzenie rachunku walutowego, a także przelewy krajowe, są w Banku Nest całkowicie pozbawione kosztów. Podobnie ma się rzecz odnośnie korzystania z usługi zleceń stałych. Co bardzo istotne w przypadku konta walutowego, nie zapłacimy ani grosza za przelewy europejskie SEPA, czego trudno wypatrywać obecnie w ofercie konkurencyjnych banków.

powrót do menu ↑

Opłaty

Tabela opłat i prowizji jeśli chodzi o Nest Konto Waluta, wygląda tak:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Nest Bank
Nazwa
Nest Konto Waluta
Waluty
EUR, USD, GBP
Szacunkowy spread
ok. 1,3% - usługa Korzystne Przewalutowania
7% - standardowo
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
Przelew walutowy zagraniczny SWIFT
3EUR/4 USD/2,5 GBP
Koszt przyjęcia przelewu walutowego
Rodzaje kart płatniczych
VISA do konta w EURO, USD, GBP
Wydanie karty
0 - jeśli do konta w PLN nie wydano karty
5EUR/ 6USD/ 4GBP - w innym przypadku
Użytkowanie karty
0 lub 5EUR/6USD/4GBP
Zwolnienie z opłaty za kartę
brak karty debetowej do Nest Konta w PLN
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Konto oszczędnościowe
 • EUR: 0,1%
 • GBP: 0,1%
 • USD: 0,1%
Plusy
 • Najtańsze konto walutowe w rankingu kont walutowych
 • Darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą
 • Darmowe przelewy europejskie SEPA w Euro
 • Korzystne kursy wymiany walut, dzięki usłudze Korzystnych Przewalutowań
 • Google Pay - możliwość płacenia telefonem zamiast kartą

Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne przez cały okres korzystania z oferty.

Przelew krajowy w walucie, realizowany przez internet, a także przelew europejski SEPAbezpłatne.

Co ważne, nie są także pobierane opłaty za przelewy przychodzące.

Płatne są przelewy zagraniczne (poza europejskimi SEPA). Stawka jest stała i wynosi kolejno 3 EUR/4 USD/2,5 GBP, zależnie od tego, w jakiej walucie prowadzone jest dane konto.

Korzystanie z konta walutowego Nest Banku w pewnych przypadkach, może narażać na ponoszenie pewnych wydatków. Stanie się tak zwłaszcza wtedy, jeśli w tym samym czasie będziemy posiadaczami karty debetowej dołączonej do innego rachunku w tej instytucji bankowej – chociażby rodzimego konta ROR czy rachunku biznesowego (Biznest Konto).

W tego typu sytuacji, zapłacimy jednorazowo 5 Euro za wydanie walutowej karty płatniczej, a także taką samą kwotę po każdym roku jej użytkowania.

Z pozostałych istotnych opłat warto wymienić również:

 • 3 euro za dokonanie walutowego przelewu  zagranicznego SWIFT
 • 1 euro za ustanowienie polecenia zapłaty
 • 1 euro za sprawdzenie salda oraz zmianę numeru PIN w bankomacie BZ WBK.
powrót do menu ↑

Karta walutowa

Mając konto walutowe w Nest Banku można wyrobić kartę Visa, dostępną we wszystkich trzech obsługiwanych walutach, w których założyć można konto.

Jeśli nie posiada się karty do innego konta w złotówkach w Nest Banku, to opłata za nią wynosi 0 zł. W innym przypadku miesięcznie należy, w zależności od waluty płacić 5 EUR/6 USD/4 GBP.

Wypłaty z bankomatów w Polsce są płatne od każdej transakcji; opłata jest stała i wynosi 1 EUR/1,3 USD/0,8 GBP.

Wypłaty we wszystkich tych trzech walutach z bankomatów zagranicznych są bezpłatne, jeśli wypłacamy walutę, w której dany rachunek jest prowadzony. W innym przypadku niezbędne jest przewalutowanie w wysokości 3% transakcji.

Drugą kartą jaką można sobie wyrobić do konta walutowego w Euro jest Karta V Pay. Opłaty za jej użytkowanie są podobne jak karty Visa.

powrót do menu ↑

Korzystne Przewalutowania

Istotny problem w przypadku konta walutowego Nest Banku stanowi to, że nie mamy możliwości dokonywania wpłat fizycznej waluty (euro, funtów, dolarów) na rachunek poprzez wpłatomaty ani w oddziale. Moglibyśmy wprawdzie dokonać przelewu europejskiego SEPA z rachunku w innym banku, jednak w każdym przypadku naraziłoby to nas na spory wydatek.

Nest Bank wychodzi w pewien sposób naprzeciw tej niedogodności, oferując bardzo korzystny system przewalutowań z niskim spreadem i korzystnymi kursami wymiany walut.

Warto jednak nadmienić, że korzystanie z tej opcji jest płatne i ma sens jedynie w przypadku przewalutowań większych kwot walut. Korzystne przewalutowania wiążą się bowiem z opłatą w wysokości 1 Euro za aktywację usługi, a następnie 0,30 Euro każdego miesiąca. Wyłączenie usługi “Korzystne Przewalutowania” jest bezpłatne.

Oprocentowanie konta walutowego

Rachunek walutowy Nest Konto Waluta sam w sobie nie jest oprocentowany, posiada jednak możliwość otwarcia dodatkowego rachunku oszczędnościowego walutowego we wszystkich trzech oferowanych walutach – Nest Walutowe Oszczędności. Niestety oprocentowanie tego rachunku oszczędnościowego jest także bardzo niskie i wynosi 0,1% dla każdej z walut.

Końcowe opinie o koncie walutowym Nest Konto Waluta


ZALETY:

 • jedno z najtańszych kont walutowych na rynku;
 • 0 zł za przelewy europejskie SEPA;
 • 0 zł za kartę walutową do konta (przy braku karty do konta w zł);
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w strefie euro;
 • bardzo korzystne kursy wymiany walut, dzięki usłudze “Korzystne Przewalutowania”;

WADY:

 • brak możliwości wpłaty i wypłaty walut w postaci gotówkowej;
 • płatna usługa korzystnych kursów walut (wprawdzie opłata niewielka: 1 Euro aktywacja + 0,3 Euro na miesiąc, ale jednak);


Widzimy zatem, że walutowe konto Nest Banku na tle konkurencji znacząco wyróżnia się na plus. Na takie opinie największy wpływ ma to, iż Nest Bank oferuje i w tym przypadku swoim klientom – do czego zdążył nas już przyzwyczaić – większość kluczowych usług całkowicie za darmo. Warto podkreślić wyraźnie, zwłaszcza brak opłat za przelewy krajowe i  europejskie SEPA – pozwala to na dowolne dysponowanie środkami w ramach kilku kont czy przelewanie do odbiorców w Europie, np. rodziny.

Najbardziej na założeniu Nest Konta Waluta skorzystają niewątpliwie te osoby, które nie posiadają aktywnej karty płatniczej dołączonej do innego rachunku z oferty Banku Nest. Takie osoby nie zapłacą nic za użytkowanie karty walutowej do konta. Wówczas, także wypłaty gotówki w walucie, z bankomatów w strefie euro, wykonane za pośrednictwem karty walutowej będą całkowicie bezpłatne!

Dzięki usłudze korzystnych przewalutowań konto zyskuje bardzo korzystny, niski spread, który sprawdzi się w przypadku każdej osoby poszukującej szybkiego, wygodnego rozwiązania do wymiany walut – bez ponoszenia dodatkowych, wysokich kosztów.

Jeżeli chodzi zaś o wady, to największą z nich jest bezsprzecznie brak możliwości wpłaty i wypłaty danej waluty np. euro w postaci gotówkowej. Skazani jesteśmy na zasilenie naszego konta walutą poprzez przelew z innego banku bądź przez przewalutowanie złotówek np na euro.

Nest Konto Waluta stanowi doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, wyruszających zagranicę w celach zarobkowych czy w ramach wyjazdów Erasmus. Świetnie sprawdzi się przy odbieraniu świadczeń czy wypłat zagranicznych z uwagi na brak kosztów za przelewy przychodzące. Niskie opłaty sprawiają, że jest to ciekawa oferta dla wszystkich szukających taniego konta walutowego z korzystnymi kursami walut.

powrót do menu ↑

Zakładanie Konta

Nest Konto Waluta zakładamy w bankowości elektronicznej Nest Banku, po założeniu darmowego konta osobistego w Nest Banku.

Konto w Nest Banku założysz przez:

 • Rozmowę wideo – konto otwierasz w kilka minut podczas rozmowy online,
 • Przelew – wykonujesz przelew z innego Twojego konta, a Twoje konto będzie aktywne nawet w 15 minut,
 • Kuriera  – konto aktywne nawet w 5 dni, wystarczy, że podpiszesz dostarczoną przez kuriera umowę,
 • Oddział – składasz wniosek online, a następnie podpisujesz umowę w oddziale.

Nest Konto Waluta

8.5 Ocena Łączna
19 opinie
Nest Konto Waluta

9Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Kursy walut
9
8.1Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
8.2
Kursy walut
8
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
24 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Dawid 12 Maj 2019 17:05
  3.75
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  50

  Odkąd zmienili system bankowości internetowej na nowy stał się on mniej użyteczny.
  Nie można definiować zleceń stałych w walucie obcej (nawet przez infolinię), brak możliwości zatwierdzania wpisanego kodu sms enterem.

  + ZALETY: Bardzo niskie opłaty
  - WADY: Słaba użyteczność nowej bankowości internetowej
  Pomocne(15) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  On od 2lat 8 Luty 2019 20:22
  4.5
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  80

  Wszystko było zajebiście do czasu gdy przeniesiecie stary system do nowego od tego czasu nie mam możliwości zrobić zwykłego przelewu na konto w PLN . Musiałem założyć drugie konto w złotówkach aby dalej móc robić przelewy na polskie konta

  Pomocne(17) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Adam 25 Październik 2018 14:16
  2
  Wysokość opłat
  40
  Kursy walut
  40

  Chciałem założyć u nich konto dewizowe . Dzwoniłem do Nest Banku (25.10.2018) , porażka . Nie można wybrać z Nest Banku swoich np. dolarów w…. dolarach tylko w ….. złotówkach. Jak to jest ? Skoro mam mieć konto WALUTOWE na które wpłacam za granicą funty to chciałbym w Polsce otrzymać swoje funty nie złotówki. W mBanku można wypłacać walutę taką jaką się wpłacało i to jest to !

  + ZALETY: niskie koszty
  - WADY: wpłacasz dolary wypłacają ci złotówki ,nie dostajesz waluty jaką wpłacałeś tylko złotówki
  Pomocne(28) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Asia 1 Październik 2018 20:57
  4
  Wysokość opłat
  80
  Kursy walut
  80

  Zamawiając kartę do konta walutowego nie przyszła mi wiec poprosiłam o zastrzeżenie i wydanie następnej, ponieważ zależało mi na bezpłatnych usługach tego banku. Następna miała być również darmowa, bo dlaczego płacić za coś czego nie miało się w rękach. I tu uwaga.. Naliczyło opłatę za obie karty. Pomyślałam, że już trudno jako że byłam za granicą w tym czasie. Ale tu zaczynają się schodki. Pin nie działał, karta się zablokowała, a jestem na 100% pewna, że pin wpisywałam poprawnie. Na infolinie nie dało się zadzwonić z zagranicy pomimo użycia +48 przed numerem. Ostatecznie po kilku próbach dodzwoniłam się na stacjonarny (dodatkowe koszty) i usłyszałam, że nic z tym nie mogą zrobić i żebym zamówiła kolejną kartę, za którą pewnie także bym zapłaciła kolejną opłatę! Śmiech na sali.. Podziękuję za taki bank w którym pomimo autoryzacji na infolinii nie można zmienić pinu. Przestrzegam przed tym bankiem, bo wiem że nie jestem jedyną osobą postawioną w takiej sytuacji.
  A nie będę nawet wspominać o Paniach pracujących na infolinii, które chyba za karę tam pracują….

  Pomocne(25) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Marta 5 Październik 2017 22:25

  Obecnie przebywam za granicą, przez pierwsze dni bez problemu mogłam wypłacać euro, jednak od kilku dni bankomaty odmawiają mi wypłaty gotówki, nie wiem co się dzieje. Czy ktoś miał taki problem?

 6. Odpowiedz
  Tomek 8 Sierpień 2017 13:44

  Mam konto w EUR w Nest Banku. Zdeponowałem sobie tam trochę gotówki, ponieważ przygotowywałem się do wycieczki na Maltę pod koniec czerwca. Wycieczka była udana, ale rozgoryczenie przyszło, jak po powrocie sprawdziłem wyciąg z rachunku. Otóż na Malcie (gdzie obowiązuje waluta EUR) kilkukrotnie pobierałem gotówkę z bankomatu Euronetu. Moje zdziwienie sięgnęło zenitu, gdy okazało się, że bank dokonał na koncie podwójnego przewalutowania. Przypomnę, że posiadam konto EUR i wypłacałem w walucie EUR. Bank natomiast dokonał przewalutowania EUR > PLN > EUR i dopiero zrealizował transakcję. Bank na moje dwie złożone reklamacje twierdzi, że są one bezzasadne, ponieważ uzasadnia taki stan rzeczy tym, że to bankomat wysłał polecenie obciążenia rachunku kwotą w PLN. Miało być tanio i rodzinnie, a jest drogo i nieprzyjemnie. Czy ktoś spotkał się z czymś takim?

 7. Odpowiedz
  Filip007 2 Sierpień 2017 21:31
  4
  Wysokość opłat
  80
  Kursy walut
  80

  Szukałem opinii w internecie czy mam tylko ja taki problem z kontem walutowym w Nest Banku, jeśli ktoś ma proszę o napisanie. Mianowicie za wypłaty z bankomatów w USA pobierana mi jest opłata ( nie pytają o zgodę) oraz do zakupów np kawa doliczane jest pare centów za nie wiem co… Bank niestety reklamacje rozpatruje w miesiąc a muszę ja skladać po każdej transakcji. Pytanie czy ktoś miał taką przypadłość?

  Pomocne(80) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  riek 11 Maj 2017 17:10
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  90

  Ja mam konto walutowe w nest banku już rok czasu i wszystko jest ok – jeśli chodzi o koszty i opłaty to są one zdecydowanie najniższe a w wielu przypadkach są one darmowe gdzie w innym banku taka opcja jest płatna – dlatego warto sprawdzić ofertę konta w nest banku jesli szukacie dobrego i taniego konta walutowego – ja posiadam konto w euro ale tutaj nie ma różnicy o jaką walutę chodzi bo w każdej walucie nest bank chyba najbardziej konkurencyjne warunki.
  Obsługa konta jest bardo prosta a samo założenie konta zajmuje kilkanaście minut z doczytanie warunków umowy i dokładnej oferty. Polecam

  Pomocne(14) Niepomocne(44)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  dorcia 9 Maj 2017 14:00
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  90

  Nest Bank to rzeczywiście najtańszy bank aktualnie jeśli chodzi o konta walutowe pytanie jak długo?
  Inne banki co chwila podnoszą opłaty lub wprowadzają gwiazdki a tu jeszcze cały czas mamy całkowicie darmowe konto i to z niezłym kursem wymiany walut

  Pomocne(9) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  piotr 3 Maj 2017 10:10

  Przelew z cinkciarza

  Czy jeżeli skorzystam z cinkciarza aby zakupić euro i podam swoje konto w nestbanku, to czy zostaną naliczone jakiekolwiek opłaty?

  • Odpowiedz
   Zero-Cool 10 Maj 2017 16:13

   Ja osobiście nie jestem (już) zadowolony z Nest Banku, zakładałem konto USD jak jeszcze nazywał się SmartBank i mogłem wymieniać walutę na cinkciarzu i przelewy szły bez opłat, teraz przelew z Cinkciarza kosztuje 50zł, oczywiście jest możliwość “dołączenia” do kantoru Nest Banku ale w tedy już nie mamy darmowego konta, więc dla osób kupujących za granicą kartą płatniczą są lepsze opcje jak Nest Bank.

 11. Odpowiedz
  radekbuk 2 Maj 2017 14:08
  3.25
  Wysokość opłat
  70
  Kursy walut
  60

  Każdy bank ma swoje plusy i minusy, aktualnie na tym świecie nie ma nic za darmo, konta walutowe na ogół z tego co mi wiadomo są niestety dość drogie :((((( bo i koszty dla banków są inne niz prowadzenia normalnego konta, stąd w zasadzie za wszystkie transakcje się płaci i to całkiem sporo, ktoś z was wspomniał o kwocie 5 euro za kartę płatniczą to trzeba podkreślić że jest to kwota jednorazowa za wydanie karty i później taka sama kwota za każdy rok jej użytkowania czyli w efekcie wychodzi 20 zł rocznie co daje niecałe dwa zł miesięcznie no to nie jest to tak dużo i będzie to miało miejsce kiedy: ‘…w tym samym czasie będziemy posiadaczami karty debetowej dołączonej do innego rachunku w tej instytucji bankowej – chociażby rodzimego konta ROR czy rachunku biznesowego (Nest Biznes)’.

  Pomocne(10) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  michel 2 Maj 2017 10:00
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  90

  No jak dla mnie to to konto walutowe jest OK – wiadomo są koszty ale w każdym koncie walutowy w PL macie jakieś koszty więc nie ma sensu chyba szukać innego konta – ja je założyłem jakieś 3 miesiące temu i do tej pory bardzo pozytywnie oceniam działanie tego konta.
  Podstawowe opcje takie jak prowadzenie konta jest darmowe tak więc tutaj nie ma sie czego obwiać – najdrożej wychodzą przelewy i polecenia stałych opłat ale w każdym banku jest to płatna i w większości koszty są jeszcze większe niż tutaj. Dla mnie OK

  Pomocne(2) Niepomocne(14)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 13. Odpowiedz
  nikola 29 Kwiecień 2017 04:06
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Kursy walut
  50

  Niby Nest Konto Walutowe EU ma być takie super dla osób obracającymi na co dzień pieniędzmi w euro…Są jednak pewne haczyki, a mianowicie chodzi mi o to że niby wydawana jest bezpłatna karta walutowa-tak jest bezpłatna pod warunkiem, że jest to nasza jedyna karta w banku, a jeżeli posiadamy już karę w złotówkach to tamta kosztować nas będzie 5 euro…

  Jest też niekorzystne przewalutowanie, no i ogólnie są strasznie pokręcone procedury…Mój tata założył to konto i bardzo tego żałuje. Powiedział, że ma zamiar z niego zrezygnować i jeśli tylko usłyszy, że ktoś ma zamiar założyć tu konto to będzie z całego serca odradzał

  Pomocne(28) Niepomocne(13)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 14. Odpowiedz
  Andy 24 Kwiecień 2017 09:52
  4.75
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  90

  Co do zasady, konto jest swietne, zwlaszcza darmowe przelewy SEPA sa bezkonkurencyjne na polskim rynku obecnie. Niestety od jakiegos czasu bank ma powazne problemy z tymi przelewami SEPA. Mozna na ten temat znalezc informacje na necie. Osobiscie mam z tym rowniez problemy, wiec wiem o czym pisze.. Pierwszy przyklad: prawidlowy kod BIC (SWIFT) zostaje przez system bankowy zamieniony na bledny, w rezultacie czego, zaden przelew SEPA nie jest mozliwy do wykonania, bo przy probie wyslania, pojawia sie blad. Nie wiadomo, kiedy usterka zostanie usunieta, ale to trwa juz od wielu miesiecy (!). Alternatywa to przelew SWIFT, ktory kosztuje i dosyc dlugo idzie.. Drugi przyklad: prawidlowy IBAN, BIC – a system podaje, ze nie moze zrealizowac przelewu i informuje o mozliwosci jedynie przelewem SWIFT. Jest to bardzo irytujace. A szkoda, bo konto samo w sobie jest swietne.. ale.. co mi z tego, jesli nie moge wyslac prostego przelewu SEPA i musze wysylac z innego banku i tam placic:(

  - WADY: Problemy z przelewami SEPA
  Pomocne(15) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  jasmin 14 Kwiecień 2017 08:42
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  90

  Zgadzam się, że to konto ogólnie jest opłacalne, jednak dostrzegam jeden duży mankament: brak możliwości wypłacenia euro w Polsce. Wbrew pozorom euro potrzebne jest nie tylko za granicą, osobiście potrzebuję taniego konta, dzięki któremu mogłabym korzystać z kantoru internetowego i wypłacać euro w Polsce, a smart bank nie daje takiej możliwości.
  W oddziałach odmawiają wypłacenia euro i nie ma bankomatu, z którego można wypłacić euro z karty w euro. Euronet wypłaca euro tylko z kart złotówkowych po złodziejskim kursie, co się mija z celem…
  Jest to duży minus tego konta.

  W innych bankach można wypłacić euro przynajmniej w oddziale.

  + ZALETY: praktycznie darmowe
  - WADY: brak możliwości wypłaty euro w Polsce
  Pomocne(22) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 16. Odpowiedz
  anetowa 12 Marzec 2017 08:50
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  90

  Jeżdżę za granicę już parę lat i miałam przez ten czas już kilka kont walutowych ale żadne jakoś nie do końca mi odpowiadało. W końcu znalazłam ofertę Nest Banku i zdecydowałam się założyć tam swoje Nest Konto Walutowe. I teraz po pewnym czasie mogę szczerze powiedzieć, że to był świetny wybór. Ich oferta jest moim daniem bardzo korzystna. Prowadzenie konta i przelewy krajowe są darmowe, nie zapłacimy także ani grosza za przelewy europejskie SEPA, do tego wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów są całkowicie darmowe. Poza tym z tego co wiem to ogólnie opinie o Nest Koncie Walutowym są w większości pozytywne

  Pomocne(4) Niepomocne(12)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 17. Odpowiedz
  nika 25 Luty 2017 17:05
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  90

  Konto walutowe w nest banku to już moje trzecie konto walutowe i do tej pory jestem z niego najbardziej zadowolony.
  Wszędzie obiecywali darmowe prowadzenie konta i jakieś niskie opłaty a w praktyce wyszło znacznie znacznie więcej.

  W nest koncie w tym walutowym w Euro wszystko jest dokładnie tak samo jak opisali w ofercie i jest to zdecydowanie najtańsze konto walutowe na rynku. Porównywałem je z innymi kiedy zamykałem swoje poprzednie w pekao i wszędzie je polecali i póki co okazuje sie to prawdą 🙂

  Pomocne(8) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 18. Odpowiedz
  Tami 24 Styczeń 2017 22:58
  4.25
  Wysokość opłat
  80
  Kursy walut
  90

  Moja opinia o koncie walutowym Nest Banku:

  Nest Konto Walutowe to dobra opcja dla osób, które na co dzień obracają pieniędzmi w walucie euro.

  Jestem posiadaczem tego rachunku od jakiegoś czasu, moja opinia od początku była bardzo przychylna.

  Konto założyłem błyskawicznie przez telefon, do tej pory praktycznie wszystkie operacje wykonuję tylko przez telefon. Dzięki intuicyjnemu panelowi administracyjnemu, zarządzanie nim to przysłowiowa bułka z masłem.

  Poza tym, Nest Konto EUro jest całkowicie bezpłatne, co również jest dużym plusem.

  Pomocne(4) Niepomocne(12)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 19. Odpowiedz
  Adamski 19 Styczeń 2017 23:13
  4.75
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  100

  Często wyjeżdżam za granicę i od dawna szukałem darmowa konta, które można by było wygodnie obsługiwać gdziekolwiek się jest. Wreszcie znalazłem Smart Konto Walutowe teraz jest to NEST Konto Waluta. Moja opinia o tym koncie jest raczej pozytywna. Jestem zadowolony, że mam dostęp do rachunku przez smartfona i praktycznie za konto nic nie płacę. Tak właśnie powinna wyglądać nowoczesna bankowość bez opłat.

  Mam tylko nadzieję, że po zmianie nazwy ze Smart Bank na Nest Bank, nie zmienią się w tym banku opłaty 🙂

  To ma na zawsze zostać bez zmian, chyba , że jeszce coś w dół obniżą.

  Pomocne(3) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 20. Odpowiedz
  Triki 15 Styczeń 2017 15:15
  3.75
  Wysokość opłat
  60
  Kursy walut
  90

  Czyli nie takie to konto do końca darmowe jak by się mogło wydawać. 1 ojro za sprawdzenie w bankomacie stanu konta lub zmianę numeru pin, albo 3 euro za szybki przelew. Może się czepiam, ale ludzie często reklamują Nest Bank jako darmowe konto europejskie i do przelewów zagranicznych. Czy nie lepiej mówić o nim tanie konto zagraniczne, najtańsze konto zagraniczne czy najtańsze europejskie konto? Bo fakt, jest to w Polsce chyba jedna z najlepszych opcji i sam po przeczytaniu tych wszystkich rzeczy, mam zamiar założyć u nich konto, jednak trzeba sobie powiedzieć wprost, że do końca darmowe nie jest.

  Pomocne(9) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 21. Odpowiedz
  ttt 2 Styczeń 2017 15:56
  4.25
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  80

  Czy Nest Konto Walutowe w Nest Bank to aktualnie najtańsze konto walutowe w Euro? Warto wg was założyć? Naprawdę nic się nie płaci za przelewy? Proszę o opinie.

  Pomocne(5) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Jadzka34 6 Styczeń 2017 12:01

   Może to też nie tak, że jest najlepsze za wszelką cenę. Nest Bank ma swoje plusy, np. te darmowe bankomaty i tanie przewalutowanie, ale nie am placówek, co za granicą mogłoby się czasem przydać. Jednak potraktuj to konto jako dodatkowe.
   Ja pracuję na co dzień w Niemczech i mam konto niemieckie a także konto w Nest Bank do którego ma też mąż w Polsce. Często korzystam z tego konta w Niemczech, bo jest tanie w prowadzeniu. Natomiast jak mi się bardziej opłaca, to korzystam z niemieckiego. Jak często podróżujesz, to nawet bym się nie zastanawiała, tylko brała dodatkowe konto w Nest Banku.

 22. Odpowiedz
  jozefka 19 Grudzień 2016 22:00
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  90

  wyplata euro z konta walutowego?

  Witam!
  mam zalozone konto walutowe.
  Wplywy będę otrzymywać z Irlandii.Jaki kod i co mam podac żeby prawidłowo dotarly na moje konto? i gdzie mogę wyplacic z konta te euro w PL?
  pozdrawiam Jozefa

  + ZALETY: małe opłaty za konto w euro
  Pomocne(14) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0