Nest Konto

Sprawdź
+ 4% na lokacie
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2019.09.17

Czy konto w Nest Banku oznacza zawsze 0 zł za wszystko? Są ukryte opłaty i haczyki? Czy istnieją jakieś ukryte opłaty i haczyki? Jak zdobyć 4% na lokacie witaj? Przeczytaj naszą recenzję i opinie użytkowników o rachunku Nest Konto.

Nest Bank – jaki to bank?

Na polskim runku usług finansowych doszło do znaczącego rebrandingu. 28 października 2016 r. doszło do połączenia dwóch silnych marek. Z fuzji Smart Banku i BIZ banku powstał Nest Bank, który ma być odpowiedzią na potrzeby klientów szukających innowacyjnych rozwiązań w gamie produktów oszczędnościowych i indywidualnych.

Nest Bank to nowoczesny bank dla całej rodziny, który swoją ofertę adresuje w główniej mierze do klientów zainteresowanych prostą obsługą finansową możliwą za pośrednictwem specjalnej aplikacji, serwisu internetowego oraz bankowości telefonicznej.  Mimo swojego krótkiego okresu działalności Nest zdobył już rzeszę klientów. Nic dziwnego, bank zapewnia unikalną internetową obsługę równolegle w Polsce i wszystkich krajach strefy euro.

Nest Bank jest bankiem w pełni wiarygodnym: jego działalność regulują przepisy polskiego prawa bankowego, podlega on także nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego (KNF).

Bank Nest znajduje się na liście banków objętych gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, co można łatwo sprawdzić na liście tutaj (pozycja “Nest Bank SA”). Oznacza to, że środki zgromadzone na dowolnym koncie lub lokacie  Banku Nest nieprzekraczające równowartości w złotych 100 000 euro są gwarantowane w całości.

Placówki Nest Banku

Placówek i oddziałów Nest Banku  na razie nie jest za dużo – jednak wg zapowiedzi szefostwa banku ma się to systematycznie zmieniać.

powrót do menu ↑

Podstawowe opłaty

Flagowym produktem Nest Banku jest rachunek oszczędnościowo rozliczeniowy Nest Konto . Konstrukcja rachunku nie różni się zasadniczo od produktu internetowego konta Smart Banku. Dalej jest to rachunek absolutnie darmowy, jednak teraz klienci mogą liczyć również na obsługę w oddziałach banku. Nest Konto to 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku. Darmowe jest również wydanie karty debetowej i wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Klienci nie zostaną również obciążeni opłatami za przelewy krajowe i europejskie.

Główne opłaty w Nest Banku zostały przedstawione w tabeli opłat poniżej.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Nest Bank
Nazwa
Nest Konto
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób powyżej 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
5 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
5 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
2,25% do 50000 zł
2% powyżej 50000 zł
Konto walutowe
EUR, USD, GBP
(0 zł za prowadzenie, karta V Pay, usługa korzystnych przewalutowań)

Nest Konto to propozycja skierowana do klientów indywidualnych. Na tle wielu innych ofert prezentuje się bardzo korzystanie i atrakcyjnie.

Operacje takie jak: otwarcie i prowadzenie rachunku, przelewy wewnątrzbankowe i zewnętrzne przez Internet, wydanie karty płatniczej oraz opłaty za kartę (miesięczna i za wznowienie) są darmowe.

Jeśli jednak przestudiujemy całą tabelę opłat i prowizji wychwycimy, że z użytkowaniem konta wiążą się pewne koszta. Klienci muszą wydać pieniądze np. za polecenia zapłaty (niezależnie od liczby poleceń), przelewy zagraniczne, zmianę kodu PIN, wyciąg w formie papierowej, wydanie duplikatu karty, wypłaty z bankomatów zagranicą. Jednak są operacje drugorzędne, na ogól bardzo rzadko wykonywane.

Najważniejsze, iż podstawowe usługi bankowe (prowadzenie, przelewy, karta, bankomaty), te z których korzysta się najczęściej są w 100% darmowe, bez jakichkolwiek warunków czy haczyków.

Wpłatomaty Euronetu

W odróżnieniu od Smart Banku, klienci Nest Banku mogą bezpłatnie korzystać ze wszystkich wpłatomatów Euronetu (ok. 2500 wpłatomatu w całej Polsce).  Wpłaty gotówki przez wpłatomat są widoczne na koncie w ciągu ok. 1 godz. (oprócz transakcji przeprowadzanych po godz. 20, których księgowanie trwa dłużej).

Możemy także, wykorzystać placówki Nest Banku i za darmo wpłacić gotówkę na swoje konto w Nest Banku.

Karta do konta Nest Banku

Osoby korzystające ze Nest Konta mogą ponadto liczyć na otrzymanie debetowej karty Visa Debit, która umożliwia dokonywanie płatności w formie zbliżeniowej. Z karty tej można korzystać w Polsce i zagranicą, a także przy dokonywaniu płatności online. Bez względu na wysokość wydanej kwoty bank nie nalicza żadnych opłat.

Warto pamiętać o tym, że karta płatnicza VISA powiązana ze Nest Kontem umożliwia zapłacenie za zakupy zarówno w kraju, jak i za granicą. Co dziś już oczywiste, można jej używać do płatności zbliżeniowych. Dzięki niej wygodne i bezpieczne staną się także zakupy w Internecie. Każda karta debetowa do konta Nest Banku objęta jest zabezpieczeniami 3D Secure.

Bankowość internetowa i mobilna

Nest Bank zaczął projektowanie swoich kont od… smartfonów (w czasach Smart Banku). To właśnie z tego powodu mobilna obsługa rachunku jest bardzo wygodna (zainstalowane panele należą do bardzo intuicyjnych). Oczywiście, dostęp do swojego konta można uzyskać także drogą „tradycyjną” – czyli logując się na stronę banku, korzystając z przeglądarki. Aplikacje bankowe są bardzo chwalone przez internautów. Jednym z ciekawych unowocześnień bez wątpienia jest możliwość wydawania komend głosowych do swojego smartfona,  chociaż statystycznie użytkownicy wolą manipulacje manualne.

Robienie przelewów, sprawdzanie historii konta lub opłacanie przelewów dzięki aplikacji jest znacznie ułatwione. Można tego dokonać z każdego miejsca na świecie, gdzie sieć jest dostępna. Aplikacja jest odpowiednio zabezpieczona – programiści zadbali o to, by możliwość logowania się przypisać do konkretnego urządzenia mobilnego. Operacje bankowe wykonywane przy pomocy telefonu są poprzedzone prośbą o podanie numeru PIN. Jest to dokładnie ten sam numer, który należy użyć w przypadku logowania się do m-bankowości.

System bankowości internetowej Nest Konta ma przejrzysty layout, prawie w całości pozbawiony jest zbędnej i irytującej grafiki. Dzięki temu nawigacja po opcjach jest bardzo łatwa do opanowania. Co ciekawe, po zalogowaniu się właściciel konta nie zauważy od razu salda – jak w innych bankach – ale zestaw skrótów do najczęściej wykonywanych operacji. Informacje o stanie rachunku można znaleźć w zakładce „produkty”. Zdecydowanym minusem panelu jest jednak brak możliwości zmiany numeru PIN. Taką usługę można zamówić tylko korzystając z infolinii, i niestety, trzeba za nią zapłacić.

Lokaty

Zakładając Nest Konto możemy założyć nie tylko wysokooprocentowane konto oszczędnościowe Nest Oszczędności, ale także bardzo atrakcyjne Nest Lokaty.  Lokaty w ramach Konta Nest Banku możemy założyć szybko i wygodnie za pośrednictwem bankowości internetowej jak i mobilnej.

powrót do menu ↑

Nest Lokata Witaj 4%

Nest Lokata Witaj to nowa twarz dostępnej niegdyś w Smart Banku Smart Lokaty Na Powitanie. Atrakcyjne oprocentowanie w wysokości 4% jest dostępne w przypadku spełnienia następujących warunków:

 • otwieramy Nest Konto na stronie Banku (tylko dla klientów, którzy wcześniej nie byli klientami Smart Banku i BIZ Banku) ,
 • w przeciągu 30 dni uruchamiamy lokatę z poziomu bankowości internetowej,
 • lokujemy od 1000 zł do 10 000 zł na 3 lub 6 miesięcy na 4% w skali roku.
powrót do menu ↑

Lokata na Nowe Środki 1,6% – 2,1%

Nest Bank oferuje także tzw. Nest Lokatę Nowe Środki, w ramach której możemy ulokować od 1000 zł do 2 000 000 zł na okres 3, 6, 12, 18 lub 24 miesięcy. I tak oprocentowanie wynosi (początek września 2019):

 • 1,6% dla lokaty 3-miesięcznej,
 • 1,9% dla lokaty 6-miesięcznej,
 • 2,0% dla lokaty 12-miesięcznej,
 • 2,0% dla lokaty 18-miesięcznej,
 • 2,1% dla lokaty 24-miesięcznej,

Jeśli nie posiadamy rachunku w Nest banku, oprocentowanie jest minimalnie niższe (o 0,2 pp.).

powrót do menu ↑

Konto oszczędnościowe 2,25%

W ramach Nest Konta możemy także otworzyć całkiem sensownie oprocentowane konta oszczędnościowe.

Nest Oszczędności – konto oszczędnościowe wysoko oprocentowane

Nest Bank w swojej ofercie posiada także konto oszczędnościowe, które można pochwalić za wysokie oprocentowanie. Aktualnie wynosi ono 2,25% w skali roku do maksymalnego progu 50 000 zł. Swoimi oszczędnościami można zarządzać online, każdy klient ma pełny i swobodny dostęp do swoich środków.

Żeby założyć konto oszczędnościowe Nest Oszczędności należy najpierw otworzyć Nest Konto. Na szczęście cała procedura jest bardzo krótka i nieskomplikowana.

powrót do menu ↑

Nest Rodzinne Oszczędności z premią 2-30% rocznie

Bardzo ciekawym produktem Nest Banku jest konto Nest Rodzinne Oszczędności, dedykowane osobom nastawionym na długoterminowe oszczędzanie . Deklarowany czas oszczędzania to 5, 10 lub 15 lat. W ramach konta bank oferuje bardzo lukratywny system premii do nawet 30% rocznie przyznawanych nie tylko za systematyczne oszczędzanie, ale także za ilość posiadanych dzieci.

Dokładna analiza tego specjalnego konta oszczędnościowego i współczynnika premii dostępna jest tutaj.
powrót do menu ↑

Zakładanie Konta

Konto w Nest Banku może otworzyć każda osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Właściciel nowo powstałego konta musi także posiadać adres zameldowania na terytorium RP – korespondencja bankowa może natomiast docierać do któregokolwiek z państw Unii Europejskiej. Co ważne, oferta Nest Bank dotyczy tylko osób pełnoletnich, a więc Nest Konto nie jest dla dzieci ani młodzieży niepełnoletniej.

Nest Konto zakładamy wypełniając formularz umieszczony na stronie internetowej banku:

Załóż Konto na stronie Nest Banku

Podczas zakładania konta należy posiłkować się danymi z dowodu osobistego.  Wniosek dla konta firmowego jest oczywiście stosownie poszerzony – bank będzie chciał znać m.in. nazwę firmy, regon, NIP oraz adres siedziby. Bądź ostrożny podczas wypełniania formularza! Może się zdarzyć, że brak zgodności danych będzie przyczyną odrzucenia twojego wniosku.

Umowę z bankiem potwierdzamy poprzez przelew autoryzacyjny lub podpisujemy umowę, którą dostarczy nam darmowy kurier z banku.

Przelew autoryzacyjny

Po zatwierdzeniu danych zostaniesz poproszony o wykonanie przelewu autoryzacyjnego (spokojnie, zostanie w całości zwrócony po weryfikacji). Dzięki niemu uzyskasz numer NIK. Wzór dokumentów wymaganych do otwarcia konta zostanie przesłany drogą mailową.

Kurier

Jeśli wybraliśmy tą formę zawarcia umowy, Smart Bank wyśle do nas kuriera z umową, którą należy podpisać. Kiedy kurier powinien się pojawić? Powinno to nastąpić w ciągu kilku dni roboczych od chwili wypełnienia wniosku o konto. Kurier oczywiście jest w 100% darmowy, klient zamierzający założyć konto za nic nie płaci.

Opinie końcowe: Konto Nest Bank – zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za podstawowe usługi (konto, karta, przelewy, bankomaty) bez żadnych warunków ! ;
 • 4% na lokacie Witaj do 10 000 zł;
 • 2,25% na koncie oszczędnościowym Nest Oszczędności do kwoty aż 50000 zł;
 • konto Nest Rodzinne Oszczędności premiujące długoterminowe oszczędzanie i rodziny wielodzietne poprzez coroczną premię od 2 do 30% rocznie;
 • 0 zł za konto walutowe Nest Waluta prowadzone w Euro, GBP lub USD;

WADY:

 • brak możliwości zmiany limitów do karty przez internet, PIN do karty można zmienić tylko w bankomacie santander i to za 5 zł;


Na tle konkurencji oferta Nest Banku wydaje się niezwykle intratna i wszechstronna. Jest też dużo bardziej rozbudowana w stosunku do oferty swego poprzednika – Smart Banku.

W dużej mierze skierowana jest do osób poszukujących darmowego, a jednocześnie w pełni mobilnego i nowoczesnego konta osobistego, kładąc zarazem nacisk na oszczędzanie.

Dodatkowo Nest Bank postawił na sektor klientów w postaci rodzin z dziećmi. W związku z tym przemodelował swój wizerunek (teraz silnie nawiązujący do tradycyjnych wartości) i wprowadził pakiet nowych „prorodzinnych” produktów. Zrezygnował także z nowoczesnego modelu banku online. Dziś wszystkie sprawy można załatwić w tradycyjnej placówce stacjonarnej, a nie tylko przez internet.

Ogromnym atutem omawianego rachunku jest jego łatwa obsługa. Klient korzysta z przejrzystego systemu mobilnego oraz internetowego – zwłaszcza, że za najważniejsze operacje nie są przez bank pobierane jakiekolwiek opłaty.

Darmowe jest nie tylko prowadzenie konta, ale i użytkowanie karty – wszystko w 100% za darmo bez żadnych dodatkowych warunków do spełnienia. Jest to dzisiaj naprawdę wielka rzadkość, gdyż inne banki w większości stosują haczyki i gwiazdki w stylu: minimalnego salda czy wpływów na konto lub określonych kwot transakcji kartą. W ten sposób ukrywają prawdziwe opłaty za konto czy kartę. NestBank jest jednak w 100% uczciwy w tym temacie, konto Nest Bank to ror bez żadnych ukrytych opłat.

Niestety wszystko nie jest w 100% idealne. Nad Nest Kontem należy ciągle pracować i bank to rzeczywiście robi, niestety efektem tego są czasem irytujące przerwy techniczne czy konserwacyjne.  Niedużym mankamentem Nest Konta jest także, wciąż ograniczony pakiet usług.

Opinie użytkowników

Tradycyjnie już, prosimy o ocenę Nest Konta, a także o Wasze opinie o Nest Bank. Czy warto mieć konto w tym banku? Może zauważyliście, jeszcze jakieś inne niedociągnięcia w Nest Banku? Może macie jakieś pytania? Prosimy o komentarze.

Nest Konto

PROMOCJA: Nest Konto + Lokata Witaj 4%

+ 4% na lokacie
7.5 Ocena Łączna
93 opinie
Konto Nest Bank

Jedyne na rynku konto bezwarunkowo darmowe z nieźle oprocentowanym kontem oszczędnościowym (2,25%) i lokatami.

8.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
10
Bankowość internetowa i mobilna
7.5
Promocje i bonusy
9
7Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
8.7
Bankowość internetowa i mobilna
6.3
Promocje i bonusy
6.1
ZALETY
 • HIT: Konto bezwarunkowo darmowe
 • HIT: 4% na Lokacie Witaj
 • 2,25% na koncie oszczędnościowym
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
125 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  plackowa 24 Lipiec 2016 23:34

  Mam takie oto pytanie. Czy rzeczywiście w Smart Banku można całkiem nieźle zaoszczędzić na produktach bankowych? Jestem ciekawa, ponieważ w moim obecnym banku jest ono na opłakanym poziomie. Mam dosłownie niecały jeden procent w skali roku. Tutaj widzę, że jest reklama nawet do 2,8 procent w skali roku na zwykłym koncie oszczędnościowym. Z pewnością jednak jest to efekt krótkotrwały, dlatego chciałabym się dowiedzieć, na jakim jest ono faktycznie poziomie, zaraz po skończonej promocji? Czy rzeczywiście nadal jest ono opłacalne?

 2. Odpowiedz
  dansomi 19 Lipiec 2016 23:27
  3.8
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Promocje i bonusy
  80

  Konto oszczednosciowe juz 2.8%, z kasa cos sie nie zgadza, jak robilem wyplate z procenta na konto to pisalo ze darmowe a nastepnego dnia pobralo 5zl, kolejne 10zl stracilem zeby zlozyc reklamacje(tak, infolinia platna chyba 200% niz normalnie), cokolwiek zalatwic z infolinia to minimum 5zl bo glupie komunikaty o nagrywaniu, super banku, wpisywanie telekodu ktory sie nie zgadza za pierwszym razem zawsze. Dzisiaj ukradli mi kolejne 5zl z konta smart procent tytulem “Korekta rejestru. Korekta opłaty REKL” czyli zaplacilem za rozpatrzenie reklamacji bo mam na czerwono napisane -5,00 a nie na niebiesko 5,00. Na dzien dzisiejszy stracilem juz jakies 40zl, taniej wyszedlby mnie mbank z oplata za karte ktora ostatnio i tak byn ominal. Syf i nic wiecej.
  A i mailowo to mozna sb pisac, pisalem kilkadziesiat razy a na infolini nie znajdowal nawet mojego emaila, ze nic do nich nie przyszlo. Czas na zmiane…

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Anonim 24 Czerwiec 2016 07:27
  3.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Promocje i bonusy
  80

  Problemy z aplikacją

  Od samego początku aplikacja mobilna nie widzi mojego rachunku. Wyświetla się komunikat, że nie można było pobrać informacji o rachunkach. Tak jest od kilku dni. Kompletnie bezużyteczna aplikacja.

  Wniosek o otwarcie konta złożyłam 3.06. Dostałam na maila informację, że kurier z umową pojawi się u mnie do 5 dni roboczych. Po 12 dniach (15.06) wykonałam telefon do banku. Obiecano mi skontaktować się z kurierem w tej sprawie.
  Kurier dotarł bodajże 16.06. Zapytany o datę nadania przesyłki odpowiedział mi, że została nadana 17.06 czyli 2 dni po mojej interwencji!

  Osobny pin do aplikacji mobilnej, osobny do serwisu www. Więcej do zapamiętania. W dodatku z tego co słyszałam pinu do bankowości internetowej nie można spersonalizować.

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  luiggi 20 Czerwiec 2016 20:31
  4.5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Promocje i bonusy
  80

  Ja smart bankiem a dokładnie kontem w smart banki jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Nie sądziłem, że te wszystkie pozytywne opinii na jego temat jakich pełno w necie okażą się w tak dużej mierze PRAWDĄ.
  Ale tak się stało i stąd moje pozytywne zaskoczenie – konto faktycznie jest w 100% za darmo – a bałem się że będa jakieś haczyki – przez 3 miesiące żądnej opłaty 🙂 Mam nadzieję że z czasem także ich nie wprowadzą bo to chyba największa obawa użytkowników tego konta – dodatkowo konto bardzo łatwe w obsłudze przez internet i na telefonie – to się ceni 🙂

  Pomocne(1) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  darckoo 24 Marzec 2016 23:30
  3.3
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Promocje i bonusy
  60

  mysle sobie tak ze konto jest darmowe i tak jak kiedyś było one w embanku, wcześniej czy później wprowadza opłaty dziś jest kiepsko i bardziej kiepskawo, brak wplatomatow brak zasilenia telefonu gsm itp, strona jest tak uboga w usługi ze wygladaa jak demo dziecinnego bamnku z przedszkola, sporo problemów z ichniejsza karta kolega najczęściej musi placic gotowka, konto mam tez już chyba 3 mc ale jest bo jest karta w szufladzie z chwila gdy wprowadza oplate zrezygnuje, mysle ze wnet na stonie pojawie się możliwość rezygnacji, w moim miescie sa 2 placówki gdzie mogę wplacic pieniądze ale sa one oddalone wiec odpada, mam w innym banku darmowe konto a oplata za karte to 4 razy zakupy mogą być po 60 groszy nie ma limitu kwotowego, wplatomatow tez nie maja swoich a nie widze mozliwoasc zebym placil prowizje za swoje pieniądze wplacajac np. w euronecie, na szczęście ten bank mam 300-400 metrow od miejsca zamieszkania jedyny problem ze wplaty przyjmują do 16:30 ale trudno można się przyzwczaic
  konto jest normalne czyli mogę uzupelnic telefon ze strony itp, pozyjemy zobaczymy innym sposobem jest znalesc bank kolo domu i zrezygnoiwac z karty bo tak naprawdę to oplata dotyczy jej, bez urazu dla idiotow bankowych to pamiętam ze najwięcej wydawałem placac karta gdy za nia opłaty, potrafiłem wydac kilkaset złotych i więcej dziś wydaje mniejswiecj placac nia 3-7 zl miesięcznie bo nik nigdy mnie nie zmusi do wydatkowania kartya kilku stowek miesięcznie,tak olalem konto w mBanku i tak oleje kolejne, w końcu te pieniądze sa moje i jeśli je deponuje to one pracują nie dlamie a dla banku i nikt nikomu laski nie robi, gdyby ci co wiedzieli rok temu ze funt podrożeje o zlotowke a dolar o blisko nia to bym wszystkie oszczednosci wymienil zwczajne w kantorze na zielone lub brytujskie a nawet szwajcarskie franki i bym zarobil około 20% to jest zysk a nie jakies tam 3% z wymogami itp
  na koniec pozdrawiam i zycze lepszych banków i bankowości i żeby traktowali nas jako klientów a nie idiotow poz..:)… darcccko

  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  chriz 24 Luty 2016 11:29
  3
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Promocje i bonusy
  30

  Mąż zgłosił mnie jako pełnomocnika do konta. Telefon od Smart Banku w celu potwierdzenia miałam otrzymać najpóźniej za trzy dni… Minęły około 2 tygodnie. Powiedziano mi, że w ciągu trzech dostanę maila z numerem konta, na który mam przesłać 1 grosz celem potwierdzenia danych. Minęły dwa miesiące i maila nie otrzymałam. Nie dopisano mnie jako pełnomocnika. Mąż kilkukrotnie nie mógł się dodzwonić na infolinię. Potwierdzam zatem, że kontakt ze Smart Bankiem jest tragiczny.

  - WADY: kontakt
  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Adamski 18 Luty 2016 23:15
  4.5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Promocje i bonusy
  90

  Proszę o oceny konta i banku

  Smart Bank to nowość na polskim rynku. Czy warto założyć Smart Konto? Czy jest ono w 100% darmowe? Jakie są wg was największe minusy tego konta?

  Dzięki za wszelkie opinie.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Rycho 29 Kwiecień 2016 15:15

   Na razie do nich przechodzę, skusili mnie darmowym kontem, kartą, przelewami. Interfejs zarządzania kontem przez internet jest niedopracowany, ale mam nadzieję, że to się zmieni i będzie sobie można wiele rzeczy ustawić samemu, jak np. powiadomienia SMS-em, czy e-mailem, tak jest np. w Aliorze. Nie można tez ustawić konta domyślnego (czy gdzie indziej zwane jako główne) i za każdym razem, gdy chcemy dokonać przelewu musimy określać z jakiego konta ma on wyjść, co jest upierdliwe. Póki co nie widzę tez możliwości konfiguracji karty, np. określenia limitów dziennych, czy wielkości płatności zbliżeniowej, jak jest np. w syfilisie ALiorze, gdzie trzeba przyznać informatycznie jest wszystko nieźle dopracowane.

  • Odpowiedz
   guka 24 Kwiecień 2016 10:20

   Ja ostatnio założyłam to konto i chyba poszukam innego.Miałam już kilka problemów przy założeniu konta.Najpierw z kartą bo nie doszła,później znów czekałam na kolejną kartę 3 tygodnie i znów problem,bo ktoś sobie ją przywłaszczył(wysyłają zwykłą kopertą)i musiałam szybko zastrzec a teraz już drugi tydzień czekam na trzecią kartę!Paranoja.Koperta z PIN-em do karty też ledwo dotarła.Gdy dzwoniłam do nich to czekałam prawie godzinę za każdym razem a kilka razy było tak,że jak już odczekałam swoje to nagle połączenie zostało przerywane i czekaj sobie od nowa.Nie polecam!!!

  • Odpowiedz
   estera 24 Marzec 2016 23:16

   Próbowałam się przekonać do tego banku ale nie dałam rady.Już na starcie brak kontaktu,karta nie dotarła i musiałam składać wniosek o kolejną i o nowy pin.Łącznie doczekałam się na to po 2 miesiącach!!!Oczywiście kontakt z bankiem to tragedia!Czeka się przez godzinę,żeby w końcu się rozłączyli…Odradzam.Bałabym się trzymać tam pieniądze.

 8. Odpowiedz
  teme 24 Styczeń 2016 23:20
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Promocje i bonusy
  100

  bardzo fajne!

  Konto darmowe,korzystam z niego od niedawna ale jestem zadowolona.Proste w obsłudze,pieniądze z PayPal szybko dochodzą(co jest dla mnie bardzo ważne bo pracuję za granicą).Wszystko super póki co.Z T-Mobile zrezygnowałam jak zmienili opłaty za kartę.

  Pomocne(6) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  liguu 30 Listopad -0001 00:00
  4.15
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Promocje i bonusy
  80

  Konto Nest Bank faktycznie jest zwolnione z opłat czyli bezwarunkowo darmowe tak jak to opisywane jest w reklamach tego konta – ja korzystam z konta w nest banku już przeszło 5 miesięcy i nie miałem żadnej opłaty – dosłownie żadnej opłaty aż się dziwię jak oni zarabiają na tym, że oferuję te darmowe konta? 😀
  Mnie to oczywiście jak najbardziej opłaca i nie mam nic przeciwko (oby tylko nie zmienili tego, że konto jest darmowe), niech będzie darmowe dalej.
  U mnie na studiach nie tylko ja mam konto w nest banku – masa kolegów ma to konto – stąd widać że te pozytywne opinie i to co mówią w reklamach tego konta jest na pewno prawdą 🙂

  Pomocne(4) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Nik 11 Kwiecień 2019 02:06

   Zarabiają na kredytach, jak większość banków. Nie mając olbrzymich kosztów obsługi stacjonarnej nie muszą pobierać opłat za wszystko.

1 2 3

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0