Nest Oszczędności

Sprawdź
+ lokata 4%
Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć konto oszczędnościowe Nest Oszczędności ? Jakie jest aktualne oprocentowanie? Czy Nest Bank to dobry bank do oszczędzania? Analiza i opinie klientów.

Konto Nest Oszczędności  to najwyżej oprocentowany rachunek oszczędnościowy w ofercie Nest Banku. Wyróżnia on się całkiem niezła wysokością oprocentowania wśród innych banków.

Jako nowy klient, dostajemy oprocentowanie 2,25% w skali roku do 50 tys. złotych (w przypadku gdy saldo na koncie przekroczy 50 tys. złotych cała kwota będzie oprocentowana na 2,0% w skali roku).

Dodatkowo, nowi klienci mogą skorzystać jednocześnie z dwóch ciekawych promocji dla oszczędzających: “4% na koncie oszczędnościowym”  i “Nest Lokata Witaj”. Oznacza to, że łącznie ulokują na 4% w skali roku nawet 30 tys. zł.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Nest Bank
Nazwa
Nest Oszczędności
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
5 zł
Oprocentowanie promocyjne
4% do 20 000 zł (dla przelewających wynagrodzenie i dokonujących 1 transakcji kartą na miesiąc)
2,25% do 50 000 zł
2% powyżej 50 000 zł
4% na 3-miesięcznej Lokacie Witaj do 10 000 zł
Oprocentowanie standardowe
WIBOR 3M - 0,5% (ok. 1,2%)

Oprocentowanie stałe 2,25% w skali roku obejmuje kwoty do 50 tys zł zł (w przypadku gdy saldo na rachunku płatniczym przekroczy 50 tys zł złotych cała kwota będzie oprocentowana na 2,0% w skali roku) i obowiązuje od dnia otwarcia rachunku płatniczego Nest Oszczędności do końca miesiąca kalendarzowego, w którym otwarto rachunek płatniczy oraz przez następne 2 pełne miesiące kalendarzowe.

Promocja 4% na koncie oszczędnościowym do 20 000 zł

Oferta promocyjna („4% na koncie oszczędnościowym”) dostępna jest dla nowych klientów. W szczególności chodzi o osoby, które nie miały w Nest Banku konta osobistego w ciągu 24 miesięcy przed złożeniem wniosku ani nie są w trakcie otwierania takiego rachunku.

Wyższe oprocentowanie przysługuje nowym klientom, którzy:

 • Do 31 sierpnia złożą wniosek o otwarcie konta osobistego (Nest Konto) wraz z kontem oszczędnościowym na stronie promocji,
 • Do 13 września zawrą umowę,
 • Będą co miesiąc (najpóźniej od 15 października) zasilać go min. 1 tys. zł tytułem wynagrodzenia oraz dokonywać conajmniej 1 transakcji bezgotówkowej za łączną kwotę min 500 zł.

Stawka 4 proc. obejmuje saldo do 20 tys. zł i jest naliczana przez 6 miesięcy od otwarcia rachunku. Z promocji można skorzystać do 31 sierpnia lub do wyczerpania puli wniosków (500 sztuk). W przypadku, gdy w okresie promocji saldo na Koncie Oszczędnościowym przekroczy 20 tys. zł cała kwota będzie oprocentowana według stawki 2% w skali roku.

Jako “wynagrodzenie” Nest Bank traktuje:

 • pensję (także z tytułu umów cywilnoprawnych),
 • emeryturę, rentę, świadczenie przedemerytalne,
 • stypendium,
 • świadczenie z programu „Rodzina 500 plus” lub inne świadczenie rodzinne.

Instytucja kontrolowana przez fundusz AnaCap zastrzega sobie prawo do zweryfikowania otrzymywanego przez klienta wynagrodzenia. W takiej sytuacji uczestnik promocji przesyła do banku skan dokumentu potwierdzającego wysokość otrzymywanych wpływów.

4% na Lokacie Witaj do 10 000 zł

Warto wspomnieć, także o drugiej promocji tym razem dotyczącej lokaty pod nazwą “Nest Lokata Witaj”, z której możemy skorzystać równocześnie. Jako nowy klient w ciągu 30 dni od założenia Nest Konta możemy w bankowości elektronicznej założyć Lokatę Witaj z oprocentowaniem 4%. Kwota maksymalna lokaty to 10 000 zł, a jej czas trwania to 3 lub 6 miesięcy. Z pół rocznego wariantu lokaty możemy skorzystać pod warunkiem zapewnienia wpływu wynagrodzenia na Nest Konto w kwocie min. 1 000 zł.

Szczegółowo lokata ta została przeanalizowana w tym wpisie.
9 Ocena Łączna
Nest Oszczędności

Ocena
9
ZALETY
 • możliwość założenia 3-miesięcznej Lokaty Witaj z oprocentowaniem 4% do 10000 zł
 • możliwość założenia konta do systematycznego oszczędzania Nest Rodzinne Oszczędności z dodatkową premia roczna od 2 do 30% rocznie w zależności od liczby lat oszczędzania oraz liczby posiadanych dzieci
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0