Nest Oszczędności

Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2022.06.12

Czy warto założyć konto oszczędnościowe Nest Oszczędności ? Jakie jest aktualne oprocentowanie? Czy Nest Bank to dobry bank do oszczędzania? Analiza i opinie klientów.

Konto Nest Oszczędności  to najwyżej oprocentowany rachunek oszczędnościowy w ofercie Nest Banku. Wyróżnia on się całkiem niezła wysokością oprocentowania wśród innych banków.

Jako nowy klient, dostajemy promocyjne oprocentowanie 5% w skali roku do 100 tys. złotych.

Oprocentowanie

Nowym klientom przysługuje oprocentowanie w wysokości 5% (gdy saldo jest mniejsze niż 100 tys. zł) i 0,01% (dla nadwyżki powyżej 100 tys. zł). Obowiązuje ona do końca miesiąca, w którym otwarto rachunek, oraz przez kolejne dwa pełne miesiące. Zatem jeśli otworzymy konto Nest Oszczędności w czerwcu, to promocyjne odsetki będą nam przysługiwać do końca sierpnia.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Nest Bank
Nazwa
Nest Oszczędności
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
9 zł
Oprocentowanie promocyjne
5% do 100 000 zł
0,01% powyżej 100 000 zł
Oprocentowanie standardowe
do 100 000 zł
WIBOR 3M - 4%
0,01% powyżej 100 000 zł

Standardowe oprocentowanie rachunku do kwoty 100 tys. zł powiązane jest z wysokością WIBOR-u 3M z 15. dnia miesiąca kalendarzowego. Wskaźnik ten zaokrągla się do jednego miejsca po przecinku i pomniejsza o marżę banku (4%). Przykładowo przy obecnej stawce WIBOR 3M z 13 czerwca 2022 r. (6,78%) wynosi ono 2,8%.

Dla nadwyżki ponad 100 tys. zł oprocentowanie na koncie oszczędnościowym jest stałe i bliskie zeru (wynosi 0,01%). Można zatem stwierdzić, że trzymanie środków powyżej 100 tys. zł jest tutaj całkowicie nieopłacalne.

Konsumenci z największym stażem (zwarli umowę przed lipcem 2016 r.) mogą liczyć na preferencyjne warunki, czyli brak marży pomniejszającej, a nawet – marżę dodatnią (WIBOR 3M +0,5).

powrót do menu ↑

Opłaty

Konto oszczędnościowe Nest Banku można otworzyć tylko w pakiecie z kontem osobistym Nest Konto. Na szczęście ten ostatni jest bezwarunkowo darmowy. Tak samo jak Nest Oszczędności.

W miesiącu klient może wykonać jeden darmowy przelew wewnętrzny. Za każdy następny zapłaci 9 zł.

powrót do menu ↑

Jak założyć?

Aby założyć Konto oszczędnościowe Nest Oszczędności należy posiadać darmowy rachunek osobisty Nest Konto. Wtedy wystarczy, że podczas składania wniosku o otwarcie konta osobistego zaznaczysz opcję uruchomienia konta oszczędnościowego. Można to zrobić na stronie banku:

Przejdź na stronę banku

Jeśli jesteś już mamy założone konto osobiste w Nest Banku wniosek o konto oszczędnościowe znajdziemy po zalogowaniu w bankowości internetowej i aplikacji mobilnej. W tym celu należy wejść w zakładkę Oszczędności i wybrać “+Nowe Konto”.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Konto Nest Oszczędności to oferta warto rozważenia, ale tylko w wariancie promocyjnym, choć i ona nie jest przesadnie ograniczona. Stawka 5,0% obejmuje jedynie środki do kwoty 100 tys. zł.

Plusem jest powiązanie oprocentowania z WIBOR-em. Dzięki temu klient uniezależnia się od widzimisię banku. Oczywiście taka konstrukcja odsetek jest bronią obosieczną, co posiadacze rachunku mogą odczuć w przyszłości.

A co z innymi produktami  oszczędnościowymi w Nest Banku? Nest Bank należy do grona instytucji z lepszą ofertą oszczędnościową. Dobrze płaci zarówno nowym (Lokata Nest Witaj), jak i obecnym klientom.

Najciekawiej wygląda Nest Lokata Witaj ze stawką 7% (po spełnieniu warunku aktywności w każdym z sześciu kolejnych miesięcy, czyli wpływ 2 tys. zł i trzy przelewy albo płatności kartą) oraz Nest Lokaty na Nowe Środki tutaj oprocentowanie wynosi od 4,5% do 6% w zależności od okresu umowy (3-36miesięcy).

 

9 Ocena Łączna
Nest Oszczędności

Ocena
9
ZALETY
 • względnie atrakcyjne oprocentowanie promocyjne
 • odsetki powiązane z WIBOR-em 3M
 • możliwość założenia 6-miesięcznej Lokaty Witaj z oprocentowaniem 7% do 20000 zł
 • możliwość założenia konta do systematycznego oszczędzania Nest Rodzinne Oszczędności z dodatkową premia roczna od 2 do 30% rocznie w zależności od liczby lat oszczędzania oraz liczby posiadanych dzieci
WADY
 • niskie oprocentowanie podstawowe dla nadwyżek powyżej 100 tys. zł
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
2 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  DANUTA 4 Wrzesień 2019 12:03

  Ku przestrodze!
  Założyłam konto w Nest bank, ponieważ karta płatnicza i konto osobiste są tam bezplatne. Oprócz dość kiepsko działającej i mało czytelnej aplikacji mobilnej większych problemów nie było. Do czasu założenia lokaty. Skusilo mnie dobre oprocentowanie. Założyłam lokatę na 6 miesięcy. 26 sierpnia lokata się skończyła i automatycznie odnowiła. Zdecydowałam się ją zakończyć korzystając z opcji ‘likwiduj lokate’ w aplikacji mobilnej. Lokata przeszła w stan zawieszenia i uzyskała status oczekującej na likwidację i tak już zostało. W momencie złożenia dyspozycji zakończenia lokaty, pieniądze powinny powedrować na wskazane konto, w tym wypadku na moje konto osobiste w nest bank. niestety tak się nie stało. Następnego dnia zadzwoniłam na infolinie, gdzie zostałam poinformowana, że jest jakiś problem techniczny, ale już został zgłoszony i moje pieniądze pojawią się wkrótce na moim koncie. Nie pojawiły się. Kolejnego dnia wysłałam zapytanie i reklamacje drogą elektroniczną. Otrzymałam odpowiedź, że bank pracuje nad sprawą, zadnych konkretow. Ponieważ moje pieniądze nadal były zablokowane, zadzwoniłam kolejny raz na infolinię, gdzie poinformowano mnie, że dyspozycję zakończenia lokaty mogę złożyć tylko dzwoniac do teleserwisu. Ciekawe, że nikt wcześniej nie wpadł na pomysł, żeby mnie o tym poinformować. Wykonałam kolejny telefon do teleserwisu, opisałam problem, przyjęto moja dyspozycję z obietnicą, że jeszcze tego samego dnia odzyskam swoje pieniądze. Po paru minutach bank zadzwonił i potwierdził, że dyspozycja zakończenia lokaty została przyjęta i pieniądze zostaną przetransferowane niezwłocznie na moje konto. Po kolejnych 15 minutach bank ponownie zadzwonił, tym razem informując mnie, że wprowadzono mnie w błąd i jednak nie zrealizują tej dyspozycji, że muszę się udać do oddziału banku i osobiście złożyć tę dyspozycję. Kiedy protestowalam i powolywalam się na regulamin, powiedziano mi, że mogę złożyć reklamację. Dodam tylko, że regulamin załączony do lokaty mówi, że można ją zakończyć w każdej chwili dzwoniąc do teleserwisu. Tak więc bank bezprawnie przetrzymuje moje pieniądze, do których nie mam teraz dostępu i nie wiem kiedy raczy mi je oddać. Komentarz chyba zbędny. Nieuczciwe praktyki, ja nazywam to zlodziejskimi praktykami. Unikać za wszelką cenę!

  • Odpowiedz
   Maja 3 Październik 2019 16:15

   Witam. I jak sprawa się zakończyła?

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0