Promocja mBank: 150 zł za założenie eKonta + 1,8% na koncie oszczędnościowym

Aktualizacja - 2020.02.10

Nowy klient mBanku, który otworzy tam eKonto i będzie aktywnie korzystać z karty, Blika albo telefonu, zarobi na tym nawet 150 zł. Poza tym będzie mógł ulokować oszczędności na atrakcyjny procent (1,8% na ponad 3 miesiące). Nasza analiza regulaminu i warunków promocji mbanku.

Z powodu niskich stóp procentowych i kryzysu wywołanego koronawirusem banki tną koszty i szukają innych źródeł przychodów. Właśnie dlatego podnoszą opłaty i likwidują premie pieniężne. Na szczęście nie dotyczy to wszystkich podmiotów.

Warunki promocji – Aktywność się opłaca

Wyjątkiem jest m.in. mBank, w którym na otwarciu konta osobistego można zyskać nawet 150 zł. Do tego dochodzi możliwość korzystnego, jak na obecne czasy, ulokowania oszczędności na 1,8 proc. w skali roku. Średnia rynkowa dla rachunków oszczędnościowych to 0,04 proc.

Trwająca do 31 maja promocja „Aktywność się opłaca” skierowana jest do nowych klientów. Regulamin stanowi, że są to osoby, które nie miały ROR-u albo konta oszczędnościowego w mBanku od 1 stycznia 2017.

Rachunek Moje Cele ze stawką 1,8 proc. mogą otworzyć nowi klienci i ci z dotychczasowych, którzy wedle stanu na 31 grudnia 2020 trzymali w mBanku nie więcej niż 1000 zł.

Jak zdobyć 150 zł krok po kroku?

1Do 31 maja na stronie promocji, złożyć wniosek i zawrzeć umowę o eKonto promocyjne wraz z kartą płatniczą.

We wniosku należy wyrazić chęć udziału w promocji, zaznaczając stosowne oświadczenie. Umowę można zawrzeć na odległość (kurier, wideoweryfikacja) albo sfinalizować proces w oddziale.

Ważne! Jeśli chcemy otworzyć konto oszczędnościowe Moje Cele z promocyjnym oprocentowaniem 1,8%, pamiętajmy by o niego zawnioskować na etapie otwierania konta osobistego.

2W każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu konta:

 • zapewnić wpływ min. 1000 zł,
 • wykonać 1 płatność bezgotówkową kartą na dowolną kwotę,
 • wykonać 1 transakcję z użyciem kodu Blik (np. płatność za zakupy w internecie lub sklepie stacjonarnym, przelew na telefon, wypłata z bankomatu) albo płatność bezgotówkową telefonem (kartą zapisaną w portfelu cyfrowym Google Pay albo Apple Pay);

3Jak najczęściej płacić kartą, blikiem lub telefonem.

Bank przyznaje 1 zł za każdą transakcję bezgotówkową kartą oraz 2 zł za każdą płatność telefonem i Blikiem. Maksymalna premia miesięczna wynosi 50 zł.

Nagradzana jest aktywność z trzech kolejnych miesięcy po zawarciu umowy. Łącznie daje to bonus 150 zł.

By tyle zyskać, należy więc wykonać łącznie 150 transakcji plastikiem (50 miesięcznie) lub 75 operacji telefonem bądź Blikiem (25 miesięcznie). Na pozór wydaje się to dużo, ale wymaganą liczbę operacji można łatwo osiągnąć, przelewając sobie pieniądze z użyciem Blika (przelew na telefon).

Przekazanie nagrody

Premia pieniężna podzielona jest na trzy części. Nagroda za dany miesiąc przelewana jest do końca kolejnego miesiąca.

Przykład. Konto otwieramy w lutym. Do wypłaty bonusu uwzględniane będą transakcje z marca. Gratyfikację otrzymamy do końca kwietnia. Aktywność w kwietniu zostanie nagrodzona do końca maja, a ta z maja – w czerwcu.

powrót do menu ↑

Konto Moje Cele na 1,8%

Nowy klient otwierający eKonto promocyjne, zyskuje także prawo otwarcia jednego rachunku Moje Cele.

Rachunek Moje Cele to konto oszczędnościowe służące do regularnego odkładania w ramach usługi autooszczędznie. W promocji jego oprocentowanie wynosi 1,8 proc. i obejmuje kwoty do 10.000 zł.

Ważne! By móc cieszyć się podwyższoną stawką nowi klienci powinni założyć cel oszczędnościowy na etapie otwierania konta osobistego.

Warunkiem naliczania promocyjnych odsetek jest przyrost salda o 100 zł. Innymi słowy o tyle w ujęciu miesięcznym (np. na koniec stycznia w stosunku do końca lutego) powinna zwiększyć się kwota trzymana na koncie Moje Cele. Jeśli nie spełnimy tego wymogu, mBank dopisze 0,01 proc.

Stawka 1,8 proc. naliczana jest w miesiącu otwarcia rachunku i przez trzy kolejne pełne miesiące kalendarzowe. By więc wykorzystać ten fakt w maksymalnym stopniu, warto założyć cel na początku miesiąca, np. na początku lutego, i wpłacić ok. 9500 zł oraz co miesiąc powiększać stan oszczędności o 100 zł. W takim układzie promocyjne oprocentowanie będzie naliczane do końca maja.

Szczegółowa analiza konta dostępna jest tutaj.
powrót do menu ↑

Ile kosztuje eKonto?

OpłataWysokość
Opłata za prowadzenie konta
0 zł
Opłata za kartę
0 zł lub 7 zł
(zwolnienie: dokonanie min. 1 transakcji kartą w miesiącu)
Przelew przez internet
0 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - wypłaty powyżej 100 zł
2,5 zł - wypłaty poniżej 100 zł

Za prowadzenie eKonta mBank nie nalicza opłat.

Za kartę debetową (do wyboru: Visa, Mastercard) pobiera 7 zł miesięcznie. Jednak wystarczy jedna transakcja bezgotówkowa plastikiem na dowolną kwotę, żeby tego nie zrobił.

Uwaga! Od 1 marca warunkiem zwalniającym z daniny za obsługę nośnika będzie wykonanie nim obrotu bezgotówkowego na min. 350 zł miesięcznie.

Posiadacz eKonta ma darmowy dostęp do wszystkich bankomatów w kraju. Jednak w przypadku operacji kartą dotyczy to tylko wypłat co najmniej 100 zł. Jeśli klient pobierze jednorazowo mniej, mBank naliczy z tego tytułu 2,5 zł. Obostrzenie można obejść, używając Blika do wypłat z bankomatów.

Nasza pełną recenzje eKonta Osobistego oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy to się opłaca?

Promocja mBanku to jeden z łatwiejszych sposobów na zyskanie 150 zł. Wystarczy jak najwięcej używać Blika, karty albo telefonu oraz dodatkowo zasilać co miesiąc ROR min. 1000 zł, żeby otrzymać wspomnianą premię pieniężną. Nagradzane są transakcje wykonane w trzech kolejnych miesiącach po otwarciu rachunku. Dodatkową zaletą oferty jest konto oszczędnościowe ze stawką 1,8 proc., czyli 45 razy większą niż średnia rynkowa.

Utrzymanie eKonta jest całkowicie darmowe, o ile wykona się kartą choć jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu. Oprócz tego można bezpłatnie pobierać gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce (najlepiej używać do tego Blika albo wypłacać kartą min. 100 zł).

Warto wspomnieć , iż równolegle trwa promocja 120 zł mbanku dla młodych , przeznaczona dla osób w wieku 18-25 lat, które założą darmowe ekonto możliwości i wykonają jeszcze prostsze aktywności.

eKonto Osobiste

PROMOCJA: Aktywność się opłaca

+ 150 zł premii i 1,8% na KO
93 dni do końca promocji
8.5 Ocena Łączna
9 opinie
Promocja eKonto z premią

9Ocena Redakcji
Ocena promocji
9
8.1Ocena Użytkowników
Ocena promocji
8.1
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
39 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Agata 24 Luty 2021 18:58

  dzień dobry, czy starczy raz w miesiącu zapłacić karta i raz telefon oraz zapewnić 1000 zł wpływu, żeby dostać 50 zł miesięcznie a jeśli zrobimy tych transakcji telefonem 25 w tym samym miesiącu to otrzymam kolejne 50 zł( czyli łącznie 100 zł)? czy może te 50 zł dostane dopiero jeśli zrobię 25 transakcji telefonem? na stronie jest napisane, ze wystarczy 1 transakcja, a z tekstu można zrozumieć troche inaczej

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 25 Luty 2021 12:01

   Wpływ 1000 zł, 1 transakcja kartą, 1 transakcja blikiem to warunki konieczne by w danym miesiącu wogóle wziąć udział w promocji ze zwrotem.

   Premia za dany miesiąc (maks. 50 zł) jest naliczana w zależności od liczby wykonanych transakcji kartą lub blikiem.
   I tak bank zwraca:
   1 zł za każdą transakcję kartą
   2 zł za każdą transakcje blikiem.

   Czyli gdybyś chciała dostać maksymalny zwrot 50 zł w danym miesiącu musisz zrobić 25 transakcji blikiem albo 50 transakcji kartą.

   Czyli w tej promocji opłaca się robić dużo małych transakcji. Można np. większe zakupy rozbić sobie na mniejsze kwoty.

 2. Odpowiedz
  klaudia 10 Styczeń 2021 17:21
  Ocena promocji
  90

  Dzień Dobry,

  nie doczytałam warunków promocji i wpłaciłam dwa razy po 500 zł przelewem BLIK zamiast jednorazowo 1000. Czy można jeszcze coś zrobić, żeby otrzymać jednak jakiś bonus za otwarcie konta?

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 10 Styczeń 2021 23:52

   Niestety, regulamin promocji wyraźnie mówi, że ten 1000 zł musi być wpłacony na konto jednorazowo.

 3. Odpowiedz
  Mikolin 4 Grudzień 2020 16:07
  Ocena promocji
  100

  Odnośnie konta oszczędnościowego, to oznacza, że najpierw wpłacić 10000 i co miesiąc po 100 zł dopłacać, czy też można np. 20000zł i po prostu dorzucać na to konto oszczędnościowe conajmniej 100?

  + ZALETY: niezła premia na start niezłe oprocentowanie
  - WADY: małą kwota objęta oprocentowaniem 2% - zaledwie 10000 zł
  Pomocne(9) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Dociekliwy 6 Grudzień 2020 14:11

   Najlepiej zaraz na początku sobie wpłacić całą kwotę maksymalną czyli 10000 zł, a potem by spełnić warunek promocji dopłacać po to 100 zł miesięcznie.
   Nie warto wpłacać więcej ni ż 10 000 zł, bo nadwyżka ponad tą kwotę daje śmieszne 0,01 % czyli praktycznie zero.

 4. Odpowiedz
  JOANNA 26 Listopad 2020 16:10

  Należy mieć na uwadze, że już druga wypłata środków z konta oszczędnościowego “Moje cele” kosztuje klienta 9 zł.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 26 Listopad 2020 17:08

   Tak jest niemal w każdym banku.
   Pierwsza wypłata w miesiącu z konta oszczędnościowego jest darmowa, natomiast kolejne są płatne.
   Dlatego należy pilnować by wypłaty z konta oszczędnościowego realizować maksymalnie raz w miesiącu.

   • Odpowiedz
    Monika 24 Styczeń 2021 09:44

    Na szczęście nie w ING.

 5. Odpowiedz
  Marek 1 Październik 2020 18:29

  Witam !!! Jeżeli założę konto 20.10.2020 r. to czy w listopadzie np. 10-tego będę dalej mógł otworzyć lokatę 2% czy tylko w czasie trwania promocji tj. do 30.10.2020 R ?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Październik 2020 12:44

   Promocja trwa także do 30 października.

   Zatem do końca października musisz otworzyć konto do oszczędzania Moje Cele by z niej skorzystać (o konto moje cele 2% wnioskujesz, już na etapie otwierania ekonta promocyjnego).

   W regulaminie mamy taki zapis:

   Promocyjne oprocentowanie na rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele w wysokości 2% do kwoty 10000 zł będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele przez trzy kolejne pełne miesiące kalendarzowe (np. jeżeli otworzyłeś rachunek do regularnego oszczędzania Moje Cele na koniec października, to promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez listopad, grudzień i do końca stycznia).

 6. Odpowiedz
  róża 27 Lipiec 2020 17:29
  Ocena promocji
  10

  nie rozumiem, było napisane że można założyć osiem takich kont a będąc w banku zostałam poinformowana że wyższe oprocentowanie może być tylko na jednym koncie do 20000….reszta kont ma jakieś mizerne oprocentowanie….nabieranie ludzi

  Pomocne(36) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 29 Lipiec 2020 18:38

   W artykule jest wyraźnie napisane, że promocyjne oprocentowanie (2,5%) obejmuje jedno konto z kwotą maksymalną do 20 000 zł. Możesz o nie zawnioskować podczas składania wniosku o ekonto promocyjne.

   Na dzień dzisiejszy jest to jedna z ostatnich takich ofert – większość banków obniżyła już oprocentowanie do ok. 1% na kontach oszczędnościowych. A będzie jeszcze mniej.

 7. Odpowiedz
  Marzena 3 Czerwiec 2020 19:42
  Ocena promocji
  100

  Jak wygląda opłata za wplatomaty ? Euronet i inne ? ,jaki jest koszt wplatomatu?

  Pomocne(21) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  Ania - Tanie-Konto.pl 28 Maj 2020 10:04

  Dzisiaj 28 maja wystartowała kolejna – IX edycja promocji “ekonto z premią”.

  W porównaniu do poprzedniej edycji premia została obniżona o 10 zł do 140 zł.

  Warunki do uzyskania bonusu pozostały takie same.

  Pierwsze 100 zł:
  – otwieramy eKonto osobiste i w ciągu 7 dni od otwarcia zasilamy je jednorazową kwotą min. 1 000 zł
  – wykonujemy min. 5 transakcji kartą na dowolną kwotę

  Dodatkowe 40 zł:
  – w kolejnym miesiącu ponownie zasilamy swoje konto kwotą min. 1 000 zł
  – ponownie wykonujemy min. 5 transakcji kartą na dowolną kwotę

 9. Odpowiedz
  Piotr 8 Kwiecień 2020 01:16
  Ocena promocji
  100

  Czy aby spelnic warunek zasilenia konta w kwocie 1000zl mozna tego dokonac za pomoca wplatomatu?

  Pomocne(0) Niepomocne(25)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Damian 14 Luty 2020 21:52

  Czy aby spelnic warunek zasilenia konta w kwocie 1000zl mozna tego dokonac za pomoca wplatomatu?

 11. Odpowiedz
  Dawid 6 Luty 2020 16:01

  Czy jeśli złożyłem wniosek przed 30 stycznia, a umowę podpiszę teraz na dniach to przystępuję do promocji na nowych warunkach, starych, czy wcale?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 6 Luty 2020 21:18

   W styczniu obowiązywała 7 edycja promocji z premią 140 zł – jeśli w styczniu wypełniłeś wniosek i przystąpiłeś do promocji to obowiązują Ciebie warunki właśnie z tej edycji.

   Aktualna 8 edycja promocji obowiązuje dla wniosków o konto złożonych od 31 stycznia.

 12. Odpowiedz
  Asia 26 Styczeń 2020 07:34

  Witam, czy do 30.01.2020 wystarczy zarejestrować się i złożyć wniosek, czy trrzba też do tego dnia podpisać umowę? Pytam bo zastanawiam się czy jeśli zarejestruje się jutro tj. 27.01. to czy zdąży podjechać kurier z umową?

  • Odpowiedz
   wg 26 Styczeń 2020 19:17

   Wg mnie do 30 stycznia masz czas by przystąpić do promocji, czyli musisz do tej daty złożyć wniosek o ekonto osobiste z kartą

 13. Odpowiedz
  Kasia 3 Styczeń 2020 17:57

  – zasilenie konta kwotą 1000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta…..mam pytanie,czy można zasilić konto w euro ?

  • Odpowiedz
   archie 26 Styczeń 2020 19:06

   1000 w złotych ma wpłynąć na ekonto, które założyłaś w promocji. w regulaminie masz:

   …na Twoje eKonto promocyjne w ciągu 7 dni od otwarcia eKonta promocyjnego wpłyną jednorazowo
   pieniądze w kwocie nie niższej niż 1 000 zł, przy czym nie może to być przelew z innego rachunku
   w mBanku
   , którego jesteś Posiadaczem lub Współposiadaczem….

   możesz pewnie i przelać bezpośrednio euro na konto złotówkowe, ale zapewne przewalutują ci to po mało korzystnym kursie…

 14. Odpowiedz
  Patryk 1 Styczeń 2020 19:51
  Ocena promocji
  60

  Te 2,5% do 20 tys na ile dni?

  Pomocne(13) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 2 Styczeń 2020 14:06

   Wyższe oprocentowanie na koncie Moje Cele jest naliczane do 31 maja i przysługuje pod warunkiem comiesięcznego przyrostu salda o 100 zł. Innymi słowy: w każdym miesiącu suma wpływów musi o 100 zł przewyższyć sumę obciążeń tego rachunku.

   Posiadając ekonto w mbanku można jeszcze otworzyć ekonto oszczędnościowe w promocji na nowe środki2,3% do 500 000 zł na 4 miesiące:

 15. Odpowiedz
  Mariusz 27 Listopad 2019 12:02

  “Prowizja za wypłaty z bankomatów mBank, Planet Cash, Santander i Euronet wynosi 0 zł w przypadku, gdy wypłacamy minimum 100 zł (w przypadku niższej wypłacanej kwoty zapłacimy 2,50 zł prowizji). Natomiast za wypłaty z bankomatów innych sieci zapłacimy min. 5 zł prowizji.”

  Czy na pewno wypłaty powyżej 100zł w innych bankomatach są płatne? Proszę o potwierdzenie

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 27 Listopad 2019 12:42

   Poprawiliśmy ten akapit oraz dodaliśmy tabelkę obrazującą podstawowe koszty.

   Zgodnie z aktualną tabelą opłat i prowizji, wypłaty w PLN ze wszystkich bankomatów w Polsce są darmowe pod warunkiem, iż są większe niż 100 zł.

   Jeśli z dowolnego bankomatu wypłacimy kwotę mniejszą niż 100 zł to zapłacimy 2,5 zł za każda taką wypłatę.

   Tak więc jeśli będziemy pilnować by zawsze wypłacać z bankomatu więcej niż 100 zł, to wypłaty będziemy mieć zawsze bezpłatne.

 16. Odpowiedz
  Adams 24 Wrzesień 2019 06:47

  Jak długo otwiera się to konto?
  Od momentu rejestracji do otrzymania karty i uruchomienia rachunku?

 17. Odpowiedz
  Adams 23 Wrzesień 2019 16:51

  Witam.
  Podpowiedzcie proszę.
  Jeśli dzisiaj (23.09) złożę wniosek o konto na stronie promocyjnej z opcją podpisania umowy w odziale banku,to czy zdołam uruchomić konto do końca września?
  Z doświadczenia wiem że to trwa różnie, od 2 dni nawet do 30.

 18. Odpowiedz
  Dariusz 20 Wrzesień 2019 09:33

  Skoro 100 zł jest za szybki przelew w ciągu 7 dni od otwarcia to po co w warunkach jest że trzeba zrobić 5 transakcji kartą?
  Żeby dostać te 100 zł wystarczy sam przelew w ciągu 7 dni czy jednak są wymagane te 5 transakcji kartą?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 20 Wrzesień 2019 16:46

   Pierwsze 100 zł otrzymujemy za spełnienie obu warunków:
   – zasilenie konta kwotą 1000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta
   – dokonanie 5 transakcji kartą do końca kolejnego miesiąca (jeśli konto zostało otworzone we wrześniu to musimy je wykonać do końca października)

 19. Odpowiedz
  Dariusz 6 Wrzesień 2019 08:17

  Czy te 5 transakcji kartą mogą być wykonane 1 dnia?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 6 Wrzesień 2019 12:25

   Tak, jak najbardziej.

 20. Odpowiedz
  Damian 20 Sierpień 2019 14:25

  Czy mogę ze swojego konta np. z Alior przelać 1000zł ?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 21 Sierpień 2019 22:46

   Oczywiście, to najprostsza metoda na spełnienie tego warunku.

   • Odpowiedz
    olka 1 Wrzesień 2019 22:19

    Aleprzeciez w artykule jest napisena że nie mozna byc posiadaczem konta, z ktorego nastepuje zasilenie… to w koncu jak??

    • Ania - Tanie-Konto.pl 2 Wrzesień 2019 11:14

     Nie możesz zasilić konta z innego swojego konta w mbanku.

     Zasilenie nowego konta poprzez przelew z innego swojego konta (z banku innego niż mbank) spełnia warunki promocji.

 21. Odpowiedz
  agn 30 Maj 2019 15:54

  Jestem w mBanku ponad 10 lat i o tyle za długo. Podkąłem decyzję o zmianie, bo wkurza mnie to, że stałych klientów traktują po macoszemu. Te wszystkie zachęty sa tylko dla nowych klientow – dlaczego?

 22. Odpowiedz
  Mentor 29 Maj 2019 15:46
  Ocena promocji
  90

  Jedna z prostszych promocji, warunki można powiedzieć standardowe wpływy 1000 zł i transakcje kartą

  Pomocne(28) Niepomocne(17)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0