eKonto Oszczędnościowe

Dodaj do porównywarki

Warto założyć eKonto oszczędnościowe w mbanku? Jak zyskać oprocentowanie 4,8-5% do 500 000 zł na 3 miesiące?  Ile się płaci za to konto? Czy mBank to jest dobry bank do oszczędzania?

Wpłacając na konto oszczędnościowe mBanku nowe środki, zarobimy 4,8 lub 5%. Wszystko zależy od posiadanego ROR-u.

Oprocentowanie

Duże banki rzadko mają dobrą ofertę depozytową. Po prostu nie muszą się starać o pieniądze klientów tak bardzo jak mniejsze podmioty i tylko okazjonalnie podnoszą oprocentowanie. Taki wyjątek zrobił właśnie mBank, proponując na koncie oszczędnościowym 4,8-5% w skali roku.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
mBank
Nazwa
eKonto bardzo oszczędnościowe
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
9 zł
Oprocentowanie promocyjne
4,8% do 500 tys. zł na 3 miesiące (dla posiadaczy mKonta Intensive)

5,0% do 500 tys. zł na 3 miesiące (dla posiadaczy eKonta)
Oprocentowanie standardowe
0,75% do 99 999 zł
1% od 100 000 zł

Wysokość promocyjnego oprocentowania zależy od posiadanego ROR-u. Kupon (4,8%) przysługuje posiadaczom standardowego eKonta osobistego, a  minimalnie wyższy (5%) mKonta Intesive (rachunek premium).

powrót do menu ↑

Promocja Rachunek na Plus

Zwykle bankowe promocje adresowane są do nowych klientów. Jednak część instytucji stara się dbać również o względy tych dotychczasowych, proponując im lepsze oprocentowanie w zamian za wpłatę nowych środków. Tak jest z akcją mBanku „Rachunek na Plus”, w ramach której można zarobić 4,8% lub 5% w skali roku.

Rodzaj konta Oprocentowanie w skali roku przez 3 miesiące do 500 000 zł
mKonto intensive z eKontem oszczędnościowym

5,0%

eKonto osobiste/możliwości z eKontem oszczędnościowym

4,8%

W obu przypadkach oferta dostępna jest do 9 stycznia 2024 r. i obejmuje nowe środki. Przy ich wyliczaniu organizacja kierowana przez Cezarego Stypułkowskiego uwzględnia stan kont osobistych, oszczędnościowych i lokat z 5 grudnia 2023 r.

Podwyższone odsetki naliczane są przez 3 miesiące od otwarcia rachunku. Przy czym obowiązuje limit kwotowy w wysokości 500 tys. zł. Po upływie tego okresu stawka wraca do standardowej, czyli 0,75% w skali roku oraz 1% dla nadwyżki powyżej 100 tys. zł.

Uwaga! Jeżeli eKonto oszczędnościowe jest w trakcie okresu promocyjnego z tytułu wcześniejszej promocji lub jest objęte indywidualnymi warunkami oprocentowania, to skorzystanie z tej Promocji jest możliwe po zakończeniu trwającego okresu promocyjnego z tytułu wcześniejszej promocji lub indywidualnych warunków oprocentowania.

mBank prowadzi eKonto oszczędnościowe bezpłatnie. W każdym miesiącu możemy wykonać jeden bezpłatny przelew wychodzący. Każdy będzie nas kosztować 9 zł.

Co to są nowe środki?

Nowe środki to różnica pomiędzy sumą naszych pieniędzy w chwili składania wniosku (A) a ich sumą w dniu w którym przypada data weryfikacji salda (B). W naszym przypadku dzień weryfikacji salda to 5 grudnia 2023 r. ​​

promocja nowe środki

 

7% z eKontem osobistym + do 650 zł premii

mbank promocja 650 złJeśli z jakichś powodów nie możemy lub nie chcemy otwierać ROR-u dla zamożnych, pozostaje nam eKonto osobiste oraz 7% w promocji na nowe środki.

Rachunek jest bezpłatny. To samo tyczy się zwykłych przelewów internetowych i wypłat z bankomatów krajowych, o ile pobieramy co najmniej 100 zł. Przy mniejszej kwocie zapłacimy prowizję 1,3 zł. Jednak ominiemy to ograniczenie, używając do wypłacania środków Blika albo usługi cash-back.

Za obsługę karty do eKonta osobistego mBank pobiera 7 zł. Lecz nie zrobi tego, jeśli w miesiącu wykonamy plastikiem przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową na dowolną kwotę.

Nowi klienci oprócz odsetek z lokaty mogą jeszcze otrzymać premię za otwarcie i używanie konta osobistego. Ta sięga 650 zł. Jak ją zdobyć?

Z grubsza chodzi o to, by w ciągu siedmiu dni od zawarcia umowy zasilić eKonto min. 1000 zł, a do końca następnego miesiąca wykonać kartą lub/i Blikiem osiem transakcji bezgotówkowych dowolnej wartości. Następnie należy to powtórzyć w każdym z dwóch kolejnych miesięcy. By zdobyć maksymalną nagrodę, trzeba jeszcze założyć bezpłatne eKonto Junior (+ 100 zł).

Pełna analiza promocji dostępna jest tutaj.

eKonto osobiste

Kumulacja promocji

+ 720 zł premii i 6,5% na KO
53 dni do końca promocji
powrót do menu ↑

Co wybrać?

Na pozór pytanie wydaje się banalne. Jednak perspektywa zmienia się, gdy uwzględnimy wymogi zwalniające z opłat. Przy mKoncie Intensive to duże wpływy (7 tys. zł) albo jeszcze większe aktywa (100 tys. zł), przy eKoncie osobistym – płatności kartą na łączną kwotę min 350 zł. Wszystko zależy więc od posiadanych oszczędności lub naszej operatywności.

Szczegółowe porównanie kont mBanku można znaleźć tutaj:
eKonto Osobiste / Możliwości czy mKonto Intesive? Porównanie Kont mBanku – Jakie konto wybrać?

eKonto + eKonto oszczędnościowe

 

9 Ocena Łączna
eKonto oszczędnościowe

ZALETY
 • wysoka kwota objęta podwyższonym oprocentowaniem
WADY
 • promocja dla nowych środków
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
13 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Andrzej 12 Styczeń 2022 13:19

  Rachunek oszczędnosciowy to kpina 0,01%,spadało oprocentowanie to obniżali procent ,teraz oprocentowanie zmieniło się o ponad 2% w innych bankach ale nie tu i nie mają zamiaru na to . Żenada .

 2. Odpowiedz
  Gendon 7 Grudzień 2019 18:31

  Wczoraj przekształciłem swoje ekonto osobiste w mbanku na mkonto intensive (można to zrobić online jest bankowości spejalny wniosek do tego).
  Żeby skorzystać z tej promocji na nowe środki musiałem “zwykłe” ekonto oszczędnościowe przekształcić w ekonto oszczędnościowe w promocji na nowe środki (2,7% do 500 tys. zł). Tego z kolei nie można zrobić online, trzeba zadzwonić do konsultanta na infolinie i wydać mu taką dyspozycję.

  Praktycznie zaraz konto zostało zmodyfikowane na koniec dostałem potwierdzajacego maila:
  “Zmodyfikowaliśmy Twoje eKonto oszczędnościowe w Promocji na nowe środki.
  Oszczędzaj i odkładaj na nim nowe środki.”

  Ja też mam od dziś 2,7% do 500 tys. zł na moim ekoncie oszczędnościowym.

 3. Odpowiedz
  Ftt 6 Grudzień 2019 10:42

  Czy dobrze rozumiem, że jeżeli interesuje mnie tylko to ekonto oszczędnościowe to otwieram mkonto intensive z kontem oszczędnościowym.

  Następnie wpłacam ponad 100 000 zł, czym spełniam warunek bezpłatności konta i karty i zapominam o nim na 4 miesiące.

  Potem po zakończeniu promocji zamykam to konto lub konwertuje na tańsze konto (np. ekonto osobiste)
  Dobrze rozumiem ? Jeżeli tak to kiedy zamknąć konto aby nie naliczyli opłat za ostatni miesiąc ?

  Czy w mbanku są cykliczne promocje z tym podwyższonym oprocentowaniem dla nowych środków (tak jak w Millenium czy Getinie)?

 4. Odpowiedz
  Arturo 29 Listopad 2019 13:23

  To ekonto oszczędnościowe razem z mkontem intensive w promocji na nowe środki, ma dobre oprocentowanie (2,7%), ale przede wszystkim można ulokować na niem rekordowe 500 000 zł.

  Z moich poszukiwań wynika, że w żadnym innym banku nie ulokujemy tak dużo na takim oprocentowaniu.

  Jest jeszcze konto o podobnej wysokości oprocentowania:
  – w Getinie (2,8% na 4 mies.) ale tam maks to 200 tys. zł
  – w millenium (2,7% na 3 mies) tu maks to 100 tys zł.

  Tak wiec jak ktoś spore oszczędności do ulokowania to tylko mbank.

  By mieć w mbanku to 2,7% do 500 tys. zł trzeba założyć ich “prestiżowe” konto osobiste mkonto intensive.

  Konto to jest w pełni darmowe jeśli będziemy trzymać w mbanku min. 100 000 zł.

  Tak więc wpłacając to min. 100 000 zł na ekonto oszczędnościowe (2,7%) jesteśmy automatycznie zwolnieni z opłaty za prowadznie konta osobistego

 5. Odpowiedz
  Arek 27 Listopad 2018 08:48

  Zwiększono opłatę za dugi i kolejny przelew z tego konta z 5zł na 9zł – w ramach tego samego banku – na inne swoje konto!!

 6. Odpowiedz
  Szczupak 11 Czerwiec 2018 09:05

  Konto oszczędnościowe… oprocentowanie wynoszące maksymalnie 1%, jeśli na koncie jest 200.000 zł lub więcej. Dobre sobie. Po miesiącach czy latach zysk przy tak dużej kwocie jest niemalże niezauważalny. To tak, jakby do Oceanu Spokojnego dodawać co roku po jednej rybce neonce… Niemal wszystkie banki oferują znacznie atrakcyjniejsze oprocentowanie, na którym można zarobić kwotę adekwatną do oszczędności.

 7. Odpowiedz
  arek 5 Maj 2017 11:11

  Sposobów wykorzystania emaxa może być wiele. eMax jako dodatkowe konto (oprocz ekonta) może np. służyć do chwilowego trzymania (jeśli się nie chce przelewać na eMax plus) środków lub też na określone cele.

  Ja osobiście używam eMaxa do podziału moich pieniędzy na różne cele (rachunki, wakacje, zwrot podatku). Łatwiej wtedy jest zarządzać pieniędzmi i trudniej wydać gdy są na rachunku nie podpiętym do karty 🙂

  Oczywiście jesli chce oszczedzac to trzymam pieniadze na emax plusie a nie na emaxie 🙂

 8. Odpowiedz
  maju 2 Maj 2017 23:35

  Opinia

  Tak sobie mysle po co wogole jest to konto eMax, czemu ma ono wlasciwie sluzyc? Przeciez oprocentowanie 1% to śmiech na sali 🙂 to tego cała ciężka obsługa tego konta.

  A dlaczego pytam o sens tego konta? Sam ostatnio trzymałem trochę pieniędzy na tym koncie, bo myślałem, że tam jest jednak trochę więcej %, a tu patrze , ze to az cały 1% :).

  Pozdrawiam

 9. Odpowiedz
  Ania 3 Kwiecień 2017 12:53

  emaz czy ekonto

  Wlasnie chce sobie zalozyc konto i mam dylemat miedzy mbankiem ekonto a emax(nie bardzo wiem czym rozni sie jedno od drugiego)
  a alior bankiem z taryfa nocna( zastanawiam sie czy bede mogla dysponowac cala kwota na tym koncie czy tylko polowa. Bo polowa ma byc na jakiejs lokacie)

  Jestem studentka wiec wplaty miesieczne nie beda duze 500-800zl

  • Odpowiedz
   Brinkso 4 Kwiecień 2017 18:55

   Zuzia:
   eKONTO mbanku – to konto rozliczenieowe sluzace glownie do rozliczeń, tzn. do wykonywania prezlewow wplat i wyplat gotowki itp. NIe jest ono oprocentowane.
   eMAX Plus – to z kolei konto oszczędnościowe przeznaczone do oszczędzania z oprocentowaniem.

   Czyli z ekonta robisz przelewy, natomiast oszcedzasz na emaxie.
   Jesli bys sie zdecydowala na mbank warto zalozyc sobie we wniosku obydwa konta, gdyz sa one darmowe.

 10. Odpowiedz
  krzysztof 23 Marzec 2017 14:35

  Czy mogę za pośrednictwem bankomatu pobrać pieniądze z konta emax,bez potrzeby przelewania pieniędzy na ekonto?

  • Odpowiedz
   maniek 24 Marzec 2017 18:35

   Krzysztof a msz przede wszystkim karte bankomatowa do emaxa? Jesli bys chcial pieniadze wyciagac bezposredniao z konta musialbys taka miec , niestety jest ona platna. Darmowa karta do ekonta nie wyplacisz pieniedzy z emaxa.
   MI sie wydaje ze najtansza metoda wyplaty pieniedzy z emaxa i emax plus to wlasnie przelew na ekonto i dopiero wtedy wyplata. Wszystko inne jest drozsze.

   Pozdrawiam.

 11. Odpowiedz
  Adek 26 Październik 2016 15:35

  Korzystam ponad 6 lat, brałem 2 kredyty, mam kartę kredytową – na nic nie narzekam, czasami nie można się zalogować do serwisu, albo transakcje kartą nie są autoryzowane (dlatego mam konto w Inteligo, ale tzw. awaryjne), karta stosunkowo droga (obsługa kredytu) – to denerwuje, ale nie dyskwalifkuje. Teraz będe brał hipoteczny – zobaczymy czy potraktują mnie jak stałego klienta… Miałem konto w ING, ale to był koniec lat 90″ wtedy mbank wymiatał, teraz nic specjalnego na tle konkurencji nie oferuje

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0