Citi Handlowy

Citi Handlowy to bank, powstały z połączenia CitiBanku z Bankiem Handlowym. Właścicielem banku jest amerykańska grupa Citigroup. Bank ma gwarancje BFG. Zobaczmy jakie konta bankowe ma w swojej ofercie Citi Bank Handlowy.

Bank Handlowy w Warszawie S.A., który działa obecnie pod szyldem Citi Handlowy to komercyjny bank uniwersalny o bogatej i długiej historii. Został założony w 1870 r. przez członków polskiej finansjery i od razu odniósł ogromny sukces. Dwa lata po założeniu posiadał już swoje oddziały w Moskwie, Petersburgu, Berlinie i Gdańsku. Po 1945 r. Bank Handlowy stał się głównym polskim korespondentem banków zagranicznych, w 1964 uzyskał tytuł monopolisty w obsłudze transakcji polskiego handlu zagranicznego. Złota passa trwała do transformacji ustrojowej, która to spowodowała całkowitą metamorfozę struktury banku.

W 2001 r. przeprowadzono fuzję Banku Handlowego w Warszawie S.A. oraz Citibanku (Poland) S.A.. W jej wyniku powstała zupełnie nowa marka Citibank Handlowy (nazwa prawna to Bank Handlowy w Warszawie S.A.). Do dzisiaj największym akcjonariuszem spółki jest grupa Citigroup – czyli wiodąca globalna firma świadcząca szereg usług finansowych. Citi Handlowy to nowoczesny bank posiadający szeroką ofertę przeznaczoną dla klientów bankowości korporacyjnej, inwestycyjnej oraz detalicznej. Co ważne, przynależność do banku pozwala na korzystanie z usług bankowych w ponad 100 krajach świata.

Obecnym prezesem zarządu banku jest Sławomir S. Sikora. Citibank Handlowy jest członkiem obowiązkowego systemu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. BFG zabezpiecza środki pieniężne zgromadzone na rachunkach imiennych w banku. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta CitiBank Handlowy:

Promocja CitiKonto

CitiKonto

Konto CitiBank Handlowy CitiOne to rachunek osobisty dla wszystkich, którzy poszukują swobodnego dostępu do swoich finansów. Jakie są opłaty i co zyskujemy?

Konto Oszczędnościowe Citikonto

Konto Oszczędnościowe Citikonto

Konto Oszczędnościowe w promocji dla nowych klientów oferuje, aż 7,1% do 50 000 zł.

Konto SuperOszczędnościowe

Konto SuperOszczędnościowe

Citi Konto Oszczędnościowe w promocji dla nowych klientów oferuje, aż 5% do 20 000 zł.

Lokata Citigold

Lokata Citigold

Lokata Powitalna Citigold oferuje, aż 7% przez 6 miesięcy.

Promocja CitiKonto dla Biznesu

CitiKonto dla Biznesu

CitiKonto firmowe oferta dla biznesu to konto firmowe, które umożliwia proste i szybkie dokonywanie rozliczeń zarówno z kontrahentami krajowymi jak i zagranicznymi.

Promocja CitiGold

CitiGold

Konto CitiGold to rachunek dedykowany zamożnym klientom, którzy oczekują najwyższej jakości obsługi. Przeczytaj recenzję i opinie klientów.

Konto walutowe CitiBank Handlowy

Konto walutowe CitiBank Handlowy

Konto walutowe w Citi Handlowy może być otwarte w takich walutach, jak EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, HRK, HUF, NOK, RUB, SEK, ZAR.

Citi Priority

Citi Priority

Konto Citi Priority to kompleksowa oferta bankowa skierowana do aktywnych i wymagających Klientów, którzy oczekują nowoczesnych produktów i rozwiązań bankowych.

Konto Oszczędnościowe Citigold

Konto Oszczędnościowe Citigold

Citigold Konto Oszczędnościowe w promocji dla nowych klientów oferuje, aż 2,5% do 300 000 zł przez 4 miesiące.

Konta bankowe dla firm

Konta bankowe dla firm

Pakiet CitiKonto to tanie konto dla firm i biznesu umożliwiające sprawne zarządzanie finansami firmy. Dzięki temu nowemu rachunkowi firmowemu w ofercie banku ...

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0