Promocja zakończona

CitiGold

Sprawdź
+ 500 zł i 6,5% na lokacie
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2023.09.13

Czy warto założyć konto CitiGold w Citi Handlowym? Jak  założyć specjalną 6-miesięczną lokatę CitiGold 6,5% w skali roku i otrzymać 500 zł premii? Nasza szczegółowa analiza.

W ekonomii funkcjonuje pojęcie efektu skali. Chodzi o to, że w biznesie – nawet tym o małej rentowności – obracając sporą gotówką czy wykonując jakieś czynności na masową skalę można uzyskać duże przepływy pieniężne i w ten sposób czerpać profity.

Podobnie jest w bankowości.

W zamian za ulokowanie 400 tys. zł możemy liczyć na szczególne względy Citibanku Handlowego. W praktyce oznacza to nie tylko brak opłat za konto i wypłaty z bankomatów na całym świecie, ale także możliwość założenia 6-miesięcznej Lokaty z oprocentowaniem 6,5% oraz  dostęp do rozwiązań nieosiągalnych dla zwykłych śmiertelników.

Niemal w każdym banku funkcjonuje departament, który zajmuje się obsługą klientów z segmentu jeszcze wyższego niż premium. Są to osoby wyjątkowe ze względu na posiadany majątek.

Do grona instytucji mających w swojej ofercie produkty z zakresu private bankingu należy Citi Handlowy. W ramach bankowości prywatnej proponuje on dwa konto osobiste: Citigold i Citigold Private Client. To pierwsze oferowane jest osobom utrzymującym na rachunkach depozytowych i inwestycyjnych w banku średnie miesięczne saldo w wysokości co najmniej 400 tys. zł.

Opłaty

Obsługa rachunku Citigold kosztuje 220 zł miesięcznie. Pozostałe najważniejsze usługi (karta, bankomaty na całym świecie, przelewy) dostępne są bezpłatnie.

Opłaty za konto można uniknąć, utrzymując na rachunku odpowiednie saldo.

Tabela opłat jeśli chodzi o Konto CitiGold wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
CitiBank Handlowy
Nazwa
CitiGold
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
220 zł lub 30 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
średnie saldo w danym miesiącu na wszystkich rachunkach min. 400 tys. zł i spełnienie dodatkowego warunku (transakcje w kantorze online / produkt hipoteczny / inwestycje kapitałowe na 100.000 zł)
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
karta bezwarunkowo darmowa
Bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Prowadzenie rachunku Citigold kosztuje 220 zł miesięcznie. W cenę wliczone są pozostałe podstawowe usługi, czyli m.in. obsługa karty płatniczej, bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów czy darmowy dostęp do saloników Executive Lounge.

Opłaty można uniknąć. W tym celu co miesiąc trzeba spełnić jeden warunek, którym jest utrzymanie salda na wszystkich rachunkach w wysokości min. 400.000 zł.

powrót do menu ↑

Lokata 6,5% + 500 zł

W promocji Citi Handlowego „Citigold 6,5%” w zamian za założenie tam konta Citigold można założyć 6-miesięczną lokatę o oprocentowaniu 6,5% w skali roku. Mogą dodatkowo jeszcze zdobyć 500 zł premii za spełnienie dodatkowych warunków.

Lokatę Powitalną mogą założyć nowi klienci. Chodzi o osoby, które nie mają i po 1 stycznia 2021 r. nie miały w Citi Handlowym konta osobistego lub oszczędnościowego.

Ważne! W promocji obowiązuje limit 500 uczestników.

Jak zdobyć możliwość założenia 6-miesięcznej lokaty 6,5%  w promocji Citibanku?

 1. Do  5 października 2023 r. lub wyczerpania limitu na stronie promocji złożyć wniosek i zawrzeć umowę o konto Citigold
  Umowę można zawrzeć metodą na selfie (fotoweryfikacja), przez kuriera lub – jako prestiżowy klient – umówić się w dogodnym miejscu z dyrektorem regionalnym Citibanku.
 2. W ciągu 10 dni od zawarcia umowy zaakceptować i podpisać regulamin promocji
 3. Najpóźniej do końca pierwszego miesiąca po miesiącu otwarcia ROR-u uzyskać na rachunkach w Citibanku saldo dzienne środków co najmniej 450.000 zł
  Zatem zawierając umowę we wrześniu, wymagane saldo musimy uzyskać do końca października.

Przejdź na stronę promocji

Jak zdobyć dodatkowe 500 zł premii?

Najpóźniej do końca pierwszego miesiąca po miesiącu otwarcia ROR-u posiadać określony pełny Profil Klienta, obejmujący Ocenę Wiedzy i Doświadczenia Klienta i Profil Ryzyka Klienta. Określenie Profil Klienta możliwe jest wyłącznie podczas spotkania z pracownikiem banku – Opiekunem Klienta, w Oddziale banku typu Citigold.

powrót do menu ↑

Benefity

Bankowość prywatna rządzi się innymi prawami niż bankowość detaliczna. Tutaj większą uwagę przykłada się do jakości obsługi i zakresu usług odpowiadających potrzebom klientów niż do opłat za nie.

Zresztą jeśli ktoś ma majątek liczony w setkach tysięcy złotych, to chyba nie robi mu różnicy, czy zapłaci za konto 5 zł, czy 220 zł. Niemniej posiadacze rachunku Citigold korzystają za darmo ze wszystkich podstawowych usług finansowych (pod warunkiem utrzymania średniego miesięcznego salda w wysokości 400.000 zł). Ponadto w ramach pakietu mogą liczyć na:

 • konto oszczędnościowe,
 • bezpłatne doradztwo inwestycyjne,

 • bezpłatne doradztwo podatkowe (godzinna konsultacja z ekspertem firmy Deloitte),

 • wstęp do salonów Executive Lounge na największych lotniskach w Polsce (dwa razy w miesiącu),

 • usługi typu concierge, np. rezerwacja biletów,

 • darmowe konta walutowe,

 • bezprowizyjne wypłaty z bankomatów na świecie (ale posiadanie konta nie zwalnia od ewentualnych opłat naliczanych przez operatorów tych maszyn),

 • bezpłatne przelewy zagraniczne,

 • dostęp do inwestycji nieosiągalnych dla zwykłego klienta, np. obligacji rządów innych państw, produktów strukturyzowanych powiązanych z aktywami z całego świata, zagranicznych obligacji korporacyjnych i funduszy inwestycyjnych,

 • preferencyjne kursy walutowe (od 20 tys. USD),

 • zniżki w hotelach, restauracjach, spa, ekskluzywnych sklepach z modą,

 • wsparcie osobistego doradcy bankowego,

 • art banking (m.in. bezpłatna wycena dzieł sztuki, zniżki na katalogi aukcyjne i usługi katalogowania dzieł sztuki, darmowe konsultacje z ekspertami, analizy rynku sztuki).

Co ciekawe pakiet Citigold nie obejmuje przelewów ekspresowych. Klient chcący przelać pieniądze w czasie rzeczywistym zapłaci 5-20 zł od każdej takiej operacji (cena zależy od kanału zlecenia transferu).

Citigold jako rachunek wspólny

Konto Citigold może być prowadzone jako rachunek wspólny. Dla współposiadaczy nie wiąże się to z żadnymi opłatami. Jednak najpierw muszą wykazać się odpowiednimi aktywami (średnie miesięczne saldo 400 tys. zł, przy czym bank liczy je łącznie dla obu współposiadaczy).

Karta „Korzyści i Przywileje”

Do konta Citigold można założyć kartę identyfikacyjną  umożliwiającą korzystanie z wielu prestiżowych usług. Karta gwarantuje m.in. dostęp do ofert domu aukcyjnego Desa Unicum oraz do Programu A La Carte. Co ciekawe, dzięki niej możliwe jest także uzyskanie specjalnych korzyści związanych z usługami projektantów mody. Karta „Korzyści i Przywileje” łączy się także z doradztwem podatkowym oraz Executive Lounge na wybranych lotniskach.

Poprzez bankowość internetową klient może zdalne zarządzać swoimi finansami i bez odwiedzania oddziału wykonywać najważniejszych operacje. System transakcyjny Banku Handlowego powstał w technologii responsywnej (RWD), zatem działa na każdym urządzeniu, a nie tylko komputerze czy laptopie.

Najważniejsze funkcje Citibank Online to:

 • zlecanie przelewów,

 • zakładanie lokat,

 • otwieranie kont oszczędnościowych i walutowych,

 • sprawdzanie historii operacji do pięciu lat wstecz,

 • przepinanie karty między kontami (co prawda wydawana przez Citi Handlowy karta debetowa ma funkcję wielowalutowości, ale sama nie rozpoznaje waluty transakcji, dlatego wymaga ręcznego podłączenia do odpowiedniego rachunku),

 • aktywacja nowego produktu,

 • zmiana PIN-u,

 • zakup doładowania do telefonu.

Swoimi funkcjonalnościami aplikacja mobilna Banku Handlowego nie odbiega od tego, co proponują konkurencyjne podmioty. Pracuje na tabletach i smartfonach z systemem OS albo Android.

Najważniejsze funkcje Citi Mobile, której klienci banku przyznali w sklepie Google Play trzy gwiazdki, to:

 • sprawdzanie salda rachunku i historii transakcji,

 • spłata karty kredytowej,

 • wyszukiwarka bankomatów i placówek Citi,

 • wykonywanie przelewów, w tym transferów natychmiastowych,

 • Fotokasa, czyli przelew z kodu QR.

Ponadto dzięki apce Citi Mobile użytkownicy urządzeń wyposażonych w TouchID będą mogli logować się do niej odciskiem palca.

powrót do menu ↑

Zalety i wady

Rachunek Citigold skierowany jest do osób zamożnych, które ulokują w banku co najmniej 450 tys. zł. W zamian będą mogły łatwo założyć wysokooprocentowaną lokatę i nie płacić 220 zł za obsługę konta.

Półroczne lokaty Citibanku należą do rynkowej czołówki, jeśli chodzi o wysokość oprocentowania. Można zarobić na nich do 6,5% i ulokować tak nawet 450 tys. zł.

W dobie przeciętnie oprocentowanych lokat jest to propozycja warta rozważania, zwłaszcza że nie musi się wiązać z opłatami (przy utrzymaniu na koncie wspomnianej kwoty).

Konto powinno przypaść do gustu tym, którzy są aktywni finansowo, dużo podróżują, inwestują lub chcą inwestować również poza granicami Polski i oczekują od banku, że spełni każde ich oczekiwanie w obszarze finansów.

Konto Citigold

Kumulacja promocji

+ 500 zł i 6,5% na lokacie
Promocja zakończona
6.5 Ocena Łączna
8 opinie
CitiGold

8.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
7.5
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe korzyści
9.5
5.1Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3.6
Bankowość internetowa i mobilna
5.2
Dodatkowe korzyści
6.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
5 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Miro 5 Lipiec 2021 15:29
  4.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Bardzo fajna ta promocja dla osób , które mają większe środki i nie bardzo wiedza co z nimi zrobić (odłożyć na jakiś sensowny procent duże kwoty jest dzisiaj b. cieżko)

  Dla mnie ta akcja to taki w pewnym sensie odpowiednik lokaty .
  1500 zł – tyle, ile na 3-miesięcznej lokacie z oprocentowaniem 1,85% w skali roku
  3000 zł – tyle, ile na 6-miesięcznej lokacie z oprocentowaniem 1,85% w skali roku

  Dla takich kwot oszczędności 400 k w żadnych innym banku nie dostaniemy lepszych warunków na dzień dzisiejszy.

  + ZALETY: ta promocja to najlepsza "lokata" dla wyższych kwot oszczędności
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Klient 26 Kwiecień 2019 14:09
  3.8
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jestem klientem od przeszło 20 lat, czasami zastanawiam się dlaczego tak długo wytrzymałem. Jeśli chodzi o podstawowe usługi bankowe to nie jest najgorzej, ale nie nastawiajcie się na zarobienie jakichkolwiek pieniędzy w tym banku. Doradcy dbają tylko o interes własny lub banku – nigdy kienta. Proponują produkty inwestycyjne niedostosowane do potrzeb klienta – często te, na który doradca/bank najwięcej zarabia.

  + ZALETY: Brak
  - WADY: Nieuczciwe praktyki sprzedażowe
  Pomocne(15) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  klient Gold 1 Maj 2017 07:37
  2.3
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Jako klient citigold dowiedziałem się kilka dni temu , ze jak mi się nie podoba to banków jest dużo w Polsce.
  Nikt mnie nie zmusza zebym się meczył w Citi.

  Pomocne(25) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  kasi 21 Marzec 2017 16:16
  2.8
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  60

  ja mam od 4 lat konto,karte gold bp,konto oszczednosciowe, kredyt i jestem zadowolona, jesli cos mi sie nie podoba to dzwonie i ochrzanie, reklamacje zloze jesli mi sie cos pobierze i generalnie wszystko ok, nie place za nic wynegocjowalam sobie na citiphone

  Pomocne(3) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  tom 12 Styczeń 2017 10:12
  3.8
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  90

  Plusy konta w Citi to wg mnie wzorowa i kompetentna obsługa przez telefon, bankowość elektroniczna na wysokim poziomie, darmowe konta walutowe Wady to wg mnie spore wymagania by konto było zupełnie darmowe

  Pomocne(4) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0