Konta Oszczędnościowe

konto oszczędnościoweJaki bank ma aktualnie najwyżej oprocentowane konto oszczędnościowe? Gdzie można zyskać najwięcej? Porównanie oprocentowania kont oszczędnościowych: Banki: Pko, mBank, Ing, Pekao, Millenium, Wbk, Alior, Getin, Nest Bank. 

Jeśli chcemy odkładać pieniądze, niekoniecznie musimy od razu zakładać lokatę – często wystarczy nam tylko wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe .

1

Co to jest konto oszczędnościowe, jak działa?

Konto oszczędnościowe, jak sama nazwa wskazuje, służy głownie do oszczędzania i odkładania pieniędzy, ponieważ jest dużo wyżej oprocentowane niż normalne konto bankowego. Jednocześnie niemal w każdej chwili możemy wypłacić pieniądze z niego i to bez utraty odsetek. Rachunki oszczędnościowe nie są przeznaczone do innych operacji bankowych, banki rzadko wydają do nich karty.

Z założenia konto oszczędnościowe ma umożliwiać bezpieczne pomnażanie posiadanych środków finansowych. Taki rachunki bankowe są lepiej oprocentowane niż konta osobiste. W konstrukcji oprocentowania przypominają lokaty, z tym że umożliwiają one wypłatę środków finansowych w dowolnym momencie, bez ryzyka utraty wypracowanych uprzednio odsetek.

2

Konto oszczędnościowe czy lokata?

Konto oszczędnościowe jest wygodniejsze niż lokata, bowiem daje względnie elastyczny dostęp do pieniędzy. Co więcej, jeśli klient zechce, może powiększyć pulę środków utrzymywanych na koncie oszczędnościowym, czego nie da się dokonać w przypadku lokaty bankowej. Przewagą lokat z kolei jest na ogół wyższe oprocentowanie od kont oszczędnościowych.

3

W jakim banku konto oszczędnościowe?

Najczęściej aktualne oferty dotyczą takich rachunków oszczędnościowych, gdzie pieniądze mogą być wpłacane i wypłacane bez przeszkód, z całkowitą pewnością, ze nie utracimy naliczonych odsetek. Jednak dobrze jest bardzo dokładnie przeczytać regulamin prowadzenia konta, zanim zdecydujemy się założyć konto oszczędnościowe.

Należy także sprawdzić, czy takie konto do oszczędzania zapewnia nam swobodę wypłacania i wpłacania kolejnych sum oraz jak do tego ma się naliczenie odsetek – procent na takich kontach często jest wysoki, co jednak niekoniecznie musi być adekwatne do tego, ile tak naprawdę zarobimy.

ranking kont oszczędnościowych

Dobrze jest również sprawdzić, jaką minimalną kwotę musimy co okres rozliczeniowy wpłacać na nasze konto oszczędnościowe – na podstawie tych informacji dopiero dokonujemy wyboru, czy oferta jest dla nas opłacalna.
Wybór najlepszego konta oszczędnościowego nie jest wcale prostym zadaniem. Porównanie dostępnych ofert jest o tyle trudne, że nie wystarczy wziąć pod uwagę wyłącznie wysokość oprocentowania kont, ale również wszelkie koszty, jakie w związku z takim działaniem się ponosi.

W wielu bankach, skorzystanie z oferty konta oszczędnościowego, wymaga także otwarcia normalnego konta osobistego – ROR.

To powoduje konieczność posiadania zwykłego konta i oszczędnościowego, a to może wiązać się ze sporymi kosztami miesięcznymi. O ile konto oszczędnościowe może być w takim modelu bezpłatne, to rachunek podstawowy będzie już wymagał opłat. Każdorazowo musimy to sprawdzić.

BankNazwaWysokość oprocentowaniaOcena
Korzystne
Nest Rodzinne Oszczędności

Nest Rodzinne Oszczędności

Oprocentowanie standardowe:
Oprocentowanie promocyjne: Dodatkowa premia roczna od 2 do 30% rocznie w zależności od liczby lat oszczędzania oraz liczby posiadanych dzieci

Dodaj do porównywarki
eKonto oszczędnościowe

eKonto oszczędnościowe

Oprocentowanie standardowe: 0,4% do 99 999 zł
0,7% od 100 000 zł
Oprocentowanie promocyjne: brak

Dodaj do porównywarki
Konto Oszczędnościowe Profit

Konto Oszczędnościowe Profit

Oprocentowanie standardowe: 0,6% - do 50 000 zł
0,7% - powyżej 50 000 zł do 100 000 zł
0,9% - powyżej 100 000 zł do 250 000 zł
1,0% - powyżej 250 000 zł do 500 000 zł
1,1% - nadwyżka ponad 500 000 zł
Oprocentowanie promocyjne: Tak, przez 3 miesiące dla nowych środków:

2,7% do 200 000 zł
1,4% powyżej 200 000 zł

Dodaj do porównywarki
Konto Max Oszczędnościowe

Konto Max Oszczędnościowe

Oprocentowanie standardowe: 0,4%
Oprocentowanie promocyjne: Tak, dla nowych środków do 30.01.2019 r.:

2,5% do 200 000 zł
1,5% powyżej 200 000 zł

Dodaj do porównywarki
Konto Systematyczne

Konto Systematyczne

Oprocentowanie standardowe: 0,4%
Oprocentowanie promocyjne: Tak, przy automatycznym oszczędzaniu w okresie od 30.09.2018r do 29.06.2019 r.:

2,7% do 20 000 zł

Dodaj do porównywarki

 

Jednym z banków oferujących konta oszczędnościowe o wysokim oprocentowaniu jest Nest Bank. Oprocentowanie kont oszczędnościowych w tym banku wynosi 2,25% w skali roku, a kapitalizacja odsetek dokonywana jest co miesiąc, a więc odsetki każdorazowo naliczane są od wyższej kwoty pieniędzy. Aby skorzystać z takiej oferty klient jest zmuszony do otwarcia ROR-u, który jednak jest całkowicie darmowy.

Całkiem ciekawą ofertę konta oszczędnościowego posiada mBank. Umożliwia on wypłatę w każdym miesiącu bezpłatnie gotówki z konta oszczędnościowego, ale tylko jednorazowo. Jeśli student będzie chciał ponownie wypłacić gotówkę z takiego rachunku, za każdą taką czynność zapłaci bankowi prowizję w wysokości 5 zł.

Konta Oszczędnościowe
Ocena: 2.8 na podstawie 17 głosów.

3 opinie
 1. Odpowiedz
  Anik 23 Marzec 2017 14:33

  Gdzie aktualnie jest najlepsze konto oszczędnościowe ? Chodzi mi głównie o najwyższe oprocentowanie takiego konta. Z góry dziękuje

  • Odpowiedz
   tk 24 Marzec 2017 10:34

   Sprawdź nest bank i idea bank

 2. Odpowiedz
  Tobby 2 Luty 2017 10:33

  W którym banku najlepiej założyć konto oszczędnościowe (najbardziej opłacalne i bezpieczne)?

  Dodaj swoją opinie

   

  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj Teraz
  0