Konto Oszczędnościowe

Sprawdź
+ 3% i 100 zł premii
12 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2019.06.20

Jeżeli jesteśmy nowymi klientami banku z żubrem albo dotąd rzadko korzystaliśmy z jego usług, możemy otworzyć atrakcyjnie oprocentowany rachunek oszczędnościowy z pięciomiesięczną gwarancją utrzymania stawki.

Z racji swojej rynkowej (miejsce w TOP3) instytucja zarządzana przez Michała Krupińskiego raczej nie zabiega o pieniądze klientów. Ma dość depozytów, by z powodzeniem zwiększać akcję kredytową. Jednak w ostatnim czasie – ku zadowoleniu klientów – Bank Pekao zwiększył oprocentowanie konta oszczędnościowego do 3 proc. w skali roku.

Bank z żubrem objęty jest systemem ochrony depozytów BFG. Klienci mogą więc spać spokojnie, ponieważ ich oszczędności są gwarantowane do równowartości 100 tys. euro w złotych. Limit dotyczy wszystkich produktów depozytowych posiadacza w danej instytucji.

Oprocentowanie

Standardowa stawka oprocentowania to 0,7 proc. Kapitalizacja odbywa się raz w miesiącu.

Promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku do 30 tys. zł przez 180 dni jest dostępne dla klientów, którzy do 30.04.2019 r. otworzą Konto Oszczędnościowe razem z Kontem Przekorzystnym lub Kontem Świat Premium lub Eurokontem Prestiżowym.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Konto oszczędnościowe
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
7 zł lub 0 zł (przez Peopay)
Kolejny przelew w miesiącu
7 zł lub 0 zł (przez Peopay)
Oprocentowanie promocyjne
3,0% do 30 000 zł przez 6 miesięcy
Oprocentowanie standardowe
0,7
powrót do menu ↑

3% przez 6 miesięcy do 30 000 zł

Ponadstandardowe odsetki 3% przysługują nowym klientom i tym z dotychczasowych, którzy w okresie od 1 lipca 2018 do 31 maja 2019 byli nieaktywni (na wszystkich posiadanych w banku kontach i lokatach mieli średnie miesięczne saldo nie większe niż 50 zł). Wyższa stawka naliczana jest przez pięć miesięcy od otwarcia konta oszczędnościowego.

Promocja trwa do 30 września. Skorzystanie z oferty wymaga zawarcia umowy o rachunek bieżący o nazwie Konto Przekorzystne albo Konto Świat Premium.

To pierwsze jest darmowe przy wpływach min. 500 zł i jednej płatności kartą albo aplikacją w miesiącu. Natomiast obsługa rachunku prestiżowego kosztuje 50 zł. Opłaty się unika przy posiadaniu w Banku Pekao aktywów w wysokości co najmniej 200 tys. zł.

Osoby, które już współpracują z bankiem, mogą zawnioskować o zmianę pakietu ROR-u na ten umożliwiający udział w promocji.

Uwaga! Wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym obejmuje środki do 30 tys. zł (jeśli mamy Konto Przekorzystne) lub 100 tys. zł (w przypadku posiadaczy Konta Świat Premium albo Eurokonta Prestiżowego).

Uważajmy też na przelewy wychodzące. Bezpłatne są tylko te wykonane z poziomu aplikacji PeoPay (w zamian można z nich korzystać bez ograniczeń, co jest rzadkością na rynku). Transfery zlecane innymi kanałami kosztują 7 zł od sztuki.

powrót do menu ↑

Kalkulator zysków

Poniżej w tabeli został obliczony zysk z konta oszczędnościowego (3%) w zależności od kwoty na koniec okresu umownego (po 6 miesiącach)

Kwota lokaty [zł]Zysk przed opodatkowaniem [zł]Zysk po opodatkowaniu [zł]
5 00075.4761.06
10 000150.94122.12
20 000301.88244.23
30 000452.82366.35
powrót do menu ↑

100 zł za otwarcie konta

Nowi klienci mogą zyskać podwójnie. Jeśli wykażą się aktywnością, organizacja kierowana przez Michała Krupińskiego nagrodzi ich 100-zł premią.

Aktywność rozumiana jest jako zapewnienie 500 zł wpływu na konto osobiste i jedna płatność kartą albo aplikacją. Oba warunki należy spełnić do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia ROR-u.

 

powrót do menu ↑

Zalety i wady

W wariancie promocyjnym konto oszczędnościowe Banku Pekao (3% w skali roku) należy do najwyżej oprocentowanych na rynku. Więcej dostaniemy tylko w dwóch instytucjach.

Jednak grono osób, które mogłyby skorzystać z oferty, ogranicza się do nowych klientów i tylko części starych. Pewnym mankament jest też konieczność otwarcia płatnego ROR-u i niskie saldo objęte ponadstandardowymi odsetkami.

Konto Freemium + Konto Oszczędnościowe

3,0% | do 50 000 zł | 3 miesiące

9.5 Ocena Łączna
1 opinie
Pekao Konto Oszczędnościowe

9Ocena Redakcji
Ocena
9
10Ocena Użytkowników
Ocena
10
ZALETY
 • oprocentowanie,
 • długi okres naliczania wyższych odsetek,
 • nielimitowane przelewy wychodzące (przez aplikację).
WADY
 • ograniczone grono odbiorców oferty,
 • względnie niskie saldo objęte atrakcyjną stawką,
 • darmowe tylko przelewy przez aplikację,
 • dostępne tylko z ROR-em.
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

    

   Porównaj wybrane konta
   • Total (0)
   Porównaj Teraz
   0