Konto Oszczędnościowe

Sprawdź
+ 3% i 200 zł premii
62 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2020.01.29

Jeżeli jesteśmy nowymi klientami banku z żubrem albo dotąd rzadko korzystaliśmy z jego usług, możemy otworzyć atrakcyjnie oprocentowany rachunek oszczędnościowy z czteromiesięczną gwarancją utrzymania stawki.

Z racji swojej rynkowej (miejsce w TOP3) bank Pekao raczej nie zabiega o pieniądze klientów. Ma dość depozytów, by z powodzeniem zwiększać akcję kredytową. Jednak w ostatnim czasie – ku zadowoleniu klientów – zwiększył oprocentowanie konta oszczędnościowego do 3 proc. w skali roku.

Bank z żubrem objęty jest systemem ochrony depozytów BFG. Klienci mogą więc spać spokojnie, ponieważ ich oszczędności są gwarantowane do równowartości 100 tys. euro w złotych. Limit dotyczy wszystkich produktów depozytowych posiadacza w danej instytucji.

Oprocentowanie

Standardowa stawka oprocentowania to 0,7 proc. Kapitalizacja odbywa się raz w miesiącu.

Promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku do 30 tys. zł przez 120 dni jest dostępne dla klientów, którzy do 31 marca 2020 r. otworzą Konto Oszczędnościowe razem z Kontem Przekorzystnym.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Konto oszczędnościowe
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
7 zł lub 0 zł (przez Peopay)
Kolejny przelew w miesiącu
7 zł lub 0 zł (przez Peopay)
Oprocentowanie promocyjne
3,0% do 30 000 zł przez 4 miesiące
Oprocentowanie standardowe
0,7
powrót do menu ↑

Promocja 3% do 30 000 zł

Ponadstandardowe odsetki 3% przysługują nowym klientom i tym z dotychczasowych, którzy w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 byli nieaktywni (na wszystkich posiadanych w banku kontach i lokatach mieli średnie miesięczne saldo nie większe niż 50 zł). Wyższa stawka naliczana jest przez cztery miesiące (120 dni) od otwarcia konta oszczędnościowego.

Promocja trwa do 31 marca. Skorzystanie z oferty wymaga zawarcia umowy o rachunek bieżący o nazwie Konto Przekorzystne albo Konto Świat Premium.

To pierwsze jest darmowe przy wpływach min. 500 zł i jednej płatności kartą albo aplikacją w miesiącu. Natomiast obsługa rachunku prestiżowego kosztuje 50 zł. Opłaty się unika przy posiadaniu w Banku Pekao aktywów w wysokości co najmniej 200 tys. zł.

Osoby, które już współpracują z bankiem, mogą zawnioskować o zmianę pakietu ROR-u na ten umożliwiający udział w promocji.

Uwaga! Wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym obejmuje środki do 30 tys. zł (jeśli mamy Konto Przekorzystne).

Uważajmy też na przelewy wychodzące. Bezpłatne są tylko te wykonane z poziomu aplikacji PeoPay (w zamian można z nich korzystać bez ograniczeń, co jest rzadkością na rynku). Transfery zlecane innymi kanałami kosztują 7 zł od sztuki.

powrót do menu ↑

Kalkulator zysków

Poniżej w tabeli został obliczony zysk z konta oszczędnościowego (3%) w zależności od kwoty na koniec okresu umownego (po 4 miesiącach)

Kwota lokaty [zł]Zysk przed opodatkowaniem [zł]Zysk po opodatkowaniu [zł]
5 00049.3639.95
10 00098.71999999999979.91
20 000197.44159.82
30 000296.17239.73
powrót do menu ↑

Proste 200 zł za otwarcie konta

Nowi klienci mogą zyskać podwójnie. Jeśli założą konto osobiste i wykażą się aktywnością, bank nagrodzi ich 200-zł premią.

Aktywność rozumiana jest jako zapewnienie 500 zł wpływu na konto osobiste i jedna płatność kartą albo aplikacją. Oba warunki należy spełnić w każdym z czterech kolejnych miesięcy.

Do samej promocji można przystąpić do 31 marca.

Warunki tej promocji zostały szczegółowo opisane tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

W wariancie promocyjnym konto oszczędnościowe Banku Pekao (3% w skali roku) należy do najwyżej oprocentowanych na rynku.

Jednak grono osób, które mogłyby skorzystać z oferty, ogranicza się do nowych klientów i tylko części starych. Pewnym mankament jest też konieczność otwarcia ROR-u i niskie saldo objęte ponadstandardowymi odsetkami.

Konto Przekorzystne + Konto Oszczędnościowe

3% | do 30 000 zł | 4 miesiące

+ 3% i 200 zł premii
62 dni do końca promocji
9 Ocena Łączna
2 opinie
Pekao Konto Oszczędnościowe

9Ocena Redakcji
Ocena
9
9.5Ocena Użytkowników
Ocena
9.5
ZALETY
 • oprocentowanie,
 • długi okres naliczania wyższych odsetek,
 • nielimitowane przelewy wychodzące (przez aplikację)
 • możliwość zyskania dodatkowych 200 zł za założenie konta osobistego w promocji 200 zł Pekao trwającej do 31.03.2020 r.
WADY
 • ograniczone grono odbiorców oferty,
 • względnie niskie saldo objęte atrakcyjną stawką,
 • darmowe tylko przelewy przez aplikację,
 • dostępne tylko z ROR-em.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
8 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Ben 27 Styczeń 2020 12:16

  Założyłem konto Przekorzystne + od razu konto oszczędnościowe. Środki na konto oszczędnościowe najlepiej od razu na nie przesłać czy najpierw na konto przekorzystne, a później na oszczędnościowe?
  Dodatkowo oprocentowanie rachunku oszczędnościowego nie jest obecnie podane czy po przelaniu automatycznie pokaże się 3%?

  • Odpowiedz
   Michnik 27 Styczeń 2020 14:30

   Ja zawsze robię przelew na konto osobiste, a potem z osobistego na oszczędnościowe (przelew wewnętrzny więc jest wykonywany natychmiast).

   To prawda, że w bankowości nie pokazuje się aktualne oprocentowanie konta oszczędnościowego tak u nich jest, ale wszystko dobrze naliczają mi za ostatni miesiąc tj. grudzień 2019 poprawnie naliczyli.

   Miałem na koncie oszczędnościowym równe 20 tys. zł – odsetki za grudzień 2019 wyniosły równe 50 zł z czego 9,5 zł odciągnęli na podatek belki.

   .

 2. Odpowiedz
  CHRIS35 26 Styczeń 2020 23:51
  Ocena
  90

  Witam. Chciałem założyć to konto, ale mam jedno pytanie, czy można robić darmowe przelewy internetowe przez komputer czy tylko przez aplikację PeoPay na telefonie. Czy założenie tej aplikacji jest konieczne jeśli będę używał tylko karty debetowej? Pozdrawiam Krzysztof

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 27 Styczeń 2020 10:17

   Rozumiem, że twoje pytanie dotyczy konta osobistego, które musisz założyć razem z oszczędnościowym?

   Jeśli chodzi o konto osobiste Przekorzystne to przelewy internetowe są darmowe. Jednak każdy przelew musisz potwierdzić i możesz to robić na dwa sposoby:
   – poprzez wpisanie kodu sms, który zostaje przesłąny na twój nr telefonu – to jest płatne i bank pobiera wtedy 0,2 / zł za jeden sms
   – poprzez potwierdzenie przelewu w aplikacji mobilnej – ta metoda potwierdzeń jest całkowicie bezpłatna i najszybsza (logujesz się i klikasz) – wszystko jest bardzo proste

 3. Odpowiedz
  Sebastian 6 Sierpień 2019 10:02

  Mam takie pytanie, założyłem konto wraz z kontem oszczędnościowym. Na koncie przekorzystnym w aplikacji pokazuje oprocentowanie 0% a na koncie oszczędnościowym jest “-“. Czy to się zmieni jak wpłyną do nich środki czy jak to wygląda?

  • Odpowiedz
   Katalina 6 Sierpień 2019 11:35

   Też jestem ciekawa, w bankowości elektronicznej rzeczywiście nie ma podanego oprocentowania..
   …napisałam do nich zapytanie przez przez serwis online … zobaczymy co mi odpowiedzą…

   Z drugiej strony zobacz, że na umowie to oprocentowanie promocyjne (3%) jest podane w tabelce na pierwszej stronie, więc w razie czego jest podstawa do reklamacji…

   • Odpowiedz
    Jacek 30 Sierpień 2019 13:09

    Czy pojawiło się już u Pani to oprocentowanie? czy dalej jest “-” ? u mnie cały czas jest kreska a nie 3%…

 4. Odpowiedz
  kamillla 13 Wrzesień 2019 11:10

  Nie widać % lecz jest ono na umowie, odsetki za sierpień mi dobrze naliczyli.
  Więc wszystko jest jak najbardziej OK.

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0