Konto Oszczędnościowe

Sprawdź
+ 3% i 100 zł premii
13 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2019.08.01

Jeżeli jesteśmy nowymi klientami banku z żubrem albo dotąd rzadko korzystaliśmy z jego usług, możemy otworzyć atrakcyjnie oprocentowany rachunek oszczędnościowy z pięciomiesięczną gwarancją utrzymania stawki.

Z racji swojej rynkowej (miejsce w TOP3) instytucja zarządzana przez Michała Krupińskiego raczej nie zabiega o pieniądze klientów. Ma dość depozytów, by z powodzeniem zwiększać akcję kredytową. Jednak w ostatnim czasie – ku zadowoleniu klientów – Bank Pekao zwiększył oprocentowanie konta oszczędnościowego do 3 proc. w skali roku.

Bank z żubrem objęty jest systemem ochrony depozytów BFG. Klienci mogą więc spać spokojnie, ponieważ ich oszczędności są gwarantowane do równowartości 100 tys. euro w złotych. Limit dotyczy wszystkich produktów depozytowych posiadacza w danej instytucji.

Oprocentowanie

Standardowa stawka oprocentowania to 0,7 proc. Kapitalizacja odbywa się raz w miesiącu.

Promocyjne oprocentowanie 3% w skali roku do 30 tys. zł przez 180 dni jest dostępne dla klientów, którzy do 30.09.2019 r. otworzą Konto Oszczędnościowe razem z Kontem Przekorzystnym.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Konto oszczędnościowe
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
7 zł lub 0 zł (przez Peopay)
Kolejny przelew w miesiącu
7 zł lub 0 zł (przez Peopay)
Oprocentowanie promocyjne
3,0% do 30 000 zł przez 6 miesięcy
Oprocentowanie standardowe
0,7
powrót do menu ↑

3% przez 6 miesięcy do 30 000 zł

Ponadstandardowe odsetki 3% przysługują nowym klientom i tym z dotychczasowych, którzy w okresie od 1 lipca 2018 do 31 maja 2019 byli nieaktywni (na wszystkich posiadanych w banku kontach i lokatach mieli średnie miesięczne saldo nie większe niż 50 zł). Wyższa stawka naliczana jest przez pięć miesięcy od otwarcia konta oszczędnościowego.

Promocja trwa do 30 września. Skorzystanie z oferty wymaga zawarcia umowy o rachunek bieżący o nazwie Konto Przekorzystne albo Konto Świat Premium.

To pierwsze jest darmowe przy wpływach min. 500 zł i jednej płatności kartą albo aplikacją w miesiącu. Natomiast obsługa rachunku prestiżowego kosztuje 50 zł. Opłaty się unika przy posiadaniu w Banku Pekao aktywów w wysokości co najmniej 200 tys. zł.

Osoby, które już współpracują z bankiem, mogą zawnioskować o zmianę pakietu ROR-u na ten umożliwiający udział w promocji.

Uwaga! Wyższe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym obejmuje środki do 30 tys. zł (jeśli mamy Konto Przekorzystne).

Uważajmy też na przelewy wychodzące. Bezpłatne są tylko te wykonane z poziomu aplikacji PeoPay (w zamian można z nich korzystać bez ograniczeń, co jest rzadkością na rynku). Transfery zlecane innymi kanałami kosztują 7 zł od sztuki.

powrót do menu ↑

Kalkulator zysków

Poniżej w tabeli został obliczony zysk z konta oszczędnościowego (3%) w zależności od kwoty na koniec okresu umownego (po 6 miesiącach)

Kwota lokaty [zł]Zysk przed opodatkowaniem [zł]Zysk po opodatkowaniu [zł]
5 00075.4761.06
10 000150.94122.12
20 000301.88244.23
30 000452.82366.35
powrót do menu ↑

proste 100 zł za otwarcie konta

Nowi klienci mogą zyskać podwójnie. Jeśli założą konto osobiste i wykażą się aktywnością, organizacja kierowana przez Michała Krupińskiego nagrodzi ich 100-zł premią.

Aktywność rozumiana jest jako zapewnienie 500 zł wpływu na konto osobiste i jedna płatność kartą albo aplikacją. Oba warunki należy spełnić w październiku.

Do samej promocji można przystąpić do 30 września.

Warunki tej promocji zostały szczegółowo opisane tutaj.
powrót do menu ↑

Zalety i wady

W wariancie promocyjnym konto oszczędnościowe Banku Pekao (3% w skali roku) należy do najwyżej oprocentowanych na rynku. Więcej dostaniemy tylko w dwóch instytucjach.

Jednak grono osób, które mogłyby skorzystać z oferty, ogranicza się do nowych klientów i tylko części starych. Pewnym mankament jest też konieczność otwarcia płatnego ROR-u i niskie saldo objęte ponadstandardowymi odsetkami.

Konto Przekorzystne + Konto Oszczędnościowe

3% | do 30 000 zł | 6 miesięcy

+ 3% i 100 zł premii
13 dni do końca promocji
9.5 Ocena Łączna
1 opinie
Pekao Konto Oszczędnościowe

9Ocena Redakcji
Ocena
9
10Ocena Użytkowników
Ocena
10
ZALETY
 • oprocentowanie,
 • długi okres naliczania wyższych odsetek,
 • nielimitowane przelewy wychodzące (przez aplikację)
 • możliwość zyskania dodatkowych 100 zł za założenie konta osobistego w promocji 100 zł Pekao trwającej do 30.09.2019 r.
WADY
 • ograniczone grono odbiorców oferty,
 • względnie niskie saldo objęte atrakcyjną stawką,
 • darmowe tylko przelewy przez aplikację,
 • dostępne tylko z ROR-em.
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0