Konto Przekorzystne

Sprawdź
+ 200 zł premii
31 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2021.11.02

Czy Konto Przekorzystne w Pekao się opłaca? Jak zdobyć 200 zł premii w promocjach? Zbyt piękne by było prawdziwe? Jakie są “haczyki” i ukryte opłaty w tej ofercie? Nasza analiza tabeli opłat i opinie klientów.

Właściciele Banku Pekao S.A. postawili przed sobą ambitny cel, aby w ciągu 12 miesięcy pozyskać 400 tys. nowych klientów. W związku z tym zrezygnowali z czterech dotychczasowych rachunków osobistych, zastępując je jednym Kontem Przekorzystnym. Przy spełnieniu prostych warunków, nie zapłacimy ani grosza za korzystanie z niego w podstawowym zakresie. W pakiecie otrzymujemy 100 zł za założenie konta oraz wielowalutową kartę płatniczą, zwolnioną z opłat za przewalutowanie.

Opłaty

Skrócona tabela najważniejszych opłat i prowizji Konta Przekorzystnego wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Bank Pekao SA
Nazwa
Konto Przekorzystne
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
4 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
wiek poniżej 26 lat LUB miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay
Darmowe bankomaty
Wiek poniżej 26 lat:
0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce

Wiek od 26 lat:
0 zł - Pekao SA
0 zł - pierwsze 2 wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (warunek: miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay) i wszystkie wypłaty z bankomatów za granicą
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
2,3%, min. 5 zł - kolejne
Wypłaty z bankomatów za granicą
Wiek poniżej 26 lat:
0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie

Wiek od 26 lat:
0 zł - Pekao SA
0 zł - wszystkie bankomaty za granicą (warunek: miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay)
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 8 zł
wpłatomat: 0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

W standardowej opcji przyjdzie nam zapłacić 4 zł za kartę płatniczą Mastercard Debit FX.

Do pozostałych kluczowych opłat należy zaliczyć:

 • 2,3% od kwoty transakcji (minimum 5 zł) za wypłatę gotówki z użyciem bankomatów krajowych innych niż należące do Banku Pekao,
 • 2,3% od kwoty transakcji (minimum 5 zł) w przypadku każdej wypłaty z bankomatów zagranicznych,
 • 0,20 zł za każde powiadomienie SMS lub potwierdzenie przelewu kodem SMS,
 • 1 zł za sprawdzenie salda w bankomatach poza siecią Banku Pekao S.A.,
 • 10 zł za wydanie każdego duplikatu karty,
 • 2 zł za wypłatę gotówki za pośrednictwem systemu Cashback (liczone od każdej transakcji),
 • 10 zł za dokonanie przelewu w placówce banku.

Zyskujemy natomiast możliwość bezwarunkowo bezpłatnych przelewów internetowych.

Zostaniemy również zwolnieni z opłaty za potwierdzenie transakcji przy użyciu mobilnego Tokena (PekaoToken).

Kiedy konto będzie darmowe?

Na szczęście w stosunkowo łatwy sposób można uniknąć konieczności ponoszenia większości kosztów prowadzenia nowego rachunku w Banku Pekao. Skorzystają przede wszystkim osoby do 26 roku życia, które bez żadnych dodatkowych warunków zostaną zwolnione z opłat za prowadzenie konta oraz użytkowanie karty płatniczej. Nie zapłacą również za 2 wypłaty w miesiącu z użyciem krajowych bankomatów innych sieci niż Pekao S.A. oraz bankomatów zagranicznych.

W przypadku natomiast osób, które ukończyły już 26 rok życia, zasady również są wyjątkowo przejrzyste. Aby mogły uzyskać opisane w powyższym akapicie zwolnienia, zostaną jedynie zobowiązani do zasilenia rachunku raz w miesiącu kwotą co najmniej 500 zł oraz wykonania jednej płatności bezgotówkowej kartą debetową. Zwolnienie uzyskają również dokonując zapłaty przy użyciu systemu płatności mobilnych PeoPay. Będzie ono miało miejsce tylko pod warunkiem, że kwota co najmniej 500 zł zostanie przesłana na konto w całości. Nie dopełnimy więc tego typu formalności, jeżeli wyślemy np. 2 przelewy po 250 zł każdy.

Sporą zaletą konta jest również zwolnienie (po spełnieniu ww. warunków) z ponoszenia opłaty za przewalutowanie. Wystarczy, że posiadamy jednocześnie konto walutowe w Pekao S.A., które zostało powiązane z kartą wielowalutową wydaną do rachunku. Wówczas unikniemy przewalutowania w przypadku płatności w takich walutach jak GBP, USD, CHF oraz EUR.

Konto wspólne

Regulamin banku mówi jasno, że Konto Przekorzystne może przyjąć formę rachunku wspólnego. Wówczas mamy możliwość przypisania do niego drugiej osoby, która będzie mogła z niego korzystać w takim samym zakresie jak współposiadacz. Warto jednak mieć na uwadze, że wydanie każdej kolejnej karty wymaga wniesienia dodatkowej opłaty w wysokości 10 zł.

powrót do menu ↑

Promocje do 200 zł

pekao promocja

W zamian za otwarcie konta osobistego z użyciem nowoczesnej metody (selfie albo e-dowód) Pekao proponuje  100 zł w gotówce oraz 10 proc. money-backu (max 100 zł) za transakcje kartą płatniczą powiązaną z ROR-em.

Jak zdobyć 100 zł za otwarcie konta w Pekao?

 • do 31 grudnia poprzez stronę promocji otwórz online Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową i aplikacją Peopay oraz aktywuj Pakiet Komfort,
 • w kolejnych trzech miesiącach po miesiącu zawarcia umowy zapewnij jednorazowy wpływ min. 500 zł przelewem z zewnątrz oraz dokonaj min. 1 transakcji kartą,
 • w ciągu trzech miesięcy potwierdź swoją tożsamość w oddziale.

W ramach kolejnej promocji organizacja z żubrem w logo oddaje klientowi 1/10 wartości niemal każdej transakcji bezgotówkowej zrealizowanej kartą debetową w okresie trzech miesięcy od otwarcia ROR-u. Maksymalnie można zyskać 100 zł. Wymaga to wydania 1000 zł. Układ jest więc korzystny.

Warunki promocji zostały szczegółowo przeanalizowane tutaj.

powrót do menu ↑

Loteria Pekao

Będąc już klientem Banku Pekao i płacąc wydanymi przez niego kartami, zyskuje się szanse na zdobycie Audi Q4 e-tron i roweru elektrycznego.

Wystarczy zarejestrować się w promocji (formularz jest dostępny w bankowości elektronicznej po wyrażeniu zgód marketingowych) i do 1 stycznia jak najczęściej używać plastiku albo/i karty zapisanej w portfelu Google Pay bądź Apple Pay.

Jedna płatność kartą debetową to jeden los, a kredytową – pięć losów.

Losowanie samochodu o wartości 227.000 zł odbędzie się 21 stycznia, natomiast e-rower Unibike Evo warty 5.000 zł można wygrać co tydzień do 5 stycznia.

powrót do menu ↑

Dodatkowe 50 zł dla dziecka

W Banku Pekao równolegle trwają inne akcje z nagrodami, w których można wziąć udział.

Pierwsza dotyczy konta dla dzieci w wieku 13-17 lat. Jeśli rodzic do 31 grudnia zawrze umowę o pakiet dla młodych (obejmuje on Konto Przekorzystne dla Młodych, rachunek Mój Skarb ), pociecha zyska 50 zł.

powrót do menu ↑

PeoPay

Klient po założeniu Konta Przekorzystnego, zyskuje dostęp do bankowości mobilnej oraz internetowej. Zwłaszcza skorzystanie z pierwszej opcji pozwala zyskać wysoki komfort zarządzania płatnościami oraz produktami finansowymi.

Niewątpliwą zaletą Konta Przekorzystnego w Pekao SA jest bardzo nowoczesna aplikacja mobilna PeoPay, która pozwala na szybkie przeprowadzanie szeregu operacji bankowych. Dzięki niej można np.:

 • sprawdzić historię operacji oraz stan rachunku;
 • dokonać wypłaty z bankomatu Pekao SA;
 • dokonać szybkiego przelewu z innym zalogowanym do PeoPay użytkownikiem;
 • zapłacić za zakupy w internecie;
 • uregulować należność w wybranych sklepach i punktach usługowych (z logiem PeoPay).

Aplikacja jest naprawdę intuicyjna, nie wiesza się i umożliwia szybkie przeglądanie historii operacji na rachunku. W kilka sekund po zalogowaniu sprawdzimy również bieżące saldo oraz doładujemy telefon. Poza tym aplikacja umożliwia wykonanie fotoprzelewu, otwarcie oraz zerwanie lokaty, a także skorzystanie z usług Wester Union.

Autoryzacja mobilna

Autoryzacja mobilna w Pekao  za pomocą powiadomień push w PeoPay to wygodny i szybki sposób akceptowania operacji, nie trzeba przepisywać kodów SMS (i nie trzeba płacić za nie 0,2 zł/sztuka!) – wystarczy akceptacja operacji w aplikacji.

Z autoryzacji mobilnej  można korzystać na smartfonach z najnowszymi wersjami aplikacji PeoPay na systemy Android i iOS i dostępem do internetu. Jeśli wybierzemy autoryzację mobilną za pomocą aplikacji, operacje zlecane w PeoPay na kwotę powyżej 120 zł zatwierdzamy bezpłatnym kodem SMS (transakcje na kwotę do 120 zł zatwierdzane są PIN-em lub biometrią).

Jak zmienić metodę autoryzacji na mobilną przez Peopay?

Zmiana metody autoryzacji w Pekao z SMS na mobilną przez Peopay jest bardzo prosta. Aby to zrobić trzeba zalogować się do serwisu internetowego Pekao24, przejść do sekcji USTAWIENIA -> ZARZĄDZANIE AUTORYZACJĄ i w sekcji Alternatywne metody, w linii z PeoPay kliknąć Ustaw jako aktywną.

autryzacja mobilna peopay

Jeśli chcemy zmienić metodę autoryzacji możemy też skontaktować się z konsultantem pod numerem 801 365 365 lub 42 68 38 232 i wydać mu dyspozycję zmiany metody autoryzacji na mobilną.

powrót do menu ↑

Pakiet Komfort

Posiadacze Konta Przekorzystnego mogą również skorzystać z Pakietu Komfort. Pod tą nazwą kryje się pakiet produktów i usług przydatnych na co dzień, np. przelewy ekspresowe, ubezpieczenie zakupów internetowych, ubezpieczenie rzeczy osobistych (w tym smartfona), pomoc fachowców w razie awarii (m.in. hydraulika, elektryka, ślusarza, specjalisty od RTV i AGD).

Występuje on w trzech wariantach:

 • Standardowym,
 • Złotym i
 • Platynowym.

Różnią się one ceną i zakresem dostępnych korzyści.

Uwaga! W ramach promocji przez pierwsze pół roku klient może za darmo korzystać z dowolnej wersji pakietu.

↓Usługa || pakiet→ Standard Złoty Platynowy
Standardowa cena po okresie promocyjnym
(miesięcznie)
4 zł 6 zł 8 zł
Darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu
(szt.)
dwa trzy cztery
Ubezpieczenie zakupów przez internet
(suma ubezpieczenia: 5000 zł)
Ubezpieczenie rzeczy osobistych
(suma ubezpieczenia: 1000 zł)
Assistance domowe
(3 x 800 zł w roku: dojazd, części, robocizna)
OC w życiu prywatnym
(do 10.000 zł)
powrót do menu ↑

Program poleceń

Kolejna akcja promocyjna polega na polecaniu kont osobistych Banku Pekao. Za każdą skuteczną rekomendację otrzymuje się 100 zł. Jak to zrobić?

Trzeba się zarejestrować w programie poleceń, akceptując jego regulamin i wyrażając zgody marketingowe. Następnie trzeba przekazać osobie zainteresowanej założeniem konta swój kod referencyjny. Znajomy powinien wpisać go w odpowiednim miejscu we wniosku o ROR oraz wyrazić zgody marketingowe. Obie strony muszą też wykazać się standardową aktywnością, czyli wpływ 500 zł + 1 płatność kartą albo aplikacją.

powrót do menu ↑

Opinia na koniec

Konto Przekorzystne ma zarówno zalety jak i wady. Najbardziej skorzystają osoby do 26 roku życia, dla których rachunek jest bezwarunkowo bezpłatny. Starsi klienci również w łatwy sposób mogą uniknąć opłat. Wystarczy zapewnić comiesięczny wpływ 500 zł na konto i dokonywać jednej transakcji kartą w miesiącu

Jednocześnie spełniając powyższe warunki aktywności w kolejnych 3 miesiącach (wpływ 500 zł, 1 transakcja kartą) w banalnie prosty sposób możemy zyskać 100 na start.

Kolejne 100 zł zyskamy w postaci zwrotu za transakcje kartą do konta.

Ważne! Za każdy SMS z kodem do autoryzacji transakcji płaci się 20 gr. Opłata nie występuje, gdy operacje zatwierdza się na smartfonie (autoryzacja mobilna).

Konto Przekorzystne

Kumulacja promocji

+ 200 zł premii
31 dni do końca promocji

 

 

7.5 Ocena Łączna
5 opinie
Konto Przekorzystne

8.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
8
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe bonusy
9
7.8Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
7.8
Bankowość internetowa i mobilna
7.4
Dodatkowe bonusy
8.2
ZALETY
 • bezpłatne prowadzenie konta osobistego oraz użytkowanie karty płatniczej po spełnieniu warunków aktywności,
 • wielowalutowa karta z możliwością uniknięcia opłat za przewalutowanie,
 • możliwość zyskania premii 100 zł.
WADY
 • opłata 0,20 zł za każde potwierdzenie i powiadomienie SMS,
 • opłata za wypłaty w systemie Cashback,
 • brak możliwości otwarcia konta bez konieczności wizyty w placówce banku,
 • brak funkcji przelewów natychmiastowych.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
14 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Arek 8 Październik 2021 02:15

  Ten bank to porazka
  Struktura to dno a system informatyczny ro jakas paranoja. Pracownicy pracuja na 5roznych systemach nie powiazanych ze soba…
  Zalatwienie sprawy W wielu przypadkach nie wykonalne
  Pracownicy pomiedzy dzialami pisza maile.
  Dostep 24h to w ich przypadku doslownie zart
  Obsluga walut i ich kurs przy przewalutowniu szkoda slow
  Reklamacja goni reklamacje ktore czesto zostaja bez odpowiedzi
  Rekompensata za wyrzadzona szkode (ewidentna wina banku) nieosiagalna
  Gina pieniadze z kont i nikt nie moze nic z tym zrobic bo sami nie wiedza jak to mozliwe.
  Co by sie nie dzialo to latasz do oddzialu lub odsylaja do doradcy ktory pisze maile ktore moze zostana laskawie odczytane lub nie
  Na wszystko jedna odpowiedz. ProsE pisac reklamacje…
  Reklamacja goni reklamacje ktore czesto sa bez odpowiedzi lub nie na temat

 2. Odpowiedz
  Buk 7 Październik 2021 21:39

  Jest dużo zalet, ale dla mnie ogormną wadą jest brak salda po każdej transakcji, co jest normalne w każdym chyba innym banku.

 3. Odpowiedz
  Krysia1 27 Styczeń 2021 23:01
  3.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe bonusy
  60

  Obsluga klienta ( mowa o emailach i czatach poprzez aplikacje) powinna byc przemianowana na Zlewanie klienta. Wtedy nie traciloby sie ani czasu ani nerwow na jakiekolwiek proby kontaktu z bankiem bo efekt jest taki sam jak przy braku kontaktu. I jeden i drugi przypadek cechuje brak zalatwienia czegokolwiek.

  + ZALETY: Ładne logo banku
  - WADY: Bardzo niski poziom obslugi klienta Niezrozumialy/ ukryty system naliczania oplat i prowizji
  Pomocne(9) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Elżbieta 14 Luty 2020 08:37

  Opłaty za kod sms to juz przesada. Dla emerytów jest to dość skomplikowane. Poza tym opłaty za korzystanie z innych bankomatów, to też jest nie w porządku, tym bardziej, jeżeli w mieście 32 tysięcznym są raptem 3 bankomaty Pekao. Poza tym nie mam zastrzeżeń.

 5. Odpowiedz
  gość 27 Styczeń 2020 14:00
  4.8
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe bonusy
  100

  Czy ta karta wielowalutowa Pekao jest jakoś dodatkowo płatna? Przy składaniu wniosku zaznaczyłem zwykła Vise a w podsuwaniu wskoczyła ta druga..

  + ZALETY: 200 zł dobre oprocentowanie konta oszczędnościowego
  Pomocne(15) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   uki 27 Styczeń 2020 15:04

   Wydanie karty wielowalutowej jest darmowe, opłata jest za wybór innego wizerunku.

   Bank pobiera opłatę 20 groszy za każdy SMS do autoryzacji, dlatego warto od razu zmienić z smsów na autoryzację przez powiadomienia w aplikacji Peopay.

   Jest też opłata 7zł za przelew z Konta Oszczędnościowego na Przekorzystne w Pekao24, ale w aplikacji mobilnej taki przelew jest za darmo (i wszystkie następne).

   Dlatego warto przy tym koncie mieć aplikację mobilna – Peopay

 6. Odpowiedz
  ascot 21 Styczeń 2020 15:11

  Chciałem otworzyć konto w Pekao i niestety nie udało mi się go założyć przez selfie – biometrię, dostałem komunikat, że mam udać się do oddziału dokończyć wniosek.

  I teraz moje zasadnicze pytanko na co uważać, by mnie tam nie wpuszczono w maliny i przypadkiem nie dano nowego wniosku i nowej umowy bez promocji.
  Jak mieć pewność, że biorę udział w promocji po podpisaniu papierów przez oddział? Regulamin promocji czy coś? Wolę się upewnić.

  • Odpowiedz
   uki 27 Styczeń 2020 15:15

   Też tak miałem jak zakładałem konto w Pekao. Ta metoda na selfie chyba rzadko kiedy działą u nich…

   W oddziale powiedz, że chcesz dokończyć wniosek rozpoczęty w aplikacji. Wygląda to tak jakby pracownik pisał wniosek od nowa, ale twierdził, że „coś tam widzi” z wcześniej wypełnianego wniosku.

   Ostatecznie dostałem umowę do podpisania, do parafowania regulamin promocji i do podpisania załącznik nr 1 do promocji „Oświadczenie uczestnika promocji – w przypadku zawarcia umowy w oddziale Banku”.

 7. Odpowiedz
  calicja 5 Wrzesień 2019 13:25

  Czy to SELFIE było od początku, czy była jakaś aktualizacja? Rachunek oczywiście zakładałam z linka z promocją ale umowę podpisywałam w oddziale – zgapiłam się i nie będzie bonusa?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 6 Wrzesień 2019 12:32

   Najważniejsze by wejść na stronę promocji i z niej kliknąć wniosek o konto i go wstępnie wypełnić.

   Dalej mamy dwie metody założenia konta online: biometria (tzw. selfie) i oddział.

   Dodatkowo w regulaminie promocji mamy taki zapis:
   “Jeśli w trakcie zakładania rachunku system nie będzie mógł zweryfikować Twojej tożsamości i poprosi Cię o wizytę w oddziale, otwarcie rachunku w oddziale również zostanie uznane za spełnienie warunków promocji. W tym przypadku za moment spełnienia warunku założenia konta uważa się moment zawarcia umowy w oddziale.”

 8. Odpowiedz
  Joanna 16 Luty 2019 22:15

  3% to dość atrakcyjne i 100 za założenie ,opłata za sms-kody to już przesada.w związku z tym nie będe robić żadnych opłat. WA. innych bankach kody są bez opłat. Osoby nie lubiące komputera mają bardzo wysokie oplaty- tak więc bank nie będzie miał klientów “nieinternetowych”.

 9. Odpowiedz
  Tedi 15 Luty 2019 15:32
  3.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe bonusy
  100

  Karta wielowalutowa to największy plus tego konta ale żeby było ono darmowe trzeba trochę pokombinować. Zadania wymagane do tego aby konto było bezpłatne można zautomatyzować np:
  1. Ustawić autoryzację transakcji po przez aplikacje pekotoken
  2. Ustawić na koncie w innym banku zlecenie stałe min. 500 zł ( lub w inny sposób zapewnić regularne wpływy np. przenieść wynagrodzenie )
  3. Ustawić doładowanie cykliczne telefonu używając karty płatniczej do konta.

  Pomocne(31) Niepomocne(13)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Edyta 6 Kwiecień 2018 15:07

  Opłata za kody sms jest, ale można samemu sobie generować kody w aplikacji mobilnej “token” i wtedy opłaty nie ma. Jest możliwość zatwierdzania zaufanych przelewów odciskiem palca.

 11. Odpowiedz
  Marecki 22 Marzec 2018 17:51
  2.65
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe bonusy
  50

  Dla mnie to konto przekorzystne niczym się nie wyróżnia.
  Dodali tylko trochę bajerów i podnieśli wymagania dotyczące zwolnienia z opłat za prowadzenie czy też za kartę.
  No i co z tego , że darmowe przelewy internetowe jak trzeba płacić za sms kody.
  To ja już wolę mbank czy nest bank, gdzie jest bezwarunkowo darmowe prowadzenie i darmowe sms kody.

  + ZALETY: w miarę dobra aplikacja mobilna
  - WADY: trzeba płacić 0,2 zł za sms kod do autoryzacji np. przelewów to skandal w żadnym banku tego nie ma opłąty ukryte w tabeli prowizji trzeba albo być młodym albp przelewać kasę na konto by nie płącić podstawowych opłąt.
  Pomocne(97) Niepomocne(29)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0