Konto Przekorzystne

Sprawdź
+ 200 zł premii i 3% na KO
48 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2019.10.01

Czy Konto Przekorzystne w Pekao się opłaca? Promocja 200 zł i 3% do 30 tys zł na koncie oszczędnościowym wygląda bardzo zachęcająco? Zbyt piękne by było prawdziwe? Jakie są “haczyki” i ukryte opłaty w tej ofercie? Nasza analiza tabeli opłat i opinie klientów.

Właściciele Banku Pekao S.A. postawili przed sobą ambitny cel, aby w ciągu 12 miesięcy pozyskać 400 tys. nowych klientów. W związku z tym zrezygnowali z czterech dotychczasowych rachunków osobistych, zastępując je jednym Kontem Przekorzystnym. Przy spełnieniu prostych warunków, nie zapłacimy ani grosza za korzystanie z niego w podstawowym zakresie. W pakiecie otrzymujemy konto oszczędnościowe 3%, 100 zł za założenie konta oraz wielowalutową kartę płatniczą, zwolnioną z opłat za przewalutowanie.

Opłaty

Skrócona tabela najważniejszych opłat i prowizji Konta Przekorzystnego wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Bank Pekao SA
Nazwa
Konto Przekorzystne
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
6 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
wiek poniżej 26 lat LUB miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay
Przelew przez internet
0 zł
(ale +0,2 zł za SMS kod)
Przelew w oddziale
10 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
3 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
wiek poniżej 26 lat LUB miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay
Darmowe bankomaty
Wiek poniżej 26 lat:
0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce

Wiek od 26 lat:
0 zł - Pekao SA
0 zł - pierwsze 2 wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (warunek: miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay) i wszystkie wypłaty z bankomatów za granicą
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
2%, min. 5 zł - kolejne
Wypłaty z bankomatów za granicą
Wiek poniżej 26 lat:
0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie

Wiek od 26 lat:
0 zł - Pekao SA
0 zł - wszystkie bankomaty za granicą (warunek: miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay)
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 3% na 180 dni (do maks 30000 zł)
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

W standardowej opcji za prowadzenie rachunku przyjdzie nam zapłacić 6 zł oraz 3 zł za kartę płatniczą Mastercard Debit FX.

Do pozostałych kluczowych opłat należy zaliczyć:

 • 2% od kwoty transakcji (minimum 5 zł) za wypłatę gotówki z użyciem bankomatów krajowych innych niż należące do Banku Pekao,
 • 2% od kwoty transakcji (minimum 5 zł) w przypadku każdej wypłaty z bankomatów zagranicznych,
 • 0,20 zł za każde powiadomienie SMS lub potwierdzenie przelewu kodem SMS,
 • 5 zł za sporządzenie wyciągu papierowego,
 • 0,99 zł za sprawdzenie salda w bankomatach poza siecią Banku Pekao S.A.,
 • 10 zł za wydanie każdego duplikatu karty,
 • 0,99 zł za wypłatę gotówki za pośrednictwem systemu Cashback (liczone od każdej transakcji),
 • 10 zł za dokonanie przelewu w placówce banku.

Zyskujemy natomiast możliwość bezwarunkowo bezpłatnych przelewów internetowych.

Zostaniemy również zwolnieni z opłaty za potwierdzenie transakcji przy użyciu mobilnego Tokena (PekaoToken).

Kiedy konto będzie darmowe?

Na szczęście w stosunkowo łatwy sposób można uniknąć konieczności ponoszenia większości kosztów prowadzenia nowego rachunku w Banku Pekao. Skorzystają przede wszystkim osoby do 26 roku życia, które bez żadnych dodatkowych warunków zostaną zwolnione z opłat za prowadzenie konta oraz użytkowanie karty płatniczej. Nie zapłacą również za 2 wypłaty w miesiącu z użyciem krajowych bankomatów innych sieci niż Pekao S.A. oraz bankomatów zagranicznych.

W przypadku natomiast osób, które ukończyły już 26 rok życia, zasady również są wyjątkowo przejrzyste. Aby mogły uzyskać opisane w powyższym akapicie zwolnienia, zostaną jedynie zobowiązani do zasilenia rachunku raz w miesiącu kwotą co najmniej 500 zł oraz wykonania jednej płatności bezgotówkowej kartą debetową. Zwolnienie uzyskają również dokonując zapłaty przy użyciu systemu płatności mobilnych PeoPay. Będzie ono miało miejsce tylko pod warunkiem, że kwota co najmniej 500 zł zostanie przesłana na konto w całości. Nie dopełnimy więc tego typu formalności, jeżeli wyślemy np. 2 przelewy po 250 zł każdy.

Sporą zaletą konta jest również zwolnienie (po spełnieniu ww. warunków) z ponoszenia opłaty za przewalutowanie. Wystarczy, że posiadamy jednocześnie konto walutowe w Pekao S.A., które zostało powiązane z kartą wielowalutową wydaną do rachunku. Wówczas unikniemy przewalutowania w przypadku płatności w takich walutach jak GBP, USD, CHF oraz EUR.

Konto wspólne

Regulamin banku mówi jasno, że Konto Przekorzystne może przyjąć formę rachunku wspólnego. Wówczas mamy możliwość przypisania do niego drugiej osoby, która będzie mogła z niego korzystać w takim samym zakresie jak współposiadacz. Warto jednak mieć na uwadze, że wydanie każdej kolejnej karty wymaga wniesienia dodatkowej opłaty w wysokości 10 zł.

powrót do menu ↑

PeoPay

Klient po założeniu Konta Przekorzystnego, zyskuje dostęp do bankowości mobilnej oraz internetowej. Zwłaszcza skorzystanie z pierwszej opcji pozwala zyskać wysoki komfort zarządzania płatnościami oraz produktami finansowymi.

Niewątpliwą zaletą Konta Przekorzystnego w Pekao SA jest bardzo nowoczesna aplikacja mobilna PeoPay, która pozwala na szybkie przeprowadzanie szeregu operacji bankowych. Dzięki niej można np.:

 • sprawdzić historię operacji oraz stan rachunku;
 • dokonać wypłaty z bankomatu Pekao SA;
 • dokonać szybkiego przelewu z innym zalogowanym do PeoPay użytkownikiem;
 • zapłacić za zakupy w internecie;
 • uregulować należność w wybranych sklepach i punktach usługowych (z logiem PeoPay).

Aplikacja jest naprawdę intuicyjna, nie wiesza się i umożliwia szybkie przeglądanie historii operacji na rachunku. W kilka sekund po zalogowaniu sprawdzimy również bieżące saldo oraz doładujemy telefon. Poza tym aplikacja umożliwia wykonanie fotoprzelewu, otwarcie oraz zerwanie lokaty, a także skorzystanie z usług Wester Union.

powrót do menu ↑

Konto oszczędnościowe 3%

Do konta Przekorzystnego w Banku Pekao S.A. otrzymujemy w promocji konto z atrakcyjnym oprocentowaniem 3% w skali roku na 180 dni. Maksymalna kwota, której dotyczy promocyjna stawka wynosi 30 000 zł.

Konto oszczędnościowe 3% mogą założyć nowi klienci, którzy w okresie od 1 lipca 2018 do 20 września 2019 nie posiadali żadnego produktu bankowego w Banku Pekao S.A. lub obecni klienci, którzy w okresie od 1 lipca 2018 r. do 20 września 2019 byli posiadaczami konta lub lokaty w Pekao ale o niskim saldzie (średnia miesięcznych sald mieściła się w granicy 0 – 50 zł).

Do promocji możemy przystąpić do 8 stycznia 2020 r.

Sporą zaletą nowego rachunku oszczędnościowego jest to, że możemy wypłacać środki bez utraty odsetek oraz dokonywać bez limitu bezpłatnych wypłat za pomocą aplikacji PeoPay.

powrót do menu ↑

Promocja 200 zł na start

Zakładając konto w Pekao jako nowy klient mamy także możliwość zyskania 100 zł na start. Nowy klient to osoba, która od 01.01.2018 r. do 30.09.2019 r. nie posiadała w banku żadnego kontapekao promocja 200 zł (w tym także jako współposiadacz).

Nagroda 200 zł jest przyznawana za otwarcie rachunku płatniczego Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową oraz dokonanie wpływu min. 500 zł na to konto i zrealizowanie min. 1 płatności kartą lub aplikacją PeoPay (będącą częścią Pekao24). Spełnienie tych warunków jednocześnie zwalnia nas z opłat za konto.

Jak zdobyć 100 zł na start w Pekao?

 • do 31 grudnia  poprzez stronę promocji otwórz Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową,
 • w  kolejnych czterech miesiącach po miesiącu zawarcia umowy zapewnij jednorazowy wpływ min. 500 zł przelewem z zewnątrz i dokonaj min. 1 transakcji kartą lub przez Peopay.

Warunki tej promocji zostały szczegółowo opisane tutaj.
powrót do menu ↑

Opinia na koniec

Konto Przekorzystne ma zarówno zalety jak i wady. Najbardziej skorzystają osoby do 26 roku życia, dla których rachunek jest bezwarunkowo bezpłatny. Starsi klienci również w łatwy sposób mogą uniknąć opłat. Wystarczy zapewnić comiesięczny wpływ 500 zł na konto i dokonywać jednej transakcji kartą w miesiącu

Dzięki podwyższonemu oprocentowaniu konta oszczędnościowego do 3,0% w skali roku, jest także ciekawą opcją dla osób pragnących korzystnie ulokować swoje oszczędności.

Promocja banku, w której możemy zyskać 200 zł  należy do łatwiejszych  promocji bankowych na rynku. Nieskomplikowane zasady i łatwe do zrealizowania warunki podstawowej premii  sprawiają, że jest ona łatwo osiągalna zarówno dla osób pracujących jak i studentów (wpływem nie musi być wynagrodzenie ale np. przelew z innego banku).

Jednocześnie spełnienie koniecznych dla zdobycia premii wymogów sprawia, że klient jest zwolniony z opłat za prowadzenie konta, obsługę karty płatniczej i nieograniczone wypłaty z bankomatów.

Konto Przekorzystne

PROMOCJA: 200 za otwarcie i 3% na koncie oszczędnościowym

+ 200 zł premii i 3% na KO
48 dni do końca promocji
6 Ocena Łączna
3 opinie
Konto Przekorzystne

8.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
8
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe bonusy
9
4.9Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4.6
Bankowość internetowa i mobilna
3
Dodatkowe bonusy
7.3
ZALETY
 • bezpłatne prowadzenie konta osobistego oraz użytkowanie karty płatniczej po spełnieniu warunków aktywności,
 • wielowalutowa karta z możliwością uniknięcia opłat za przewalutowanie,
 • konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem 3%,
 • możliwość zyskania premii 200 zł.
WADY
 • opłata 0,20 zł za każde potwierdzenie i powiadomienie SMS,
 • opłata za wypłaty w systemie Cashback,
 • brak możliwości otwarcia konta bez konieczności wizyty w placówce banku,
 • brak funkcji przelewów natychmiastowych.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
7 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Bebe 17 Wrzesień 2019 18:31
  1.15
  Wysokość opłat
  0
  Bankowość internetowa i mobilna
  0
  Dodatkowe bonusy
  70

  Pomimo spełnienia watunków promocji nie otrzymałam obiecanej premii. Brak odpowiedzi na reklamację, zablokowane konto. Czeka mnie kolejna wizyta w oddziale. Odradzam każdemu ten bank.

  Pomocne(8) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  calicja 5 Wrzesień 2019 13:25

  Czy to SELFIE było od początku, czy była jakaś aktualizacja? Rachunek oczywiście zakładałam z linka z promocją ale umowę podpisywałam w oddziale – zgapiłam się i nie będzie bonusa?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 6 Wrzesień 2019 12:32

   Najważniejsze by wejść na stronę promocji i z niej kliknąć wniosek o konto i go wstępnie wypełnić.

   Dalej mamy dwie metody założenia konta online: biometria (tzw. selfie) i oddział.

   Dodatkowo w regulaminie promocji mamy taki zapis:
   “Jeśli w trakcie zakładania rachunku system nie będzie mógł zweryfikować Twojej tożsamości i poprosi Cię o wizytę w oddziale, otwarcie rachunku w oddziale również zostanie uznane za spełnienie warunków promocji. W tym przypadku za moment spełnienia warunku założenia konta uważa się moment zawarcia umowy w oddziale.”

 3. Odpowiedz
  Joanna 16 Luty 2019 22:15

  3% to dość atrakcyjne i 100 za założenie ,opłata za sms-kody to już przesada.w związku z tym nie będe robić żadnych opłat. WA. innych bankach kody są bez opłat. Osoby nie lubiące komputera mają bardzo wysokie oplaty- tak więc bank nie będzie miał klientów “nieinternetowych”.

 4. Odpowiedz
  Tedi 15 Luty 2019 15:32
  3.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe bonusy
  100

  Karta wielowalutowa to największy plus tego konta ale żeby było ono darmowe trzeba trochę pokombinować. Zadania wymagane do tego aby konto było bezpłatne można zautomatyzować np:
  1. Ustawić autoryzację transakcji po przez aplikacje pekotoken
  2. Ustawić na koncie w innym banku zlecenie stałe min. 500 zł ( lub w inny sposób zapewnić regularne wpływy np. przenieść wynagrodzenie )
  3. Ustawić doładowanie cykliczne telefonu używając karty płatniczej do konta.

  Pomocne(11) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Edyta 6 Kwiecień 2018 15:07

  Opłata za kody sms jest, ale można samemu sobie generować kody w aplikacji mobilnej “token” i wtedy opłaty nie ma. Jest możliwość zatwierdzania zaufanych przelewów odciskiem palca.

 6. Odpowiedz
  Marecki 22 Marzec 2018 17:51
  2.65
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe bonusy
  50

  Dla mnie to konto przekorzystne niczym się nie wyróżnia.
  Dodali tylko trochę bajerów i podnieśli wymagania dotyczące zwolnienia z opłat za prowadzenie czy też za kartę.
  No i co z tego , że darmowe przelewy internetowe jak trzeba płacić za sms kody.
  To ja już wolę mbank czy nest bank, gdzie jest bezwarunkowo darmowe prowadzenie i darmowe sms kody.

  + ZALETY: w miarę dobra aplikacja mobilna
  - WADY: trzeba płacić 0,2 zł za sms kod do autoryzacji np. przelewów to skandal w żadnym banku tego nie ma opłąty ukryte w tabeli prowizji trzeba albo być młodym albp przelewać kasę na konto by nie płącić podstawowych opłąt.
  Pomocne(62) Niepomocne(18)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0