PKO BP

Czy PKO BP to w 100% polski bank? Kim jest właściciel?  Czy pieniądze i lokaty w PKO są bezpieczne? Jakie konta bankowe oferuje?

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski, bo tak naprawdę nazywa się największy bank uniwersalny w Polsce, został założony niemal sto lat temu w Warszawie. Wówczas nosił on nazwę Pocztowej Kasy Oszczędności. Co ciekawe, powstał z polecenia samego Józefa Piłsudskiego – na podstawie wydanego przez niego dekretu PKO mogło rozpocząć działalność. Początkowo bank działał tylko w Warszawie, z czasem jednak otwarto pierwsze oddziały lokalne, w tym w Krakowie, Poznaniu, Lwowie, Katowicach i Poznaniu. W okresie PRL-owskim przez jakiś czas bank był włączony w struktury NBP, ale w 1987 r. odzyskał swoją samodzielność.

Dziś Grupa Kapitałowa PKO należy do największych instytucji finansowych w Polsce i jest jedną z wiodących grup finansowych w Europie Środkowo-Wschodniej. To absolutny lider wśród wszystkich banków działających w Polsce. Ma największą liczbę klientów, najwięcej kapitału własnego, aktywów, prowadzonych rachunków bieżących oraz największą skalę działania. Od lat grupa wypracowuje stabilne zyski oraz utrwala udziały rynkowe w kluczowych sektorach biznesu.

Możemy także powiedzieć, że to w pełni polski bank, gdyż większościowym akcjonariuszem (ponad 30%) jest Skarb Państwa.

Co warte odnotowania, Grupa Kapitałowa PKOBP powadzi szeroką działalność na terenie Ukrainy oraz w Szwecji. Do jej szeregów zaliczają się m.in. PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., Kredobank SA, PKO Bank Hipoteczny. Prezesem zarządu banku jest Zbigniew Jagiełło. Przewodniczącym rady nadzorczej został Piotr Sadownik.

PKO BP to bank uniwersalny, który oferuje szeroki wachlarz różnego rodzaju produktów i usług bankowych. Instytucja łączy ze sobą tradycyjną rolę banku oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne. Władze sukcesywnie wzmacniają rolę podmiotu na rynku korporacyjnym, inwestycyjnym i ubezpieczeniowym (bank przejął aktywa spółek z grupy Nordea).

Co ważne, wszystkie depozyty (lokaty, pieniądze na kontach) zgromadzone w PKO BP są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta PKO BP:

PKO Konto za Zero

PKO Konto za Zero

Konto za Zero to flagowe i najtańsze konto osobiste banku PKO BP. Od niego zaczęła się akcja reklamowa banku z Szymonem Majewskim w roli głównej. Przeczytaj naszą recenzję, ...

Konto Oszczędnościowe Plus

Konto Oszczędnościowe Plus

Konto Oszczędnościowe o oprocentowaniu od 0,5% do 5% w zależności od kwoty oszczędności.

Lokata na Nowe Środki – PKO BP

Lokata na Nowe Środki – PKO BP

Wpłacając nowe środki na 3-miesięczną lokatę do PKO BP, zarobimy 4,75% w skali roku.

PKO Konto dla Młodych

PKO Konto dla Młodych

PKO Konto dla Młodych to nowoczesne, w pełni internetowe i mobilne konto osobiste przeznaczone dla osób w wieku 18-26 lat.

PKO Konto Dziecka

PKO Konto Dziecka

PKO Junior to kompleksowa oferta dla rodziców dzieci poniżej 13 roku życia, którzy pragną zacząć edukować swoje dzieci w zakresie finansów. Opłaty i analiza oferty.

Lokata Urodzinowa IKO 10%

Lokata Urodzinowa IKO 10%

6-miesięczna lokata na dzień dobry w PKO BP to absolutny depozytowy top. Można ja założyć jedynie w aplikacji IKO.

Konto Aurum

Konto Aurum

Konto Aurum przeznaczone jest dla zamożnych Klientów oczekujących kompleksowej obsługi przez dedykowanego pracownika. Recenzja i opinie klientów: opłaty a przywileje.

Konto Platinium II

Konto Platinium II

Konto Platinium II to najbardziej prestiżowe konto osobiste w ofercie PKO BP, przeznaczone dla najzamożniejszych klientów. Zobacz naszą analizę i recenzję tego rachunku.

Lokata na Dzień Dobry

Lokata na Dzień Dobry

3-miesięczna lokata na dzień dobry w PKO BP to absolutny depozytowy top. Można ja założyć jedynie w aplikacji IKO.

Lokata Mobilna PKO BP

Lokata Mobilna PKO BP

Miesięczna lokata mobilna PKO BP to absolutny depozytowy top. Lokata ma wszystko, czego szuka klient chcący korzystnie ulokować oszczędności.

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0