Konto Platinium II

Sprawdź
+ 8% na lokacie
Dodaj do porównywarki

Co można zyskać, mając konto Platinium II w PKO BP? Jakie są opłaty, warunki, przywileje? Opinie użytkowników i nasza recenzja tego najbardziej prestiżowego konta w największym polskim banku.

W zamian za 20 tys. zł miesięcznych wpływów albo ulokowanie 0,25 mln zł PKO BP kusi bezpłatnymi usługami oraz licznymi przywilejami, w tym spotkaniami z osobistym doradcą w dowolnym czasie i miejscu poza oddziałem.

Konto Platinum II to jeden z dwóch rachunków bieżących dostępnych w bankowości osobistej PKO BP. W skali prestiżu plasuje się szczebel wyżej niż Konto Aurum.

W porównaniu do tego ostatniego umożliwia obsługę klienta w dowolnym miejscu i w wybranym przez niego czasie. Innymi słowy: osobisty doradca PKO BP spotka się z posiadaczem Konta Platinum II gdziekolwiek ten sobie życzy.

Opłaty

PKO BP już od jakiegoś czasu chce przyciągać zamożnych klientów, choć swoją markę budował w oparciu o klienta masowego, przysłowiowego „drobnego ciułacza”. Z myślą o klientach z ponadprzeciętnymi dochodami (i ponadprzeciętnymi oczekiwaniami w stosunku do banku) przygotował nową ofertę – konto osobiste Platinium II.

Konto Platinum II jest warunkowo darmowym rachunkiem bieżącym.

Skrócona tabela opłat i prowizji Konta Platinium znajduje się poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
PKO BP
Nazwa
Konto Platinium II
Przeznaczenie konta
Elitarne konto osobiste dla osób ponadprzeciętnie zarabiających
Prowadzenie konta
80 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
miesięczne wpływy nie mniejsze niż 20000 zł lub średnie saldo depozytów nie mniejsze niż 250000 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
karta bezwarunkowo darmowa
Bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto Oszczędnościowe Plus 0,01%
Konto walutowe
EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF

Klient nie poniesie 80-zł opłaty za prowadzenie, jeśli w danym miesiącu spełni jeden z dwóch warunków:

 • wpływy min. 20 tys. zł,
 • utrzymanie średniego salda depozytów na poziomie min. 250 tys. zł.

Pozostałe usługi w ramach pakietu dostępne są bez opłat. Klient może za darmo przelewać pieniądze w oddziale czy wypłacać bez prowizji pieniądze z bankomatów zagranicznych. Jeśli zrobi to przy użyciu karty wielowalutowej, uniknie też kosztów przewalutowania (dotyczy to transakcji w EUR, USD i GBP).

Co ciekawe, posiadacz Konta Platinum II nie może liczyć na bezpłatne przelewy ekspresowe (4,99 zł/szt. w bankowości elektronicznej). Zapłaci też za zlecenie zmienne (0,99 zł) oraz zmianę wariantu konta z indywidualnego na wspólne i odwrotnie (30 zł).

Ponadto posiadacze konta mają dostęp do takich usług jak:

 • opieka doświadczonych i kompetentnych doradców,
 • elastyczne procedury  i indywidualne podejście do konkretnych oferowanych produktów,
 • dyskretną obsługę – rozmowy z najważniejszymi klientami przeprowadzane są w wydzielonych pomieszczeniach,
 • atrakcyjne oprocentowanie depozytów oraz korzystanie z lokaty negocjowanej,
 • bezpłatne prowadzenie rachunku, w tym rachunku papierów wartościowych oraz rachunku inwestycyjnego w Domu Maklerskim PKO BP.
Darmowe prowadzenie konta oraz darmowe usługi bankowe obwarowane jednym warunkiem – na konto w przeciągu miesiąca musi wpłynąć przynajmniej 20 000 zł lub średnie saldo depozytów w PKO BP musi wynosić nie mniej niż 250 000 zł.

W przeciwnym razie z konta zostanie pociągnięta opłata w wys. 80 zł.

powrót do menu ↑

Lokaty do 8%

Dla osób, które dysponują przynajmniej 250 tys. zł albo sporo zarabiają, priorytetem powinno być szeroko pojęte zabezpieczenie majątku.

Po ostatnich zmianach PKO BP ma całkiem dobrą ofertę oszczędnościową. Bank podwyższył oprocentowanie lokat krótkoterminowych i długoterminowych. Klientom bankowości osobistej i prywatnej premium  oferuje m. in. następujące depozyty:

Nazwa produktu Oprocentowanie Kwota maks. Okres Warunki
Lokata na Dzień Dobry
8,0% 200 000 zł 3 miesiące
 • bycie nowym klientem
 • lokata dostępna w aplikacji mobilnej IKO
Lokata na Nowe Środki
7,5% - lokata 3M
6,5% - lokata 12M
brak limitu 3 lub 12 miesięcy
 • bycie klientem korzystającym z usług Bankowości Osobistej i Bankowości Prywatnej (np. Konta Aurum, Platinum II)
 • wpłata nowych środków
Lokata 60+
6,0% 50 000 zł 12 miesięcy
 • posiadanie konta osobistego
 • lokata dostępna tylko dla osób powyżej 60 roku życia
Lokata Mobilna
6,0% 50 000 zł 3 miesiące
 • posiadanie konta osobistego
 • lokata dostępna w aplikacji mobilnej IKO
Konto Oszczędnościowe Plus
7,5% brak limitu 60 dni
 • posiadanie konta osobistego
 • wpłata nowych środków

Aktualnie najlepszą ofertą depozytową PKO BP jest dostępna w aplikacji Lokata na dzień dobry. To trzymiesięczny depozyt dla nowych klientów ze stałą stawką 8% w skali roku. Można na nim ulokować kwotę z przedziału 10-200 tys. zł. Kapitalizacja odbywa się po upływie okresu umownego.

Wśród lokat krótkoterminowych warto zwrócić też uwagę na 3-miesięczną Lokatę mobilną PKO BP ze stawką 6% w skali roku. Limit wpłat wynosi 50 tys. zł. Depozyt dostępny jest wyłącznie w aplikacji IKO.

Na tle konkurencji bardzo dobrze wypada również kwartalna Lokata na nowe środki dla klientów bankowości osobistej i prywatnej. Jej oprocentowanie to 7,5% w skali roku. Można na niej ulokować dowolną kwotę nowych środków. Depozyt założymy w dowolnym kanale (iPKO, aplikacja, oddział). Natomiast konto oszczędnościowe plus w promocji na nowe środki przyniesie nam 7,5%.

A coś na dłuższy okres? W tym przypadku w miarę korzystną opcją jest 12-miesięczną lokata na nowe środki ze stawką 6,5% w skali roku. Osobom mającym co najmniej 60 lat przysługuje też prawo założenia rocznej Lokaty 60+ na 6%.

Szczegóły w  tabeli oprocentowania.

powrót do menu ↑

Karta

Do konta wydawana jest bezpłatnie prestiżowa karta płatnicza Platinum. Nie trzeba nic płacić za jej miesięczną obsługę. Karta posiada funkcję wielowalutową. Po podpięciu karty do konta walutowego w EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF można bez przewalutowania: korzystać z bankomatów oraz płacić w kraju i za granicą (w tym w internecie)

Warunki, jakie należy spełnić, żeby nie doszło do przewalutowania:

 • transakcja musi być realizowana w walucie EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF,
 • klient musi posiadać konto w walucie operacji (jednej z wyżej wymienionych), które jest podpięty do karty w chwili realizacji transakcji,
 • na rachunku walutowym muszą się znajdować środki wystarczające do dokonania transakcji,
 • klient nie skorzysta z usługi DCC (Dynamiczne Przeliczanie Walut) dostępnej w niektórych bankomatach albo terminalach płatniczych.
powrót do menu ↑

Przywileje

Otwarcie Konta Platinum II nie jest w żaden sposób nagradzane przez największy bank w Polsce. Trudno się temu dziwić. Na osobie, która zarabia 20 tys. zł miesięcznie, 100-zł premia na start albo kilkusetzłotowy i rozłożony w czasie money-back nie robią wrażenia. To nie ten typ klientów.

Klient obsługiwany w ramach bankowości osobistej PKO BP może liczyć na przywileje. Najważniejsze to:

 • dostęp do lokat negocjowanych,
 • darmowe prowadzenie rachunku papierów wartościowych w ramach usług powierniczych,
 • brak opłaty za prowadzenie rachunku inwestycyjnego,
 • zniżki u partnerów banku w ramach Programu Przywilejów,
 • dostęp do prestiżowych kart kredytowych (usługi konsjerża, wstęp do salonów VIP-owskich na lotniskach, rabaty w hotelach, restauracjach i wypożyczalniach samochodów).
powrót do menu ↑

iPKO

Przy pomocy bankowości elektronicznej klient może zarządzać swoim ROR-em z dowolnego miejsca i w każdym czasie. System iPKO zapewnia mu dostęp do rachunku bieżącego codziennie przez całą dobę.

Bankowość internetowa PKO BP jest bardzo rozbudowana. Jej funkcje dalece wykraczają poza zarządzanie rachunkiem bieżącym, czyli np. wykonywanie przelewów, zakładanie lokat, pobieranie potwierdzeń operacji czy aktywowanie i zastrzeganie kart.

Z poziom iPKO można uzyskać dostęp do:

 • usług maklerskich,

 • funduszy inwestycyjnych,

 • obligacji skarbowych,

 • ubezpieczeń,

 • międzynarodowych przekazów pieniężnych Western Union,

 • oszczędności emerytalnych w OFE i III filarze (IKE oraz IKZE).

Platforma transakcyjna PKO BP jest przejrzysta i prosta w obsłudze. Z jej wersją demonstracyjną zapoznamy się pod adresem: demo.ipko.pl.

powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna umożliwia obsługę Konta Platinum II z poziomu smartfona i tabletu. Dzięki niej można m.in. sprawdzić stan konta i historię operacji, wykonać przelew, zapłacić telefonem w sklepie i za zakupy w sieci, czy wypłacić środki z bankomatu bez użycia karty.

Na tle konkurencyjnych softów IKO wyróżnia się mnogością funkcji. Ich lista jest bardzo długa i obejmuje też mniej standardowe lub nawet unikalne na rynku aplikacji bankowych rozwiązania:

 • przelewy z rachunku karty kredytowej,

 • wnioskowanie o pożyczkę gotówkową,

 • generowanie kodu QR z faktur i przesyłanie go innym,

 • debet w koncie,

 • odebranie przekazu Western Union,

 • wpłaty we wpłatomacie bez karty,

 • przelewy zagraniczne.

Oprogramowanie PKO BP można pobrać na urządzenia z bardziej i mniej popularnymi systemami operacyjnymi. Oprócz wersji na iOS-a i Androida IKO dostępne jest też telefony z Windows Phone. Ponadto bank wciąż wspiera starsze wersje apki na zupełnie niszowe systemy typu Symbian i Blackberry.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Wydawać by się mogło, że Konto Platinum II ma wszystko, czego w zakresie usług finansowych potrzebuje zamożna osoba. Istotnie: posiadacz tego rachunku może liczyć na wiele przywilejów, w tym obsługę osobistego doradcy w dowolnie wybranym czasie i miejscu.

Ponadto PKO zwalnia klienta ze wszystkich podstawowych opłat związanych z korzystaniem z ROR-u. Nie pobiera też opłat za prowadzenie rachunku inwestycyjnego ani konta maklerskiego. Jednak za niektóre usługi, wcale niewyszukane, stosowne daniny nalicza, co w kontekście bankowości osobistej wydaje się trochę małostkowe. Chodzi np. o przelewy ekspresowe czy zlecenia zmienne.

PKO BP jako jeden z wyróżników swojej oferty dla zamożnych podaje możliwość wyrobienia karty wielowalutowej, którą płaci się bez przewalutowania. Jednak w takim ING Banku Śląskim, Banku Pekao albo Citi Handlowym nie trzeba być VIP-owskim klientem, by otrzymać taki plastik.

Po ostatnich zmianach PKO BP ma całkiem dobrą ofertę oszczędnościową. Bank podwyższył oprocentowanie lokat krótkoterminowych i długoterminowych.

Na nowych klientów, którzy otworzą dowolne osobiste w PKO BP, czeka kwartalna lokata na dzień dobry ze stawką 8% i wysokim limitem wpłat (200 tys. zł). Do tego dochodzi dostęp do innych wysoko oprocentowanych depozytów.

5.5 Ocena Łączna
5 opinie
Konto Platinium II

7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
7
4.2Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3.6
Bankowość internetowa i mobilna
5.4
Dodatkowe korzyści
3.6
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
14 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  ryszard 16 Czerwiec 2021 10:54

  konto platinium -w wieku 72 lat,czy mozna dostać darmowe ubezpiecznie nnw?

 2. Odpowiedz
  Mac 8 Luty 2021 15:50

  Dobre jest to ze zwykla Grazynana kasie w PKO z Połczyna nie widzi ile mam na koncie. Nikt nie widzi tylko mój doradca. Wiec jak macie gruby hajs to jest to w miare ukryte przed postronnymi oczami. Reszta bez zadnego pozytku. Głupi Revolut ma lepsze funkcje

  • Odpowiedz
   Artur 25 Sierpień 2023 16:51

   Widzi. To jest zwykłe konto i możesz iść do dowolnego okienka na sali głównej.

 3. Odpowiedz
  Jacek 1 Październik 2019 20:39
  1.65
  Wysokość opłat
  0
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  0

  Posiadaam konto od kilku miesiecy. Pierwszego dnia miesiaca przelalem z naddatkiem kwote pieniedzy ponad wymagany limit . Przelew przeszedl o godz.14. Niestety system pobral mi z konta oplate 80zl. juz o godz.8:18. Zadnej wczesniejszej informacji od OPIEKUNA.

  Pomocne(52) Niepomocne(25)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Artur 25 Sierpień 2023 16:50

   Bo pobrał za poprzedni miesiąc.

 4. Odpowiedz
  Marcin 23 Sierpień 2019 09:57
  1.3
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  10

  Mam od kilku dni kartę kredytową platinum tego banku (wyrobiłem ze zwględu na brak prowizji przy płatnościach za granicą). Konto i inne karty mam w Citi. Powiem tak – czułem się w kontakcie z tym bankiem, jakbym cofnął się o 20 lat. Tam się czas zatrzymał w głębokiej komunie, ze wszystkim problem, większość rzeczy, które gdzie indziej załatwia się już przez telefon, lub on-line, tam nadal trzeba załatwiać osobiście. Jak nie masz konta w ich banku, tylko samą kartę kredytową, to z aplikacji iPKO nie możesz korzystać…etc.
  Kartę zostawię na razie, ale konta na które mnie namawiali – nigdy w życiu.

  Pomocne(15) Niepomocne(18)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Cobaltus 24 Wrzesień 2018 19:00

  Mam konto platinum od 10 lat. ŻADNYCH obecnie korzyści. Chyba że dla banku po 40 zł co miesiąc. Jak ktoś ma takie pieniądze, to faktycznie będzie się j… że przelew ma za darmo? Żenada. Konto za darmo przy minimum 250.000 zł średniego salda miesięcznego? Ktoś umie liczyć? Ta kwota ma wartość pieniądza międzybankowego WIBOR. Policz 1,72% z tej kwoty ile ma z tego bank. Podpowiem: prawie 360 zł miesięcznie. Tyle musiałby zapłacić za pieniądz przy udzielaniu kredytu. Ten i wszystkie inne banki mają ludzi za matołów którym daje się lizaki.

 6. Odpowiedz
  Zbigniew 19 Grudzień 2017 17:26

  Brak korzyści jakichkolwiek.
  1 Brak ofert kredytowych
  2 Brak opieki opiekuna
  3 Brak osobnego miejsca na swobodną rozmowę
  4 do banku doginam by się czegoś dowiedzieć.
  5 jedno okienko do obsługi więc jak ktoś siedzi 1 g ja czekam

 7. Odpowiedz
  mki 25 Kwiecień 2017 00:06
  1
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Mam konto to od wielu lat i żadnych przywilejów. W kolejce siedzę tak jak Wszyscy!!! biletów??? ani nawet życzeń na święta nie dostane od nich!!!!!!!! Podobno many zarabiać żeby wpłacać pieniądze i mieć obrót na koncie????? Jednak jak powiem że muszę iść płacić rachunki do banku to żona zawsze mi mówi -TY idź a ja idę na spokojne zakupy bo i tak mam czas dobre 2 – 3 godz. Zawsze się sprawdza!!! żeby zlecić 7 przelewów w tym banku zajmuje to bardzo dużo czasu….. Zastanówcie się zanim to zrobicie !!!!! kolejki jak za dawnych czasów, obsługa ( krytyka) tempo Masakra….. Co jeszcze można powiedzieć. kanapki ze sobą trzeba zabierać oraz termos z kawą żeby nie zesłabnąć!!! POWODZENIA JA DO KOŃCA ROKU TAM I SPADAM DO KONKURENCJI

  Pomocne(33) Niepomocne(32)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  ukasz 31 Marzec 2017 23:04
  1.8
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  50

  Posiadam konto platinium od 7lat i od banku nie dostałem żadnych przywilejów. raz na rok dostaje telefon od opiekuna z ofertą kredytową…
  W oddziale w Lublinie przy ul.Zana kolejki jak za gierka – przy czym ciężko za to winić kasjerki. Dostałem ofertę na kredyt hipoteczny z warunkami na papierze lepszymi aniżeli u konkurencji.

  Niestety po przeanalizowaniu okazało się że w innych bankach spełniam wymagania( bez konta, z ulicy) a w pko bp nie…

  Posiadam inne konto w innym banku i uważam że 90% osób korzystających z tego banku to ludzie po 65roku życia. Jeżeli lubicie stać w kolejkach i poczuć się jak przed 90 rokiem to polecam…

  + ZALETY: Raz na rok oferta kredytowa od opiekuna
  - WADY: Kolejki, opłaty Brak przywilejów
  Pomocne(9) Niepomocne(12)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Daro 4 Kwiecień 2017 12:44

   Kolejki zależą od tego czy dany oddział wprowadził obsługę klientów VIP.
   W jednym mieście to działa w innym nie. Ogólnie są duże plusy szczególnie przy kredytach i oprocentowaniu.
   Ja polecam.

   • Odpowiedz
    NNPo 16 Styczeń 2018 12:09

    Zalezą od oddziału? Chyba to są żarty. Przeniosłem obsługę konta do głównego oddziału, bo zmieniłem miejsce pracy jak i zamieszkania i mam do nich bliżej. Zachodzę do oddziału biorę numerek z literką F (czyli obsługa kont aurum i platinium) wchodzę na sale i siadam. Po mnie przychodzi kolejny klient który pobrał zwykły numerek (A) i od razu jest proszony do stanowiska a ja siedzę dalej i czekam. To ma być obsługa konta VIP?? Dodam że wcześniej chodziłem do mniejszego oddziału w którym nie było oficjalnie obsługi kont vip i zawsze byłem obsługiwany poza kolejnością.
    A co do opiekuna. Jeżeli sam nie zadzwonisz i nie dopytasz się o jakieś oferty to ma ciebie gdzieś, chyba że brakuje jemu do “targetów” jakie maja miesięcznie do zrobienia to wtedy dzwoni i jest taki miły tylko z tego powodu aby zgodzić się założyć nowa lokatę/pożyczkę/kartę/fundusz.
    Podsumowując wszystko zależy nie od oddziału a od “zmęczonych” pan/panów siedzących na stanowiskach do obsługi jaki maja humor i kogo chcą zaprosić do stanowiska. Osób z kontami aurum czy platinium nie chcą za bardzo obsługiwać bo wiedzą że nie maja prawa tym osobom niczego proponować, bo od tego jest doradca do konta. Z tego powodu wola “zwykłą” osobę bo może akurat się uda namówić na pożyczkę czy kartę i będzie limit miesięczny wyrobiony.

    • Artur 25 Sierpień 2023 16:47

     Trudno żeby opiekun obdzwaniał kilkudziesięciu ludzi i pytał jak się czują. Gdybym z raz w miesiącu dostawał taki telefon od razu zmieniłbym bank. Opiekun jest na moje żądanie a nie ja na jego.
     Z kolejkami to już trochę bujda. Prawda jeśli się wejdzie na rympał z ulicy, zdarzało mi się, że musiałem poczekać (a czasem jeden klient to godzina). Ale nigdy nie było przede mną więcej niż aktualnie obsługiwany. Nigdy nie czekałem jeśli rano zadzwoniłem i umówiłem się z opiekunem.

 9. Odpowiedz
  edek 18 Luty 2017 20:05
  4.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  100

  Nie ma lepszej oferty na rynku!!!!

  Pomocne(28) Niepomocne(25)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0