Konto Platinium II

Dodaj do porównywarki

Co można zyskać, mając konto Platinium II w PKO BP? Jakie są opłaty, warunki, przywileje? Opinie użytkowników i nasza recenzja tego konta dla najzamożniejszych.

Dla najzamożniejszych klientów bank PKO BP przygotował ofertę PLATINIUM II. To najbardziej prestiżowy rachunek tej instytucji. Mają do niego dostęp tylko nieliczni klienci.

Opłaty za Konto Platinium II

PKO BP już od jakiegoś czasu chce przyciągać zamożnych klientów, choć swoją markę budował w oparciu o klienta masowego, przysłowiowego „drobnego ciułacza”. Z myślą o klientach z ponadprzeciętnymi dochodami (i ponadprzeciętnymi oczekiwaniami w stosunku do banku) przygotował nową ofertę – konto osobiste Platinium II.

Skrócona tabela opłat i prowizji Konta Platinium znajduje się poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
PKO BP
Nazwa
Konto Platinium II
Przeznaczenie konta
Elitarne konto osobiste dla osób ponadprzeciętnie zarabiających
Prowadzenie konta
80 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
miesięczne wpływy nie mniejsze niż 20000 zł lub średnie saldo depozytów nie mniejsze niż 250000 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
karta bezwarunkowo darmowa
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto Oszczędnościowe Plus z oprocentowaniem do 1,2%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Jak można się było spodziewać, parametry tego rachunku mogą zwykłego zjadacza chleba wprawić w lekkie osłupienie. Posiadacze konta mają dostęp do takich usług jak:

 • opieka doświadczonych i kompetentnych doradców;
 • elastyczne procedury  i indywidualne podejście do konkretnych oferowanych produktów;
 • dyskretną obsługę – rozmowy z najważniejszymi klientami przeprowadzane są w wydzielonych pomieszczeniach;
 • atrakcyjne oprocentowanie depozytów oraz korzystanie z lokaty negocjowanej;
 • bezpłatne prowadzenie rachunku, w tym rachunku papierów wartościowych oraz rachunku inwestycyjnego w Domu Maklerskim PKO BP;
 • darmowe krajowe przelewy dokonywane przez internet, serwis telefoniczny lub w oddziale.
Darmowe prowadzenie konta oraz darmowe usługi bankowe obwarowane jednym warunkiem – na konto w przeciągu miesiąca musi wpłynąć przynajmniej 20 000 zł lub średnie saldo depozytów w PKO BP musi wynosić nie mniej niż 250 000 zł.

W przeciwnym razie z konta zostanie pociągnięta opłata w wys. 80 zł.

Karta Platinum PKO

Do konta wydawana jest bezpłatnie prestiżowa karta płatnicza Platinum. Nie trzeba nic płacić za jej miesięczną obsługę. Karta umożliwia dokonywanie płatności zbliżeniowych i internetowych. Dołączona jest do niej usługa Cash Back, która pozwala na wypłacanie gotówki (do 300 zł) w wielu punktach handlowo-usługowych.

Karty do Konta PLATINIUM II są bardzo dobrze zabezpieczone. Wyposaża się je w pasek magnetyczny oraz mikroprocesor.

Przywileje

Klienci PLATINIUM II mają dostęp do rozszerzonego Programu Przywilejów oraz do specjalnego pakietu Concierge.

Klienci w każdej chwili mogą korzystać z oferty dopuszczalnego salda debetowego oraz kredytu odnawialnego z limitem nawet do 150 000 zł. Posiadacz konta może także prowadzić Rachunek Oszczędnościowy w 4 walutach: złotówkach, dolarach amerykańskich, euro i frankach szwajcarskich.

Warto aktywnie korzystać z bankowości internetowej. W ramach systemu iPKO można np. złożyć wniosek o kredyt gotówkowy (nawet do 500 000 zł), założyć lokatę terminową, zakupić pakiet ubezpieczeń lub powiązać konto z rachunkiem maklerskim. Ciekawą opcją jest także usługa AUTOOSZCZĘDZANIE, która pozwala na automatyczne potrącanie z wybranej transakcji określonej kwoty.

Opinie o Koncie Platinium PKO

Konta tego typu właściwie są pozbawione wad. Dla klientów tak zamożnych banki starają się przychylić nieba. Nic dziwnego – operowanie tak dużą kwotą pieniędzy wiąże się ze sporym zyskiem.

Bank oczywiście proponuje bezpłatne prowadzenie konta – ale tylko tym, którzy mają wpływy miesięczne powyżej 20 tysięcy złotych albo saldo ich depozytów na rachunkach w banku wynosi minimum 250 tysięcy złotych.

Oferta PKO jest solidną ofertą. Klienci najbogatsi mogą się na nią skusić nie tylko z powodu absolutnie darmowego prowadzenia konta, ale przede wszystkim ze względu na prestiż instytucji oraz duże zaufanie społeczne. Trudno innym bankom przebić takiego konkurenta.

Co można zyskać, mając konto Platinium II?

Standard to pakiet darmowych operacji: wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie, korzystanie z karty debetowej, krajowe przelewy wykonywane zarówno w oddziale jak i przez Internet czy telefon, usługa bankowości elektronicznej iPKO. Darmowe jest też prowadzenie rachunku inwestycyjnego w Domu Maklerskim PKO BP.

Dla posiadaczy konta Platinium II są też przywileje – zniżki u partnerów handlowych, biorących udział w akcji. Z kontem związany jest też pakiet Concierge – gdzie dostępne są takie usługi jak m.in.: organizacja miejsca na wyścigach Formuły 1, organizacja lotu odrzutowcem czy też zakupów ze stylistą.

Bankowość osobista PKO BP

Każdym klientem opiekuje się doradca. Przygotowuje on na bieżąco spersonalizowaną ofertę banku (np. przedstawia możliwości inwestycyjne czy kredytowe). Bank zapewnia też usługę, która zasługuje na miano nowości: weryfikacja sytuacji podatkowej przez firmę Deloitte Doradztwo Podatkowe!

5.5 Ocena Łączna
5 opinie
Konto Platinium II

7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
7
4.2Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3.6
Bankowość internetowa i mobilna
5.4
Dodatkowe korzyści
3.6
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
11 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  ryszard 16 Czerwiec 2021 10:54

  konto platinium -w wieku 72 lat,czy mozna dostać darmowe ubezpiecznie nnw?

 2. Odpowiedz
  Mac 8 Luty 2021 15:50

  Dobre jest to ze zwykla Grazynana kasie w PKO z Połczyna nie widzi ile mam na koncie. Nikt nie widzi tylko mój doradca. Wiec jak macie gruby hajs to jest to w miare ukryte przed postronnymi oczami. Reszta bez zadnego pozytku. Głupi Revolut ma lepsze funkcje

 3. Odpowiedz
  Jacek 1 Październik 2019 20:39
  1.65
  Wysokość opłat
  0
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  0

  Posiadaam konto od kilku miesiecy. Pierwszego dnia miesiaca przelalem z naddatkiem kwote pieniedzy ponad wymagany limit . Przelew przeszedl o godz.14. Niestety system pobral mi z konta oplate 80zl. juz o godz.8:18. Zadnej wczesniejszej informacji od OPIEKUNA.

  Pomocne(20) Niepomocne(12)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Marcin 23 Sierpień 2019 09:57
  1.3
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  10

  Mam od kilku dni kartę kredytową platinum tego banku (wyrobiłem ze zwględu na brak prowizji przy płatnościach za granicą). Konto i inne karty mam w Citi. Powiem tak – czułem się w kontakcie z tym bankiem, jakbym cofnął się o 20 lat. Tam się czas zatrzymał w głębokiej komunie, ze wszystkim problem, większość rzeczy, które gdzie indziej załatwia się już przez telefon, lub on-line, tam nadal trzeba załatwiać osobiście. Jak nie masz konta w ich banku, tylko samą kartę kredytową, to z aplikacji iPKO nie możesz korzystać…etc.
  Kartę zostawię na razie, ale konta na które mnie namawiali – nigdy w życiu.

  Pomocne(8) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Cobaltus 24 Wrzesień 2018 19:00

  Mam konto platinum od 10 lat. ŻADNYCH obecnie korzyści. Chyba że dla banku po 40 zł co miesiąc. Jak ktoś ma takie pieniądze, to faktycznie będzie się j… że przelew ma za darmo? Żenada. Konto za darmo przy minimum 250.000 zł średniego salda miesięcznego? Ktoś umie liczyć? Ta kwota ma wartość pieniądza międzybankowego WIBOR. Policz 1,72% z tej kwoty ile ma z tego bank. Podpowiem: prawie 360 zł miesięcznie. Tyle musiałby zapłacić za pieniądz przy udzielaniu kredytu. Ten i wszystkie inne banki mają ludzi za matołów którym daje się lizaki.

 6. Odpowiedz
  Zbigniew 19 Grudzień 2017 17:26

  Brak korzyści jakichkolwiek.
  1 Brak ofert kredytowych
  2 Brak opieki opiekuna
  3 Brak osobnego miejsca na swobodną rozmowę
  4 do banku doginam by się czegoś dowiedzieć.
  5 jedno okienko do obsługi więc jak ktoś siedzi 1 g ja czekam

 7. Odpowiedz
  mki 25 Kwiecień 2017 00:06
  1
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Mam konto to od wielu lat i żadnych przywilejów. W kolejce siedzę tak jak Wszyscy!!! biletów??? ani nawet życzeń na święta nie dostane od nich!!!!!!!! Podobno many zarabiać żeby wpłacać pieniądze i mieć obrót na koncie????? Jednak jak powiem że muszę iść płacić rachunki do banku to żona zawsze mi mówi -TY idź a ja idę na spokojne zakupy bo i tak mam czas dobre 2 – 3 godz. Zawsze się sprawdza!!! żeby zlecić 7 przelewów w tym banku zajmuje to bardzo dużo czasu….. Zastanówcie się zanim to zrobicie !!!!! kolejki jak za dawnych czasów, obsługa ( krytyka) tempo Masakra….. Co jeszcze można powiedzieć. kanapki ze sobą trzeba zabierać oraz termos z kawą żeby nie zesłabnąć!!! POWODZENIA JA DO KOŃCA ROKU TAM I SPADAM DO KONKURENCJI

  Pomocne(26) Niepomocne(26)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  ukasz 31 Marzec 2017 23:04
  1.8
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  50

  Posiadam konto platinium od 7lat i od banku nie dostałem żadnych przywilejów. raz na rok dostaje telefon od opiekuna z ofertą kredytową…
  W oddziale w Lublinie przy ul.Zana kolejki jak za gierka – przy czym ciężko za to winić kasjerki. Dostałem ofertę na kredyt hipoteczny z warunkami na papierze lepszymi aniżeli u konkurencji.

  Niestety po przeanalizowaniu okazało się że w innych bankach spełniam wymagania( bez konta, z ulicy) a w pko bp nie…

  Posiadam inne konto w innym banku i uważam że 90% osób korzystających z tego banku to ludzie po 65roku życia. Jeżeli lubicie stać w kolejkach i poczuć się jak przed 90 rokiem to polecam…

  + ZALETY: Raz na rok oferta kredytowa od opiekuna
  - WADY: Kolejki, opłaty Brak przywilejów
  Pomocne(7) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Daro 4 Kwiecień 2017 12:44

   Kolejki zależą od tego czy dany oddział wprowadził obsługę klientów VIP.
   W jednym mieście to działa w innym nie. Ogólnie są duże plusy szczególnie przy kredytach i oprocentowaniu.
   Ja polecam.

   • Odpowiedz
    NNPo 16 Styczeń 2018 12:09

    Zalezą od oddziału? Chyba to są żarty. Przeniosłem obsługę konta do głównego oddziału, bo zmieniłem miejsce pracy jak i zamieszkania i mam do nich bliżej. Zachodzę do oddziału biorę numerek z literką F (czyli obsługa kont aurum i platinium) wchodzę na sale i siadam. Po mnie przychodzi kolejny klient który pobrał zwykły numerek (A) i od razu jest proszony do stanowiska a ja siedzę dalej i czekam. To ma być obsługa konta VIP?? Dodam że wcześniej chodziłem do mniejszego oddziału w którym nie było oficjalnie obsługi kont vip i zawsze byłem obsługiwany poza kolejnością.
    A co do opiekuna. Jeżeli sam nie zadzwonisz i nie dopytasz się o jakieś oferty to ma ciebie gdzieś, chyba że brakuje jemu do “targetów” jakie maja miesięcznie do zrobienia to wtedy dzwoni i jest taki miły tylko z tego powodu aby zgodzić się założyć nowa lokatę/pożyczkę/kartę/fundusz.
    Podsumowując wszystko zależy nie od oddziału a od “zmęczonych” pan/panów siedzących na stanowiskach do obsługi jaki maja humor i kogo chcą zaprosić do stanowiska. Osób z kontami aurum czy platinium nie chcą za bardzo obsługiwać bo wiedzą że nie maja prawa tym osobom niczego proponować, bo od tego jest doradca do konta. Z tego powodu wola “zwykłą” osobę bo może akurat się uda namówić na pożyczkę czy kartę i będzie limit miesięczny wyrobiony.

 9. Odpowiedz
  edek 18 Luty 2017 20:05
  4.65
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  100

  Nie ma lepszej oferty na rynku!!!!

  Pomocne(21) Niepomocne(19)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0