Konto Aurum

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć Konto Aurum w PKO BP? Wysoka opłata za prowadzenie, co otrzymujemy w zamian w tym koncie VIP dla zamożnych? Opinie klientów i analiza. 

Konto AURUM przeznaczone jest dla tych klientów, którzy wymagają najwyższej jakości usług oraz kompleksowej obsługi. Rachunek może być otworzony tylko przez dedykowanego pracownika bankowego.

Tabela opłat Konta Aurum

Konto Aurum to zdecydowanie rachunek dla osób zamożnych, ponadprzeciętnie zarabiających, dla których wpływ na konto w wysokości 9000 zł lub oszczędności w wysokości 150 000 zł  to żaden problem – gdyż wtedy konto i praktycznie wszystkie usługi bankowego będą świadczone za darmo.

Skrócona tabela opłat i prowizji jeśli chodzi o Konto Aurum w PKO, została przedstawiona poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
PKO BP
Nazwa
Konto Aurum
Przeznaczenie konta
Prestiżowe konto dla osób ponadprzeciętnie zarabiających
Prowadzenie konta
30 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
miesięczne wpływy nie mniejsze niż 9000 zł lub średnie saldo depozytów nie mniejsze niż 150000 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
karta bezwarunkowo darmowa
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto Oszczędnościowe Plus z oprocentowaniem do 1,2%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Klienci zakładający ten rachunek są “rozpieszczani” przez PKO BP. Mogą oczekiwać m.in. :

 • opieki dedykowanego doradcy nad powierzonymi środkami;
 • w pełni profesjonalnej obsługi najbardziej doświadczonych i kompetentnych pracowników;
 • atrakcyjnego oprocentowania depozytów i możliwości korzystania z lokaty negocjowanej;
 • bezpłatnych wpłat z bankomatów w Polsce i na świecie;
 • darmowych krajowych przelewów – realizowanych zarówno przez internet, jak i serwis telefoniczny lub w oddziale banku.

Wszystkie te korzyści można uzyskać pod jednym warunkiem.

Na Konto Aurum co miesiąc muszą spływać środki o wartości nie mniejszej niż 9000 zł. Ewentualnie można skorzystać z drugiej opcji – Konto AURUM będzie prowadzone za darmo, jeśli średnie saldo depozytów w PKO BP będzie wynosiło co najmniej 150 000 zł.

Karta debetowa

Do konta darmowo wydawana jest karta debetowa, za której obsługę również nie trzeba płacić. Dzięki niej możliwe jest dokonywanie płatności internetowych oraz zbliżeniowych. Karta działa także w systemie Cash Back –  pozwala ona na wypłatę gotówki (do 300 zł) w wielu punktach handlowo-usługowych. Karty dodawane do Konta AURUM są bardzo dobrze zabezpieczone. Wyposaża się je w mikroprocesor oraz pasek magnetyczny.

Przywileje dodatkowe

Posiadacze Konta AURUM mają dostęp do kredytu gotówkowego PLATINIUM i innych atrakcyjnych produktów kredytowych.

Kredyt odnawialny

Posiadacze rachunku w każdej chwili mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty dopuszczalnego salda debetowego lub kredytu odnawialnego z limitem wynoszącym nawet 150 000 zł.

Kredyt hipoteczny

Posiadając Konto Aurum PKO BP, możemy liczyć na ułatwienia w uzyskaniu kredytu hipotecznego, będzie także niższe oprocentowanie (marża) niż satndardowy kredyt hipoteczny dla zwykłego klienta.

Konto oszczędnościowe (także walutowe)

Mało tego – klienci mają również możliwość otworzenia korzystnego Konta Oszczędnościowego w czterech walutach: złotówkach, dolarach amerykańskich, euro lub frankach szwajcarskich, na warunkach lepszych niż standardowe.

Za pomocą bankowości elektronicznej iPKO właściciele konta mogą np. zakładać lokaty terminowe, zakupić pakiet ubezpieczeń, powiązać swoje konto z rachunkiem maklerskim. Ciekawą opcją jest także usługa AUTOOSZCZĘDZANIE. Polega ona na automatycznym potrącaniu określonej kwoty z wybranych transakcji. Może to być np. ustalony procent z każdego zlecenia stałego.

Opinie końcowe: Konto AURUM – wady i zalety

Konta dla zamożnych mają zawsze najlepsze warunki. Nie inaczej jest także w tym wypadku. Trudno narzekać na rachunek zupełnie darmowy, w ramach którego dostaje się także w pełni profesjonalną obsługę i szereg dodatkowych rabatów. Na duży plus zasługuje na pewno, ułatwiony i szybki dostęp, bez zbędnych formalności do oferty kredytów (kredyt odnawialny i gotówkowy). Będąc klientem bankowości osobistej Aurum, możemy także liczyć na negocjacje oprocentowania, jeśli chodzi o kredyt hipoteczny.

Niestety, tego rodzaju konto nie jest jednak dla każdego. Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, że związanie się z PKO na dłuższy okres może stać się uciążliwe. Co prawda jest to stabilna i godna zaufania instytucja, ale np. lokaty oferowane przez ten bank nie są szczególnie atrakcyjne. Nie powinno to dziwić zważywszy na fakt, że PKO nie jest typem instytucji nastawionej na zbijanie kapitału.

6 Ocena Łączna
5 opinie
Konto Aurum

7.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6.5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
8
5.6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4.6
Bankowość internetowa i mobilna
7.6
Dodatkowe korzyści
4.6
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
6 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  JACEK 20 Luty 2019 19:41
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Tak. Jest to irytujące gdy masz być traktowany w sposób specjalny, a bank obciąża Cię niezbyt zrozumiałymi opłatami. Co do oprocentowania lokat . Ja także chciałbym aby PKO BP mogło zaproponować mi lepszy % niż banki konkurencyjne. Ale jeśli ktoś rozumny to od samego początku domyśli się o co w tym chodzi. Banki obce, zachodnie czy prywatne celowo oferują wyższy procent na lokatach i oferują konta bez opłat aby wykończyć NASZ POLSKI BANK PKO BP. Gdyby tak się stało, wtedy momentalnie pojawią się opłaty, a % na lokatach zacznie spadać. Dopiero wówczas zaczniesz się zastanawiać ? Dlatego bądźmy PATRIOTAMI. Płaćmy za nasze konta ale polskim bankom i w nich bierzmy kredyty. Dajmy pracę polakom w polskich bankach. Tak samo kupujmy paliwo na polskich stacjach paliw, żywność w polskich sklepach, etc..
  Wiem że każdy grosz się liczy. Ale gdy padną ostatnie bastiony polskie nikt nie będzie miał dla nas litości, i zrobimy to własne żądanie.

  Pomocne(43) Niepomocne(37)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Przemysław 5 Wrzesień 2018 20:42

  Po prostu to jest przykre, że będąc de facto trzecim pokoleniem ciułaczy w banku PKO jesteśmy notorycznie przez ten bank ograbiani wszelkiego rodzaju opłatami z naszych mizernych oszczędności. Brak słów. A dodatkowa przykrość to świadomość, że nawet jak się pojawiają podobne komentarze to wiemy doskonale gdzie banki je mają (te słowa krytyki ). Dla banku generalnie wstyd. Taka to instytucja 🙁

 3. Odpowiedz
  Stefan 11 Czerwiec 2018 10:38
  1.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  10

  Opłata 30 zł miesięcznie gdzie obracają moimi pieniędzmi to jest dużo. Brak jakiegokolwiek oprocentowania konta. Coraz gorzej uciekam.

  - WADY: opłaty za karty kodów brak oprocentowania
  Pomocne(27) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Kris 9 Listopad 2017 16:39
  3.15
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  60

  naprawdę dziwię się,że na tym koncie pobierają pieniądzę za operacje z użyciem karty kodów

  + ZALETY: dość dobry serwis I
  - WADY: opłata za karty kodów
  Pomocne(19) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  staa klientka 4 Maj 2017 23:05
  2.15
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  20

  Ja jestem klientką od 18 lat! i uciekam z tego banku,niestety z dnia na dzień jest coraz to gorzej ,płatne konto osobiste Aurum 25zł miesięcznie,karta z kodami płatna ,nawet już przelew z konta oszczędnosciowego gdzie jeden w miesiącu miał być za darmo ,pobrali mi 9,90.Nie szanuje sie tam klienta tak wiernego jak byłam ja więc uciekam i z przykrością muszę stwierdzić,że nie polecam tego banku!

  Pomocne(52) Niepomocne(24)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  zygmunt 20 Styczeń 2017 18:18
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Czas najwyzszy aby PKO BP jako jedyny prawdziwie polski bank zaczal wyznaczac standardy konkurencyjnosci na rynku polskim.
  W dobie komputeryzacji wiele bankow na swiecie zauwazylo, ze najlepiej sie oplaca zlikwidowanie wszelkich oplat, by przyciagnac jak najwieksza ilosc pieniedzy klientow. Bank obracajac madrze pieniedzmi jest w stanie wygenerowac duzo wiecej zyskow niz wynosza wszelkie pseudo – zyski z rozych mniej czy bardziej ukrytych oplat. Jesli PKO wyznaczy taki trend to Polacy nie beda sie platac po roznej masci zagranicznych bankach, bo nasze bedzie lepsze…
  Jesli ktos mi nie wierzy to niech zerknie na strone banku AVANZA…

  Pomocne(48) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0