Konto Aurum

Dodaj do porównywarki

Konto Aurum to rachunek bieżący skierowany do osób zarabiających dużo lub mających spore aktywa w gotówce. Jego posiadanie, prócz zwolnienia z opłat za podstawowe usługi, daje kilka przywilejów charakterystycznych dla bankowości osobistej.

Jak każdy duży bank, również PKO BP ma w swojej ofercie produkty dla osób zamożnych. Bankowość osobista obejmuje m.in. Konto Aurum oraz Platinium.

Konto AURUM przeznaczone jest dla tych klientów, którzy wymagają najwyższej jakości usług oraz kompleksowej obsługi. Rachunek może być otworzony tylko przez dedykowanego pracownika bankowego.

Posiadacz może liczyć na m.in. osobistego doradcę, priorytetową obsługę w odrębnych pomieszczeniach w oddziałach banku, osobną infolinię. Może też negocjować oprocentowanie oszczędności.

Tabela opłat

Konto Aurum to zdecydowanie rachunek dla osób zamożnych, ponadprzeciętnie zarabiających, dla których wpływ na konto w wysokości 9000 zł lub oszczędności w wysokości 150 000 zł  to żaden problem – gdyż wtedy konto i praktycznie wszystkie usługi bankowego będą świadczone za darmo.

Skrócona tabela opłat i prowizji jeśli chodzi o Konto Aurum w PKO, została przedstawiona poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
PKO BP
Nazwa
Konto Aurum
Przeznaczenie konta
Prestiżowe konto dla osób ponadprzeciętnie zarabiających
Prowadzenie konta
30 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
miesięczne wpływy nie mniejsze niż 9000 zł lub średnie saldo depozytów nie mniejsze niż 150000 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
karta bezwarunkowo darmowa
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto Oszczędnościowe Plus z oprocentowaniem do 1,2%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Konto Aurum jest warunkowo darmowym kontem osobistym. By nie płacić za jego prowadzenie, posiadacz musi zapewniać wpływy na poziomie min. 9 tys. zł miesięcznie lub ulokować w PKO BP oszczędności w wysokości co najmniej 150 tys. zł.

Pozostałe usługi w ramach bankowości osobistej są dostępne bez opłat. Dotyczy to m.in. przelewów w oddziale, wypłat ze wszystkich bankomatów na świecie oraz obsługi karty debetowej.

Konto Aurum jako rachunek wspólny

Konto Aurum może być prowadzone jako rachunek wspólny. Za jego prowadzenie PKO BP pobierze warunkową opłatę 30 zł miesięcznie.
Współposiadacze jej nie zapłacą, jeśli zapewnią wpływy na ROR min. 9 tys. zł albo zgromadzą na produktach oszczędnościowych min. 150 tys. zł. Przy czym wartości wymaganych wpływów i średniego salda liczone są łącznie dla współposiadaczy.
Natomiast karty debetowe do wspólnego Konta Aurum są wydawane i obsługiwane za darmo.

powrót do menu ↑

Karta debetowa

Do konta Aurum  darmowo wydawana jest karta debetowa, za której obsługę również nie trzeba płacić. Ma ona funkcję wielowalutową. Dzięki niej posiadacz rachunku unika prowizji za przewalutowanie płatności bezgotówkowych i wypłat zagranicznych. By uniknąć przewalutowania, klient musi powiązać z plastikiem rachunki walutowe i w chwili wykonywania operacji zapewnić na nich odpowiednie środki.

Karta wielowalutowa obsługująca EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK, SEK, CZK, HRK, HUF może być jednocześnie kartą do konta. Zatem może być używana w kraju do wykonywania transakcji w złotówkach. To eliminuje konieczność wyrabiania osobnego plastiku.

Sęk w tym, że w kilku innych bankach taką kartę może wyrobić każdy klient – w ramach zwykłej bankowości detalicznej. Nie jest to więc żaden unikat.

powrót do menu ↑

Promocje

Otwarcie Konta Aurum nie jest w żaden sposób nagradzane przez największy bank w Polsce. Rachunek nie przewiduje także money-backu.

Za bonusy można uznać:

 • możliwość negocjowania oprocentowania lokat,

 • zniżki u partnerów banku w ramach Programu Przywilejów,

 • dostęp do prestiżowych kart kredytowych, które dają prawo wstępu do salonów VIP-owskich na lotniskach, zniżek w hotelach, restauracjach i wypożyczalniach samochodów, usług konsjerża.

Posiadacze Konta AURUM mają dostęp do kredytu gotówkowego PLATINIUM i innych atrakcyjnych produktów kredytowych.

Kredyt odnawialny

Posiadacze rachunku w każdej chwili mogą skorzystać ze specjalnie przygotowanej oferty dopuszczalnego salda debetowego lub kredytu odnawialnego z limitem wynoszącym nawet 150 000 zł.

Kredyt hipoteczny

Posiadając Konto Aurum PKO BP, możemy liczyć na ułatwienia w uzyskaniu kredytu hipotecznego, będzie także niższe oprocentowanie (marża) niż standardowy kredyt hipoteczny dla zwykłego klienta.

powrót do menu ↑

Oferta depozytowa

Dla osób, które dysponują przynajmniej 150 tys. zł albo sporo zarabiają, priorytetem powinno być szeroko pojęte zabezpieczenie majątku. Jeśli zaliczymy do tego także ochronę przed utratą wartości, to PKO BP nie zdaje tutaj egzaminu. Dlaczego?

Nawet najlepsza lokata PKO BP przegrywa obecnie ze średnioroczną inflacja.

powrót do menu ↑

Bankowość

Bankowość internetowa PKO BP jest przejrzysta i intuicyjna. Może nie zachwyca szatą graficzną, ale wydaje się, że właśnie w tej prostocie tkwi metoda. Użytkownik nie jest przytłoczony nadmiarem informacji i wszystko jest dla niego czytelne.

System transakcyjny umożliwia wykonanie standardowych operacji na rachunku. Bez wychodzenia z domu klient może:

 • sprawdzić stan konta i historię operacji,

 • pobrać potwierdzenie transakcji,

 • wygenerować harmonogram spłaty rat,

 • założyć lokatę,

 • aktywować, zastrzec lub czasowo zablokować kartę,

 • zamówić raport BIK o sobie.

Ale finanse osobiste to niejedyna gałąź systemu iPKO. Daje on dostęp do narzędzi inwestycyjnych. Z poziomu bankowości internetowej PKO BP można składać dyspozycje odnośnie:

 • papierów wartościowych, w tym akcji,

 • obligacji skarbu państwa,

 • funduszy inwestycyjnych.

W serwisie można też kupić polisę: turystyczną, majątkową, mieszkaniową i na życie. Ma się też podgląd archiwalnych ubezpieczeń.

To nie koniec możliwości iPKO. Serwis umożliwia także nadawanie przekazów Western Union i sprawdzenie salda oszczędności emerytalnych w OFE. Pewnym minusem jest brak wyszukiwarki wewnętrznej.

Dość wysoko należy również ocenić aplikację mobilną IKO. Wyróżnia się mnogością funkcji.

Na smartfonie wykonamy nie tylko podstawowe operacje na rachunku. Aplikacja PKO BP została wyposażona w rzadkie na rynku rozwiązania:

 • wnioskowanie o pożyczkę gotówkową,

 • uzyskanie debetu w koncie,

 • odebranie przekazu Western Union,

 • wygenerowanie kodu QR z faktury i przesłanie go innej osobie,

 • wykonanie przelewu z rachunku karty kredytowej,

 • wpłaty we wpłatomacie bez karty.

Oprogramowanie można pobrać na urządzenia z systemami iOS, Windows oraz Android. Użytkownicy tego ostatniego przyznali apce notę 4,7/5 (średnia z ponad 110 tys. głosów). Pod tym względem IKO również pozytywnie się wyróżnia na tle aplikacji bankowych.

powrót do menu ↑

Zakładanie konta

Osoby zainteresowane otwarciem Konta Aurum zrobią to tylko w oddziale. Mogą udać się tam wprost z ulicy albo wypełnić formularz na stronie banku, poczekać na odzew konsultanta i umówić dogodny dla siebie termin wizyty.

Podczas zawierania umowy będą potrzebować dokumentu tożsamości. Może to być dowód osobisty albo paszport.

powrót do menu ↑

Wady i zalety

Konto Aurum to ROR skrojony pod potrzeby klientów zarabiających na poziomie dwóch średnich krajowych lub mających większe oszczędności. Ale czy naprawdę oferuje coś szczególnego? I tak, i nie.

Dla takich osób czas to pieniądz. Dlatego priorytetową obsługę w oddziałach i specjalną infolinię można zaliczyć na plus.

Z drugiej strony, gdyby klienci bankowości prywatnej PKO BP chcieli szybko przelać pieniądze, np. w związku z jakąś okazją inwestycyjną, musieliby zapłacić za przelew ekspresowy jak zwykli śmiertelnicy. Muszą też fatygować się do placówki, żeby w ogóle rachunek otworzyć.

Na duży plus zasługuje na pewno, ułatwiony i szybki dostęp, bez zbędnych formalności do oferty kredytów (kredyt odnawialny i gotówkowy). Będąc klientem bankowości osobistej Aurum, możemy także liczyć na negocjacje oprocentowania, jeśli chodzi o kredyt hipoteczny.

Co prawda posiadacz Konta Aurum może negocjować oprocentowanie lokat, ale pewnie w jakichś granicach. Powiedzmy sobie szczerze: PKO BP to nie jest dobre miejsce do trzymania większych sum. Produkty depozytowe podmiotu kierowanego przez Zbigniewa Jagiełłę nawet nie chronią przed inflacją.

Brak opłat za wypłaty z bankomatów zagranicznych albo karta wielowalutowa nie są jakimiś wartościami dodanymi. Usługi te można bez problemu otrzymać u konkurencji w ramach zwykłych kont.

7 Ocena Łączna
8 opinie
Konto Aurum

7.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6.5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
8
7.2Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.6
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe korzyści
6.5
ZALETY
 • możliwość uniknięcia opłaty za konto,
 • usługi w pakiecie bez dodatkowych opłat,
 • rozbudowana bankowość internetowa i mobilna,
 • karta wielowalutowa,
 • dostęp do pożyczki gotówkowej PLATINIUM, kredytów, depozytów i lokat negocjowanych
WADY
 • oprocentowanie oszczędności,
 • otwarcie możliwe tylko w oddziale
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
9 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Jarosław 16 Kwiecień 2022 20:26
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Bardzo dobre konto, wystarczy nie być biedakiem jak niektórzy przedmówcy i nic nie trzeba dodatkowo płacić. Polecam

  + ZALETY: trzeba nie być biedakiem
  - WADY: brak
  Pomocne(3) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Karol 5 Sierpień 2021 13:01
  4.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  90

  Krótko. Bank jest OK szczególnie dla posiadaczy konta AURUM które daje wiele przywilejów.

  + ZALETY: Szybka i miła obsługa
  - WADY: Prawie zerowe oprocentowanie
  Pomocne(6) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Remek 21 Kwiecień 2021 14:04

  Od 45 lat jestem klientem PKO. Gdy pracowałem i spore pieniądze wpływały na moje konto (łącznie z lokatami), bank oferował mi niby bezpłatne usługi jak złote konto, konto AURUM itp.. Dzisiaj, gdy od kilu lat jestem na emeryturze i do minimalnej kwoty wpływu brakuje mi czterysta parę złotych Bank mówi mi sławetne zdanie
  ” spieprzaj, dziadu “.
  Kierownictwu państwowego banku życzę wszystkiego najlepszego od wiernego klienta.

 4. Odpowiedz
  JACEK 20 Luty 2019 19:41
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Tak. Jest to irytujące gdy masz być traktowany w sposób specjalny, a bank obciąża Cię niezbyt zrozumiałymi opłatami. Co do oprocentowania lokat . Ja także chciałbym aby PKO BP mogło zaproponować mi lepszy % niż banki konkurencyjne. Ale jeśli ktoś rozumny to od samego początku domyśli się o co w tym chodzi. Banki obce, zachodnie czy prywatne celowo oferują wyższy procent na lokatach i oferują konta bez opłat aby wykończyć NASZ POLSKI BANK PKO BP. Gdyby tak się stało, wtedy momentalnie pojawią się opłaty, a % na lokatach zacznie spadać. Dopiero wówczas zaczniesz się zastanawiać ? Dlatego bądźmy PATRIOTAMI. Płaćmy za nasze konta ale polskim bankom i w nich bierzmy kredyty. Dajmy pracę polakom w polskich bankach. Tak samo kupujmy paliwo na polskich stacjach paliw, żywność w polskich sklepach, etc..
  Wiem że każdy grosz się liczy. Ale gdy padną ostatnie bastiony polskie nikt nie będzie miał dla nas litości, i zrobimy to własne żądanie.

  Pomocne(85) Niepomocne(81)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Przemysław 5 Wrzesień 2018 20:42

  Po prostu to jest przykre, że będąc de facto trzecim pokoleniem ciułaczy w banku PKO jesteśmy notorycznie przez ten bank ograbiani wszelkiego rodzaju opłatami z naszych mizernych oszczędności. Brak słów. A dodatkowa przykrość to świadomość, że nawet jak się pojawiają podobne komentarze to wiemy doskonale gdzie banki je mają (te słowa krytyki ). Dla banku generalnie wstyd. Taka to instytucja 🙁

 6. Odpowiedz
  Stefan 11 Czerwiec 2018 10:38
  1.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  10

  Opłata 30 zł miesięcznie gdzie obracają moimi pieniędzmi to jest dużo. Brak jakiegokolwiek oprocentowania konta. Coraz gorzej uciekam.

  - WADY: opłaty za karty kodów brak oprocentowania
  Pomocne(37) Niepomocne(17)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Kris 9 Listopad 2017 16:39
  3.15
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  60

  naprawdę dziwię się,że na tym koncie pobierają pieniądzę za operacje z użyciem karty kodów

  + ZALETY: dość dobry serwis I
  - WADY: opłata za karty kodów
  Pomocne(25) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  staa klientka 4 Maj 2017 23:05
  2.15
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  20

  Ja jestem klientką od 18 lat! i uciekam z tego banku,niestety z dnia na dzień jest coraz to gorzej ,płatne konto osobiste Aurum 25zł miesięcznie,karta z kodami płatna ,nawet już przelew z konta oszczędnosciowego gdzie jeden w miesiącu miał być za darmo ,pobrali mi 9,90.Nie szanuje sie tam klienta tak wiernego jak byłam ja więc uciekam i z przykrością muszę stwierdzić,że nie polecam tego banku!

  Pomocne(65) Niepomocne(29)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  zygmunt 20 Styczeń 2017 18:18
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Czas najwyzszy aby PKO BP jako jedyny prawdziwie polski bank zaczal wyznaczac standardy konkurencyjnosci na rynku polskim.
  W dobie komputeryzacji wiele bankow na swiecie zauwazylo, ze najlepiej sie oplaca zlikwidowanie wszelkich oplat, by przyciagnac jak najwieksza ilosc pieniedzy klientow. Bank obracajac madrze pieniedzmi jest w stanie wygenerowac duzo wiecej zyskow niz wynosza wszelkie pseudo – zyski z rozych mniej czy bardziej ukrytych oplat. Jesli PKO wyznaczy taki trend to Polacy nie beda sie platac po roznej masci zagranicznych bankach, bo nasze bedzie lepsze…
  Jesli ktos mi nie wierzy to niech zerknie na strone banku AVANZA…

  Pomocne(65) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0