eKonto możliwości

Sprawdź
+ 140 zł premii
41 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2020.07.01

Czy opłaca się założyć eKonto możliwości w mBanku? Czy jest ono w 100% darmowe dla młodych osób w wieku 13-24 lat? Jak zdobyć 140 zł premii? Czy są tu ukryte haczyki? Szczegółowa recenzja rachunku i opinie klientów. 

mBank należy do największych i najbardziej innowacyjnych instytucji finansowych na polskim rynku. Był jednym z pierwszych, który uruchomił bankowość internetową, jaką znamy dziś.

mBank zadbał także o swoich najmłodszych klientów i przygotował specjalną ofertę konta osobistego pozbawionego niemal wszystkich opłat. Mowa tutaj eKoncie możliwości. To rachunek adresowany do niepełnoletnich i pełnoletnich klientów, którzy mają nie więcej niż 24 lata. Mogą z niego skorzystać nawet osoby niepełnoletnie, które ukończyły 13 lat, ale jeszcze nie posiadają dowodu osobistego.

Opłaty

eKonto dla młodych to jeden z najlepszych na rynku ROR-ów dla osób do 24. roku życia. Z nim nauka zarządzania własnymi finansami i oszczędzania odbywa się przyjemnie i całkowicie bez opłat. Do tego można na niej zarobić. Skrócona tabela opłat eKonta możliwości poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
mBank
Nazwa
eKonto możliwości
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla młodych od 13 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
Przelew przez internet
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Plusy
 • Jedno z najtańszych kont dla młodzieży, bezwarunkowo darmowe: prowadzenie, karta, przelewy, bankomaty

Jak widać, mBank w eKoncie możliwości wyznaje zasadę , że im młodszy klient tym powinien mieć taniej.

Wszystkie podstawowe usługi w nim zawarte (prowadzenie, karta, przelewy internetowe, wszystkie bankomaty w kraju, wpłatomaty Planet Cash i Cashline, cash-back, zlecenie stałe, polecenie zapłaty, transakcje gotówkowe w placówkach) są bezwarunkowo darmowe do ukończenia przez posiadacza 24. roku życia.

ekonto możliwości opłaty

Co się dzieje z kontem po ukończeniu 24 lat?

Od 25 roku życia rachunek eKonto możliwości zostanie przekształcony na eKonto osobiste. Oznacza, że od 25 roku życia obowiązywać będą opłaty i prowizje dla eKonta osobistego.
Dojdzie wtedy m. in. miesięczna opłata w wysokości 7 zł za użytkowanie karty. Można, jednak zostać z niej zwolnionym po wykonaniu 1 transakcji bezgotówkowej na dowolną kwotę w miesiącu.

Karta do eKonta m

Do konta wydawana jest karta Visa Me. Można samemu decydować o wyglądzie swojej karty, wybierając projekt z galerii kart lub swoje zdjęcie.Pozwala ona na dokonywanie płatności zbliżeniowych oraz darmowych przelewów po zalogowaniu się do konta. Obługa karty jest całkowicie darmowa. Karta Visa Me pozwala również na szybkie płatności online w ramach usługi mTransfer.

powrót do menu ↑

Promocja 140 zł

Otwierając eKonto możliwości w promocji jako nowy pełnoletni klient i spełniając proste warunki promocji możemy zyskać 140 zł w gotówce.

Jak zdobyć 140 zł krok po kroku?

 • do 30 listopada otwórz eKonto możliwości wraz z kartą  poprzez  stronę promocji,
 • do ostatniego dnia miesiąca następującego po miesiącu otwarcia rachunku:
  • zapłać min. 3 razy telefonem przy użyciu Google Pay lub Apple Pay (nagroda 20 zł);
  • wykonaj min. 3 przelewy na numer telefonu przy użyciu systemu Blik (nagroda 20 zł);
  • utwórz cel oszczędnościowy i zgromadź na rachunku do regularnego oszczędzania Moje Cele min. 10 zł (nagroda 20 zł);

Za spełnienie wszystkich powyższych trzech warunków otrzymamy dodatkowy bonus 80 zł. Niespełnienie jednego nie pozbawia szans na pozostałe premie (każda to 20 zł). Przekazanie nagrody nastąpi do końca kolejnego miesiąca.

W efekcie łącznie możemy zgarnąć w tej promocji od 20 zł za spełnienie jednego warunku, do 140 zł za spełnienie wszystkich trzech warunków (20 zł + 20 zł + 20 zł + bonus 80 zł).

Pełna analiza warunków promocji została przedstawiona tutaj: mBank Konto dla Młodych w promocji 140 zł

Promocja jest przeznaczona dla osób pełnoletnich. Osoby niepełnoletnie (14-17 lat) mogą złożyć wniosek o konto poprzez standardową stronę.

powrót do menu ↑

Oprocentowanie

Instytucja kontrolowana przez Commerzbank nie ma dobrej oferty depozytowej. Jednak znajdziemy jedną propozycję godną zainteresowania.

Jest ona do wszystkich klientów, którzy na dzień 30 kwietnia na rachunkach oszczędnościowych i lokatach w mBanku mieli mniej niż 1 tys. zł. Dzięki usłudze autooszczędzania  (zaokrąglanie kwot transakcji do pełnych 10 zł, stały procent od transakcji, stała kwota od transakcji albo stała kwota miesięcznie) zyskają 2,5 proc. na koncie oszczędnościowym Moje Cele. Warunkiem naliczania wyższych odsetek jest comiesięczny przyrost salda (sumy wpływów wobec sumy obciążeń) o 100 zł. Bonusowe oprocentowanie na takim aktywnym celu oszczędnościowym będzie naliczana przez 4 pełne miesiące od dnia otwarcia rachunku Moje Cele.

powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna

Aplikacja mobilna mBank PL należy do najlepszych w sektorze finansowym. Użytkownicy dali jej 4,6 gwiazdki. W branżowych rankingach plasuje się na podium.

Przy pomocy aplikacji mBanku można zrealizować wszystkie podstawowe zadania na koncie. Oprócz tego umożliwia ona czasową blokadę karty i autoryzację mobilną. Wysyła darmowe powiadomienia push o zdarzeniach na rachunku.

Jej wyróżnikiem jest możliwość zakupu polisy na życie. To pierwsze takie wdrożenie na polskim rynku. Z poziomu aplikacji kupimy też ubezpieczenie turystyczne i NNW dla siebie oraz bliskich.

Bardzo przydatną funkcją apki jest licznik tempa wydatków. Pokazuje on, czy nie wydajemy zbyt dużo.

Niezwykle użytecznym rozwiązaniem jest autouzupełnianie formatki przelewu. Wystarczy tylko zrobić zdjęcie faktury, a aplikacja sama podstawi dane w odpowiednie miejsca.

Z aplikacją mBanku wygodnie zapłacimy telefonem za zakupy w punktach stacjonarnych i internecie oraz pobierzemy gotówkę z bankomatów bez użycia karty. Do wyboru mamy wszystkie najpopularniejsze w Polsce systemy płatności mobilnych:

 • Apple Pay,
 • Blik,
 • Google Pay.

Serwis transakcyjny mBanku jest szybki i prosty w obsłudze. Jego interfejs można dopasować do własnych preferencji. Zaletą systemu są także proste wizualizacje stanu konta oraz zaawansowane opcje wyszukiwania w historii transakcji. Zakres czasowy wyszukiwania określa się suwakiem, a nie kliknięciami jak w tradycyjnym kalendarzu. Funkcja ta przydaje się również podczas odnajdywania niezapisanego odbiorcy.

powrót do menu ↑

Zakładanie Konta

Osoby od 18 lat

Zakładanie eKonta możliwości przez Internet, rozpoczyna się od wypełnienia wniosku na stronie mbanku. Jeśli mamy ukończone 18 lat (jesteśmy osobą pełnoletnią) możemy złożyć wniosek poprzez stronę promocji 110 zł. mBank wstrzymał możliwość zakładania kont osobistych przy pomocy wideoweryfikacji. W związku z tym zdalne zawarcie umowy odbywa się wyłącznie przez kuriera (można też zainicjować proces w internecie i sfinalizować go w placówce).

Załóż Konto (masz ukończone 18 lat)

Osoby od 13 do 17 lat

Jeśli masz mniej niż 18 lat, musisz poprosić Twojego rodzica lub opiekuna prawnego o zgodę na otwarcie konta.
Do wypełnienia wniosku o konto będzie potrzeby Twój dokument tożsamości (np. legitymacja szkolna lub paszport) oraz dokument tożsamości twojego rodzica (np. dowód osobisty).

Załóż Konto (masz 13-17 lat)

zakładanie ekonta mbank

Na podstawie wniosku mBank przygotuje Umowę o prowadzenie  i inne potrzebne dokumenty. Po kilku (2-3) dniach darmowy kurier dostarcza te dokumenty. Umowę o prowadzenie eKonta możliwości Ty i Twoi Rodzice lub Opiekunowie (wystarczy podpis jednego z nich) podpiszecie w obecności Kuriera. Typowe dokumenty potwierdzające Twoją tożsamość to np. legitymacja szkolna, paszport lub dowód osobisty.

O czym warto pamiętać?

Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią masz już więcej niż 13, a mniej niż 18 lat:

 1. Rodzic (opiekun) musi wyrazić zgodę na założenie konta, może też zostać również ustanowiony pełnomocnikiem do konta – ale nie jest to obowiązkowe. 13-latek ma ograniczoną zdolność do czynności prawnych – i w zakresie gospodarowania środkami, zgromadzonymi na koncie, może decyzje podejmować samodzielnie.
 2. Do wypełniania wniosku na stronie mbanku przygotuj ważny dokument tożsamości potwierdzający Twoją tożsamość np. legitymację szkolną lub paszport lub dowód osobisty.

powrót do menu ↑

Czy warto?

eKonto możliwości to rachunek, który można polecić każdemu młodemu człowiekowi. Z tym ROR-em nauka zarządzania własnymi finansami oraz kształtowania nawyku oszczędzania będzie bezbolesna i wygodna. Dzieje się tak dzięki bezwarunkowemu brakowi opłat i funkcjonalnej aplikacji mobilnej. Do tego pod prostymi warunkami posiadacz konta może zyskać nawet 140 zł i w miarę atrakcyjnie ulokować oszczędności.

eKonto możliwości

PROMOCJA: Ty możesz więcej - II edycja

+ 140 zł premii
41 dni do końca promocji

 

8.5 Ocena Łączna
26 opinie
eKonto możliwości

9.2Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9.5
Bankowość internetowa i mobilna
9.5
Dodatkowe korzyści
8.5
8.7Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
8.8
Bankowość internetowa i mobilna
9.1
Dodatkowe korzyści
8.3
ZALETY
 • 0 zł za wszystko (konto, karta, przelewy, bankomaty) bez żadnych warunków !
 • premia do 140 zł za aktywność,
 • bezpłatna personalizacja karty,
 • funkcjonalna aplikacja mobilna,
 • usługa wielowalutowa.
WADY
 • po osiągnięciu 25 lat konto zostaje przekształcone w eKonto osobiste
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
66 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  mil 27 Kwiecień 2016 10:06

  Witam
  wiem ze ponizej pisze ze izzykonto jest w pełni darmowe ale ja jestem przekany ze “co za darmo to umarło” i nadal mam watpliwosci czy napeno nic sie nie płaci. to ze sa opłaty za wypłaty pieniedzy z obcego bankomatu to standart jak w kazdym banku ale czy nie ma np. jednorazowej rocznej opłaty albo cos w tym stylu. i czy jest tak ze jesli bede wypłacał kase z bankomatu mbanku i nie wezme ubezpieczenia to nie zapłace nawet 1zl ? i co jesli nie wezme ubezpieczenia a karta mi zginie co wtedy nie majac ubezpieczenia ??

 2. Odpowiedz
  Patryk 14 Kwiecień 2016 13:19
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Hejka,
  Wszystkim szukającym taniego konta bankowego, do zakupow necie allegro iwp. polecam izzykonto mbanku.

  Darmowe zupelnie, karta bankomatowa za free.

  Lepszego znaczy sie tanszego konta niz izzykonto nie znjdziecie.

  Pozdro 600

  + ZALETY: Najtańsze konto dla młodzieży
  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  gasiol 15 Marzec 2016 00:02
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Mam pytanko czy muszą być podpisy obojga z rodziców ponieważ mojego taty nie będzie przez 3tygodnie w domu bo jest w delegacji ale na konto się zgodził żeby nie było : ) więc mamy podpis starczy ??

  A no i jeszcze jedno moi rodzice nie mają konta w MBanku i czy nie muszą przypadkiem mieć ??

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   gasiol 20 Marzec 2017 10:03

   Siemanko ja mam pytanko no bo był juz u mnie kurier no i podpisałem umowe i moja mama tez . Zalogowałem sie w necie i siostra z innego konta w czwartek wysłała mi na moje kase i do tej pory nie przyszło a jest aktywowane jak to mozliwe ?? czy trzeba czekac az mi poczta karta przyjdzie ??

  • Odpowiedz
   tk 19 Marzec 2016 00:02

   Wystarczy podpis jednego rodzica w zupelnosci. Twoi rodzice nie musza miec konta w mbanku.
   Pozdrawiam

   • Odpowiedz
    amusil 27 Marzec 2016 20:20

    Mam dokładnie ten sam problem co Gasiol. Tydzień temu w czwartek był kurier podpisałem wszystko ok, dostałem zestaw startowy, wszystkie hasła poustawiałem itp. i ojciec przelał mi kasę ze swojego konta bankowego i dziś jeszcze nie dostałem przelewu. Są jakieś ograniczenia dopóki mbank nie dostanie swojej kopii umowy?

    • waluś 30 Marzec 2016 11:05

     Potwierdzam, izzykonto jest calkowicie aktywne dopiero jak do mbanku kurier doniesie umowe o prowadzenie konta. To znaczy, że od wtedy będzie można wykonywać przelewy, wpłacać i wypłacać pieniądze. Także radze sie wstrzymać i dopiero kilka dni po wizycie kuriera, robic wplaty na konto.

    • amusil 1 Marzec 2016 00:04

     no i sprawa rozwiązana – moje konto nie jest jeszcze aktywne w 100% i jest zablokowane na wpłaty i wypłaty, trzeba czekać aż dokumenty dojdą do mbanku i konto zostanie aktywowane

 4. Odpowiedz
  grzesiu 6 Styczeń 2016 15:59
  3.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  70

  Witam, był dzisiaj u mnie kurier i podpisaliśmy wszystkie dokumenty wymagane do otwarcia mojego izzykonta w mbanku. Konto aktywowałem wszystkie identyfikatory i hasła spisałem i co dalej…
  Nie mogę się doczytać czy dostane jeszcze jakaś przesyłkę od mbank kiedy dojdzie do nich moja umowa.
  Przy składaniu wniosku zaznaczyłem, ze chce kartę bankomatowa, czy prześlą mi ja poczta ??
  Co jeszcze otrzymam ?? Czy konto jest już w pełni aktywne-mogę otrzymywać i przelewać pieniądze ??
  Prosze o pomoc

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
1 2 3

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0