eKonto osobiste

Sprawdź
+ 150 zł premii
66 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2019.08.01

Czy warto założyć eKONTO osobiste w mBanku? Z jakimi opłatami należy się liczyć? W jaki sposób można zdobyć dodatkowe bonusy przy zakładaniu konta (premia 150 zł za transakcje). Poznaj wszystkie zalety i wady tego rachunku. Zobacz opinie klientów i analizę opłat.

mBank rozpoczął swoją działalność niemal 30 lat temu i od tego czasu systematycznie zdobywał doświadczenie na polu rozmaitych usług finansowych. Dziś to bank uniwersalny, bardzo popularny wśród Polaków. Posiada szereg ofert dotyczących zarówno bankowości detalicznej, jak i firmowej, korporacyjnej oraz prywatnej. Oczywiście bierze on udział w obowiązkowym systemie gwarantowania depozytów Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Od 2001 r. rozwija i promuje swój flagowy produkt – eKonto. Rachunek ten od samego początku był skorelowany z bankowością internetową. Kiedyś był to tylko prosty ROR – aktualnie klienci mają do dyspozycji wiele narzędzi pozwalających na sprawne zarządzanie własnymi finansami.

Które eKonto wybrać?

eKonto osobiste  to podstawowy rachunek rozliczeniowy przeznaczony dla osób pełnoletnich. Konto osobiste w mBanku ma już ponad 2 miliony osób. Nic dziwnego – mBank był pierwszym internetowym bankiem, który zaoferował prawdziwe konto bez żadnych opłat. I mimo upływu 15 lat klienci mBanku nadal nie muszą płacić ani złotówki, jeśli zdecydują się na podstawowy wariant konta i w dodatku rzeczywiście z niego korzystają.

Osobom zainteresowanym jego usługami mBank proponuje dwa eKonta:

 • eKonto możliwości – pierwsze konto bankowe dla młodych osób w wieku 13-24 lat, jego pełna pełna recenzja i opinie tutaj -> mBank konto dla młodych,
 • eKonto osobiste – podstawowe konto osobiste w mBanku,

Porównanie opłat za eKonto osobiste

Porównując ze sobą konta bankowe zawsze zwracamy przede wszystkim uwagę na to, z jakimi kosztami będzie się wiązało ich posiadanie. W przypadku konta mBanku koszty są ograniczone do minimum. Co zawiera wariant standardowy eKonta? Skrócona tabela opłat eKonta osobistego w wersji podstawowej, została przedstawiona poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
mBank
Nazwa
eKonto osobiste
Przeznaczenie konta
konto osobiste dla osób powyżej 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
2 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
7 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie 1 transakcji kartą w miesiącu
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
(wypłaty powyżej 100 zł)
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
1,3 zł - dla wypłat poniżej 100 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - pierwsze 3 wypłaty w miesiącu
10 zł - kolejne
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
Wpłatomat: 0 zł
Oddział: 9 zł
Konto oszczędnościowe
Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 1%
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Wysokość opłat – opinie

Założenie eKonta Osobistego jest darmowe, podobnie jak jego prowadzenie. Bezpłatne są także takie usługi jak:

 • przelewy zewnętrzne dokonywane przez Internet, płatności bezgotówkowe BLIK;
 • zlecenia stałe i polecenia zapłaty;
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce (wypłaty powyżej 100 zł);
 • trzy wypłaty z bankomatów za granicą;

Niestety, nie oznacza to wcale, że nie będziemy musieli wydawać żadnych pieniędzy. Z kosztami należy liczyć się:

 • dokonując wpłat i przelewów w oddziale mBanku (tu wypłata gotówki to dodatkowe 9 złotych, a przelew zewnętrzny – 2 złote),
 • wypłacając gotówkę poniżej 100 zł z bankomatów  (prowizja wynosi w takiej sytuacji 1,3 zł).

Opłata za kartę

Do konta można wybrać dwa rodzaje kart: albo kartę Visa albo kartę MasterCard. Wydanie karty debetowej także jest usługą bezpłatną. Utrzymanie karty może być bezpłatne, pod warunkiem, że w jednym miesiącu właściciel konta dokona przynajmniej 1 transakcji bezgotówkowej. W przeciwnym razie trzeba będzie zapłacić 7 zł.  Tak jak w innych bankach, przelewy ekspresowe nie są bezpłatne. W przypadku eKonta taka usługa kosztuje 5 zł.

Bankowość internetowa i aplikacje mobilne

Bankowość internetowa mBanku w ostatnim czasie przeszła gruntowną metamorfozę. Początkowo pierwsze aplikacje były dosyć proste, jednakże teraz bank zadbał o uzupełnienie swojej oferty o najnowsze trendy. Obecnie klienci korzystający z tego rodzaju usługi mogą nie tylko dokonywać podstawowych operacji na rachunku osobistym, ale także np. założyć dodatkowe konta. Bankowość internetowa mBanku wiąże się także z szeregiem promocji, w tym np. z programami rabatowymi (mOkazje). Dodatkowo przez internet można ustalić limity wypłat z bankomatów, złożyć wniosek o kredyt lub korzystać z tzw. mNawigacji, czyli automatycznego systemu zarządzania finansami.

Aplikacja mobilna jest bardzo przejrzysta i funkcjonalna. Za pomocą urządzeń mobilnych posiadacze eKonta mogą zapłacić za zakupy w technologii NFC, znaleźć bankomat lub skorzystać z mOkazji.

Dodatkowe korzyści

Klienci mBanku mają możliwość korzystania z wielorakich usług. Jedną z ciekawszych jest Rachunek maklerski eMakler, dzięki któremu można dokonać zakupu akcji lub innych rodzajów papierów wartościowych z warszawskiej giełdy. Do pozostałych ofert można zaliczyć m.in.:

 • Supermarket ubezpieczeń – możliwość wykupienia ubezpieczeń assistance (usługa dodatkowa, płatna);
 • Supermarket Funduszy Inwestycyjnych – dzięki któremu możliwe jest wykupienie jednostek uczestnictwa w funduszach prowadzonych przez różne TFI.

eKonto Oszczędnościowe

Podstawowe konto osobiste mBanku nie jest oprocentowane, jednakże można otworzyć eKonto oszczędnościowe. Do jego założenia wystarczy wypełnienie formularza internetowego. Oprocentowanie na tych rachunkach jest zmienne, jednakże w pierwszym wariancie nie zależy ono od zdeponowanej kwoty a w drugim rośnie wraz ze wzrostem oszczędności. Można także skorzystać z usługi mSaver, która polega na automatycznym oszczędzaniu podczas wypłacania pieniędzy (a także na zaokrąglaniu końcówek transakcji kartowych).

PROMOCJA: Otwórz eKonto i zyskaj nawet 150 PLN premii

W nowej promocji nowi klienci mbanku, którzy do 30.10.2019 r. otworzą eKonto wraz z debetową kartą płatniczą mogą otrzymać nawet 140 zł premii (100 zł + 50 zł) za zasilanie konta i zakupy kartą lub BLIKIEM.

Jak to działa? Po prostu otrzymujesz premię za zasilenie swojego konta kwotą min. 1000 zł i dokonanie 5  transakcji bez gotówkowych w przeprowadzonych przez Ciebie za pomocą karty lub BLIKA:

mbank promocja ekonto

Dodatkową premię do 100 zł możemy uzyskać w programie poleceń mbanku. Wystarczy się po otwarciu konta zalogować do serwisu transakcyjnego i polecać mBank znajomym. Im więcej poleceń tym wyższa premia.

Zobacz pełne zasady tych promocji

Zakładanie eKonta w mBanku

eKonto można otworzyć na 3 sposoby: poprzez wypełnienie formularza internetowego na stronie banku, udając się do placówki lub dzwoniąc na mLinię.

Załóż eKonto na stronie mBanku

 

Potwierdzenie założenia rachunku uzyskuje się albo składając podpis na umowie dostarczonej przez kuriera albo za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego. Można także ewentualnie udać się do placówki i tam wszystko omówić z doradcą. Zamówiona karta zostanie dostarczona maksymalnie do 10 dni.

zakładanie ekonta mbank

Opinie końcowe: eKonto w mBanku – zalety i wady

eKonto to prawdziwy gigant usług finansowych. Rachunek ten cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego – dzięki niemu można uzyskać szereg dodatkowych ofert. Klienci cenią sobie eKonto przede wszystkim za:


ZALETY:

 • niskie opłaty za podstawowe funkcje ROR i karty debetowe;
 • wielofunkcyjna i prosta bankowość mobilną;
 • różnorodne możliwości inwestowania pieniędzy poprzez konto (eMakler, Supermarket Funduszy Inwestycyjnych, eMax Plus);
 • promocja umożliwiająca uzyskanie nawet 150 zł premii;

WADY:

 • płatne wypłaty z bankomatów dla małych kwot poniżej 100 zł;
 • niskie oprocentowanie lokat i kont oszczędnościowych;

Konto osobiste w mBank (eKonto) to pierwsze internetowe konto na rynku, które przez lata zresztą nie miało żadnej konkurencji. Teraz konkurencja już jest, ale nadal eKonto jest liderem w segmencie kont internetowych, które gwarantują dostęp do usług bankowych bezpłatnie, lub za naprawdę niewielkie pieniądze. Jeśli chodzi o koszty użytkowania konta największym “rywalem” mBanku jest Nest Bank.

Stosunkowo niskie opłaty są jednym z największych atutów mBank eKonta osobistego, okazuje się jednak, że osoby zainteresowane korzystaniem z niego, mogą liczyć też na kilka innych niespodzianek.

Użytkownicy zainteresowani propozycją mBanku, zyskują również dostęp do licznych narzędzi wspierających oszczędzanie i inwestowanie (lokaty, konta oszczędnościowe, rachunek maklerski, fundusze inwestycyjne)  oraz specjalnej aplikacji mobilnej pozwalającej między innymi na sprawdzenie stanu konta bez logowania oraz wykonywanie przelewu wprost na numer telefonu.

Do wad eKonta trzeba zaliczyć niestety dosyć skomplikowaną ofertę oraz niewielką sieć placówek. Poza tym część z usług jest płatna (użytkowanie karty, obsługa w oddziale). Z drugiej strony rozbudowana oferta eKonta pozwala na indywidualny dobór najpotrzebniejszych funkcji i – tym samym – spersonalizowanie usługi.

Opinie Klientów

Jakie są wasze Opinie o ekoncie mbanku ? Warto założyć?Na prawdę nie ma opłat za prowadzenie i przelewy? Jak się wpłaca pieniądze? Czy jest problem z wpłatomatami? Polecacie innym mbank – opinie prosimy umieszczać poniżej w komentarzach.

eKonto osobiste

PROMOCJA: eKonto z premią - VI edycja

+ 150 zł premii
66 dni do końca promocji
7.5 Ocena Łączna
27 opinie
eKonto osobiste

9.2Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
9.5
6.8Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.7
Bankowość internetowa i mobilna
8.1
Dodatkowe korzyści
5.8
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
27 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Majonez 17 Lipiec 2019 13:58
  4
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  60

  Osobiście używam konta od 15 lat z niewielkimi zgrzytami ale zawsze będąc obiektywnym byłem zadowolony, jednak ostatnia sytuacja jest dla mnie niczym z filmu Barei i świadczy raczej o pogorszeniu jakości obsługi.

  Poleciłem otworzyć konto osobie z rodziny właśnie w mBanku (nazywajmy ją dalej klientem).
  9 lipca złożony został wniosek internetowo o założenie konta. 10 lipca nastąpił kontakt kuriera, w sprawie dokumentów z banku, niestety ponieważ kurier pracuje do 14 to nie ma jak dostarczyć do klienta umowy ponieważ klient nie bywa w domu przed 17 (sprawa typowa – większość z nas pracuje do 16.).

  W związku z taką sytuacją Kurier zaproponował iż przekaże paczkę innemu kurierowi który obsługuje rejon gdzie klient pracuje. Oczywiście Klient wyraził zgodę licząc na szybkie dostarczenie paczki wszak od kolejnego tygodnia klient miał iść na zasłużony urlop.

  Przez kolejne 3 dni robocze nie nastąpił żaden kontakt ze strony kuriera któury przekazywał paczkę ani ze strony kuriera który miał ją doręczyć.

  Po interwencji w mBanku klient usłyszał że w zasadzie mBank nie ma wpływu na kurierów i nie ma jak zainterweniować, w związku z czym poleca “dogadywanie się z kurierem”. (trochę słabe że instytucja banku która podpisała umowę z firmą kurierską nie ma wpływu na jakość współpracy w tym zakresie, wszak klient nie wybierał tej firmy i nie miał wpływu na to jaką firmę do obsługi przesyłek wyznaczył bank)

  15 lipca kiedy jeszcze przesyłka nie dotarła i dalej nie było kontaktu ze strony kuriera, Klient otrzymał informację z mlinii, że może anulować wniosek i ponownie go złożyć w oddziale mBanku.

  Klient wprost zapytał czy taką operację jest w stanie w oddziale przeprowadzić w trakcie jednej wizyty, tzn. zamknąć wniosek, otworzyć kolejny, dzięki czemu w oddziale po około 15 minutach klient miał stać się szczęśliwym posiadaczem konta. Na mlinii potwierdzono że tak można zrobić.

  16 Lipca kiedy, Klient przebywał już na urlopie, kurier podjął próbę doręczenia przesyłki w miejscu pracy (niestety nie mógł jej doręczyć z ww. powodu). Do firmy kurierskiej wystosowano reklamacje na pracę kuriera i brak kontaktu.

  16 lipca jednocześnie klient odwiedził oddział mBanku, tam niestety okazało się, że mimo zapewnień pracownika mlinii, w oddziale nie można zamknąć wniosku, i należy zrobić to przez mlinię.

  Jednocześnie poinformowano klienta, iż takie zamknięcie nie nastąpi od ręki lecz dopiero kiedy kurier zwróci dokumenty i zostaną one zniszczone. Czyli w obecnej chwili nie ma możliwości założenia konta w mBanku przez Klienta co może trwać nawet do miesiąca czasu, ponieważ do firmy kurierskiej wystosowano wcześniej reklamację na pracę kuriera, a firma kurierska zadeklarowała iż na odpowiedź zgodnie z obowiązującym prawem mają 30 dni. Jest to również czas w jakim mogą przetrzymać paczkę do momentu odpowiedzenia na zarzuty wystosowane przez Klienta.

  W oddziale mBanku Klient dostał wprost informację w stylu “nie mamy pańskiego płaszcza i co nam pan zrobi”.

  Mimo iż mBank jest instytucją która praktycznie od początku działalności była nastawiona na obsługę zdalną głównie internetową, w oddziale dodatkowo klientowi przedstawiono informację że “generalnie mBank poleca zakładanie kont w oddziałach”. Ja się pytam WTF????????? Po co jest funkcjonalność której nie polecają używać ????????

  - WADY: Obsługa klienta,
  Pomocne(3) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Ludwik 23 Czerwiec 2019 10:37

  Polecono mi założyć konto mBanku postanowiłem więc to uczynić założyłem więc konto Podałem wszelkie niezbędne dane w tym również adres do korespondencji na który należy przesłać kartę, przez około trzy tygodnie oczekiwałem na kartę po trzech tygodniach zniecierpliwiony zadzwoniłem pan na infolinii powiedział mi że Karta została wysłana Na adres mojego zamieszkania sprzed 10 laty gdyż system wykrył że wtedy posiadałem i jakiś produkt w tym że baku. Poprosiłem więc ponownie aby przesłaną kartę na wskazany adres formularzu przy założeniu konta. Po tygodniu ponownie zadzwoniłem na infolinię zdziwiona pani powiedziała mi że kompletnie nie rozumie przecież system wie lepiej gdzie ma posłać kartę. Stwierdziłem więc że mam do czynienia z idiotami którzy wiedzom lepiej gdzie ja mieszkam i system bankowy również poleciłem natychmiast zlikwidować konto opryskliwa pani uczyniła to a ja rozstałem się z bankiem. Kategorycznie nie polecam tego banku zachowanie osób na infolinii jest nie do przyjęcia a myślenie że system bankowy wie lepiej co potrzebuję klient jest po prostu idiotyczne.
  Odradzam zakładania konta w tym banku

 3. Odpowiedz
  Sławomir 31 Grudzień 2018 11:56
  3.8
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  100

  Zdecydowanie POLECAM !!!.

  Ostatnio mbank uwzględnił na moją korzyść reklamację w której prosiłem o cofnięcie przelewu (oba konta należały do mnie). Przelew przez pomyłkę zrobiłem na konto walutowe zamiast na złotówkowe w wyniku czego został naliczony spread (w grę wchodziła znaczna suma bo 6% wartości przelewu). Mbank bez problemów i w bardzo szybkim czasie (dwa dni robocze) cofnął przelew i zwrócił mi koszty przewalutowania !!!

  + ZALETY: Szybka obsługa reklamacji
  Pomocne(13) Niepomocne(22)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Jerry 25 Listopad 2018 12:53
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Założyłem konto w mbanku w 2000 r, zrezygnowałem w tym roku. Obecnie mam konta w 2ch innych bankach. Wady mbanku, które skłoniły mnie do rezygnacji: Bank wprowadza dodatkowe opłaty za standardowe czynności, kliencie banku nie są informowani o kosztach jaki mogą np opłaty za przelewy walutowe przychodzące zarówno z Polski jak i z zagranicy w tym drugim przypadku bank tłumaczył się tym, że takie transakcje obsługuje PKO (jak dobrze pamiętam i to oni pobierają opłatę, szkoda, że brak takiej informacji w materiałach informacyjnych banku. Dodzwonienie się na infolinię niestety wymaga sporo czasu, bo trzeba wysłuchać reklam, kolejnych kroków, a następnie odpowiedzieć na wiele pytań weryfikacyjnych, w innych bankach trwa to znacznie krócej. Dawniej przejrzysta i intuicyjna strona internetowa zmieniła się w pogmatwany butik finansowy, który dodatkowo nieudolnie podpowiada, żebym kolejny raz wykonał jakąś transakcję. Wszystkie reklamacje jakie składałem zostały odrzucone, oczywiście z uzasadnieniem ale w przypadku gdy niesmak pozostaje gdy bank nalicza 600 PLN za kartę kredytową bo na rachunku głównym nie zostały spełnione limit transakcji (tymczasem na karcie dodatkowej limit transakcji był przekroczony 3 krotnie). Aplikacja mobilna przyzwoita ale znam lepsze. Mam okazję korzystać z innych banków i wiem, że są lepsze bardziej przyjazne dla klienta, mbanku nie polecam.

  + ZALETY: dostęp do bankomatów
  - WADY: opłaty, strona internetowa, podejście do klienta
  Pomocne(21) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  ZbyMel 7 Październik 2018 12:39
  2.5
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  40

  Założyłem sobie e-konto standard, i po przelaniu na nie kwoty, czekałem 5 dni zanim się pojawiła na rachunku. W końcu poszedłem do punktu mbanku i za sprawdzenie stanu konta w terminalu mbanku w moim mieście potrącili mi na dzień dobry 5 zł. Wykonane dwie płatności od tego momentu czyli 3 następne dni, jeszcze nie pojawiły się na moim rachunku, za wyjątkiem tego sprawdzenia stanu konta. Nadal widnieje na aplikacji cała kwota pomniejszona o te 5 zł. Naprawdę spodziewałem się czegoś innego. W dotychczasowym moim banku, każda płatność pojawia się najdalej po jednym dniu, czyli wykonana wieczorem widnieje już przed południem dnia następnego i nie ważne czy to dzień powszedni czy weekend. To jest konto elektroniczne i działa też w nocy, w niedziele i święta bez różnicy. Tym czasem w mbanku mamy jeszcze średniowiecze. Chyba siedzi tam jakiś “wajhowy” i zatwierdza podpisem na dokumentach każdą transakcję a przy tym kombinuje jak jeszcze tu z ciebie zedrzeć. Założyłem ten rachunek z powodu bliskości bankomatu, ale widzę że to jedyna zaleta (tylko z powodu tego, że się przeprowadziłem). Zresztą wypłaty z dedykowanych bankomatów też są płatne, jak wypłacasz mniej jak stówkę. Co z tego że dokonasz tych 5 płatności kartą żeby nie potrącali 4 zł jak i tak, gdy będą chcieli to ci ich nie zatwierdzą (albo nie wszystkie) do końca okresu rozliczeniowego i cała bajka o bezpłatnym używaniu karty bierze w łeb.

  + ZALETY: ilość bankomatów, przejrzysta aplikacja, dostępność.
  - WADY: ukryte koszty, niejasne zasady, powolne księgowanie.
  Pomocne(16) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Jonas 15 Lipiec 2018 22:45
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Bardzo dobra relacja ceny do proponowanej jakości. Intuicyjne rozwiązania w serwisie i aplikacji mobilne. Sprawna obsługa konsultantów. Dodatkowo ciekawa oferta dla młodych (córka wybrała kartę z własnym zdjęciem). Jestem zadowolony.

  + ZALETY: rewelacyjna aplikacja mobilna; możliwość odkładania końcówek (mSaver); atrakcyjny zwrot za płatności kartą;
  - WADY: słabe oprocentowanie lokat
  Pomocne(13) Niepomocne(41)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  2018 6 Kwiecień 2018 17:38
  3
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  10

  Otworzyłem konto 1 czerwca i zamknąłem 28 czerwca-powód?nie dotarła karta płatnicza. Po kilku telefonach i wizyty w oddziale druga karta nie dotarła. Podkreślam,ze nigdy nie zaginęła poczta do mojej skrzynki a nie raz były wysyłane karty płatnicze wznowione:/ mamy lipiec i dalej kart nie ma. Ani jednej ani tej drugiej-ponownie wysłanej. Jak by zależało im na klientach-poszliby na rękę i przystali na propozycji dostarczenia karty do odziali. Śmiem twierdzić,ze otrzymują tudzież wysyłają dokumenty do centrali a chyba przekierowanie karty do odzialu nie jest czymś problematycznym. Wystarcza chęci. A przy zamknięci konta Pani z banku proponowała mi abym jeszcze czekał na kartę:/ nie płace blokiem ani Apple Pay-pomimo,ze mam możliwość. Po to otrzymuje kartę aby ja mieć oraz chce płacenia nią w internecie bo mając Wallet trzeba mieć defacto kartę. To jest jednych bank, w którym okropnie mozolnie trwa produkcja i wysyłka karty. Powinien bank pomyśleć nad logistyka produkcji oraz o chociażby ustanowieniu wysyłki kart jako list priorytetowy,a nie zwykły.

  + ZALETY: Aplikacja-super. Bardzo intuicyjna.
  - WADY: Karty nie dostarczane na adres domowy po interwencjach. Brak rzeczowego podejścia do problemów składanych na infolinii.
  Pomocne(16) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  Marek 1 Kwiecień 2018 09:32
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Korzystam od lat z usług ogólnie mBanku i jestem zadowolony a wypłaty blikiem wprost strzał w dziesiątkę, wystarczy smartfon i aplikacja mobilna mbanku, Polecam naprawdę…

  + ZALETY:
  Pomocne(3) Niepomocne(30)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  Tomek 9 Marzec 2018 11:40

  W przypadku wypłaty z bankomatów kwoty poniżej 100zł poprzez Blik niema żadnych opłat!Trzeba mieć tylko przy sobie smartfona a w nim mobilną aplikację mBanku. Super!

 10. Odpowiedz
  Anna7611 7 Luty 2018 21:37

  Aby skorzystać z obecnej promocji jednym z warunków jest “na Twoje eKonto promocyjne wpłyną jednorazowo pieniądze w kwocie nie niższej niż 1 000 zł, przy
  czym nie może to być przelew z innego rachunku w Banku, którego jesteś Posiadaczem lub
  Współposiadaczem”

  Rozumiem, że nie może to być przelew z mojego konta w innym banku ?
  A Pani w mkiosku twierdziała że chodzi o inne konto w ale tylko w mbanku, ech 🙁

 11. Odpowiedz
  Robert 11 Styczeń 2018 23:24
  1.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  20

  mBank w ostatnich latach zaczął specjalizować się w zaskakiwaniu swoich klientów nowymi opłatami i prowizjami. Prowizja od wypłaty w bankomacie 1,30 zł, prowizja od wpłaty w bankomacie 2 zł. Podwyższenie opłat za kredyt odnawialny itp. Z darmowego konta została chyba tylko reklama. Całkowicie nie opłaca się również utrzymywanie większego salda na koncie, bo jest ono nieoprocentowane. Brak jest również korzystnych lokat. Krótko mówiąc po kilkunastu latach zaczynam się rozglądać za innym bankiem. mBank kiedyś poolecałem znajomym – teraz stanowczo odradzam.

  + ZALETY: Prosta i czytelna aplikacja na stronie. Fajna aplikacja mobilna.
  - WADY: Rosnąca ilość opłat i prowizji. Brak oprocentowania konta.
  Pomocne(35) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  dylax 15 Wrzesień 2017 20:53

  Od połowy listopada 2 zł za wpłaty z euronetem

 13. Odpowiedz
  Tosiencja 1 Wrzesień 2017 14:28
  2.5
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  0

  Konto niezłe, o ile ktoś ma ochotę ciągle podejmować ryzyko wypłat z obcych bankomatów (mBank nie ma własnych, do czego przyznaje się choćby na FB)

  + ZALETY: konto za zero, opłata za akrtę niższa, niz w wielu innych bankach
  - WADY: brak własnych bankomatów, konsultanci na mlinii często udzielają różnych informacji w tej samej sprawie
  Pomocne(24) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 14. Odpowiedz
  pawel 8 Sierpień 2017 06:52
  3.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  50

  Konto 0 zł, ale za kartę pobierają 4 zł miesięcznie, gdy nie wykonasz 5 płatności (mam na myśli zwykłe konto, nie uwzględniam jakichś promocji).

  Ogólnie ja bym nie narzekał, mbank jest dużym bankiem, jest w pierwszej piątce największych w Polsce. Uważam, że opłata 4 zł za karte jest uczciwa . Nie brzmi to jakoś dużo. Jeśli chodzi o bankomaty, to opłata 1,30 za wypłaty poniżej 100 zł , ale oni nie wprowadzili jej dla zysku ale dlatego, że operatorzy bankomatów wołają kasę za korzystanie

  Pomocne(11) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  marco 10 Maj 2017 15:20
  3.65
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  70

  MBank: za darmo i bez wiekszych problemów, ale zero oprocentowania – cos za cos wiec nie ma co narzekac. Dobry tylko internetowo bo fizycznie jest nieosiagalny. Na palcach jednej reki mozna policzyc wpłatomaty w duzym miescie a obsluga w mPunkcie nie jest sympatyczna. No i trzeba miec szczescie zeby w ogole wplacic kase an konto bo wplatomaty czestawo lubia sie psuc.

  + ZALETY: niskie opłaty
  - WADY: brak oprocentowania
  Pomocne(10) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 16. Odpowiedz
  kowalski 5 Maj 2017 18:40
  3
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  50

  A miało być tak pięknie, za zero, za darmo, bez oplat. I rzeczywiście kiedyś tak było. Potem wprowadzono tzw. ubezpieczenie karty, póżniej opłaty za kartę… Jednego nie mogę zrozumieć, dlaczego 21.04.2017 potrącono mi opłatę za kartę skoro zawsze okres rozliczeniowy mijał na koniec miesiąca oraz dlaczego to nie były 4 zł tylko 6zł. Początkowo aby uniknąć opłaty należało wykonać płatności kartą za nim. 300zł, teraz po cichu wprowadzono zasadę 5 transakcji- toż to zwykły szwindel. Trzeba uciekać z tego banku jak najszybciej.

  Pomocne(37) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 17. Odpowiedz
  marta 5 Maj 2017 12:12
  4.15
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  70

  rachunek – 0zł, karta – 0 zł, jakoś mnie nie dotycza wspominane opłaty a jestem klientką od 5 lat, widocznie dobrze korzystam z rachunku i jest adekwatny do moich potrzeb, do tego apka używana na co dzień a w razie potrzeby kontakt z mLiną bez koniecznośći pamietania haseł..

  Pomocne(4) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 18. Odpowiedz
  danek 1 Maj 2017 13:34
  4
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  70

  Z wlasnego doswiadczenia polecam mbank – brak minimalnych miesiecznych wplat, przelewy darmowe do wszystkich banków, emakler w rachunku, wysokie oprocentowanie lokat w emaxie – mala wada to stosunkowo mala ilosc bankomatów bezprowizyjnych (tylko bz wbk, euronet i cash 4 you) – natomiast jesli chcesz miec bankomat zawsze pod reka to tylko konto nest bank lub idea bank. Natomiast jesli konto się chce miec glownie do przelewow to taniej ci wyjdzie nest bank wg mnie

  + ZALETY: emakler fundusze
  - WADY: mało bankomatów za darmo
  Pomocne(5) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 19. Odpowiedz
  indy 20 Kwiecień 2017 17:34
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Mam ekonto w mbanku od 4 lat i z mojego doświadczenia to solidne i tanie konto. dobry serwis transakcyjny z całą masą funkcji no i przede wszystkim niskie opłaty.

  + ZALETY: solidne tanie
  Pomocne(3) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 20. Odpowiedz
  arko 20 Kwiecień 2017 09:00
  3.8
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  Ja polecam ekonto w mBanku, sam posiadam już od kilku dobrych lat, zero opłat ale trzeba zrobić 5 transakcji, do tego bardzo fajna apka na komórki. Konto można założyć online

  Pomocne(2) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 21. Odpowiedz
  Jan765 4 Kwiecień 2017 13:00
  2.3
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  20

  Byłem posiadaczem konta w mbanku.
  Z mbankiem są wieczne problemy, infolinia niedoinformowana…
  “mobilny bank” a ich aplikacja … Problem z wprowadzeniem NFC był ogromny i szczerze nie wiem czy już to mają.. W innych bankach jest już HCE – płatności telefonem a mbank w tyle.. Prowizji jest tyle, że głowa mała.. 1,30 ponizej stówy za wypłatę z bankomatu..
  śmieszne. gdy byłem zamknąć konto, Pan nie mógł go zamknąć bo… bo tak i koniec i czekałem pół godziny aż zjawi się Pani która moze to zrobić. Dlaczego ten bank jest w większości na 1 miejscu albo zajmuje wysokie miejsce w rankingach najlepszych kont?
  Ja obecnie mam konto w Idea Banku – konto dla wszystkich jest darmowe, bez zadnych warunków, karta Mastercard za 0 zł na zawsze bez jakiś transakcji na jakąś kwotę itd, za 0 i koniec plus bankomaty wszystkie w PL też za 0 zł. Dodatkowo 2 przelewy w miesiącu ekspresowe są za darmo a kolejne 3,50 zł.
  Nie wiem co widzicie w tym “em banku”… radzę uciekać zanim wprowadzą tam prowizję od oddychania.
  Pozdrawiam.

  - WADY: prowizja za wypłaty poniżej 100 zł słaba infolinia
  Pomocne(34) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 22. Odpowiedz
  sawek 31 Marzec 2017 23:59
  2.65
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  20

  Jestem klientem mBanku od kilkunastu lat. Posiadam eKonto i właśnie ostatnio zapłaciłem 1,3 zł za wypłatę 20 zł (czyli prowizja banku wyniosła w tym przypadku 6,5%) z bankomatu, który dotychczas był bezprowizyjny (Planet Cash), więc obecnie nie ma de facto możliwości wypłacenia drobnej kwoty ze swoich pieniędzy trzymanych na eKoncie. Ponadto za kartę płacę nie 4 a 6 zł miesięcznie, a o oprocentowaniu środków na eKoncie zapomniałem lata temu (nie ma czegoś takiego) – to z pewnością „ukłon” mBanku w stronę stałych, wiernych klientów. Nie lećcie na ten lep – po jakimś czasie zaczną Was traktować tak samo jak mnie.

  + ZALETY: Skończyły się
  - WADY: Problem z wypłatą mniejszych kwot z bankomatu Niskie oprocentowanie
  Pomocne(26) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 23. Odpowiedz
  gedeon 20 Marzec 2017 15:16
  2.15
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  40

  Od kilku lat mam konto w mBanku i jest co raz gorzej. Przede wszystkim nic nie oferują nowego stałym klientom. Opłaty wzrosły od momentu założenia konta. Interfejs nowego systemu do obsługi online jest moim zdaniem beznadziejny, kompletnie nieintuicyjny. Obsługa klienta zrobiła się fatalna. Na rachunku mojej narzeczonej same ustawiły się jakieś dwa zlecenia stałe. Wywiało środki z konta. Czas rozpatrzenia reklamacji tragiczny, wyjaśnień brak, jeszcze pan w placówce ją oszukał co do czasu rozpatrzenia zgłoszenia i źle wprowadził reklamację. Na infolinii trochę lepiej z kompetencją, ale dodzwonić się do nich strasznie długo zajmuje. Ogólnie dramat…

  - WADY: obsługa klienta długi czas rozpatrywania reklamacji
  Pomocne(19) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 24. Odpowiedz
  fran 12 Luty 2017 19:23

  Przez internet OK, przez linie totalny chaos. Dosyć nachalnie wrzucają ostatnio na strony swoje reklamy, m.in. swojej telefonii, przy obsłudze w internecie zero problemów, no chyba że serwis jest nieczynny. Czasami mam wrażenie że zamienia się w jakiś bazarek

 25. Odpowiedz
  ggg 20 Styczeń 2017 15:45

  Jestem w Mbanku z 5 lat,regularnie wpłacam na konto pare tys. ale nadszedł czas na zmiane bo ich praktyki ofertowe strasznie mnie irytują
  Srednio co 2 miesiace proponują mi karte kredytową z limitem 25000 i jest to oferta przygotowana “specjalnie dla mnie”…jak juz sie zdycydowałem i przeszedłem przez cała procedure to limit na karcie spadł do 11000 a za 2 dni zadzwoniła pani poinformaowac mnie ze analityk odrzucil mój wniosek….o co chodzi? składaja mi oferte , ja akceptuje a oni mi żebym spadał …. no to bede spadał , chyba do millenium.

 26. Odpowiedz
  byly 5 Styczeń 2017 18:52
  1.8
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  30

  Od lutego opłata 1,30 zł za wypłatę z bankomatu poniżej 100 zł. Strzelili sobie w stopę. Ja zmieniam bank.

  Pomocne(15) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 27. Odpowiedz
  ania 20 Kwiecień 2016 13:36
  2.65
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  mBank zdziera co miesiąc po 5zeta za samą gotowość do pobierania kasy w innych bankomatach!! Zaczął się drugi rok z bankiem i takie szopkii..A jak ktoś nie pobiera to mBank co na toooo??? może ktoś się obudzi!!? Tracicie klientów i to studentów biednych.

  Pomocne(16) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0