Pekao SA

Co to za bank Pekao SA? Kim jest właściciel UniCredit? Jest to polski czy włoski bank? Czy pieniądze i lokaty w PKO SA są bezpieczne? Jakie konta oferuje?

Bank Pekao SA to jeden z największych banków w Polsce.  Od 1999 r. właścicielem banku jest włoska grupa UniCredit. Bank posiada gwarancję BFG.

Bank został założony w 1929 r. – jako reakcja na potrzebę obsługi ośmiu milionów Polaków przebywających poza krajem. Pierwsze oddziały pojawiły się w USA, Francji i Argentynie. Dzisiaj bank dysponuje siecią ok. 1000 placówek rozsianych po całym świecie. Do Pekao S.A. należy 20 000 bankomatów ulokowanych w 17 krajach Europy. Bank działa nieprzerwanie od prawie dziewięćdziesięciu lat – mimo zawirowań politycznych i gospodarczych.

Pekao SA to laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym międzynarodowych. Bank otrzymał tytuł „Bank of the Year in CEE 2013” w konkursie zorganizowanym przez EuropaProperty. Został również trzy razy okrzyknięty najlepszym polskim bankiem przez magazyny „The Bankier” oraz „Global Finance”. Pekao S.A. jest członkiem włoskiej Grupy UniCredit – czyli międzynarodowej instytucji finansowej działającej w 17 krajach Europy – w tym sensie można stwierdzić , że jest to raczej włoski niż polski bank.

Do grupy kapitałowej banku należą wiodące w Polsce: Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, dwa domy maklerskie, a także fundusz emerytalny i spółki zajmujące się leasingiem oraz faktoringiem. Prezesem zarządu banku Pekao SA jest Luigi Lovaglio, przewodniczącym rady nadzorczej został Jerzy Woźnicki.

Pod względem kapitalizacji rynkowej Pekao SA jest największym bankiem w Polsce. Instytucja może pochwalić się bardzo szeroką ofertą wielu usług finansowych. Bank obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Ma też rozbudowaną ofertę kierowaną wobec przedsiębiorców. Co ciekawe, Pekao S.A. wyróżnia się ciekawymi propozycjami przygotowanymi dla rolników. Misją banku jest wspieranie polskiego rolnictwa.

Depozyty zgromadzone w PKO SA są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku upadłości banku, jego zawieszenia lub wystąpienia innych przyczyn określonych w ustawie, BFG wypłaca zatrzymane środki. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta Pekao SA:

Promocja Konto Przekorzystne

Konto Przekorzystne

Konto Przekorzystne to podstawowy ror w ofercie Pekao, który przy spełnieniu prostych warunków, może być darmowy. W pakiecie otrzymujemy konto oszczędnościowe i możliwość ...

Lokata 3% w USD – Pekao SA

Lokata 3% w USD – Pekao SA

Lokata w USD na Nowe Środki to najlepiej oprocentowany depozyt w Pekao SA 3% na 12 miesięcy). Jakie są jej warunki?

Lokata w EURO – Pekao SA

Lokata w EURO – Pekao SA

Lokata w Euro na Nowe Środki to najlepiej oprocentowany depozyt w Pekao SA (2,5% na 12 miesięcy). Jakie są jej warunki?

Eurokonto Walutowe

Eurokonto Walutowe

Czy warto założyć Eurokonto walutowe w PKO SA? Ile kosztują przelewy zagraniczne i karta wielowalutowa? Opinie i analiza opłat konta walutowego Pekao.

Konto Mój Skarb

Konto Mój Skarb

Pekao Konto Oszczędnościowe Mój Skarb w promocji dla nowych klientów oferuje, aż 7% do 5000 zł przez 5 miesięcy.

Promocja Konto Świat Premium

Konto Świat Premium

Konto Świat Premium to rachunek bieżący dla majętnych osób, które za cenę stałej opłaty oczekują kompleksowej oferty usług finansowych.

Konto Przekorzystne dla dziecka 6-12 lat

Konto Przekorzystne dla dziecka 6-12 lat

Pakietu PeoPay Kids to specjalna oferta rachunku bankowego dla dzieci w wieku 6-12 lat. Recenzja i szczegółowa analiza opłat.

Konto Oszczędnościowe

Konto Oszczędnościowe

Pekao Konto Oszczędnościowe w promocji dla nowych klientów oferuje, aż 7% do 100 000 zł przez 5 miesięcy.

Promocja Konto Przekorzystne dla Młodych 0-17

Konto Przekorzystne dla Młodych 0-17

Konto Przekorzystne to podstawowy ror w ofercie Pekao, który przy spełnieniu prostych warunków, może być darmowy.

Promocja Konto Przekorzystne Biznes

Konto Przekorzystne Biznes

Rachunek firmowy dla firm o rocznych przychodach ze sprzedaży mniejszych niż 1,5 mln zł, preferujących obsługę konta przez internet i aplikacje mobilne. Analiza wysokości opłat i ...

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0