Pekao SA

Co to za bank Pekao SA? Kim jest właściciel UniCredit? Jest to polski czy włoski bank? Czy pieniądze i lokaty w PKO SA są bezpieczne? Jakie konta oferuje?

Bank Pekao SA to jeden z największych banków w Polsce.  Od 1999 r. właścicielem banku jest włoska grupa UniCredit. Bank posiada gwarancję BFG.

Bank został założony w 1929 r. – jako reakcja na potrzebę obsługi ośmiu milionów Polaków przebywających poza krajem. Pierwsze oddziały pojawiły się w USA, Francji i Argentynie. Dzisiaj bank dysponuje siecią ok. 1000 placówek rozsianych po całym świecie. Do Pekao S.A. należy 20 000 bankomatów ulokowanych w 17 krajach Europy. Bank działa nieprzerwanie od prawie dziewięćdziesięciu lat – mimo zawirowań politycznych i gospodarczych.

Pekao SA to laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym międzynarodowych. Bank otrzymał tytuł „Bank of the Year in CEE 2013” w konkursie zorganizowanym przez EuropaProperty. Został również trzy razy okrzyknięty najlepszym polskim bankiem przez magazyny „The Bankier” oraz „Global Finance”. Pekao S.A. jest członkiem włoskiej Grupy UniCredit – czyli międzynarodowej instytucji finansowej działającej w 17 krajach Europy – w tym sensie można stwierdzić , że jest to raczej włoski niż polski bank.

Do grupy kapitałowej banku należą wiodące w Polsce: Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, dwa domy maklerskie, a także fundusz emerytalny i spółki zajmujące się leasingiem oraz faktoringiem. Prezesem zarządu banku Pekao SA jest Luigi Lovaglio, przewodniczącym rady nadzorczej został Jerzy Woźnicki.

Pod względem kapitalizacji rynkowej Pekao SA jest największym bankiem w Polsce. Instytucja może pochwalić się bardzo szeroką ofertą wielu usług finansowych. Bank obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Ma też rozbudowaną ofertę kierowaną wobec przedsiębiorców. Co ciekawe, Pekao S.A. wyróżnia się ciekawymi propozycjami przygotowanymi dla rolników. Misją banku jest wspieranie polskiego rolnictwa.

Depozyty zgromadzone w PKO SA są chronione przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W przypadku upadłości banku, jego zawieszenia lub wystąpienia innych przyczyn określonych w ustawie, BFG wypłaca zatrzymane środki. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta Pekao SA:

Promocja Konto Przekorzystne Biznes

Konto Przekorzystne Biznes

Rachunek firmowy dla firm o rocznych przychodach ze sprzedaży mniejszych niż 1,5 mln zł, preferujących obsługę konta przez internet i aplikacje mobilne. Analiza wysokości opłat i ...

Promocja Konto Przekorzystne

Konto Przekorzystne

Konto Przekorzystne to podstawowy ror w ofercie Pekao, który przy spełnieniu prostych warunków, może być darmowy. W pakiecie otrzymujemy konto oszczędnościowe i możliwość ...

Konto Oszczędnościowe

Konto Oszczędnościowe

Pekao Konto Oszczędnościowe w promocji dla nowych klientów oferuje, aż 6,5% do 100 000 zł przez 5 miesięcy.

Promocja Konto Przekorzystne dla Młodych 18-26

Konto Przekorzystne dla Młodych 18-26

Konto Przekorzystne to podstawowy ror w ofercie Pekao, który przy spełnieniu prostych warunków, może być darmowy.

Promocja Konto Przekorzystne dla Młodych 0-17

Konto Przekorzystne dla Młodych 0-17

Konto Przekorzystne to podstawowy ror w ofercie Pekao, który przy spełnieniu prostych warunków, może być darmowy.

Konto Mój Skarb

Konto Mój Skarb

Pekao Konto Oszczędnościowe Mój Skarb w promocji dla nowych klientów oferuje, aż 6,5% do 5000 zł przez 5 miesięcy.

Konto Przekorzystne dla dziecka 6-12 lat

Konto Przekorzystne dla dziecka 6-12 lat

Pakietu PeoPay Kids to specjalna oferta rachunku bankowego dla dzieci w wieku 6-12 lat. Recenzja i szczegółowa analiza opłat.

Lokata z Żubrem II

Lokata z Żubrem II

Lokata z Żubrem to dobrze oprocentowany depozyt w Pekao SA (7% na 3 mies). Jakie są jej warunki?

Promocja Konto Świat Premium

Konto Świat Premium

Konto Świat Premium to rachunek bieżący dla majętnych osób, które za cenę stałej opłaty oczekują kompleksowej oferty usług finansowych.

Lokata Rentierska

Lokata Rentierska

Lokata Rentierska 6% to najlepiej oprocentowany depozyt długoterminowy w Pekao SA (6% na 3 lata). Jakie są jej warunki?

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0