Konto Przekorzystne dla Młodych

Sprawdź
+ 100 zł premii
15 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2021.04.01

Czy Konto Przekorzystne do 26 lat opłaca się osobom młodym? Promocja 100 zł na start dla nowych klientów? Do tego brak opłat za niemal wszystko?  Zbyt piękne by było prawdziwe? Jakie są “haczyki” i ukryte opłaty w tej ofercie? Nasza analiza tabeli opłat i opinie klientów.

Wybór odpowiedniego konta bankowego jest szalenie istotny – obecnie niemal wszyscy posiadają własny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, na którym gromadzą pieniądze i którym operują, wydając, płacąc, wybierając, dokonując przelewów, i tak dalej. Banki – chcąc przyciągnąć kolejnych klientów właśnie do siebie – stale unowocześniają ofertę, czyniąc ją jeszcze bardziej interesującą. Czy nowe konto Przekorzystne Pekao rzeczywiście niesie ze sobą tyle korzyści?

Tabela podstawowych opłat

Konto Przekorzystne to oferta Banku Pekao, przeznaczona dla wszystkich – na największe ulgi mogą jednak liczyć młodzi klienci, których z pewnością spora liczba będzie zainteresowana nowym, podstawowym rachunkiem. Konto jest łatwe do założenia – wystarczy wypełnić specjalny wniosek internetowy, albo udać się do stacjonarnej placówki banku i założyć konto osobiście. Recenzję nowej propozycji Banku Pekao warto zacząć od tego, co najważniejsze – podstawowych opłat.

Skrócona tabela najważniejszych opłat i prowizji Konta Przekorzystnego dla Młodych wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Bank Pekao SA
Nazwa
Konto Przekorzystne
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
wiek poniżej 26 lat LUB miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
do 26 lat karta bezwarunkowo darmowa
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
Wiek poniżej 26 lat:
0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce

Wiek od 26 lat:
0 zł - Pekao SA
0 zł - wszystkie bankomaty za granicą (warunek: miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay)
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 3% na 180 dni (do maks 30000 zł)
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Jak widać osoby Młode (do 26 lat) będą zwolnione z większości podstawowych opłat

Po 26 roku życia, w najgorszym przypadku klient straci miesięcznie 6 zł na prowadzenie konta oraz 3 złote na obsługę karty płatniczej. Pod pewnymi warunkami można jednak uzyskać zwolnienie z tych opłat.

Do tego dochodzą koszty wypłat z bankomatów zagranicznych i krajowych spoza sieci Pekao (2%, czyli minimum 5 złotych), ponieważ sama wypłata z bankomatów Banku Pekao jest zawsze darmowa. Nawet jednak i te koszty mogą ulec unieważnieniu – w jaki sposób?

Jak uniknąć opłat?

Bank nie postawił przed swoimi klientami zbyt ciężkich warunków, powodujących zwolnienie ze wszelkich opłat. Dosyć łatwo więc sprawić, żeby całe konto było darmowe!

Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że klienci do 26 roku życia w ogóle nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat – jest to więc idealne konto nawet dla studentów.

Po 26 roku życia możemy zaś nic nie zapłacić za obsługę konta, gdy zasilimy je kwotą minimum 500 złotych miesięcznie oraz dokonamy co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą, albo przez Peopay (liczy się to na kolejny miesiąc). Brak opłaty za użytkowanie karty jest możliwy pod takimi samymi warunkami jak przy obsłudze konta – a ta bezpłatność przenosi się wówczas automatycznie również na dokonywanie wypłat z bankomatów krajowych innych banków (choć można to zrobić bez prowizji jedynie dwukrotnie) i bankomatów zagranicznych. Przelewy zawsze są zaś darmowe (jednak musimy pamiętać o opłatach za SMS kod niezbędny do realizacji przelewu w wysokości 0,2 zł).

Konto Przekorzystne dla dwojga jako konto wspólne

Wiele osób pozostających w związku małżeńskim posiada jedno, wspólne konto bankowe, które pragną w związku z tym obsługiwać we dwoje. Konto Przekorzystne oferuje taką możliwość. Umowę podpisuje wówczas dwoje współposiadaczy. Należy jednak mieć na uwadze, że bank zastrzega sobie, iż nie przyjmuje odpowiedzialności za postępowanie żadnego z posiadaczy konta, ani pełnomocników, których można jeszcze do tego dodać. Jeśli zaś jedna ze stron wyda inną dyspozycję niż strona druga, nie podejmowane jest żadne działanie do czasu, aż obie strony ustalą jedną wersję postępowania.

Bankowość internetowa i mobilna

Nie wyobrażamy sobie współcześnie życia bez internetu – pozwala na dużą swobodę działania, kontaktowania się w każdej sprawie w każdym miejscu gdzie tylko jest zasięg i w ten sposób załatwiania wielu spraw. Oferta, która nie zawierałaby dostępnej bankowości internetowej i mobilnej wręcz nie miałaby w tej chwili racji bytu – zwłaszcza, gdy jest kierowana również do ludzi młodych. W ramach Konta Przekorzystnego każdy klient otrzymuje dostęp do bankowości internetowej i mobilnej, a w tym do otwierania i zrywania lokat, doładowywania telefonów czy sprawdzania historii.

Promocje i bonusy

Żeby oferta była jeszcze bardziej nęcąca dla nowych klientów, Bank Pekao oferuje im różne promocje i bonusy – a z czasem pewnie będą pojawiać się kolejne.

Promocje 300 zł

Zakładając konto w Pekao jako nowy klient mamy także możliwość zyskania 300 zł w dwóch promocjach (100 zł + 200 zł).

Pierwsza nagroda 100 zł jest przyznawana za otwarcie online Konta Przekorzystnego wraz z kartą debetową oraz dokonanie wpływu min. 500 zł na to konto i zrealizowanie min. 4 płatności kartą lub aplikacją PeoPay. Spełnienie tych warunków jednocześnie zwalnia nas z opłat za konto.

Jak zdobyć 100 zł za otwarcie konta w Pekao?

 • do 31 maja poprzez stronę promocji otwórz online Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową,
 • w kolejnych trzech miesiącach po miesiącu zawarcia umowy zapewnij jednorazowy wpływ min. 500 zł przelewem z zewnątrz oraz dokonaj min. 4 transakcji kartą.

Dodatkowe 200 zł premii można zyskać za wyrobienie karty kredytowej do 30 września.

Warunki obu promocji zostały szczegółowo przeanalizowane tutaj.

Czy warto?

Konto Przekorzystne dla młodych to jedna z najlepszych opcji na rynku dla osób przed 26. rokiem życia.

Nie dość, że jest ono całkowicie darmowe (tak jak karta i bankomaty na całym świecie), to jeszcze można je otworzyć w pełni online i zgarnąć do 100 zł premii.

Wygodę zarządzania nim zapewnia bardzo funkcjonalna aplikacja PeoPay.

Konto Przekorzystne

Kumulacja promocji

+ 100 zł premii
15 dni do końca promocji

 

 

7.5 Ocena Łączna
3 opinie
Konto Przekorzystne

9Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9.5
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe bonusy
9
6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
5.6
Bankowość internetowa i mobilna
6
Dodatkowe bonusy
6.6
ZALETY
 • brak opłąt za prowadzenie i kartę do 26 roku życia,
 • wielowalutowa karta z możliwością uniknięcia opłat za przewalutowanie,
 • konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem 2,0%,
 • możliwość zyskania premii 100 zł.
WADY
 • opłata 0,20 zł za każdy SMS Kod do potwierdzania transakcji,
 • brak możliwości otwarcia konta bez konieczności wizyty w placówce banku,
 • brak funkcji przelewów natychmiastowych.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
2 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Suchy 10 Styczeń 2021 22:24
  1.8
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe bonusy
  50

  Jestem od tygodnia byłym klientem banku Pekao. Od 2 lat miałem u nich konto. Bonusy i opłaty jak wszędzie takie same. Swoją kartę debetową podpiąłem pod wszystkie aplikacje ,typu Uber, Bolt, Panek, Inoggy go, Skycash, Lime. I w momencie użytkowania takich aplikacji Bank po ponad roku użytkowania ich oznajmia, że aplikację wysyłają błędny kod CVV karty i przez rok przyjmowało zlecenia, a od nowego roku nie chce. Zaktualizowałem kod w aplikacjach nadal nie było możliwe użytkowanie ich, i brak MOŻLIWOŚCI SPŁATY DŁUGU DLA FIRMY PANEK. Dług wynosił 10 zł na koncie miałem jeszcze ponad 200.
  Infolinia zamiast cokolwiek pomyśleć zwalała winę że to nie nasz problem to te aplikacje 😀 (podejście dzieci). Po aktualizacjach kodu (wielokrotnie robionych i sprawdzanych) i poinformowaniu iż brat wynajął ten sam samochód zapłacił za wynajem i nie miał z tym problemu oraz że PANEK oświadczył mi że w dniu dzisiejszym jestem jedynym przypadkiem takim zadzwoniłem jeszcze raz.
  Infolinia powiedziała, że mnie rozumieją, ale nie umieją tego naprawić i że przekażą to głównym technikom oni tym się zajmą i za PÓŁGODZINY oddzwonią. Po półtorej godzinie zadzwoniłem ja sam bo nikt nie odzywał się okazało się, że nie można sprawdzić kto przyjmował takie zlecenie i wygląda jakby nawet nikt takiego zlecenia nikt nie zrobił w mojej sprawie tak powiedziano mi i skoro nikt nie zadzwonił to pewnie wyszła z pracy ta osoba. Po ostatniej rozmowie praktycznie uświadomiono mnie, że oni prawdopodobnie NIC Z TYM NIE ZROBIĄ zwalając winę na aplikacje z których korzystam. Użyłem karty brata … działa. Jeśli chcecie konto bez opłat polecam. Jeśli chcecie robić coś przez internet, serwis jest pko24 ma swoje zacięcia często jest informacja ” w tych dniach nie będzie działał bo np. coś tam ” o podpięciu karty debetowej nie wspomnę. Pekao samo uświadomiło mnie w ostatniej rozmowie że oni mogą coś po próbować naprawić ale prawdopodobnie NIE NAPRAWIĄ PROBLEMU ja następnego dnia uświadomiłem ich że REZYGNUJE z konta, obecnie żadnych problemów w drugim banku nie mam kod CVV działa poprawnie, Pani która przyjmowała moje wypowiedzenie konta sama praktycznie nie dowierzała w możliwości infolinii swojej firmy, lecz ja już nie zamierzałem zmieniać zdania.

  + ZALETY: -mało opłat -serwis pko24 łatwy w obsłudze
  - WADY: - obsługa kodu CVV -nie wykwalifikowany personel infolinii - brak chęci pomocy/naprawy problemów - bardzo częste dni "strona pko24 w dniach ... będzie nieaktywna bo..." -infolinia zamiast pomóc po udowodnieniu winy w ich obsłudze identyfikacji kodu CVV dalej zwala winę na inne firmy
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Wint3x 30 Marzec 2020 18:36
  4.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe bonusy
  100

  Witam jestem dobrze przekonany co do konta. Aplikacja i strona internetowa działa poprawnie, szybko i sprawnie. Całość jak i efekt wizualny jest przyciągający, prosty i łatwy w użyciu i funkcjonowaniu.

  + ZALETY: przede wszystkim łatwość w obsłudze
  - WADY: aktualnie brak może jedynie brak możliwości czatu on-line bezpośrednio z bankiem
  Pomocne(5) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0