Konto Przekorzystne dla Młodych

Sprawdź
+ 150 zł premii
37 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2020.11.01

Czy Konto Przekorzystne do 26 lat opłaca się osobom młodym? Promocja 150 zł na start dla nowych klientów? Do tego brak opłat za niemal wszystko?  Zbyt piękne by było prawdziwe? Jakie są “haczyki” i ukryte opłaty w tej ofercie? Nasza analiza tabeli opłat i opinie klientów.

Wybór odpowiedniego konta bankowego jest szalenie istotny – obecnie niemal wszyscy posiadają własny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, na którym gromadzą pieniądze i którym operują, wydając, płacąc, wybierając, dokonując przelewów, i tak dalej. Banki – chcąc przyciągnąć kolejnych klientów właśnie do siebie – stale unowocześniają ofertę, czyniąc ją jeszcze bardziej interesującą. Czy nowe konto Przekorzystne Pekao rzeczywiście niesie ze sobą tyle korzyści?

Tabela podstawowych opłat

Konto Przekorzystne to oferta Banku Pekao, przeznaczona dla wszystkich – na największe ulgi mogą jednak liczyć młodzi klienci, których z pewnością spora liczba będzie zainteresowana nowym, podstawowym rachunkiem. Konto jest łatwe do założenia – wystarczy wypełnić specjalny wniosek internetowy, albo udać się do stacjonarnej placówki banku i założyć konto osobiście. Recenzję nowej propozycji Banku Pekao warto zacząć od tego, co najważniejsze – podstawowych opłat.

Skrócona tabela najważniejszych opłat i prowizji Konta Przekorzystnego dla Młodych wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Bank Pekao SA
Nazwa
Konto Przekorzystne
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
wiek poniżej 26 lat LUB miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
do 26 lat karta bezwarunkowo darmowa
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
Wiek poniżej 26 lat:
0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce

Wiek od 26 lat:
0 zł - Pekao SA
0 zł - wszystkie bankomaty za granicą (warunek: miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay)
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
konto oszczędnościowe z oprocentowaniem do 3% na 180 dni (do maks 30000 zł)
Konto walutowe
EUR, USD, GBP, CHF

Jak widać osoby Młode (do 26 lat) będą zwolnione z większości podstawowych opłat

Po 26 roku życia, w najgorszym przypadku klient straci miesięcznie 6 zł na prowadzenie konta oraz 3 złote na obsługę karty płatniczej. Pod pewnymi warunkami można jednak uzyskać zwolnienie z tych opłat.

Do tego dochodzą koszty wypłat z bankomatów zagranicznych i krajowych spoza sieci Pekao (2%, czyli minimum 5 złotych), ponieważ sama wypłata z bankomatów Banku Pekao jest zawsze darmowa. Nawet jednak i te koszty mogą ulec unieważnieniu – w jaki sposób?

Jak uniknąć opłat?

Bank nie postawił przed swoimi klientami zbyt ciężkich warunków, powodujących zwolnienie ze wszelkich opłat. Dosyć łatwo więc sprawić, żeby całe konto było darmowe!

Przede wszystkim warto sobie uświadomić, że klienci do 26 roku życia w ogóle nie ponoszą żadnych dodatkowych opłat – jest to więc idealne konto nawet dla studentów.

Po 26 roku życia możemy zaś nic nie zapłacić za obsługę konta, gdy zasilimy je kwotą minimum 500 złotych miesięcznie oraz dokonamy co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą, albo przez Peopay (liczy się to na kolejny miesiąc). Brak opłaty za użytkowanie karty jest możliwy pod takimi samymi warunkami jak przy obsłudze konta – a ta bezpłatność przenosi się wówczas automatycznie również na dokonywanie wypłat z bankomatów krajowych innych banków (choć można to zrobić bez prowizji jedynie dwukrotnie) i bankomatów zagranicznych. Przelewy zawsze są zaś darmowe (jednak musimy pamiętać o opłatach za SMS kod niezbędny do realizacji przelewu w wysokości 0,2 zł).

Konto Przekorzystne dla dwojga jako konto wspólne

Wiele osób pozostających w związku małżeńskim posiada jedno, wspólne konto bankowe, które pragną w związku z tym obsługiwać we dwoje. Konto Przekorzystne oferuje taką możliwość. Umowę podpisuje wówczas dwoje współposiadaczy. Należy jednak mieć na uwadze, że bank zastrzega sobie, iż nie przyjmuje odpowiedzialności za postępowanie żadnego z posiadaczy konta, ani pełnomocników, których można jeszcze do tego dodać. Jeśli zaś jedna ze stron wyda inną dyspozycję niż strona druga, nie podejmowane jest żadne działanie do czasu, aż obie strony ustalą jedną wersję postępowania.

Bankowość internetowa i mobilna

Nie wyobrażamy sobie współcześnie życia bez internetu – pozwala na dużą swobodę działania, kontaktowania się w każdej sprawie w każdym miejscu gdzie tylko jest zasięg i w ten sposób załatwiania wielu spraw. Oferta, która nie zawierałaby dostępnej bankowości internetowej i mobilnej wręcz nie miałaby w tej chwili racji bytu – zwłaszcza, gdy jest kierowana również do ludzi młodych. W ramach Konta Przekorzystnego każdy klient otrzymuje dostęp do bankowości internetowej i mobilnej, a w tym do otwierania i zrywania lokat, doładowywania telefonów czy sprawdzania historii.

KwotaOprocentowanie w skali roku przez 4 miesiące
do 20 000 zł 1,5%

Promocje i bonusy

Żeby oferta była jeszcze bardziej nęcąca dla nowych klientów, Bank Pekao oferuje im różne promocje i bonusy – a z czasem pewnie będą pojawiać się kolejne.

Promocje 150 zł

pekao promocja 100 złZakładając konto w Pekao jako nowy klient mamy także możliwość zyskania 150 zł w dwóch promocjach (100 zł + 50 zł).

Pierwsza nagroda 100 zł jest przyznawana za otwarcie online Konta Przekorzystnego wraz z kartą debetową oraz dokonanie wpływu min. 500 zł na to konto i zrealizowanie min. 1 płatności kartą lub aplikacją PeoPay. Spełnienie tych warunków jednocześnie zwalnia nas z opłat za konto.

Jak zdobyć 100 zł za otwarcie konta w Pekao?

 • do 31 grudnia  poprzez stronę promocji otwórz online Konto Przekorzystne wraz z kartą debetową,
 • w  kolejnych czterech miesiącach po miesiącu zawarcia umowy zapewnij jednorazowy wpływ min. 500 zł przelewem z zewnątrz, dokonaj min. 1 transakcji kartą oraz min. 1 raz zaloguj się do aplikacji mobilnej Peopay.

Dodatkowe 50 zł w bonach

Oprócz premii w gotówce klient, który otworzy konto osobiste, może również otrzymać 3400 pkt w programie lojalnościowym Bezcenne Chwile.

W tym celu musi, poprzez bankowość internetową albo platformę Bezcenne Chwile, zarejestrować w nim wydaną do rachunku kartę Mastercard. Ponadto musi w ciągu 30 dni wykonać jedną płatność kartą lub zbliżeniowo przez aplikację PeoPay.

Warunki obu promocji zostały szczegółowo przeanalizowane tutaj.

Loteria kartowa

Częste płacenie kartą debetową Pekao może opłacić się bardziej. Umożliwi bowiem wzięcie udziału w loterii, w której nagrodami są: elektryczne BMW i3 o wartości 169 000 zł oraz 3220 e-kart podarunkowych Allegro o wartości 50 zł każda.

Każda płatność kartą debetową to dwa losy. Transakcje kartami kredytowymi oznaczają cztery losy. Im więcej operacji zrealizowanych do 1 stycznia 2021, tym więcej szans na wygraną.

Dodatkowe 100 losów otrzymuje się za zarejestrowanie instrumentu płatniczego w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Można to zrobić w e-bankowości lub na stronie bezcennechwile.pl.

Ważne! Udział w loterii wymaga jednorazowego zgłoszenia na stronie na stronie pekaoloteria.pl.

Czy warto?

Konto Przekorzystne dla młodych to jedna z najlepszych opcji na rynku dla osób przed 26. rokiem życia.

Nie dość, że jest ono całkowicie darmowe (tak jak karta i bankomaty na całym świecie), to jeszcze można je otworzyć w pełni online i zgarnąć do 100 zł premii.

Wygodę zarządzania nim zapewnia bardzo funkcjonalna aplikacja PeoPay.

Konto Przekorzystne

Kumulacja promocji

+ 150 zł premii
37 dni do końca promocji

 

8 Ocena Łączna
2 opinie
Konto Przekorzystne

9Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9.5
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe bonusy
9
7.3Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6
Bankowość internetowa i mobilna
8.5
Dodatkowe bonusy
7.5
ZALETY
 • brak opłąt za prowadzenie i kartę do 26 roku życia,
 • wielowalutowa karta z możliwością uniknięcia opłat za przewalutowanie,
 • konto oszczędnościowe z wysokim oprocentowaniem 2,0%,
 • możliwość zyskania premii 100 zł.
WADY
 • opłata 0,20 zł za każdy SMS Kod do potwierdzania transakcji,
 • brak możliwości otwarcia konta bez konieczności wizyty w placówce banku,
 • brak funkcji przelewów natychmiastowych.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  Wint3x 30 Marzec 2020 18:36
  4.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe bonusy
  100

  Witam jestem dobrze przekonany co do konta. Aplikacja i strona internetowa działa poprawnie, szybko i sprawnie. Całość jak i efekt wizualny jest przyciągający, prosty i łatwy w użyciu i funkcjonowaniu.

  + ZALETY: przede wszystkim łatwość w obsłudze
  - WADY: aktualnie brak może jedynie brak możliwości czatu on-line bezpośrednio z bankiem
  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0