Kantor Walutowy

Dodaj do porównywarki

Czy kantor walutowy Alior Bank to najlepsze rozwiązanie dla osób chcących bezpiecznie, szybko i bez kosztów wymieniać obce waluty online przez internet? Czy reklamy nie kłamią? Zobacz naszą recenzję i opinie użytkowników.

Osoby, którym w szczególny sposób zależy na dostępie do konta walutowego wraz z możliwością wymiany walut będą zdecydowanie zadowolone z rozwiązania oferowanego przez Kantor Walutowy Alior Bank. Czy jednak w tym idealnym świecie nie kryją się pewne niespodzianki i haczki?

Przyjrzyjmy się bliżej temu, co oferuje Kantor Walutowy Alior Banku.

Kantor Walutowy czy Konto Walutowe?

Kantor Walutowy Alior Banku łączy w sobie z jednej strony konto walutowe, a z drugiej – możliwość korzystania z wygodnych rozwiązań związanych z wymianą walut w świecie wirtualnym. Będzie to dobre miejsce dla wszystkich, którzy chcą bez wychodzenia z domu zarządzać wymianą walut na swoim koncie.

Kantor Walutowy Aliora sprawdzi się również w przypadku osób, które płacą kredyty w obcej walucie bądź często podróżują poza granice kraju i chcą dysponować tam gotówką bez dodatkowych opłat.

Jakie waluty są dostępne w kantorze?

Kantor Walutowy Alior Banku obsługuje aż trzynaście różnych walut, które dostępne są w sprzedaży oraz kupnie, a także w transakcjach krzyżowych bez udziału złotówek. Obsługiwane waluty to RUB, NOK, CZK, AUD, HUF, JPY, CAD, GBP, SEK, EUR, CHF, DDK, USD.

Spread kantora walutowego

Spread jest jednym z najniższych na rynku i wynosi jedynie 0,6%. Nie ma wymogu posiadania konta osobistego w złotówkach.

powrót do menu ↑

Opłaty

Kantor Walutowy Alior Bank opłaty ma stosunkowo niskie.

Nie ponosi się żadnej opłaty zarówno za otwarcie, jak i prowadzenie rachunku w tej ofercie.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa
Kantor Walutowy
Waluty
EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RUB, SEK
Szacunkowy spread
0,7%
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
0 zł lub 5 zł
Przelew walutowy zagraniczny SWIFT
0 zł lub 30 zł
Koszt przyjęcia przelewu walutowego
0 zł
Rodzaje kart płatniczych
MasterCard Debit do kont w EUR, USD i GBP
Wydanie karty
Użytkowanie karty
0 zł lub 15 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie 1 transakcji kartą w ciągu 6-miesięcy
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - pierwsza wypłąta w miesiącu
9 zł - kolejne wypłaty w miesiącu
Konto oszczędnościowe
Plusy
 • Bardzo korzystne kursy wymiany walut (spread ok. 0,7%)
 • Darmowe przelewy, również zagraniczne
 • Darmowe wypłaty euro, funtów, dolarów w oddziałach Alior Banku

Przelewy

Zdecydowaną zaletą jest brak opłaty za przelew przychodzący, czyli odbiór przelewu walutowego; opłata w wysokości 80 zł pojawi się jednak, jeśli na rachunek wpłyną środki z zagranicznej renty czy emerytury.

Za przelewy krajowe w złotówkach nie płaci się wcale. Opłata za przelewy krajowe w walucie również wyniesie 0 zł, jeśli wybieramy opcję kosztów ponoszonych przez odbiorcę albo dzielonych, a transakcja mieści się w ramach Licznika. W przeciwnym razie należy zapłacić 30 zł za przelew; jeśli zaś przelew walutowy w kraju będzie realizowane z kosztem ponoszonym przez nadawcę, opłata wyniesie 100 zł.

Przelewy europejskie SEPA są bezpłatne w ramach Licznika, a powyżej niego płatne 5 zł. Przy przelewach zagranicznych nie zapłacimy nic, jeśli kwota mieści się w Liczniku. W przeciwnym razie opłata za przelew to 30 zł dla kosztów dzielonych bądź odbiorcy i 100 zł w przypadku kosztów ponoszonych przez nadawcę.

powrót do menu ↑

Jak działa Licznik?

Licznik sumuje środki, które zostały kupione przez klienta w Kantorze Alior Banku (nie liczy środków wpłaconych czy przesłanych z innych źródeł), osobno dla każdej z walut – w ramach licznika większość przelewów jest bezpłatna.

Znając wartość licznika znamy kwotę jaką można za darmo wysłać z Kantoru, gdyż zależy ona wyłącznie od transakcji wymiany zawartych przez klienta w Ramach Kantora Alior Banku. Bank nie wprowadza żadnych ograniczeń, co do liczby darmowych przelewów oraz ich kwoty.

Poniżej przykład działania:

Jeśli kupisz w kantorze za złotówki 200 EUR i wpłacisz w oddziale 20 EUR, Twój licznik dla euro będzie równy 200 jednostek.

Wpłata i wypłata gotówki (waluty) w oddziale

Dzięki usłudze Alior Kantor, w wybranych oddziałach Alior Banku, możemy dokonać wypłaty gotówki w walucie  za darmo. Możemy także zasilić walutą swój rachunek. Zarówno wpłaty jak i wypłaty gotówki można dokonać w walutach PLN, GBP, EUR i USD.

Wypłaty waluty GBP, EURO, USD w niskich kwotach są realizowane ”od ręki”, w przypadku większych kwot konieczne jest wcześniejsze awizowanie odbioru gotówki:

 • wypłata w oddziale Alior Bank – konieczność awizowania wypłat w kwotach wyższych niż 25 000 PLN lub 3 000 EUR lub 2 000 USD/GBP
 • wypłata gotówki w placówce partnerskiej Alior Bank, możliwa jest tylko w PLN do wysokości ustalonej wcześniej z placówką
powrót do menu ↑

Karta i opłaty

Do konta w EUR, GBP i USD można wyrobić kartę debetową walutową MasterCard. Zamówienie karty debetowej do rachunku w Kantorze Walutowym jest możliwe w serwisie transakcyjnym.

Opłaty za kartę nie są wysokie. Jej wydanie jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty w kraju realizowane tylko w złotówkach.

15 zł jednorazowej opłaty będziemy musieli uiścić, jeśli z karty nie skorzystamy choć raz w ciągu 6 miesięcy. Jeśli będziemy z niej korzystać pozostanie ona w pełni darmowa.

Zagranicą pierwszą wypłatę dostaniemy gratis, a za każdą kolejną zapłacimy 9 zł.

Oprocentowanie

Niestety, rachunek nie jest oprocentowany. Co więcej, nie istnieje również możliwość wykupienia do Kantoru Walutowego Alior Banku żadnego konta oszczędnościowego czy lokaty walutowej.

Dodatkowe funkcjonalności

Najważniejszą funkcjonalnością jest dostęp do wirtualnego kantoru wymiany walut, który w korzystnych warunkach pozwala na wymienianie posiadanej waluty. Co więcej, można w jego ramach korzystać ze zleceń przelewów na określonych warunkach. System dostępny jest również w aplikacji na telefon.

Opinie końcowe –  zalety i wady kantora walutowego Alior bank


ZALETY:

 • bardzo korzystne kursy wymiany walut – spread jeden z najniższych na rynku;
 • 0 zł za prowadzenie kont walutowych;
 • 0 zł karty walutowe w EUR, USD i GBP;
 • 0 zł za wypłaty EUR, USD i GBP w wybranych oddziałach Alior Banku;
 • 0 zł za przelewy wymienionych w Kantorze środków na dowolny rachunek;
 • bezpieczeństwo – wymieniamy na rachunkach w kantorze w ramach banku, którego środki są gwarantowane przez BFG ;

WADY:

 • karta walutowa musi zostać użyta w ciągu 6-miesięcy, by była darmowa;
 • rachunki walutowe w ramach kantora są nieoprocentowane, nie ma też możliwości zakładania lokat walutowych


Kantor walutowy Alior Bank to bardzo ciekawe połączenie zalet kantora internetowego (korzystne kursy walut, duża liczba walut i dostęp do kantoru online) z zaletami banku (szybkie przelewy między rachunkami, wypłata waluty USD, GBP, EUR w oddziale, bezpieczeństwo środków gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny).

Duża liczba walut i dostęp online do kantoru, znacznie ułatwia wymianę walut w prosty sposób, bez konieczności wychodzenia z domu, a także 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Bardzo korzystne kursy walut sprawiają, że wymieniając tutaj dolary, euro czy funty można sporo zaoszczędzić na różnicach kursowych.

Do tego dochodzą zalety darmowego konta walutowego: 0 zł za prowadzenie, karty walutowe, przelewy w ramach licznika, wypłaty i wpłaty waluty w oddziałach Alior Banku.

Wspomnieć należy także o możliwości rejestracji i otwarcia kantoru i rachunków przez internet, bez  konieczności udawania się do oddziału banku. Przydatne jest też, 10 darmowych komunikatów SMS w każdym miesiącu, które informują np. o dotarciu przelewów cyklicznych czy walutowych.

Pochwała należy się także, intuicyjnemu panelowi klienta – prostemu nawet dla osób, które nie są klientami banku, a także bezpłatnej aplikacji mobilnej na smartfony z systemem Android oraz iOS

Co do minusów – praktycznie ich nie ma.  Można się lekko “przyczepić” do wymagającego procesu weryfikacji – jako że jest to kantor walutowy, a nie tylko rachunek, trzeba przejść więcej formalności podczas wypełniania wniosku. Konta walutowe w ramach Alior Kantor niestety nie są oprocentowane. Brak też rachunków oszczędnościowych – wszelkie rachunki trzeba otworzyć dodatkowo, bez dostępu do kantoru, przy swoim koncie osobistym.

Podsumowując, Kantor Walutowy Alior Bank można polecić każdej osobie, która chce bardzo tanio, szybko i bezpiecznie wymienić wymienić walutę np. w celu wyjazdu za granicę czy spłaty kredytu walutowego.

Opinie użytkowników Kantora Walutowego Alior Banku

Tradycyjnie prosimy użytkowników o opinie – Alior Kantor Walutowy polecacie innym czy nie? Jak to wszystko wychodzi “w praniu”? Może natknęliście, się na jakieś ukryte opłaty i haczyki, których jeszcze nie zauważyliśmy? Jeśli tak prosimy o Wasze oceny, recenzje, analizy, spostrzeżenia, opinie czy warto zarejestrować się w Kantorze Walutowym Alior Banku?

7.5 Ocena Łączna
18 opinie
Kantor Walutowy Alior Bank

9.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9.5
Kursy walut, spread
10
6.5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
7
Kursy walut
6.1
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze

67 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Herek 17 Wrzesień 2020 13:50

  Czy to możliwe że wysłałem 200 euro do Polski na konto walutowe w alior i słyszę ze gdy chce wypłacić to kurs wymiany stoi 4,18? Dlaczego tak mało

  • Odpowiedz
   Ister 18 Wrzesień 2020 08:00

   Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli mówiąc, że “słyszysz, że gdy chcesz wypłacić to kurs wymiany stoi…”
   Jeśli przelałeś na konto w Kantorze Walutowym Alior euro a chcesz wypłacić złotówki, to najpierw samodzielnie (w portalu lub aplikacji) dokonaj wymiany. Wówczas będziesz dokładnie znał kurs w chwili wymiany. Na tą chwilę kurs kupna jest powyżej 4,43 i jest zdecydowanie najwyższy spośród kursów z ostatnich 30 dni. W ciągu ostatniego roku tylko raz kurs kupna spadł poniżej 4,20, ale było to w Sylwestra i wynikało z wprowadzenia abstrakcyjnego dużego spreadu ze względu na dzień wolny (i zapewne coś, co wpływało na dużą niestabilność złotówki lub euro w tym momencie). Spread w tamtym momencie wynosił ponad 30 gr i tylko raz w ciągu roku był większy (40 gr w okolicach pojawienia się pierwszego przypadku COVID-19 w Polsce)
   Ogólnie, handel FOREX na prze EUR/PLN (jak i większości par walutowych, szczególnie obejmujących PLN) jest zawieszany w weekendy i dni wolne od pracy. Jeśli w tym czasie występują wydarzenia destabilizujące sytuację jednej z walut w parze (lub obu), na okres zawieszenia handlu spready rosną znacząco (nawet bez tego rosną). Dlatego najlepiej unikać wymiany walut w weekendy i inne dni wolne.
   Natomiast tak drastyczna różnica między rynkiem a kursem, jak podałeś się po prostu nie zdarza. Albo trafiłeś na kogoś niekompetentnego (kto np. sprawdził kurs innej waluty), albo przy wypłatach gotówkowych w oddziale Aliora połączonych z przewalutowaniem obowiązują inne kursy (nie sądzę), albo konsultant nie zrozumiał, że mowa o kantorze (kantor używa infolinii banku i tam niestety nie zawsze zauważają o jakiej usłudze jest mowa, zwłaszcza jeśli się tego nie podkreśli) i podał Ci kurs przeliczenia (być może z uwzględnieniem bankowej opłaty za przewalutowanie), jaki zadziałałby standardowo dla wypłaty z konta bankowego Alior (nie wiem, czy taki jest, strzelam). Wreszcie możliwe, że masz konto walutowe w banku Alior, a nie kantor Alior Banku, który jest osobną usługą (z osobnymi rachunkami do obsługi). Jeśli ma miejsce ten ostatni przypadek, to pytanie zadałeś w niewłaściwym wątku.
   Pozdrawiam

 2. Odpowiedz
  Magda 11 Wrzesień 2020 14:54

  Witam 🙂
  Dobiero założyłam konto i mam pytanie odnośnie używania karty wielowalutowej czy ponoszę koszty za płacenie nią w różnych sklepach?

  • Odpowiedz
   Ister 11 Wrzesień 2020 17:14

   Używanie karty w sklepach, w tym sklepach internetowych jest bezpłatne. Oczywiście najlepiej mieć środki w walucie płatności, inaczej zostaną pobrane środki z konta EUR i automatycznie przewalutowane po bieżącym kursie bez dodatkowych kosztów (czyli gdybyś sama przewalutowała 10 sekund przed transakcją z EUR na docelową walutę, efekt będzie ten sam, ale ponieważ pójdą euro a nie złotówki to zazwyczaj Ci się to nie opłaca bo w efekcie masz podwójne przewalutowanie).
   Jeśli nie masz środków na koncie w walucie sklepu ani w euro, to płatność się nie powiedzie.

 3. Odpowiedz
  Ister 10 Sierpień 2020 15:24
  4.75
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  90

  Korzystam z Kantoru Alior Bank, w szczególności z karty od ładnych paru lat. Korzystałem też z kilku innych serwisów, zarówno społecznościowych (Walutomat), prowadzonych przez stacjonarne kantory (tu nazwy nie pomnę, miało to miejsce parę lat temu) jak i analogiczne usługi prowadzone przez banki (mBank). Na tym tle kantor Aliora wypada po prostu przyzwoicie.

  Koncepcja jest taka, że nie zakładamy pełnowartościowego rachunku bankowego, a jedynie bardzo ograniczone funkcjonalnie konto użytkownika, do którego możemy podpiąć uproszczone rachunki bankowe (po jednym dla każdej wybranej waluty plus jedno w PLN), z funkcją wymiany walut po dość korzystnym kursie (porównywalnym z kursami w innych kantorach on-line bez promocji, często lepszym), podstawowymi usługami (przelewy) oraz wielowalutową kartą debetową (gdy zaczynałem korzystać z kantoru, do każdej waluty wymagana była osobna karta).

  Serwis transakcyjny, w którym dokonujemy operacji jest dość przejrzysty i łatwy w obsłudze (o aplikacji mobilnej się nie wypowiem, bo nie testowałem). Wymiany są błyskawiczne. Opłaty dla podstawowych operacji praktycznie nie istnieją (pod warunkiem spełnienia określonych warunków, ich spełnienie przy standardowym korzystaniu nie powinno stanowić problemu), dla innych operacji są normalne. Spready są rozsądne, do tego stopnia, że praktycznie nie korzystam obecnie z innych serwisów wymiany walut.

  Ogromną zaletą jest karta – po pierwsze jest bezpłatna, pod warunkiem wykonania jednej operacji przez pierwsze pół roku od jej wydania. Nie powinno to stanowić problemu, kartę zamawiamy dopiero gdy wiemy, że będzie nam potrzebna. Płaciłem tą kartą w wielu różnych krajach (wszystkie w Europie), a także online (przynajmniej w 3 różnych walutach) i problem występował tylko sporadycznie (największy problem miałem ze szwajcarskimi stronami, gdzie często nie są obsługiwane karty debetowe). Czasem trzeba jedynie pilnować, bo np. karta zostaje rozpoznana jako polska lub w EUR, więc musimy wybrać właściwą walutę na terminalu.

  Największym problemem jest obsługa klienta, która niestety czasami kuleje. Alior traktuje usługę trochę po macoszemu. Obsługę prowadzi normalna infolinia banku, w efekcie czego często konsultanci nie wiedzą jak niektóre rzeczy działają. Najlepszym przykładem może być lektura wpisów innych komentarzy tutaj. Jeśli jednak ktoś umie doczytać informacje z TOiP, to nie powinno z tym być problemu.

  Ogólnie – zdecydowanie polecam, choć oczywiście przy korzystaniu należy zachować podstawową ostrożność.

  + ZALETY: - wygoda użytkowania - rozsądne spready - brak opłat za podstawowe funkcje - wygodna karta wielowalutowa (w praktyce bezpłatna)
  - WADY: - kulejąca obsługa klienta - czasem niejasne zasady - wykrywanie niewłaściwej waluty karty mogące czasem prowadzić do błędnego księgowania i dodatkowych kosztów (do wyeliminowania, jeśli uważa się przy płaceniu)
  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  avid 10 Sierpień 2020 10:51

  Witam, proszę o pomoc. Założyłem konto walutowe Alior Bank i wysłałem na próbę 40 $ z konta revolut. Po dwóch dniach patrzę a mi przyszło nie 40 a 35$. Z jakiego tytułu pobrane te koszty?

  • Odpowiedz
   Maciek 19 Sierpień 2020 10:01

   Witam,
   miałem podobną sytuację
   Z revolut przelałem 60 usd do kantoru alior banku, oczywiści na rachunek w USD. Doszło 56,05 USD

   Dodam że wcześniej kilka razy przelewałem dolary, dokładnie między tymi samymi rachunkami i przychodziło dokładnie tyle ile wysłałem.

   Alior twierdzi że nic nie pobrali, Revolut też! To gdzie są moje pieniądze?! prawdopodobnie bank pośredniczący, ale kto, za co, ile (czy to stała opłata, czy procent) i dlaczego?

   Najgorsze że teraz nie będę wiedział czy mogę wysłać przelew z Revoluta tak żebym doszło tyle ile wysłałem

   Chyba lepie wymieniać w aliorze ten grosz drożej i mieć spokój

   • Odpowiedz
    Ister 24 Sierpień 2020 11:16

    Powtórzę się – nie wiem jak działa Revolut. Natomiast jest to niezależny bank, więc nie ma z jego perspektywy takiego elementu, jak bank pośredniczący. Winy doszukiwałbym się raczej po stronie Revolut. Może warto złożyć u nich reklamację i spróbować prześledzić co dokładnie dzieje się z pieniędzmi (powinni wskazać do jakiego banku i jaką kwotę przekazali). Ja na pewno bym tak tematu nie zostawił.

  • Odpowiedz
   Avid 11 Sierpień 2020 17:58

   W Revolut nie pobrało żadnej prowizji. Pisałem do Alior i oni twierdzą, że w orzy przelewach Swift prowizję mógł pobrać bank pośredni. W takim razie mam pytanie jak lepiej zasilacz konto? Czy wysyłać w złotówkach i w samym Alior Banku wymieniać na początek walutę którą potrzebuje?

   • Odpowiedz
    Ister 14 Sierpień 2020 13:00

    Cóż, niestety nie wiem, jak działa Revolut. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że kiedy przelewam kasę między dwoma bankami (w tym używając kantoru Alior), albo opłata jest widoczna po stronie banku, z którego płacę, albo tego, w którym odbieram (teoretycznie może być też po obu stronach, ale jeszcze się z taką sytuacją nie zetknąłem). Oczywiście o ile opłata w ogóle występuje.

    Bez obejrzenia historii obu kont nie da się niestety jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.

  • Odpowiedz
   Ister 10 Sierpień 2020 13:51

   Z tego co piszesz wynika, że opłatę pobrał Revolut. Nie znam zasad tej usługi, a szybkie przejrzenie strony nie pozwoliło mi znaleźć tak oczywistego dokumentu, jak taryfa opłat i prowizji.

   Wejdź na swoje konto Revolut i sprawdź tam, jakie masz naliczone opłaty. Może zamiast zrealizować przelew w USD, dokonałeś go w innej walucie (np. EUR) i doszło podwójne przewalutowanie? Może masz jakiś limit bezpłatnych przelewów? Może wybrałeś jakąś dziwną opcję walutową? Może…

   Sam kiedyś nie zorientowałem się, że wysyłając ze szwajcarskiego banku z walutą rachunku CHF na polskie konto w Kantorze Alior z walutą CHF, domyślnie w przelewie ustawiła się waluta przelewu EUR z opłatą 5 EUR (przeliczone na CHF). W efekcie kopnęło mnie nie dość, że na 5 EUR opłaty, to jeszcze przewalutowanie CHF -> EUR w Szwajcarskim banku i EUR -> CHF w Aliorze.

   Sprawdź dokładnie, jak zleciłeś przelew oraz czy w historii nie masz jakichś opłat. Powinno się wszystko wyjaśnić.

   Pozdrawiam

 5. Odpowiedz
  Marta 23 Lipiec 2020 12:06

  Witam, moj maz obcokrajowiec (Europejczyk) chcialby zalozyc konto internetowe, walutowe w Alior Bank, jakie dokumenty sa potrzebne? Dziekuje

 6. Odpowiedz
  franek 19 Czerwiec 2020 21:56
  5
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  100

  Uwaga .Jezeli chcecie przelac zlotowki to przlewajcie na konto z lotowkach w przeciwnym razie bobierze prowizje za przewalutowanie.

  Pomocne(13) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  magdalena 14 Czerwiec 2020 11:15

  a jesli chialabym zaplacic np na aliexpress, bezposrednio kartą, nie przelewem, to jak to wyglada?

  • Odpowiedz
   Ister 15 Czerwiec 2020 12:12

   Jeśli płacisz kartą, to nigdy nie jest to związane z żadnymi opłatami. Działa jak każda inna karta (debetowa z obsługą 3D security – co czasem sprawia problemy, np. sporo sklepów w Szwajcarii nie obsługuje albo 3D, albo kart debetowych).

   Dwie rzeczy musisz wiedzieć.
   – Jeśli nie będziesz miała środków w walucie w której płacisz, to karta automatycznie spróbuje przewalutować na EUR i zapłacić. Dopiero jeśli nie będzie środków na EUR to płatność nie przejdzie. Jest to istotne o tyle, że można się zdziwić, jeśli się nie ma środków np. w USD i nagle Ci “zje” EUR.
   – Niektóre rozwiązania płatnicze mogą rozpoznawać Twoją kartę jako kartę w EUR (a potencjalnie też jako polską i przez to z preferowaną walutą PLN, choć się jeszcze z czymś takim nie spotkałem). Problem polega na tym, że terminale w UE (a także krajach takich, jak Szwajcaria czy Norwegia) pozwalają na wybór waluty – i najczęściej sugerują przewalutowanie na EUR nawet jeśli oryginalna płatność nie jest w EUR. O ile masz środki, upewnij się, że wybierasz na terminalu właściwą walutę. Natomiast na tym forum pojawiły się sygnały, że w niektórych krajach (mowa była chyba o Turcji), przy płatności nie było takiego wyboru. Czasem też sprzedawca wybiera za nas i wtedy może nie pomyśleć, że może to stanowić jakiś problem (oczywiście tak się nie powinno dziać, ale wszyscy wiemy jak to działa). W takim wypadku kurs przeliczenia na EUR najczęściej jest mniej korzystny niż oferowany przez Kantor Alior. Poza tym, jeśli nie masz środków na koncie EUR, płatność nie przejdzie.

   W przypadku płatności kartą nie ma znaczenia, skąd pochodzą środki. Za płatność nie masz dodatkowych opłat. Jeśli środki kupowałaś w Kantorze Aliora, to licznik zwiększyłaś do wykorzystania w przyszłości.

 8. Odpowiedz
  Olka 1 Czerwiec 2020 11:42
  3.5
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  50

  Witam, jestem poczatkujaca w tej dziedzinie, prosze wybaczyc malo zaawansowane pytania. Czy ktos moze mi powiedziec, czy:
  1) zakladajac konto walutowe w alior musze okreslic walute np eur?
  2) czy zeby bezstratnie przelewac PLN musze zalozyc do tego zwykle konto PLN (inaczej bank bedzie mi przeliczal pln i euro po swoim kursie)?
  3) czy moge miec konto walutowe np EUR i korzystac z internetowych kantorow ale nie korzystac z kantoru banku alior?
  Dziekuje!

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ister 1 Czerwiec 2020 23:17

   Dla odróżnienia będę używał słów konto w znaczeniu konta użytkownika (identyfikowany Twoim loginem) i rachunek jako określenie rachunku bankowego (identyfikowany IBAN).

   Zakładając konto w Kantorze AliorBank z automatu uzyskujesz rachunek w PLN. Nie pamiętam, czy walutę drugiego rachunku wybierasz, czy domyślnie jest to EUR. Mnie było potrzebne EUR, więc nie miało to dla mnie znaczenia. Poza tym parę rzeczy się od tego czasu zmieniło (wprowadzona została karta wielowalutowa).

   Przelewy PLN (oczywiście z rachunku PLN) są bezpłatne do wszystkich banków krajowych.

   Możesz mieć rachunek walutowy, nie używając go do transakcji w Kantorze Alior, ale np. zasilając go przelewami z innych kantorów walutowych, czy nawet wpłatami wynikającymi z zagranicznych zarobków.

   Obecnie wydawana karta wielowalutowa wymaga rachunku EUR. Jeśli panujesz używać karty, to ten rachunek po prostu musisz założyć, nawet jeśli nigdy nie użyjesz EUR i ten rachunek zawsze będzie pusty. Nie ma to znaczenia, wszystkie rachunki i tak są bezpłatne.

   Jeśli transakcje wymiany wykonujesz poza Kantorem Alior to jedynym negatywnym skutkiem jest brak nabijania licznika. Dla PLN nie ma to znaczenia, więc jeśli chcesz używać tego Kantoru tylko jako rachunków obrotowych, to nic to nie zmienia w kosztach. Ale jeśli planujesz wykonywać przelewy w walutach obcych, to warto policzyć co się bardziej opłaca. Przelewy na kwoty większe niż aktualny stan licznika są płatne

   Mam nadzieję, że odpowiedziałem na wszystkie Twoje pytania 🙂

 9. Odpowiedz
  Jakub 27 Maj 2020 11:02

  Zastanawiam się nad założeniem konta walutowego w Alior Banku i interesuje mnie czy bank pobiera prowizję za przelewy przychodzące krajowe w obcej walucie np. od kantorów internetowych? Czy jest tutaj ktoś kto korzysta z konta walutowego i wymienia walutę w kantorach internetowych i może nieco przybliżyć temat?

  • Odpowiedz
   Ister 27 Maj 2020 15:35

   Z TOiP:
   2.5. Polecenie przelewu walutowego lub europejskiego otrzymany z banku krajowego lub zagranicznego – 0 zł

   Wyjątkiem jest
   2.6. Polecenie przelewu krajowego, walutowego lub europejskiego z tytułu otrzymanej renty/emerytury zagranicznej – 80 zł

   Nie wiem też, jak faktycznie zadziała, jeśli zlecający przelew ustawi opcję kosztową BEN (teoretycznie na podstawie tego zapisu nadal powinno to być 0 zł)

   Z doświadczenia – otrzymywałem na ten rachunek przelewy przychodzące z dwóch różnych zagranicznych banków, w obu przypadkach środki przychodziły w pełnej kwocie (przelewane jako SHA). Nie testowałem z innych polskich banków, ale nie widzę powodu, dlaczego miałoby być inaczej. Natomiast sprawdź, czy nie ma kosztów po stronie kantoru walutowego, z którego korzystasz.

 10. Odpowiedz
  Stefa 14 Maj 2020 23:35
  4
  Wysokość opłat
  80
  Kursy walut
  80

  Korzystam z Kantoru Walutowego Alior Banku od ok. 2 miesięcy i do tej pory wszystko było bez zarzutów. Kilka razy zdarzało się, że przy próbie logowania nie dochodził SMS z kodem, ale po ponowieniu próby SMS przychodził i logowanie było pomyślne. Niestety od 10.05.2020 nie otrzymuję już żadnych SMS-ów z kodami umożliwiającymi zalogowanie. Po wykonaniu kilku prób otrzymałam natomiast SMS z informacją, że “kanał www” (jak to zwą) dla mojego konta został zablokowany. Na infolinii po długim oczekiwaniu na połączenie z konsultantem oraz skomplikowanej procedurze weryfikacji tożsamości (to akurat pozytywne) poinformowano mnie, że “kanał” ten został odblokowany. Natomiast nie potrafiono udzielić mi sensownej informacji, dlaczego nie dochodzą żadne SMSy z kodami. Zalecenia typu “proszę zresetować telefon, wyczyścić skrzynkę odbiorczą w celu zrobienia miejsca na przychodzące wiadomości (o dziwo na SMSa o zablokowaniu konta było dość miejsca w pamięci tel.!)” oczywiście nie przyniosły rezultatu. Zdaniem konsultantki w ich systemie wszystko wygląda prawidłowo i istnieją nawet potwierdzenia o otrzymaniu przeze mnie SMS-ów z kodami. Od tego dnia nie mam dostępu do własnego konta! Czy ktoś miał podobne doświadczenia? Jak rozwiązać ten problem? Zaznaczam, że mieszkam zagranicą i nie mam możliwości pójścia do filiali banku.

  Z góry dziękuję za pomoc!

  Pomocne(10) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ister 15 Maj 2020 14:04

   Jak dla mnie to jest sygnał ,że coś mogło przechwytywać wiadomości autoryzacyjne. To bardzo niebezpieczny sygnał i niestety możliwe jest, że Twój telefon padł ofiarą włamania. Pytanie, czy konsultant sprawdził, czy na prawidłowy numer wysyłane są wiadomości autoryzujące oraz czy kanał został odblokowany i po odblokowaniu działa, czy nadal nie?
   Poza kontaktem z bankiem spróbowałbym też skontaktować się z operatorem sieci komórkowej. Niestety doświadczam tego samego, czasem w roamingu wiadomości magicznie nie docierają, albo… docierają po kilku dniach. Operator oczywiście nie widzi problemu. Ale wtedy nie powinno być zwrotnego potwierdzenia otrzymania wiadomości.
   Tak czy inaczej, zweryfikowałbym, czy telefon nie padł czasem ofiarą ataku hackera oraz czy numer, na który wysyłane są wiadomości jest prawidłowy (nie sprawdzałem, czy w Aliorze da się ustawić inny numer do celów ogólnej komunikacji a inny do kodów autoryzacyjnych) oraz co do powiedzenia ma operator sieci komórkowej.

 11. Odpowiedz
  Tomek 18 Kwiecień 2020 12:59

  Wszystko jest dobrze, dopóki jest dobrze. Ale jak zaczynają się problemy… Niedawno bank zablokował moją kartę do rachunku w funtach, nie podał dlaczego a jedynie, że ze względów bezpieczeństwa. Próba sprawdzenia co tak na prawdę było powodem odblokowania karty jest niemożliwa. Konsultanci infolinii odsyłają do pisania wiadomości. W wiadomościach przesyłanych z serwisu transakcyjnego konsultanci odsyłają do infolinii. I tak w kółko… Dodatkowo próba wypłaty gotówki w obcej walucie w oddziale w ponad połowie przypadków kończy się niepowodzeniem bo akurat nie działa system.
  Tak to wygląda.

 12. Odpowiedz
  felis 10 Kwiecień 2020 17:32
  1.75
  Wysokość opłat
  50
  Kursy walut
  20

  Bank odmówił mi wypłaty pieniędzy z konta, ponieważ nie wyraziłem zgody na wykonanie kserokopii dowodu osobistego. Kwota wynosiła 1000 euro, więc nie podlegała ustawie antyterrorystycznej. Moja tożsamość nie budziła wątpliwości. Na kocie posiadałem odpowiednie środki. Wyszło na to, że mam pieniądze, ale jakbym ich nie miał bo bank nimi dysponuje. Nie wiem, to bank państwowy, może z powodu epidemii maja jakieś wytyczne by utrudniać wypłatę gotówki, bo rząd ma poważne braki finansowe i ma tylko wirtualne pieniądze.

  + ZALETY: brak
  - WADY: uniemożliwianie dysponowania własnymi pieniędzmi. długie kolejki w oddziałach.
  Pomocne(12) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 13. Odpowiedz
  Jacek 8 Kwiecień 2020 16:13
  2.5
  Wysokość opłat
  60
  Kursy walut
  40

  Bardzo niski poziom pracowników działu reklamacji i skarg… częste pomyłki w obliczaniu czasu na złożenie reklamacji, argumentacja w stylu – poinformował pan o niemożności skontaktowania się ze sprzedawcą, a sprzedawca twierdzi, że pan się z nim nie kontaktował… takich kwiatków jest mnóstwo, przez to transakcje nie są do końca bezpieczne.

  + ZALETY: bezpłatne prowadzenie
  - WADY: sposoby rozwiązywania reklamacji
  Pomocne(5) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 14. Odpowiedz
  Janko 8 Kwiecień 2020 12:37

  Witam, a ja mam z KANTOREM Aliora inny problem. Mam osobiste konto, a oprócz tego konto w kantorze. Wpłaciłem do kantoru USD, częściowo je sprzedałem, a resztę przelałem na konto osobiste USD w banku. Po kilkunastu dniach chciałem zakupić Funty i przelałem do kantoru 30 tys. zł. na numer konta, z którego wcześniej otrzymałe USD. Wieczorem okazało sie, że na rach. nie mam złotówek , a USD i to przeliczone po kursie międzybankowym !!! Złożylem reklamację z prośbą o złotówki. Tłumaczyłem, że nie po to mam konto w Kantorze, abym kupował walutę po kursie międzybankowym. Gdybym wpłacił złotówki na moje konto USD w Banku, to nie miałbym pretensji, bo świadczyłoby to np. o tym, że chcę szybko zrobić przelew w walucie. Na razie z Kantoru otrzymałem odmowną odpowiedź. Ponowiłem reklamację. Czy mam jakąś szansę na pozytywne roztrzygnięcie ?
  Pozdrawiam

  • Odpowiedz
   Ister 8 Kwiecień 2020 14:08

   Niestety, każdy rachunek jest powiązany z jedną konkretną walutą. Numer rachunku jest powiązany z rachunkiem 1-1, więc jeśli zlecasz przelew złotówek na numer rachunku prowadzonego w USD, to bank musi zamienić wychodzące pieniądze w PLN na USD i dzieje się to zgodnie z zasadami funkcjonującymi przy przelewach (czyli bandycki kurs plus często dodatkowa opłata za przewalutowanie). To jest Twój błąd, nie banku. Bank wykonał Twoje zlecenie.
   Zaloguj się na konto w kantorze i sprawdź listę rachunków. Masz tam też podgląd numerów rachunków. Sugeruję zrobić sobie odbiorcę zdefiniowanego, wtedy nie popełnia się takich błędów.
   Pozdrawiam

 15. Odpowiedz
  Juli 31 Marzec 2020 13:12

  Nie polecam !!!
  Przelew zlecony 26.03 a 31.03 dalej ma status oczekujący !! Brak odpowiedzi banku na wiadomości przesyłane z konta. Porażka !!

 16. Odpowiedz
  Julka 28 Luty 2020 10:28

  Sorry jeśli zadam głupie pytanie!!!!, ale nigdy nie miałam karty walutowej. Czy ta jedna płatność, w ciągu 6 miesięcy żeby uniknąć opłaty za kartę, to musi być w jakiejś walucie? Czy może być to normalna płatność w polskim sklepie?

  • Odpowiedz
   Olka 1 Czerwiec 2020 11:26

   obojetne, poprostu musisz uzyc tej karty. czyli albo nia wyplacic z bankomatu albo nia gdzies zaplacic. wtedy omijasz oplate ze prowadzenie karty. I tak co pol roku trzeba robic.

  • Odpowiedz
   Annija 24 Marzec 2020 22:23

   Też mnie interesuje odpowiedź. Może ktoś jej udzielić?

 17. Odpowiedz
  Anika 12 Grudzień 2019 16:24

  Jeżeli kupię franki w celu spłaty kredytu i wyślę je do banku, gdzie spłacam kredyt to zapłacę coś za to?

  • Odpowiedz
   Ister 13 Grudzień 2019 09:50

   Nie.

   Oczywiście na walucie istnieje pewien spread, jak w każdej operacji wymiany walut, i de facto tworzy on pewien “koszt”, ale jest on już w cenie waluty i w porównaniu do banków wypada bardzo korzystnie, a do innych kantorów walutowych co najmniej znośnie. Ale poza tym jednym elementem (ukrytym w cenie waluty) nie ponosisz żadnych dalszych kosztów.

   Zasada jest taka, że dla każdej waluty (oprócz PLN) masz tzw. licznik. Za każdym razem gdy wykonujesz operację zamiany na daną walutę licznik zostaje powiększony o kwotę kupionej waluty. Gdy wykonujesz przelew w danej walucie, wartość kwoty przelewu porównywana jest z wartością licznika. Jeśli wartość przelewu jest niższa, to przelewy w systemach kosztowych BEN i SHA są bezpłatne niezależnie od trybu (a więc również ekspresowy, który jest udostępniany bankowi beneficjenta tego samego dnia). W takim wypadku po wykonaniu przelewu licznik zostaje zmniejszony o kwotę przelewu. Jeśli kwota przelewu jest większa niż wartość licznika, przelew obciążony jest opłatą (dla SHA jest to 30 zł dla trybu zwykłego, chyba 45 dla szybkiego i 60 dla ekspresowego), a licznik pozostaje bez zmian. Ewentualna opłata pobierana jest z konta złotówkowego, więc aby zrealizować płatny przelew, trzeba tam mieć odpowiednie środki.

   W opisywanej przez Ciebie sytuacji kupujesz przykładowo 500 CHF za 2000 PLN (upraszczam, wiem że frank jest nieco poniżej 4 PLN). Licznik zostaje powiększony o 500. Następnie przelewasz owe 500 CHF na konto banku. Ponieważ kwota mieści się w liczniku (dopiero co zwiększyłaś go właśnie o 500), przelew jest bezpłatny, a limit zostaje zmniejszony o 500, czyli wraca do stanu wyjściowego.

   W praktyce jedyna sytuacja, w której operacje są płatne to gdy masz źródło przychodów w walucie obcej, a pieniądze wysyłasz w formie przelewów z konta (płatności kartą są zawsze bezpłatne i nie wpływają na licznik, jeśli nie planujesz płatności kartą to nie musisz jej zamawiać, jeśli planujesz to o ile wykonasz pierwszą płatność kartą w ciągu pół roku, karta jest bezpłatna).

   Uwaga, w modelach SHA i BEN odbiorca może ponosić koszty. W polskich bankach, z których korzystam w SHA kosztów nie było, ale kiedy wysyłałem pieniądze do Szwajcarii, kwota przelewu była uszczuplana o 8 CHF.

   W razie wątpliwości pisz.

 18. Odpowiedz
  adi 24 Listopad 2019 09:06

  Skorzystałem z kantoru po raz pierwszy parę dni temu i szczerze mówiąc jestem trochę rozczarowany. Założyłem i zasiliłem rachunki w złotych, euro i lirach z myślą o wyjeździe do Turcji. W Turcji dokonałem trzech wypłat w bankomatach (różnych) w lirach, wypłata następowała w lirach, ale za każdym razem środki zostały ściągnięte z rachunku euro. Przy jednej wypłacie wystąpiła też jakaś prowizja. Następnie po powrocie do Polski chciałem wymienić liry na euro i tu też niespodzianka – operacja niedostępna, jedynie liry na złote. Na infolinii otrzymałem informację, że bankomaty prawdopodobnie pytały się o wymianę w euro i musiałem to potwierdzić a gdybym nie potwierdził to operacja byłaby po prostu anulowana. Natomiast brak możliwości wymiany lirów na euro nie bardzo potrafili wytłumaczyć, po prostu nie ma takiej możliwości.

  W reklamie i artykułach na temat kantoru można wyczytać same superlatywy i wszystko jest proste i łatwe, karta i bankomaty, wymiany omal bez żadnych ograniczeń, natomiast mój przypadek pokazuje, że są haczyki, szczegóły i pułapki (pewnie jeszcze wiele), które mogą niemile rozczarować, szczególnie pod względem uszczupleń portfela.

  Piszę, bo może ktoś miał podobny przypadek i potrafi coś wyjaśnić w tej kwestii.

  • Odpowiedz
   Lusia 27 Grudzień 2019 15:56

   Ja miałam taką samą sytuację w Tajlandii. Miałam konto w batach z odpowiedną ilością dostępnej waluty, w bankomacie podałam kwotę w batach, Alior ściągnął mi euro. Wielokrotnie się z nimi kontaktowałam prosząc o dokładne instrukcje co mam robić, żeby takie sytuacje nie miały miejsca, ale nie byli w stanie mi odpowiedzieć oprócz ogólników. Wygląda na to, że posiadanie kont w innych walutach niż eur jest w tym kantorze bez sensu.

  • Odpowiedz
   Ister 25 Listopad 2019 10:30

   Cóż, korzystam już trochę z kantoru, więc postaram się odpowiedzieć na część pytań zawartych w tym poście.

   Zacznę od tego, że odpowiedzi tych powinien udzielić konsultant, ale to niestety nie pierwszy raz, gdy odrobina lektury pozwala nabyć więcej wiedzy, niż posiadają konsultanci.

   Kantor jest produktem mającym w pierwszej kolejności ułatwić wymianę walut po w miarę korzystnym kursie. To znaczy – możemy wpłacić złotówki i “wyjąć” np. liry. W gotówce, w placówce Alior Banku. Nie zapominajmy, że to jest główna idea kantoru jako takiego i ewidentnie ona też przyświecała przy tworzeniu kantoru on-line Aliora. Karta czy wymiana bezpośrednio między walutami są usługami dodatkowymi i mają swoje ograniczenia, z czego warto sobie zdawać sprawę.

   Konta możesz zakładać w różnych walutach i ich wybór jest spory.
   Dokładniej obecnie kantor chwali się aż 23 walutami, wśród nich również wspomniana lira turecka (TRY). Jednak lira jest walutą dość “niszową”.

   Karta umożliwia płacenie w 23 walutach, ale trzeba być bardzo ostrożnym w momencie samej zapłaty/wypłaty gdyż rzeczywiście różne systemy wykrywają, że mają do czynienia z obcą kartą i proponuję wypłatę w walucie, którą rozpoznają jako podstawową walutę karty.
   W efekcie w Szwajcarii przy płaceniu frankami wszystkie terminale sugerują mi pobranie z karty kwoty w EUR, a co ciekawe w Hiszpanii gdzie przecież walutą jest EUR, czyli teoretycznie “podstawowa” waluta karty terminale z uporem maniaka proponowały mi transakcję w USD.

   Na szczęście problem nie występuje przy płatnościach zbliżeniowych bez użycia PIN.

   Niestety nie wiem jak to działa w Turcji, ale nie możesz wykluczyć, że tamtejszy system próbuje być mądrzejszy, wykrywa walutę karty jako EUR i samodzielnie, bez Twojej zgody i bez pytania przelicza transakcję na EUR. Ot, uroki przebywania poza UE.

   Chociaż żeby nie było – kiedyś w TOiP był zapis, że wypłata w EUR w Polsce też jest bezpłatna. Próbowałem wykonać takiej wypłaty na dworcu Centralnym w Warszawie i jakież było moje zdziwienie, gdy bankomat poinformował mnie, że moja transakcja zostanie najpierw przeliczona na złotówki (po bandyckim kursie), a że karta wówczas nie była wielowalutowa, to miałbym podwójne przeliczenie, w tym jedno po beznadziejnym kurcie (kosztowało by mnie to z 8% jeśli nie lepiej). Ograniczenie było spowodowane ograniczeniem bankomatu, aczkolwiek zgłosiłem całą sytuację do Aliora z prośbą o wyjaśnienie i doszczegółowienie zapisów.

   Warto w tym miejscu dodać, że jeśli dokonujesz operacji w walucie, w której nie masz środków (a więc także w walucie, w której nie da się mieć w kantorze konta), to domyślną walutą rozliczeniową jest EUR. Podkreślam – możesz mieć konto w lirach, ale na koncie za mało kasy i zamiast w lirów pobierze Ci euro.

   Co do wypłat, to z godnie z TOiP masz prawo do bezpłatnej wypłaty raz w miesiącu. Pozostałe opłaty są obciążone prowizją (nie pamiętam, chyba 9 zł). Piszesz, że dokonałeś trzech wypłat. Nie wiem, ile czasu byłeś na miejscu i w jakim okresie, ale może byłeś na przełomie miesięcy, dzięki czemu udało Ci się mieć dwie wypłaty bezpłatnie, ale trzecia siłą rzeczy załapała się na prowizję.

   Jeśli chodzi o wymianę krzyżową (czyli z pominięciem PLN), to zgodnie z informacjami na stronie (a pewnie i w regulaminie) dostępna jest ona jedynie dla 4 podstawowych walut – EUR, USD, GBP i CHF. Jak widzisz TRY nie ma na tej liście, więc opcja ta zwyczajnie nie jest dostępna i nie ma się temu co dziwić.

   Dlatego, jak w każdym innym wypadku, podpisując umowę należy nie tylko opierać się na reklamie, ale również przeczytać szczegółowo regulamin oraz Taryfę Opłat i Prowizji. To pouczająca lektura, pozwalająca zaoszczędzić wielu stresów i rozczarowań.

   Pozdrawiam.

   P.S.
   Gdy zaczynałem moją przygodę z kantorem Aliora, nie było jeszcze kart wielowalutowych. Miało to tę zaletę, że było się bardziej świadomym użytkownikiem usługi i odrobinę ograniczało problemy takie, jak opisujesz.

 19. Odpowiedz
  NOEE 7 Październik 2019 19:20

  Trzy razy próbowałem założyć przez potwierdzenie poprzez weryfikacji przelewu przez konto przyszło że dane się nie zgadzają dziwne, przez rozmowę poprzez kamerę jednak pani nie mogła zrobić zdjęcia bo nie wyraźne w końcu wybrałem się do placówki a tam pani mówi że nie może założyć bo nie ma internetu bo wymieniają router i nie wie ile to potrwa ale dzisiaj już nie i dałem sobie spokój, jeżeli już na początku takie problemy.

 20. Odpowiedz
  Remigiusz 30 Wrzesień 2019 08:00
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  90

  Poprzednia wersja kantoru działała szybciej, była bardziej czytelna i prostsza. W Polsce jest zbyt wolny Internet w stosunku do wymagań kantoru alior banku w tej odsłonie, poza tym nie jest tak łatwy i czytelny w obsłudze jak poprzednio

  + ZALETY: Dobry kurs walut
  - WADY: Poprzednia wersja kantoru działała szybciej, była bardziej czytelna i prostsza. W Polsce jest zbyt wolny Internet w stosunku do wymagań kantoru alior banku w tej odsłonie, poza tym nie jest tak łatwy i czytelny w obsłudze jak poprzednio
  Pomocne(10) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 21. Odpowiedz
  Sabina 2 Sierpień 2019 14:38
  2.25
  Wysokość opłat
  0
  Kursy walut
  90

  A czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć coś takiego… mam w Alior Bank konto walutowe z tzw kantorem walutowym. Co miesiąc dostaje na nie w euro rentę w smiesznej kwocie ok 100-150 euro. I za każdym razem/a jest to co miesiąc, jest pobierana ode mnie kwota ok 80zl=tj.rownowartosc 18-20euro za ten przelew. Nie rozumie tego bo przelew idzie w euro i na moim koncie też jest ksiegowany w euro. Więc troszkę nie rozumie za co jest pobierana ode mnie co miesiąc taka opłata. Płacąc taka kwotę to w skali roku wychodzi konkretna suma. Bardzo proszę o informację na ten temat.

  Pomocne(110) Niepomocne(21)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   kris 13 Październik 2019 15:47

   Zdecydowaną zaletą jest brak opłaty za przelew przychodzący, czyli odbiór przelewu walutowego; opłata w wysokości 80 zł pojawi się jednak, jeśli na rachunek wpłyną środki z zagranicznej renty czy emerytury

 22. Odpowiedz
  Tomek 10 Maj 2019 16:04

  Po raz pierwszy miałem problemy z założeniem konta i p dwóch próbach trzeciej nie będę robił. Weryfikacja poprzez szybki przelew z mbanku została odrzucona “Błędna weryfikacja danych” – mimo że tak samo aktywowałem konto np. w Allegro i kilku innych miejscach (oczywiście bez żadnych problemów). Potem spróbowałem weryfikacji poprzez wideorozmowę, do której dostałem link zwroty w mailu. Pierwsze podejście nie wyszło ze względu na brak dźwięku (wszystkie dźwięki systemowe w tym te z przeglądarki działały jedyne co nie działało to dźwięk z okienka wideo). Spróbowałem drugi raz, ale okazało się, że muszę od nowa wypełnić cały formularz. Po wypełnieniu od razu wybrałem wideorozmowę, ale co ciekawe przy internecie pozwalającym oglądać bez problemów wideo w 4K (pracuję zdalnie więc potrzebuje szybkiego internetu, wideorozmowy to też mój chleb powszedni) i kamerze spełniającej wymogi, podobno pojawiały się piksele i nie udało się zeskanować drugiej strony dowodu. Więcej prób nie będzie, na weryfikację kurierem już nie zdecyduję się. Jedynym plusem była Pani Konsultantka, która była bardzo miła i widać że się stara jak może 😉

 23. Odpowiedz
  Rafaell 4 Maj 2019 14:55

  Konto ok i kursy podobne do kantorów stacjonarnych. Czasami jest to różnica grosza. Dużo korzystam za granicą z karty. Jedynym mankamentem jest że po zgubieniu karty dostałem nową i od tego momentu płacąc we Francji tą kartą za każdym razem żądają ode mnie podpisania paragonu. Zgłaszałem ten fakt w Banku ale mówią że to wynika z tamtejszych terminali. Wcześniejsza karta działała normalnie na PIN. Obawiam się sytuacji że tankując auto na automacie może mi nie przyjąć płatności bo już raz taką sytuację miałem we Francji.

  • Odpowiedz
   Miet 15 Sierpień 2019 14:15

   Pójdź do bankomatu w Polsce i zmień pin lub wykonaj wypłatę, a nie będziesz we FR miał problemów. To się dzieje jak przy nowej karcie zmieniasz pin na swój w serwisie internetowym. Tak miałem dwa razy.

 24. Odpowiedz
  sknera 30 Styczeń 2019 11:13

  kursy nie takie wspaniałe, zwłaszcza kupna. 15 zł za kartę !!!

  • Odpowiedz
   Ister 11 Listopad 2019 10:12

   15 zł za kartę jeśli nie użyjesz jej w ciągu pół roku. Myślę, że większość osób zamawia kartę, kiedy już wie, że będzie ona potrzebna. W tym momencie spełnieni warunku bezpłatnej karty jest trywialnej. Później nie ma już opłat przez cały okres użytkowania karty.

 25. Odpowiedz
  Aga 29 Grudzień 2018 12:37

  Warto również wspomnieć że wymiana euro na zł to minimum 5 euro. Jest to duży minus, w innych bankach np mBank lub nest bank nie ma takiego wymogu.
  Zastanawiam się nad zamówieniem karty płatniczej euro ale obawiam się że karta nie będzie akceptowana w Holandii. Może ktoś korzystał z karty?

  • Odpowiedz
   Ister 11 Listopad 2019 10:14

   Korzystałem z tej karty między innymi w Holandii i nie miałem problemów. W tej chwili bank zmienił ofertę i karta jest wielowalutowa (warunki pozostają bez zmian).
   Jedyny przypadek problemów z kartą dotyczył płatności za bilety lotnicze na stronie Swiss, ale oni po prostu nie akceptują debetowych kart MasterCard.

 26. Odpowiedz
  Andrzej 23 Sierpień 2018 14:10

  Dziwię się, że w Kantor Alior nie ma możliwości prowadzenia rachunku w TRY (lira turecka), zwłaszcza w czasach kiedy tylu rodaków wyjeżdża do Turcji na wakacje. Jak jeszcze byłaby możliwość podpięcia karty do r-ku to byłby prawdziwy HIT. Byliby jedynym Bankiem w Polsce posiadającym taką usługę. Alior Kantor zyskałby wielu klientów zwłaszcza w sezonie. A raz pozyskany klient, to….sami wiecie, nie trzeba pisać.

 27. Odpowiedz
  Marcin 30 Maj 2018 12:41
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Zostawili mnie za granicą na lodzie. Co z tego, że na karcie mam Euro, jak kartę odrzucają bankomaty, stacje benzynowe. Bełkot w odpowiedzi na reklamację.

  + ZALETY: brak
  - WADY: Państwowy bank i adekwatne do tego faktu traktowanie klienta.
  Pomocne(77) Niepomocne(24)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 28. Odpowiedz
  Zbyszej 30 Kwiecień 2018 22:37
  3.25
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  30

  Ja otworzyłem konto w Alior kantor: na kartę długo czkałem ale jak dostałem (3 miesiące a miał być tydzień) nie było problemu z kartą i kantorem do czasu gdy nie wiem dlaczego zamknęli mi kont bez mojej wiedzy i teraz tylko dzwonić bo w banku i kantor to odmienne instytucje. Czekam na rozstrzygnięcie tej sytuacji.

  + ZALETY: zalet jest dużo
  - WADY: słaby support (kontakt) i zdarzają się błędy które mogą przekreślić cały wynik, np. znikają pieniądze
  Pomocne(22) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 29. Odpowiedz
  Kasia 14 Marzec 2018 12:12

  Witam, czy jeśli nie będę miała przez 2 miesiące od założenia kantoru internetowego żadnych wpłat na to konto, to czy poniosę z tego tytułu jakieś koszty?

 30. Odpowiedz
  maciak91 23 Luty 2018 06:43

  Witam, ktoś wie ile zapłacę za wypłatę dolarów z bankomatu z karty USD /master card w Tajlandii?

  • Odpowiedz
   Bartek 28 Luty 2018 22:43

   Pieniądze wypłacisz za darmo, ale każdy bankomat narzuci swoją opłatę w wysokości dwudziestu-kilku złotych. Tak było jeszcze we wrześniu 2017

 31. Odpowiedz
  PLNtransferabroadNOway 19 Luty 2018 12:03
  1.25
  Wysokość opłat
  20
  Kursy walut
  30

  do tej pory bylem zadowoly z kantoru ze wzgledu na niskie spread I karty walutowe, czas w jakim dokonuja przelew jes dlugi lecz miesci sie w normach, koszty przeleow zagranicznych chyba sa najznizsze.

  Niestety, chyba ostatnio wprowadzony nowy uproszczony system do przelew nie wymagajacy podania szzczzegolowych informacji dotyczacych nadawcy I odbiorcy, a teraz aby dokonac przelewu zagranicznego wystarczy podac nume rachunku w formacie IBAN. Aczkolwiek system nie dziala!! nie rozpoznaje rachunkow zagranicznym w formacie IBAN, po konsultacji I infolinia udalo mi sie dokonac przelewu.

  Totalna porazka jest przy probie przelania polskich zloty PLN zagranice, NIE DA SIE !!
  Po 10 minutach oczekiwania na infolinia otrzymalem wlasnie tak odpowiedz, system jest tak skonfigurowany ze nie ma mozliwosci dokonania przelewu zlotych polski za granice!!

  + ZALETY: na trzy
  - WADY: ustawienie calkowietej oceny na podstaiwe dwoch parametrow?nie tylko to sie liczy, co mi z niskiego spread skoro nie mozna przelac swoich srodkow pienieznych
  Pomocne(15) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 32. Odpowiedz
  Karol 18 Luty 2018 01:10
  5
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  100

  Podstawowa wada to brak kart dla klientów biznesowych. Przecież to istotna kwestia kupując towar za granicą. Już prędzej odwrotnie bym zrozumiał, jakby dla indywidualnych klientów nie było kart. Nie da się zarejestrować konta biznesowego przez internet – wyskakuje błąd 503.

  + ZALETY: dobre kursy
  - WADY: brak kart dla firm
  Pomocne(6) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 33. Odpowiedz
  Katarzyna 23 Styczeń 2018 17:40
  2
  Wysokość opłat
  80
  Kursy walut
  0

  Dzien dobry czy ktos orietuje się ile zapłacę za przelew dolarów z konta walutowego alior banku na konto amerykańskie w Bank of America?
  Z góry dziękuję

  Kasia

  - WADY: Brak
  Pomocne(65) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Rob 20 Kwiecień 2020 08:08

   N8c nie zaplacisz, jesli cala przelewana kwote w USD wymienisz w ich kantorze

 34. Odpowiedz
  ryan 11 Październik 2017 23:10

  Jestem wkurzony i rozczarowany, miałem na koncie w kantorze walutę do sprzedania, gdy był dobry kurs podjąłem decyzję o sprzedaży, jakież było moje zdziwienie gdy w piątek wieczorem 06.10.17 o godz 22 na stronie logowania zobaczyłem informację że kantor nie działa ze wzgl. na ZAPLANOWANĄ konserwcję systemu do niedzieli 08.10.17 do godz 23. W dniu 05.10.17 nie było żadnej informacji na stronie kantoru o planowanej przerwie. Oczywiście od poniedziałku kurs poleciał na łeb i jestem w plecy kilka stówek. Dla mnie to nieprofesjonalny kantor tak jak i ten bank. Jezeli jest to z nazwy kantor działający 24 godziny na dobę to jak to się ma do stanu faktycznego?

 35. Odpowiedz
  Michał 2 Wrzesień 2017 16:46

  Kantor walutowy Alior nie uwzględnił reklamacji. 2 razy wypłaciłem po 50 euro w bankomacie w Brukseli. Początkowo na koncie pojawiło się prawidlowo 100 euro razem. A po jakimś czasie nagle transakcje zmienione na 2 x po 100 euro! Czyli razem 200! 100 euro i nie uwzglednili reklamacji.

  • Odpowiedz
   Malwina 5 Październik 2017 00:05

   Może spróbuj zareklamowac u wydawcy karty: VISA czy Mastercard metodą chargeback.

   • Odpowiedz
    Sims 31 Marzec 2020 00:38

    Przelałem 3 euro na kantor ku mojemu zdziwieniu bank sobie przrwalutowal i wpłacił złotówki, jak chciałem euro tam wymienić na złotówki nie odwrotnie

 36. Odpowiedz
  Rafał 23 Sierpień 2017 09:35
  5
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  100

  Super ,polecam pracujacym za granicą jako konto walutowe.

  + ZALETY: Niski spread
  - WADY: Brak
  Pomocne(31) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 37. Odpowiedz
  adam32 31 Lipiec 2017 22:10

  4 tygodnie temu wyslalem pieniadze do stanow zjednoczonych, Pieniedze ani nie doszly ani nie zostaly odeslane. Zastanawiam sie zaskarzeniem banku alior.

 38. Odpowiedz
  Janek 27 Lipiec 2017 14:28

  To jest jakiś dramat i porażka wiecznie coś nie tak
  http://pokazywarka.pl/wtfa3y/

 39. Odpowiedz
  krystian 27 Lipiec 2017 12:06
  3.25
  Wysokość opłat
  70
  Kursy walut
  60

  6 tygodni temu wysylalem wysoka sume na konto chinskie. Bank wstrzymuje srodki pretekstem, ze to strona chinska nie moze znalesc odbiorcy.

  Pieniadze wysylalem na ten sam numer konta z roznych innych bankow bez problemow. Moim zdaniem alior bank wplaca pieniadze na lokaty i zarabia w ten sposob duzo wiecej. Nie moge tez odzyskac pieniedzy poniewaz czekaj niby na Bank chinski by je odeslal, problem taki ze to ju 6 tygodni i jak later sie domyslic w momencie kiedy bank chinski uznaje dane za bledne odzsyla pieniadze w przeciagu dnia czy dwoch.

  + ZALETY: brak
  - WADY: czas oczekiwania ponad 10 razy dluzszy niz w innych bankach
  Pomocne(24) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 40. Odpowiedz
  lahoree 4 Maj 2017 23:27
  5
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  100

  Jeśli Państwo chcą mieć konto walutowe, to bardzo polecam KANTOR INTERNETOWY ALIOR BANKU. Na koncie można robić transakcje 13 walutami! Za żaden przelew się nie płaci, nie ma żadnych opłat za konto walutowe, a ceny kupna tychże walut są nawet niższe, niż w zwykłych kantorach, nie mówiąc już o bankach. Kupuję tam franki do spłaty kredytu (50 zł mam zysku miesięcznie w porównaniu do kwoty jaką bank mi naliczał za franki) i euro na wakacje. Jest to duża wygoda i realna oszczędność! Nie trzeba deklarować żadnej kwoty miesięcznego wpływu, trzeba być tylko aktywnym raz na pół roku. Jest to najlepszy wybór na rynku moim zdaniem. Nie kupujemy u cinkciarza, ale w instytucji, która jest bankiem (ma gwarancję), a nie parabankiem! Bardzo polecam, moi sąsiedzi poszli w moje ślady i też pozakładali konta w KANTORZE ALIORA. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

  Pomocne(45) Niepomocne(87)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 41. Odpowiedz
  luki 4 Kwiecień 2017 16:49
  4.75
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  90

  Według mnie ten kantor walutowy alior banku jest to dobry pomysł , sam korzystam z kantorów internetowych, wg mnie najlepszy jest ten i jestem bardzo zadowolony , kantory on line mają lepsze kursy niż te stacjonarne i nawet nie trzeba wychodzić z domu aby wymienić pieniądze.

  + ZALETY: atrakcyjne kursy wymiany niskie opłaty
  Pomocne(19) Niepomocne(42)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0