Kantor Walutowy

Dodaj do porównywarki

Czy kantor walutowy Alior Bank to najlepsze rozwiązanie dla osób chcących bezpiecznie, szybko i bez kosztów wymieniać obce waluty online przez internet? Czy reklamy nie kłamią? Zobacz naszą recenzję i opinie użytkowników.

Osoby, którym w szczególny sposób zależy na dostępie do konta walutowego wraz z możliwością wymiany walut będą zdecydowanie zadowolone z rozwiązania oferowanego przez Kantor Walutowy Alior Bank. Czy jednak w tym idealnym świecie nie kryją się pewne niespodzianki i haczki?

Przyjrzyjmy się bliżej temu, co oferuje Kantor Walutowy Alior Banku.

Kantor Walutowy czy Konto Walutowe?

Kantor Walutowy Alior Banku łączy w sobie z jednej strony konto walutowe, a z drugiej – możliwość korzystania z wygodnych rozwiązań związanych z wymianą walut w świecie wirtualnym. Będzie to dobre miejsce dla wszystkich, którzy chcą bez wychodzenia z domu zarządzać wymianą walut na swoim koncie.

Kantor Walutowy Aliora sprawdzi się również w przypadku osób, które płacą kredyty w obcej walucie bądź często podróżują poza granice kraju i chcą dysponować tam gotówką bez dodatkowych opłat.

Jakie waluty są dostępne w kantorze?

Kantor Walutowy Alior Banku obsługuje aż trzynaście różnych walut, które dostępne są w sprzedaży oraz kupnie, a także w transakcjach krzyżowych bez udziału złotówek. Obsługiwane waluty to RUB, NOK, CZK, AUD, HUF, JPY, CAD, GBP, SEK, EUR, CHF, DDK, USD.

Spread kantora walutowego

Spread jest jednym z najniższych na rynku i wynosi jedynie 0,6%. Nie ma wymogu posiadania konta osobistego w złotówkach.

powrót do menu ↑

Opłaty

Kantor Walutowy Alior Bank opłaty ma stosunkowo niskie.

Nie ponosi się żadnej opłaty zarówno za otwarcie, jak i prowadzenie rachunku w tej ofercie.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa
Kantor Walutowy
Waluty
EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, CZK, DKK, HUF, JPY, NOK, RUB, SEK
Szacunkowy spread
0,7%
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
0 zł lub 5 zł
Przelew walutowy zagraniczny SWIFT
0 zł lub 30 zł
Koszt przyjęcia przelewu walutowego
0 zł
Rodzaje kart płatniczych
MasterCard Debit do kont w EUR, USD i GBP
Wydanie karty
Użytkowanie karty
0 zł lub 15 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie 1 transakcji kartą w ciągu 6-miesięcy
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł - pierwsza wypłąta w miesiącu
9 zł - kolejne wypłaty w miesiącu
Konto oszczędnościowe
Plusy
 • Bardzo korzystne kursy wymiany walut (spread ok. 0,7%)
 • Darmowe przelewy, również zagraniczne
 • Darmowe wypłaty euro, funtów, dolarów w oddziałach Alior Banku

Przelewy

Zdecydowaną zaletą jest brak opłaty za przelew przychodzący, czyli odbiór przelewu walutowego; opłata w wysokości 80 zł pojawi się jednak, jeśli na rachunek wpłyną środki z zagranicznej renty czy emerytury.

Za przelewy krajowe w złotówkach nie płaci się wcale. Opłata za przelewy krajowe w walucie również wyniesie 0 zł, jeśli wybieramy opcję kosztów ponoszonych przez odbiorcę albo dzielonych, a transakcja mieści się w ramach Licznika. W przeciwnym razie należy zapłacić 30 zł za przelew; jeśli zaś przelew walutowy w kraju będzie realizowane z kosztem ponoszonym przez nadawcę, opłata wyniesie 100 zł.

Przelewy europejskie SEPA są bezpłatne w ramach Licznika, a powyżej niego płatne 5 zł. Przy przelewach zagranicznych nie zapłacimy nic, jeśli kwota mieści się w Liczniku. W przeciwnym razie opłata za przelew to 30 zł dla kosztów dzielonych bądź odbiorcy i 100 zł w przypadku kosztów ponoszonych przez nadawcę.

powrót do menu ↑

Jak działa Licznik?

Licznik sumuje środki, które zostały kupione przez klienta w Kantorze Alior Banku (nie liczy środków wpłaconych czy przesłanych z innych źródeł), osobno dla każdej z walut – w ramach licznika większość przelewów jest bezpłatna.

Znając wartość licznika znamy kwotę jaką można za darmo wysłać z Kantoru, gdyż zależy ona wyłącznie od transakcji wymiany zawartych przez klienta w Ramach Kantora Alior Banku. Bank nie wprowadza żadnych ograniczeń, co do liczby darmowych przelewów oraz ich kwoty.

Poniżej przykład działania:

Jeśli kupisz w kantorze za złotówki 200 EUR i wpłacisz w oddziale 20 EUR, Twój licznik dla euro będzie równy 200 jednostek.

Wpłata i wypłata gotówki (waluty) w oddziale

Dzięki usłudze Alior Kantor, w wybranych oddziałach Alior Banku, możemy dokonać wypłaty gotówki w walucie  za darmo. Możemy także zasilić walutą swój rachunek. Zarówno wpłaty jak i wypłaty gotówki można dokonać w walutach PLN, GBP, EUR i USD.

Wypłaty waluty GBP, EURO, USD w niskich kwotach są realizowane ”od ręki”, w przypadku większych kwot konieczne jest wcześniejsze awizowanie odbioru gotówki:

 • wypłata w oddziale Alior Bank – konieczność awizowania wypłat w kwotach wyższych niż 25 000 PLN lub 3 000 EUR lub 2 000 USD/GBP
 • wypłata gotówki w placówce partnerskiej Alior Bank, możliwa jest tylko w PLN do wysokości ustalonej wcześniej z placówką
powrót do menu ↑

Karta i opłaty

Do konta w EUR, GBP i USD można wyrobić kartę debetową walutową MasterCard. Zamówienie karty debetowej do rachunku w Kantorze Walutowym jest możliwe w serwisie transakcyjnym.

Opłaty za kartę nie są wysokie. Jej wydanie jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty w kraju realizowane tylko w złotówkach.

15 zł jednorazowej opłaty będziemy musieli uiścić, jeśli z karty nie skorzystamy choć raz w ciągu 6 miesięcy. Jeśli będziemy z niej korzystać pozostanie ona w pełni darmowa.

Zagranicą pierwszą wypłatę dostaniemy gratis, a za każdą kolejną zapłacimy 9 zł.

Oprocentowanie

Niestety, rachunek nie jest oprocentowany. Co więcej, nie istnieje również możliwość wykupienia do Kantoru Walutowego Alior Banku żadnego konta oszczędnościowego czy lokaty walutowej.

Dodatkowe funkcjonalności

Najważniejszą funkcjonalnością jest dostęp do wirtualnego kantoru wymiany walut, który w korzystnych warunkach pozwala na wymienianie posiadanej waluty. Co więcej, można w jego ramach korzystać ze zleceń przelewów na określonych warunkach. System dostępny jest również w aplikacji na telefon.

Opinie końcowe –  zalety i wady kantora walutowego Alior bank


ZALETY:

 • bardzo korzystne kursy wymiany walut – spread jeden z najniższych na rynku;
 • 0 zł za prowadzenie kont walutowych;
 • 0 zł karty walutowe w EUR, USD i GBP;
 • 0 zł za wypłaty EUR, USD i GBP w wybranych oddziałach Alior Banku;
 • 0 zł za przelewy wymienionych w Kantorze środków na dowolny rachunek;
 • bezpieczeństwo – wymieniamy na rachunkach w kantorze w ramach banku, którego środki są gwarantowane przez BFG ;

WADY:

 • karta walutowa musi zostać użyta w ciągu 6-miesięcy, by była darmowa;
 • rachunki walutowe w ramach kantora są nieoprocentowane, nie ma też możliwości zakładania lokat walutowych


Kantor walutowy Alior Bank to bardzo ciekawe połączenie zalet kantora internetowego (korzystne kursy walut, duża liczba walut i dostęp do kantoru online) z zaletami banku (szybkie przelewy między rachunkami, wypłata waluty USD, GBP, EUR w oddziale, bezpieczeństwo środków gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny).

Duża liczba walut i dostęp online do kantoru, znacznie ułatwia wymianę walut w prosty sposób, bez konieczności wychodzenia z domu, a także 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Bardzo korzystne kursy walut sprawiają, że wymieniając tutaj dolary, euro czy funty można sporo zaoszczędzić na różnicach kursowych.

Do tego dochodzą zalety darmowego konta walutowego: 0 zł za prowadzenie, karty walutowe, przelewy w ramach licznika, wypłaty i wpłaty waluty w oddziałach Alior Banku.

Wspomnieć należy także o możliwości rejestracji i otwarcia kantoru i rachunków przez internet, bez  konieczności udawania się do oddziału banku. Przydatne jest też, 10 darmowych komunikatów SMS w każdym miesiącu, które informują np. o dotarciu przelewów cyklicznych czy walutowych.

Pochwała należy się także, intuicyjnemu panelowi klienta – prostemu nawet dla osób, które nie są klientami banku, a także bezpłatnej aplikacji mobilnej na smartfony z systemem Android oraz iOS

Co do minusów – praktycznie ich nie ma.  Można się lekko “przyczepić” do wymagającego procesu weryfikacji – jako że jest to kantor walutowy, a nie tylko rachunek, trzeba przejść więcej formalności podczas wypełniania wniosku. Konta walutowe w ramach Alior Kantor niestety nie są oprocentowane. Brak też rachunków oszczędnościowych – wszelkie rachunki trzeba otworzyć dodatkowo, bez dostępu do kantoru, przy swoim koncie osobistym.

Podsumowując, Kantor Walutowy Alior Bank można polecić każdej osobie, która chce bardzo tanio, szybko i bezpiecznie wymienić wymienić walutę np. w celu wyjazdu za granicę czy spłaty kredytu walutowego.

Opinie użytkowników Kantora Walutowego Alior Banku

Tradycyjnie prosimy użytkowników o opinie – Alior Kantor Walutowy polecacie innym czy nie? Jak to wszystko wychodzi “w praniu”? Może natknęliście, się na jakieś ukryte opłaty i haczyki, których jeszcze nie zauważyliśmy? Jeśli tak prosimy o Wasze oceny, recenzje, analizy, spostrzeżenia, opinie czy warto zarejestrować się w Kantorze Walutowym Alior Banku?

7.5 Ocena Łączna
12 opinie
Kantor Walutowy Alior Bank

9.8Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9.5
Kursy walut, spread
10
6.2Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.5
Kursy walut
6
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze

27 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  NOEE 7 Październik 2019 19:20

  Trzy razy próbowałem założyć przez potwierdzenie poprzez weryfikacji przelewu przez konto przyszło że dane się nie zgadzają dziwne, przez rozmowę poprzez kamerę jednak pani nie mogła zrobić zdjęcia bo nie wyraźne w końcu wybrałem się do placówki a tam pani mówi że nie może założyć bo nie ma internetu bo wymieniają router i nie wie ile to potrwa ale dzisiaj już nie i dałem sobie spokój, jeżeli już na początku takie problemy.

 2. Odpowiedz
  Remigiusz 30 Wrzesień 2019 08:00
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Kursy walut
  90

  Poprzednia wersja kantoru działała szybciej, była bardziej czytelna i prostsza. W Polsce jest zbyt wolny Internet w stosunku do wymagań kantoru alior banku w tej odsłonie, poza tym nie jest tak łatwy i czytelny w obsłudze jak poprzednio

  + ZALETY: Dobry kurs walut
  - WADY: Poprzednia wersja kantoru działała szybciej, była bardziej czytelna i prostsza. W Polsce jest zbyt wolny Internet w stosunku do wymagań kantoru alior banku w tej odsłonie, poza tym nie jest tak łatwy i czytelny w obsłudze jak poprzednio
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Sabina 2 Sierpień 2019 14:38
  2.25
  Wysokość opłat
  0
  Kursy walut
  90

  A czy ktoś potrafi mi wytłumaczyć coś takiego… mam w Alior Bank konto walutowe z tzw kantorem walutowym. Co miesiąc dostaje na nie w euro rentę w smiesznej kwocie ok 100-150 euro. I za każdym razem/a jest to co miesiąc, jest pobierana ode mnie kwota ok 80zl=tj.rownowartosc 18-20euro za ten przelew. Nie rozumie tego bo przelew idzie w euro i na moim koncie też jest ksiegowany w euro. Więc troszkę nie rozumie za co jest pobierana ode mnie co miesiąc taka opłata. Płacąc taka kwotę to w skali roku wychodzi konkretna suma. Bardzo proszę o informację na ten temat.

  Pomocne(65) Niepomocne(15)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   kris 13 Październik 2019 15:47

   Zdecydowaną zaletą jest brak opłaty za przelew przychodzący, czyli odbiór przelewu walutowego; opłata w wysokości 80 zł pojawi się jednak, jeśli na rachunek wpłyną środki z zagranicznej renty czy emerytury

 4. Odpowiedz
  Tomek 10 Maj 2019 16:04

  Po raz pierwszy miałem problemy z założeniem konta i p dwóch próbach trzeciej nie będę robił. Weryfikacja poprzez szybki przelew z mbanku została odrzucona “Błędna weryfikacja danych” – mimo że tak samo aktywowałem konto np. w Allegro i kilku innych miejscach (oczywiście bez żadnych problemów). Potem spróbowałem weryfikacji poprzez wideorozmowę, do której dostałem link zwroty w mailu. Pierwsze podejście nie wyszło ze względu na brak dźwięku (wszystkie dźwięki systemowe w tym te z przeglądarki działały jedyne co nie działało to dźwięk z okienka wideo). Spróbowałem drugi raz, ale okazało się, że muszę od nowa wypełnić cały formularz. Po wypełnieniu od razu wybrałem wideorozmowę, ale co ciekawe przy internecie pozwalającym oglądać bez problemów wideo w 4K (pracuję zdalnie więc potrzebuje szybkiego internetu, wideorozmowy to też mój chleb powszedni) i kamerze spełniającej wymogi, podobno pojawiały się piksele i nie udało się zeskanować drugiej strony dowodu. Więcej prób nie będzie, na weryfikację kurierem już nie zdecyduję się. Jedynym plusem była Pani Konsultantka, która była bardzo miła i widać że się stara jak może 😉

 5. Odpowiedz
  Rafaell 4 Maj 2019 14:55

  Konto ok i kursy podobne do kantorów stacjonarnych. Czasami jest to różnica grosza. Dużo korzystam za granicą z karty. Jedynym mankamentem jest że po zgubieniu karty dostałem nową i od tego momentu płacąc we Francji tą kartą za każdym razem żądają ode mnie podpisania paragonu. Zgłaszałem ten fakt w Banku ale mówią że to wynika z tamtejszych terminali. Wcześniejsza karta działała normalnie na PIN. Obawiam się sytuacji że tankując auto na automacie może mi nie przyjąć płatności bo już raz taką sytuację miałem we Francji.

  • Odpowiedz
   Miet 15 Sierpień 2019 14:15

   Pójdź do bankomatu w Polsce i zmień pin lub wykonaj wypłatę, a nie będziesz we FR miał problemów. To się dzieje jak przy nowej karcie zmieniasz pin na swój w serwisie internetowym. Tak miałem dwa razy.

 6. Odpowiedz
  sknera 30 Styczeń 2019 11:13

  kursy nie takie wspaniałe, zwłaszcza kupna. 15 zł za kartę !!!

 7. Odpowiedz
  Aga 29 Grudzień 2018 12:37

  Warto również wspomnieć że wymiana euro na zł to minimum 5 euro. Jest to duży minus, w innych bankach np mBank lub nest bank nie ma takiego wymogu.
  Zastanawiam się nad zamówieniem karty płatniczej euro ale obawiam się że karta nie będzie akceptowana w Holandii. Może ktoś korzystał z karty?

 8. Odpowiedz
  Andrzej 23 Sierpień 2018 14:10

  Dziwię się, że w Kantor Alior nie ma możliwości prowadzenia rachunku w TRY (lira turecka), zwłaszcza w czasach kiedy tylu rodaków wyjeżdża do Turcji na wakacje. Jak jeszcze byłaby możliwość podpięcia karty do r-ku to byłby prawdziwy HIT. Byliby jedynym Bankiem w Polsce posiadającym taką usługę. Alior Kantor zyskałby wielu klientów zwłaszcza w sezonie. A raz pozyskany klient, to….sami wiecie, nie trzeba pisać.

 9. Odpowiedz
  Marcin 30 Maj 2018 12:41
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Zostawili mnie za granicą na lodzie. Co z tego, że na karcie mam Euro, jak kartę odrzucają bankomaty, stacje benzynowe. Bełkot w odpowiedzi na reklamację.

  + ZALETY: brak
  - WADY: Państwowy bank i adekwatne do tego faktu traktowanie klienta.
  Pomocne(65) Niepomocne(20)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Zbyszej 30 Kwiecień 2018 22:37
  3.25
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  30

  Ja otworzyłem konto w Alior kantor: na kartę długo czkałem ale jak dostałem (3 miesiące a miał być tydzień) nie było problemu z kartą i kantorem do czasu gdy nie wiem dlaczego zamknęli mi kont bez mojej wiedzy i teraz tylko dzwonić bo w banku i kantor to odmienne instytucje. Czekam na rozstrzygnięcie tej sytuacji.

  + ZALETY: zalet jest dużo
  - WADY: słaby support (kontakt) i zdarzają się błędy które mogą przekreślić cały wynik, np. znikają pieniądze
  Pomocne(18) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  Kasia 14 Marzec 2018 12:12

  Witam, czy jeśli nie będę miała przez 2 miesiące od założenia kantoru internetowego żadnych wpłat na to konto, to czy poniosę z tego tytułu jakieś koszty?

 12. Odpowiedz
  maciak91 23 Luty 2018 06:43

  Witam, ktoś wie ile zapłacę za wypłatę dolarów z bankomatu z karty USD /master card w Tajlandii?

  • Odpowiedz
   Bartek 28 Luty 2018 22:43

   Pieniądze wypłacisz za darmo, ale każdy bankomat narzuci swoją opłatę w wysokości dwudziestu-kilku złotych. Tak było jeszcze we wrześniu 2017

 13. Odpowiedz
  PLNtransferabroadNOway 19 Luty 2018 12:03
  1.25
  Wysokość opłat
  20
  Kursy walut
  30

  do tej pory bylem zadowoly z kantoru ze wzgledu na niskie spread I karty walutowe, czas w jakim dokonuja przelew jes dlugi lecz miesci sie w normach, koszty przeleow zagranicznych chyba sa najznizsze.

  Niestety, chyba ostatnio wprowadzony nowy uproszczony system do przelew nie wymagajacy podania szzczzegolowych informacji dotyczacych nadawcy I odbiorcy, a teraz aby dokonac przelewu zagranicznego wystarczy podac nume rachunku w formacie IBAN. Aczkolwiek system nie dziala!! nie rozpoznaje rachunkow zagranicznym w formacie IBAN, po konsultacji I infolinia udalo mi sie dokonac przelewu.

  Totalna porazka jest przy probie przelania polskich zloty PLN zagranice, NIE DA SIE !!
  Po 10 minutach oczekiwania na infolinia otrzymalem wlasnie tak odpowiedz, system jest tak skonfigurowany ze nie ma mozliwosci dokonania przelewu zlotych polski za granice!!

  + ZALETY: na trzy
  - WADY: ustawienie calkowietej oceny na podstaiwe dwoch parametrow?nie tylko to sie liczy, co mi z niskiego spread skoro nie mozna przelac swoich srodkow pienieznych
  Pomocne(13) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 14. Odpowiedz
  Karol 18 Luty 2018 01:10
  5
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  100

  Podstawowa wada to brak kart dla klientów biznesowych. Przecież to istotna kwestia kupując towar za granicą. Już prędzej odwrotnie bym zrozumiał, jakby dla indywidualnych klientów nie było kart. Nie da się zarejestrować konta biznesowego przez internet – wyskakuje błąd 503.

  + ZALETY: dobre kursy
  - WADY: brak kart dla firm
  Pomocne(4) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  Katarzyna 23 Styczeń 2018 17:40
  2
  Wysokość opłat
  80
  Kursy walut
  0

  Dzien dobry czy ktos orietuje się ile zapłacę za przelew dolarów z konta walutowego alior banku na konto amerykańskie w Bank of America?
  Z góry dziękuję

  Kasia

  - WADY: Brak
  Pomocne(61) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 16. Odpowiedz
  ryan 11 Październik 2017 23:10

  Jestem wkurzony i rozczarowany, miałem na koncie w kantorze walutę do sprzedania, gdy był dobry kurs podjąłem decyzję o sprzedaży, jakież było moje zdziwienie gdy w piątek wieczorem 06.10.17 o godz 22 na stronie logowania zobaczyłem informację że kantor nie działa ze wzgl. na ZAPLANOWANĄ konserwcję systemu do niedzieli 08.10.17 do godz 23. W dniu 05.10.17 nie było żadnej informacji na stronie kantoru o planowanej przerwie. Oczywiście od poniedziałku kurs poleciał na łeb i jestem w plecy kilka stówek. Dla mnie to nieprofesjonalny kantor tak jak i ten bank. Jezeli jest to z nazwy kantor działający 24 godziny na dobę to jak to się ma do stanu faktycznego?

 17. Odpowiedz
  Michał 2 Wrzesień 2017 16:46

  Kantor walutowy Alior nie uwzględnił reklamacji. 2 razy wypłaciłem po 50 euro w bankomacie w Brukseli. Początkowo na koncie pojawiło się prawidlowo 100 euro razem. A po jakimś czasie nagle transakcje zmienione na 2 x po 100 euro! Czyli razem 200! 100 euro i nie uwzglednili reklamacji.

  • Odpowiedz
   Malwina 5 Październik 2017 00:05

   Może spróbuj zareklamowac u wydawcy karty: VISA czy Mastercard metodą chargeback.

 18. Odpowiedz
  Rafał 23 Sierpień 2017 09:35
  5
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  100

  Super ,polecam pracujacym za granicą jako konto walutowe.

  + ZALETY: Niski spread
  - WADY: Brak
  Pomocne(29) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 19. Odpowiedz
  adam32 31 Lipiec 2017 22:10

  4 tygodnie temu wyslalem pieniadze do stanow zjednoczonych, Pieniedze ani nie doszly ani nie zostaly odeslane. Zastanawiam sie zaskarzeniem banku alior.

 20. Odpowiedz
  Janek 27 Lipiec 2017 14:28

  To jest jakiś dramat i porażka wiecznie coś nie tak
  http://pokazywarka.pl/wtfa3y/

 21. Odpowiedz
  krystian 27 Lipiec 2017 12:06
  3.25
  Wysokość opłat
  70
  Kursy walut
  60

  6 tygodni temu wysylalem wysoka sume na konto chinskie. Bank wstrzymuje srodki pretekstem, ze to strona chinska nie moze znalesc odbiorcy.

  Pieniadze wysylalem na ten sam numer konta z roznych innych bankow bez problemow. Moim zdaniem alior bank wplaca pieniadze na lokaty i zarabia w ten sposob duzo wiecej. Nie moge tez odzyskac pieniedzy poniewaz czekaj niby na Bank chinski by je odeslal, problem taki ze to ju 6 tygodni i jak later sie domyslic w momencie kiedy bank chinski uznaje dane za bledne odzsyla pieniadze w przeciagu dnia czy dwoch.

  + ZALETY: brak
  - WADY: czas oczekiwania ponad 10 razy dluzszy niz w innych bankach
  Pomocne(22) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 22. Odpowiedz
  lahoree 4 Maj 2017 23:27
  5
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  100

  Jeśli Państwo chcą mieć konto walutowe, to bardzo polecam KANTOR INTERNETOWY ALIOR BANKU. Na koncie można robić transakcje 13 walutami! Za żaden przelew się nie płaci, nie ma żadnych opłat za konto walutowe, a ceny kupna tychże walut są nawet niższe, niż w zwykłych kantorach, nie mówiąc już o bankach. Kupuję tam franki do spłaty kredytu (50 zł mam zysku miesięcznie w porównaniu do kwoty jaką bank mi naliczał za franki) i euro na wakacje. Jest to duża wygoda i realna oszczędność! Nie trzeba deklarować żadnej kwoty miesięcznego wpływu, trzeba być tylko aktywnym raz na pół roku. Jest to najlepszy wybór na rynku moim zdaniem. Nie kupujemy u cinkciarza, ale w instytucji, która jest bankiem (ma gwarancję), a nie parabankiem! Bardzo polecam, moi sąsiedzi poszli w moje ślady i też pozakładali konta w KANTORZE ALIORA. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

  Pomocne(44) Niepomocne(80)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 23. Odpowiedz
  luki 4 Kwiecień 2017 16:49
  4.75
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  90

  Według mnie ten kantor walutowy alior banku jest to dobry pomysł , sam korzystam z kantorów internetowych, wg mnie najlepszy jest ten i jestem bardzo zadowolony , kantory on line mają lepsze kursy niż te stacjonarne i nawet nie trzeba wychodzić z domu aby wymienić pieniądze.

  + ZALETY: atrakcyjne kursy wymiany niskie opłaty
  Pomocne(15) Niepomocne(35)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0