ING Bank

Kim jest właściciel ING Bank Śląski? Jest to holenderski czy polski bank? Czy pieniądze i lokaty tutaj są bezpieczne? Jakie konta bankowe oferuje ING Bank?

Historia ING Banku Śląskiego sięga 1988 r., kiedy to za zgodą Rady Ministrów powstał Bank Śląski w Katowicach. Dwa lata później instytucja ta stała się spółką akcyjną – już w 1996 r. posiadaczem większości akcji stała się holenderska grupa ING. W 2001 r. Bank Śląski połączono z ING Bank N.V i tym samym utworzono nowy podmiot, który zaczął działać pod szyldem ING Bank Śląski. W 2005 r. ze względu na złożone wcześniej zobowiązania, grupa ING sprzedała część swoich akcji za pośrednictwem GPW. Do dziś holenderska firma ma większość udziałów (75%), pozostałe należą do Otwartego Funduszu Emerytalnego Aviva BZ WBK oraz inwestorów giełdowych. Można zatem powiedzieć , że jest to “holenderski bank” gdyż właściciel większościowy ING Banku to holenderska grupa ING.

Grupa ING jest akcjonariuszem nie tylko ING Banku Śląskiego, ale także ING Usługi dla Biznesu oraz ING Usługi Finansowe. To międzynarodowa instytucja finansowa, która działa na giełdach w Brukseli, Amsterdamie, Nowym Jorku, Paryżu i Frankfurcie. Grupa ma ok. 85 mln klientów w ponad 50 państwach. Na czele zarządu ING Banku Śląskiego stoi Brunon Bartkiewicz, radzie nadzorczej przewodniczy Antoni Reczek.

ING Bank Śląski to bank uniwersalny, posiada konta bankowe dla klientów indywidualnych, instytucji oraz firm. To piąty największy bank w Polsce (pod względem wartości aktywów). Zgromadzone w banku depozyty są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. BFG jest odpowiedzialny za wypłacenie zatrzymanych środków pieniężnych np. w przypadku ogłoszenia upadłości konkretnego banku. Kwota depozytów nieprzekraczająca równowartości w złotych 100 000 euro jest gwarantowana w całości.

Konta ING Bank:

Promocja Konto Direct

Konto Direct

Konto Direct to najtańszy rachunek osobisty w ING Banku. Dodatkowo nowi klienci banku, którzy założą konto mogą zyskać 250 zł premii. Opinie klientów i nasza analiza.

Promocja Konto Mobi 13-26

Konto Mobi 13-26

Konto Mobi to rachunek adresowany do młodych klientów wieku 13-26 lat, którzy preferują korzystanie z rachunku na smartfonie.

Otwarte Konto Oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe

Otwarte Konto Oszczędnościowe ING Banku Śląskiego w promocji oferuje, aż 5,5%.

Lokata Terminowa Plus

Lokata Terminowa Plus

Lokata Terminowa Plus 5% w skali roku to tylko jedna z kilku atrakcyjnych propozycji depozytowych Banku ING.

Smart Saver

Smart Saver

Smart Saver ING Banku Śląskiego w promocji oferuje, aż 5%.

Konto Mobi 13-17

Konto Mobi 13-17

Konto Mobi to rachunek adresowany do młodych klientów wieku 13-26 lat, którzy preferują korzystanie z rachunku na smartfonie.

Konto Komfort

Konto Komfort

Konto Komfort to nieco droższy od Konta Direct rachunek osobisty. Dzięki niemu możesz swobodnie korzystać z ze swoich pieniędzy nie tylko zdalnie przez internet i telefon, ale i w ...

Konto Premium

Konto Premium

ING Konto Premium to wielofunkcyjne i ekskluzywne konto dla zamożnych, bogatych klientów. Zobacz analizę konta i opinie klientów.

Konto Maklerskie Elastyczne

Konto Maklerskie Elastyczne

Oferowane przez BM ING Konto Maklerskie Elastyczne to niskokosztowa propozycja, która przypadnie do gustu przede wszystkim początkującym inwestorom handlującym głównie akcjami i ...

Konto Maklerskie Aktywne

Konto Maklerskie Aktywne

Konto Maklerskie Aktywne to ciekawa propozycja dla inwestorów, które wyróżnia się niskimi prowizjami oraz możliwością otwarcia w pełni online.

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0