Promocja zakończona

Lokata Terminowa Plus

Sprawdź
+ 5% i 250 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2023.12.10

Lokata terminowa Plus ING Banku Śląskiego dostępna jest w dwóch wariantach czasowych – krótszym i dłuższym. By ją założyć, nie trzeba mieć konta osobistego. Jednak na jego otwarciu można łatwo zarobić 250 zł.

ING Bank Śląski należy do potentatów na krajowym rynku. Pod względem sumy bilansowej z kwotą 210 mld zł zajmuje czwarte miejsce w zestawieniu. Podobnie jest w klasyfikacji obejmującej liczbę klientów (4,9 mln).

Instytucja kierowana przez Brunona Bartkiewicza jest bankiem uniwersalnym. Oferuje szeroki wachlarz usług, w tym lokaty terminowe. Te chronione są gwarancjami BFG do równowartości 100 tys. euro na jednego klienta.

Oprocentowanie

Obecnie najwyżej oprocentowanym depozytem terminowym ING Banku Śląskiego jest Lokata terminowa Plus. To produkt dostępny w dwóch wariantach czasowych – na 6 i 12 miesięcy.

W pierwszym przypadku oprocentowanie wynosi 4,75% w skali roku, w drugim – 5,0%. Kapitalizacja odbywa się na koniec okresu umownego. Na tle rynku to całkiem atrakcyjne stawki, choć znajdziemy kilka lepszych propozycji.

Na lokacie 6-miesięcznej można ulokować maksymalnie 50 tys. zł, na rocznej – 100 tys. zł.

Poniżej specyfikacja lokaty Terminowej Plus na 12 miesięcy:

Specyfikacja lokaty

Nazwa banku
ING Bank Śląski
Nazwa lokaty
Lokata Terminowa Plus

Warunki lokaty

Oprocentowanie
5,0%
Okres lokaty
12 miesięcy
Minimalna kwota
1000
Maksymalna kwota
100000

Dodatkowe informacje

Klient
nowy i obecny
Konto osobiste (ROR)
wymagane konto
Zerwanie lokaty przez czasem
utrata odsetek

powrót do menu ↑

Warunki

Jeden klient może mieć jeden depozyt na dany okres umowny, czyli maksymalnie po jednej lokacie na pół roku i rok.

By założyć Lokatę terminową Plus, trzeba mieć w ING Banku Śląskim konto oszczędnościowe. Może to być np. Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO), które obecnie daje zarobić 6%.

powrót do menu ↑

Opłaty

Założenie Lokaty terminowej Plus nie wiąże się z opłatami. Dotyczy to również wymaganego konta oszczędnościowego.

To ostatnie można otworzyć bez konieczności zawierania umowy o ROR. Ale jeśli się na niego zdecydujemy, również nie poniesiemy opłat (o ile nie wyrobimy karty płatniczej).

powrót do menu ↑

Dodatkowe 250 zł za założenie konta

ing 250 promocjaBy móc łatwo zarządzać i mieć podgląd na Lokatę Terminowa Plus najlepiej założyć w banku ING konto osobiste. Może to być konto Direct.

Warto o tym pomyśleć też dlatego, że  dzięki temu można zyskać premię 250 zł.

W tym celu należy do końca roku wydać kartą debetową albo/i Blikiem 1000 zł. Z tego co najmniej trzy transakcje Blikiem należy zrealizować w internecie.

Ponadto należy w trzech różnych miesiącach zapewnić wpływ na ROR min. 1000 zł oraz założyć cel oszczędnościowy i odłożyć tak 300 zł. Można do tego wykorzystać zlecenie stałe, mechanizm typu saver (automatyczne odkładanie drobnych kwot) lub po prostu przelać sobie odpowiednią kwotę.

Pełna analiza promocji dostępna jest tutaj.

powrót do menu ↑

Jak założyć?

Będąc już posiadaczem konta  w ING, Lokatę terminową Plus zakłada się wyłącznie w bankowości elektronicznej, czyli systemie transakcyjnym albo aplikacji Moje ING.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Lokata terminowa Plus ING Banku Śląskiego to rynkowa czołówka, jeśli chodzi o wysokość oprocentowania depozytów półrocznych i rocznych. Na pierwszej zarobimy 4,75%, na drugiej – 5 %.

Obie założymy przez internet bez konieczności otwierania ROR-u (choć za to możemy zgarnąć premię 250 zł). Pewną wadą jest relatywnie niski limit wpłat (odpowiednio: 50 tys. zł i 100 tys. zł).

Jeśli więc dysponujemy większymi środkami, pomyślmy o Otwartym Koncie Oszczędnościowym, na którym ulokujemy nawet 200 tys. zł. W promocji daje ono zarobić 6%.

Całkiem korzystnie (odsetki w wysokości 5%) wypada też Smart Saver, czyli rachunek służący do odkładania drobnych kwot przy okazji wykonywania transakcji.

Konto Direct + Lokata Terminowa Plus

4.75 - 5% | od 1000 zł | 6 i 12 miesęcy

+ 5% i 250 zł premii
Promocja zakończona
9.5 Ocena Łączna
1 opinie
Lokata Terminowa Plus

9Ocena Redakcji
Ocena lokaty
9
10Ocena Użytkowników
Ocena lokaty
10
ZALETY
  • Oprocentowanie
WADY
  • Niska kwota maksymalna
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
1 Opinia
  1. Odpowiedz
    Sławek 4 Marzec 2023 07:36

    Jestem rozczarowany “inwestycjami” w ing. Konto oszczędnościowe i niejasne 3 punkty, których, chociażbyś się nie spełnisz nie mając pełnej wiedzy a o tym nie informują. Oblicza Ci saldo tak, że oprocentowanie 8% po uplynieciu 3 miesięcy zamienia się na 1,5%. A 20tys ” zarabia jedynie 60zl.. Oczywiście trzeba czytać warunki i je zrozuniec/zinterpretować. Wycofałem oszczędności z ING bo inni robią to lepiej i… bez kruczków.

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0