Otwarte Konto Oszczędnościowe

Sprawdź
+ 2,5% i 160 zł premii
87 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2020.04.01

Ile można zyskać zakładając OKO – Otwarte Konto Oszczędnościowe w ING Bank Śląski? Jakie warunki trzeba spełnić by uzyskać podwyższone oprocentowanie do 2,5%? Analiza warunków i opinie klientów.

ING Bank Śląski należy do największych w naszym kraju. Pod względem wielkości aktywów zajmuje piąte miejsce. Od wielu lat jego reklamową twarzą jest Marek Kondrat.

W ofercie organizacji kierowanej przez Brunona Bartkiewicza znajdziemy Otwarte Konto Oszczędnościowe. Można je otworzyć w oddziale lub przez kuriera.

ING Bank Śląski jest objęty ochroną BFG. Zatem fundusze zgromadzone na rachunku OKO zostaną nam zwrócone, jeśli podmiot kierowany przez Brunona Bartkiewicza będzie mieć kłopoty z wypłacalnością. Wielkość gwarancji na jednego posiadacza wynosi równowartość 100 tys. euro w złotówkach.

Oprocentowanie i opłaty

W podstawowym wariancie oprocentowanie OKO wynosi 0,5 proc. Kapitalizacja odbywa się na koniec miesiąca kalendarzowego.

W ramach okresowych ofert (“Bonus na Start” i “Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” ) bank z lwem podnosi stawkę na koncie oszczędnościowym do 2,5 proc. Limit salda objętego podwyższonymi odsetkami wynosi 100 tys. zł. Bonusowy kupon przysługuje przez cztery miesiące od otwarcia rachunku.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
ING Bank Śląski
Nazwa
Otwarte Konto Oszczędnościowe OKO
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
9 zł
Oprocentowanie promocyjne
Tak, przez 4 miesiące:

BONUS NA START:
2,5% do 100 000 zł

OKO BONUS:
2,5% do 100 000 zł
Oprocentowanie standardowe
0,5%
powrót do menu ↑

Bonus na Start

Dla nowych klientów na Otwartym Koncie Oszczędnościowym przez 4 miesiące w ramach promocji “Bonus na Start” obowiązuje oprocentowanie promocyjne w wysokości 2,5% w skali roku do kwoty 100 000 zł. Do promocji można dołączyć do 6 maja – jednak bank systematycznie przedłuża tą promocję.

Poniżej opis szczegółów promocyjnego konta z poziomu bankowości internetowej ING:

ing bonus na start

powrót do menu ↑

OKO Bonus

Oferta dostępna jest zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych klientów. Podobnie jak w promocji “Bonus na start” bank podnosi stawkę oprocentowania na koncie oszczędnościowym do 2,5 proc. na okres 4 miesięcy.

Jednak aby móc z niej skorzystać należy na OKO wpłacić nowe środki. Chodzi o nadwyżkę nad saldem produktów depozytowych (rachunki oszczędnościowe bez IKZE oraz Smart Saver, lokaty, lokaty z funduszem, produkty strukturyzowane) z 2 marca 2020 r.

Tak wygląda opis tej oferty z poziomu bankowości internetowej ING:

ing oko bonus promocja

Czy można skorzystać z obu promocji jako nowy klient?

Nowi klienci mogą skorzystać z obu wariantów promocji. Pierwsze 100 000 zł  mogą ulokować na Otwartym Koncie Oszczędnościowymw ramach akcji “Bonus na Start” dla nowych klientów. Po otwarciu OKO stają się dotychczasowymi klientami i przysługuje im prawo do ulokowania kolejnych 100 tys. zł (jako nowe środki) w ramach promocji “Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus”. W efekcie na atrakcyjnych warunkach (2,5 proc. na 4 miesiące) mogą ulokować nawet 200 000 zł.

Poniżej widok z poziomu bankowości internetowej konta Direct na obie promocje:

oko rodzaje

Bank systematycznie odnawia obie promocje.

Uwaga! Wszystkie należne odsetki wypłacane są po upływie okresu promocyjnego. Zatem konto oszczędnościowe działa wtedy podobnie jak lokata (chociaż pieniądze można wycofać przed terminem, nie tracąc należnych zysków).
powrót do menu ↑

Kalkulator

Ile konkretnie można zarobić, trzymając pieniądze na rachunku OKO? To zależy od wielkości salda i czasu, przez jaki środki będą przechowywane na koncie.

Załóżmy, że wpłacamy całą dopuszczalną kwotę (100 tys. zł) na cztery miesiące. Nasz zysk wyniesie ok. 676 zł po podatku.

Kwota lokaty [zł]Zysk przed opodatkowaniem [zł]Zysk po opodatkowaniu [zł]
5 00041.833.84
10 00083.5967.67
20 000167.19135.34
30 000250.78203.01
50 000417.97338.36
80 000668.75541.37
100 000835.94676.71
powrót do menu ↑

Dodatkowa premia 160 zł

Dodatkowe 160 zł premii możemy zyskać zakładając Konto Direct lub Mobi z Otwartym Kontem Oszczędnościowym i aktywnie korzystając z konta. Promocja trwa do 30 czerwca.

Promocja ta jest jedną z łatwiejszych do spełnienia promocji bankowych, szerzej o niej piszemy tutaj:

ING Promocje do 160 zł za otwarcie konta Konta Direct/Mobi

Otwarte Konto Oszczędnościowe

Kumulacja promocji

+ 2,5% i 160 zł premii
87 dni do końca promocji

 

9.5 Ocena Łączna
1 opinie
Otwarte Konto Oszczędnościowe

W wariancie promocyjnym Otwarte Konto Oszczędnościowe to przyzwoita oferta. Co prawda stawka 2,5 proc. nie należy do najwyższych, ale i tak zdecydowanie bije średnią rynkową. W dodatku promocja jest regularnie przedłużana i skorzystają z niej wszyscy klienci – bez względu na staż w ING Banku Śląskim.

9Ocena Redakcji
Ocena
9
10Ocena Użytkowników
Ocena
10
ZALETY
 • oprocentowanie,
 • możliwość zyskania dodatkowych 160 zł za założenie konta osobistego w promocji 160 zł za otwarcie konta trwającej do 30 czerwca
 • oferta dla dotychczasowych i nowych klientów,
 • regularnie odnawiana oferta.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  RobertS 24 Styczeń 2019 14:49
  Ocena
  100

  Bardzo fajna oferta, oprocentowanie przyzwoite, bank regularnie przedłuża promocje dla nowych środków, tak więc można mieć to 2,5% na dłużej niż tylko 4 miesiące przy odpowiednim operowaniu swoimi oszczędnościami.

  Ja swoje oszczędności trzymam przez jedną edycję promocji w ING potem jak się kończy okres promocyjny przelewam na konto Profit w Millennium:
  https://www.tanie-konto.pl/millenium-bank/konto-oszczednosciowe-profit/

  Jak się skończy okres promocyjny w Millenium to przelewam spowrotem do ING (trzeba odczekać to startu nowej edycji promocji).

  I tak w kółko już ponad rok, w ten sposób mam zawsze dopływ nowych środków i de facto ta sama kwotą oszczędności jest cały czas oprocentowana w przedziale 2,5-2,7%

  Do tego jeśli w obu bankach nie mieliśmy jeszcze kont osobistych łatwo możemy zyskać dodatkowe 340 zł (200 zł w Millenium za konto + 140 zł za konto w ING)

  Wg mnie mix tych dwóch kont to najlepsza opcja aktualnie na rynku.
  Przebija wszystkie lokaty 3,5-3,6% (getina i idei) dlatego, że są one na ogól rzadko odnawiane i nie ma dodatkowych premii pieniężnych za otwarcie konta.

  + ZALETY: wysokie oprocentowanie w regularnie odnawianych promocjach możliwość zyskania dodatkowych 140 zł (oprócz oprocentowania) przez osoby, które jeszcze nie miały w ING konta
  - WADY: nie ma
  Pomocne(150) Niepomocne(87)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0