Promocja zakończona

Konto Maklerskie Elastyczne

Sprawdź
+ 160 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2020.04.01

Czy opłaca się założyć konto maklerskie elastyczne w ING? Jakie są “haczyki” i ukryte opłaty w tym rachunku? Szczegółowa analiza opłat i opinie klientów.

Fatalne oprocentowanie lokat i wysoka inflacja sprawiają, że pieniądze trzymane na depozytach bankowych tracą swoją siłę nabywczą. To może skłaniać niektórych do poszukiwania bardziej zyskownych form pomnażania kapitału. Jedną z nich może być giełda.

Oferowane przez BM ING Konto Maklerskie Elastyczne to niskokosztowa propozycja, która przypadnie do gustu przede wszystkim początkującym inwestorom handlującym głównie akcjami i kontraktami na GPW. Rachunek nie zapewnia dostępu do rynków zagranicznych.

Opłaty

By handlować instrumentami finansowymi na parkiecie, trzeba mieć rachunek maklerski. Takowy otworzymy np. w Biurze Maklerskim ING Bank Śląskiego. W jego ofercie znajdziemy m.in. Konto Elastyczne oraz Konto Aktywne. Oprócz ceny i prowizji za poszczególne transakcje różnią się one możliwościami, np. dostępem do narzędzi przydatnych w inwestowaniu na giełdzie.

 

konto elastyczne opłaty

W ING konto maklerskie Elastyczne  otworzymy bezpłatnie. Nie płacimy również za jego prowadzenie, co wyróżnia go na tle konkurencji.

Prowizja za każde składane przez internet zlecenie dotyczące zakupu i sprzedaży akcji oraz obligacji wynosi 0,3 proc. (min. 3 zł) wartości transakcji. W przypadku instrumentów udziałowych poziom opłat kształtuje się poniżej średniej rynkowej (0,35 proc.), natomiast koszty handlu papierami dłużnymi są w Koncie Elastycznym wyraźnie wyższe niż u konkurencji (0,175 proc.).

Uwaga! Do 31 grudnia trwa promocja w postaci niższej prowizji na obligacje skarbowe i ETF-y, która wynosi 0,1 proc. (min. 3 i 1,5 zł).

Prowizja za kontrakt terminowy uzależniona jest od rodzaju waloru, którego dotyczy. W przypadku indeksów wynosi 9 zł. Za kontrakt na akcje płaci się 3 zł, a waluty – 50 gr. To mniej więcej tyle, ile pobiera konkurencja. Wyjątek dotyczy kontraktów walutowych, które są dwa razy tańsze od średniej rynkowej.

powrót do menu ↑

Przewagi konta elastycznego w ING

konto maklerskie ingKonto Elastyczne otworzymy wygodnie przez internet. Wystarczy dostęp do bankowości internetowej ING Banku Śląskiego, np. w ramach konta osobistego. To zapewni nam dostęp do środków bieżących i inwestycji (moduł Makler) w jednym miejscu.

System powstał w technologii RWD, dlatego dopasowuje się do ekranu każdego urządzenia. Poruszanie się po nim jest intuicyjne. Szybko sprawdzimy posiadane instrumenty i złożymy zlecenie. Możemy też śledzić na żywo notowania giełdowe.

Zintegrowanie ROR-u i konta inwestycyjnego przyspiesza przepływy pieniężne między nimi. Jako że biuro maklerskie jest wewnętrzną jednostką ING Banku Śląskiego przelewy między ROR-em i kontem maklerskim są realizowane jako wewnętrzne, czyli w czasie rzeczywistym. Dzięki temu nie musimy trzymać większych środków na nieoprocentowanym rachunku inwestycyjnym, tylko zasilać je w miarę potrzeb.

Zdalny dostęp do Konta Elastycznego zapewnia nie tylko serwis internetowy, ale też aplikacja ING Makler Mobile. Tę ostatnią możemy ściągnąć na telefon z Androidem i iOS-em.

Wyróżnikiem rachunku maklerskiego BM ING są również darmowe przelewy na rachunki bankowe w złotych. Bez względu na liczbę takich transakcji biuro nie pobiera za nie opłat. Dotyczy to także operacji na konta prowadzone przez banki inne niż ING.

Na co uważać przy Koncie Elastycznym?

Na inwestycje na rynkach zagranicznych. Te w ramach Konta Elastycznego nie są możliwe. Tak samo jak handel na foreksie.

Nie otworzymy też rachunku IKE ani IKZE, które umożliwiają inwestowanie bez podatku Belki.

powrót do menu ↑

Jak założyć Konto Maklerskie w ING?

Najłatwiejsza metoda to otwarcie konta osobistego w ING Banku Śląskim (Direct lub Mobi) przez internet, a następnie zawarcie umowy o rachunek maklerski online poprzez bankowość internetową. Wówczas konto bankowe i maklerskie będziemy mieć w jednym miejscu.

Jak to zrobić najszybciej?

 1. Wypełnić specjalny formularz na stronie banku.
  Potrzebne są dane z dowodu osobistego.
 2. Potwierdzić numer swojego telefonu
  W tym celu trzeba podać kod otrzymany w SMS-ie.
 3. Załączyć do wniosku zdjęcie lub skan dowodu osobistego
 4. Wykonać przelew z już posiadanego rachunku w innym banku
  Ważne! Dane z przelewu i podane we wniosku muszą się zgadzać.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Konto Elastyczne Biura Maklerskiego ING to dobra propozycja dla wszystkich, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z inwestowaniem na giełdzie.

O jego wysokiej ocenie decyduje przede wszystkim bezwarunkowe zwolnienie z opłaty za prowadzenie i niskie prowizje od handlu akcjami oraz kontraktami. Do tego dochodzi możliwość połączenia z kontem bankowym oraz dostęp przez aplikację mobilną.

Notę oferowanego przez Biuro Maklerskie ING rachunku inwestycyjnego zaniża brak dostępu do rynków zagranicznych i foreksu, ale w przypadku początkujących nie jest to istotne, oraz wysoka prowizja od handlu obligacjami.

Dokumenty do pobrania (pdf)

Konto osobiste + Konto maklerskie

+ 160 zł premii
Promocja zakończona
8 Ocena Łączna
49 opinie
Konto Maklerskie Elastyczne

9.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9.5
System transakcyjny i aplikacja mobilna
9
Dodatkowe korzyści
10
7.5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
7.6
System transakcyjny i aplikacja mobilna
8
Dodatkowe korzyści
7.1
ZALETY
 • darmowe prowadzenie,
 • prowizje od handlu akcjami i kontraktami walutowymi niższe od średniej rynkowej,
 • integracja z kontem osobistym,
 • dostęp przez aplikację mobilną,
 • darmowe i nielimitowane przelewy w PLN.
WADY
 • prowizja od handlu obligacjami wyższa od średniej rynkowej,
 • brak dostępu do rynków zagranicznych i foreksu,
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0