Promocja zakończona

Konto Maklerskie Aktywne

Sprawdź
+ 160 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2020.12.01

Czy warto założyć konto maklerskie aktywne w ING? Jakie są “haczyki” i ukryte opłaty w tej ofercie? Szczegółowa analiza rachunku i opinie klientów.

Konto Maklerskie Aktywne to ciekawa propozycja dla inwestorów, które wyróżnia się niskimi prowizjami oraz możliwością otwarcia w pełni online.

Konto Maklerskie Aktywne w ING to jeden z dwóch rachunków inwestycyjnych dostępnych w ofercie Biura Maklerskiego ING Banku Śląskiego. Adresowane jest do osób aktywnie inwestujących na rynkach finansowych. Opłaci się przy obrotach na poziomie co najmniej 10 tys. zł miesięcznie.

Tabela opłat i prowizji

W przypadku ING do wyboru mamy rachunek maklerski w dwóch taryfach: elastycznej i aktywnej. Oprócz ceny i prowizji za poszczególne transakcje różnią się one możliwościami, np. dostępem do narzędzi przydatnych w inwestowaniu na giełdzie.

Konto Maklerskie Aktywne założymy za darmo. Za jego prowadzenie Biuro Maklerskie ING pobiera 10 zł miesięcznie, czyli przeszło trzy razy mniej niż konkurencja (średnia 32 zł).

Za internetowe zlecenie nabycia i sprzedaży akcji inwestor płaci prowizję 0,19 proc. (min. 3 zł). To poziom prawie dwukrotnie niższy od średniej rynkowej, która wynosi 0,35 proc. Jednak taka sama prowizja występuje przy handlu obligacjami, co plasuje ofertę Biura Maklerskiego ING nieco powyżej średniej (0,175 proc.).

Uwaga! Do 31 grudnia trwa promocja w postaci niższej prowizji na obligacje skarbowe i ETF-y, która wynosi 0,1 proc. (min. 3 i 1,5 zł).

Prowizja od obrotu instrumentami pochodnymi uzależniona jest od liczby zleceń w poprzednim miesiącu. Poziom wyjściowy to 9 zł za kontrakt indeksowy. Przy odpowiednio dużych obrotach (powyżej 1000 sztuk w miesiącu) opłata spada do 5 zł. Pierwszy próg, którego przekroczenie oznacza niższą opłatę, to 200 zleceń. Średnia rynkowa to 8,7 zł.

Podobna zasada obowiązuje przy kontraktach terminowych na akcje. W przypadku tych pierwszych klient płaci od 2 do 3 zł za sztukę przy średniej rynkowej 3,06 zł.

Opłata za kontrakt terminowy na waluty waha się od 0,5 do 0,3 zł za sztukę. To sporo mniej niż pobiera konkurencja (przeciętnie 1,04 zł).

Prowizja za transakcje na akcjach w ramach daytradingu wynosi 0,15 proc. W tym elemencie Konto Aktywne również wypada lepiej od konkurencji, u której płaci się średnio 0,2 proc. Sprzedaż kontraktu w daytradingu kosztuje 6 zł.

powrót do menu ↑

Konto Aktywne czy Elastyczne?

Konto Aktywne opłaca się założyć wtedy, gdy na rynkach finansowych lokujemy średnio 10 tys. zł miesięcznie. Jeśli inwestujemy mniejsze kwoty bardziej opłącalne będzie konto maklerskie  Elastyczne.

Porównanie opłat i prowizji Konto Elastyczne Konto Aktywne
Otwarcie rachunku 0 zł 0 zł
Prowadzenie rachunku
(miesięcznie)
0 zł 10 zł
Prowizja za zlecenie internetowe
(zakup / sprzedaż akcji, obligacji, ETF-ów)
0,30%
(min. 3 zł)
0,19%
(min. 3 zł)
Dostęp do notowań
(1 oferta dla każdego instrumentu finansowego)
0 zł 0 zł
Zaawansowane analizy wykresów
Dostęp do wiadomości rynkowych
Kontrakt indeksowy (przez internet) 9 zł 5-9 zł
w zależności od obrotu
Kontrakt akcyjny (przez internet) 3 zł 2-3 zł
w zależności od obrotu
powrót do menu ↑

Przewagi konta aktywnego w ING

makler mobileNiskie prowizje za akcje (0,19%) to tylko jeden z kilku wyróżników Konta Aktywnego. Drugim jest możliwość zintegrowania rachunku maklerskiego z kontem bankowym prowadzonym przez ING Bank Śląski.

Wówczas dostęp do obu produktów odbywa się przez Moje ING, w którym część inwestycyjna dostępna jest w module Makler. Nie potrzebujemy osobnych danych do logowania.

Oprócz wygody zapewnia to szybsze rozliczenia transakcji. Nie trzeba bowiem czekać na sesje rozliczeniowe między bankami, gdyż pieniądze przekazywane są w czasie rzeczywistym. Dzięki temu można lepiej reagować na okazje rynkowe, gdy potrzebujemy większej gotówki, ale nie chcemy korzystać z kredytu w rachunku brokerskim.

Konto maklerskie w BM ING można obsługiwać również z poziomu smartfona. Służy do tego intuicyjna aplikacja ING Makler Mobile, która ma wersję na urządzenia z iOS-em oraz Androidem.

Abonenci Konta Aktywnego korzystają z bezpłatnego dostępu do programu Notowania 4 Max, który umożliwia zaawansowane analizowanie wykresów. Ponadto mają oni dostęp do pełnego arkusza notowań giełdowych w czasie rzeczywistym.

Elementem wyróżniającym Konto Aktywnebezpłatne przelewy w złotówkach na rachunki prowadzone przez banki w Polsce. Większość biur maklerskich nalicza za każdą taką operację od 0,5 do 5 zł.

Na co uważać przy Koncie Aktywnym?

Jeśli chcemy inwestować poza Polską, nie zrobimy tego z rachunkiem Biura Maklerskiego ING. Nie pohandlujemy też walutami na foreksie.

Również ci, którzy chcieliby inwestować z myślą o emeryturze w ramach IKE albo IKZE, muszą wybrać inne konto.

powrót do menu ↑

Jak założyć Konto Maklerskie w ING?

Najłatwiejsza metoda to otwarcie konta osobistego w ING Banku Śląskim (Direct lub Mobi) przez internet, a następnie zawarcie umowy o rachunek maklerski online poprzez bankowość internetową. Wówczas konto bankowe i maklerskie będziemy mieć w jednym miejscu.

Jak to zrobić najszybciej?

 1. Wypełnić specjalny formularz na stronie banku.
  Potrzebne są dane z dowodu osobistego.
 2. Potwierdzić numer swojego telefonu
  W tym celu trzeba podać kod otrzymany w SMS-ie.
 3. Załączyć do wniosku zdjęcie lub skan dowodu osobistego
 4. Wykonać przelew z już posiadanego rachunku w innym banku
  Ważne! Dane z przelewu i podane we wniosku muszą się zgadzać.

Co prawda tą drogą otworzymy jedynie Konto Elastyczne, ale za 10 zł zmienimy je w Konto Aktywne. W miesiącu, w którym dokonamy przekształcenia, nie poniesiemy już opłaty za prowadzenie rachunku maklerskiego.

Alternatywnie można udać się do oddziału ING Banku Śląskiego i zawrzeć umowę o dostęp do bankowości elektronicznej. Nie trzeba otwierać rachunku bankowego, choć ten bardzo się przyda (jest bezpłatny w prowadzeniu, jeśli nie zamówimy do niego karty debetowej).

powrót do menu ↑

Czy warto?

ING Konto Maklerskie Aktywne powinno przypaść do gustu szerokiemu gronu inwestorów, o ile zamierzają oni lokować kapitał jedynie w Polsce (rachunek nie daje dostępu do rynków zagranicznych). Mniej wprawieni klienci docenią je ze niskie prowizje od handlu większością instrumentów, a profesjonaliści – za zaawansowane narzędzia analityczne i małe koszty daytradingu.

Konto Aktywne otworzymy całkowicie online i zintegrujemy z rachunkiem bieżącym ING Banku Śląskiego. Możemy obsługiwać je na każdym urządzeniu przenośnym.

Dokumenty do pobrania (pdf)

Konto osobiste + Konto maklerskie

+ 160 zł premii
Promocja zakończona
8 Ocena Łączna
50 opinie
Konto Maklerskie Aktywne

9.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
9.5
System transakcyjny i aplikacja mobilna
9
Dodatkowe korzyści
10
7.4Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
7.5
System transakcyjny i aplikacja mobilna
7.8
Dodatkowe korzyści
7
ZALETY
 • mała opłata za prowadzenie,
 • niższa niż u konkurencji prowizja od handlu akcjami i kontraktami terminowymi,
 • niższe prowizje na daytrading,
 • integracja z kontem osobistym,
 • dostęp przez aplikację mobilną,
 • darmowe i nielimitowane przelewy w PLN,
 • darmowy program do zaawansowanych analiz,
 • możliwość otwarcia w pełni online (ale tylko z kontem bankowym).
WADY
 • prowizja od handlu obligacjami wyższa od średniej rynkowej,
 • brak dostępu do rynków zagranicznych i foreksu,
 • niedostępność IKE oraz IKZE, które umożliwiają inwestowanie bez podatku Belki.
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
3 opinie
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Magdalena 4 Grudzień 2020 12:01
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  System transakcyjny i aplikacja mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  10

  Nie polecam! zalozylam konto maklerskie poniewaz mam tam konto w banku, jednak jestem bardzo rozczarowana. Emakler czesto nie dziala, ostatnio az 3 dni, chcac sprzedac akcje nie moglam tego zrobic. NIedopuszczalne to dla mnie ze 3 dni nie masz dostepu do swoich pieniedzy.

  + ZALETY: jesli juz dziala aplikacja to jest prosta w obsludze, pod warunkiem ze dziala!
  - WADY: system jest czesto wylaczany, chca sprzedac akcje nie mozesz tego zrobic poniewaz od 3 dni maja awarie!!! nie polecam
  Pomocne(3) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Andy 15 Kwiecień 2020 00:46
  4.3
  Wysokość opłat
  90
  System transakcyjny i aplikacja mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  70

  Otworzyłem sobie konto osobiste w ING i dzisiaj konto maklerskie w wersji “Elastyczne”.
  Elastyczne niby darmowe, ale prowizja za akcje to już 0,3%

  Ma ktoś z was w ing konto maklerskie w wersji aktywnej? Warto płacić te 10 zł na miesiąc

  Z jednej strony niby niższa prowizja za akcje (0,19%). Czy są jeszcze jakieś plusy? Chętnie poznam opinie porównawcze.

  Czy konto maklerskie ing w tej taryfie jest dobre dla początkujących?

  Pozdrawiam

  P.S. Czy w razie czego można wrócić w każdej chwili do wariantu elastycznego?

  Pomocne(6) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   dede 23 Kwiecień 2020 00:52

   Jeśli w danym miesiącu planujesz więcej transakcji (zakupu lub sprzedaży) za więcej niż 10 000 zł to opłaca Ci się bardziej przejść na konto maklerskie aktywne.

   Oczywiście, jeśli w kolejnych nie będziesz chciał robić transakcji na takie kwoty można złóżyć dyspozycję powrotu do konta elastycznego.

   Pomiędzy wariantami oferty możesz przechodzić.

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0