Konto Komfort

Dodaj do porównywarki

Co wybrać Konto Komfort czy Konto Direct w banku ING? Które konto ma niższe opłaty? Co się bardziej opłaca? Zobacz porównanie opłat i opinie klientów.

Konto Komfort ING Banku Śląskiego dedykowane jest wymagającym klientom, którzy wykonują sporo operacji bankowych zarówno w oddziale ING, jak i poprzez Internet. Za opłatę za prowadzenie konta bank oferuję komfortową obsługę klienta w placówce banku. Konto osobiste dla klientów, którzy z równą swobodą zarządzają swoimi środkami przez Internet, telefon jak i w oddziałach banku? Takie właśnie jest Konto Komfort w ING.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
ING Bank Śląski
Nazwa
Konto Komfort
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
12 zł lub 6 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
0 zł przez pierwsze 3 miesiące prowadzenia konta oraz w miesiącu otwarcia rachunku opłata wynosi 6 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
7 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie trasakcji kartą za min. 300 zł w miesiącu
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
6% kwoty wypłaty
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Otwarte Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem do 2,5% przez 4 miesiące od daty otwarcia konta
Konto walutowe
EUR, USD, GBP

Miesięczna opłata za prowadzenie Konta Komfort to aż 10 złotych (przez pierwsze 3 miesiące bank pobiera opłatę o połowę niższą) gwarantuje: bezpłatne wydanie kart zbliżeniowych VISA i Debit MasterCard, bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju, bezpłatną wypłatę gotówki w punktach oznaczonych logo Cashback.

Klient może „zapracować” na bezpłatne użytkowanie karty – wystarczy, że w każdym okresie rozliczeniowym dokona kartą transakcji bezgotówkowych na minimum 100 złotych. W przypadku, gdy ten warunek nie zostanie spełniony, bank pobiera opłatę – 7 złotych.

Posiadacze Konta Komfort mogą również bezpłatnie wpłacać i wypłacać gotówkę w oddziałach banku. Ale już przelewy, dokonywane w placówkach są płatne – 9 złotych za przelew. Płatne – 3 proc. wypłacanej kwoty – są również wypłaty w bankomatach poza Polską.

Użytkownik może zamówić Moją Kartę ING – na której będzie umieszczone jego zdjęcie. Koszt to 15 złotych.

W Koncie Komfort klient ma możliwość skorzystania z łatwo dostępnego limitu w koncie. Bank uruchomi limit tuż po podpisaniu umowy, jeśli tylko dostarczymy dokumenty poświadczające nasze dochody. Na początek można otrzymać dwukrotność dochodów, które będą spływać na konto. Po pół roku aktywnego korzystania z konta można podwyższyć limit – nawet do sześciokrotności wpływów na konto, jednak maksymalnie do 100 tysięcy złotych.

Opinie klientów o koncie Komfort ING

Tradycyjnie już prosimy o wasze opinie: ING Konto Komfort  – czy spełnia wasze oczekiwania czy nie? Czy warto ponosić wyższe koszty użytkowania niż w koncie Direct? A może lepiej zamienić konto Komfort na konto Direct? Prosimy o oceny i komentarze poniżej.

5.5 Ocena Łączna
9 opinie
Konto Komfort

6.2Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
4.5
5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
5.3
Bankowość internetowa i mobilna
5.1
Dodatkowe korzyści
4.6
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze

Tags:

10 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Edward 1 Maj 2017 19:36
  1.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  20

  Wcale nie taki “Komfort”

  W czasie kiedy zakładałem to konto a było to ok.12 lat temu, rzeczywiście było to komfortowe konto. Dzisiaj, niestety z tego pozostała się tylko nazwa tego konta. Założyłem to konto, godząc się na wysoką prowizję za jego prowadzenie, aby mieć pełny komfort wypłaty ze wszystkich bankomatów. Były również bezpłatne przelewy za pośrednictwem konsultanta “Halo Śląski”, dzisiaj się za to słono płaci.
  Obecnie zaś pobierają mi co miesiąc 12 zł za prowadzenie konta, za to, za co w innych bankach płaci się zero!
  Czeka mnie więc “wyprowadzka” do innego banku.
  Dlatego więc zważywszy na moje wieloletnie doświadczenia, rozwój i dostępność internetu, nie polecam nikomu tego konta.

  Pomocne(45) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  iks 20 Kwiecień 2017 16:20
  4.3
  Wysokość opłat
  100
  80
  80

  ing to po prostu poprawny bank. opłata pojawia się jeśli nie ma płatności kartą. przyjaźnie i przejrzyście. posiadam ze względu na kredyt.

  Pomocne(3) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  ola 19 Kwiecień 2017 22:19
  2.15
  Wysokość opłat
  60
  10
  60

  Jestem klientką tego banku od ok 18 lat – tu zakładałam swoje pierwsze konto bankowe. Niestety bank nie szanuje swoich stałych klientów, widocznie suma jaką trzymam na koncie jest zbyt mała, żeby bank miał się przejmować czy straci klienta czy nie.

  Nie jestem zacofana, korzystam z bankowości internetowej i szanuję zmiany, które wnoszą coś dobrego, ale nie lubię zmian niepotrzebnych i w dodatku na gorsze. Bank chcąc utrzymać klientów powinien wiedzieć, że są też klienci, którzy nie potrzebują ciągłych zmian i cenią sobie przyzwyczajenie (i dlatego tak długo związani są z jednym bankiem). Kilka lat temu zmieniono system bankowości internetowej ING (wprowadzając piktogramy, jakby bank miał być dla dzieci lub analfabetów), jakoś się przyzwyczaiłam, choć musiałam klikać więcej, żeby dostać się np. do historii transakcji. Teraz znów jest zmiana. Czcionki rozwlekłe, wielkie strona zupełnie nieczytelna. Na 19 calowym monitorze muszę przewijać stronę bo się nie mieści – żadnej opcji zmiany wyglądu, zmniejszenia odstępów i czcionki. W starszej wersji mieściło się na stronie 9 transakcji (w historii) obecnie widocznych jest tylko 4. W porównaniu ze starszą wersją kolejne transakcje wczytują się o wiele dłużej.

  Moje sugestie dotyczących nowego wyglądu strony, zostały zlekceważone. Oczywiście odpowiedź była, ale “niestety nie można nic zrobić”. Wystarczyło zachować oba interfejsy, zadowoleni byliby wszyscy.
  Ale skoro już mam się przyzwyczajać do nowego, to może od razu przyzwyczaję się po prostu do innego banku.

  - WADY: zmiany na gorsze
  Pomocne(18) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  bea 15 Kwiecień 2017 14:02
  1
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  0

  pożyczki w ing

  mam konto w ing od dawna i myślę, o rezygnacji po co piszą pożyczka w 15min …lub pożyczka bez wychodzenia z domu korzystając ,że podobno internetowi mają lepiej wypisałam wniosek o pożyczkę online na następny dzień otrzymałam od banku ,że muszę donieść dokumenty odcinek od renty lub wyciąg bankowy /jakby sobie sami nie mogli sprawdzić /lub jeszcze inny dokument świadczący o zarobkach po jaką cholerę piszą ze wystarczy 800zl dochodu mój przekraczał no i po co ta oferta pożyczka online jak i tak muszę sie udać do placówki i tam odstać dobrą godz….to nieporozumienie nie szanują klienta juz ktoś tu tak napisal zmykam z ing

  Pomocne(6) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Roman 4 Kwiecień 2017 18:20
  1.8
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  20

  Konto Komfort – dla wymagających? Ciekawe. I tu jestem zawiedziony! Za kartę Visa + zbliżeniowa 7 zł/mc. Na marginesie wcale jej nie chciałem, “musiałem” ją dostać podczas wymiany kart! Obsługa konta 12 zł/mc. wiecznie jakieś odsetki po 2 – 5 zł/mc. Za możliwość korzystania z debetu 70 zł/rok. Dodam, że wypływy na konto są dość wysokie 3000 – 4000 zł/mc pobory. Oszczędności zgromadzone na subkontach I i II – 17000 zł. Do niedawna papiery wartościowe w ING Securities. Domyślacie się, że jak każdy “internetowy” mam kilkanaście opłat za czynsze i inne tego typu. Kilka wypłat z bankomatów po parę “stówek” i kilka płatności bezgotówkowych.
  NIE OTRZYMAŁEM ŻADNYCH BONUSÓW, są tylko opłaty, zmiany regulaminów, zmiany stawek itp.

  Pomocne(11) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Marcin 23 Styczeń 2017 18:38
  3
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  60

  Niestety, ING to największe nieporozumienie z jakim miałem do czynienia. Ten bank nie powinien być w ogóle dopuszczony do funkcjonowania na rynku polskim.

  Po pierwsze – odmawiali mi przysłania umowy. Dopiero, jak na piśmie wskazałem im podstawę prawną, że mają taki obowiązek, zaczęli się zastanawiać, a w końcu przeprosili i ją przysłali. Gdybym nie naciskał, zignorowaliby mnie.

  Po drugie – nie chcą przyjąć wypowiedzenia umowy. Ubzdurali sobie jakiś nonsens, że moje wypowiedzenie ma być potwierdzone notarialne. Absurd, z którym nawet nie da się dyskutować.

  Po trzecie – blokują konto po mianie dowodu na nowy, nawet mimo przedstawienia nowego, Wzywają wtedy do siedziby banku.

  Pomimo złożonego, prawidłowego wypowiedzenia umowy, pomimo blokady konta, naliczają opłaty za kartę, z której nie można korzystać, bo konta nie ma.

  Jest wiele banków, którzy podchodzą do klienta uczciwie. ING jest jednym z tych, którzy się do nich nie zaliczają.
  Nie polecam, jeśli ktoś chce się z nimi użerać.

  Pomocne(13) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Jola 19 Wrzesień 2015 10:10
  2.15
  Wysokość opłat
  50
  40
  40

  Witam, co do konta nie mam zbytnich zastrzeżeń chodzi o pracowników banku są niekompetentni niedouczeni bank traktuje interesantów jak śmieci wszystko jest dobrze jeśli nie musisz czegoś załatwić inaczej masz problem. Bank od prawie dwóch tygodni załatwia mi sprawę dyspozycji na koncie i wiecznie pojawia się jakiś problem rozwiązuję go czekam dzwonię i znowu jestem już kłębkiem nerwów monituje to już osobiście Pani Dyrektor ale nic się nie dzieje nic nie mogę zrobić czuję się bezradnie odsetki lecą na moją niekorzyść nie mam się do kogo zwrócić o pomoc jestem przy każdej osobistej wizycie w tej placówce “omamiana” że to musi trwać. Wiem że gdybym poszła “wyżej” nic nie zrobię bo to wszystko to jedna klika.Ku przestrodze innym nikomu nie życzę takiego “horroru”. Szukam innego banku dość tych męczarni pozdrawiam…

  Pomocne(2) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  asked 23 Kwiecień 2015 11:33
  4
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  ING Komfort

  Nie oszukujmy się. Nie ma darmowych kont!
  Bank też musi z czegoś żyć. Firma już z samego założenia musi przynosić zysk…
  To że opłaty za jedną czy drugą usługę wynoszą 0 zł to jedno, ale to że warunki kredytu mieszkaniowego są takie czy inne to druga sprawa.
  Mam od ponad 2 lat konto w ING. Konto o nazwie KOMFORT.
  Opłata miesięczna: 15 zł
  Co w ramach tej opłaty?
  – darmowe bankomaty
  – darmowy system internetowy
  – darmowe powiadamianie SMS o każdej operacji (na każda kwotę nawet 1 zł wpływ czy obciążenie)
  – 0 problemów z uzyskaniem kredytu mieszkaniowego. Naprawdę 0 formalności.
  – w przypadku zamówienia nowej karty bankomatowej 0 zl za jej wydanie
  – brak opłat za wszystkie bankomaty
  Płacę 15 zł miesięcznie i nic więcej mnie nie interesuje! Jest co prawda jakaś opłata za użytkowanie karty ale od samego początku kiedy jestem w ING nie zostala ona naliczona ponieważ większość transakcji w dzisiejszych czasach wykonuje się zezgotówkowo.
  Byłem w PKO, PeKaO, Nordea i MBank.
  Może z pozoru sa to lepsze rozwiązania ale poczekajcie do m omentu kiedy będziecie chcieli wziąć kredyt na mieszkanie. Z moich znajomych tylko ja w swoim banku dostałem go bez najmniejszego problemu…

  Pomocne(2) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  dijim 23 Listopad 2012 13:12
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Chciałbym przestrzec wszystkich przed niemiłą niespodzianką, która może Was zaskoczyć w ING Banku Śląskim. Tak się pechowo dla mnie stało, że 10 maja 2012 roku skończyła się ważność mojego dowodu osobistego, a 11 maja 2012 r. upłynął termin ważności paszportu. Grzecznie złożyłem 24 kwietnia wniosek na dowód osobisty (termin realizacji w Katowicach to 1 miesiąc), wniosek na paszport też mam przygotowany.
  W połowie maja, jak zwykle, chciałem dodkonać kilku przelewów przez internet, ale po zalogowaniu do ING BankOnLine, otrzymałem informację, że 30.04.2012r moje konta zostały zablokowane, “zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2000 o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu DZ.U z 2010r. Nr 46 poz276 …” a dalej że “Identyfikacja osoby składającej dyspozycję możliwa jest wyłącznie w oparciu o ważny dokument …”

  Sprawdziłem … i nie znalazłem innego banku, który stosuje takie restrykcje wobec swoich klientów, czyli ustawa nie narzuca takiego wymogu na banki!!!

  Sporządziłem więc stosowną reklamację, w której zażądałem odblokowania możliwości korzystania z własnych środków pieniężnych i zapytałem:
  – na podstawie którego paragrafu wspomnianej ustawy zostały zablokowane moje konta,
  – czy upłynięcie terminu ważności dowodu kwalifikuje mnie automatycznie do terrorystów i praczy pieniędzy,
  – czy jestem podejrzany o terroryzm czy o pranie brudnych pieniędzy
  – w jaki sposób dowód osobisty wykorzystywany jest do identyfikacji osoby logującej się do banku w internecie.

  Niestety nie otrzymałem odpowiedzi na żadne pytanie, jedynie formułkę:
  “zgodnie z Ustawą z dnia 16 listopada 2000r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu Art 8b ust 3 (tekst jedn. DZ.U z 2010r. Nr 46 poz. 276 z późn. zm. instytucje obowiązane są do stosowania wobec swoich klientów środków bezpieczeństwa finansowego polegających na identyfikacji klienta i weryfikacji jego tożsamości …”

  Dlatego uważajcie na ING BANK Śląski i swoje dokumenty!!!

  Pomocne(3) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   mila 23 Kwiecień 2013 14:01

   Uśmiałam się z Twojej głupoty, cieszy mnie fakt, że ING podszedł tak rzetelnie i fachowo i zablokował możliwość zrealizowania transakcji osobie, która posługuje się nieważnymi dokumentami. I nie zrobił z Ciebie terrorysty, widać, że znajomość przepisów prawa jest u ciebie znikoma… Ustawa ta narzuca na banki określone obowiązki i dobrze, bo przynajmniej nie ma żadnej samowoli. A że nazewnictwo tejże ustawy takie a nie inne…. Powinni to zmienić, bo widać właśnie, że analfabeci czytają i nic z niej nie rozumieją….Zamiast zapoznać się z ustawą przeczytają tylko w tytule “terroryzm” i olaboga :)Następnym razem przeczytaj umowę, pilnuj ważności swoich dokumentów i złóż wniosek stosownie wcześniej. I dokształcaj się, poszerz swoje zainteresowania… Ja po Twoim komentarzu jestem w 100% pewna, że to właśnie w ING chcę mieć konto.

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0