Promocja zakończona

Konto Komfort

Sprawdź
+ 200 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki

Co wybrać Konto Komfort czy Konto Direct w banku ING? Które konto ma niższe opłaty? Co się bardziej opłaca? Zobacz porównanie opłat i opinie klientów.

Oferowane przez ING Bank Śląski Konto Komfort to z założenia rachunek premium. Jednak wydaje się, że dostępne w ramach tego ROR-u usługi nie są warte swojej ceny. Na rynku znajdziemy podobne rozwiązania, za które nie zapłacimy ani grosza i nie będzie to od nas wymagać stawania na głowie.

Na tle polskiego sektora bankowego wyróżnia się pięć organizacji. To tzw. wielka piątka, która aktywami zdecydowanie przewyższa pozostałych graczy. Jednym z członków tego nieformalnego grona jest ING Bank Śląski, który pod względem sumy bilansowej (180 mld zł) plasuje się na czwartym miejscu.

Opłaty

Instytucja zarządzana przez Brunona Bartkiewicza to bank uniwersalny, czyli ma ofertę dla wszystkich grup klientów. Osoby o ponadprzeciętnych dochodach lub majątku znajdą tam Konto Komfort.

Jego prowadzenie kosztuje 15 zł miesięcznie.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
ING Bank Śląski
Nazwa
Konto Komfort
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
15 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
0 zł przez pierwsze 3 miesiące prowadzenia konta oraz w miesiącu otwarcia rachunku opłata wynosi 6 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
7 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie trasakcji kartą za min. 300 zł w miesiącu
Bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
6% kwoty wypłaty
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Otwarte Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem do 2,5% przez 4 miesiące od daty otwarcia konta
Konto walutowe
EUR, USD, GBP

Połączona z ROR-em karta debetowa Visa kosztuje 7 zł miesięcznie. Zwolnienie przysługuje w razie wykonania plastikiem obrotów bezgotówkowych na 300 zł w okresie rozliczeniowym. Przy czym ten liczony jest od 29. dnia jednego miesiąca do 28. kolejnego (nie pokrywa się z miesiącem kalendarzowym).

Klient użytkujący smartfona z anteną NFC i systemem Android 7.0 może też wyrobić darmową kartę Mastercard w telefonie. Jest to karta wirtualna kompatybilna z technologią HCE i służy wyłącznie do płatności bezgotówkowych.

Posiadaczowi Konta Komfort przysługuje bezpłatny dostęp do wszystkich bankomatów w kraju. Zwykłe przelewy internetowe także zleca on bez dodatkowych opłat. Za transfer ekspresowy płaci 5 zł (nie dotyczy przelewów na telefon z użyciem Blika).

Bezpłatnie może on wykonywać również operacje gotówkowe w oddziałach.

powrót do menu ↑

Karta wielowalutowa

Wydawana do Konta Komfort karta zbliżeniowa Visa wyposażona jest w funkcję płatności wielowalutowych. Oznacza to, że jej użytkownik – po uprzednim podłączeniu do niej darmowego rachunku w EUR lub USD albo GBP i zasileniu go dewizami – może płacić bezpośrednio w walucie obcej. Dzięki temu unika 3-proc. prowizji za przeliczanie należności.

Plastik sam rozpoznaje walutę transakcji. Rachunek walutowy do karty podpina się w bankowości elektronicznej. Usługa jest darmowa.

ING Bank Śląski prowadzi kantor online. Klient może wymieniać w nim środki całą dobę przez siedem dni w tygodni (również w dni wolne). Dzięki temu oszczędza na przelewach, gdyby dewizy nabywał w innym miejscu albo wpłacał je na konto w oddziale. Przy czym stosowane przez ING Bank Śląski kursy walut są gorsze niż w niezależnych platformach wymiany online.

Istnieje możliwość automatycznej wymiany po wcześniej ustalonym kursie. Użytkownik może też otrzymywać powiadomienia push w telefonie, gdy cena waluty osiągnie interesujący go poziom.

powrót do menu ↑

Bankowość elektroniczna

Bankowość elektroniczna ING Banku Śląskiego należy do najlepszych na rynku. System należy ocenić wysoko za warstwę wizualną, łatwość nawigacji oraz mnogość przydatnych funkcji.

Poza standardowymi operacjami platforma Moje ING daje dostęp do Profilu Zaufanego. Dzięki temu klient może załatwić online wiele spraw urzędowych.

Oprócz tego organizacja kierowana przez Brunona Bartkiewicza jako jedna z nielicznych wdrożyła także mojeID. To narzędzie służące do zdalnego potwierdzania tożsamości podczas korzystania z usług firm prywatnych praz instytucji publicznych. Dzięki niemu można przez internet np. zawrzeć umowę na usługi telefonii komórkowej w abonamencie.

ING Bank Śląski jest też w gronie podmiotów umożliwiających korzystanie z open bankingu. W ramach tego rozwiązania klient może po zalogowaniu się do Konta Komfort uzyskać podgląd stanu i historii swoich kont w siedmiu innych bankach. W ten sam sposób potwierdzi również swoje dochody podczas ubiegania się o kredyt online.

Bardzo wysokie noty należą się ING Bankowi Śląskiemu również za jego aplikację mobilną. Zresztą potwierdzają to oceny użytkowników wystawione w sklepach Google Play (4,8) oraz AppStore (4,9), które dają jej pierwsze miejsce na rynku.

Aplikacja Moje ING mobile obfituje w szereg przydatnych na co dzień funkcji. Wśród nich są m.in. płatności za przejazdy autostradami, zakup ubezpieczeń turystycznych, autoryzacja mobilna, czasowa blokada kart płatniczych, archiwizacja paragonów. Użytkownicy urządzeń z systemem Android mogą obsługiwać ją przez komendy głosowe.

ING Bank Śląski udostępnia wiele systemów płatności mobilnych. Poza popularnym w zakupach online Blikiem klienci mogą korzystać z Apple Pay, Google Pay oraz Garmin Pay. Jest też autorskie rozwiązanie bazujące na technologii HCE.

powrót do menu ↑

Oszczędzanie

Obecnie najlepszą propozycją ING Banku Śląskiego dla zwolenników bezpiecznego pomnażania oszczędności jest Smart Saver. To rachunek służący do automatycznego odkładania drobnych kwot, np. po każdym przelewie lub płatności kartą. Jego oprocentowanie wynosi 1,6 proc. w skali roku, z tym że obejmuje ono kwoty do 5000 zł.

Na tradycyjnym koncie oszczędnościowym zarabia się 0,05 proc. W promocji „Bonus na start” stawka rośnie do 0,5 proc. i jest naliczana przez trzy miesiące od otwarcia rachunku. Kupon obejmuje środki do 25.000 zł.

Gorzej wypada oferta lokat. Wszystkie depozyty, bez względu na okres trwania, są oprocentowane na 0,05 proc. w skali roku.

powrót do menu ↑

Promocja 200 na start

Nowy klient, który otworzy Konto Komfort i spełni proste warunki, zarobi 200 zł w gotówce. Otrzyma je, jeśli:

 1. Do 31 marca zawrze umowę o ROR, konto oszczędnościowe i kartę debetową
  We wniosku powinien wyrazić zgody marketingowe.
  Konto może otworzyć przelewem weryfikacyjnym, w aplikacji (z użyciem wideoweryfikacji) albo za pośrednictwem kuriera.
 2. Do 30 czerwca:
  • wykona kartą lub Blikiem płatności bezgotówkowe na łącznie 1000 zł, z czego przynajmniej trzy z tych transakcji zrealizuje Blikiem, płacąc nim w sieci,
  • w każdym z trzech kolejnych miesięcy zapewni z rachunku firmowego w innym banku wpływ min. 1000 zł,
  • założy przynajmniej jeden cel w ramach Otwartego Konta Oszczędnościowego (chodzi o usługę automatycznego odkładania drobnych kwot) i odłoży w ten sposób co najmniej 300 zł.

W przypadku niespełnienia ostatnich dwóch warunków nagroda pieniężna wyniesie 120 zł.

Oprócz premii powitalnej na posiadaczy Konta Komfort czekają zniżki u 50 partnerów banku. Obecnie są to m.in. Orsay, Philips, AliExpress, Media Expert. Jak z nich skorzystać?

Po zalogowaniu do e-bankowości należy przejść do zakładki Oferta i tam wybrać Moje Rabaty. Upusty, z których można skorzystać przy zakupach online, mają charakter procentowy (np. 15 proc. w Orsay) lub kwotowy (np. 50 zł w Media Expert). Kod upoważniający do niższej ceny można skopiować i przesłać innej osobie.

powrót do menu ↑

Debet

Kolejną zaletą wynikającą z posiadania Konta Komfort jest tańszy dostęp do debetu w rachunku.

Standardowo za obsługę limitu odnawialnego ING Bank Śląski pobiera rocznie prowizję w wysokości 1,8 proc. przyznanej kwoty zadłużenia. W przypadku klientów z Kontem Komfort jest to 1,5 proc. (min. 68 zł). Natomiast oprocentowanie długu wynosi 7,2 proc. w skali roku.

O limit odnawialny, którego maksymalna kwota sięga sześciokrotności zarobków netto, można zawnioskować przez e-bankowość. Jeśli nasze wynagrodzenie wpływa do ING Banku Śląskiego właściwie nie musimy potwierdzać dochodów. Jeśli jest inaczej, dochody możemy również potwierdzić online, wykorzystując jedno z narzędzi dostępnych w ramach open bankingu. Z tym że szczegóły zawsze ustalane są indywidualnie z konsultantem.

powrót do menu ↑

Jak otworzyć?

Konto Komfort można założyć całkowicie przez internet. Do wyboru są dwie metody:

 • przelew weryfikacyjny,
 • fotoweryfikacja.

W obu przypadkach do zawarcia umowy wystarczy ukończenie 18 lat oraz dowód osobisty. Z metody na selfie nie skorzystają osoby sprawujące ważne stanowiska polityczne.

Otwieranie konta przelewem autoryzacyjnym

 1. Wypełnić wniosek na stronie banku
 2. Potwierdzić posiadany numer telefonu, podając kod otrzymany SMS-em
 3. Załączyć zdjęcia lub skany dowodu osobistego
 4. Przelać 1 zł z posiadanego konta w innym banku na numer otwieranego rachunku
  Do wyboru jest przelew tradycyjny (dotrze w najbliższej sesji rozliczeniowej) i szybki przelew (używany np. w zakupach internetowych, dociera natychmiast).
  Ważne! Należy pamiętać o zgodności danych, np. adresie zamieszkania. Akceptowane są przelewy tylko z niektórych instytucji, w tym Banku Pekao, mBanku, BNP Paribas, Alior Banku.
 5. Zaczekać na aktywację rachunku
  Bank potwierdzi to SMS-em w ciągu 48 godzin od wykonania przelewu uwierzytelniającego.

Otwieranie ROR-u metodą na selfie

 1. Pobrać aplikację Moje ING
 2. Uruchomić aplikację
 3. Wybrać Załóż konto
 4. Wprowadzić dane z dowodu osobistego
 5. Potwierdzić posiadany numer telefonu, podając kod SMS
 6. Pokazać do kamery w smartfonie obie strony dowodu osobistego (szczegóły pokażą się na ekranie)
 7. Wykonać zdjęcia twarzy w kilku ujęciach (szczegóły dostępne na ekranie)
 8. Potwierdzić zawarcie umowy na ekranie telefonu
 9. Zaczekać na aktywację rachunku
  Bank potwierdzi to SMS-em w ciągu 48 godzin od przesłania dokumentów. Zwykle trwa to kilka godzin, najpóźniej – w następnym dniu roboczym (ING Bank Śląski procesuje wnioski w godzinach 8-17).

W obu ścieżkach kartę zbliżeniową Visa otrzymamy w ciągu trzech dni roboczych od aktywacji ROR-u. Dane umożliwiające logowanie bank przekazuje w mailu z umową i SMS-em.

Ważne! ROR-y otwarte z wykorzystaniem metod zdalnych (zarówno przelewem, jak i na selfie) mają pewne ograniczenia. By je zdjąć, należy udać się do placówki i tam potwierdzić swoją tożsamość.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Na pierwszy rzut oka Konto Komfort wygląda na godne polecenia. Ma sporo zalet i mało wad. Jednak te ostatnie mają dość duży kaliber.

W konsekwencji trzeba poważnie się zastanowić nad otwarciem tego rachunku – nawet w kontekście potencjalnej premii 200 zł. Roczne koszty utrzymania ROR-u sięgają bowiem 180 zł. Do tego trzeba się liczyć z opłatą za kartę, ale tej można stosunkowo łatwo (obroty na 300 zł) uniknąć.

Wydaje się, że wyróżniki oferowanego przez ING Bank Śląski konta premium nie są warte nakładów, jakie ponosi się w związku z jego posiadaniem. Darmowy dostęp do wszystkich bankomatów, kartę wielowalutową czy dobrą aplikację z płatnościami mobilnymi zapewnia bowiem wiele ROR-ów na rynku i są one bezkosztowe.

Opinie klientów o koncie Komfort ING

Tradycyjnie już prosimy o wasze opinie: ING Konto Komfort  – czy spełnia wasze oczekiwania czy nie? Czy warto ponosić wyższe koszty użytkowania niż w koncie Direct? A może lepiej zamienić konto Komfort na konto Direct? Prosimy o oceny i komentarze poniżej.

5 Ocena Łączna
10 opinie
Konto Komfort

darmowy dostęp do wszystkich bankomatów w kraju, karta z funkcją płatności wielowalutowych, premia za otwarcie, możliwość otwarcia całkowicie online, funkcjonalna bankowość elektroniczna, bezpłatne operacje gotówkowe w placówkach.

6.2Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
4.5
4.7Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4.9
Bankowość internetowa i mobilna
5
Dodatkowe korzyści
4.2
ZALETY
 • duża opłata za prowadzenie konta bez możliwości uniknięcia (koszt: 180 zł rocznie),
 • kwotowy próg obrotów zwalniający z opłaty za kartę
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze

Tags:

12 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  mike 9 Marzec 2021 08:21
  0.8
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  0

  To chyba Pani nie rozumie. Jeśli jestem klientem Ing czy innego banku, założyłem konto, mam je, użytkuję. Po przykładowo 5 latach mój dowód traci ważność to czy ja jestem kimś innym dla banku ?. Logicznie rzecz biorąc nie.

  + ZALETY: jest
  - WADY: opłaty
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  ZS 21 Styczeń 2021 14:40

  Uważam, że jest to oszukiwanie wieloletnich klientów. Gdy zakładałam konto z mężem a było to około 40 lat temu zachęcano nas wysokim oprocentowaniem \11%\ wpływów na ROR. Później oprocentowanie malało, malało, malało aż zmalało do 0%. Teraz pobiera się opłaty coraz to większe za ten sam ROR. Obecnie proponuje się 15zł miesięcznie – masa pieniędzy dla emeryta. Nie ma żadnej propozycji bezpłatnej do utrzymania rachunku wspólnego. Mamy ja 69 mąż 70 lat i każą nam założyć na stare lata rachunki indywidualne – bez opłat. Czy to jest humanitarne podejście do swoich stałych klientów. Zmiana rachunku to wędrowanie po urzędach aby zmienić nr wpłat. Nie potrzeba nam darmowych usług z których w naszym wieku i tak nie korzystamy. Musimy tylko mieć konto na otrzymanie pieniążków na życie. Pytałam w banku dla współmałżonków nie ma innej opcji wspólnego konta za darmo trzeba płacić. Teraz rządzą młodzi, wiedzą od kogo wyciągnąć pieniądze. Hańba!

 3. Odpowiedz
  Edward 1 Maj 2017 19:36
  1.65
  Wysokość opłat
  20
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  20

  Wcale nie taki “Komfort”

  W czasie kiedy zakładałem to konto a było to ok.12 lat temu, rzeczywiście było to komfortowe konto. Dzisiaj, niestety z tego pozostała się tylko nazwa tego konta. Założyłem to konto, godząc się na wysoką prowizję za jego prowadzenie, aby mieć pełny komfort wypłaty ze wszystkich bankomatów. Były również bezpłatne przelewy za pośrednictwem konsultanta “Halo Śląski”, dzisiaj się za to słono płaci.
  Obecnie zaś pobierają mi co miesiąc 12 zł za prowadzenie konta, za to, za co w innych bankach płaci się zero!
  Czeka mnie więc “wyprowadzka” do innego banku.
  Dlatego więc zważywszy na moje wieloletnie doświadczenia, rozwój i dostępność internetu, nie polecam nikomu tego konta.

  Pomocne(60) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  iks 20 Kwiecień 2017 16:20
  4.3
  Wysokość opłat
  100
  80
  80

  ing to po prostu poprawny bank. opłata pojawia się jeśli nie ma płatności kartą. przyjaźnie i przejrzyście. posiadam ze względu na kredyt.

  Pomocne(6) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  ola 19 Kwiecień 2017 22:19
  2.15
  Wysokość opłat
  60
  10
  60

  Jestem klientką tego banku od ok 18 lat – tu zakładałam swoje pierwsze konto bankowe. Niestety bank nie szanuje swoich stałych klientów, widocznie suma jaką trzymam na koncie jest zbyt mała, żeby bank miał się przejmować czy straci klienta czy nie.

  Nie jestem zacofana, korzystam z bankowości internetowej i szanuję zmiany, które wnoszą coś dobrego, ale nie lubię zmian niepotrzebnych i w dodatku na gorsze. Bank chcąc utrzymać klientów powinien wiedzieć, że są też klienci, którzy nie potrzebują ciągłych zmian i cenią sobie przyzwyczajenie (i dlatego tak długo związani są z jednym bankiem). Kilka lat temu zmieniono system bankowości internetowej ING (wprowadzając piktogramy, jakby bank miał być dla dzieci lub analfabetów), jakoś się przyzwyczaiłam, choć musiałam klikać więcej, żeby dostać się np. do historii transakcji. Teraz znów jest zmiana. Czcionki rozwlekłe, wielkie strona zupełnie nieczytelna. Na 19 calowym monitorze muszę przewijać stronę bo się nie mieści – żadnej opcji zmiany wyglądu, zmniejszenia odstępów i czcionki. W starszej wersji mieściło się na stronie 9 transakcji (w historii) obecnie widocznych jest tylko 4. W porównaniu ze starszą wersją kolejne transakcje wczytują się o wiele dłużej.

  Moje sugestie dotyczących nowego wyglądu strony, zostały zlekceważone. Oczywiście odpowiedź była, ale “niestety nie można nic zrobić”. Wystarczyło zachować oba interfejsy, zadowoleni byliby wszyscy.
  Ale skoro już mam się przyzwyczajać do nowego, to może od razu przyzwyczaję się po prostu do innego banku.

  - WADY: zmiany na gorsze
  Pomocne(26) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  bea 15 Kwiecień 2017 14:02
  1
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  0

  pożyczki w ing

  mam konto w ing od dawna i myślę, o rezygnacji po co piszą pożyczka w 15min …lub pożyczka bez wychodzenia z domu korzystając ,że podobno internetowi mają lepiej wypisałam wniosek o pożyczkę online na następny dzień otrzymałam od banku ,że muszę donieść dokumenty odcinek od renty lub wyciąg bankowy /jakby sobie sami nie mogli sprawdzić /lub jeszcze inny dokument świadczący o zarobkach po jaką cholerę piszą ze wystarczy 800zl dochodu mój przekraczał no i po co ta oferta pożyczka online jak i tak muszę sie udać do placówki i tam odstać dobrą godz….to nieporozumienie nie szanują klienta juz ktoś tu tak napisal zmykam z ing

  Pomocne(11) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Roman 4 Kwiecień 2017 18:20
  1.8
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  20

  Konto Komfort – dla wymagających? Ciekawe. I tu jestem zawiedziony! Za kartę Visa + zbliżeniowa 7 zł/mc. Na marginesie wcale jej nie chciałem, “musiałem” ją dostać podczas wymiany kart! Obsługa konta 12 zł/mc. wiecznie jakieś odsetki po 2 – 5 zł/mc. Za możliwość korzystania z debetu 70 zł/rok. Dodam, że wypływy na konto są dość wysokie 3000 – 4000 zł/mc pobory. Oszczędności zgromadzone na subkontach I i II – 17000 zł. Do niedawna papiery wartościowe w ING Securities. Domyślacie się, że jak każdy “internetowy” mam kilkanaście opłat za czynsze i inne tego typu. Kilka wypłat z bankomatów po parę “stówek” i kilka płatności bezgotówkowych.
  NIE OTRZYMAŁEM ŻADNYCH BONUSÓW, są tylko opłaty, zmiany regulaminów, zmiany stawek itp.

  Pomocne(27) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  Marcin 23 Styczeń 2017 18:38
  3
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  60

  Niestety, ING to największe nieporozumienie z jakim miałem do czynienia. Ten bank nie powinien być w ogóle dopuszczony do funkcjonowania na rynku polskim.

  Po pierwsze – odmawiali mi przysłania umowy. Dopiero, jak na piśmie wskazałem im podstawę prawną, że mają taki obowiązek, zaczęli się zastanawiać, a w końcu przeprosili i ją przysłali. Gdybym nie naciskał, zignorowaliby mnie.

  Po drugie – nie chcą przyjąć wypowiedzenia umowy. Ubzdurali sobie jakiś nonsens, że moje wypowiedzenie ma być potwierdzone notarialne. Absurd, z którym nawet nie da się dyskutować.

  Po trzecie – blokują konto po mianie dowodu na nowy, nawet mimo przedstawienia nowego, Wzywają wtedy do siedziby banku.

  Pomimo złożonego, prawidłowego wypowiedzenia umowy, pomimo blokady konta, naliczają opłaty za kartę, z której nie można korzystać, bo konta nie ma.

  Jest wiele banków, którzy podchodzą do klienta uczciwie. ING jest jednym z tych, którzy się do nich nie zaliczają.
  Nie polecam, jeśli ktoś chce się z nimi użerać.

  Pomocne(21) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  Jola 19 Wrzesień 2015 10:10
  2.15
  Wysokość opłat
  50
  40
  40

  Witam, co do konta nie mam zbytnich zastrzeżeń chodzi o pracowników banku są niekompetentni niedouczeni bank traktuje interesantów jak śmieci wszystko jest dobrze jeśli nie musisz czegoś załatwić inaczej masz problem. Bank od prawie dwóch tygodni załatwia mi sprawę dyspozycji na koncie i wiecznie pojawia się jakiś problem rozwiązuję go czekam dzwonię i znowu jestem już kłębkiem nerwów monituje to już osobiście Pani Dyrektor ale nic się nie dzieje nic nie mogę zrobić czuję się bezradnie odsetki lecą na moją niekorzyść nie mam się do kogo zwrócić o pomoc jestem przy każdej osobistej wizycie w tej placówce “omamiana” że to musi trwać. Wiem że gdybym poszła “wyżej” nic nie zrobię bo to wszystko to jedna klika.Ku przestrodze innym nikomu nie życzę takiego “horroru”. Szukam innego banku dość tych męczarni pozdrawiam…

  Pomocne(4) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  asked 23 Kwiecień 2015 11:33
  4
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  ING Komfort

  Nie oszukujmy się. Nie ma darmowych kont!
  Bank też musi z czegoś żyć. Firma już z samego założenia musi przynosić zysk…
  To że opłaty za jedną czy drugą usługę wynoszą 0 zł to jedno, ale to że warunki kredytu mieszkaniowego są takie czy inne to druga sprawa.
  Mam od ponad 2 lat konto w ING. Konto o nazwie KOMFORT.
  Opłata miesięczna: 15 zł
  Co w ramach tej opłaty?
  – darmowe bankomaty
  – darmowy system internetowy
  – darmowe powiadamianie SMS o każdej operacji (na każda kwotę nawet 1 zł wpływ czy obciążenie)
  – 0 problemów z uzyskaniem kredytu mieszkaniowego. Naprawdę 0 formalności.
  – w przypadku zamówienia nowej karty bankomatowej 0 zl za jej wydanie
  – brak opłat za wszystkie bankomaty
  Płacę 15 zł miesięcznie i nic więcej mnie nie interesuje! Jest co prawda jakaś opłata za użytkowanie karty ale od samego początku kiedy jestem w ING nie zostala ona naliczona ponieważ większość transakcji w dzisiejszych czasach wykonuje się zezgotówkowo.
  Byłem w PKO, PeKaO, Nordea i MBank.
  Może z pozoru sa to lepsze rozwiązania ale poczekajcie do m omentu kiedy będziecie chcieli wziąć kredyt na mieszkanie. Z moich znajomych tylko ja w swoim banku dostałem go bez najmniejszego problemu…

  Pomocne(7) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  dijim 23 Listopad 2012 13:12
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Chciałbym przestrzec wszystkich przed niemiłą niespodzianką, która może Was zaskoczyć w ING Banku Śląskim. Tak się pechowo dla mnie stało, że 10 maja 2012 roku skończyła się ważność mojego dowodu osobistego, a 11 maja 2012 r. upłynął termin ważności paszportu. Grzecznie złożyłem 24 kwietnia wniosek na dowód osobisty (termin realizacji w Katowicach to 1 miesiąc), wniosek na paszport też mam przygotowany.
  W połowie maja, jak zwykle, chciałem dodkonać kilku przelewów przez internet, ale po zalogowaniu do ING BankOnLine, otrzymałem informację, że 30.04.2012r moje konta zostały zablokowane, “zgodnie z ustawą z dnia 16 listopada 2000 o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu DZ.U z 2010r. Nr 46 poz276 …” a dalej że “Identyfikacja osoby składającej dyspozycję możliwa jest wyłącznie w oparciu o ważny dokument …”

  Sprawdziłem … i nie znalazłem innego banku, który stosuje takie restrykcje wobec swoich klientów, czyli ustawa nie narzuca takiego wymogu na banki!!!

  Sporządziłem więc stosowną reklamację, w której zażądałem odblokowania możliwości korzystania z własnych środków pieniężnych i zapytałem:
  – na podstawie którego paragrafu wspomnianej ustawy zostały zablokowane moje konta,
  – czy upłynięcie terminu ważności dowodu kwalifikuje mnie automatycznie do terrorystów i praczy pieniędzy,
  – czy jestem podejrzany o terroryzm czy o pranie brudnych pieniędzy
  – w jaki sposób dowód osobisty wykorzystywany jest do identyfikacji osoby logującej się do banku w internecie.

  Niestety nie otrzymałem odpowiedzi na żadne pytanie, jedynie formułkę:
  “zgodnie z Ustawą z dnia 16 listopada 2000r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu Art 8b ust 3 (tekst jedn. DZ.U z 2010r. Nr 46 poz. 276 z późn. zm. instytucje obowiązane są do stosowania wobec swoich klientów środków bezpieczeństwa finansowego polegających na identyfikacji klienta i weryfikacji jego tożsamości …”

  Dlatego uważajcie na ING BANK Śląski i swoje dokumenty!!!

  Pomocne(7) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   mila 23 Kwiecień 2013 14:01

   Uśmiałam się z Twojej głupoty, cieszy mnie fakt, że ING podszedł tak rzetelnie i fachowo i zablokował możliwość zrealizowania transakcji osobie, która posługuje się nieważnymi dokumentami. I nie zrobił z Ciebie terrorysty, widać, że znajomość przepisów prawa jest u ciebie znikoma… Ustawa ta narzuca na banki określone obowiązki i dobrze, bo przynajmniej nie ma żadnej samowoli. A że nazewnictwo tejże ustawy takie a nie inne…. Powinni to zmienić, bo widać właśnie, że analfabeci czytają i nic z niej nie rozumieją….Zamiast zapoznać się z ustawą przeczytają tylko w tytule “terroryzm” i olaboga :)Następnym razem przeczytaj umowę, pilnuj ważności swoich dokumentów i złóż wniosek stosownie wcześniej. I dokształcaj się, poszerz swoje zainteresowania… Ja po Twoim komentarzu jestem w 100% pewna, że to właśnie w ING chcę mieć konto.

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0