Konto Premium

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć Konto Premium w ING Banku Śląskim? Opłaty są wysokie – co dostajemy w zamian? Opłaca się bardziej niż Konto Direct? Opinie klientów VIP i nasza analiza.

Konto Premium to wielofunkcyjne i ekskluzywne konto dla wymagających i zamożnych klientów. Bank przygotował dla nich szereg dodatkowych usług, dzięki którym łatwo i wygodnie można zarządzać środkami pieniężnymi. Dla klientów VIP dedykowana jest specjalna oferta, mogą oni dysponować swoimi środkami za pomocą internetu, specjalnego serwisu telefonicznego oraz za pośrednictwem sieci specjalistycznych placówek.

Zobacz także: Pekao Konto Premium

Opłaty za Konto Premium w ING

Konto Premium w ING może być całkowicie darmowe jedynie dla bogatych klientów  i zamożnych. Tabela opłąt Konta Premium została przedstawiona poniżej:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
ING Bank Śląski
Nazwa
Konto z Lwem Premium
Przeznaczenie konta
Konto prestiżowe dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
30 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
dla klientów objętych ofertami Premium, Private Banking, Wealth Management i spełniających kryteria finansowe : min. 150 tys. zł aktywów/ich równowartość w walucie wymienialnej lub min. 10 tys. zł każdomiesięcznych, jednorazowych wpływów na rachunek
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
karta bezwarunkowo darmowa
Bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
6% kwoty wypłaty
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium z oprocentowaniem do 1,35%
Konto walutowe

Konto Premium jest całkowicie darmowe, jeśli na swoim koncie posiadasz odpowiednie środki lub operujesz konkretną kwotą aktywów. Wówczas nie musisz płacić za takie usługi jak:

 • prowadzenie konta;
 • przelewy krajowe w złotówkach (zarówno przez internet, jak i telefon lub w oddziale banku);
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • wydanie i obsługa karty Visa;
 • wpłaty i wypłaty w oddziałach Banku;
 • wpłaty we wpłatomatach;
 • usługę Cash Back.

Tak korzystna oferta jest jednak dostępna dla nielicznych. Mogą sobie na nią pozwolić ci, który mają min. 150 tys. zł aktywów lub co miesiąc na konto spływa min. 10 tys. zł (jednorazowo).

Konto Premium może zostać otwarte tylko przez odpowiednich doradców zajmujących się obsługą specjalnych klientów.

Za co klienci Konta Premium muszą płacić?

Nie wszystko w ofercie ING jest darmowe. Trzeba opłacać np. przelewy ekspresowe (6 zł w oddziale, 5 zł w systemie bankowości elektronicznej) lub przelewy europejskie (w oddziale potrąca się 0,25% kwoty, przez internet taka usługa kosztuje 5 zł).

Karta płatnicza do konta

Do konta wydawana jest nowoczesna karta debetowa, dzięki której można dokonywać płatności zbliżeniowych i internetowych. Pozwala ona na szybki i bezpieczny dostęp do pieniędzy zgromadzonych na koncie. Można za jej pomocą wypłacać gotówkę w ramach usługi Cash Back. Jeśli klient zamówi usługę Smart Saver, każda opłata kartą będzie wiązała się z automatycznym odkładaniem na konto ustalonego procenta.

Posiadacze karty mogą także korzystać z usługi BLIK.

Dodatkowe korzyści

ING Bank posiada bardzo funkcjonalną i przejrzystą bankowość mobilną, która pozwala na dokonywanie różnorakich operacji w sposób wygodny i szybki. Aplikacja telefoniczna została ściągnięta ponad milion razy. Bardzo ciekawa i nowoczesna jest także bankowość internetowa ING BankOnLine. Pozwala ona na uzyskanie dostępu do swojego konta w każdej chwili – wystarczą podłączone do sieci smartfon, komputer lub tablet.

Godne polecenia jest także Otwarte Konto Oszczędnościowe w złotówkach, które pozwala na zaoszczędzenie 2% w skali roku – taka oferta dotyczy jednak nowych klientów (promocja „Bonus na start”).

Opinie końcowe o koncie Premium

ING Bank Śląski to solidny gracz na rynku polskich usług bankowych. Instytucji nie trzeba nikomu przedstawiać. Oferta banku jest przejrzysta – konto Premium jest właściwie usługą darmową, jeśli jest się bogatym klientem. Generalnie jednak oferty VIP cechują się świetnymi warunkami deponowania pieniędzy. Z tego powodu trudno wybrać najkorzystniejszą ofertę, ponieważ… właściwie są one do siebie bardzo zbliżone.

To, co jednak wyróżnia ofertę ING to świetny dział Private Banking&Wealth Menagement. ING rozpieszcza swoich bogatych klientów i dba o ich interesy. Takich klientów obsługują najbardziej kompetentni pracownicy, którzy oferują usługi z zakresu zarządzania aktywami, doradztwa inwestycyjnego i oszczędnościowego. Klienci mogą liczyć na preferencyjne kredyty (np. w rachunku brokerskim). Z oferty Private Banking&Wealth Management mogą jednak korzystać ci, którzy posiadają aktywa przekraczające 0,5 mln zł. W porównaniu do innych banków taki warunek jest niestety dosyć drogi.

 

 

5.5 Ocena Łączna
3 opinie
Konto Premium

6Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
4
5.5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6
Bankowość internetowa i mobilna
5.3
Dodatkowe korzyści
5.3
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
6 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Borsuk 29 Październik 2020 01:07
  1.65
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  0

  Zostałem klientem premium i bank nadal naliczał mi opłaty za prowadzenie konta, pomimo że byłem z nich zwolniony. Musiałem zadzwonić na infolinię i dopiero wtedy uznano reklamacje i zwrócono mi pieniądze. Żenujące

  + ZALETY: Dużo bankomatów.i.wplatowmatow
  - WADY: Dla przedsiębiorców (spółek) oferta ING to średniowiecze. Zupełnie nie rozumieją potrzeb i realiów prowadzenia spółki osobowej
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Marek 25 Listopad 2018 05:58

  Te konto to czysta żenada. Dostają 10000 zł miesięcznie i za to mam to samo co w bzwbk. Alior. mBank i wielu innych za free w podstawowym koncie. Za przelew ekspresowy mam płacić?. Aplikacja mobilna jest najbrzydsza jaka istnieje na rynku. Czy mam to konta – mam, czemu bo muszę je mieć jak by to nie brzmiało.

  • Odpowiedz
   INGklient 12 Czerwiec 2019 23:38

   Prawda. Konto beznadziejne, bo za przelew natychmiastowy (Express Elixir) trzeba płacić. Klient VIP w Santander ma to za free. Dodatkowo aplikacja bardzo prymitywna.

  • Odpowiedz
   Darek 2 Styczeń 2019 23:42

   W 100 % się zgadzam, plus prymitywne informacje dotyczace karty platynowej

 3. Odpowiedz
  bbb 23 Kwiecień 2017 11:39
  4
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Bardzo mi sie podoba moje konto w ING, darmowe do tego wiwlw placowek ing w calej Polsce, potwierdzenia operacji na komorke. Wg mnie duzo lepsze o niebo od tak zachwalanego teraz wszedzie mbanku

  Pomocne(8) Niepomocne(14)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Monika 23 Luty 2017 16:20
  2.65
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  70

  Jako posiadaczka tego konta w ostatnim tygodniu jestem co najmniej niezadowolona, ponieważ już dwukrotnie nie miałam przez kilka godzin dostępu do środków na koncie. W związku z powyższym nie polecam banku.

  Pomocne(8) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0