Promocja zakończona

Konto Świat Premium

Sprawdź
+ 200 zł premii i 7% na KO
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2024.04.04

Konto Świat Premium w banku Pekao SA to rachunek bieżący dla majętnych osób, które za cenę stałej opłaty oczekują kompleksowej oferty usług finansowych, ponieważ nie mają czasu, by samodzielnie szukać znacznie tańszych lub nawet darmowych rozwiązań w tym zakresie

Bank Pekao to jedna z czołowych i najstarszych instytucji finansowych w Polsce. Powstał w 1929 r. Pod względem wielkości aktywów plasuje się na drugim miejscu na rynku. Od kilku lat, gdy PZU oraz Polski Fundusz Rozwoju kupiły od włoskiego UniCreditu ponad jego 30 proc. akcji, znów jest kontrolowana przez skarb państwa.

Konto Premium a Konto Przekorzystne

To bank uniwersalny z ofertą dla każdego segmentu klientów. Obejmuje ona m.in. ROR dla osób zamożnych. Chodzi o Konto Świat Premium.

W porównaniu ze zwykłym kontem w Pekao, konto premium zapewnia m.in. bezprowizyjne wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i za granicą. Jego posiadacze nie ponoszą kosztów prowadzenia kont walutowych ani rachunku maklerskiego.

Ponadto dzięki złotej karcie do Konta Świat Premium klient może oszczędzić na kosztach przewalutowania płatności zagranicznych bez potrzeby zasilania rachunków walutowych. Przeliczanie takich transakcji odbywa się bowiem po kursie organizacji Mastercard, a Bank Pekao nie dolicza do tego prowizji ani spreadu. Dotyczy to operacji w 150 walutach.

Oprócz tego klient może korzystać z rozwiązania dostępnego dla karty do Konta Przekorzystnego. Chodzi o płatności bezpośrednio w EUR, USD, GBP i CHF. Plastik sam rozpoznaje walutę transakcji i pobiera należność z właściwego rachunku, o ile ten zostanie wcześniej zasilony wystarczającą kwotą i powiązany z kartą (np. w aplikacji).

Kolejną korzyścią jest darmowe ubezpieczenie zakupów online. Obejmuje ono: utratę nabytych w internecie towarów, przedłużenie gwarancji (do 6 tys. zł) oraz gwarancję najniższej ceny (do 2 tys. zł).

Posiadacz Konta Świat Premium – w przeciwieństwie do klienta z Kontem Przekorzystnym – nie ponosi również kosztów operacji gotówkowych w placówkach. Może też bezpłatnie wyrobić plastik z niestandardową szatą graficzną.

powrót do menu ↑

Opłaty

Najważniejsze opłaty Konta Świat Premium Pekao wyglądają następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Konto Świat Premium
Przeznaczenie konta
Konto osobiste premium dla osób od 18 roku życia
Prowadzenie konta
50 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
średnie miesięczne saldo aktywów min. 200 tys. zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
0 zł
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Konto oszczędnościowe
Konto walutowe
20 walut do wyboru

Głównym kosztem związanym z utrzymaniem Konta Świat Premium jest opłata za jego prowadzenie. Wynosi ona 50 zł miesięcznie.

Można jej uniknąć, jeśli w każdym miesiącu utrzyma się średnie saldo aktywów w Banku Pekao w wysokości 200 tys. zł. Przy jej wyliczaniu organizacja zarządzana przez Leszka Skibę uwzględnia środki nie tylko na rachunkach płatniczych (również w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej) klienta, ale też jednostki nabytych za pośrednictwem banku funduszy i instrumentów inwestycyjnych na koncie maklerskim.

Z pozostałych podstawowych usług (zwykłe przelewy internetowe, obsługa karty Mastercard Debit Gold FX lub Visa Debit Gold, wypłaty z bankomatów) klient korzysta bez dodatkowych opłat.

Konto Świat Premium jako rachunek wspólny

Konto Świat Premium może być prowadzone jako rachunek wspólny. W takim wariancie obowiązują identyczne warunki cenowe jak dla rachunku indywidualnego. Oznacza to, że obaj współposiadacze muszą łącznie zapewnić saldo aktywów na poziomie 200 tys. zł miesięcznie, by nie płacić za prowadzenie konta.

powrót do menu ↑

Promocje Pekao

Na klienta, który otworzy Konto Świat Premium, czeka wiele mniej i bardziej atrakcyjnych promocji. Już za samo założenie rachunku i niewielką aktywność (5 transakcji kartą) w każdym z trzech kolejnych miesięcy Bank Pekao wypłaca 200 zł.

W ramach Bezcennych Chwil funkcjonuje Strefa Premium. Wstępuje się do niej po zrealizowaniu zgłoszoną kartą obrotu bezgotówkowego na min. 9000 zł w ciągu trzech miesięcy. Dostęp do Strefy Premium umożliwia staranie o ekskluzywne benefity, np. warsztaty kulinarne, usługę projektanta wnętrz, smartwatch Garmin, przelot samolotem, prywatną seans w kinie, mecz z zawodowym bilardzistą.

Posiadacz Konta Świat Premium otrzymuje zniżki w ramach Galerii Rabatów. Dzięki temu zapłaci mniej za odzież znanych marek czy taniej wynajmie apartament w miejscowości turystycznej albo pokój w hotelu.

Inną korzyścią płynącą z posiadania Konta Świat Premium jest indywidualny doradca w oddziale i priorytetowa obsługa na infolinii.

Ponadto bonusem jest wspomniane już darmowe ubezpieczenie zakupów online.

powrót do menu ↑

Pakiet Komfort

Posiadacze Konta Świat Premium mogą również skorzystać z Pakietu Komfort. Pod tą nazwą kryje się pakiet produktów i usług przydatnych na co dzień, np. przelewy ekspresowe, ubezpieczenie zakupów internetowych, ubezpieczenie rzeczy osobistych (w tym smartfona), pomoc fachowców w razie awarii (m.in. hydraulika, elektryka, ślusarza, specjalisty od RTV i AGD).

Występuje on w trzech wariantach:

 • Standardowym,
 • Złotym i
 • Platynowym.

Różnią się one ceną i zakresem dostępnych korzyści.

Uwaga! W ramach promocji przez pierwsze pół roku klient może za darmo korzystać z dowolnej wersji pakietu.

↓Usługa || pakiet→ Standard Złoty Platynowy
Standardowa cena po okresie promocyjnym
(miesięcznie)
4 zł 6 zł 8 zł
Darmowe przelewy ekspresowe w miesiącu
(szt.)
dwa trzy cztery
Ubezpieczenie zakupów przez internet
(suma ubezpieczenia: 5000 zł)
Ubezpieczenie rzeczy osobistych
(suma ubezpieczenia: 1000 zł)
Assistance domowe
(3 x 800 zł w roku: dojazd, części, robocizna)
OC w życiu prywatnym
(do 10.000 zł)
powrót do menu ↑

Konto Oszczędnościowe Premium

Nowym posiadaczom Konta Świat Premium Bank Pekao proponuje też konto oszczędnościowe ze stawką 7% naliczaną przez 5 miesięcy od otwarcia rachunku. Oprocentowanie dla klientów premium obejmuje kwoty aż do 200 tys. zł (zamiast standardowych 100 tys. zł).

Ważne jest, byśmy umowę zawarli przy okazji otwierania Konta Świat Premium albo do 13 czerwca 2024 r.

powrót do menu ↑

Inwestowanie

Posiadacz Konta Świat Premium, który chciałby uzyskiwać wyższe stopy zwrotu niż na tradycyjnych depozytach, ma do wyboru wiele rozwiązań. Może też liczyć na przywileje z tym związane.

Jednym z nich jest zwolnienie z opłaty za konto inwestycyjne w Biurze Maklerskim Pekao. Obowiązuje ono przez cały okres posiadania prestiżowego ROR-u bez konieczności spełniania dodatkowych warunków.

Rachunek maklerski w BM Pekao daje dostęp do zagranicznych giełd. Z jego poziomu można również nabywać fundusze typu ETF (idealne dla mniej wprawionych inwestorów) oraz instrumenty pochodne, w tym certyfikaty strukturyzowane. Zlecenia składa się w serwisie transakcyjnym (osobna zakładka w ramach platformy Pekao24), aplikacji Pekao24 Makler oraz na infolinii.

Klient może liczyć na wsparcie osobistego doradcy. Z tym że usługa funkcjonuje jedynie w wybranych lokalizacjach. Ponadto posiadacz rachunku ma dostęp do analiz, raportów i rekomendacji.

Inna opcja, z której skorzystają klienci z min. 50 tys. zł, to powierzenie zarządzania kapitałem maklerowi. Specjalista będzie w naszym imieniu podejmować decyzje o tym, w co i kiedy zainwestować. Przy czym będzie się to robić w granicach udzielonej mu dyspozycji.

Ci, którzy chcą połączyć pomnażanie kapitału z ochroną ubezpieczeniową, mogą wybrać polisę z UFK. W ramach tego produktu część składki przeznaczana jest na ubezpieczenie na życie, a reszta lokowana w jeden z funduszy modelowych dostosowanych do preferencji (poziomu akceptowanego ryzyka) klienta. Za inwestycje odpowiadają eksperci TFI PZU. Do wyboru są trzy waluty. Minimalny próg wejścia wynosi 25 tys. zł, a zalecany horyzont inwestycyjny – co najmniej pięć lat.

Oprócz tego klient premium ma dostęp do tradycyjnych funduszy inwestycyjnych oferowanych przez zewnętrzne TFI, również te zagraniczne.

powrót do menu ↑

Aplikacja Peopay

Klienci z segmentu premium korzystają z tych samych rozwiązań, co zwykli klienci. Zatem zdalne zarządzanie środkami umożliwią im system Pekao24 oraz aplikacja PeoPay.

Platforma transakcyjna została stworzona w technologii responsywnej. Oznacza to, że powinna zapewniać taką samą wygodę użytkowania bez względu na rodzaj sprzętu, jakim posługuje się klient (komputer, tablet, smartfon).

W Pekao24 warto zwrócić uwagę na funkcję Qlips, dzięki której można zautomatyzować comiesięczne płatności za media. Rozwiązanie nieco przypomina polecenie zapłaty, ale działa nieco inaczej. Na razie jego słabością jest skromny wybór dostawców, względem których uregulujemy należności.

Aplikacja PeoPay należy do tych lepiej ocenianych przez klientów. Wg użytkowników urządzeń z Androidem zasługuje ona na notę 4,6, a sprzętów firmy Apple – na 4,5.

Poza funkcjami, które dziś są już standardem na rynku (m.in. autoryzacja mobilna, czasowa blokada kart) aplikację wyposażono w unikalne rozwiązania. Chodzi m.in. o zatwierdzanie płatności online do 200 zł odciskiem palca, a wypłat z bankomatów do 200 zł – biometrią twarzy.

Ciekawostką jest też skanowanie kodu QR z ekranu komputera zamiast logowania do bankowości internetowej. To opcja dla tych, którzy płacą za zakupy w sieci szybkimi przelewami.

Warto też wspomnieć, że z poziomu telefonu klient może opłacić przejazd autostradą i podejrzeć stan portfela akcyjnego oraz aktualne notowania. W PeoPay może również wymienić walutę w wewnętrznym e-kantorze.

Bank Pekao zapewnia bardzo szeroki wachlarz płatności mobilnych:

 • Blik (w tym przelewy na telefon),
 • Google Pay,
 • Apple Pay,
 • Fitibit Pay,
 • Garmin Pay.
powrót do menu ↑

Jak założyć?

By stać się posiadaczem Konta Świat Premium, należy zawrzeć umowę o jego prowadzenie. Aby skorzystać z z promocji z premią 200 zł na start, trzeba wypełnić wniosek przez internet na stronie promocji. W obu przypadkach wystarczy dowód osobisty.

W kanale zdalnym do wyboru mamy dwie ścieżki:

 • fotoweryfikację,
 • użycie dowodu osobistego z warstwą elektroniczną.

Pierwsza metoda polega na tym, że na pewnym etapie wypełniania wniosku, nagrywamy kilka gestów twarzy i skanujemy dokument tożsamości. Wcześniej musimy pobrać na telefon aplikację PeoPay. To w niej inicjujemy proces otwierania rachunku. Umowę zatwierdzamy kodem SMS.

By skorzystać z drugiej opcji, poza aplikacją i e-dowodem, potrzebujemy smartfon z anteną NFC. W tym przypadku uwierzytelnienie odbywa się poprzez przystawienie dokumentu tożsamości z czipem do czytnika w telefonie – system sam pobierze dane. Umowę zatwierdzamy kodem SMS.

Ważne! Konto osobiste otwarte metodą na selfie ma niższe limity transakcyjne. By je zdjąć, należy udać się z dowodem osobistym do placówki i tam potwierdzić tożsamość.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Konto Świat Premium wydaje się dobrym rozwiązaniem dla majętnych osób, którym brakuje czasu i wiedzy, by sensownie ulokować kapitał. Bank z żubrem w logo ma ofercie bardzo dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe. Stawka 7 proc. to ścisła rynkowa czołówka. Więcej można zyskać tylko w dwóch innych instytucjach.

Drugą grupą klientów, której założenie tego rachunku może się opłacić, są osoby często podróżujące w egzotyczne miejsca. Jednak na rynku dostępne są znacznie tańsze karty bezspreadowe (np. w VeloBanku czy Cinkciarzu) oraz rachunki zapewniające darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych.

Największą wadą Konta Świat Premium jest wysoka opłata za jego prowadzenie, której można uniknąć tylko pod jednym – dość wyśrubowanym – warunkiem (posiadanie aktywów 200 tys. zł). Nie przewidziano zwolnienia z 50-zł daniny np. w zamian za umiarkowanie wysokie wpływy (jak choćby w mBanku czy Credit Agricole).

Konto Świat Premium

Kumulacja promocji

+ 200 zł premii i 7% na KO
Promocja zakończona
8 Ocena Łączna
Konto Świat Premium

Wysokość opłat
7.5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
7.5
ZALETY
 • bezkosztowe przewalutowania transakcji kartą w 150 walutach,
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów na całym świecie,
 • wiele benefitów różnego typu, w tym premia na start,
 • funkcjonalna aplikacja mobilna,
 • możliwość otwarcia przez internet.
WADY
 • wyśrubowany warunek zwalniający z opłaty za konto,
 • kiepska oferta depozytowa.
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0