Eurokonto Walutowe

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć Eurokonto walutowe w PKO SA? Ile kosztują przelewy zagraniczne i karta wielowalutowa? Opinie i analiza opłat konta walutowego Pekao.

Przyjrzyjmy się bliżej temu, co oferuje Rachunek Eurokonto Walutowe Pekao z kartą wielowalutową.

Dla kogo to konto walutowe PKO SA?

Eurokonto Walutowe Pekao z kartą wielowalutową sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, którym zależy na płatnością kartą z podstawowych walutach bez konieczności wykonywania przewalutowania. Pekao konto walutowe może być założone w euro, funtach, dolarach i frankach szwajcarskich.

Opłaty za Eurokonto Walutowe

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Pekao SA
Nazwa
Eurokonto Walutowe
Waluty
EUR, USD, GBP, CHF
Szacunkowy spread
Prowadzenie konta
0 zł (posiadacz Konta Przekorzystnego)
Przelew walutowy europejski SEPA
9,9 zł
Przelew walutowy zagraniczny SWIFT
0,5%, min. 30 zł, maks. 250 zł
Koszt przyjęcia przelewu walutowego
0,1%, min. 10 zł, maks. 100 zł
Rodzaje kart płatniczych
MasterCard Debit FX
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
3 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
wiek poniżej 26 lat LUB miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay
Wypłaty z bankomatów za granicą
Wiek poniżej 26 lat:
0 zł - Wszystkie bankomaty w Polsce

Wiek od 26 lat:
0 zł - Pekao SA
0 zł - wszystkie bankomaty za granicą (warunek: miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay) w innym przypadku 2% kwoty wypłaty min. 1,5 EUR/1,5 USD/1,5CHF/1GBP
Konto oszczędnościowe
 • EUR: 0,1%
 • GBP: 0,1%
 • USD: 0,1%
Plusy
 • Karta Wielowalutowa - jedna karta do rachunku złotowego i rachunków walutowych, płacisz i wypłacasz bez przewalutowania w USD, EUR, GBP i CHF w kraju i w internecie
 • Darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą i darmowa karta wielowalutowa przy spełnieniu warunków aktywności (wiek poniżej 26 lat LUB miesięczne wpływy w wysokości min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay)
 • Pekao to drugi największy polski bank kontrolowany przez PZU SA

Eurokonto Walutowe Pekao otwierane jest bezpłatnie, a za jego prowadzenie jest darmowe dla wszystkich posiadaczy Konta Przekorzystnego.
Przelewy krajowe w złotówkach są wykonywane bezpłatnie, jeśli są przelewami wewnętrznymi oraz realizowanymi przez internet. W oddziale trzeba zapłacić 0,60 USD/0,50 EUR/0,60 CHF/0,40 GBP.

Przelewy krajowe zewnętrzne w złotówkach, realizowane przez internet, płatne są odpowiednio 0,20 USD/0,10 EUR/0,20 CHF/0,10 GBP – zbiorczo za każdy miesiąc. Krajowe przelewy walutowe są również płatne w takich samych stawkach jak opisywane wyżej przelewy realizowane w oddziałach bankowych.

Opłaty za przelew walutowy

Opłata za europejski przelew walutowy  SEPA to 9,90 zł. Za przelew walutowy zagraniczny zapłacimy 0,50% kwoty przelewu, przy czym kwota ta musi mieścić się między 30 a 250 zł.

Przelewy przychodzące i ich odbiór to koszt 0,10% (min. 20 zł, maksymalnie 100 zł). W przypadku spływu świadczeń emerytalno-rentowych z zagranicznych źródeł opłata wynosi 10 zł.

Karta wielowalutowa

Do kont w Euro i Usd można zamówić oddzielne karty Visa w danej walucie.

Alternatywną, korzystniejszą opcją będzie wybranie karty wielowalutowej MasterCard Debit FX –  jednej karty do rachunku złotowego i rachunków walutowych. W przypadku  karty wielowalutowej płacimy i wypłacamy bez przewalutowania w USD, EUR, GBP i CHF w kraju i w internecie. Płacenie bez przewalutowania jest możliwe w walutach EUR, USD, GBP i CHF po podłączeniu karty wielowalutowej do rachunku w danej walucie w banku pekao s.a. i zapewnieniu na nim odpowiednich środków.

Jak to dokładnie działa?

 • Otwierasz Konto Przekorzystne w PLN oraz w co najmniej jeden rachunek walutowy: EUR, USD, GBP lub CHF
 • Bank wydaje Ci kartę, która obsługuje te dwa rachunki PLN i np. w EUR
 • W Pekao24 lub aplikacji PeoPay łatwo i szybko kupujesz walutę dzięki usłudze Wymiana Walut, a środki masz od razu na koncie walutowym
 • Od teraz możesz płacić w wielu walutach jedną kartą

Obsługa karty MasterCard Debit FX to koszt 3 zł, jednak można być z niej zwolnionym spełniając warunek aktywności (miesięczne wpływy min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay w miesiącu).

Wypłaty z bankomatów

Wypłaty z bankomatów w kraju są zawsze bezpłatne, jeśli korzystamy z bankomatów Pekao SA. W przypadku spełnienia warunku aktywności (miesięczne wpływy min. 500 zł oraz co najmniej 1 transakcja bezgotówkowa kartą lub przez PeoPay w miesiącu) darmowe są wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą.

W innym przypadku przy karcie  MasterCard Debit FX zapłacimy 2% (min. 5 zł). Wypłaty zagraniczne dla bankomatów to koszt min. 1,5 EUR, USD, CHF/1 GBP z zastrzeżeniem, że przy karcie MasterCard Debit FX kwota ta jest minimalną – pobiera się 2% wypłacanej stawki.

Co z oprocentowaniem rachunku?

Eurokonto Walutowe Pekao nie jest oprocentowane.
Dla posiadaczy rachunku Eurokonto Walutowe Pekao dostępne są serwisy elektroniczne, w tym gwarantujące całodobowy dostęp do konta.

Dokumenty do pobrania

Eurokonto Walutowe

w ramach Konta Przekorzystnego z Kartą Wielowalutowa

4 Ocena Łączna
9 opinie
Eurokonto Walutowe

5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Kursy walut, spread
5
3.1Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3.3
Kursy walut
3
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
14 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Adam 16 Marzec 2020 20:32

  Witam! Mam konto walutowe w dolarach! Poniewaz przelew waluty(oprocz ojro)przesylajac z Polskiego banku do drugiego Polskiego banku traktuje sie w Polsce jako przelew zagraniczny tak wiec oplaty za takie przelewy sa bardzo wysokie! Lepiejoplaca sie poprostu wybrac gotowke i ja zwyczajnie przeniesc do drugiego banku. Niestety bank PKOSA wedlug wlasnego widzimisie nie chce wyplacac gotowki.Namawia do przelewow lub uzywania karty. Zgodnie z poleceniami ministra Koscinskiego ktory nam chce odebrac gotowke! Wszekie skargi nic nie pomagaja ,zamowienie wiekszej partii gotowki nie jest realizowane. Zeby nie stracic pieniedzy bede musial niestety przeniesc pieniadze do innego banku robiac przelew za “jedyne” 250zl. Oprocentowanie w tym banku beznadziejne oplaty koszmarne a o wszelkich inwestycjach to lepiej zapomniec.

 2. Odpowiedz
  Arek 22 Listopad 2019 21:56
  2.75
  Wysokość opłat
  60
  Kursy walut
  50

  Karta wielowalutowe i konto przekorzystne są w OK: działają nawet w Holandii ( ten co pisał, że Visa tak nie działa miał nikłą wiedzę w temacie). Niektóre sieciówki w Niemczech czy Holandii nie chcą autoryzować kart debetowych. Kart kredytowych nie trzeba autoryzować i to im pasuje. Koszt prowadzenia konta jest zerowy przy wpłacie 500 zł miesięcznie. Karta rozróżnia walutę automatycznie i pobiera kwotę z odpowiedniego konta. Można kupować za euro bilety lotnicze, zasilać PayPala itp. W banku nie oszczędzamy na lokacie, nie wymieniamy walut i musimy być przygotowani na znikające oddziały banku i wieszający się system. Bank państwowy zarządzany przez mało kompetentną prawicę. Przelewy SEPA zdzierstwo kosztują 20 zł. Przelew przychodzący i wychodzący. 9,99 zł to kłamstwo drugie tyle płaci odbiorca. Wystarcza dwa przelewy w miesiącu, aby nabrać chęci do zmiany banku. Np Milenium ma darmowe przychodzące przelewy SEPA.

  + ZALETY: Karta wielowalutowe debetowa warta polecenia. Nie działa tylko w systemach nieobsługujących kart debetowych. Karta Rewolucyjna debetowa oferuje bardzo dobre kursy wymiany. Przy małych kwotach nie warto wymieniać złotówek na euro.
  - WADY: Przelewy SEPA za drogie. Karty kredytowe nie wato używać za granicą. Kursy wymiany są kiepskie.
  Pomocne(11) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Niezadowolony klient 22 Październik 2019 23:52
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Konto walutowe to porażka!!
  Wpłacam na konto funty po czym okazuje się że na koncie jest euro. Zanizony kurs przez co straciłam sporą kwotę pieniędzy. Do tego opłaty za przelew A miało być bezpłatne.
  Nie polecam, nie dajcie się nabrać na Konto przekorzystne.

  + ZALETY: Nie ma zalet
  - WADY: Za drogie Zanizony kurs Bank przewalutowuje pieniądze na inne waluty nie zgodne z wyslana walutą przez co klient tylko traci Wysyłasz funty i powinny być zaksiegowane funty następnie okazuje się że jest euro
  Pomocne(22) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  wacek 3 Luty 2019 22:50

  Ja mam konto walutowe we CHF. Chciałem przelać CHF do cinkciarza bo kurs był korzystniejszy niż w kantorze. Nie dość, że przelali mi złotówki po kursie sprzedaży to jeszcze musiałem się tłumaczyć cinkciarzowi dlaczego nie otrzymali waluty tylko złotówki. Czy nie ma możliwości przelanie z pekaosa waluty na inne konto w Polsce ?

 5. Odpowiedz
  mirekv500 6 Listopad 2018 12:12
  0.25
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  0

  Za to że odbiorą przelew zagraniczny 5 euro!!! tragedia nie bank ,nie polecam

  + ZALETY: nie ma
  - WADY: za drogo
  Pomocne(41) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Aurora 24 Październik 2018 19:00
  5
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  100

  Dla mnie za duże są te opłaty niestety i za mało walut w tej cenie. Kolega namówił mnie na kartę wielowalutową firmy https://www.igoriacard.com/ i korzystałam z niej już na dwóch wyjazdach. Jestem zadowolona, bo za darmo miałam kartę wirtualną oraz plastikową. Zasilam kartę czy na poczcie czy przez BLIK od razu wpłata jest odnotowana. Bardzo podobało mi się to na ostatnim wyjeździe, że karta przewalutowała moją wpłatę po najbardziej korzystnej walucie. W kantorze bym nawet tak nie miała 😉

  Pomocne(8) Niepomocne(14)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Piotr 10 Wrzesień 2018 16:48
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Konto koszmar. Gina pieniadze trzeba skladac reklamacje jakies dziwne oplaty ogolnie bankowosc dno . Problemy z zalogowaniem zawsze jakas awaria no poprostu zenada w tych czsach. A kantoru wymiany to juz wogule niepolecam np w dniu dzisiejszym w pekao kurs euro 4.16 a u mojej zony w santander 4.306 zanizaja kursy . Uciekam z tego banku bo to zacofana instytucja zeby cokolwiek zalatwic trzeba latac do obdzialu bo na infolini nie ma szans czegos kolwiek zalatwic. Consjwyzej powiedza gzie kest najblizszy oddzial lub bankomat

  + ZALETY: Niema
  - WADY: Wysokie oplaty, zanizone kursy walut, zacofanie bank z czasow prl gdzie trzeba bylo latac do okienka, wyplata euro tragedia milion podpisow, ciagle niedzialajaca aplikacja i serwis internetowy , wieczne reklamacje mam konto od 4 mcy i juz dwa razy reklamacja raz zniknelo 255 euro a za drugim 85 autentycznie bylo i niema.
  Pomocne(19) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  bb 28 Luty 2018 23:16

  Serwis zgłasza informacje o duplikacie. Chyba dlatego, że piszę o nieziemsko wysokich kosztach przelewów wychodzących i przychodzacych.

 9. Odpowiedz
  bb 28 Luty 2018 23:11

  Generalnie koszmar. Za przelew zagraniczny w przeliczeniu ok. 80 zł pobrali opłatę ok 60 zł :). Zastanawiam się czy to nie nadaje się dla jakiegoś urzędu ochrony konsumenta. Zwijam manatki z NIEPRZYJAZNEGO BANKU i udaje się w bardziej przyjazne Klientom rejony bankowe.

 10. Odpowiedz
  Dorota 15 Maj 2017 23:08
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  witam,
  konta w Pekao uzywam od 2002 r. (Akademickie, pozniej Net), do niedawna bylam zadowolna z ich uslug. Dopoki nie otworzylam subkonta walutowego..

  Oplaty pobierane z konta zlotowkowego nie sa wysokie (0 zl za prowadzenie, bezplatne przelewy internetowe, 1,99 miesiecznie za karte przy minimum 3 transakcjach, niestety wprowadzili prowizje za wyplate z bankomatow sieci Euronet), ale jesli chodzi o konto walutowe to jest tragedia.
  4,64 EUR za przelew PRZYCHODZACY,
  2,90 EUR za wyplate do 70 EUR,
  4,60 EUR za wyplate 100-200 EUR, wiekszych kwot nie testowalam bo mi kasy szkoda na prowizje

  przy tym bez prowizji placi sie karta, a samo jej uzywanie kosztuje 0,99 EUR miesiecznie.

  Inna sprawa, ze Pekao wydaje karte Visa, ktora nie jest honorowana w wielu punktach w Holandii. Bez problemu zaplacimy na stacjach benzynowych i w gastronomii, ale w sklepach juz niekoniecznie. Bez problemu mozna znalezc bankomat, ale od wyplaty gotowki placimy prowizje..

  Bardzo sie zawiodlam na koncie walutowym. Zamierzam je zamknac przy najblizszym pobycie w Polsce i przeniesc sie do innego banku. Szkoda, bo jestem zadowolona z konta PLN.
  pozdrawiam

  Pomocne(67) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  Jadzka34 1 Maj 2017 09:03
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Kursy walut
  30

  Ja wcześniej miałem konto walutowe w PEKAO ale tam było ono b drogie i zrezygnowanym na rzecz nest bank konto w euro.
  Bardzo mnie cieszy, że przelewy europejskie SEPA sa darmowe w nest banku bo w innych kontach nawet w moim byłym pekao był one płatne tak więc tutaj dobrze mnie trzepali po kieszeni.
  Prowadzenie konta także tutaj jest darmowe i mnie osobiście to wystarczyło, żeby przejść na stałe do tego banku i przenieść tutaj swoje pieniądze w Euro, często używam tego konta i w sumie dopiero teraz widzę, jak dużo oszczędzam.

  polecam nest bank 0 opłąt i najlepsze kursy wymiany waluty

  Pomocne(24) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  ala 20 Marzec 2017 15:43
  2.75
  Wysokość opłat
  60
  Kursy walut
  50

  PeKaO – wczoraj płaciłem kartą debetową w Czechach za trzy godziny byłem w domu i już na koncie widać ile mnie za to skasowali…byłem w szoku kontory mają na noc. Kurs był super. Bankomaty ok. Za obsługę konta przestałem płacić po jednym emailu do obsługi że nie chcę płacić:)Informacja zawsze precyzyjna i błyskawiczna…no nie ma się do czego nawet na siłę przyczepić. Zostałem przeniesiony z BPH po fuzji i jestem zadowolony. Szybkość działania banku jest szokująca jak na te czasy, mówię o odpowiedziach na emaile, telefony oraz szybkości pojawiania się informacji o operacjach na koncie. Konkurencja ma na noc. A i stronka po zalogowaniu na konto jest najbardziej przejrzysta i zrozumiała.

  Pomocne(8) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 13. Odpowiedz
  nick 19 Styczeń 2017 10:29
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Dla mnie to katastrofa nie bank, 11.50 opłaty miesięczne, jak dostaję przelew z zagranicy to za to że dostaną pieniądze pobierają jeszcze 20zł jakiś opłat. Wypłatę środków z allegro przelanych w nocy z niedzieli na poniedziałek nie ma na koncie do wtorku do 14, a pani w informacji mowi że oni mają na to 2dni robocze . SMIECH NA SALI normalnie. Ogólnie to kasują za wszystko co tylko jest możliwe. UCIEKAM OD NICH I TO JAK NAJDALEJ

  Pomocne(31) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   ola 4 Luty 2017 06:06

   ‘Nick’ witaj w klubie. Cieszę się że weszłam na to forum, bo w PKO SA mówią, że to nie możliwe, że księgują mi wpłaty 4 dni. Przychodzę z wydrukiem – historia operacji – i w dalszym ciągu mówią, że to nie możliwe, że to tylko incydentalny przypadek. Jasne.. od 10 lat to samo. Też kończę z nimi współpracę.

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0