Eurokonto Walutowe

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć Eurokonto walutowe w PKO SA? Ile kosztują przelewy zagraniczne i karta wielowalutowa? Opinie i analiza opłat konta walutowego Pekao.

Przyjrzyjmy się bliżej temu, co oferuje Rachunek Eurokonto Walutowe Pekao z kartą wielowalutową.

Dla kogo to konto walutowe PKO SA?

Eurokonto Walutowe Pekao z kartą wielowalutową sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, którym zależy na płatnością kartą z podstawowych walutach bez konieczności wykonywania przewalutowania. Pekao konto walutowe może być założone w euro, funtach, dolarach i frankach szwajcarskich.

Opłaty za Eurokonto Walutowe

Eurokonto Walutowe Pekao otwierane jest bezpłatnie, a za jego prowadzenie uiszcza się comiesięczną opłatę, w zależności od waluty w wysokości 1,10 USD/0,99 EUR/1,39 CHF/0,69 GBP.
Przelewy krajowe w złotówkach są wykonywane bezpłatnie, jeśli są przelewami wewnętrznymi oraz realizowanymi przez internet. W oddziale trzeba zapłacić 0,60 USD/0,50 EUR/0,60 CHF/0,40 GBP.

Przelewy krajowe zewnętrzne w złotówkach, realizowane przez internet, płatne są odpowiednio 0,20 USD/0,10 EUR/0,20 CHF/0,10 GBP – zbiorczo za każdy miesiąc. Krajowe przelewy walutowe są również płatne w takich samych stawkach jak opisywane wyżej przelewy realizowane w oddziałach bankowych.

Opłaty za przelew walutowy

Opłata za europejski przelew walutowy  SEPA to 9,90 zł. Za przelew walutowy zagraniczny zapłacimy 0,50% kwoty przelewu, przy czym kwota ta musi mieścić się między 30 a 250 zł.

Przelewy przychodzące i ich odbiór to koszt 0,10% (min. 20 zł, maksymalnie 100 zł). W przypadku spływu świadczeń emerytalno-rentowych z zagranicznych źródeł opłata wynosi 10 zł.

Opłata za kartę walutową

Do konta wyrobić można kartę Visa, dzięki której wypłaty z bankomatów sieci UniCredit w całej Europie pozostają bezpłatne. Wybierać można między walutami EUR a USD.

Karta wielowalutowa

Alternatywną, korzystniejszą opcją będzie wybranie karty wielowalutowej, w przypadku której można decydować się na płatności w walutach USD, EUR, GBP i CHF bez ryzyka utraty pieniędzy z uwagi na przewalutowanie. Karta taka jest jednak wydawana do innych rachunków niż walutowy – które trzeba, rzecz jasna, posiadać w banku. Karty wielowalutowe to MasterCard Debit FX oraz Debit Gold FX (tylko do kont Premium i Premium Plus).
Wydanie obu kart jest bezpłatne. Obsługa karty MasterCard Debit Gold FX to koszt 9,99 zł miesięcznie; brak opłat dotyczy posiadaczy Eurokonta Premium, Premium Plus i Prestiżowego, którzy realizują więcej niż cztery transakcje bezgotówkowe. Obsługa karty MasterCard Debit FX to koszt 6,99 zł, z podobnymi warunkami obniżenia dla Eurokonta: Mobilnego, Intro, Aktywnego Plus, Aktywnego, Optymalnego, Net i Prestiżowego.

Wypłaty z bankomatów

Wypłaty z bankomatów w kraju dla obu kart są bezpłatne, jeśli korzystamy z bankomatów Pekao SA. W innym przypadku przy karcie MasterCard Debit Gold FX zapłacimy 5 zł od transakcji (0 zł, jeśli wpływy na konto są większe niż 5 000 zł) oraz 2% (min. 5 zł) w przypadku karty MasterCard Debit FX. Wypłaty zagraniczne dla bankomatów poza grupą UniCredit to koszt zerowy przy karcie MasterCard Debit Gold FX i wpływach ponad 5 000 zł.

W innych przypadkach pobierane są opłaty 5 zł/1,5 EUR, USD, CHF/1 GBP w przypadku obu kart, z zastrzeżeniem, że przy karcie MasterCard Debit FX kwota ta jest minimalną – pobiera się 2% wypłacanej stawki.

Co z oprocentowaniem rachunku?

Eurokonto Walutowe Pekao nie jest oprocentowane.
Dla posiadaczy rachunku Eurokonto Walutowe Pekao dostępne są serwisy elektroniczne, w tym gwarantujące całodobowy dostęp do konta.

4 Ocena Łączna
7 opinie
Eurokonto Walutowe

5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Kursy walut, spread
5
3.1Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3.2
Kursy walut
3
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
10 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  mirekv500 6 Listopad 2018 12:12
  0.25
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  0

  Za to że odbiorą przelew zagraniczny 5 euro!!! tragedia nie bank ,nie polecam

  + ZALETY: nie ma
  - WADY: za drogo
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Aurora 24 Październik 2018 19:00
  5
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  100

  Dla mnie za duże są te opłaty niestety i za mało walut w tej cenie. Kolega namówił mnie na kartę wielowalutową firmy https://www.igoriacard.com/ i korzystałam z niej już na dwóch wyjazdach. Jestem zadowolona, bo za darmo miałam kartę wirtualną oraz plastikową. Zasilam kartę czy na poczcie czy przez BLIK od razu wpłata jest odnotowana. Bardzo podobało mi się to na ostatnim wyjeździe, że karta przewalutowała moją wpłatę po najbardziej korzystnej walucie. W kantorze bym nawet tak nie miała 😉

  Pomocne(0) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Piotr 10 Wrzesień 2018 16:48
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Konto koszmar. Gina pieniadze trzeba skladac reklamacje jakies dziwne oplaty ogolnie bankowosc dno . Problemy z zalogowaniem zawsze jakas awaria no poprostu zenada w tych czsach. A kantoru wymiany to juz wogule niepolecam np w dniu dzisiejszym w pekao kurs euro 4.16 a u mojej zony w santander 4.306 zanizaja kursy . Uciekam z tego banku bo to zacofana instytucja zeby cokolwiek zalatwic trzeba latac do obdzialu bo na infolini nie ma szans czegos kolwiek zalatwic. Consjwyzej powiedza gzie kest najblizszy oddzial lub bankomat

  + ZALETY: Niema
  - WADY: Wysokie oplaty, zanizone kursy walut, zacofanie bank z czasow prl gdzie trzeba bylo latac do okienka, wyplata euro tragedia milion podpisow, ciagle niedzialajaca aplikacja i serwis internetowy , wieczne reklamacje mam konto od 4 mcy i juz dwa razy reklamacja raz zniknelo 255 euro a za drugim 85 autentycznie bylo i niema.
  Pomocne(5) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  bb 28 Luty 2018 23:16

  Serwis zgłasza informacje o duplikacie. Chyba dlatego, że piszę o nieziemsko wysokich kosztach przelewów wychodzących i przychodzacych.

 5. Odpowiedz
  bb 28 Luty 2018 23:11

  Generalnie koszmar. Za przelew zagraniczny w przeliczeniu ok. 80 zł pobrali opłatę ok 60 zł :). Zastanawiam się czy to nie nadaje się dla jakiegoś urzędu ochrony konsumenta. Zwijam manatki z NIEPRZYJAZNEGO BANKU i udaje się w bardziej przyjazne Klientom rejony bankowe.

 6. Odpowiedz
  Dorota 15 Maj 2017 23:08
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  witam,
  konta w Pekao uzywam od 2002 r. (Akademickie, pozniej Net), do niedawna bylam zadowolna z ich uslug. Dopoki nie otworzylam subkonta walutowego..

  Oplaty pobierane z konta zlotowkowego nie sa wysokie (0 zl za prowadzenie, bezplatne przelewy internetowe, 1,99 miesiecznie za karte przy minimum 3 transakcjach, niestety wprowadzili prowizje za wyplate z bankomatow sieci Euronet), ale jesli chodzi o konto walutowe to jest tragedia.
  4,64 EUR za przelew PRZYCHODZACY,
  2,90 EUR za wyplate do 70 EUR,
  4,60 EUR za wyplate 100-200 EUR, wiekszych kwot nie testowalam bo mi kasy szkoda na prowizje

  przy tym bez prowizji placi sie karta, a samo jej uzywanie kosztuje 0,99 EUR miesiecznie.

  Inna sprawa, ze Pekao wydaje karte Visa, ktora nie jest honorowana w wielu punktach w Holandii. Bez problemu zaplacimy na stacjach benzynowych i w gastronomii, ale w sklepach juz niekoniecznie. Bez problemu mozna znalezc bankomat, ale od wyplaty gotowki placimy prowizje..

  Bardzo sie zawiodlam na koncie walutowym. Zamierzam je zamknac przy najblizszym pobycie w Polsce i przeniesc sie do innego banku. Szkoda, bo jestem zadowolona z konta PLN.
  pozdrawiam

  Pomocne(43) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Jadzka34 1 Maj 2017 09:03
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Kursy walut
  30

  Ja wcześniej miałem konto walutowe w PEKAO ale tam było ono b drogie i zrezygnowanym na rzecz nest bank konto w euro.
  Bardzo mnie cieszy, że przelewy europejskie SEPA sa darmowe w nest banku bo w innych kontach nawet w moim byłym pekao był one płatne tak więc tutaj dobrze mnie trzepali po kieszeni.
  Prowadzenie konta także tutaj jest darmowe i mnie osobiście to wystarczyło, żeby przejść na stałe do tego banku i przenieść tutaj swoje pieniądze w Euro, często używam tego konta i w sumie dopiero teraz widzę, jak dużo oszczędzam.

  polecam nest bank 0 opłąt i najlepsze kursy wymiany waluty

  Pomocne(13) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  ala 20 Marzec 2017 15:43
  2.75
  Wysokość opłat
  60
  Kursy walut
  50

  PeKaO – wczoraj płaciłem kartą debetową w Czechach za trzy godziny byłem w domu i już na koncie widać ile mnie za to skasowali…byłem w szoku kontory mają na noc. Kurs był super. Bankomaty ok. Za obsługę konta przestałem płacić po jednym emailu do obsługi że nie chcę płacić:)Informacja zawsze precyzyjna i błyskawiczna…no nie ma się do czego nawet na siłę przyczepić. Zostałem przeniesiony z BPH po fuzji i jestem zadowolony. Szybkość działania banku jest szokująca jak na te czasy, mówię o odpowiedziach na emaile, telefony oraz szybkości pojawiania się informacji o operacjach na koncie. Konkurencja ma na noc. A i stronka po zalogowaniu na konto jest najbardziej przejrzysta i zrozumiała.

  Pomocne(5) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  nick 19 Styczeń 2017 10:29
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Dla mnie to katastrofa nie bank, 11.50 opłaty miesięczne, jak dostaję przelew z zagranicy to za to że dostaną pieniądze pobierają jeszcze 20zł jakiś opłat. Wypłatę środków z allegro przelanych w nocy z niedzieli na poniedziałek nie ma na koncie do wtorku do 14, a pani w informacji mowi że oni mają na to 2dni robocze . SMIECH NA SALI normalnie. Ogólnie to kasują za wszystko co tylko jest możliwe. UCIEKAM OD NICH I TO JAK NAJDALEJ

  Pomocne(21) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   ola 4 Luty 2017 06:06

   ‘Nick’ witaj w klubie. Cieszę się że weszłam na to forum, bo w PKO SA mówią, że to nie możliwe, że księgują mi wpłaty 4 dni. Przychodzę z wydrukiem – historia operacji – i w dalszym ciągu mówią, że to nie możliwe, że to tylko incydentalny przypadek. Jasne.. od 10 lat to samo. Też kończę z nimi współpracę.

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj Teraz
  0