Eurokonto Walutowe

Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć Eurokonto walutowe w PKO SA? Ile kosztują przelewy zagraniczne i karta wielowalutowa? Opinie i analiza opłat konta walutowego Pekao.

Przyjrzyjmy się bliżej temu, co oferuje Rachunek Eurokonto Walutowe Pekao z kartą wielowalutową.

Dla kogo to konto walutowe PKO SA?

Eurokonto Walutowe Pekao z kartą wielowalutową sprawdzi się przede wszystkim w przypadku osób, którym zależy na płatnością kartą z podstawowych walutach bez konieczności wykonywania przewalutowania. Pekao konto walutowe może być założone w euro, funtach, dolarach i frankach szwajcarskich.

Opłaty za Eurokonto Walutowe

Eurokonto Walutowe Pekao otwierane jest bezpłatnie, a za jego prowadzenie uiszcza się comiesięczną opłatę, w zależności od waluty w wysokości 1,10 USD/0,99 EUR/1,39 CHF/0,69 GBP.
Przelewy krajowe w złotówkach są wykonywane bezpłatnie, jeśli są przelewami wewnętrznymi oraz realizowanymi przez internet. W oddziale trzeba zapłacić 0,60 USD/0,50 EUR/0,60 CHF/0,40 GBP.

Przelewy krajowe zewnętrzne w złotówkach, realizowane przez internet, płatne są odpowiednio 0,20 USD/0,10 EUR/0,20 CHF/0,10 GBP – zbiorczo za każdy miesiąc. Krajowe przelewy walutowe są również płatne w takich samych stawkach jak opisywane wyżej przelewy realizowane w oddziałach bankowych.

Opłaty za przelew walutowy

Opłata za europejski przelew walutowy  SEPA to 9,90 zł. Za przelew walutowy zagraniczny zapłacimy 0,50% kwoty przelewu, przy czym kwota ta musi mieścić się między 30 a 250 zł.

Przelewy przychodzące i ich odbiór to koszt 0,10% (min. 20 zł, maksymalnie 100 zł). W przypadku spływu świadczeń emerytalno-rentowych z zagranicznych źródeł opłata wynosi 10 zł.

Opłata za kartę walutową

Do konta wyrobić można kartę Visa, dzięki której wypłaty z bankomatów sieci UniCredit w całej Europie pozostają bezpłatne. Wybierać można między walutami EUR a USD.

Karta wielowalutowa

Alternatywną, korzystniejszą opcją będzie wybranie karty wielowalutowej, w przypadku której można decydować się na płatności w walutach USD, EUR, GBP i CHF bez ryzyka utraty pieniędzy z uwagi na przewalutowanie. Karta taka jest jednak wydawana do innych rachunków niż walutowy – które trzeba, rzecz jasna, posiadać w banku. Karty wielowalutowe to MasterCard Debit FX oraz Debit Gold FX (tylko do kont Premium i Premium Plus).
Wydanie obu kart jest bezpłatne. Obsługa karty MasterCard Debit Gold FX to koszt 9,99 zł miesięcznie; brak opłat dotyczy posiadaczy Eurokonta Premium, Premium Plus i Prestiżowego, którzy realizują więcej niż cztery transakcje bezgotówkowe. Obsługa karty MasterCard Debit FX to koszt 6,99 zł, z podobnymi warunkami obniżenia dla Eurokonta: Mobilnego, Intro, Aktywnego Plus, Aktywnego, Optymalnego, Net i Prestiżowego.

Wypłaty z bankomatów

Wypłaty z bankomatów w kraju dla obu kart są bezpłatne, jeśli korzystamy z bankomatów Pekao SA. W innym przypadku przy karcie MasterCard Debit Gold FX zapłacimy 5 zł od transakcji (0 zł, jeśli wpływy na konto są większe niż 5 000 zł) oraz 2% (min. 5 zł) w przypadku karty MasterCard Debit FX. Wypłaty zagraniczne dla bankomatów poza grupą UniCredit to koszt zerowy przy karcie MasterCard Debit Gold FX i wpływach ponad 5 000 zł.

W innych przypadkach pobierane są opłaty 5 zł/1,5 EUR, USD, CHF/1 GBP w przypadku obu kart, z zastrzeżeniem, że przy karcie MasterCard Debit FX kwota ta jest minimalną – pobiera się 2% wypłacanej stawki.

Co z oprocentowaniem rachunku?

Eurokonto Walutowe Pekao nie jest oprocentowane.
Dla posiadaczy rachunku Eurokonto Walutowe Pekao dostępne są serwisy elektroniczne, w tym gwarantujące całodobowy dostęp do konta.

3.5 Ocena Łączna
5 opinie
Eurokonto Walutowe

5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Kursy walut, spread
5
2.3Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
2.4
Kursy walut
2.2
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
8 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Piotr 10 Wrzesień 2018 16:48
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Konto koszmar. Gina pieniadze trzeba skladac reklamacje jakies dziwne oplaty ogolnie bankowosc dno . Problemy z zalogowaniem zawsze jakas awaria no poprostu zenada w tych czsach. A kantoru wymiany to juz wogule niepolecam np w dniu dzisiejszym w pekao kurs euro 4.16 a u mojej zony w santander 4.306 zanizaja kursy . Uciekam z tego banku bo to zacofana instytucja zeby cokolwiek zalatwic trzeba latac do obdzialu bo na infolini nie ma szans czegos kolwiek zalatwic. Consjwyzej powiedza gzie kest najblizszy oddzial lub bankomat

  + ZALETY: Niema
  - WADY: Wysokie oplaty, zanizone kursy walut, zacofanie bank z czasow prl gdzie trzeba bylo latac do okienka, wyplata euro tragedia milion podpisow, ciagle niedzialajaca aplikacja i serwis internetowy , wieczne reklamacje mam konto od 4 mcy i juz dwa razy reklamacja raz zniknelo 255 euro a za drugim 85 autentycznie bylo i niema.
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  bb 28 Luty 2018 23:16

  Serwis zgłasza informacje o duplikacie. Chyba dlatego, że piszę o nieziemsko wysokich kosztach przelewów wychodzących i przychodzacych.

 3. Odpowiedz
  bb 28 Luty 2018 23:11

  Generalnie koszmar. Za przelew zagraniczny w przeliczeniu ok. 80 zł pobrali opłatę ok 60 zł :). Zastanawiam się czy to nie nadaje się dla jakiegoś urzędu ochrony konsumenta. Zwijam manatki z NIEPRZYJAZNEGO BANKU i udaje się w bardziej przyjazne Klientom rejony bankowe.

 4. Odpowiedz
  Dorota 15 Maj 2017 23:08
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  witam,
  konta w Pekao uzywam od 2002 r. (Akademickie, pozniej Net), do niedawna bylam zadowolna z ich uslug. Dopoki nie otworzylam subkonta walutowego..

  Oplaty pobierane z konta zlotowkowego nie sa wysokie (0 zl za prowadzenie, bezplatne przelewy internetowe, 1,99 miesiecznie za karte przy minimum 3 transakcjach, niestety wprowadzili prowizje za wyplate z bankomatow sieci Euronet), ale jesli chodzi o konto walutowe to jest tragedia.
  4,64 EUR za przelew PRZYCHODZACY,
  2,90 EUR za wyplate do 70 EUR,
  4,60 EUR za wyplate 100-200 EUR, wiekszych kwot nie testowalam bo mi kasy szkoda na prowizje

  przy tym bez prowizji placi sie karta, a samo jej uzywanie kosztuje 0,99 EUR miesiecznie.

  Inna sprawa, ze Pekao wydaje karte Visa, ktora nie jest honorowana w wielu punktach w Holandii. Bez problemu zaplacimy na stacjach benzynowych i w gastronomii, ale w sklepach juz niekoniecznie. Bez problemu mozna znalezc bankomat, ale od wyplaty gotowki placimy prowizje..

  Bardzo sie zawiodlam na koncie walutowym. Zamierzam je zamknac przy najblizszym pobycie w Polsce i przeniesc sie do innego banku. Szkoda, bo jestem zadowolona z konta PLN.
  pozdrawiam

  Pomocne(42) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Jadzka34 1 Maj 2017 09:03
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Kursy walut
  30

  Ja wcześniej miałem konto walutowe w PEKAO ale tam było ono b drogie i zrezygnowanym na rzecz nest bank konto w euro.
  Bardzo mnie cieszy, że przelewy europejskie SEPA sa darmowe w nest banku bo w innych kontach nawet w moim byłym pekao był one płatne tak więc tutaj dobrze mnie trzepali po kieszeni.
  Prowadzenie konta także tutaj jest darmowe i mnie osobiście to wystarczyło, żeby przejść na stałe do tego banku i przenieść tutaj swoje pieniądze w Euro, często używam tego konta i w sumie dopiero teraz widzę, jak dużo oszczędzam.

  polecam nest bank 0 opłąt i najlepsze kursy wymiany waluty

  Pomocne(10) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  ala 20 Marzec 2017 15:43
  2.75
  Wysokość opłat
  60
  Kursy walut
  50

  PeKaO – wczoraj płaciłem kartą debetową w Czechach za trzy godziny byłem w domu i już na koncie widać ile mnie za to skasowali…byłem w szoku kontory mają na noc. Kurs był super. Bankomaty ok. Za obsługę konta przestałem płacić po jednym emailu do obsługi że nie chcę płacić:)Informacja zawsze precyzyjna i błyskawiczna…no nie ma się do czego nawet na siłę przyczepić. Zostałem przeniesiony z BPH po fuzji i jestem zadowolony. Szybkość działania banku jest szokująca jak na te czasy, mówię o odpowiedziach na emaile, telefony oraz szybkości pojawiania się informacji o operacjach na koncie. Konkurencja ma na noc. A i stronka po zalogowaniu na konto jest najbardziej przejrzysta i zrozumiała.

  Pomocne(3) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  nick 19 Styczeń 2017 10:29
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Dla mnie to katastrofa nie bank, 11.50 opłaty miesięczne, jak dostaję przelew z zagranicy to za to że dostaną pieniądze pobierają jeszcze 20zł jakiś opłat. Wypłatę środków z allegro przelanych w nocy z niedzieli na poniedziałek nie ma na koncie do wtorku do 14, a pani w informacji mowi że oni mają na to 2dni robocze . SMIECH NA SALI normalnie. Ogólnie to kasują za wszystko co tylko jest możliwe. UCIEKAM OD NICH I TO JAK NAJDALEJ

  Pomocne(20) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   ola 4 Luty 2017 06:06

   ‘Nick’ witaj w klubie. Cieszę się że weszłam na to forum, bo w PKO SA mówią, że to nie możliwe, że księgują mi wpłaty 4 dni. Przychodzę z wydrukiem – historia operacji – i w dalszym ciągu mówią, że to nie możliwe, że to tylko incydentalny przypadek. Jasne.. od 10 lat to samo. Też kończę z nimi współpracę.

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Total (0)
  Porównaj Teraz
  0