Konto walutowe CitiBank Handlowy

Dodaj do porównywarki

Czy konto walutowe Citi Bank Handlowe się opłaca? Naprawdę za nic się nie płaci? Kursy walut są korzystne? Przeczytaj naszą analizę i opinie użytkowników.
Przyjrzyjmy się bliżej temu, co oferuje Konto walutowe CitiBank Handlowy.

Dla kogo Konto walutowe Citi Handlowy?

Rozwiązanie dedykowane jest przede wszystkim osobom, które mają już banku w CitiBanku Handlowym – jest to wymóg, aby móc otworzyć konto walutowe. Świetnie sprawdzi się przy spłacie rat kredytu walutowego oraz podczas podróży.

W jakich walutach można otworzyć konto walutowe?

Konto walutowe w Citi Handlowy może być otwarte w takich walutach, jak EUR, USD i GBP. Konto otworzyć można przez portal bankowości internetowej.

Opłaty za konto walutowe CitiBank

Poniżej przedstawiono główne opłaty subkonta walutowego otwartego w ramach konta Citi Priority.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Citi Handlowy
Nazwa
Konto Walutowe
Waluty
EUR, USD, CHF, GBP
Szacunkowy spread
Prowadzenie konta
0 zł (Konto osobiste Citi Priority 0 zł lub 30 zł)
Przelew walutowy europejski SEPA
5 zł
Przelew walutowy zagraniczny SWIFT
0,25% min. 10 zł maks. 100 zł
Koszt przyjęcia przelewu walutowego
0 zł
Rodzaje kart płatniczych
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
-
Wypłaty z bankomatów za granicą
0 zł
Konto oszczędnościowe
 • EUR: 0,1%
 • GBP: 0,5%
 • USD: 0,15%
Plusy
 • Karta Wielowalutowa - wystarczy podłączyć kartę debetową do konta osobistego z kontem walutowym EUR, USD lub GBP
 • Darmowe wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą
 • Prowadzenie subkonta walutowego 0 zł w ramach konta osobistego Citi Priority (prowadzenie 0 zł gdy miesięczne saldo większe niż 30 000 zł LUB wpływy na Konto min. 5 000 zł)

Otwarcie rachunku walutowego jest bezpłatne, zaś płatność za jego prowadzenie zależy przede wszystkim od tego, jaki rachunek podstawowy posiada dany klient.

W przypadku rachunku CitiKonto jest to opłata 3 zł; w przypadku kont CitiPriority, Citigold i Citigold Private Client – opłata nie jest ponoszona.

Warto jednak wspominieć iż by Konto Citi Priority było prowadzone za darmo, miesięczne saldo musi być większe niż 30 000 zł lub miesięczne wpływy na konto muszą wynieść min. 5 000 zł (inaczej zapłacimy 30 zł na miesiąc).

Przelewy wewnętrzne są bezpłatne w każdym przypadku, jeśli są realizowane przez internet. U doradcy oraz w oddziale posiadacze konta CitiKonto płacą 10 zł, zaś posiadacze konta CitiPriority – 4 zł; przy reszcie kont opłat nie ma.

Przelewy SEPA są płatne 5 zł dla posiadaczy kont CitiKonto i CitiPriority i bezpłatne dla posiadaczy kont Citigold i Citigold Private Client. Jeśli przelew wysyłany jest z kosztem nadawcy, to opłata wzrasta w każdym koncie do 70 zł. Przelewy zagraniczne w ramach Citibank Global Transfers są bezpłatne.

Karta do konta walutowego Citi

Do subkonta walutowego istnieje możliwość podpięcia karty debetowej. Jeśli zostaje podpięta w ramach kont CitiPriority, Citigold czy Citigold Private Client, nie ma dodatkowych opłat ani przewalutowań. Karta nie jest wydawana do danego konta, tylko podłączana z konta osobistego (tzw. karta wielowalutowa). Dzięki temu za granicą można płacić w EUR, USD lub GBP bez kosztów przewalutowania (wypłaty gotówki z bankomatów, płatności w punktach handlowo- usługowych, płatności w Internecie).

Jeżeli waluta transakcji jest taka sama jak waluta rachunku, do którego podłączona jest karta do konta, transakcja zostanie zaksięgowana bez różnic kursowych.

Przykład: Karta podłączona pod rachunek w USD, wypłata 200 USD. Transakcja zostanie rozliczana USD – USD – USD bez różnic kursowych i na koncie rozliczy się 200 USD.

Oprocentowanie

Konto walutowe Citi Handlowy nie jest w żaden sposób oprocentowane. Istnieje możliwość otwarcia innych rachunków oszczędnościowych w ramach konta SuperOszczędnościowego, które jest oprocentowane od 0,05% do 0,10% w przypadku USD, od 0,05% do 0,15% w przypadku EUR i od 0,20% do 0,50% w przypadku GBP.

Subkonto Walutowe

w ramach konta osobistego Citi Priority

4 Ocena Łączna
4 opinie
Konto walutowe Citi

Subkonto Walutowe zakładamy w bankowości elektronicznej CitiBanku, po założeniu konta osobistego Citi Priority

5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
5
Kursy walut, spread
5
3.8Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
5
Kursy walut
2.7
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
5 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Illidanek 27 Luty 2020 11:24
  2.75
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  10

  Przesyłałem na to konto, oraz wysyłałem z tego konta za darmo. Citibank zniósł też pobór prowizji za przelew SEPA, więc można po całej Europie wysyłać i dostawać euro za darmo.
  Kurs wymiany waluty natomiast jest złodziejski, więc trzeba korzystać z innych serwisów żeby PLN na EUR wymienić lub vice versa.

  + ZALETY: Darmowe przelewy zagraniczne Darmowe prowadzenie konta
  - WADY: Wymiana waluty absolutnie niekorzystna, trzeba używać innych serwisów do tego
  Pomocne(3) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  grzesiek1969 2 Sierpień 2017 22:45
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Citibank – przelew walutowy w Polsce

  Proszę uważać. Citibank – jako chyba jedyny w Polsce – pobiera opłaty za przelewy walutowe przychodzące. Przelewałem koledze z polskiego banku do polskiego oddziału Citi niedużą kwotę w USD od której bank pobrał 35 USD prowizji. Odradzam

  - WADY: pobiera opłaty za przelewy walutowe przychodzące
  Pomocne(13) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  jaras 1 Kwiecień 2017 06:36
  1.5
  Wysokość opłat
  20
  Kursy walut
  40

  Pobieranie pieniędzy z bankomatów.

  Mam przykre doświadczenie z tym bankiem.W Meksyku nie mogłem pobrać pieniędzy z bankomatu banku Banamex należącego do grupy Citibank. W Polsce pobierałem pieniądze z bankomatów bez oplaty natomiast w meksyku mogłem pobierać pieniądze z bankomatów banku Santander ,Scotiabank i chyba Bancomer. Za każdym razem płaciłem około 8 do 10 zł, a w Polsce każdorazowo pobierano opłatę 10 zł.W sumie straciłem około 250 zł,bo byłem tam 3 miesiące.

  Również nie wszędzie mogłem płacić kartą kredytową. W większości supermarketów nie, także gdy używałem karty debetowej. Zdaje się,że ten bank ma poważne problemy,a w Meksyku po prostu Banamex nie ma pieniędzy aby obsłużyć swoich klientów.Zamierzam zmienić bank.

  Pomocne(5) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   jolcia4444 11 Wrzesień 2017 13:35

   Witaj,
   czy miałeś kartę kredytową czy debetową? Mnie informuje bank, że nie ma ich oddziałów w Meksyku, nawet niby BANAMEX do nich nie należy. I informują, że jeśli wybieram lokalną walutę z obcego bankomatu to jest przewalutowanie z euro, a jeśli z ich oddziału za granicą to z USD. Już się sama w tym gubię. Czy prowizja pobierana przez bankomat jest stała czy w %. Z góry dziękuję za odp. Jola

 4. Odpowiedz
  sana 23 Styczeń 2017 15:16
  3
  Wysokość opłat
  70
  Kursy walut
  50

  mam konto w Citi poniewaz moge korzystac z bankomatow citi w usa za darmo,ale obsluga w PL (brak miejsc do siedzen, namawianie na inne konta, oferty), a takze przestrzeganie i zmiany dane w jednostce banku lub przez telefon TRAGEDIA> Ciagle dzownie i prosze o to czy tamto i po ilka razy w jednej sprawie A konto internetowe i nie mozna kontaktowac sie przez email tylko przez trzeba dzwonic o wszystko.

  Pomocne(5) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0