Promocja zakończona

Konto walutowe CitiBank Handlowy

Sprawdź
+ 200 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2021.07.18

Czy konto walutowe Citi Bank Handlowe się opłaca? Naprawdę za nic się nie płaci? Kursy walut są korzystne? Przeczytaj naszą analizę i opinie użytkowników.

Jeśli w Citi Handlowym posiadamy ROR w odpowiedniej taryfie, jego rachunek walutowy będzie jedną z najlepszych opcji na rynku. Nie zapłacimy za jego prowadzenie, kartę wielowalutową ani wypłaty z bankomatów zagranicznych. Tanio prześlemy też pieniądze za granicę.

Bank Handlowy należy do najstarszych na polskim rynku. Jego korzenie sięgają 1870 r. Pod marką Citi Handlowy funkcjonuje od 2003 r. Nazwa ma związek z przejęciem kontroli nad bankiem przez amerykańską Citigroup, co nastąpiło pod koniec lat 90. XX wieku. Obecnie instytucji szefuje Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska, która zastąpiła wieloletniego prezesa Sławomira Sikorę.

Organizacja kierowana przez Sławomira Sikorę prowadzi rachunki walutowe tylko jako subkonta kont osobistych w PLN. Zatem korzystanie z tych pierwszych, wymaga również zawarcia umowy o ROR. Od tego, na jaki rachunek złotowy się zdecydujemy, zależy wysokość ponoszonych kosztów związanych z usługami dewizowymi.

Citikonto walutowe

Citi Handlowy specjalizuje się w obsłudze lepiej sytuowanych klientów. Oferuje im m.in. CitiKonto walutowe.

Rachunek walutowy jest powiązany z CitiKontem w złotówkach. Otwarcie pierwszego wymaga zawarcia umowy o to drugie.

Główny ROR jest prowadzony bezpłatnie. Klient nie ponosi też opłat za przelewy internetowe (w tym trzy ekspresowe w miesiącu) i obsługę karty debetowej, którą można płacić za granicą bez ponoszenia kosztów przewalutowania.

W każdym miesiącu przysługują mu po cztery darmowe wypłaty z obcych bankomatów na całym świecie. Za każdą kolejną płaci 8 zł. Dotyczy to zarówno operacji w kraju, jak i za granicą. Przy czym transakcje w zagranicznych maszynach Citi są zwolnione z prowizji.

powrót do menu ↑

Opłaty

Poniżej przedstawiono główne opłaty konta walutowego Citibanku otwartego w ramach konta Citikonta.

Usługa Konto walutowe w Citi Handlowym
Dostępne waluty (14) EUR, USD, GBP, CHF, AUD, CAD, NOK, SEK, DKK, CZK, HRK, HUF, RUB, ZAR
Prowadzenie konta
(miesięcznie)
USD, GBP, CHF, AUD, CAD, NOK, SEK, DKK, CZK, HRK, HUF, RUB, ZAR - 0 zł
EUR - 0 zł dla średniego miesięcznego salda 10.000 EUR (powyżej tego progu opłata waha się od 18 do 180 zł w zależności od salda)
Szacunkowy spread 0,7-0,9%
Wydanie karty wielowalutowej i bezspreadowej (po włączeniu CGW) 0 zł
Obsługa karty wielowalutowej i bezspreadowej (po włączeniu CGW) 0 zł
przelew SEPA
(w kanałach elektronicznych)
0 zł
przelew SWIFT
(w kanałach elektronicznych)
0,25% (min. 10 zł, max 100 zł)
0 zł w ramach Citi Global Transfers
Odebranie przelewu walutowego 0 zł
Wypłata z bankomatu zagranicznego 0 zł / 8 zł
(cztery darmowe wypłaty w miesiącu)
0 zł - bez limitu w bankomatach Citi na całym świecie (100 krajów)

Wybrane rachunki walutowe prowadzone są bezpłatnie. Dotyczy to USD, GBP oraz CHF.

W przypadku rachunku w EUR opłata zależy od średniego miesięcznego salda. Przy kwocie do 10 tys. euro miesięcznie koszty nie występują. Powyżej tej granicy bank pobiera od 18 (saldo 10-20 tys. euro) do 180 zł (saldo powyżej 100 tys. euro).

Za rachunki w pozostałych 10 jednostkach rozliczeniowych (AUD, CAD, RUB, ZAR, SEK, NOK, DKK, CZK, HRK, HUF) Citi Handlowy na razie nie pobiera opłat. Zacznie to robić od 1 lipca 2022 r. Będzie wówczas naliczać 15 zł miesięcznie za cały pakiet, bez względu na liczbę prowadzonych subkont.

powrót do menu ↑

Karta

Do CitiKonta w PLN Citi Handlowy wydaje kartę wielowalutową, którą można płacić bezpośrednio w EUR, USD, GBP i CHF – po wcześniejszym ich zasileniu. Plastik sam rozpoznaje jednostkę pieniężną, w jakiej wyrażona jest należność.

Ważne! By płatność została rozliczona bezpośrednio w jednej z głównych walut, należy uprzednio podpiąć kartę do rachunku walutowego.

Operacje w innych walutach są przeliczane na euro (waluta rozliczeniowa karty) po kursie Mastercardu, a następnie po kursie banku.

Jeśli przed dokonaniem płatności zagranicznej nie powiążemy karty z kontem walutowym, nastąpi podwójne przewalutowanie. Najpierw z jednostki transakcji na EUR po kursie Mastercardu, a później z EUR na PLN po kursie Banku Handlowego z dnia zaksięgowania operacji.

Stosowane przez bank ceny walut są w miarę korzystne. Odchylenie od kursu EBC nie przekracza bowiem 1 proc. W zależności od jednostki pieniężnej spread wynosi 0,7-0,9 proc.

Karta wielowalutowa funkcjonuje niezależnie od usługi Citibank Global Wallet. Tę drugą możemy uruchomić, jeśli zależy nam na płatnościach w mniej popularnych jednostkach.

powrót do menu ↑

Citibank Global Wallet

Citibank Global Wallet to bezpłatna usługa, dzięki której można realizować jedną kartą transakcje bezgotówkowe i gotówkowe od razu w jednej z 15 walut. Chodzi o operacje w: EUR, USD, CHF, GBP, AUD, CAD, RUB, SEK, NOK, DKK, CZK, HUF, HRK, ZAR. System sam rozpoznaje walutę operacji.

Ważne! By tak się stało, należy zapewnić na rachunku walutowym wystarczające środki. W przeciwnym razie transakcja obciąży domyślne konto, do którego jest podpięta karta debetowa.

Usługę aktywuje się w aplikacji Citi Mobile. Nie ma potrzeby wyrabiania osobnego nośnika pieniądza. Do płatności zagranicznych można używać plastiku wydanego do CitiKonta w PLN.

Co z operacjami w innych jednostkach pieniężnych? Zostaną przeliczone na euro po kursie Mastercardu. W razie braku wystarczających środków należność obciąży konto domyślne (to można sprawdzić w bankowości elektronicznej). Przeliczenie odbędzie się po kursie z tabeli banku z minimalnym spreadem.

Pamiętajmy, że w przypadku braku środków transakcje w walutach innych niż PLN, GBP, USD, CHF i EUR, np. w JPY albo AUD czy CZK, rozliczane są z konta domyślnego. Zatem w niektórych sytuacjach (gdy domyślnym rachunkiem nie jest konto w EUR) dojdzie do podwójnego przeliczania.

Uwaga! Usługę Citibank Global Wallet można uruchomić, gdy ma się aktywną nie więcej niż jedną kartę debetową. Posiadanie oprócz plastiku naklejki zbliżeniowej wyklucza możliwość włączenia CGW.

powrót do menu ↑

Citibank Global Transfers

Przelew natychmiastowy w ramach Citi Global Transfers można bezpłatnie wysłać w 16 walutach do 18 krajów z różnych zakątków świata. Są to: Australia, Bahrajn, Czechy, Chiny, Egipt, Filipiny, Hong Kong, Indie, Indonezja, Kolumbia, Meksyk, Malezja, Singapur, Tajlandia, Tajwan, USA, Wielka Brytania, Węgry, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Środki księgowane są do 15 minut od wykonania operacji.

Natomiast transfer można odebrać z 15 krajów. Są to państwa wymienione powyżej – oprócz Chin, Egiptu oraz Kolumbii. Przyjęcie środków również nie wiąże się z kosztami.

Dobowy limit kwotowy dla przelewów wychodzących zlecanych w kanałach online wynosi równowartość 200 tys. zł. Z tym że pojedynczy transfer nie może przekraczać równowartości 50 tys. zł. W przypadku transferów w oddziale dobowe ograniczenie to równowartość 100 tys. zł.

Uwaga! Citi Global Transfers jest usługą funkcjonującą tylko w ramach grupy Citi. Zatem odbiorca również musi mieć rachunek w tej organizacji. Pieniądze można wysyłać i odbierać do i od klientów indywidualnych oraz biznesowych.

powrót do menu ↑

Awaryjna wypłata gotówki (Emergency Cash)

Jedną z usług przypisanych do konta walutowego Citi Handlowego jest awaryjna wypłata gotówki. Można z niej skorzystać w zagranicznym oddziale Citibanku w 160 krajach i terytoriach, w których jest obecna ta instytucja. Sprawdza się wtedy, gdy zgubimy gotówkę lub kartę albo gdy nie możemy znaleźć bankomatu.

Jak z niej skorzystać? Należy zjawić się w placówce z paszportem. Usługa jest płatna. Koszty są ustalane przez miejscowy Citibank.

Wypłata w ramach Emergency Cash jest limitowana. Klienta z CitiKontem walutowym obowiązuje miesięczny limit odpowiadający równowartości 1000 USD.

Pieniądze pobierane są ze wskazanego przez klienta rachunku (o ile znajdują się na nim wystarczające środki). Przy czym gotówkę otrzymuje się w miejscowej walucie. Jeśli więc skorzystamy z usługi np. w Australii, to środki otrzymamy w dolarach australijskich.

powrót do menu ↑

Citi Kantor

W dostępnym online i przez 24 godziny na dobę Citi Kantorze można handlować 210 parami walutowymi. Dla posiadaczy CitiKonta kursy są konkurencyjne z tymi proponowanymi przez niezależne platformy. Dewizy można od razu przetransferować na jedno z kont walutowych.

W ramach modułu wymiany walut udostępniane są zaawansowane funkcje, w tym zakup i sprzedaż dewiz po wcześniej zdefiniowanym kursie (Order Watch). Inne przydatne rozwiązanie to otrzymywanie SMS-ów lub e-maili z powiadomieniami, gdy pojawi się pożądany kurs (Market Alerts).

Citi Kantor online dostępny jest z poziomu systemu transakcyjnego oraz aplikacji mobilnej.

powrót do menu ↑

Jak założyć konto walutowe w Citibanku?

Trzeba zacząć od otwarcia głównego ROR-u. Można to zrobić w placówce, za pośrednictwem kuriera albo z użyciem fotoweryfikacji. Ta ostatnia metoda polega na tym, że do wniosku załączamy skan dowodu osobistego oraz kilka zdjęć twarzy i nagrań z gestami twarzy.

Uwaga! Otwarcie ROR-u premiowane jest 200 zł. By otrzymać nagrodę należy założyć konto osobiste przez stronę promocji, a następnie spełnić trzy warunki: zalogować się do aplikacji i zapewnić wpływ na konto najpierw min. 100 zł, a potem min. 2000 zł i wreszcie wykonać płatności telefonem (kartą dodaną do Google Pay albo Apple Pay) na łącznie min. 100 zł.

Jak założyć konto walutowe w Citibanku przez internet?

Otwieranie konta walutowego w systemie transakcyjnym Citibank Online:

 1. Zalogować się
 2. Z górnego menu wybrać Moje finanse → Konta Osobiste i przejść na koniec listy
 3. Kliknąć Otwórz konto walutowe
 4. Na rozwijanej liście wskazać walutę rachunku
 5. Potwierdzić operację.

Jak założyć konto walutowe Citibanku w aplikacji mobilnej?

Otwieranie konta walutowego w aplikacji Citi Mobile:

 1. Zalogować się
 2. Przejść do Ustawień (lewy górny róg przy imieniu)
 3. Wybrać ustawienia karty debetowej → sekcja Citibank Global Wallet i aktywować usługę (przesunąć suwak w prawo)
 4. Wrócić go głównego menu
 5. Rozwinąć sekcję Konta (nacisnąć strzałkę)
 6. Nacisnąć Dodaj
 7. Wybrać interesujące subkonto walutowe.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Konto walutowe Citibanku to propozycja, którą można polecić miłośnikom podróżowania i zakupów zagranicznych. W Banku Handlowym oprócz narzędzi przydatnych w codziennych finansach otrzymują w atrakcyjnej cenie lub nawet za darmo możliwość realizowania płatności bezpośrednio w 14 walutach. Do tego od ręki, na smartfonie kupią dewizy w dobrej cenie i z minimalnym spreadem.

Dużą zaletą oferty są tanie przelewy międzynarodowe. W niektórych sytuacjach (usługa Citibank Global Transfers) klient w ogóle nie ponosi kosztów takich przekazów.

Wydaje się, że na tle konkurencyjnych rozwiązań – zarówno bankowych, jak i fintechowych – CitiKonto walutowe jest dobrym wyborem.

Citikonto + Konto walutowe

PROMOCJA: Finansowa rewolucja

+ 200 zł premii
Promocja zakończona
5.5 Ocena Łączna
5 opinie
Konto walutowe Citi

Konto Walutowe zakładamy w bankowości elektronicznej CitiBanku, po założeniu konta osobistego.

8.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
8.5
Kursy walut, spread
8.5
3.3Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
4.2
Kursy walut
2.4
ZALETY
 • darmowe konta walutowe (z ograniczeniami),
 • darmowa karta debetowa z możliwością płacenia bezpośrednio w 15 walutach,
 • tanie przewalutowania pozostałych transakcji,
 • cztery darmowe wypłaty w miesiącu z bankomatów zagranicznych (nie licząc operacji w zagranicznych maszynach grupy Citi),
 • darmowe przelewy SEPA,
 • tanie przelewy SWIFT,
 • darmowe przelewy natychmiastowe do zagranicznych klientów Citigroup (Citibank Global Transfers).
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
8 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  papa 23 Październik 2022 20:29

  No to do widzenia !!!
  Nieoprocentowane konto i jeszcze kroją ( boś bogaty) za to że masz powyżej 10000 Euro przeszło 3 euro co miesiąc !!!
  Jaka różnica w kosztach czy masz 1 Euro czy więcej ???
  Odpowiedź prosta…
  No bo tak.

 2. Odpowiedz
  Mateusz 17 Styczeń 2021 11:09
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Porażka !

  Od miesiąca nie mogę wykonać przelewu do Singapuru przez citi global transfer. Założyłem reklamację, która została rozpatrzona pozytywnie po 5 dniach, ale jednak okazuje się, że dalej nie mogę wykonać przelewu. Bank pobiera opłaty za połączenia, tylko pod 1 numer można dzwonić od poniedziałku do piątku !

  + ZALETY: Dobry kurs walut
  - WADY: Problemy z wykonaniem przelewu
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Illidanek 27 Luty 2020 11:24
  2.75
  Wysokość opłat
  100
  Kursy walut
  10

  Przesyłałem na to konto, oraz wysyłałem z tego konta za darmo. Citibank zniósł też pobór prowizji za przelew SEPA, więc można po całej Europie wysyłać i dostawać euro za darmo.
  Kurs wymiany waluty natomiast jest złodziejski, więc trzeba korzystać z innych serwisów żeby PLN na EUR wymienić lub vice versa.

  + ZALETY: Darmowe przelewy zagraniczne Darmowe prowadzenie konta
  - WADY: Wymiana waluty absolutnie niekorzystna, trzeba używać innych serwisów do tego
  Pomocne(9) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Andrzej 9 Styczeń 2022 20:29

   Kursy walut są kiepskie tylko w weekendy sprawdź, w ciągu tygodnia kursy są bardzo fajne jak w kantorze lub w grosiku. W Revolut tak samo w weekedy kursy walut są słabe tylko w tygodniu opłaca się korzystać z Revoltua czy citi global wallet.

 4. Odpowiedz
  grzesiek1969 2 Sierpień 2017 22:45
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Citibank – przelew walutowy w Polsce

  Proszę uważać. Citibank – jako chyba jedyny w Polsce – pobiera opłaty za przelewy walutowe przychodzące. Przelewałem koledze z polskiego banku do polskiego oddziału Citi niedużą kwotę w USD od której bank pobrał 35 USD prowizji. Odradzam

  - WADY: pobiera opłaty za przelewy walutowe przychodzące
  Pomocne(29) Niepomocne(13)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  jaras 1 Kwiecień 2017 06:36
  1.5
  Wysokość opłat
  20
  Kursy walut
  40

  Pobieranie pieniędzy z bankomatów.

  Mam przykre doświadczenie z tym bankiem.W Meksyku nie mogłem pobrać pieniędzy z bankomatu banku Banamex należącego do grupy Citibank. W Polsce pobierałem pieniądze z bankomatów bez oplaty natomiast w meksyku mogłem pobierać pieniądze z bankomatów banku Santander ,Scotiabank i chyba Bancomer. Za każdym razem płaciłem około 8 do 10 zł, a w Polsce każdorazowo pobierano opłatę 10 zł.W sumie straciłem około 250 zł,bo byłem tam 3 miesiące.

  Również nie wszędzie mogłem płacić kartą kredytową. W większości supermarketów nie, także gdy używałem karty debetowej. Zdaje się,że ten bank ma poważne problemy,a w Meksyku po prostu Banamex nie ma pieniędzy aby obsłużyć swoich klientów.Zamierzam zmienić bank.

  Pomocne(6) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   jolcia4444 11 Wrzesień 2017 13:35

   Witaj,
   czy miałeś kartę kredytową czy debetową? Mnie informuje bank, że nie ma ich oddziałów w Meksyku, nawet niby BANAMEX do nich nie należy. I informują, że jeśli wybieram lokalną walutę z obcego bankomatu to jest przewalutowanie z euro, a jeśli z ich oddziału za granicą to z USD. Już się sama w tym gubię. Czy prowizja pobierana przez bankomat jest stała czy w %. Z góry dziękuję za odp. Jola

 6. Odpowiedz
  sana 23 Styczeń 2017 15:16
  3
  Wysokość opłat
  70
  Kursy walut
  50

  mam konto w Citi poniewaz moge korzystac z bankomatow citi w usa za darmo,ale obsluga w PL (brak miejsc do siedzen, namawianie na inne konta, oferty), a takze przestrzeganie i zmiany dane w jednostce banku lub przez telefon TRAGEDIA> Ciagle dzownie i prosze o to czy tamto i po ilka razy w jednej sprawie A konto internetowe i nie mozna kontaktowac sie przez email tylko przez trzeba dzwonic o wszystko.

  Pomocne(8) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0