Promocja zakończona

Lokata 3% w USD – Pekao SA

Sprawdź
+ 3% i 200 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2024.04.04

Jeśli masz większe oszczędności w dolarach, nie musisz ich marnować w skarpecie czy na nieoprocentowanym rachunku. W Banku Pekao założysz lokatę w USD na 3%. Przy okazji możesz zyskać bonus za otwarcie konta w PLN i dostęp do atrakcyjnie oprocentowanych depozytów w złotówkach.

Czy z wysokim oprocentowaniem są związane jakieś haczyki? Sprawdźmy.

Oprocentowanie depozytów walutowych w polskich bankach jest mizerne. Najlepsze z nich dają zarobić ok. 1 proc. Tak jest od lat i nic w tej kwestii się nie zmienia. Dlatego, jeśli masz trochę oszczędności w dolarach amerykańskich, powinieneś zainteresować się ofertą Banku Pekao.

Oprocentowanie

Przypomnijmy, że Bank Pekao to pod względem wielkości (m.in. sumy bilansowej i liczby klientów) bank nr 2 w Polsce. Poprzez PZU oraz PFR kontrolę nad nim sprawuje skarb państwa.

Depozyty w nim złożone podlegają ochronie BFG. Limit gwarancji na jednego klienta wynosi równowartość 100 tys. euro w złotych.

W ofercie Banku Pekao znajdziemy atrakcyjną lokatę w USD na nowe środki. Produkt dostępny jest w trzech wersjach czasowych:

 • lokata w USD na 3 miesiące – na 2,5% w skali roku,
 • lokata w dolarach na 6 miesięcy – na 2,8% w skali roku,
 • lokata w USD na 12 miesięcy – na 3,0% w skali roku,

Poniżej specyfikacja lokaty w USD w Pekao na 12 miesięcy:

Specyfikacja lokaty

Nazwa banku
Bank Pekao SA
Nazwa lokaty
Lokata w USD na Nowe Środki

Warunki lokaty

Oprocentowanie
3,0%
Okres lokaty
12 miesięcy
Minimalna kwota
5000 USD
Maksymalna kwota
brak

Dodatkowe informacje

Klient
nowy i obecny
Konto osobiste (ROR)
wymagane konto
Zerwanie lokaty przez czasem
utrata odsetek

Na nieodnawialnej lokacie w USD w każdym z tych wariantów ulokuje min. 5 tys. dolarów.  Przy czym muszą one stanowić nadwyżkę względem stanu z 29 lutego na kontach i lokatach walutowych.

powrót do menu ↑

Nowe środki

By skorzystać z lokaty, trzeba wpłacić nowe środki. Chodzi o nadwyżkę względem stanu z 29 lutego 2024 r.

Nowe środki to środki w USD posiadane przez Ciebie w Banku Pekao S.A. na indywidualnych i wspólnych:

 • Kontach Walutowych,
 • lokatach

w wysokości stanowiącej nadwyżkę sumy środków na tych rachunkach na dzień zakładania lokaty ponad sumę środków na twoich rachunkach w USD lub EUR w Pekao na 29.02.2024 r. Tę kwotę bank pomniejsza o wpływy na Twoje rachunki zrealizowane po 29.02.2024 r. w USD lub EUR pochodzące z Pekao TFI S.A., z Biura Maklerskiego Pekao, z Twojego rachunku firmowego lub z rachunku prowadzonego w USD lub EUR, do którego jesteś pełnomocnikiem.

Nowi klienci nie muszą przejmować się tym wymogiem, bo siłą rzeczy go spełniają. We wskazanym dniu ich aktywa w Banku Pekao SA wynosiły bowiem 0 zł.

powrót do menu ↑

Warunki

Jakie inne warunki (oprócz wpłaty nowych środków) należy spełnić, by móc założyć w banku Pekao Lokatę w USD?

By skorzystać z dostępnej do 10 maja 2024 r. oferty, należy:

1Mieć lub otworzyć konto osobiste w Pekao np. Konto Przekorzystne

Konto w Banku Pekao nie dość, że może być bezpłatne, to jeszcze łatwo zarobić na jego otwarciu. Premia wynosi 200 zł. A jeśli mamy choć jedno dziecko, nagrodę zwiększymy o 100 zł za każdy rachunek (im więcej dzieci, tym większy bonus).

Przejdź na stronę promocji

2Mieć w Pekao Konto Walutowe w USD lub w EUR, lub w okresie obowiązywania promocji zawrzeć umowę o takie konto.
3Uzupełnić bądź zaktualizować kwestionariusz preferencji, potrzeb i podejścia do inwestowania.
4Wyrazić  zgody marketingowe dla banku i grupy kapitałowej.

Należy wyrazić następujące zgody:

 • zgodę na przesyłanie informacji handlowej za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej,
 • zgodę na nawiązanie kontaktu telefonicznego lub używanie automatycznych systemów wywołujących, w celu marketingu bezpośredniego,
 • zgodę na przetwarzanie danych osobowych, w tym profilowanie, przez Spółki z Grupy Kapitałowej, w celu marketingu bezpośredniego produktów lub usług Spółek z Grupy Kapitałowej jako administratorów,
 • zgodę na otrzymywanie informacji handlowo – marketingowych od Spółek z Grupy Kapitałowej, jako administratorów, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej,
 • zgodę na kontakt telefoniczny przez Spółki z Grupy Kapitałowej w celu marketingu bezpośredniego z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych i automatycznych systemów wywołujących.
 • upoważnienie Banku Pekao S.A. do przekazywania Spółkom z Grupy Kapitałowej informacji objętych tajemnicą bankową, w tym danych osobowych, w zakresie: imię, nazwisko, PESEL, adres korespondencyjny, adres email, numer telefonu, dokonywanych transakcji na rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowym w celu marketingu produktów lub usług przez Spółki z Grupy Kapitałowej, obejmującego profilowanie

Zgody są dobrowolne i klient może je później w dowolnym momencie wycofać w oddziale lub samodzielnie w aplikacji PeoPay (Więcej>> Zgody i oświadczenia) lub w serwisie Pekao24 (Ustawienia>> Zgody i oświadczenia).

powrót do menu ↑

Opłaty

Oczywiście samo założenie lokaty jest bezpłatne. Koszty mogą się pojawić przy ROR-ze w złotówkach. Jednak można ich uniknąć.

W tym celu należy co miesiąc zapewnić wpływ na rachunek min. 500 zł i wykonać kartą debetową jedną płatność bezgotówkową na dowolną kwotę.

powrót do menu ↑

Dodatkowa premia do 300 zł

Jeśli nie masz jeszcze w Banku Pekao wymaganego do założenia lokaty Konta Przekorzystnego, możesz zyskać 200 zł na jego otwarciu. Przy czym 200 zł to gotówka.

By je zdobyć, należy złożyć wniosek online i zawrzeć umowę w aplikacji PeoPay albo z użyciem e-dowodu osobistego. Ponadto w każdym trzech kolejnych miesiącach po miesiącu otwarcia ROR-u trzeba wykonać pięć transakcji bezgotówkowych kartą debetową lub w aplikacji PeoPay.

Ale to nie wszystko! Na klientów mających potomstwo (młodsze lub nastoletnie) czeka kolejne 100 zł w gotówce za otwarcie konta dla dzieci lub młodzieży.

Szerzej o aktualnych promocjach piszemy tutaj:

Pekao SA: 300 zł w promocjach i 7% na koncie oszczędnościowym
+ 300 zł i 7% na KO
14 dni do końca promocji

powrót do menu ↑

Konto oszczędnościowe na 7% w PLN

Lokata w USD na 3% to niejedyna dobra oferta oszczędnościowa, którą znajdziemy w Pekao SA. Bank ma w ofercie inne atrakcyjnie oprocentowane depozyty.

Na Koncie Oszczędnościowym w PLN zarobimy 7% w skali roku. Stawka naliczana jest przez 5 miesięcy od momentu otwarcia rachunku i obejmuje kwoty do 100 tys. zł.

Nieco niższe odsetki przyniosą lokaty. Dostępna w euro jest 12-miesięczna lokata w EUR (2,5% w skali roku).

powrót do menu ↑

Zalety i wady

Lokata USD w Banku Pekao to obecnie najlepsza lokata dolarowa na rynku. Dzięki niej zarobisz 3 proc. Konkurenci proponują przeważnie nie więcej niż 1 proc.

Warunki skorzystania z oferty są bardzo proste do spełnienia. Sprowadzają się do zapewnienia nowych środków oraz otwarcia bezpłatnego w utrzymaniu ROR-u w złotówkach oraz dolarach.

Bank Pekao ma również inne warte uwagi produkty depozytowe. To konto oszczędnościowe w PLN ze stawką 7 proc. w skali roku oraz lokaty na 4-5 proc. z okresem zapadalności 6-12 miesięcy.

Konto Przekorzystne + Lokata w USD

2.5-3% | od 5000 USD | 3-12 miesięcy

+ 3% i 200 zł premii
Promocja zakończona
8 Ocena Łączna
6 opinie
Lokata w USD na Nowe Środki

10Ocena Redakcji
Ocena lokaty
10
6Ocena Użytkowników
Ocena lokaty
6
ZALETY
 • Wysokie oprocentowanie
 • Możliwość zyskania dodatkowych 300 zł za założenie konta osobistego w promocjach Pekao.
WADY
 • Konieczność udania się do oddziału banku
 • Oferta ograniczona czasowo
Dodaj swoją opinie

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0