PKO Konto Dziecka

Dodaj do porównywarki

Czy PKO Konto dla Dziecka i karta PKO Junior to dobra oferta? Warto założyć dziecku w promocji? Jak otrzymać bonus na start? Nasza analiza i opinie użytkowników.

PKO Konto Dziecka to bardzo dobra propozycja dla rodziców, którzy myślą o tym, by uczyć zarządzania pieniędzmi swoje latorośle w sposób praktyczny i bezpieczny, a przy tym nowoczesny i atrakcyjny dla malucha.

PKO BP był pierwszym bankiem w Polsce, który wprowadził do oferty rachunki dla dzieci. Nie chodzi jednak o konta dla nastolatków (13-17 lat) np. PKO Konto Pierwsze, tylko dla małoletnich poniżej 13. roku życia. Dziś propozycja banku jest stawiana jako wzór w zakresie oferty produktów finansowych dla najmłodszych.

Choć Konto dla Dziecka w PKO BP to osobne konto osobiste, umowę o jego prowadzenie zawiera przedstawiciel ustawowy dziecka np. rodzic. On też ma pełną kontrolę nad operacjami na rachunku, ponieważ zatwierdza przelewy inicjowane przez latorośl, zarządza limitami na koncie i karcie, w tym wypłat z bankomatów i transakcji bezgotówkowych.

Opłaty

PKO Konto Dziecka ma bardzo atrakcyjne parametry. Trzeba jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do innych ofert młodzieżowych, ten rachunek nie może funkcjonować samodzielnie. Musi być zawsze połączony z kontem rodzica.

Tabela opłat i prowizji jakie ma PKO Konto Dziecka z kartą PKO Junior wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
PKO BP
Nazwa
Konto Dziecka
Przeznaczenie konta
Konto dla dzieci poniżej 13 roku życia
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew przez internet
0 zł
Przelew w oddziale
Wydanie karty
15 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Bankomaty
PKO BP
Wypłaty z bankomatów w Polsce
5 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
Konto oszczędnościowe
Konto walutowe

PKO Konto Dziecka prowadzone jest bezpłatnie. Z opłat zwolnione są też przelewy – zarówno te internetowe, jak i tradycyjne.

Klient może również zamówić mniej standardowe nośniki pieniądza elektronicznego umożliwiające płacenie za zakupy w sklepach. Jednak są one droższe od zwykłych plastików.

powrót do menu ↑

Karta PKO Junior

Dodatkowym zabezpieczeniem jest fakt, że do PKO Konta Dziecka wydawana jest karta przedpłacona – PKO Junior. Zatem umożliwia ona dokonywanie płatności tylko do wysokości znajdujących się na jej rachunku środków. Nie można nią wpaść w debet.

Wydanie karty płatniczej, która może mieć również postać naklejki zbliżeniowej, kosztuje jednorazowo 15 zł. Natomiast jej użytkowanie odbywa się później bez opłat.

Posiadacz karty PKO Junior może bez opłat wypłacać pieniądze z bankomatów własnych PKO BP oraz w oddziałach. Za podjęcie gotówki z innych urządzeń podmiot kontrolowany przez skarb państwa każdorazowo pobierze 5 zł.

Rodzic ma pełną kontrolę online nad kartą PKO Junior w serwisie iPKO i aplikacji mobilnej IKO.

powrót do menu ↑

Aplikacja i serwis

Przedstawiciel ustawowy, który jest dysponentem środków zgromadzonych na rachunku, obsługuje konto dziecka przez specjalny moduł (Aplikację Rodzica) w bankowości internetowej. Może w nim m.in. zatwierdzać i odrzucać transakcje realizowane przez pociechę czy decydować o tym dostępie do poszczególnych funkcji, np. przelewów czy doładowań telefonu.

Dostęp do rachunku ma również osoba małoletnia. W tym przypadku odbywa się to przez stworzony specjalnie z myślą o najmłodszych serwis internetowy PKO Junior i aplikację o tej samej nazwie. Obie platformy są graficznie i funkcjonalnie przystosowane do możliwości percepcyjnych dzieci poniżej 13 lat.

To unikalne na rynku rozwiązanie, dzięki któremu dziecko może inicjować transakcje (zatwierdzane następnie przez rodzica) i sprawdzać saldo. W ten sposób w praktyce uczy się aktywnie zarządzać rachunkiem. W pozostałych bankach, które oferują konto dla dzieci poniżej 13. roku życia, osoba małoletnia nie ma dostępu do swojego konta. Nie może nawet podejrzeć jego salda, choć w mBanku może płacić kartą. Małoletni właściciel PKO Konta Dziecka nie ma takiej możliwości.

W systemie PKO Junior dziecko otworzy wirtualną skarbonkę i stworzyć plan oszczędzania. Dzięki kalkulatorowi finansowemu obliczy zysk z takiej operacji lub dowie się, przez ile i jaką kwotę będzie musiało odkładać, by osiągnąć cel.

Promocja 200 zł Allegro

W trwającej do 30 września promocji “Konto dla każdego”, nowy klient PKO BP, który otworzy tam konto osobiste i wykaże się aktywnością, zarobi 200 zł w e-kodach na Allegro. Do tego równie łatwo może zgarnąć bonusy warte nawet 400 zł za założenie konta swoim małoletnim dzieciom.

Jak zdobyć nagrodę główna 200 zł na Allegro?

 • do 30 września  zarejestrować się na specjalnej stronie promocyjnej, a następnie otworzyć z niej PKO Konto za Zero wraz z kartą i wyrazić odpowiednią zgodę marketingową,
 • W każdym z 3 kolejnych miesięcy po otwarciu konta dokonać 5 transakcji kartą lub z użyciem kodu Blik (płatność za zakupy stacjonarne i internetowe).

Dodatkowe 200 zł w e-kodach na Allegro można zdobyć za otwarcie konta z kartą swojemu małoletniemu dziecku (PKO Konto Pierwsze lub PKO Konto dla Młodych) oraz wykonanie do 31 października 2023 r. min. 5 transakcji kartą do tego konta.

Warto się pospieszyć, gdyż pula nagród jest ograniczona i wynosi 3000 szt.

Pełna recenzja promocji została przedstawiona tutaj

Opinie Konto Dziecka PKO Junior – zalety i wady

Konto Dziecka ma bardzo dobre parametry. To darmowy rachunek, który pozwala na realizowanie standardowych transakcji – takich jak przelewy lub płatności zbliżeniowe. Jest to absolutnie unikalna oferta na rynku. Nie ma innego banku w Polsce, który posiada tego typu propozycję. Ważną wartością konta są jego cechy edukacyjne, o czym bardzo często mówili marketingowcy PKO BP.

Konto Dziecka wiąże się jednak z kilkoma minusami. Najważniejszym jest zdecydowanie konieczność założenia Konta Rodzica w PKO BP. Inną wadą, bardziej osobistą, jest kontrowersyjność samego pomysłu prowadzenia tego typu rachunku. Na pewno część z rodziców nie widzi potrzeby, by tak młode dzieci posiadały własne konto. Czasami  jednak tego rodzaju rachunek może się przydać – choćby w trakcie obozów lub kolonii, gdy dzieci nie mają możliwości dostania dodatkowej gotówki.

PKO Konto za Zero + PKO Konto Dziecka

6.5 Ocena Łączna
7 opinie
Konto Dziecka PKO Junior

7.7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
8
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
6
6.7Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6
Bankowość internetowa i mobilna
7.1
Dodatkowe korzyści
7
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
7 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  marek 21 Maj 2020 16:18
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Super wpis, moim zdaniem jest to jeden z lepszych artykułów na temat konta dla dziecka, tak trzymać!

  Pomocne(1) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  rgr 26 Wrzesień 2019 22:34

  Generalnie nie polecam, bo więcej czasu korzystam z pomocy (raczej nie-pomocy) banku niż serwisu i konta.

 3. Odpowiedz
  Karo 16 Kwiecień 2019 17:30
  3.65
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  70

  Zgodę kuratora?? Wypłacałam z konta dziecka w oddziale banku PKO 7 tys. złotych bez żadnych problemów. Karty przedpłaconej nie zamawiałam, bo nie potrzebujemy. Nigdzie nie ma jednak możliwości przelania pieniędzy z konta dziecka na konto rodzica. To czasem może utrudnić życie.

  Pomocne(72) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Arek 23 Luty 2018 11:07
  3.3
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  Dlatego że opłata jest pobierana gdy nie zapłacisz kartą kwoty 300 zł w okresie rozliczeniowym.

  Pomocne(52) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  manti 3 Maj 2017 17:12
  3.3
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  70

  o dziwo polecam pko, coraz prężniej, polski kapitał, coraz lepiej

  Pomocne(5) Niepomocne(20)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  tomasz 18 Luty 2017 16:10
  0.65
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  10
  Dodatkowe korzyści
  20

  Mam dość tego banku, obsługa fatalna, naliczanie bezpodstawne dodatkowych opłat i konieczność reklamacji, znów pobrano mi w jednym miesiącu podwójną opłatę za prowadzenie konta “za zero” tzn. 2x 6,90 a ja nie wiem dlaczego! Skusił mnie kredyt hipoteczny i teraz związałam się z tą……. na długo. Nie mam najmniejszego pojęcia jak mogę z tej sytuacji się wycofać i zmienić bank. naprawdę jestem zmęczona. Proszę omijajcie ten bank z daleka.

  Pomocne(19) Niepomocne(15)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  silbo 4 Styczeń 2017 23:18
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  PKO nie zwalnia z myślenia

  Mam konto w tym banku od 2012r bardziej z konieczności niż z chęci posiadania konta w tym banku. Ten ban nie zwalnia nas z myślenia i pilnowania żeby zrobić odpowiedni obrót i żeby co miesiąc wpłynęła odpowiednia kwota. Co do karty debetowej miałam ją mieć za zero i po pierwszym miesiącu miałam debet na 60zł, choć nie zrobiłam minusu na koncie. Zaraz na drugi dzień odwiedziłam tą miłą Panią w banku, która mi powiedziała że ta karta będzie za 0zł…
  Oddałam kartę i powiedziałam że nie potrzebuję debetu na koncie i że nie życzę sobie opłaty, której nie ma uwzględnionej na umowie, trwało to może z miesiąc i karta została zlikwidowana a opłata anulowana. Tam też pracują ludzie, tyle tylko że nikt nie dba o nasz czas,…jak tylko będę mogła to na pewno zrezygnuję z tego konta, póki co wiąże minie umowa z tym bankiem więc jeszcze jakiś czas nie będę zwolniona z pilnowania z obrotu na koncie PKO BP.
  PKO BP bardzo zachęca do otwierania konta dziecku za 0zł z oprocentowaniem obecnie 3% w skali roku i to działa, ale też jest haczyk z wypłatami. Jak masz nadmiar gotówki to możesz ją ulokować na koncie dziecka, ale już jak masz pilną potrzebę wyciągnięcia tych pieniędzy to pamiętaj że na wypłatę kwoty powyżej 2tys musisz mieć zgodę kuratora sądowego, jest to dla mnie oburzające… Mam potrzebę kupić dziecku potrzebny do nauki gadżet iiiii muszę pieniądze na 2 razy wypłacać, masakra…

  Pomocne(85) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0