PKO Konto dla Młodych

Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2024.04.26

Czy opłaca się założyć Konto dla Młodych w PKO BP? Czy konto jest darmowe bez ukrytych haczyków i opłat? Jak zdobyć premię 200 zł na Allegro za założenie konta? Zobacz naszą analizę i opinie użytkowników.

Specjalnie dla studentów, uczniów i młodych pracowników  bank PKO BP uruchomił atrakcyjny rachunek. To dość ciekawa oferta, zważywszy na kilka bonusowych usług.

Opłaty

PKO BP Konto dla młodych dedykowane jest osobom w wieku 13-26 lat i to właśnie dla osób z tego przedziału wiekowego, opłaty będą najniższe. Skrócona tabela opłat PKO Konta dla Młodych wygląda następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
PKO BP
Nazwa
Konto dla Młodych
Przeznaczenie konta
Konto osobiste dla osób od 13 do 26 roku życia. Potem zostaje przekształcone w Konto za Zero.
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
-
Przelew przez internet
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł / 5 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie 2 transakcji kartą lub blikiem w miesiącu
Bankomaty
0 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł
Plusy
 • 0 zł za kartę, jeśli wykonasz nią min. 2 płatności karta lub blikiem w mies.
 • 5% w skali roku na koncie oszczędnościowym przez 3 miesiące (dla nowych środków do 250 tys. zł)

Rachunek dla osób młodych jest stosunkowo tani. Co ważne, większość darmowych usług to usługi podstawowe. Można do nich zaliczyć m.in.:

 • prowadzenie rachunku;
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • krajowe przelewy internetowe.

PKO BP oferuje dla swoich młodych klientów także bezpłatne udzielenie kredytu odnawialnego oraz pakiet 5 SMSów w ramach usługi Powiadomienia SMS. Brzmi kusząco? Rachunek niewątpliwie ma wiele zalet, jednak trzeba pamiętać o tym, że oferta przeznaczona jest jedynie dla osób pomiędzy 13 a 26 rokiem życia. Dodatkowym minusem jest również brak jakiegokolwiek oprocentowania konta.

powrót do menu ↑

Opłata za kartę

Do rachunku wydawana jest darmowo karta debetowa. Posiada ona funkcje płatności zbliżeniowych i internetowych. Za jej pośrednictwem można płacić za zakupy w punktach handlowych zarówno w Polsce, jak i na świecie. Pozwala ona także na dokonywanie transakcji w internecie. Dzięki niej można również doładować telefon komórkowy w bankomatach PKO BP.

Opłata za kartę
Opłata za użytkowanie karty jest wysoka wynosi aż 5 zł / miesiąc. Można jednak ją obniżyć nawet do 0 zł, wykonując 2 transakcje bezgotówkowe w miesiącu – kartą lub przez Blik.

Dodatkowe korzyści

Bardzo ciekawą usługą proponowaną przez PKO BP jest usługa Autooszczędzanie. Pozwala ona na systematyczne odkładanie drobnych kwot. Posiadacz rachunku musi jedynie wskazać rodzaj transakcji, od których potrącana będzie część środków – mogą to być np. transakcje związane z kartą debetową, przelewami, zleceniami stałymi itd.
W ramach konta można również korzystać z pakietu ofert rabatowych oraz ze świetnej i nowoczesnej aplikacji mobilnej IKO (niedawno bank zmodernizowował swoją platformę bankowości internetowej).

powrót do menu ↑

Promocja 200 zł

pko bp promocja 200 zł allegroW PKO BP do 30 listopada 2023 r. trwa promocja skierowana do nowych klientów. W zamian za otwarcie Konta PKO dla młodych i spełnienie prostych warunków otrzymuje się premię 200 zł w bonach do wykorzystania na Allegro.

Jak zdobyć 200 zł za otwarcie konta w PKO BP?

 • do 30 listopada poprzez stronę promocji otworzyć PKO Konto  dla Młodych z kartą, wyrazić zgodę marketingową (komunikacja elektroniczna) i zarejestrować się w promocji,
 • w każdym z kolejnych 3 miesięcy kalendarzowych (następujących po miesiącu, w którym otwarto konto):  dokonać kartą lub Blikiem 5 transakcji bezgotówkowych.

Warto się pospieszyć, gdyż pula nagród jest ograniczona i wynosi 2000 szt.

Pełna analiza promocji dostępna jest tutaj.

powrót do menu ↑

Czy warto?


ZALETY:

 • premia 200 zł na Allegro za założenie konta,
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie;
 • konto w największym, 100% polskim banku;
 • duża sieć oddziałów i bankomatów w całej Polsce;
 • przejrzysta bankowość internetowa iPKO, dopracowana aplikacja mobilna IKO;

WADY:

 • użytkowanie karty jest darmowe warunkowo – by uzyskać całkowite zwolnienie trzeba dokonać min. 2 transakcje;
 • oferta ograniczona czasowo –  po osiągnięciu 26 lat konto zostaje automatycznie przekształcone w PKO Konto za Zero;


Konto PKO dla Młodych to solidna i stosunkowo niedroga oferta. Propozycja banku jest czytelna i nie ma w niej wielu ukrytych haczyków. Rachunek jest bardzo tani – nie trzeba opłacać prowadzenia, darmowe są przelewy internetowe, wypłaty  ze wszystkich bankomatów, wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku.

Jest jeszcze jeden niuans dotyczący konta dla młodych, opłata za użytkowanie karty debetowej w wysokości 5 zł miesięczne. Bank wprowadził jednak promocję dla aktywnych użytkowników kart debetowych.

Opłata za użytkowanie karty nie jest pobierana w przypadku wykonania przez Klienta min. 2 operacji bezgotówkowych rozliczonych w okresie, w którym jest pobierana opłata za kartę, w przeciwnym razie opłata wynosi 5 zł/miesiąc.

Czy istnieją jakieś inne słabe punkty tej oferty? Niestety, klienci muszą płacić m.in. za:

 • realizację zlecenia stałego (1,5zł) i polecenia zapłaty na rachunek w innym banku (1 zł);
 • przelewy natychmiastowe (9zł) i europejskie (8 zł).;

Warto jednak pamiętać o tym, że PKO BP to największy bank w Polsce – bankomaty tej sieci znajdują się prawie na każdym kroku, co może mieć znaczenie dla młodych, często podróżujących osób.

Opinie klientów

Polecacie PKO Konto dla Młodych?? Opinie macie pozytywne czy negatywne jako użytkownicy? Opłaty są dokładnie takie same jak w tabeli opłat i prowizji? Prosimy o wasze oceny i opinie w komentarzach poniżej.

Konto dla Młodych

7 Ocena Łączna
15 opinie
PKO Konto dla Młodych

7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
6.5
Bankowość internetowa i mobilna
9
Dodatkowe korzyści
5.5
7.3Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.8
Bankowość internetowa i mobilna
8.4
Dodatkowe korzyści
6.8
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
16 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Piotr 3 Marzec 2020 22:58
  3.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  50

  Moje pierwsze konto na studia. Praktycznie dobra funkcjonalność poprzez smartfon i internet. Wizyty w oddziałach ograniczam do konieczności. Po likwidacji konta powrót jednak był nieunikniony.

  + ZALETY: -Praktycznie brak opłat -Szeroki dostęp do gotówki poprzez oddział oraz bankomaty -Wspaniała funkcjonalność bankowości mobilnej i internetowej -Najlepsze konto na start dla młodego człowieka
  - WADY: -Brak perspektyw w zakresie płatności NFC poprzez uporczywe odmawianie funkcjonalności Google Pay -Częste awarie w oddziałach -Brak większych korzyści długoterminowych
  Pomocne(6) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Nowa użytkowniczka 9 Lipiec 2017 22:39
  1.8
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  0

  Powiem szczerze że dopiero otworzyłam konto sprawdzałam w internecie informacje o nim. Ale nikt nie mówił nigdzie o tym ze za głupi wydruk stanu rachunku trzeba płacić to w koncu jakie ono jest darmowe skoro pobrali mi 1.99 ok nie wielka kwota ale jednak. Jakby tak człowiek zrobił kilka razy to w skali roku może wyjść dobra sumka w umowie tez nic nie jest wspomniane

  Pomocne(69) Niepomocne(27)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  morela 19 Maj 2017 09:15
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  ja jestem z niego zadowolona, bo nic nie placę, wlasciwie wsystko jest za darmo + fajna apka

  + ZALETY: brak opłat, aplikacja
  Pomocne(12) Niepomocne(22)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  ivona 8 Maj 2017 18:50
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Konto zdecydowanie na TAK!!! Miałam kiedyś to konto ale zlikwidowałam, gdyż bank pobierał 5 zł. za kartę. Obecnie od kilku miesięcy jestem ponownie posiadaczką konta. Prowadzenie konta bez opłat, nie muszę mieć żadnych wpływów na konto (do 26 r.ż.), wszystkie bankomaty w Polsce i na świecie za darmo, przelewy internetowe za 0, potwierdzone bezpłatnym sms-em, autooszczędzanie na koncie oszczędnościowym, duże rabaty w sklepach partnerskich banku (wykaz na stronie), konto przejrzyste w obsłudze, można wybrać czy karta zbliżeniowa czy tylko na PIN, aplikacja mobilna IKO, wszystkie limity, płatności i zlecenia ustawiam sobie sama w internecie, kredyt studencki na dogodnych warunkach, brak opłaty za kartę… wystarczy tylko w miesiącu wykonać 5 transakcji kartą, bez względu na kwotę. Wprawdzie nie zwracają procentów za zakupy czy benzynę ale jak ktoś chce nic nie stoi na przeszkodzie aby założyć konto pomocnicze w innym banku. Dla mnie zdecydowanie na TAK, konto godne polecenia!!!

  Pomocne(30) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  uw 20 Kwiecień 2017 13:38
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jestem studentka UW. Niedawno zaczełam studia i załozylam sobie konto dla młodych żeby stypendium wpływało. Konto mam darmowe. Za przelewy i wypłaty z bankomatów nic nie płacę

  + ZALETY: praktycznie darmowe
  Pomocne(16) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  estera 4 Kwiecień 2017 22:50
  1.5
  Wysokość opłat
  10
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  20

  Darmowe ?Dobre sobie….

  Mam te konto od trzech lat ale poważnie się zastanawiam nad zamknięciem rachunku, to co ostatnio wyprawia ten bank to parodia. Unieważniłam zbliżaka, zabrano mi za to 29.99, przysłano nowego, pobrano mi następne 29.99, niecały tydzień później przysłano mi następnego i pobrano następne 29.99, podczas rozmowy konsultantka zachowywała się jakby rozmowa była łaską z jej strony, okazało się, że pierwszy zbliżak miał ważność tylko tydzień i automatycznie wystawili nowego, po jaką cholerę wysłali mi kartę ważną tylko przez tydzień? żeby pieniądze wyłudzić za nowego? Pomijając fakt, że konto miało być w 100% darmowe jeżeli wykonam min 5 transakcji kartą, mam ich znacznie więcej a opłaty to za kartę, to za prowadzenie konta nadal są naliczane, czasami to jest nawet do 15 zł miesięcznie.

  Pomocne(38) Niepomocne(16)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  anitka 15 Marzec 2017 08:45
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Jestem studentką, mam kilka lat to konto dla młodych. Warunki trochę się zmieniają w czasie, ale mi to w ogóle nie przeszkadza i nic nie płacę za transakcje, nie muszę się przejmować czy któryś bankomat pobierze kaskę za wypłatę 😀 A wygoda z darmowym wypłacaniem w każdym bankomacie jest dla mnie najważniejsza. Polecam wszystkim studentom 😀

  Pomocne(7) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  jozi 18 Luty 2017 15:49
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  PKO konto dla młodych

  ma, polecam 😛 od 18 do 26 roku życia chyba nie ma lepszego konta 😛 pozniej tylko trzeba pamietac zeby przejsc do innego banku 😛 i to zanim sie osiagnie wiek, bo inne banki tez maja ciekawe oferty przy zakladaniu konta ponizej 26 🙂

  Pomocne(7) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  ania 20 Styczeń 2017 13:35
  4.15
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  90

  Ja muszę zmienić konto, właśnie ze względu na studia, wybrałam Konto dla Młodych w PKO BP. Dlaczego??? Koleżanki mi polecały, mówią że nie ma problemów, i nie trzeba się martwić o najbliższy bankomat 🙂

  + ZALETY: niskie opłaty dużo bankomatów
  Pomocne(6) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  kkk 16 Styczeń 2017 15:52
  1.5
  Wysokość opłat
  30
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  30

  Witam,

  Ten bank to porażka cały czas są z nim problemy.

  1. NIEKOMPETENTNI PRACOWNICY – to jest według mnie porażający problem tego ogromnego i wydawałby sie mogło kompetentnego banku.
  – Niekompetencja na każdym kroku od ponad 7 miesięcy nie potrafia poprawnie zmienić moich danych w systemie. Chodzi jedynie o nazwisko.
  – Do tego zaniedbywanie bardzo ważnych spraw dotyczących klienta. To jest tragedia jak tak można postępować z ludźmi/ wieloletnimi klientami. Pracownicy nie potrafią powiedzieć jakich dokumentów oczekują. Odrzucają wnioski ale nie wiedza dlaczego je odrzucają…… :):)

  Zyje juz na tym swiecie tyle lat i miałam kontakt z róznymi insystucjami ale niekompetencja tego banku powala wszystkich na kolana.
  Warto nagłosnic niekompetecje tej instytucji i pokazac co sie dzieje. Zgłaszam sprawe o telewizji oraz gazety.

  Pomocne(6) Niepomocne(15)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  elka 4 Wrzesień 2016 14:48
  4
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  W mojej opinii Konto Dla Młodych w PKO BP jest jedną z ciekawszych propozycji przygotowanych dla studentów.

  Jest bezpłatne, pozwala na korzystanie ze wszystkich bankomatów świata, a do tego bank bezpłatnie udziela kredytu odnawialnego, co nie jest wcale aż tak oczywiste, gdy analizujemy inne konta stworzone z myślą o młodych ludziach bez stałej pracy.

  Pomocne(9) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  emila 19 Marzec 2016 15:46
  3.15
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  60

  Uważam, że pobieranie od młodego człowieka / studenta, w tych trudnych czasach, 5,- zł. miesięcznie za użytkowanie karty i uzależnianie tej opłaty od zapłaty kartą minimum 350,- zł. na miesiąc, to zwykła zachłanność bankowców. Nasycić się nie mogą.
  Czy nie wystarczyłaby jednorazowa opłata 5,- zł. za wydanie karty? Ewentualnie jedna transakcja na miesiąc na dowolną kwotę, wykonana kartą.
  A jakie jest oprocentowanie Konta dla młodych?
  Przecież bankowcy obracają pieniędzmi zgormadzonymi również na tych kontach?
  Emila

  Pomocne(8) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   kinia 4 Kwiecień 2016 22:46

   teraz juz karta jest za darmo jesli tylko zrobisz 5 przelewów w ciagu miesica, czyli smieszna liczb,a bo tyle na pewno kazdy robi, do tego powiadomienia sms tez sa za darmo. polecam zapoznac się z nowymi warunkami , śa o niebo korzystniejsze

 13. Odpowiedz
  awqsqswa 19 Luty 2016 22:43
  3
  Wysokość opłat
  40
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  60

  Konto niby darmowe ale za kartę płace 5 zł visa z pay pass, co bym nie robił. Ale oprócz tej opłaty to wszyttko za darmo . Miało być darmowe przy płatności 350 zł zapłaciłem 1000 kartą w ciągu miesiąca 5 zł zapłaciłem za kartę moje niedopatrzenie w umowie na słowo nie ma co liczyć. A tak ogolnie to polecam .

  Pomocne(1) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 14. Odpowiedz
  joker 29 Styczeń 2016 10:47
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Mam te konto od ponad roku. I jestem z niego bardzo zadowolony. Wszystko za darmo oraz wypłaty z każdego bankomatu za zero. Tylko opłata za kartę 5 zł. To by mogli by zmienić. No ale z bankomatami to jest wielki plus. Obojętnie gdzie jestem to mogę skorzystać z byle jakiego bankomatu. Nie muszę lecieć jak głupi do banku albo szukać po mieście bankomatu PKO by wypłacić. Oraz można płacić wszędzie kartą z PKO. I dostęp do iPKO też jest wielkim plusem. A największym plusem jest ich aplikacja mobilna IKO. Wszytko pod ręką. Tylko szkoda, że nie każdy sklep toleruje płatności IKO. Widać, że PKO idzie w stronę kontaktu z klientem a nie zamyka się przed nim czekając na jego kasę.

  Pomocne(5) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  piotr 19 Maj 2015 22:44
  3.8
  Wysokość opłat
  60
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  70

  Witam!
  Może mój komentarz też komuś pomoże, założyłem niedawno pko Konto Dla Młodych. Głównie z lenistwa, gdyż nie chciało mi się informować paru instytucji o nowym numerze konta(poza tym konto jest kontynuacją konta studenckiego i zachowanie tego samego nru rachunku jest za free). Niestety na kartę będę musiał czekać ok. 2tyg. W moim przypadku są duże szanse, że będę miał to konto za free. W tabeli opłat mam wyszczególnione, że jeżeli dokonam w miesiącu transakcji kartą na sumę min.350zł nie będzie opłaty 5zł, a przy wpływach minimum 1000/mies nie ma też za prowadzenie. iPKO działa bez zarzutu. Komentarz awqsqswa trochę mnie zaniepokoił, ale na razie czekam.

  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0