Promocja zakończona

CitiKonto dla Biznesu

Sprawdź
+ 1500 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Update - 2023.11.09

Czy warto założyć konto CitiKonto dla Biznesu dla firm w CitiBanku Handlowym? Jak zdobyć 1500 zł premii w promocji dla nowych klientów? Czy są tutaj haczyki i ukryte koszty. Sprawdźmy.

Citi Handlowy należy do pierwszej dziesiątki największych banków w Polsce. Na czele organizacji kontrolowanej przez amerykański Citigroup stoi Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska.

Bank pozycjonuje się jako instytucja dla wyższej klasy średniej i osób zamożnych. Jednak obsługuje również biznes.

Dla kogo?

Do jakich podmiotów skierowane jest CitiKonto firmowe. To rachunek bieżący, który mogą otworzyć zarówno jednoosobowi przedsiębiorcy, spółki cywilne, jak i osoby prawne (w tym spółki akcyjne i z o.o.) oraz podmioty nieposiadające osobowości prawnej (np. spółki osobowe).

Opłaty

Otwarcie rachunku w pakiecie jest całkowicie bezpłatne, natomiast standardowy koszt jego prowadzenia wynosi 20 zł. Istnieje jednak możliwość jego uniknięcia. W tym celu należy spełnić jeden z poniższych warunków:

 • zapewnienie wpływów min. 2000 zł miesięcznie,
 • posiadanie rachunku osobistego w Citibanku np. bezpłatnego Citikonto (dotyczy firm działającym w ramach jednoosobowej DG).

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
CitiBank Handlowy
Nazwa
Citi Priority oferta dla biznesu
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
20 zł lub 0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
wpływy min. 2000 zł/mies.
Przelew przez internet
0 zł - 60 przelewów w miesiącu
1,5 zł - kolejne
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
15 zł
Przelew w oddziale
20 zł
Użytkowanie karty
9 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
brak możliwości
Bankomaty
Citi Handlowy
Wypłaty z bankomatów w Polsce
2% min. 9 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
2% min. 9 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
oddział: 0,6% min. 12 zł
wpłatomat: 0,6% min. 9 zł
Plusy

W standardowej ofercie prowadzenie CitiKonta firmowego kosztuje 20 zł miesięcznie. Opłata nie jest naliczana pod warunkiem zapewnienia wpływów min. 2000 zł miesięcznie.

Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą zapewnić sobie stałe zwolnienie z opłaty, jeśli powiążą z rachunkiem firmowym swoje CitiKonto osobiste. A jeśli jeszcze nie jesteśmy klientami indywidualnymi CitiBanku, na otwarciu tam konta osobistego możemy zyskać nawet 400 zł w promocji.

Co miesiąc klient ma do wykorzystania 60 darmowych przelewów internetowych. Chodzi o zwykłe transfery w PLN i EUR. Z limitu wyłączone są przelewy do urzędu skarbowego i ZUS-u. Po wyczerpaniu puli za każdy przelew firma płaci 1,5 zł.

Obsługa karty debetowej kosztuje 9 zł miesięcznie. Opłata ma charakter stały.

Pobranie gotówki w obcym bankomacie wiąże się z prowizją 2 proc. (min. 9 zł). Przedsiębiorca może bezkosztowo wypłacać środki jedynie z bankomatów własnych, których Citibank ma 35 w całym kraju.

Identyczna zasada dotyczy wpłatomatów. Skorzystanie z maszyn Euronetu kosztuje 0,6 proc. (min. 9 zł). Natomiast za realizację operacji gotówkowej w oddziale bank nalicza 0,6 proc. (min. 12 zł).

Promocja 1500 zł

citibank citikonto firmowe 1500 zł promocjaPrzedsiębiorcy, którzy przed 28 czerwca nie mieli CitiKonta firmowego, mogą na jego otwarciu i spełnieniu określonych warunków zyskać nawet 3000 zł oraz zapewnić sobie na 24 miesiące zwolnienie z najważniejszych opłat.

Bank nagradza za:

 • wyrażenie zgód marketingowych (50 zł),
 • przelew do ZUS-u (100 zł),
 • wymianę walut na min. 20.000 zł (150 zł),
 • transakcje kartą debetową (3 proc., max 100 zł miesięcznie przez pół roku),
 • powiązanie rachunku firmowego z kontem osobistym w Citibanku (100 zł),
 • zaciągnięcie kredytu na min. 50.000 zł (1 proc. wartości zobowiązania, max 2.000 zł).

Premia składa się z sześciu części. Poszczególne bonusy wypłacane są albo do końca następnego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków, albo do końca trzeciego miesiąca po otwarciu CitiKonta firmowego.

Oprocentowanie

Podmioty gospodarcze mające CitiKonto firmowe mogą pomnażać oszczędności na lokatach i rachunkach oszczędnościowych.

Oferta depozytów terminowych obejmuje pięć okresów zapadalności od jednego tygodnia do 12 miesięcy. Oprocentowanie waha się od 1,75 do 3 proc. w skali roku. Najkorzystniej wypada lokata półroczna. Minimalny wkład wynosi 10 tys. zł.

Oferta lokat obejmuje również depozyty w dewizach. Najwyższe stawki dostępne są na lokatach w USD. Dają one zarobić 0,05-0,4 proc. Przedsiębiorca ma do wyboru pięć okresów zapadalności. Minimalny wkład wynosi 2500 dol.

Przedsiębiorcy, którzy nie chcą mrozić nadwyżek, mogą ulokować środki na firmowym koncie oszczędnościowym ze stawką 1,2 proc.

Konto walutowe

Citibank proponuje rachunki walutowe w 11 jednostkach rozliczeniowych. Oprócz tych najważniejszych (EUR, USD, GBP, CHF) są to również: AUD, CAD, DKK, NOK, SEK, CZK i HUF. Prowadzenie każdego kosztuje 10 zł miesięcznie.

Klient może kupować i sprzedawać dewizy w 132 parach walutowych. Zlecenia składa w module Citi Kantor Online, który dostępny jest w systemie transakcyjnym Citibank Online.

Przedsiębiorca może negocjować kursy wymiany. Przy czym dotyczy to transakcji o równowartości 30.000 zł. Do jego dyspozycji są też bankowi eksperci walutowi, z którymi może kontaktować się telefonicznie.

Klient może otrzymywać powiadomienia, gdy cena walut osiągnie pożądany poziom. Może też zautomatyzować wymianę, gdy kurs spełni zakładane warunki cenowe. Osoba prowadząca biznes ma do dyspozycji także zaawansowane typy zleceń: stop, limit, ifdone, occ.

Standardowe kursy kantorze internetowym Citibanku nie są najlepsze na rynku, ale korzystniejsze niż w tradycyjnych punktach wymiany.

Aplikacja mobilna

Przedsiębiorca ma zdalny dostęp do rachunku jedynie przez system transakcyjny. Citibank nie udostępnia bowiem aplikacji mobilnej do kont firmowych.

Jak założyć?

Przedsiębiorca chcący otworzyć CitiKonto firmowe i chcący skorzystać z promocji powitalnej powinien złożyć wniosek internetowy na stronie promocji. Następnie umowę można zawrzeć w opcji:

 1. Przez kuriera
  Potwierdza się dane w rozmowie telefonicznej z doradcą klienta. Podczas podpisywania umowy należy okazać kurierowi dokument tożsamości.
  W obu przypadkach do zawarcia umowy wystarczy dowód osobisty.
 2. W oddziale
  Citibank ma kilka oddziałów na terenie całego kraju i tylko w największych metropoliach.

Firmy działające w formie spółek mogą otworzyć rachunek tylko w oddziale.

Podsumowanie

Dla większości przedsiębiorców CitiKonto firmowe nie nadaje się jako rachunek główny. Jego największą wadą jest brak aplikacji mobilnej, co uniemożliwia zarządzanie finansami z każdego miejsca.

Do tego dochodzi stała opłata za kartę i brak darmowych wypłat z obcych bankomatów. Z tym że w ramach promocji unika się tych kosztów przez 24 miesiące.

Na otwarcie rachunku można zdecydować się ze względu na sięgającą 3000 zł premię. Przy czym realnie będzie to ok. 850 zł.

Przychylniejszym okiem na CitiKonto firmowe spojrzą przedsiębiorcy utrzymujący intensywne relacje z kontrahentami zagranicznymi. Do konta mogą podpiąć rachunki w 11 jednostkach rozliczeniowych i wymieniać dewizy w 132 parach. Mają też opcję negocjowania kursów.

CitiKonto dla Biznesu

Promocja

+ 1500 zł premii
Promocja zakończona
6.7 Ocena Łączna
0 opinie
Citi Priority oferta dla biznesu

Wysokość opłat
8
Bankowość internetowa i mobilna
3.5
Dodatkowe korzyści
8.5
ZALETY
 • brak opłat przez 24 miesiące (promocja)
 • premia na start
 • bogata oferta dewizowa
 • oprocentowanie oszczędności
WADY
 • brak aplikacji mobilnej,
 • stała opłata za kartę (poza promocją),
 • płatne obce bankomaty (poza promocją).
Dodaj swoją opinie

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0