eKonto czy mKonto Intensive? Porównanie Kont mBanku – Jakie konto wybrać?

Aktualizacja - 2023.02.08

Osoba pełnoletnia może założyć w mBanku konto osobiste w trzech taryfach:  eKonto Możliwości, eKonto Osobiste, mKonto Intensive. Czym się one różnią i jakie mają warunki (opłaty, oprocentowanie, promocje na start)? Jakie konto mBanku wybrać? Sprawdzamy, jaki ROR i komu najbardziej się opłaca. Zapraszamy do lektury naszego porównania kont mBanku.

mBank należy do największych instytucji finansowych na polskim rynku. Pod względem sumy bilansowej czy liczby klientów mieści się w czołowej piątce.

Również na polu nowoczesnych rozwiązań technologicznych wyznacza standardy. Ma bardzo dobrze ocenianą aplikację mobilną i szeroki wybór systemów umożliwiających płatność telefonem i zegarkiem.

eKonto Osobiste czy mKonto Intensive czy eKonto Możliwości?

Jako że mBank jest bankiem uniwersalnym, ma ofertę skierowaną do licznych grup klientów. Stąd znajdziemy w nim ROR w kilku taryfach:

 • eKonto Możliwości dla osób młodych w wieku 18-24 lata,
 • eKonto Osobiste dla szerokiego grona pełnoletnich odbiorców (tzw. Kowalskiego),
 • mKonto Intensive dla klientów premium (w teorii: lepiej sytuowanych).

powrót do menu ↑

Porównanie kont i opłat

Jedynie pierwszy z wymienionych – eKonto Możliwości, przeznaczony dla młodych osób pełnoletnich (18-24 lata), jest bezwarunkowo bezpłatny. W przypadku pozostałych klienci mogą uniknąć opłat po spełnieniu określonych warunków.

I tak posiadacze eKonta osobistego, by uniknąć kosztów obsługi karty płatniczej, muszą co miesiąc wykonać nią obrót bezgotówkowy na łącznie min. 350 zł.

Natomiast z obcych bankomatów wypłacać jednorazowo co najmniej 100 zł. W innym przypadku zapłacą 2,5 zł za każdą taką operację. Alternatywnie mogą użyć Blika. Wówczas wielkość pobieranej kwoty nie ma znaczenia.

Natomiast warunkiem zwalniającym z opłaty za mKonto Intensive jest zgromadzenie w mBanku aktywów min. 100 tys. zł. Chodzi zarówno o depozyty (lokaty, środki na koncie oszczednościowym), jak i inwestycje, np. w ramach rachunku maklerskiego. Innym sposobem na zwolnienie z 49,5-zł daniny jest comiesięczny wpływ na ROR min. 7 tys. zł. Z pozostałych usług podstawowych, w tym wypłat z bankomatów zagranicznych, klienci premium mogą korzystać bez dodatkowych kosztów.

↓Usługa || Taryfa konta→ eKonto możliwości eKonto osobiste mKonto Intensive
Dla kogo 18-24 lata osoby pełnoletnie osoby lepiej sytuowane
Prowadzenie konta 0 zł 0 zł 0 zł lub 49,5 zł
(0 zł przy zgromadzeniu aktywów w mBanku w wysokości min. 100 tys. zł LUB pod warunkiem comiesięcznych wpływów 7 tys. zł)
Zwykłe przelewy internetowe (Elixir) 0 zł 0 zł 0 zł
Obsługa karty debetowej 0 zł 0 zł lub 7 zł
(0 zł przy obrotach na min. 350 zł w miesiącu)
0 zł
Obce bankomaty w kraju
0 zł 0-2,5 zł
(brak opłaty przy wypłacie jednorazowo min. 100 zł
0 zł przy wypłacie Blikiem - dowolny nominał)
0 zł
Zobacz szczegóły Zobacz szczegóły Zobacz szczegóły
powrót do menu ↑

Porównanie oprocentowania

Oferta lokat i kont oszczędnościowych jest mniej więcej jednakowa dla wszystkich grup klientów.

A co jeśli chcemy mieć możliwość wypłaty środków w dowolnej chwili bez utraty odsetek? Wtedy możemy, je ulokować  na eKoncie oszczędnościowym. W promocji “eKonto bardzo oszczędnościowe” na nowe środki (nadwyżka względem 2 marca) jego oprocentowanie wynosi 6,5% dla posiadaczy mKonta Intensive i jest naliczane przez 3 miesiące od otwarcia rachunku. Standardowe odsetki dla posiadaczy “zwykłych”: rachunków to 6%. Na promocyjnych warunkach można ulokować aż 200 tys. zł.

Nowi klienci, którzy otworzą eKonto Osobiste lub eKonto Możliwości metodą na selfie lub z użyciem e-dowodu, mogą założyć jeszcze konto oszczędnościowe Moje Cele z promocyjną stawką 8%. Jest ona naliczana w miesiącu otwarcia rachunku i przez kolejne 3 miesiące kalendarzowe dla kwot nie większych niż 50 tys. zł. Pozostali, czyli klienci otwierający ROR inną metodą, mogą liczyć na 7%. Po upływie okresu promocyjnego kupon wynosi 0,5%.

Ważne! Warunkiem naliczania wyższego oprocentowania jest comiesięczny przyrost salda na koncie Moje Cele o co najmniej 100 zł. O tyle w stosunku do poprzedniego miesiąca zasilenia muszą przewyższyć wypłaty.

Omówione produkty depozytowe należą do najlepszych na rynku, jeśli chodzi o wysokość oprocentowania.

powrót do menu ↑

Porównanie promocji i bonusów za założenie konta

Na klientów, którzy otworzą omawiane rachunki, czekają premie i bonusy. Chodzi zarówno o nagrody pieniężne na start, jak i przywileje w późniejszym okresie użytkowania ROR-u.

Ile można zarobić? Premia na start wynosi:

 • eKonto możliwości – 350 zł,
 • eKonto osobiste – 350 zł + 100 zł za otwarcie konta dziecku,
 • mKonto Intensive – 350 zł + 100 zł za otwarcie konta dziecku.

Jak zdobyć nagrody za założenie konta?

W przypadku eKonta osobistego należy w ciągu 7 dni od zawarcia umowy zasilić ROR min. 1000 zł, a do końca następnego miesiąca wykonać kartą lub/i Blikiem osiem transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Następnie powtórzyć te czynności w drugim i trzecim miesiącu po otwarciu rachunku.

Maksymalna nagroda przyznawana jest tym, którzy otworzą ROR metodą na selfie lub z użyciem e-dowodu.

mBank: eKonto Osobiste

Promocja: eKonto plus premia

+ 350 zł
Promocja zakończona
W przypadku eKonta możliwości należy do końca miesiąca po miesiącu zawarcia umowy wykonać po cztery płatności mobilne (Apple Pay, Google Pay, Blik C) i przelewy na telefon oraz odłożyć na koncie Moje Cele min. 50 zł. Maksymalna nagroda przyznawana jest tym, którzy otworzą ROR metodą na selfie lub z użyciem e-dowodu.
mBank: eKonto Możliwości

Promocja: I możesz więcej

+ 350 zł
Promocja zakończona
Osoby chcące zgarnąć premię za otwarcie mKonta Intensive spełniają zbliżone wymagania jak dla eKonta osobistego. Z tym że zamiast 8 płatności kartą lub/i Blikiem realizują ich aż 15 w miesiącu.
mBank: mKonto Intensive

Promocja: mKonto Intensive plus premia

+ 350 zł
Promocja zakończona

Oprócz premii na start klienci otrzymują inne benefity. Poniżej wykaz tych najważniejszych.

eKonto możliwości:

 • 10 proc. rabatu do Cinema City,
 • bezpłatna personalizacja karty płatniczej Visa Me,
 • bezprowizyjne wpłaty i wypłaty w placówce;

eKonto osobiste:

 • darmowe wypłaty z bankomatów zagranicznych;

mKonto Intensive:

 • trzy bezpłatne przelewy ekspresowe w miesiącu,
 • wielowalutowa karta Visa Świat Intensive za darmo przez pół roku (dzięki niej unika się prowizji za przewalutowanie transakcji zagranicznych, a przeliczenie następuje po korzystnych kursach organizacji kartowej) – normalnie kosztuje 10 zł miesięcznie,
 • 15 proc. zniżki na ubezpieczenie podróżne,
 • priorytetowe połączenie na mLinii,
 • osobisty ekspert w placówce,
 • bezprowizyjne wpłaty i wypłaty w placówce.
powrót do menu ↑

Jakie konto w mBanku wybrać?

Jakie konto osobiste wybrać? eKonto Osobiste czy mKonto Intensive czy eKonto Możliwości? W dużej mierze to zależy od naszego wieku i sytuacji finansowej.

Młodszym (poniżej 25 lat) polecamy eKonto możliwości, które jest bezwarunkowo darmowe. Takie osoby nie muszą się martwić o wpływy czy obrót kartą. Mogą też bezpłatnie spersonalizować kartę debetową.

eKonto Możliwości

Kumulacja promocji

+ 600 zł premii i 6,5% na KO
95 dni do końca promocji

Starsi, jeśli mają odpowiednie aktywa (100 tys. zł) lub dochody (7 tys. zł miesięcznie), mogą założyć mKonto Intensive. Zapewnia ono dostęp do licznych benefitów, przede wszystkim do wyższego oprocentowania konta oszczędnościowego w ofercie na nowe środki.

mkonto Intensive

PROMOCJA: mKonto Intensive plus premia

+ 450 zł premii
Promocja zakończona

Natomiast pozostali, którzy otworzą eKonto osobiste, mogą otrzymać najłatwiej premię – 350 zł. W dodatku łatwo unikną kosztów utrzymania rachunku (transakcje plastikiem na 350 zł miesięcznie) a także będa mogi otworzyć konto oszczędnościowego do regularnego oszczędzania Moje Cele z promocyjnym oprocentowaniem 7-8% w skali roku.

eKonto osobiste

Kumulacja promocji

+ 520 zł premii i 6,5% na KO
31 dni do końca promocji
9.5 Ocena Łączna
Porównanie kont mBanku

Ocena
9.5
Dodaj swoją opinie

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0