BIZnest Konto

Sprawdź
+ 1100 zł premii i darmowe konto
77 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2024.07.02

Czy warto założyć BIZNest Konto w Nest Banku? Czy to konto firmowe jest w 100% darmowe? A może są ukryte opłaty? Jak zdobyć do 1100 zł premii? Zobacz naszą recenzję, czy warto założyć dla firmy właśnie to konto.  

Rachunek Biznest Konto w NestBank dostępny jest dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek prawa handlowego oraz innych podmiotów, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych i będących rezydentami wg Prawa dewizowego (np. fundacji i stowarzyszeń).

Konto dla firmy w Nest Banku można otworzyć przez internet, smartfona lub w oddziale. Oferuje ono m. in. bankowość głosową oraz pełen serwis transakcyjny w smartfonie.

Nest Bank dla firm

Nest Bank to normalny bank funkcjonujący w oparciu o przepisy prawa bankowego, będący pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego oraz posiadający gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Bank powstał z połączenia dwóch bankowych podmiotów: Smart Banku i Biz Banku.

Nest Bank należy do najmniejszych na polskim rynku banków komercyjnych o zasięgu ogólnokrajowym. Wedle ostatnich danych jego aktywa wynoszą 7,4 mld zł. Organizacja, której korzenie sięgają 1995 r. (pod obecną nazwą działa od jesieni 2016 r.), obsługuje ok. 0,5 mln klientów. Są to osoby indywidualne i małe podmioty gospodarcze.

powrót do menu ↑

Opłaty

Firmy mogą w Nest Banku otworzyć BIZnest Konto. To rachunek bieżący skierowany do mikroprzedsiębiorców (jednoosobowych działalności), małych spółek prawa handlowego (np. z ograniczoną odpowiedzialnością) oraz spółdzielni, stowarzyszeń i fundacji.

Konto Biznest na tle wielu innych ofert prezentuje się bardzo korzystanie i atrakcyjnie. Wyróżnia się całkowitym brakiem opłat za najczęściej wykonywane usługi bankowe: prowadzenie konta, użytkowanie karty, przelewy.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Nest Bank
Nazwa
Biznest Konto
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
-
Przelew przez internet
0 zł
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
0 zł
Przelew w oddziale
10 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Bankomaty
wszystkie w Polsce - wypłata Blikiem
Euronet - wypłata kartą
Wypłaty z bankomatów w Polsce
Wypłata Blikiem:
0 zł - wszystkie bankomaty w Polsce

Wypłata kartą:
0 zł - Euronet
6 zł - pozostałe
Wypłaty z bankomatów za granicą
6 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
Wpłatomat: 0 zł
Oddział:
0,5% min. 5 zł
Plusy
 • HIT: Konto bezwarunkowo darmowe (0 zł za konto, kartę, przelewy, bankomaty)
 • do 1100 zł premii dla nowych klientów

BIZnest Konto jest jedynym na rynku bezwarunkowo darmowym kontem firmowym. Wszystkie podstawowe usługi dostępne w ramach tego pakietu są dostępne bezpłatnie bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Jego posiadacz nie płaci więc za:

 • prowadzenie konta,
 • wydanie, wznowienie i obsługę karty debetowej,
 • przelewy internetowe (krajowe i europejskie) bez limitu operacji,
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju przy użyciu usługi Blik,
 • wypłaty z bankomatów sieci Euronet przy użyciu karty debetowej,
 • wpłaty we wpłatomatach sieci Euronet,
 • zlecenie stałe,
 • usługę cash-back (wypłata sklepowa).

Występują jedynie opłaty za transakcje gotówkowe w oddziałach. Każda taka operacja wiąże się z prowizją 0,5 proc. (min. 10 zł). Płaci się także za wypłaty przy użyciu karty z bankomatów innych niż Euronet (6 zł za wypłatę).  Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce przy użyciu usługi Blik są całkowicie darmowe.

powrót do menu ↑

Do 1100 zł w promocjach za założenie konta

nest bank promocja dla firmZakładając aktualnie BIZNest konto można łatwo zyskać 500 zł na start i 200 zł z programu poleceń.

Jak zdobyć 700 zł (500 zł + 200 zł) premii krok po kroku?

1Do 30 września 2024 r. zawnioskować o BIZnest Konto wraz z kartą przez specjalną stronę promocji.

We wniosku należy wyrazić zgody marketingowe (na wszystkie kanały kontaktu) i na przetwarzanie danych osobowych oraz utrzymać je do dnia otrzymania premii.

Uwaga! Jeśli chcemy zdobyć dodatkowe 200 zł z programu poleceń musimy, we wniosku wpisać numer polecającego , wyrazić zgody marketingowe oraz zgodę na ujawnienie tajemnicy bankowej osobie polecającej. Chodzi o to, by bank mógł nas powiadomić o zdobyciu nagrody. Trzeba też w 1 z kolejnych 3 miesięcy po otwarciu konta, wykonać min. 5 płatności na dowolną kwotę (blikiem lub kartą lub przelewem zewnętrznym) oraz zapewnić wpływy min. 5000 zł.

Ważne! Jeśli nie posiadasz numeru polecenia, to wykorzystać nasz sprawdzony kod: 537740896

Przejdź na stronę promocji

2W ciągu 14 dni zawrzeć umowę.
3W każdym z 10 kolejnych miesięcy:

 • wykonać przelew do ZUS lub US,
 • jak najczęściej płacić firmową kartą lub blikiem (musi zostać wykonana min. 1 płatność kartą lub blikiem w miesiącu).

Co miesiąc bank wypłaca 5% wartości transakcji zrealizowanych kartą lub blikiem.

Premia wypłacana jest przez 10 kolejnych miesięcy. Limit miesięczny wynosi 50 zł. Łączna nagroda sięga więc 500 zł.

Jak otrzymać 400 zł za terminal

Bank premiuje przedsiębiorcę, który za jego pośrednictwem zawrze z firmą PayTel umowę o terminal płatniczy i wskaże do rozliczeń BIZnest Konto.

Szczegółowo ta promocja została omówiona tutaj:

Nest Bank promocja dla firm: do 1100 zł premii

powrót do menu ↑

Jak zdobyć 400 zł za terminal?

Przedsiębiorcy, którzy w ramach programu Polska Bezgotówkowa podpiszą umowę o terminal płatniczy, mogą otrzymać nawet 400 zł premii pieniężnej. W tym celu muszą wyrazić i utrzymać zgodę na przekazywanie informacji marketingowych za pomocą maila, SMSa, powiadomienia PUSH, telefonu oraz zrealizować wymagany obrót na terminalu (średnia w każdym z trzech pełnych miesięcy po aktywacji terminala).

Wielkość nagrody zależy od rodzaju terminalu i wysokości obrotu w kolejnych 3 miesiącach po miesiącu aktywacji terminala. Największy jednorazowy bonus (400 zł) przysługuje przy obrotach na terminalu Paytel powyżej 15 tys. zł.

Obrót na Terminalu Wysokość premii
5 000 zł – 7 999,99 zł 100 zł
8 000 zł – 9 999,99 zł 200 zł
10 000 zł – 14 999,99 zł 300 zł
15 000 zł i więcej 400 zł
powrót do menu ↑

Bankowość elektroniczna

W Nest Banku klienci biznesowi korzystają z tej samej bankowości elektronicznej co klienci indywidualni. Oznacza to, że muszą akceptować te same niedociągnięcia i słabości systemu transakcyjnego.

Chodzi m.in. o brak możliwości zapisania danego urządzenia jako zaufane. Przez to w przypadku chęci wykonania przelewu czy sprawdzenia historii operacji rachunku innego niż główny trzeba przechodzić procedurę silnego uwierzytelniania (podanie kodu SMS).

Kolejną wadą bankowości internetowej jest jej wolne działanie. Objawia się to np. tym, że zlecenia obciążające saldo konta nie zawsze księgowane są na bieżąco. Platforma dość często się zawiesza, co wymusza odświeżanie strony lub nawet ponowne logowanie.

Po jednej z aktualizacji systemu zniknęła z niego przydatna funkcja w postaci informacji o czasie pozostającym do najbliższej sesji rozliczeniowej. Dzięki temu klient wiedział, kiedy mniej więcej przelew dotrze do adresata.

Klienci biznesowi Nest Banku mają darmowy dostęp do programu fakturującego. Platforma, z której można korzystać bez limitu, umożliwia wstawienie własnego logo do dokumentu. Oprócz tego jej użytkownicy mogą przez trzy miesiące korzystać nieodpłatnie z modułu do ściągania należności (wysyłka maili i SMS-ów przypominających o płatności).

powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna

Na tle bankowości internetowej Nest Banku znacznie lepiej wypada jego aplikacja mobilna. W ostatnim roku jej oceny mocno się poprawiły – do 4,6 w Google Play i 4,5 w AppStore. Klienci chwalą ją m.in. za łatwość obsługi, przejrzystość i lekkość (zajmuje mało zasobów w telefonie).

Pod koniec sierpnia organizacja zarządzana przez Marka Kulczyckiego wreszcie, po kilku latach zapowiedzi i przesunięć, wdrożyła Blika. Ponadto udostępnia klientom inne systemy płatności mobilnych. Chodzi nie tylko o te najpopularniejsze jak Google Pay, Apple Pay, ale też dość niszowe w Polsce – Garmin Pay i Fitbit Pay. To wszystko składa się na jeden z najszerszych na rodzimym rynku wachlarz płatności mobilnych.

Aplikację wyposażono w bardzo przydatne funkcje. Umożliwia ona m.in. opłacenie biletów parkingowych i na przejazd komunikacją miejską. Z jej poziomu można też zamówić taksówkę, kwiaty czy kupić bilety na wydarzenia sportowe i kulturalne.

Póki co brakuje w niej jeszcze np. autoryzacji mobilnej, czasowego blokowania karty czy skanowania faktur. Są za to darmowe powiadomienia push o zdarzeniach na rachunku.

powrót do menu ↑

Czy warto?


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta, użytkowanie karty, przelewy, bankomaty (bezwarunkowo !) – ceny niespotykane u konkurencji
 • do 1100 zł premii w promocjach dla nowych klientów,
 • Bardzo dobra aplikacja mobilna

WADY:

 • Bankowość internetowa


BIZnest Konto można polecić wszystkim drobnym przedsiębiorcom, którym zależy na darmowym koncie firmowym z bezpłatnym dostępem do bankomatów Euronetu bez limitów transakcyjnych. To jedyny rachunek na rynku, który przewiduje bezwarunkowy brak opłat za najważniejsze usługi finansowe. W dodatku można otworzyć go w kilkanaście minut całkowicie online.

Dużym plusem posiadania konta firmowego w Nest Banku jest także dostęp do wielu systemów płatności mobilnych. Kuleje za to jego bankowość internetowa.

Nest Bank, jeśli chodzi o opłaty i prowizje, gra fair z klientami, otrzymujemy w 100% darmowe konto firmowe, bez żadnych gwiazdek czy haczyków w tabeli opłat i prowizji.

Dodatkowo jego atrakcyjność podnoszą promocje Nest Banku dla firm, w ramach których można zyskać bonusy do 1100 zł.

BIZnest Konto

Kumulacja promocji

+ 1100 zł premii i darmowe konto
77 dni do końca promocji
7.5 Ocena Łączna
29 opinie
BIZnest Konto

BIZnest Konto to jedyny na rynku bezwarunkowo darmowy rachunek firmowy. Jego posiadacz nie musi spełniać żadnych warunków, by nie ponosić kosztów najważniejszych usług. Do tego nie jest on ograniczany żadnymi limitami bezpłatnych transakcji.

8.7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
10
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
9
7.5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
9.3
Bankowość internetowa i mobilna
6.8
Dodatkowe korzyści
6.5
ZALETY
 • wysoka premia na start
 • podstawowe usługi za bezwarunkowe 0 zł bez limitów operacji,
 • możliwość otwarcia w kilkanaście minut w pełni online (dla JDG),
 • dobrze oceniana aplikacja mobilna,
 • bardzo szeroki wybór płatności mobilnych.
WADY
 • siermiężna bankowość internetowa
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
45 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Dawid 24 Październik 2022 22:40
  3.5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  10

  Nie można założyć konta dla spółki komandytowej. Poinformowany zostałem że tylko spółki jawne lub sp.z o.o. obsługują.

  + ZALETY: Brak oplat.
  - WADY: Nie można założyć konta dla spółki komandytowej - tylko może być konto dla spółki jawnej lub zoo
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  Dominika 17 Lipiec 2021 00:12

  Najgorszy bank, w którym miałam konto. regularnie blokowana jest moja karta przy transakcjach w internecie w weekend i muszę czekać do poniedziałku, żeby to wyjaśnić. Przelewy natychmiastowe nie działają: nie dochodzą do odbiorcy a bank nie chce zwrócić pieniędzy ani opłaty 30 zł za przelew. Musiałam wynająć prawnika, żeby doprowadził do zwrotu tych pieniędzy. Oczywiście pieniędzy zapłaconych prawnikowi nikt mi nie zwrócił, więc konto jest najdroższe z możliwych. Przelewy natychmiastowe odrzucane są wielokrotnie nie wiadomo z jakiego powodu, bo zdarza się to w różnych dniach i godzinach na różne kwoty – wyskakuje “błąd biznesowy”, cokolwiek to znaczy. Brak profilu zaufanego, brak przelewów na telefon, infolinia działająca tylko w dni powszednie do 18:00, więc większość spraw musi czekać do poniedziałku lub do następnego dnia, bo w tych godzinach ludzie pracują i nie mają czasu na dzwonienie na infolinie i czekanie pół godziny na połączenie. Fatalna bankowość internetowa, wieczne przerwy w dostępie do aplikacji. Błąd po stronie banku w dostępnym saldzie na karcie debetowej – jest inne niż rzeczywiste saldo rachunku, co przy karcie debetowej nie powinno mieć miejsca a tym samym powoduje to brak możliwości dokonania transakcji. Niemiła obsługa i zadufane w sobie kierownictwo, które nie chce rozwiązywać żadnych problemów, jeśli nie zostanie do tego zmuszone np. przez wynajętego prawnika. Moja cierpliwość się wyczerpała i w trybie natychmiastowych wypowiadam umowę i zmieniam bank

 3. Odpowiedz
  Szymon 22 Grudzień 2020 03:55
  4.3
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Zakładałem konto specjalnie z powodu “darmowych wszystkich bankomatów” – w tej chwili już to zostało ograniczone wyłącznie do Euronetu (a tam jest jeszcze dodatkowo limit 1000 pojedynczej wypłaty) – o tyle dobrze, że jest możliwość wypłaty BLIKiem z każdego bankomatu jeszcze na razie…

  Pomocne(12) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 22 Grudzień 2020 16:46

   15 grudnia Nest Bank wprowadził kilka zmiana w tabeli opłat i prowizji.

   Gotówkę w dalszym ciągu można wypłącąć za darmo z wszystkich bankomatów w Polsce przy użyciu usługi Blik.
   Przy użyciu karty można wypłacać pieniądze z maszyn Euronetu (wczesniej było można to robić ze wszystkich bankomatów).

   Mimo tych zmian, dalej jest to najtańsze konto firmowe na rynku dla mniejszych firm.

 4. Odpowiedz
  Łukasz 21 Wrzesień 2020 13:56

  Totalne nieporozumienie. Aplikacja dostępne sodki pokazuje jak chce . W serwisie www też nie lepiej . Niby masz pieniądze a ich nie masz . Blokują środki bez powodu . Na reklamacje nie odpowiadają , obsługa telefoniczna gó*no wie . Przelew zlecony z konta firmowego w nest na rachunek prywatny w nest idzie już 8 godzin . W historii pojawił się jako przychód po 3 godzinach na dostępnych środkach go nie ma do tej pory tym samym nie moge wykonać ważnego przelewu. Transakcja blikiem trwała cały weekend . Przelewy ekspresowe dostępne czasem i tylko do 18 jeśli już . Idź Pan W CH…. z takim bankiem .

  • Odpowiedz
   Dominika 17 Lipiec 2021 00:15

   Popieram w całej rozciągłości. Reklamacji nie rozpatrują. W końcu wynajęłam prawnika i wyegzekwowałam zwrot 6.000 zł plus opłaty ale za prawnika musiałam zapłacić. W związku z tym jest to najdroższe i najgorsze konto, z jakim miałam do czynienia. Zmieniam bank w trybie natychmiastowym

 5. Odpowiedz
  Anna 1 Wrzesień 2020 18:42

  Jeszcze miesiąc temu jakiś nie mieli ani BLIK ani płatności online, więc nie wiem,skąd ta opinia. Dzwoniłam do nich się dowiedzieć…

 6. Odpowiedz
  yamata 1 Wrzesień 2020 18:13

  Czy moglibyście aktualizować te opinie? Co mnie obchodzi stan tej oferty z 2016 roku i psioczenie ludzi że nie ma np. BLIK? Przecież to już dawno nieaktualne…

  Warto też wziąć pod uwagę przy ocenach obecność banku w serwisach typu Przelewy24 czy możliwość zalogowania się loginem banku w instytucjach rządowych, wymagających potwierdzenia podpisem kwalifikowanym…

  • Odpowiedz
   Anna 1 Wrzesień 2020 18:46

   O rzeczywiście! Wygląda na to, że będzie BLIK! Super info!

 7. Odpowiedz
  Anna 9 Czerwiec 2020 13:04

  Czy ktoś ma doświadczenie z kredytami z Nestbanku? Czytam o innych bankach i często dobre warunki prowadzenia konta oznaczają, że nie ma opcji wziąć kredytu nawet przy dobrej zdolności kredytowej.

 8. Odpowiedz
  Ola 3 Marzec 2020 16:25
  1.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  0

  Nie można wygenerować aktualnego salda. Jeśli potrzeba natychmiast to jesteś bezradny. Załatwienie papierka trwa wieki i zależy od humoru osoby stawiającej stempel. Oczywiście trzeba słono zapłacić za tą usługę. Drogie linie kredytowe .
  Ogólnie kilkakrotnie odbiłam się od ściany systemu lub głupoty człowieka. Bywam Sfrustrowana i szczerze to pierwsze miejsce jest przesadzone. Szukam alternatywy bo za dużo tu oporu.

  + ZALETY: rzeczywiście jak nie chcesz nic ponad standard to 0 pln.
  - WADY: system , brak przyjazności. Ludzie pracujący tam. Drogie niektóre usługi
  Pomocne(22) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  OD SDP 26 Luty 2020 13:05
  4.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  100

  Posiadam 2 rachunki, osobisty (2 lata) i firmowy(od roku) i jestem zadowolony. Mogę w prosty sposób i całkowicie bezpłatnie zarządzać swoimi finansami przez internet i aplikację. Mam całkowicie darmowe karty (osobistą i firmową). Bardzo polecam i Nest Bank i BIZnest Konto.
  Nie rozumiem tych nie zadowolonych komentatorów. Może należy podszkolić się trochę w obsłudze aplikacji i internetu.

  + ZALETY: Całkowicie darmowe i proste w obsłudze.
  - WADY: brak
  Pomocne(9) Niepomocne(15)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Czarny777 16 Luty 2020 10:43
  4.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  100

  Sprawdzałem kilka banków z zasady … Darmowe konto i darmowa karta dla spółki z o.o. Niestety nie ma Alior gdzie miałem do tej pory to 70-120 zł za miesiąc. Oczywiście mam też konto osobiste w Nest Bank i na jednej aplikacji. Poza tym mam upoważnienie w INNEJ spółce z o.o. do konta i też w jednej aplikacji. Porównując jakość pracy z Aliorem gdyż mam w nim praktykę Alior 1: Nest Bank 10 !!! Szukamy teraz do współpracy 2 banku dla naszej nowej plaformy dla Startupów i co się okazało ??? Nie ma !!! Jedyny zostanie Nest Bank z bezpośrednim połączeniem księgowości oraz inkubatorów w Polsce, Dotacjami oraz Zapleczem Biznesowym. Porażka nawet dla naszych polskich banków gdyż wymóg inkubatorów w większości to spółka z o.o. i niedługo małe Spółki S.A. Zostanie jak zwykle NestBank. Brzmi jak reklama tego banku ale niestety to porażka w Polsce. Macie 30 produktów ale tylko jeden (Nest Bank) można kupić reszta daje premie nawet do 1600 zł by to w ciągu roku spowrotem ściągnąć z klienta w ciągu nawet roku pieniądze a następny rok zyskać “sponsora”. Czytałem wiele na temat wyglądu czy innych ale prawda jest jedna. Ma działać !!! Zadowolony jestem z Przelewu gdyż rano puszczony do 10 jest w tym samym dniu w innym banku wieczorem. Nasza platforma księgowa dzięki api porówna płatności z przelewami z raportu więc będzie jeszcze lepszym rozwiązaniem niż teraz dla księgowych. Dostęp do konta dedykowanego księgowej gdzie są płatności za koszty pracownicze czy inne jakie może wykonać księgowa to też duży plus. Blik ? Ma być z czego się dowiedziałem. Całkowicie darmowe konta z szybkim przelewem pozwala ominąć dodadkowe koszty jakie są np w PayU czy innych a jak ktoś chce zapłacić prowizję zawsze ale to ZAWSZE może zapłacić kartą płatniczą w każdej możliwej opcji płatniczej nie tylko w PayU… I macie zapłacone natychmiastowo !!!!

  Pozdrawiam wszystkich Czytających bo pewne rzeczy warto wiedzieć.

  + ZALETY: Darmowe dla spółki z o.o. Darmowe dla innych spółek.
  - WADY: Może wpłatomaty ... Chociaż dzięki temu dostaliśmy ofertę od Euronet by był darmowy wpłatomat Bankomat na naszym terenie.
  Pomocne(16) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  Fazi 5 Styczeń 2020 10:03

  Infolinia od poniedziałku do piątku ?? Nie, dziękuję. Szukam dalej.

 12. Odpowiedz
  figmak 17 Październik 2018 12:50

  Próbowałam założyć konto firmowe, dostałam maila, że mój wniosek został odrzucony z powodów formalnych. Zadzwoniłam na Infolinie banku. Pani powiedziała mi, że system odrzucił mi wniosek, nie może mi podać powodów, nawet przykładowych ze względów bezpieczeństwa i nie będę mogła u nich założyć konta firmowego. Poczułam się jak przestępca. Moje doświadczenia z Nest Bankiem są krótkie ale negatywne.

 13. Odpowiedz
  Ptaszek 21 Grudzień 2017 17:16
  3
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  50

  Korzystam od lata 2017 i jak już pisano jest to bank dla klienta indywidualnego, i raczkuje z obsługą spółek.

  Przykład: 2 spółki konta PLN, EUR i USD.

  (+) że darmo, ale system woła o pomstę do nieba. (-) Karty i PIN poczta dostarcza tego samego dnia, jak ktoś otworzy skrzynkę jest Panem twojego konta 🙂
  (-) Jak już pisano brak PayU, ale z reguły można opłacić kartą.
  (-) Na początku nazewnictwo kont pomieszane – konto w systemie przez jakiś czas występowało jako konto prywatne danego użytkownika – przelew między spółkami (Obie w Nest) był opisany jako przelew na konto Prezesa (ze Spółki ABCD Sp. z o.o. do Jana Kowalskiego który jest prezesem a nie jako ze spółki do spółki), z takich opisów na wyciągu może być nieciekawa rozmowa z US.
  (-) Nieporzadek w systemie wyciągów, przykład (1) dwa wyciągi z ta samą numeracją (2) salda początkowe następnego wyciągu nie zgadzają się z saldami końcowymi poprzedniego ! Konsternacja u księgowej która nie może zamknąć miesiąca. Stracone ok 6h wyjaśniając sprawę. Infolinia stara się pomóc, ale problem jest w systemie Banku. Sa słabo przygotowani do obsługi spółek. Ale sie starają.

  + ZALETY: - Bezpłatnie karty i konta przy 2 spółkach i kilku kontach walutowych ważny plus. - Niezłe ceny walut u dealera - raz lepiej raz gorzej ale warto pytać.
  - WADY: - Karty i kody przychodzą tego samego dnia (mamy 5 kart - ze wszystkimi tak było). System wyciągów nie pilnuje sald, numeracji - powoduje problemu z księgowaniem. Brak PayU
  Pomocne(57) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 14. Odpowiedz
  Rafał 11 Październik 2017 20:57
  2.15
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  0

  SKusiłem się na ofertę konta firmowego w NestBanku wychodząc z założenia że .. zobaczę jak to jest z tą darmowością… i niestety ale szybko wyszło że tanio – to zwykle jednak znaczy byle jak..
  Pierwsza niemiła niespodzianka już przy logowaniu się do systemu i ustanawianiu hasla.. okazało się że bank wydumał sobie dziwaczne wymagania (znaki specjalne ale tylko z określonego zbioru), co powaliło mój system haseł. Niby dla mojego bezpieczeństwa, ale nie jest dobrze jak “bank wie lepiej” – bo w efekcie szybko zapomniałem to dziwaczne dla mnie hasło które musiałem wymyśleć – trzeba było je resetować i w konsekwencji – zapisać! Co to ma wspólnego ze zwiększonym bezpieczeństwem?

  Druga niemiła niespodzianka – próba płatności za zakup firmowy w internecie – przekierowanie na PayU i .. zonk, bo NestBank nie obsługuje płatności bezpośrednich, ani BLIK. Jedyne wyjście to płatność kartą i konieczność podania jej danych w necie!

  Zadzwoniłem z pytaniami do banku:
  1) CO z BLIK, odp – planują, ale jeszcze nie mają i nie wiedzą kiedy będa mieli
  Ciekawiej było z płatnościami bezp: odp infolinii – z PayU nie mają ale już wdrażają i jest już z innymi pośrednikami.. Na moje pytanie z którymi? – dostałem odpowiedź że “z mniej popularnymi” .. podejrzewając że pani jednak robi mnie w balona, poprosiłem o wymienienie tych z którymi to działa.. Odpowiedź? … nooo nie mam takich informacji 😉

  Przelew podatkowy VAT – po złożeniu z płatnością w przyszłości chciałem go wyedytować by skorygować dziwnie wyglądający adres. .okazało się że nie ma takiej możliwości! Z interfejsu bankowego nie mogę go nawet usunąć! ( a przelew do US – PIT5 – mogę i edytować i usuwać… dlaczego nie mogę tego zrobić z VAT)?
  Interfejs faktycznie jest ubogi, toporny i niezbyt jasny (rozkminienie niektórych funkcjonalności – prostych w innych bankach, tu musiało mi zająć chwilę… ).

  Tak więc – zastanówcie się czy aby na pewno warto się potem męczyć (ja prawdopodobnie pożegnam NEstBank) – niby darmowe ale takie konta w innych bankach zwykle też są darmowe (co najwyżej trzeba coś zapłacić kartą, a przecież robi się różne zakupy.. to jaki problem zapłacić akurat kartą tego banku…)

  + ZALETY: Bezpłatne
  - WADY: nie obsługuje BLIK ani szybkich przelewów ( typu PayU) Toporny, mało przyjazny interfejs
  Pomocne(50) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  Grigor 5 Październik 2017 00:46
  3.15
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  30

  Bank chwali się “bezpłatnością” konta, ale niestety jego funkcjonalność jest kiepska.
  Serwis internetowy stosunkowo toporny.
  Brak możliwości prawidłowego wypełnienia formularza dla niektórych przelewów podatkowych, co może w przyszłości wygenerować niepotrzebne problemy.
  Pojedynczy przelew wykonany 2 razy. Pomimo, że czas między tymi transakcjami wynosił 1 sekundę, po złożeniu reklamacji dowiedziałem się że to moja wina i jakimś cudem czas między transakcjami to ponad minuta. O sekundowym odstępie między transakcjami dowiedziałem się w banku – czyli u źródła. Takie nieuczciwe podejście centrali do tematu jest niebezpieczne.
  Kolejne wady to brak współpracy z portalami szybkich przelewów typu PayU.
  Oddzielny portal do wyciągów – kolejne loginy i hasła do zapamiętania. Być może to korzyść, bo może to dla bezpieczeństwa. Z mojego punktu widzenia to wada.
  Kolejna potężna wada to wyciąg wygenerowany z błędami.
  A więc: “Pewne jak w banku” nie jest tutaj takie pewne. Trzeba wszystkiego pilnować i sprawdzać na co często brak czasu.

  Pomocne(24) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 16. Odpowiedz
  Rafal 2 Wrzesień 2017 11:49
  3.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  100

  Zacząłem analizować umowy i pierwsze co mi się rzuciło w oczy – bank dostarcza kartę wraz z PINem, którego najprawdopodobniej nie można zmienić na swój ( co w moim przekonaniu jest uciążliwe dla klienta – za dużo numerów = trudno to zapamiętać = pokusa by zapisywać = kiepskie bezpieczeństwo). Do tego – jedno i drugie dostarczane pocztą – mam nadzieję że nie w jednej kopercie!.
  Czy faktycznie PINu nie można zmienić? Dla mnie to byłaby dyskwalifikacja tej oferty…
  Wszysko wygląda fajnie, kusi darmowość, kusi oprocentowane konto oszcz. ale nie chcę pamiętać kolejnego numeru!

  Pomocne(16) Niepomocne(13)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   pawel 4 Wrzesień 2017 22:23

   zmienisz PIN w bankomacie,kosztuje 5 pln jak podaja w regulaminie

 17. Odpowiedz
  Jacek 12 Lipiec 2017 21:44

  EDWARD – poczytaj sobie co to są sesje Elixir. O ile nie skorzystasz z przelewu natychmiastowego to niestety przelew nadany w piątek o 17 dojdzie w poniedziałek o 10. Mowa o przelewach między bankami.

 18. Odpowiedz
  uytkownik 10 Maj 2017 15:28
  3.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  60

  Tak, konto firmowe jest zupełnie za free. Prowadzenie, przelewy, wypłaty z bankomatów, karta… W sam raz dla przyszłego przedsiębiorcy 😉

  Pomocne(19) Niepomocne(15)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 19. Odpowiedz
  niki 6 Maj 2017 12:12
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  No i tabela opłat mówi chyba sama za siebie prawda?
  Żaden inny bank w swojej ofercie nie ma tylu zer – czyli darmowych opcji 😀 A w nest koncie biznest są i to mnie bardzo cieszy bo ja już jestem nowym klientem konta w nest banku 🙂
  Jestem miło zaskoczony bo wszystko po kolei okazuje się być prawdą 0 ściemy!!!
  Konto faktycznie jest darmowe, nie ma opłat za przelewy do ZUS I US i nie ma limitów w przelewach tak jak miałem w poprzednim banku 🙂
  Polecam bo tak to można prowadzić biznes jak ma się wszystko za darmo.
  Szkoda, że w hurtowni gdzie zaopatruje sklep tak nie ma 😀

  Pomocne(8) Niepomocne(20)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 20. Odpowiedz
  Harry 1 Maj 2017 09:30
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Konta nadal darmowe nawet po zmianie nazwy konta (Smart Biznes Konto na BIZnest Konto) i nazwy banku (Smart Bank na Nest Bank).
  Dobrze , że nie ruszyli tabeli opłat i prowizji.
  Nadal jest to jedno z najtańszych kont firmowych na rynku.

  Pomocne(7) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 21. Odpowiedz
  igor 28 Kwiecień 2017 09:41
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  No i prowadzenie biznesu z takim kontem zawsze jest łatwiejsze 😀
  Nie ma to jak mieć wszystko za darmo jak w swoim prywatnym koncie – w kazdym innym banku wychodziły minimalne opłaty miesięczne na poziomie kilku do kilkunasty złotych w zależności do banku a w nest banku wszystkie te podstawowe funkcje są ZA DARMO.
  Nie ma żądnych opłat związanych z przelewami do zus c us co wykonuje się je co miesiąc tak tutaj naprawdę duży plus dla tego banku.
  Co więcej można powiedzieć… infolinia także na wysokim poziomie – zawsze wszelkie wątpliwości szybko rozwieją i odpowiedzą na każde pytanie.
  jestem a TAK

  Pomocne(9) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 22. Odpowiedz
  teodor 4 Kwiecień 2017 12:50

  Dla spółki kapitałowej – nie polecam
  Nic nie działa dobrze. Zakładanie konta (konieczne okazały się 3 wizyty w oddziale), Przelewy (na pierwszym przelewie wyszedł błędny nadawca – poprawiono po tygodniu). Pracownicy z infolinii wprowadzają w błąd. System – bardzo mała funkcjonalność.
  Jedyna zaleta to brak opłat.

 23. Odpowiedz
  majki 30 Marzec 2017 09:59
  4.3
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  90

  Konto dla biznesu powinno być darmowe i przede wszystkim mieć darmowe te wszystkie przelewy, które wykonuje się najcześciej czyli do zus i us np… dzięki temu prowadzenie biznesu staje się łatwiejsze i nie przysparza dodatkowych kosztów – dlatego warto założyć konto np w nest banku – ja oczywiście nikogo nie namawiam ale mam to konto i faktycznie wszystko o czym mówią w swoich reklamach okazało się prawdą a sami wiecie jak jest w dzisiejszym świecie – wszędzie naciągają a wręcz niektórzy kłamią w swoich reklamach.

  Dlatego tutaj baaaardzo duży plus dla nest banku za to, że są szczerze i mówia prawdę, no i za to, że oferują jedną z najlepszych kont firmowych na rynku

  Pomocne(5) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 24. Odpowiedz
  slaby 12 Marzec 2017 10:33
  3.3
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Odrzucili wniosek bo nie rozpocząłem jeszcze działalności. W emailu zwrotnym mało mówiąca informacja “braki formalne”.

  Dodzwonienie się na infolinię zajęło jakieś 10 minut, podczas których miałem coś takiego:
  1. Jesteś trzeci w kolejce.
  2. Jesteś czwarty w kolejce.

  - WADY: slaby kontakt
  Pomocne(10) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ksawery 22 Listopad 2018 06:57

   AZI po co ci konto firmowe skoro nie rozpocząłeś jeszcze działalności?
   To tak jak byś chciał wziąć ślub nie mając narzeczonej.

 25. Odpowiedz
  azi 24 Luty 2017 10:40
  2.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  30

  Przelewy24, PayU, Dotpay itp

  Widział ktoś ten bank w szybkich przelewach, bo ja w Przelewy24 tego banku nie widziałem. Założyłem tam konto firmowe, a płacić musiałem z prywatnego konta.
  LIPA!!!

  Pomocne(15) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 26. Odpowiedz
  angelina 3 Luty 2017 08:45
  3.65
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  50

  Jak każde konto tak i to ma swoje plusy i minusy.Nie ma co mówić, że jest zupełnie darmowe bo nie jest ale nie obecnie kont bezpłatnych, zwolnionych z jakichkolwiek opłat i nie ma się co dziwić bo każdy bank musi jakoś na czymś zarobić choćby po to żeby wypłacić pracownikom pensje czy utrzymać swoje placówki, nestbank ma mało oddziałów ale pracowników infolinii musi opłacić a i zyski jakieś musi przecież generować. Uważam, że konto jest fajne ale tylko dla osób naprawdę mobilnych, przedsiębiorcy przyzwyczajeni do odwiedzania placówek i wykonywania w nich transakcji, a takich osób jest wiele, nie mają co otwierać takiego rachunku.

  Pomocne(3) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 27. Odpowiedz
  kim 30 Styczeń 2017 12:58
  2.65
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  40

  konto dla firmy w nest banku

  Gdybym wiedział że założenie konta firmowego w Nest Banku będzie wymagało ode mnie tyle poświęconego czasu to nigdy bym się nie zdecydował.
  W dodatku jakimś dziwnym trafem mimo wpisywania aktualnego dowodu osobistego w systemie pojawił się już dawno przeterminowany stary dowód WTF ? Jakim cudem!?

  Infolinia nie potrafiła poradzić sobie z moim problemem , kazali zgłaszać reklamacje i czekać 30 dni ! A reklamują się że konto otwiera się w 15 minut …

  Nie polecam – w dodatku placówki partnerskie nim nie mogą zrobić w tej sprawie a oddziałów jak na lekarstwo .

  Pomocne(7) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 28. Odpowiedz
  tony 28 Styczeń 2017 07:30
  4.15
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  90

  Dla małych firm najlepsze konto

  Moja opinia na temat rachunku Nest Biznes Konto jest jak najbardziej pozytywna.

  Niedawno zostałem mikro-przedsiębiorcą. Szukałem nowoczesnego konta, do którego miałbym bezpośredni dostęp z telefonu.

  Zdecydowanie nie miało dla mnie znaczenia, że bank nie posiada własnych oddziałów, priorytetem była mobilność i niskie koszty prowadzenia rachunku.

  Nest Biznes Konto to zerowe opłaty za prowadzenie konta i za wszystkie podstawowe operacje. Polecam.

  Pomocne(6) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 29. Odpowiedz
  boni 20 Styczeń 2017 12:54
  4.3
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  80

  Jak to jest z Nest Bankiem

  Jeśli chodzi o konto firmowe, to skłaniam się ku Nest Bankowi, ale mam jedno pytanie trochę z innej beczki: Chcę zrezygnować z konta firmowego, w którym niestety za każdym razem trzeba płacić za przelewy. A kolejną niewygodą było na przykład to, że musiałem za każdym razem płacić w sklepach dopiero po wpisaniu w terminal PIN-u.

  Nie ukrywam, że jeśli mam niewielkie zakupy, to zdecydowanie bardziej opłacałaby mi się oczywiście karta zbliżeniowa. Nie mówiąc już tutaj oczywiście o tym, żeby nic nie płacić za przelewy. W Nest Banku nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Może ktoś ma kartę w tym banku do firmowego konta?

  + ZALETY: darmowe w 100%
  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 30. Odpowiedz
  al 30 Grudzień 2016 13:31
  4.15
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  100

  Konto może i darmowe, ale jest problem z zapisywaniem kont firm zagranicznych, nie zapisuje numerów Swift, walczą z tym już prawie miesiąc…Mam nadzieje, że sobie z tym poradzą, bo chcę wyjść z millennium bank

  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 31. Odpowiedz
  Antoni45 10 Grudzień 2016 15:43
  4.15
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  Biznest Konto to chyba dobry wybór. Sam od niedawna prowadzę własną działalność i wybrałem właśnie nest Bank, ponieważ miał wtedy i ma nadal bardzo korzystna ofertę. Prowadzenie konta jest darmowe, przelewy internetowe również są za zero złotych, użytkowanie karty oraz wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju także są bezpłatne. Myślę, że jeśli ktoś zastanawia się nad tym gdzie założyć sobie konto do nowo otwartej firmy to zdecydowanie polecam Nest Biznes Konto. Ono jest naprawdę opłacalne. Jedyne co i się nie podoba to brak szybkich przelewów internetowych. Ogólnie z tego co wiem to opinie o Nest Banku są dobre

  Pomocne(3) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 32. Odpowiedz
  Pietro 13 Listopad 2016 08:08
  3.65
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  80

  Ok, przekonaliście mnie. Zakładam u nich konto firmowe. Ja mam małą firmę, jednoosobową, więc konto firmowe w Nest Bank będzie idealnym rozwiązaniem. Te koszta, które tam widzę, nawet jak wystąpią, to nie są drogie. Inne konta firmowe znanych banków, życzą sobie kasę za wszystko, praktycznie za każdy przelew, a nie daj boże sprawdzać numer konta czy coś takiego, bo zaraz jakieś prowizje. A to na malych firmach bankom powinno zależeć najbardziej, bo przecież one generują najwięcej transakcji i mają relatywnie dużo środków na koncie.

  Pomocne(6) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 33. Odpowiedz
  jaras 6 Wrzesień 2016 11:11
  2.3
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Złożyłem wniosek w Bank Nest – o otwarcie Biznes Konto.
  Wniosek został przyjęty o czym zostałem poinformowany mailem ( wpłaciłem grosik z mojego konta osobistego na podane konto Nest Banku ) po czym następnego dnia mailem zostałem poinformowany o odrzuceniu mojego wniosku z uwagi na braki formalnych ale nie wiadomo jakie to braki bo bank o tym nie pisze.Bank pisze że jak usunę te braki formalne ( ale nie wiadomo jakie ) to moge ponownie złożyć wniosek.
  Podają telefony do kontaktu na infolinie (801-800-188
  22 438-41-41) ale tam dodzwonić się nie można ( słychać przerywany sygnał po czym dochodzi do rozłącz ) i nie ma żadnej informacji dlaczego. Wysłałam zapytanie( o jakie braki formalne chodzi) mailem i też nie ma odpowiedzi.Jednym słowem … wirtualny bank.
  Ciekawe co na to … Nest Bank? zgaduje … pewnie nic.
  Nie polecam szkoda czasu i … pieniędzy 🙂

  Pomocne(10) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 34. Odpowiedz
  Bartomiej 12 Lipiec 2016 08:50
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Ja jestem przychylenie nastawiony do Smart Banku – na początku zaczęło się od tego, że założyłem tam prywatne konto darmowe i okazało się wszystko prawdą – konto w pełni funkcjonalne no i darmowe tak jak to przedstawili w swoich reklamach więc bez obaw.

  Konto firmowe także darmowe i ważne, że przelewy podatków do zus czy us tez są darmowe bo tego w sumie wychodzi najwięcej…
  Moja opinia pozytywna – porównywałem z innymi bankami i tutaj wychodziło najtaniej – także polecam dla firm bo zwyczajnie się opłaca

  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 35. Odpowiedz
  przedsiebiorca przyszly 12 Czerwiec 2016 22:27
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Czy zupełnie za free?

  Czy konto firmowe Smart Biznes jest naprawdę całkowicie darmowe? Na serio nie ma żadnych opłat tak jak w reklamach? Inne banki mają więc cięzko mi w to uwierzyć.

  Pomocne(0) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 36. Odpowiedz
  prezesik 24 Maj 2016 15:15
  4.3
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jestem sceptykiem co do nowo powstałych placówek bankowych, jednak oferta Smart Banku była na tyle atrakcyjna, że postanowiłem założyć tam rachunek biznesowy. Prowadzę małą firmę, moimi kontrahentami są firmy praktycznie z całej UE, zależało mi na koncie, w którym nie ponosi się wysokich kosztów za przelewy europejskie – tu takie przelewy mam za 0. Poza tym jestem bardzo zadowolony z opcji zerowych opłat za wypłatę gotówki we wszystkich bankomatach na świecie. Opinia zdecydowanie na plus.

  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 37. Odpowiedz
  Anonim 20 Kwiecień 2016 22:50
  4
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  70

  Posiadam konto firmowe Nest Biznes od ponad roku,jest OK, ale jeśli chodzi o wyciągi miesięczne to jest to porażka.Ostatni wyciąg za miesiąc marzec otrzymałem w dniu 21-03-2016.Nie jest to Księgowej na rękę.

  - WADY: wyciągi miesięczne
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 38. Odpowiedz
  AdamieckiPiotr 5 Luty 2016 06:35

  Przymierzam się w niedługim czasie do założenia własnej działalności gospodarczej. Oczywiście nie ukrywam, że bardzo zainteresował mnie temat konta firmowego, który jak się okazuje mieć niekoniecznie trzeba. Tu mam bardzo ciekawe pytanie, polegające na tym, jak wygląda funkcjonowanie konta firmowego w Banku Smart? Czy muszę się obawiać naliczania bardzo wysokich opłat? Jak też wygląda sprawa z wpłatami zarobionych pieniędzy na swoje konto? Gdyby te wszystkie detale byłyby w miarę przyzwoite, to na pewno bym się zdecydował.

 39. Odpowiedz
  edward 15 Styczeń 2016 22:33

  Zastanawiam się dlaczego składając polecenie przelewu w piątek około 17,30 otrzymałem wpływ do innego banku dopiero w poniedziałek o 10,00. Zaznaczam, że kwota przelewu została zdjęta z konta w czasie zadysponowania. Czy ktoś mi to wyjaśni. Przecież to bank czysto internetowy, więc co stało na przeszkodzie, wykonać przelew bezzwłocznie- opłata??

  • Odpowiedz
   Czarny777 16 Luty 2020 10:50

   Chodzi o transze przelewowe w Piątek ok 18 przeważnie jest robiona ostatnia o której poszły pieniądze a przez weekend nie ma żadnych dopiero w poniedziałek rano ok 9. Kwota jest od razu rezerwowana a Pana pieniądze poszły do zaksięgowania w poniedziałek. Szybciej było wykonać płatność internetową przez kartę debetową i szybkie przelewy. Co do przelewów natychmiastowych nie wiem czy transzowanie nie jest krótsze gdyż nie korzystałem do tej pory. W większości wysyłam do godziny 9-10 rano przelew i jest w opcym banku do 18 tego samego dnia.

   Pozdrawiam

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0