BIZnest Konto

Sprawdź
+ 100 zł premii
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2019.09.12

Czy konto firmowe BIZnest w Nest Banku jest w 100% darmowe? Jak zdobyć nawet 100 zł w promocjach? Inne banki mają sporo opłat, więc ciężko w to uwierzyć. Sprawdźmy jak jest naprawdę, jakie opinie mają użytkownicy tego konta.

Rachunek Biznest Konto w NestBank dostępny jest dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych i będących rezydentami wg Prawa dewizowego. Konto dla firmy w Nest Banku można otworzyć przez internet, smartfona lub w oddziale. Oferuje ono m. in. bankowość głosową oraz pełen serwis transakcyjny w smartfonie.

Nest Bank dla firm

Nest Bank to normalny bank funkcjonujący w oparciu o przepisy prawa bankowego, będący pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego oraz posiadający gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Bank powstał z połączenia dwóch bankowych podmiotów: Smart Banku i Biz Banku.

Nest Bank to nowoczesny bank, który swoją ofertę adresuje w główniej mierze do klientów indywidualnych i firm zainteresowanych prostą obsługą finansową możliwą za pośrednictwem specjalnej aplikacji, serwisu internetowego, bankowości telefonicznej lub tradycyjnie w placówkach.

Od 28 października 2016 r. firmy mające Konto firmowe Nest Banku, mogą korzystać z fizycznych oddziałów w celu załatwienia podstawowych usług bankowych (wcześniej przed połączeniem z Biz Bankiem, Smart Bank był typowym bankiem internetowo-mobilnym).

powrót do menu ↑

Opłaty za konto firmowe

Konto Biznest to propozycja Nest Banku dla firm. Na tle wielu innych ofert prezentuje się bardzo korzystanie i atrakcyjnie. Wyróżnia się całkowitym brakiem opłat za najczęściej wykonywane usługi bankowe: prowadzenie konta, użytkowanie karty, przelewy.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Nest Bank
Nazwa
Biznest Konto
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
-
Przelew przez internet
0 zł
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
0 zł
Przelew w oddziale
5 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
5 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Plusy
  • HIT: Konto bezwarunkowo darmowe (0 zł za konto, kartę, przelewy, bankomaty)
  • 2,25% na koncie oszczędnościowym do 50000 zł

Biznest Konto prowadzone jest za darmo dla klientów.

Użytkownik nie płaci za dokonywane przelewy krajowe, europejskie oraz do ZUS i Urzędu Skarbowego. Na całym świecie ma on dostęp do bankomatów za darmo.

W przypadku użytkowania Biznest Konta Nest Bank nie płaci się za:

  • prowadzenie rachunku biznesowego,
  • wydanie karty płatniczej,
  • użytkowanie karty płatniczej,
  • dokonywanie zewnętrznych przelewów krajowych,

Klient płaci jedynie za operacje rzadko wykonywane np.  5 zł za przelew zagraniczny. Każde polecenie zapłaty pociąga za sobą koszt rzędu 5 zł miesięcznie, niezależnie od liczby poleceń zapłaty w tym okresie. Jeśli użytkownik Biznest Konta Nest Banku chce otrzymywać wyciąg bankowy w formie papierowej, płaci za niego 5 zł miesięcznie. Za czynność wydania zaświadczeń i opinii bankowych bank pobiera opłatę w wysokości 50 zł.

Jeśli użytkownik Konta Biznest zgubi kartę płatniczą, to opłata za jej wydanie, duplikat lub wznowienie wynosi 25 zł, podobnie jak opłata za korzystanie z karty płatniczej dla Pełnomocnika. Po 5 zł bank pobiera za zmianę PIN w bankomacie Santander, za wydruk miniwyciągu w bankomacie i za sprawdzenie salda w maszynie.

powrót do menu ↑

Promocja 100 zł za terminal

Z drugiej oferty promocyjnej „Terminal płatniczy z Nest Bankiem” skorzystają wszyscy obecni i nowi klienci biznesowi, którzy mają lub otworzą BIZnest Konto i zawrą umowę o terminal płatniczy. Mogą oni zyskać 100 zł premii jeśli w ciągu 90 dni zapewnią na konto wpływy z tytułu rozliczania transakcji kartowych.

Promocja obowiązuje do odwołania. Instytucja należąca do funduszu AnaCap zobowiązała się poinformować o jej zakończeniu co najmniej pięć dni przed tym faktem. Zrobi to za pośrednictwem swojego portalu.

powrót do menu ↑

Zalety i wady


ZALETY:

  • nawet 100 zł za terminal
  • 0 zł za prowadzenie konta, użytkowanie karty, przelewy, bankomaty (bezwarunkowo !) – ceny niespotykane u konkurencji
  • Wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe Biznest Oszczędności – 2,25% do 50000 zł
  • Bardzo dobra aplikacja mobilna

WADY:

  • Brak oddziałów – bank w 100% internetowy (nieaktualne, od 28 października 2016 r. można skorzystać z placówek Nest Banku)
  • Brak możliwości darmowej wpłaty gotówki (nieaktualne, od 28 października 2016 r. można wpłacać gotówkę za darmo w oddziałach i wpłatomatach)


Brak większości opłat to zdecydowanie największe zalety konta firmowego Biznest Nest Banku. Od wielu miesięcy plasuje się ono na czołowych miejscach naszego rankingu najtańszych kont firmowych. Otwierając konto firmowe w Nest Bank, otrzymujemy w pełni funkcjonalne i darmowe konto bankowe. Nie zapłacimy nic za: prowadzenie konta, przelewy przez internet (w tym także do ZUS i US), wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce. Darmowa jest także w użytkowaniu karta do konta, bez jakichkolwiek warunków do spełnienia, co jest praktycznie niespotykane w ofertach kont firmowych innych banków (opłata za kartę jest stała, albo są określone warunki, które trzeba spełnić by zostać zwolnionym z takiej opłaty).

Nest Bank, jeśli chodzi o opłaty i prowizje, gra fair z klientami, otrzymujemy w 100% darmowe konto firmowe, bez żadnych gwiazdek czy haczyków w tabeli opłat i prowizji.

Dodatkowo do konta firmowego Biznest możemy otworzyć wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe BIZnest Oszczędności z oprocentowaniem 2,25% do kwoty 50000 zł.

Opinie konto firmowe Nest Bank

Tradycyjnie prosimy o opinie czy konto firmowe Nest Banku to aktualnie najtańsze konto firmowe? Może zauważyliście jakieś inne haczyki lub elementy niekorzystne dla użytkowników?
Czy jest to prawdziwe i bezwarunkowe 0 zł za wszystkie podstawowe usługi i funkcjonalności? Za wszelkie komentarze, analizy i opinie o Nest Banku z góry dziękujemy.

BIZnest Konto

+ 100 zł premii
7.5 Ocena Łączna
23 opinie
BIZnest Konto

8.7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
10
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
9
7.5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
9.3
Bankowość internetowa i mobilna
6.4
Dodatkowe korzyści
6.8
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
30 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
  1. Odpowiedz
    figmak 17 Październik 2018 12:50

    Próbowałam założyć konto firmowe, dostałam maila, że mój wniosek został odrzucony z powodów formalnych. Zadzwoniłam na Infolinie banku. Pani powiedziała mi, że system odrzucił mi wniosek, nie może mi podać powodów, nawet przykładowych ze względów bezpieczeństwa i nie będę mogła u nich założyć konta firmowego. Poczułam się jak przestępca. Moje doświadczenia z Nest Bankiem są krótkie ale negatywne.

  2. Odpowiedz
    Ptaszek 21 Grudzień 2017 17:16
    3
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    30
    Dodatkowe korzyści
    50

    Korzystam od lata 2017 i jak już pisano jest to bank dla klienta indywidualnego, i raczkuje z obsługą spółek.

    Przykład: 2 spółki konta PLN, EUR i USD.

    (+) że darmo, ale system woła o pomstę do nieba. (-) Karty i PIN poczta dostarcza tego samego dnia, jak ktoś otworzy skrzynkę jest Panem twojego konta 🙂
    (-) Jak już pisano brak PayU, ale z reguły można opłacić kartą.
    (-) Na początku nazewnictwo kont pomieszane – konto w systemie przez jakiś czas występowało jako konto prywatne danego użytkownika – przelew między spółkami (Obie w Nest) był opisany jako przelew na konto Prezesa (ze Spółki ABCD Sp. z o.o. do Jana Kowalskiego który jest prezesem a nie jako ze spółki do spółki), z takich opisów na wyciągu może być nieciekawa rozmowa z US.
    (-) Nieporzadek w systemie wyciągów, przykład (1) dwa wyciągi z ta samą numeracją (2) salda początkowe następnego wyciągu nie zgadzają się z saldami końcowymi poprzedniego ! Konsternacja u księgowej która nie może zamknąć miesiąca. Stracone ok 6h wyjaśniając sprawę. Infolinia stara się pomóc, ale problem jest w systemie Banku. Sa słabo przygotowani do obsługi spółek. Ale sie starają.

    + ZALETY: - Bezpłatnie karty i konta przy 2 spółkach i kilku kontach walutowych ważny plus. - Niezłe ceny walut u dealera - raz lepiej raz gorzej ale warto pytać.
    - WADY: - Karty i kody przychodzą tego samego dnia (mamy 5 kart - ze wszystkimi tak było). System wyciągów nie pilnuje sald, numeracji - powoduje problemu z księgowaniem. Brak PayU
    Pomocne(37) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  3. Odpowiedz
    Rafał 11 Październik 2017 20:57
    2.15
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    30
    Dodatkowe korzyści
    0

    SKusiłem się na ofertę konta firmowego w NestBanku wychodząc z założenia że .. zobaczę jak to jest z tą darmowością… i niestety ale szybko wyszło że tanio – to zwykle jednak znaczy byle jak..
    Pierwsza niemiła niespodzianka już przy logowaniu się do systemu i ustanawianiu hasla.. okazało się że bank wydumał sobie dziwaczne wymagania (znaki specjalne ale tylko z określonego zbioru), co powaliło mój system haseł. Niby dla mojego bezpieczeństwa, ale nie jest dobrze jak “bank wie lepiej” – bo w efekcie szybko zapomniałem to dziwaczne dla mnie hasło które musiałem wymyśleć – trzeba było je resetować i w konsekwencji – zapisać! Co to ma wspólnego ze zwiększonym bezpieczeństwem?

    Druga niemiła niespodzianka – próba płatności za zakup firmowy w internecie – przekierowanie na PayU i .. zonk, bo NestBank nie obsługuje płatności bezpośrednich, ani BLIK. Jedyne wyjście to płatność kartą i konieczność podania jej danych w necie!

    Zadzwoniłem z pytaniami do banku:
    1) CO z BLIK, odp – planują, ale jeszcze nie mają i nie wiedzą kiedy będa mieli
    Ciekawiej było z płatnościami bezp: odp infolinii – z PayU nie mają ale już wdrażają i jest już z innymi pośrednikami.. Na moje pytanie z którymi? – dostałem odpowiedź że “z mniej popularnymi” .. podejrzewając że pani jednak robi mnie w balona, poprosiłem o wymienienie tych z którymi to działa.. Odpowiedź? … nooo nie mam takich informacji 😉

    Przelew podatkowy VAT – po złożeniu z płatnością w przyszłości chciałem go wyedytować by skorygować dziwnie wyglądający adres. .okazało się że nie ma takiej możliwości! Z interfejsu bankowego nie mogę go nawet usunąć! ( a przelew do US – PIT5 – mogę i edytować i usuwać… dlaczego nie mogę tego zrobić z VAT)?
    Interfejs faktycznie jest ubogi, toporny i niezbyt jasny (rozkminienie niektórych funkcjonalności – prostych w innych bankach, tu musiało mi zająć chwilę… ).

    Tak więc – zastanówcie się czy aby na pewno warto się potem męczyć (ja prawdopodobnie pożegnam NEstBank) – niby darmowe ale takie konta w innych bankach zwykle też są darmowe (co najwyżej trzeba coś zapłacić kartą, a przecież robi się różne zakupy.. to jaki problem zapłacić akurat kartą tego banku…)

    + ZALETY: Bezpłatne
    - WADY: nie obsługuje BLIK ani szybkich przelewów ( typu PayU) Toporny, mało przyjazny interfejs
    Pomocne(30) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  4. Odpowiedz
    Grigor 5 Październik 2017 00:46
    3.15
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    60
    Dodatkowe korzyści
    30

    Bank chwali się “bezpłatnością” konta, ale niestety jego funkcjonalność jest kiepska.
    Serwis internetowy stosunkowo toporny.
    Brak możliwości prawidłowego wypełnienia formularza dla niektórych przelewów podatkowych, co może w przyszłości wygenerować niepotrzebne problemy.
    Pojedynczy przelew wykonany 2 razy. Pomimo, że czas między tymi transakcjami wynosił 1 sekundę, po złożeniu reklamacji dowiedziałem się że to moja wina i jakimś cudem czas między transakcjami to ponad minuta. O sekundowym odstępie między transakcjami dowiedziałem się w banku – czyli u źródła. Takie nieuczciwe podejście centrali do tematu jest niebezpieczne.
    Kolejne wady to brak współpracy z portalami szybkich przelewów typu PayU.
    Oddzielny portal do wyciągów – kolejne loginy i hasła do zapamiętania. Być może to korzyść, bo może to dla bezpieczeństwa. Z mojego punktu widzenia to wada.
    Kolejna potężna wada to wyciąg wygenerowany z błędami.
    A więc: “Pewne jak w banku” nie jest tutaj takie pewne. Trzeba wszystkiego pilnować i sprawdzać na co często brak czasu.

    Pomocne(16) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  5. Odpowiedz
    Rafal 2 Wrzesień 2017 11:49
    3.65
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    20
    Dodatkowe korzyści
    100

    Zacząłem analizować umowy i pierwsze co mi się rzuciło w oczy – bank dostarcza kartę wraz z PINem, którego najprawdopodobniej nie można zmienić na swój ( co w moim przekonaniu jest uciążliwe dla klienta – za dużo numerów = trudno to zapamiętać = pokusa by zapisywać = kiepskie bezpieczeństwo). Do tego – jedno i drugie dostarczane pocztą – mam nadzieję że nie w jednej kopercie!.
    Czy faktycznie PINu nie można zmienić? Dla mnie to byłaby dyskwalifikacja tej oferty…
    Wszysko wygląda fajnie, kusi darmowość, kusi oprocentowane konto oszcz. ale nie chcę pamiętać kolejnego numeru!

    Pomocne(12) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
    • Odpowiedz
      pawel 4 Wrzesień 2017 22:23

      zmienisz PIN w bankomacie,kosztuje 5 pln jak podaja w regulaminie

  6. Odpowiedz
    Jacek 12 Lipiec 2017 21:44

    EDWARD – poczytaj sobie co to są sesje Elixir. O ile nie skorzystasz z przelewu natychmiastowego to niestety przelew nadany w piątek o 17 dojdzie w poniedziałek o 10. Mowa o przelewach między bankami.

  7. Odpowiedz
    uytkownik 10 Maj 2017 15:28
    3.65
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    60
    Dodatkowe korzyści
    60

    Tak, konto firmowe jest zupełnie za free. Prowadzenie, przelewy, wypłaty z bankomatów, karta… W sam raz dla przyszłego przedsiębiorcy 😉

    Pomocne(16) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  8. Odpowiedz
    niki 6 Maj 2017 12:12
    4.65
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    90
    Dodatkowe korzyści
    90

    No i tabela opłat mówi chyba sama za siebie prawda?
    Żaden inny bank w swojej ofercie nie ma tylu zer – czyli darmowych opcji 😀 A w nest koncie biznest są i to mnie bardzo cieszy bo ja już jestem nowym klientem konta w nest banku 🙂
    Jestem miło zaskoczony bo wszystko po kolei okazuje się być prawdą 0 ściemy!!!
    Konto faktycznie jest darmowe, nie ma opłat za przelewy do ZUS I US i nie ma limitów w przelewach tak jak miałem w poprzednim banku 🙂
    Polecam bo tak to można prowadzić biznes jak ma się wszystko za darmo.
    Szkoda, że w hurtowni gdzie zaopatruje sklep tak nie ma 😀

    Pomocne(7) Niepomocne(12)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  9. Odpowiedz
    Harry 1 Maj 2017 09:30
    5
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    100
    Dodatkowe korzyści
    100

    Konta nadal darmowe nawet po zmianie nazwy konta (Smart Biznes Konto na BIZnest Konto) i nazwy banku (Smart Bank na Nest Bank).
    Dobrze , że nie ruszyli tabeli opłat i prowizji.
    Nadal jest to jedno z najtańszych kont firmowych na rynku.

    Pomocne(6) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  10. Odpowiedz
    igor 28 Kwiecień 2017 09:41
    4.5
    Wysokość opłat
    90
    Bankowość internetowa i mobilna
    90
    Dodatkowe korzyści
    90

    No i prowadzenie biznesu z takim kontem zawsze jest łatwiejsze 😀
    Nie ma to jak mieć wszystko za darmo jak w swoim prywatnym koncie – w kazdym innym banku wychodziły minimalne opłaty miesięczne na poziomie kilku do kilkunasty złotych w zależności do banku a w nest banku wszystkie te podstawowe funkcje są ZA DARMO.
    Nie ma żądnych opłat związanych z przelewami do zus c us co wykonuje się je co miesiąc tak tutaj naprawdę duży plus dla tego banku.
    Co więcej można powiedzieć… infolinia także na wysokim poziomie – zawsze wszelkie wątpliwości szybko rozwieją i odpowiedzą na każde pytanie.
    jestem a TAK

    Pomocne(7) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  11. Odpowiedz
    teodor 4 Kwiecień 2017 12:50

    Dla spółki kapitałowej – nie polecam
    Nic nie działa dobrze. Zakładanie konta (konieczne okazały się 3 wizyty w oddziale), Przelewy (na pierwszym przelewie wyszedł błędny nadawca – poprawiono po tygodniu). Pracownicy z infolinii wprowadzają w błąd. System – bardzo mała funkcjonalność.
    Jedyna zaleta to brak opłat.

  12. Odpowiedz
    majki 30 Marzec 2017 09:59
    4.3
    Wysokość opłat
    90
    Bankowość internetowa i mobilna
    80
    Dodatkowe korzyści
    90

    Konto dla biznesu powinno być darmowe i przede wszystkim mieć darmowe te wszystkie przelewy, które wykonuje się najcześciej czyli do zus i us np… dzięki temu prowadzenie biznesu staje się łatwiejsze i nie przysparza dodatkowych kosztów – dlatego warto założyć konto np w nest banku – ja oczywiście nikogo nie namawiam ale mam to konto i faktycznie wszystko o czym mówią w swoich reklamach okazało się prawdą a sami wiecie jak jest w dzisiejszym świecie – wszędzie naciągają a wręcz niektórzy kłamią w swoich reklamach.

    Dlatego tutaj baaaardzo duży plus dla nest banku za to, że są szczerze i mówia prawdę, no i za to, że oferują jedną z najlepszych kont firmowych na rynku

    Pomocne(4) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  13. Odpowiedz
    slaby 12 Marzec 2017 10:33
    3.3
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    50
    Dodatkowe korzyści
    50

    Odrzucili wniosek bo nie rozpocząłem jeszcze działalności. W emailu zwrotnym mało mówiąca informacja “braki formalne”.

    Dodzwonienie się na infolinię zajęło jakieś 10 minut, podczas których miałem coś takiego:
    1. Jesteś trzeci w kolejce.
    2. Jesteś czwarty w kolejce.

    - WADY: slaby kontakt
    Pomocne(5) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
    • Odpowiedz
      Ksawery 22 Listopad 2018 06:57

      AZI po co ci konto firmowe skoro nie rozpocząłeś jeszcze działalności?
      To tak jak byś chciał wziąć ślub nie mając narzeczonej.

  14. Odpowiedz
    azi 24 Luty 2017 10:40
    2.8
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    40
    Dodatkowe korzyści
    30

    Przelewy24, PayU, Dotpay itp

    Widział ktoś ten bank w szybkich przelewach, bo ja w Przelewy24 tego banku nie widziałem. Założyłem tam konto firmowe, a płacić musiałem z prywatnego konta.
    LIPA!!!

    Pomocne(11) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  15. Odpowiedz
    angelina 3 Luty 2017 08:45
    3.65
    Wysokość opłat
    70
    Bankowość internetowa i mobilna
    100
    Dodatkowe korzyści
    50

    Jak każde konto tak i to ma swoje plusy i minusy.Nie ma co mówić, że jest zupełnie darmowe bo nie jest ale nie obecnie kont bezpłatnych, zwolnionych z jakichkolwiek opłat i nie ma się co dziwić bo każdy bank musi jakoś na czymś zarobić choćby po to żeby wypłacić pracownikom pensje czy utrzymać swoje placówki, nestbank ma mało oddziałów ale pracowników infolinii musi opłacić a i zyski jakieś musi przecież generować. Uważam, że konto jest fajne ale tylko dla osób naprawdę mobilnych, przedsiębiorcy przyzwyczajeni do odwiedzania placówek i wykonywania w nich transakcji, a takich osób jest wiele, nie mają co otwierać takiego rachunku.

    Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  16. Odpowiedz
    kim 30 Styczeń 2017 12:58
    2.65
    Wysokość opłat
    70
    Bankowość internetowa i mobilna
    50
    Dodatkowe korzyści
    40

    konto dla firmy w nest banku

    Gdybym wiedział że założenie konta firmowego w Nest Banku będzie wymagało ode mnie tyle poświęconego czasu to nigdy bym się nie zdecydował.
    W dodatku jakimś dziwnym trafem mimo wpisywania aktualnego dowodu osobistego w systemie pojawił się już dawno przeterminowany stary dowód WTF ? Jakim cudem!?

    Infolinia nie potrafiła poradzić sobie z moim problemem , kazali zgłaszać reklamacje i czekać 30 dni ! A reklamują się że konto otwiera się w 15 minut …

    Nie polecam – w dodatku placówki partnerskie nim nie mogą zrobić w tej sprawie a oddziałów jak na lekarstwo .

    Pomocne(3) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  17. Odpowiedz
    tony 28 Styczeń 2017 07:30
    4.15
    Wysokość opłat
    90
    Bankowość internetowa i mobilna
    70
    Dodatkowe korzyści
    90

    Dla małych firm najlepsze konto

    Moja opinia na temat rachunku Nest Biznes Konto jest jak najbardziej pozytywna.

    Niedawno zostałem mikro-przedsiębiorcą. Szukałem nowoczesnego konta, do którego miałbym bezpośredni dostęp z telefonu.

    Zdecydowanie nie miało dla mnie znaczenia, że bank nie posiada własnych oddziałów, priorytetem była mobilność i niskie koszty prowadzenia rachunku.

    Nest Biznes Konto to zerowe opłaty za prowadzenie konta i za wszystkie podstawowe operacje. Polecam.

    Pomocne(4) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  18. Odpowiedz
    boni 20 Styczeń 2017 12:54
    4.3
    Wysokość opłat
    90
    Bankowość internetowa i mobilna
    90
    Dodatkowe korzyści
    80

    Jak to jest z Nest Bankiem

    Jeśli chodzi o konto firmowe, to skłaniam się ku Nest Bankowi, ale mam jedno pytanie trochę z innej beczki: Chcę zrezygnować z konta firmowego, w którym niestety za każdym razem trzeba płacić za przelewy. A kolejną niewygodą było na przykład to, że musiałem za każdym razem płacić w sklepach dopiero po wpisaniu w terminal PIN-u.

    Nie ukrywam, że jeśli mam niewielkie zakupy, to zdecydowanie bardziej opłacałaby mi się oczywiście karta zbliżeniowa. Nie mówiąc już tutaj oczywiście o tym, żeby nic nie płacić za przelewy. W Nest Banku nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Może ktoś ma kartę w tym banku do firmowego konta?

    + ZALETY: darmowe w 100%
    Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  19. Odpowiedz
    al 30 Grudzień 2016 13:31
    4.15
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    50
    Dodatkowe korzyści
    100

    Konto może i darmowe, ale jest problem z zapisywaniem kont firm zagranicznych, nie zapisuje numerów Swift, walczą z tym już prawie miesiąc…Mam nadzieje, że sobie z tym poradzą, bo chcę wyjść z millennium bank

    Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  20. Odpowiedz
    Antoni45 10 Grudzień 2016 15:43
    4.15
    Wysokość opłat
    90
    Bankowość internetowa i mobilna
    80
    Dodatkowe korzyści
    80

    Biznest Konto to chyba dobry wybór. Sam od niedawna prowadzę własną działalność i wybrałem właśnie nest Bank, ponieważ miał wtedy i ma nadal bardzo korzystna ofertę. Prowadzenie konta jest darmowe, przelewy internetowe również są za zero złotych, użytkowanie karty oraz wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju także są bezpłatne. Myślę, że jeśli ktoś zastanawia się nad tym gdzie założyć sobie konto do nowo otwartej firmy to zdecydowanie polecam Nest Biznes Konto. Ono jest naprawdę opłacalne. Jedyne co i się nie podoba to brak szybkich przelewów internetowych. Ogólnie z tego co wiem to opinie o Nest Banku są dobre

    Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  21. Odpowiedz
    Pietro 13 Listopad 2016 08:08
    3.65
    Wysokość opłat
    70
    Bankowość internetowa i mobilna
    70
    Dodatkowe korzyści
    80

    Ok, przekonaliście mnie. Zakładam u nich konto firmowe. Ja mam małą firmę, jednoosobową, więc konto firmowe w Nest Bank będzie idealnym rozwiązaniem. Te koszta, które tam widzę, nawet jak wystąpią, to nie są drogie. Inne konta firmowe znanych banków, życzą sobie kasę za wszystko, praktycznie za każdy przelew, a nie daj boże sprawdzać numer konta czy coś takiego, bo zaraz jakieś prowizje. A to na malych firmach bankom powinno zależeć najbardziej, bo przecież one generują najwięcej transakcji i mają relatywnie dużo środków na koncie.

    Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  22. Odpowiedz
    jaras 6 Wrzesień 2016 11:11
    2.3
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    20
    Dodatkowe korzyści
    20

    Złożyłem wniosek w Bank Nest – o otwarcie Biznes Konto.
    Wniosek został przyjęty o czym zostałem poinformowany mailem ( wpłaciłem grosik z mojego konta osobistego na podane konto Nest Banku ) po czym następnego dnia mailem zostałem poinformowany o odrzuceniu mojego wniosku z uwagi na braki formalnych ale nie wiadomo jakie to braki bo bank o tym nie pisze.Bank pisze że jak usunę te braki formalne ( ale nie wiadomo jakie ) to moge ponownie złożyć wniosek.
    Podają telefony do kontaktu na infolinie (801-800-188
    22 438-41-41) ale tam dodzwonić się nie można ( słychać przerywany sygnał po czym dochodzi do rozłącz ) i nie ma żadnej informacji dlaczego. Wysłałam zapytanie( o jakie braki formalne chodzi) mailem i też nie ma odpowiedzi.Jednym słowem … wirtualny bank.
    Ciekawe co na to … Nest Bank? zgaduje … pewnie nic.
    Nie polecam szkoda czasu i … pieniędzy 🙂

    Pomocne(7) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  23. Odpowiedz
    Bartomiej 12 Lipiec 2016 08:50
    4.5
    Wysokość opłat
    90
    Bankowość internetowa i mobilna
    90
    Dodatkowe korzyści
    90

    Ja jestem przychylenie nastawiony do Smart Banku – na początku zaczęło się od tego, że założyłem tam prywatne konto darmowe i okazało się wszystko prawdą – konto w pełni funkcjonalne no i darmowe tak jak to przedstawili w swoich reklamach więc bez obaw.

    Konto firmowe także darmowe i ważne, że przelewy podatków do zus czy us tez są darmowe bo tego w sumie wychodzi najwięcej…
    Moja opinia pozytywna – porównywałem z innymi bankami i tutaj wychodziło najtaniej – także polecam dla firm bo zwyczajnie się opłaca

    Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  24. Odpowiedz
    przedsiebiorca przyszly 12 Czerwiec 2016 22:27
    4.65
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    90
    Dodatkowe korzyści
    90

    Czy zupełnie za free?

    Czy konto firmowe Smart Biznes jest naprawdę całkowicie darmowe? Na serio nie ma żadnych opłat tak jak w reklamach? Inne banki mają więc cięzko mi w to uwierzyć.

    Pomocne(0) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  25. Odpowiedz
    prezesik 24 Maj 2016 15:15
    4.3
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    60
    Dodatkowe korzyści
    100

    Jestem sceptykiem co do nowo powstałych placówek bankowych, jednak oferta Smart Banku była na tyle atrakcyjna, że postanowiłem założyć tam rachunek biznesowy. Prowadzę małą firmę, moimi kontrahentami są firmy praktycznie z całej UE, zależało mi na koncie, w którym nie ponosi się wysokich kosztów za przelewy europejskie – tu takie przelewy mam za 0. Poza tym jestem bardzo zadowolony z opcji zerowych opłat za wypłatę gotówki we wszystkich bankomatach na świecie. Opinia zdecydowanie na plus.

    Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  26. Odpowiedz
    Anonim 20 Kwiecień 2016 22:50
    4
    Wysokość opłat
    100
    Bankowość internetowa i mobilna
    70
    Dodatkowe korzyści
    70

    Posiadam konto firmowe Nest Biznes od ponad roku,jest OK, ale jeśli chodzi o wyciągi miesięczne to jest to porażka.Ostatni wyciąg za miesiąc marzec otrzymałem w dniu 21-03-2016.Nie jest to Księgowej na rękę.

    - WADY: wyciągi miesięczne
    Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  27. Odpowiedz
    AdamieckiPiotr 5 Luty 2016 06:35

    Przymierzam się w niedługim czasie do założenia własnej działalności gospodarczej. Oczywiście nie ukrywam, że bardzo zainteresował mnie temat konta firmowego, który jak się okazuje mieć niekoniecznie trzeba. Tu mam bardzo ciekawe pytanie, polegające na tym, jak wygląda funkcjonowanie konta firmowego w Banku Smart? Czy muszę się obawiać naliczania bardzo wysokich opłat? Jak też wygląda sprawa z wpłatami zarobionych pieniędzy na swoje konto? Gdyby te wszystkie detale byłyby w miarę przyzwoite, to na pewno bym się zdecydował.

  28. Odpowiedz
    edward 15 Styczeń 2016 22:33

    Zastanawiam się dlaczego składając polecenie przelewu w piątek około 17,30 otrzymałem wpływ do innego banku dopiero w poniedziałek o 10,00. Zaznaczam, że kwota przelewu została zdjęta z konta w czasie zadysponowania. Czy ktoś mi to wyjaśni. Przecież to bank czysto internetowy, więc co stało na przeszkodzie, wykonać przelew bezzwłocznie- opłata??

    Dodaj swoją opinie

    Twoja całkowita ocena

     

    Porównaj wybrane konta
    • Porównywarka lokat (0)
    • Porównywarka kont osobistych (0)
    • (0)
    Porównaj Teraz
    0