BIZnest Konto

Sprawdź
+ 400 zł za terminal
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2020.09.01

Czy konto firmowe BIZnest w Nest Banku jest w 100% darmowe? Inne banki mają sporo opłat, więc ciężko w to uwierzyć. Sprawdźmy jak jest naprawdę, jakie opinie mają użytkownicy tego konta.

Rachunek Biznest Konto w NestBank dostępny jest dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek prawa handlowego oraz innych podmiotów, które posiadają pełną zdolność do czynności prawnych i będących rezydentami wg Prawa dewizowego (np. fundacji i stowarzyszeń).

Konto dla firmy w Nest Banku można otworzyć przez internet, smartfona lub w oddziale. Oferuje ono m. in. bankowość głosową oraz pełen serwis transakcyjny w smartfonie.

Nest Bank dla firm

Nest Bank to normalny bank funkcjonujący w oparciu o przepisy prawa bankowego, będący pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego oraz posiadający gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Bank powstał z połączenia dwóch bankowych podmiotów: Smart Banku i Biz Banku.

Nest Bank to nowoczesny bank, który swoją ofertę adresuje w główniej mierze do klientów indywidualnych i firm zainteresowanych prostą obsługą finansową możliwą za pośrednictwem specjalnej aplikacji, serwisu internetowego, bankowości telefonicznej lub tradycyjnie w placówkach.

Od 28 października 2016 r. firmy mające Konto firmowe Nest Banku, mogą korzystać z fizycznych oddziałów w celu załatwienia podstawowych usług bankowych (wcześniej przed połączeniem z Biz Bankiem, Smart Bank był typowym bankiem internetowo-mobilnym).

powrót do menu ↑

Opłaty za konto firmowe

Konto Biznest to propozycja Nest Banku dla firm. Na tle wielu innych ofert prezentuje się bardzo korzystanie i atrakcyjnie. Wyróżnia się całkowitym brakiem opłat za najczęściej wykonywane usługi bankowe: prowadzenie konta, użytkowanie karty, przelewy.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Nest Bank
Nazwa
Biznest Konto
Dla kogo
Jednoosobowa DG
Spółka cywilna
Spółka jawna
Spółka partnerska
Spółka komandytowa
Spółka z o. o.
Spółka akcyjna
Fundacja
Stowarzyszenie
Spółdzielnia
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
-
Przelew przez internet
0 zł
Przelew do ZUS i US
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
0 zł
Przelew w oddziale
5 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
Wypłaty z pozostałych bankomatów w Polsce
0 zł
Wypłaty z bankomatów za granicą
5 zł
Wpłata gotówki w oddziale / wpłatomacie
0 zł
Plusy
 • HIT: Konto bezwarunkowo darmowe (0 zł za konto, kartę, przelewy, bankomaty)
 • 2,25% na koncie oszczędnościowym do 50000 zł

Biznest Konto prowadzone jest za darmo dla klientów.

Użytkownik nie płaci za dokonywane przelewy krajowe, europejskie oraz do ZUS i Urzędu Skarbowego. Na całym świecie ma on dostęp do bankomatów za darmo.

W przypadku użytkowania Biznest Konta Nest Bank nie płaci się za:

 • prowadzenie rachunku biznesowego,
 • wydanie karty płatniczej,
 • użytkowanie karty płatniczej,
 • dokonywanie zewnętrznych przelewów krajowych,

Klient płaci jedynie za operacje rzadko wykonywane np.  5 zł za przelew zagraniczny. Każde polecenie zapłaty pociąga za sobą koszt rzędu 5 zł miesięcznie, niezależnie od liczby poleceń zapłaty w tym okresie. Jeśli użytkownik Biznest Konta Nest Banku chce otrzymywać wyciąg bankowy w formie papierowej, płaci za niego 5 zł miesięcznie. Za czynność wydania zaświadczeń i opinii bankowych bank pobiera opłatę w wysokości 50 zł.

Jeśli użytkownik Konta Biznest zgubi kartę płatniczą, to opłata za jej wydanie, duplikat lub wznowienie wynosi 25 zł, podobnie jak opłata za korzystanie z karty płatniczej dla Pełnomocnika. Po 5 zł bank pobiera za zmianę PIN w bankomacie Santander, za wydruk miniwyciągu w bankomacie i za sprawdzenie salda w maszynie.

powrót do menu ↑

Premia do 400 zł za terminal

Z premii skorzystają wszyscy nowi klienci biznesowi, którzy otworzą BIZnest Konto i zawrą umowę o terminal płatniczy. Mogą oni zyskać od 100 do 400 zł premii jeśli w ciągu 60 dni zapewnią na konto wpływy z tytułu rozliczania transakcji kartowych.

Wysokość premii uzależniona jest od zadeklarowanego czasu użytkowania terminala płatniczego określonego w Umowie Terminala i wynosi:

Okres trwania umowy terminalaWysokość premii
12 miesięcy 100 zł
24 miesiące 200 zł
36 miesięcy 300 zł
48 miesięcy 400 zł

Promocja obowiązuje do odwołania. Instytucja należąca do funduszu AnaCap zobowiązała się poinformować o jej zakończeniu co najmniej pięć dni przed tym faktem. Zrobi to za pośrednictwem swojego portalu.

powrót do menu ↑

Zalety i wady


ZALETY:

 • 0 zł za prowadzenie konta, użytkowanie karty, przelewy, bankomaty (bezwarunkowo !) – ceny niespotykane u konkurencji
 • do 400 zł premii za terminal
 • Bardzo dobra aplikacja mobilna

WADY:

 • ?


Brak większości opłat to zdecydowanie największe zalety konta firmowego Biznest Nest Banku. Od wielu miesięcy plasuje się ono na czołowych miejscach naszego rankingu najtańszych kont firmowych. Otwierając konto firmowe w Nest Bank, otrzymujemy w pełni funkcjonalne i darmowe konto bankowe. Nie zapłacimy nic za: prowadzenie konta, przelewy przez internet (w tym także do ZUS i US), wypłaty pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce. Darmowa jest także w użytkowaniu karta do konta, bez jakichkolwiek warunków do spełnienia, co jest praktycznie niespotykane w ofertach kont firmowych innych banków (opłata za kartę jest stała, albo są określone warunki, które trzeba spełnić by zostać zwolnionym z takiej opłaty).

Nest Bank, jeśli chodzi o opłaty i prowizje, gra fair z klientami, otrzymujemy w 100% darmowe konto firmowe, bez żadnych gwiazdek czy haczyków w tabeli opłat i prowizji.

Opinie konto firmowe Nest Bank

Tradycyjnie prosimy o opinie czy konto firmowe Nest Banku to aktualnie najtańsze konto firmowe? Może zauważyliście jakieś inne haczyki lub elementy niekorzystne dla użytkowników?
Czy jest to prawdziwe i bezwarunkowe 0 zł za wszystkie podstawowe usługi i funkcjonalności? Za wszelkie komentarze, analizy i opinie o Nest Banku z góry dziękujemy.

BIZnest Konto

PROMOCJA: Terminal płatniczy z Nest Bankiem

+ 400 zł za terminal
7.5 Ocena Łączna
26 opinie
BIZnest Konto

8.7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
10
Bankowość internetowa i mobilna
7
Dodatkowe korzyści
9
7.5Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
9.3
Bankowość internetowa i mobilna
6.5
Dodatkowe korzyści
6.8
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
39 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Anna 1 Wrzesień 2020 18:42

  Jeszcze miesiąc temu jakiś nie mieli ani BLIK ani płatności online, więc nie wiem,skąd ta opinia. Dzwoniłam do nich się dowiedzieć…

 2. Odpowiedz
  yamata 1 Wrzesień 2020 18:13

  Czy moglibyście aktualizować te opinie? Co mnie obchodzi stan tej oferty z 2016 roku i psioczenie ludzi że nie ma np. BLIK? Przecież to już dawno nieaktualne…

  Warto też wziąć pod uwagę przy ocenach obecność banku w serwisach typu Przelewy24 czy możliwość zalogowania się loginem banku w instytucjach rządowych, wymagających potwierdzenia podpisem kwalifikowanym…

  • Odpowiedz
   Anna 1 Wrzesień 2020 18:46

   O rzeczywiście! Wygląda na to, że będzie BLIK! Super info!

 3. Odpowiedz
  Anna 9 Czerwiec 2020 13:04

  Czy ktoś ma doświadczenie z kredytami z Nestbanku? Czytam o innych bankach i często dobre warunki prowadzenia konta oznaczają, że nie ma opcji wziąć kredytu nawet przy dobrej zdolności kredytowej.

 4. Odpowiedz
  Ola 3 Marzec 2020 16:25
  1.65
  Wysokość opłat
  80
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  0

  Nie można wygenerować aktualnego salda. Jeśli potrzeba natychmiast to jesteś bezradny. Załatwienie papierka trwa wieki i zależy od humoru osoby stawiającej stempel. Oczywiście trzeba słono zapłacić za tą usługę. Drogie linie kredytowe .
  Ogólnie kilkakrotnie odbiłam się od ściany systemu lub głupoty człowieka. Bywam Sfrustrowana i szczerze to pierwsze miejsce jest przesadzone. Szukam alternatywy bo za dużo tu oporu.

  + ZALETY: rzeczywiście jak nie chcesz nic ponad standard to 0 pln.
  - WADY: system , brak przyjazności. Ludzie pracujący tam. Drogie niektóre usługi
  Pomocne(15) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  OD SDP 26 Luty 2020 13:05
  4.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  100

  Posiadam 2 rachunki, osobisty (2 lata) i firmowy(od roku) i jestem zadowolony. Mogę w prosty sposób i całkowicie bezpłatnie zarządzać swoimi finansami przez internet i aplikację. Mam całkowicie darmowe karty (osobistą i firmową). Bardzo polecam i Nest Bank i BIZnest Konto.
  Nie rozumiem tych nie zadowolonych komentatorów. Może należy podszkolić się trochę w obsłudze aplikacji i internetu.

  + ZALETY: Całkowicie darmowe i proste w obsłudze.
  - WADY: brak
  Pomocne(6) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Czarny777 16 Luty 2020 10:43
  4.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  100

  Sprawdzałem kilka banków z zasady … Darmowe konto i darmowa karta dla spółki z o.o. Niestety nie ma Alior gdzie miałem do tej pory to 70-120 zł za miesiąc. Oczywiście mam też konto osobiste w Nest Bank i na jednej aplikacji. Poza tym mam upoważnienie w INNEJ spółce z o.o. do konta i też w jednej aplikacji. Porównując jakość pracy z Aliorem gdyż mam w nim praktykę Alior 1: Nest Bank 10 !!! Szukamy teraz do współpracy 2 banku dla naszej nowej plaformy dla Startupów i co się okazało ??? Nie ma !!! Jedyny zostanie Nest Bank z bezpośrednim połączeniem księgowości oraz inkubatorów w Polsce, Dotacjami oraz Zapleczem Biznesowym. Porażka nawet dla naszych polskich banków gdyż wymóg inkubatorów w większości to spółka z o.o. i niedługo małe Spółki S.A. Zostanie jak zwykle NestBank. Brzmi jak reklama tego banku ale niestety to porażka w Polsce. Macie 30 produktów ale tylko jeden (Nest Bank) można kupić reszta daje premie nawet do 1600 zł by to w ciągu roku spowrotem ściągnąć z klienta w ciągu nawet roku pieniądze a następny rok zyskać “sponsora”. Czytałem wiele na temat wyglądu czy innych ale prawda jest jedna. Ma działać !!! Zadowolony jestem z Przelewu gdyż rano puszczony do 10 jest w tym samym dniu w innym banku wieczorem. Nasza platforma księgowa dzięki api porówna płatności z przelewami z raportu więc będzie jeszcze lepszym rozwiązaniem niż teraz dla księgowych. Dostęp do konta dedykowanego księgowej gdzie są płatności za koszty pracownicze czy inne jakie może wykonać księgowa to też duży plus. Blik ? Ma być z czego się dowiedziałem. Całkowicie darmowe konta z szybkim przelewem pozwala ominąć dodadkowe koszty jakie są np w PayU czy innych a jak ktoś chce zapłacić prowizję zawsze ale to ZAWSZE może zapłacić kartą płatniczą w każdej możliwej opcji płatniczej nie tylko w PayU… I macie zapłacone natychmiastowo !!!!

  Pozdrawiam wszystkich Czytających bo pewne rzeczy warto wiedzieć.

  + ZALETY: Darmowe dla spółki z o.o. Darmowe dla innych spółek.
  - WADY: Może wpłatomaty ... Chociaż dzięki temu dostaliśmy ofertę od Euronet by był darmowy wpłatomat Bankomat na naszym terenie.
  Pomocne(10) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  Fazi 5 Styczeń 2020 10:03

  Infolinia od poniedziałku do piątku ?? Nie, dziękuję. Szukam dalej.

 8. Odpowiedz
  figmak 17 Październik 2018 12:50

  Próbowałam założyć konto firmowe, dostałam maila, że mój wniosek został odrzucony z powodów formalnych. Zadzwoniłam na Infolinie banku. Pani powiedziała mi, że system odrzucił mi wniosek, nie może mi podać powodów, nawet przykładowych ze względów bezpieczeństwa i nie będę mogła u nich założyć konta firmowego. Poczułam się jak przestępca. Moje doświadczenia z Nest Bankiem są krótkie ale negatywne.

 9. Odpowiedz
  Ptaszek 21 Grudzień 2017 17:16
  3
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  50

  Korzystam od lata 2017 i jak już pisano jest to bank dla klienta indywidualnego, i raczkuje z obsługą spółek.

  Przykład: 2 spółki konta PLN, EUR i USD.

  (+) że darmo, ale system woła o pomstę do nieba. (-) Karty i PIN poczta dostarcza tego samego dnia, jak ktoś otworzy skrzynkę jest Panem twojego konta 🙂
  (-) Jak już pisano brak PayU, ale z reguły można opłacić kartą.
  (-) Na początku nazewnictwo kont pomieszane – konto w systemie przez jakiś czas występowało jako konto prywatne danego użytkownika – przelew między spółkami (Obie w Nest) był opisany jako przelew na konto Prezesa (ze Spółki ABCD Sp. z o.o. do Jana Kowalskiego który jest prezesem a nie jako ze spółki do spółki), z takich opisów na wyciągu może być nieciekawa rozmowa z US.
  (-) Nieporzadek w systemie wyciągów, przykład (1) dwa wyciągi z ta samą numeracją (2) salda początkowe następnego wyciągu nie zgadzają się z saldami końcowymi poprzedniego ! Konsternacja u księgowej która nie może zamknąć miesiąca. Stracone ok 6h wyjaśniając sprawę. Infolinia stara się pomóc, ale problem jest w systemie Banku. Sa słabo przygotowani do obsługi spółek. Ale sie starają.

  + ZALETY: - Bezpłatnie karty i konta przy 2 spółkach i kilku kontach walutowych ważny plus. - Niezłe ceny walut u dealera - raz lepiej raz gorzej ale warto pytać.
  - WADY: - Karty i kody przychodzą tego samego dnia (mamy 5 kart - ze wszystkimi tak było). System wyciągów nie pilnuje sald, numeracji - powoduje problemu z księgowaniem. Brak PayU
  Pomocne(54) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Rafał 11 Październik 2017 20:57
  2.15
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  30
  Dodatkowe korzyści
  0

  SKusiłem się na ofertę konta firmowego w NestBanku wychodząc z założenia że .. zobaczę jak to jest z tą darmowością… i niestety ale szybko wyszło że tanio – to zwykle jednak znaczy byle jak..
  Pierwsza niemiła niespodzianka już przy logowaniu się do systemu i ustanawianiu hasla.. okazało się że bank wydumał sobie dziwaczne wymagania (znaki specjalne ale tylko z określonego zbioru), co powaliło mój system haseł. Niby dla mojego bezpieczeństwa, ale nie jest dobrze jak “bank wie lepiej” – bo w efekcie szybko zapomniałem to dziwaczne dla mnie hasło które musiałem wymyśleć – trzeba było je resetować i w konsekwencji – zapisać! Co to ma wspólnego ze zwiększonym bezpieczeństwem?

  Druga niemiła niespodzianka – próba płatności za zakup firmowy w internecie – przekierowanie na PayU i .. zonk, bo NestBank nie obsługuje płatności bezpośrednich, ani BLIK. Jedyne wyjście to płatność kartą i konieczność podania jej danych w necie!

  Zadzwoniłem z pytaniami do banku:
  1) CO z BLIK, odp – planują, ale jeszcze nie mają i nie wiedzą kiedy będa mieli
  Ciekawiej było z płatnościami bezp: odp infolinii – z PayU nie mają ale już wdrażają i jest już z innymi pośrednikami.. Na moje pytanie z którymi? – dostałem odpowiedź że “z mniej popularnymi” .. podejrzewając że pani jednak robi mnie w balona, poprosiłem o wymienienie tych z którymi to działa.. Odpowiedź? … nooo nie mam takich informacji 😉

  Przelew podatkowy VAT – po złożeniu z płatnością w przyszłości chciałem go wyedytować by skorygować dziwnie wyglądający adres. .okazało się że nie ma takiej możliwości! Z interfejsu bankowego nie mogę go nawet usunąć! ( a przelew do US – PIT5 – mogę i edytować i usuwać… dlaczego nie mogę tego zrobić z VAT)?
  Interfejs faktycznie jest ubogi, toporny i niezbyt jasny (rozkminienie niektórych funkcjonalności – prostych w innych bankach, tu musiało mi zająć chwilę… ).

  Tak więc – zastanówcie się czy aby na pewno warto się potem męczyć (ja prawdopodobnie pożegnam NEstBank) – niby darmowe ale takie konta w innych bankach zwykle też są darmowe (co najwyżej trzeba coś zapłacić kartą, a przecież robi się różne zakupy.. to jaki problem zapłacić akurat kartą tego banku…)

  + ZALETY: Bezpłatne
  - WADY: nie obsługuje BLIK ani szybkich przelewów ( typu PayU) Toporny, mało przyjazny interfejs
  Pomocne(44) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 11. Odpowiedz
  Grigor 5 Październik 2017 00:46
  3.15
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  30

  Bank chwali się “bezpłatnością” konta, ale niestety jego funkcjonalność jest kiepska.
  Serwis internetowy stosunkowo toporny.
  Brak możliwości prawidłowego wypełnienia formularza dla niektórych przelewów podatkowych, co może w przyszłości wygenerować niepotrzebne problemy.
  Pojedynczy przelew wykonany 2 razy. Pomimo, że czas między tymi transakcjami wynosił 1 sekundę, po złożeniu reklamacji dowiedziałem się że to moja wina i jakimś cudem czas między transakcjami to ponad minuta. O sekundowym odstępie między transakcjami dowiedziałem się w banku – czyli u źródła. Takie nieuczciwe podejście centrali do tematu jest niebezpieczne.
  Kolejne wady to brak współpracy z portalami szybkich przelewów typu PayU.
  Oddzielny portal do wyciągów – kolejne loginy i hasła do zapamiętania. Być może to korzyść, bo może to dla bezpieczeństwa. Z mojego punktu widzenia to wada.
  Kolejna potężna wada to wyciąg wygenerowany z błędami.
  A więc: “Pewne jak w banku” nie jest tutaj takie pewne. Trzeba wszystkiego pilnować i sprawdzać na co często brak czasu.

  Pomocne(23) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 12. Odpowiedz
  Rafal 2 Wrzesień 2017 11:49
  3.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  100

  Zacząłem analizować umowy i pierwsze co mi się rzuciło w oczy – bank dostarcza kartę wraz z PINem, którego najprawdopodobniej nie można zmienić na swój ( co w moim przekonaniu jest uciążliwe dla klienta – za dużo numerów = trudno to zapamiętać = pokusa by zapisywać = kiepskie bezpieczeństwo). Do tego – jedno i drugie dostarczane pocztą – mam nadzieję że nie w jednej kopercie!.
  Czy faktycznie PINu nie można zmienić? Dla mnie to byłaby dyskwalifikacja tej oferty…
  Wszysko wygląda fajnie, kusi darmowość, kusi oprocentowane konto oszcz. ale nie chcę pamiętać kolejnego numeru!

  Pomocne(15) Niepomocne(13)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   pawel 4 Wrzesień 2017 22:23

   zmienisz PIN w bankomacie,kosztuje 5 pln jak podaja w regulaminie

 13. Odpowiedz
  Jacek 12 Lipiec 2017 21:44

  EDWARD – poczytaj sobie co to są sesje Elixir. O ile nie skorzystasz z przelewu natychmiastowego to niestety przelew nadany w piątek o 17 dojdzie w poniedziałek o 10. Mowa o przelewach między bankami.

 14. Odpowiedz
  uytkownik 10 Maj 2017 15:28
  3.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  60

  Tak, konto firmowe jest zupełnie za free. Prowadzenie, przelewy, wypłaty z bankomatów, karta… W sam raz dla przyszłego przedsiębiorcy 😉

  Pomocne(18) Niepomocne(14)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 15. Odpowiedz
  niki 6 Maj 2017 12:12
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  No i tabela opłat mówi chyba sama za siebie prawda?
  Żaden inny bank w swojej ofercie nie ma tylu zer – czyli darmowych opcji 😀 A w nest koncie biznest są i to mnie bardzo cieszy bo ja już jestem nowym klientem konta w nest banku 🙂
  Jestem miło zaskoczony bo wszystko po kolei okazuje się być prawdą 0 ściemy!!!
  Konto faktycznie jest darmowe, nie ma opłat za przelewy do ZUS I US i nie ma limitów w przelewach tak jak miałem w poprzednim banku 🙂
  Polecam bo tak to można prowadzić biznes jak ma się wszystko za darmo.
  Szkoda, że w hurtowni gdzie zaopatruje sklep tak nie ma 😀

  Pomocne(7) Niepomocne(19)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 16. Odpowiedz
  Harry 1 Maj 2017 09:30
  5
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  100

  Konta nadal darmowe nawet po zmianie nazwy konta (Smart Biznes Konto na BIZnest Konto) i nazwy banku (Smart Bank na Nest Bank).
  Dobrze , że nie ruszyli tabeli opłat i prowizji.
  Nadal jest to jedno z najtańszych kont firmowych na rynku.

  Pomocne(6) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 17. Odpowiedz
  igor 28 Kwiecień 2017 09:41
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  No i prowadzenie biznesu z takim kontem zawsze jest łatwiejsze 😀
  Nie ma to jak mieć wszystko za darmo jak w swoim prywatnym koncie – w kazdym innym banku wychodziły minimalne opłaty miesięczne na poziomie kilku do kilkunasty złotych w zależności do banku a w nest banku wszystkie te podstawowe funkcje są ZA DARMO.
  Nie ma żądnych opłat związanych z przelewami do zus c us co wykonuje się je co miesiąc tak tutaj naprawdę duży plus dla tego banku.
  Co więcej można powiedzieć… infolinia także na wysokim poziomie – zawsze wszelkie wątpliwości szybko rozwieją i odpowiedzą na każde pytanie.
  jestem a TAK

  Pomocne(8) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 18. Odpowiedz
  teodor 4 Kwiecień 2017 12:50

  Dla spółki kapitałowej – nie polecam
  Nic nie działa dobrze. Zakładanie konta (konieczne okazały się 3 wizyty w oddziale), Przelewy (na pierwszym przelewie wyszedł błędny nadawca – poprawiono po tygodniu). Pracownicy z infolinii wprowadzają w błąd. System – bardzo mała funkcjonalność.
  Jedyna zaleta to brak opłat.

 19. Odpowiedz
  majki 30 Marzec 2017 09:59
  4.3
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  90

  Konto dla biznesu powinno być darmowe i przede wszystkim mieć darmowe te wszystkie przelewy, które wykonuje się najcześciej czyli do zus i us np… dzięki temu prowadzenie biznesu staje się łatwiejsze i nie przysparza dodatkowych kosztów – dlatego warto założyć konto np w nest banku – ja oczywiście nikogo nie namawiam ale mam to konto i faktycznie wszystko o czym mówią w swoich reklamach okazało się prawdą a sami wiecie jak jest w dzisiejszym świecie – wszędzie naciągają a wręcz niektórzy kłamią w swoich reklamach.

  Dlatego tutaj baaaardzo duży plus dla nest banku za to, że są szczerze i mówia prawdę, no i za to, że oferują jedną z najlepszych kont firmowych na rynku

  Pomocne(4) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 20. Odpowiedz
  slaby 12 Marzec 2017 10:33
  3.3
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  50

  Odrzucili wniosek bo nie rozpocząłem jeszcze działalności. W emailu zwrotnym mało mówiąca informacja “braki formalne”.

  Dodzwonienie się na infolinię zajęło jakieś 10 minut, podczas których miałem coś takiego:
  1. Jesteś trzeci w kolejce.
  2. Jesteś czwarty w kolejce.

  - WADY: slaby kontakt
  Pomocne(8) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ksawery 22 Listopad 2018 06:57

   AZI po co ci konto firmowe skoro nie rozpocząłeś jeszcze działalności?
   To tak jak byś chciał wziąć ślub nie mając narzeczonej.

 21. Odpowiedz
  azi 24 Luty 2017 10:40
  2.8
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  40
  Dodatkowe korzyści
  30

  Przelewy24, PayU, Dotpay itp

  Widział ktoś ten bank w szybkich przelewach, bo ja w Przelewy24 tego banku nie widziałem. Założyłem tam konto firmowe, a płacić musiałem z prywatnego konta.
  LIPA!!!

  Pomocne(13) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 22. Odpowiedz
  angelina 3 Luty 2017 08:45
  3.65
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  100
  Dodatkowe korzyści
  50

  Jak każde konto tak i to ma swoje plusy i minusy.Nie ma co mówić, że jest zupełnie darmowe bo nie jest ale nie obecnie kont bezpłatnych, zwolnionych z jakichkolwiek opłat i nie ma się co dziwić bo każdy bank musi jakoś na czymś zarobić choćby po to żeby wypłacić pracownikom pensje czy utrzymać swoje placówki, nestbank ma mało oddziałów ale pracowników infolinii musi opłacić a i zyski jakieś musi przecież generować. Uważam, że konto jest fajne ale tylko dla osób naprawdę mobilnych, przedsiębiorcy przyzwyczajeni do odwiedzania placówek i wykonywania w nich transakcji, a takich osób jest wiele, nie mają co otwierać takiego rachunku.

  Pomocne(2) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 23. Odpowiedz
  kim 30 Styczeń 2017 12:58
  2.65
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  40

  konto dla firmy w nest banku

  Gdybym wiedział że założenie konta firmowego w Nest Banku będzie wymagało ode mnie tyle poświęconego czasu to nigdy bym się nie zdecydował.
  W dodatku jakimś dziwnym trafem mimo wpisywania aktualnego dowodu osobistego w systemie pojawił się już dawno przeterminowany stary dowód WTF ? Jakim cudem!?

  Infolinia nie potrafiła poradzić sobie z moim problemem , kazali zgłaszać reklamacje i czekać 30 dni ! A reklamują się że konto otwiera się w 15 minut …

  Nie polecam – w dodatku placówki partnerskie nim nie mogą zrobić w tej sprawie a oddziałów jak na lekarstwo .

  Pomocne(4) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 24. Odpowiedz
  tony 28 Styczeń 2017 07:30
  4.15
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  90

  Dla małych firm najlepsze konto

  Moja opinia na temat rachunku Nest Biznes Konto jest jak najbardziej pozytywna.

  Niedawno zostałem mikro-przedsiębiorcą. Szukałem nowoczesnego konta, do którego miałbym bezpośredni dostęp z telefonu.

  Zdecydowanie nie miało dla mnie znaczenia, że bank nie posiada własnych oddziałów, priorytetem była mobilność i niskie koszty prowadzenia rachunku.

  Nest Biznes Konto to zerowe opłaty za prowadzenie konta i za wszystkie podstawowe operacje. Polecam.

  Pomocne(5) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 25. Odpowiedz
  boni 20 Styczeń 2017 12:54
  4.3
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  80

  Jak to jest z Nest Bankiem

  Jeśli chodzi o konto firmowe, to skłaniam się ku Nest Bankowi, ale mam jedno pytanie trochę z innej beczki: Chcę zrezygnować z konta firmowego, w którym niestety za każdym razem trzeba płacić za przelewy. A kolejną niewygodą było na przykład to, że musiałem za każdym razem płacić w sklepach dopiero po wpisaniu w terminal PIN-u.

  Nie ukrywam, że jeśli mam niewielkie zakupy, to zdecydowanie bardziej opłacałaby mi się oczywiście karta zbliżeniowa. Nie mówiąc już tutaj oczywiście o tym, żeby nic nie płacić za przelewy. W Nest Banku nie mogę znaleźć żadnych informacji na ten temat. Może ktoś ma kartę w tym banku do firmowego konta?

  + ZALETY: darmowe w 100%
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 26. Odpowiedz
  al 30 Grudzień 2016 13:31
  4.15
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  50
  Dodatkowe korzyści
  100

  Konto może i darmowe, ale jest problem z zapisywaniem kont firm zagranicznych, nie zapisuje numerów Swift, walczą z tym już prawie miesiąc…Mam nadzieje, że sobie z tym poradzą, bo chcę wyjść z millennium bank

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 27. Odpowiedz
  Antoni45 10 Grudzień 2016 15:43
  4.15
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  80
  Dodatkowe korzyści
  80

  Biznest Konto to chyba dobry wybór. Sam od niedawna prowadzę własną działalność i wybrałem właśnie nest Bank, ponieważ miał wtedy i ma nadal bardzo korzystna ofertę. Prowadzenie konta jest darmowe, przelewy internetowe również są za zero złotych, użytkowanie karty oraz wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w kraju także są bezpłatne. Myślę, że jeśli ktoś zastanawia się nad tym gdzie założyć sobie konto do nowo otwartej firmy to zdecydowanie polecam Nest Biznes Konto. Ono jest naprawdę opłacalne. Jedyne co i się nie podoba to brak szybkich przelewów internetowych. Ogólnie z tego co wiem to opinie o Nest Banku są dobre

  Pomocne(2) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 28. Odpowiedz
  Pietro 13 Listopad 2016 08:08
  3.65
  Wysokość opłat
  70
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  80

  Ok, przekonaliście mnie. Zakładam u nich konto firmowe. Ja mam małą firmę, jednoosobową, więc konto firmowe w Nest Bank będzie idealnym rozwiązaniem. Te koszta, które tam widzę, nawet jak wystąpią, to nie są drogie. Inne konta firmowe znanych banków, życzą sobie kasę za wszystko, praktycznie za każdy przelew, a nie daj boże sprawdzać numer konta czy coś takiego, bo zaraz jakieś prowizje. A to na malych firmach bankom powinno zależeć najbardziej, bo przecież one generują najwięcej transakcji i mają relatywnie dużo środków na koncie.

  Pomocne(5) Niepomocne(1)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 29. Odpowiedz
  jaras 6 Wrzesień 2016 11:11
  2.3
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  20
  Dodatkowe korzyści
  20

  Złożyłem wniosek w Bank Nest – o otwarcie Biznes Konto.
  Wniosek został przyjęty o czym zostałem poinformowany mailem ( wpłaciłem grosik z mojego konta osobistego na podane konto Nest Banku ) po czym następnego dnia mailem zostałem poinformowany o odrzuceniu mojego wniosku z uwagi na braki formalnych ale nie wiadomo jakie to braki bo bank o tym nie pisze.Bank pisze że jak usunę te braki formalne ( ale nie wiadomo jakie ) to moge ponownie złożyć wniosek.
  Podają telefony do kontaktu na infolinie (801-800-188
  22 438-41-41) ale tam dodzwonić się nie można ( słychać przerywany sygnał po czym dochodzi do rozłącz ) i nie ma żadnej informacji dlaczego. Wysłałam zapytanie( o jakie braki formalne chodzi) mailem i też nie ma odpowiedzi.Jednym słowem … wirtualny bank.
  Ciekawe co na to … Nest Bank? zgaduje … pewnie nic.
  Nie polecam szkoda czasu i … pieniędzy 🙂

  Pomocne(9) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 30. Odpowiedz
  Bartomiej 12 Lipiec 2016 08:50
  4.5
  Wysokość opłat
  90
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Ja jestem przychylenie nastawiony do Smart Banku – na początku zaczęło się od tego, że założyłem tam prywatne konto darmowe i okazało się wszystko prawdą – konto w pełni funkcjonalne no i darmowe tak jak to przedstawili w swoich reklamach więc bez obaw.

  Konto firmowe także darmowe i ważne, że przelewy podatków do zus czy us tez są darmowe bo tego w sumie wychodzi najwięcej…
  Moja opinia pozytywna – porównywałem z innymi bankami i tutaj wychodziło najtaniej – także polecam dla firm bo zwyczajnie się opłaca

  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 31. Odpowiedz
  przedsiebiorca przyszly 12 Czerwiec 2016 22:27
  4.65
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  90
  Dodatkowe korzyści
  90

  Czy zupełnie za free?

  Czy konto firmowe Smart Biznes jest naprawdę całkowicie darmowe? Na serio nie ma żadnych opłat tak jak w reklamach? Inne banki mają więc cięzko mi w to uwierzyć.

  Pomocne(0) Niepomocne(4)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 32. Odpowiedz
  prezesik 24 Maj 2016 15:15
  4.3
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  60
  Dodatkowe korzyści
  100

  Jestem sceptykiem co do nowo powstałych placówek bankowych, jednak oferta Smart Banku była na tyle atrakcyjna, że postanowiłem założyć tam rachunek biznesowy. Prowadzę małą firmę, moimi kontrahentami są firmy praktycznie z całej UE, zależało mi na koncie, w którym nie ponosi się wysokich kosztów za przelewy europejskie – tu takie przelewy mam za 0. Poza tym jestem bardzo zadowolony z opcji zerowych opłat za wypłatę gotówki we wszystkich bankomatach na świecie. Opinia zdecydowanie na plus.

  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 33. Odpowiedz
  Anonim 20 Kwiecień 2016 22:50
  4
  Wysokość opłat
  100
  Bankowość internetowa i mobilna
  70
  Dodatkowe korzyści
  70

  Posiadam konto firmowe Nest Biznes od ponad roku,jest OK, ale jeśli chodzi o wyciągi miesięczne to jest to porażka.Ostatni wyciąg za miesiąc marzec otrzymałem w dniu 21-03-2016.Nie jest to Księgowej na rękę.

  - WADY: wyciągi miesięczne
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 34. Odpowiedz
  AdamieckiPiotr 5 Luty 2016 06:35

  Przymierzam się w niedługim czasie do założenia własnej działalności gospodarczej. Oczywiście nie ukrywam, że bardzo zainteresował mnie temat konta firmowego, który jak się okazuje mieć niekoniecznie trzeba. Tu mam bardzo ciekawe pytanie, polegające na tym, jak wygląda funkcjonowanie konta firmowego w Banku Smart? Czy muszę się obawiać naliczania bardzo wysokich opłat? Jak też wygląda sprawa z wpłatami zarobionych pieniędzy na swoje konto? Gdyby te wszystkie detale byłyby w miarę przyzwoite, to na pewno bym się zdecydował.

 35. Odpowiedz
  edward 15 Styczeń 2016 22:33

  Zastanawiam się dlaczego składając polecenie przelewu w piątek około 17,30 otrzymałem wpływ do innego banku dopiero w poniedziałek o 10,00. Zaznaczam, że kwota przelewu została zdjęta z konta w czasie zadysponowania. Czy ktoś mi to wyjaśni. Przecież to bank czysto internetowy, więc co stało na przeszkodzie, wykonać przelew bezzwłocznie- opłata??

  • Odpowiedz
   Czarny777 16 Luty 2020 10:50

   Chodzi o transze przelewowe w Piątek ok 18 przeważnie jest robiona ostatnia o której poszły pieniądze a przez weekend nie ma żadnych dopiero w poniedziałek rano ok 9. Kwota jest od razu rezerwowana a Pana pieniądze poszły do zaksięgowania w poniedziałek. Szybciej było wykonać płatność internetową przez kartę debetową i szybkie przelewy. Co do przelewów natychmiastowych nie wiem czy transzowanie nie jest krótsze gdyż nie korzystałem do tej pory. W większości wysyłam do godziny 9-10 rano przelew i jest w opcym banku do 18 tego samego dnia.

   Pozdrawiam

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0