Pekao: Promocja 2000 zł dla firm

Aktualizacja - 2023.03.01

Na pierwszy rzut oka promocja Banku Pekao 2000 zł dla firm wygląda na rewelacyjną, lecz maksymalna nagrodę otrzymają nieliczni klienci biznesowi. Za to większość będzie w stanie przy małym wysiłku zgarnąć od 600 do 1200 zł.

Na co dzień słyszymy głównie o promocjach bankowych adresowanych do klientów indywidualnych. Ale instytucje finansowe rywalizują również o klientów biznesowych, bo to w tym segmencie łatwo generować przychody (firmy płacą praktycznie za wszystkie usługi, które osoby fizyczne mają za darmo).

Po starcie ciekawej promocji 200 zł dla klientów indywidualnych, Pekao S.A. ruszył z promocją przeznaczoną dla firm. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć rachunek firmowy zdalnie, na swoim komputerze przez “selfie” i dodatkowo w ramach promocji otrzymać do 2000 zł premii.

Promocja 2000 zł premii dla firm w Pekao

Zdarza się, że w staraniach o względy przedsiębiorców i spółek banki sięgają po akcje specjalne. Świetny przykład to trwająca do 30 czerwca 2023 r. promocja „2 000 zł premii dla firm i konto firmowe przez rok za 0 złBanku Pekao. Stawką jest w niej nie tylko tytułowa gratyfikacja pieniężna (wypłacana w kilku transzach), ale też zwolnienie na zawsze z opłat za prowadzenie konta.

Pekao SA kieruje tę ofertę do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które nie były stroną umowy o konto firmowe z Bankiem Pekao w okresie od 1 grudnia 2020 r. Posiadanie konta osobistego w banku nie wyklucza uczestnictwa przedsiębiorcy w promocji.

powrót do menu ↑

Do 600 zł zwrotu za transakcje kartą

Klient, który otworzy konto firmowe, będzie mógł przez pół roku otrzymywać money-back za transakcje firmową kartą debetową lub aplikacją Peopay. Zwrot wynosi 3% od operacji. Miesięczny limit kwotowy to 100 zł, co w sumie daje nawet 600 zł.

Jak otrzymywać 3% zwrotu z transakcji bezgotówkowych?

1Do 30 czerwca przez specjalną stronę promocji otworzyć zdalnie Konto Przekorzystne Biznes wraz z kartą debetową Mastercard.

Trzeba wyrazić chęć przystąpienia do promocji i zaakceptować jej regulamin. We wniosku należy także wyrazić zgody na otrzymywanie informacji marketingowych od banku oraz spółek z grupy kapitałowej za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów.

2W każdym z 6 kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta:

 • wykonać 1 przelew do ZUS na min. 270 zł,

3Jak najczęściej płacić firmowa kartą Mastercard lub aplikacją Peopay.

Zwrot wynosi 3% (maks. 100 zł/miesiąc) wartości transakcji bezgotówkowych na min. 500 zł miesięcznie wykonanych aplikacją PeoPay lub kartą debetową Mastercard. By uzyskać maksymalny money-back, trzeba wykonywać obrót na 3334 zł miesięcznie.

Przekazanie premii

Zwrot 3% za transakcje kartą lub aplikacją będzie wypłacany do końca następnego miesiąca. Zatem za płatności z kwietnia bank wypłaci premię do końca maja, za te z maja – do końca czerwca itd.

powrót do menu ↑

Do 600 zł za terminal

Z kolejnej premii, w wysokości 600 zł, skorzystają Ci klienci biznesowi, którzy:

 • Do 30 czerwca zawrą z bankiem umowę o terminal płatniczy
 • W każdym z 6 kolejnych miesięcy po otwarciu rachunku przyjmą na terminalu płatności na min. 1000 zł

Uwaga! O premię za terminal nie mogą starać się podmioty:

 • prowadzące działalność jako biura podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z),
 • kantory (PKD 66.12Z),
 • lombardy (PKD 64.92Z),
 • taksówki (PKD 49.32Z),
 • agencje towarzyskie (PKD 96.09Z),
 • kasyna (PKD 92.00Z)
 • zajmujące się sprzedażą detaliczną broni i amunicji (PKD 47.78Z)
 • produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z).

powrót do menu ↑

Do 800 zł za kredyt lub leasing

Ostatnia premia jest przeznaczona dla firm, które do 30 czerwca zawrą pierwszą umowę o kredyt / pożyczkę, leasing lub faktoring. Mogą oni otrzymać premię 800 zł za:

 • uruchomienie kredytu/ pożyczki z gwarancją BGK albo EFI  do 6 miesięcy po otwarciu konta na kwotę min. 100 000 zł lub
 • wykonanie min. 1 przelewu  na rzecz Pekao Leasing tytułem spłaty raty leasingowej w każdym z 6 kolejnych miesięcy następujących po otwarciu konta lub,
 • min. 2 uznania na rachunku Konto Przekorzystne Biznes z tytułu wykupu wierzytelności w ramach zawartej umowy faktoringowej z Pekao Faktoring Sp. z o.o. w okresie 6 miesięcy po otwarciu konta.
powrót do menu ↑

Ile kosztuje Konto Przekorzystne Biznes?

Prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes kosztuje 9 zł miesięcznie.  Dla kont założonych w ramach promocji opłata nie jest naliczana na zawsze. Standardowym warunkiem  warunkiem zwalniającym z daniny jest np. wpływ 2000 zł albo jeden przelew do ZUS-u/urzędu skarbowego lub przyjęcie jednej płatności terminalem bądź płatność raty leasingu.

A co z kartą debetową Mastercard? Standardowo jej obsługa wiąże się z 8-zł opłatą. By jej uniknąć, należy co miesiąc wykonać plastikiem obrót bezgotówkowy na łącznie min. 500 zł.

Wszystkie przelewy internetowe wykonywane w aplikacji PeoPay są bezpłatne. W przypadku transferów zlecanych w systemie Pekao24 darmowych jest tylko pierwszych 15 przelewów w miesiącu. Za każdy kolejny klient płaci 1,5 zł.

Co miesiąc przedsiębiorca może dwukrotnie pobrać gotówkę w obcym bankomacie bez prowizji. Za każdą kolejną taką transakcję Bank Pekao obciąży go prowizję 2 proc. (min. 5 zł).

Operacje gotówkowe w oddziale to koszt 0,3 proc. (min. 5 zł). Przy czym wypłaty w placówkach do momentu osiągnięcia salda 10.000 zł w miesiącu są darmowe.

W przypadku wpłat we wpłatomatach własnych banku darmowe są transakcje do salda 100.000 zł w miesiącu. Po jego przekroczeniu instytucja z żubrem w logo nalicza prowizję 0,2 proc.

Nasza pełną recenzje konta firmowego Pekao oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Na pierwszy rzut oka promocja konta firmowego Banku Pekao wygląda rewelacyjnie, bo można dzięki niej zarobić nawet 2000 zł. W praktyce dla większości przedsiębiorców osiągalne będzie 600 zł, co i tak jest niezłym wynikiem, biorąc pod uwagę wymagania.

Te sprowadzają się do aktywnego korzystania z rachunku (przez 6 miesięcy: przelew do ZUS-u na min. 270 zł, płatności kartą ).

Dodatkowe premie otrzymuje się za: transakcje kartą, zamówienie i korzystanie z terminalu płatniczego oraz skorzystanie z leasingu lub produktu kredytowego.

Udział w akcji może być całkowicie bekosztowy. Na zawsze w ramach promocji bank nie nalicza bowiem opłat za konto, a kartę też można mieć je za darmo (pod warunkiem np. wykonywania obrotów plastikiem na 500 zł). Do tego dochodzą darmowe przelewy w aplikacji oraz po dwie wypłaty z obcych bankomatów w miesiącu.

Konto Przekorzystne Biznes

PROMOCJA: Promocja 2000 zł dla firm

+ 2000 zł premii
32 dni do końca promocji
8.5 Ocena Łączna
Promocja 2000 zł dla Firm

Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  Adam 27 Styczeń 2021 23:43

  Czy jak zrobiłem 3 transakcje karta do konta ale ,
  1 transakcja byla na kwote 127,61
  2 na kwote 88,21
  3 na kwote 141,05
  4 na kwote 41,45

  czy warunek wykonania min 3 transakcji na kwote min 100 zl , zaliczy mi sie ??

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0