Pekao: Promocja 1200 zł dla firm

Aktualizacja - start nowej promocji - 2021.04.01

Na pierwszy rzut oka promocja Banku Pekao 1200 zł dla firm wygląda na rewelacyjną, lecz maksymalna nagrodę otrzymają nieliczni klienci biznesowi. Za to większość będzie w stanie przy małym wysiłku zgarnąć 100 – 150 zł.

Na co dzień słyszymy głównie o promocjach bankowych adresowanych do klientów indywidualnych. Ale instytucje finansowe rywalizują również o klientów biznesowych, bo to w tym segmencie łatwo generować przychody (firmy płacą praktycznie za wszystkie usługi, które osoby fizyczne mają za darmo).

Po starcie ciekawej promocji 100 zł dla klientów indywidualnych, Pekao S.A. ruszył z promocją przeznaczoną dla firm. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć rachunek firmowy zdalnie, na swoim komputerze przez “selfie” i dodatkowo w ramach promocji otrzymać do 1100 zł premii.

Promocja 1200 zł premii dla firm

Zdarza się, że w staraniach o względy przedsiębiorców i spółek banki sięgają po akcje specjalne. Świetny przykład to trwająca do 30 czerwca promocja „1200 zł premii dla firmBanku Pekao. Stawką jest w niej nie tylko tytułowa gratyfikacja pieniężna (wypłacana w kilku transzach), ale też 12-miesięczne zwolnienie z szeregu podstawowych opłat.

Pekao SA kieruje tę ofertę do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które nie były stroną umowy o konto firmowe z Bankiem Pekao w okresie od 1 października 2019 r. Posiadanie konta osobistego w banku nie wyklucza uczestnictwa przedsiębiorcy w promocji.

powrót do menu ↑

150 zł za otwarcie konta zdalnie

By zdobyć pierwszą premię w wysokości 150 zł należy:

1Do 30 czerwca przez specjalną stronę promocji otworzyć zdalnie Konto Przekorzystne Biznes wraz z kartą debetową Visa Business oraz bankowością elektroniczną Pekao24 dla firm.

Trzeba wyrazić chęć przystąpienia do promocji i zaakceptować jej regulamin. We wniosku należy także wyrazić zgody na otrzymywanie informacji marketingowych od banku oraz podmiotów współpracujących za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów.

Umowę zawiera się z użyciem biometrii, czyli wykonując kamerą internetową albo smartfonem kilka zdjęć i filmików twarzy oraz swojego dowodu osobistego.

Uwaga! Klienci, którzy mają już w Banku Pekao konto osobiste, rachunek firmowy otworzą z poziomu system transakcyjnego Pekao24. A jeśli go nie mają, na jego otwarciu mogą zyskać do 300 zł w formie money-backu.

2W każdym z trzech kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta:

 • wykonać 1 przelew do ZUS na min. 100 zł,
 • wykonać w aplikacji mobilnej PeoPay min. 1 przelew (inny niż do ZUS) na kwotę min. 100 zł,
 • dokonać min. 1 transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 100 zł,

Zatem jeśli konto otworzymy w kwietniu, powyższe warunki musimy spełnić w maju, czerwcu i lipcu.

Za wykonanie czynności opisanych powyżej bank nagradza pierwszą premią 150 zł – jeśli konto otworzymy zdalnie: przez internet, aplikację mobilną lub telefon. Jeśli umowa o konto zostanie podpisana w oddziale bank nagradza premią o 50 zł mniejszą (czyli otrzymamy 100 zł).

Bank Pekao wypłaci premię do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Ponadto klient może bezpłatnie korzystać z konta i karty przez 12 miesięcy od zawarcia umowy o konto firmowe.

powrót do menu ↑

50 zł za wpływy

Premię łatwo możemy powiększyć o kolejne 50 zł. Wystarczy, że w każdym z trzech kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta, na nasz rachunek wpłynie łącznie min. 5000 zł.

powrót do menu ↑

200 zł za terminal

Z trzeciej premii, w wysokości 200 zł, skorzystają Ci klienci biznesowi, którzy:

 • Do 30 czerwca zawrą z bankiem umowę o terminal płatniczy
 • W każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu rachunku przyjmą na terminalu płatności na min. 500 zł

Uwaga! O premię za terminal nie mogą starać się podmioty:

 • prowadzące działalność jako biura podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z),
 • kantory (PKD 66.12Z),
 • lombardy (PKD 64.92Z),
 • taksówki (PKD 49.32Z),
 • agencje towarzyskie (PKD 96.09Z),
 • kasyna (PKD 92.00Z)
 • zajmujące się sprzedażą detaliczną broni i amunicji (PKD 47.78Z)
 • produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z).

powrót do menu ↑

200 zł za wymianę walut

Z czwartej premii, również w wysokości 200 zł, skorzystają przedsiębiorcy, którzy w ciągu 3 miesięcy po otwarciu konta, wykonają transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Pekao na równowartość min. 20 000 zł.

powrót do menu ↑

100 zł za leasing

Piąta premia jest przyznawana za zawarcie umowy leasingowej z Pekao Leasing. By ją otrzymać należy, w każdym z 3 kolejnych miesięcy następujących po otwarciu konta dokonać min. 1 przelewu o wartości min. 1 000 zł na rzecz Pekao Leasing tytułem spłaty raty leasingowej.

powrót do menu ↑

200 – 400 zł za produkt kredytowy

Szósta premia jest przeznaczona dla firm, które w ciągu 6 miesięcy po otwarciu Konta Przekorzystnego Biznes  skorzystają z kredytu lub pożyczki z gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME, EFI EaSI lub karty kredytowej Visa Business.

Wysokość premii wynosi:

 • 200 zł dla umowy kredytowej na kwotę min. 20 000 zł,
 • 300 zł dla umowy kredytowej na kwotę min. 50 000 zł,
 • 400 zł dla umowy kredytowej na kwotę min. 100 000 zł,
powrót do menu ↑

100 zł za założenie firmy przez Pekao

To najłatwiejsza do spełnienia część promocji, ale wymaga posiadania lub wcześniejszego założenia konta osobistego. By zdobyć bonus w wysokości 100 zł należy:

 • do 30 czerwca – w ramach jednego procesu otwierania konta – założyć działalność gospodarczą w CEIDG (nadanie NIP, REGON, zgłoszenie do ZUS) z użyciem Profilu Zaufanego.

To narzędzie do potwierdzania swojej tożsamości w zdalnych kontaktach z administracją publiczną. Jest dostępne dla obecnych klientów z poziomu systemu transakcyjnego banku Pekao24 (dlatego najpierw warto otworzyć ROR).

powrót do menu ↑

Ile kosztuje Konto Przekorzystne Biznes?

Prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes kosztuje 9 zł miesięcznie. Przez pierwsze 12 miesięcy opłata nie jest naliczana (w ramach promocji). Później warunkiem zwalniającym z daniny jest np. wpływ 2000 zł albo jeden przelew do ZUS-u/urzędu skarbowego lub przyjęcie jednej płatności terminalem bądź płatność raty leasingu.

W ramach promocji identyczne zwolnienie dotyczy karty debetowej Mastercard. Natomiast standardowo jej obsługa wiąże się z 7-zł opłatą. By jej uniknąć, należy co miesiąc wykonać plastikiem obrót bezgotówkowy na łącznie min. 300 zł.

Wszystkie przelewy internetowe wykonywane w aplikacji PeoPay są bezpłatne. W przypadku transferów zlecanych w systemie Pekao24 darmowych jest tylko pierwszych 15 przelewów w miesiącu. Za każdy kolejny klient płaci 1,5 zł.

Co miesiąc przedsiębiorca może dwukrotnie pobrać gotówkę w obcym bankomacie bez prowizji. Za każdą kolejną taką transakcję Bank Pekao obciąży go prowizję 2 proc. (min. 5 zł).

Operacje gotówkowe w oddziale to koszt 0,3 proc. (min. 5 zł). Przy czym wypłaty w placówkach do momentu osiągnięcia salda 10.000 zł w miesiącu są darmowe.

W przypadku wpłat we wpłatomatach własnych banku darmowe są transakcje do salda 100.000 zł w miesiącu. Po jego przekroczeniu instytucja z żubrem w logo nalicza prowizję 0,2 proc.

Nasza pełną recenzje konta firmowego Pekao oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Na pierwszy rzut oka promocja konta firmowego Banku Pekao wygląda rewelacyjnie, bo można dzięki niej zarobić nawet 1200 zł. W praktyce dla większości przedsiębiorców osiągalne będzie 100-150 zł, co i tak jest niezłym wynikiem, biorąc pod uwagę wymagania.

Te sprowadzają się do aktywnego korzystania z rachunku (przez trzy miesiące: przelew do ZUS-u na 100 zł, płatności kartą na 100 zł i przelew internetowy na 100 zł).

Dodatkowe premie otrzymuje się za: wpływy, otwarcie działalności z użyciem Profilu Zaufanego, zamówienie i korzystanie z terminalu płatniczego, wymianę walut online oraz skorzystanie z leasingu lub produktu kredytowego.

Udział w akcji może być całkowicie bekosztowy. Przez pierwsze 12 miesięcy bank nie nalicza bowiem opłat za konto ani kartę, a później też można mieć je za darmo (pod warunkiem np. wykonywania przelewów podatkowych i obrotów plastikiem na 300 zł). Do tego dochodzą darmowe przelewy w aplikacji oraz po dwie wypłaty z obcych bankomatów w miesiącu.

Konto Przekorzystne Biznes

PROMOCJA: Promocja 1200 zł dla firm

+ 1200 zł premii
12 dni do końca promocji
8.5 Ocena Łączna
Promocja 1200 zł dla Firm

Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  Adam 27 Styczeń 2021 23:43

  Czy jak zrobiłem 3 transakcje karta do konta ale ,
  1 transakcja byla na kwote 127,61
  2 na kwote 88,21
  3 na kwote 141,05
  4 na kwote 41,45

  czy warunek wykonania min 3 transakcji na kwote min 100 zl , zaliczy mi sie ??

  Dodaj swoją opinie

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0