Pekao promocja dla firm: do 600 zł za założenie konta firmowego

Na pierwszy rzut oka promocja Banku Pekao wygląda na rewelacyjną, lecz maksymalna nagrodę otrzymają nieliczni klienci biznesowi. Za to większość będzie w stanie przy małym wysiłku zgarnąć 200 zł.

Na co dzień słyszymy głównie o promocjach bankowych adresowanych do klientów indywidualnych. Ale instytucje finansowe rywalizują również o klientów biznesowych, bo to w tym segmencie łatwo generować przychody (firmy płacą praktycznie za wszystkie usługi, które osoby fizyczne mają za darmo).

Po starcie ciekawej promocji 200 zł dla klientów indywidualnych, Pekao S.A. ruszył z promocją przeznaczoną dla firm. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć rachunek firmowy zdalnie, na swoim komputerze przez “selfie” i dodatkowo w ramach promocji otrzymać do 600 zł premii.

Promocja 600 zł w Pekao

Zdarza się, że w staraniach o względy przedsiębiorców i spółek banki sięgają po akcje specjalne. Świetny przykład to trwająca do 31 marca promocja „600 zł premii i 0 zł za wpłaty PeoPayBanku Pekao. Stawką jest w niej nie tylko tytułowa gratyfikacja pieniężna (wypłacana w trzech transzach po 200 zł), ale też 12-miesięczne zwolnienie z opłaty za wpłaty dokonywane aplikacją PeoPay w maszynach Euronet i Planet Cash.

Organizacja kierowana przez Michała Krupińskiego kieruje tę ofertę do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą oraz spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, z ograniczoną odpowiedzialnością, które:

 • osiągają roczne przychody netto ze sprzedaży poniżej 5 mln zł,
 • nie były stroną umowy o konto firmowe z Bankiem Pekao na dzień 30 września 2019 r.
powrót do menu ↑

200 zł za otwarcie konta

To najłatwiejsza do spełnienia część promocji. By zdobyć pierwsze 200 zł należy:

 • Do 31 marca otworzyć Konto Przekorzystne Biznes wraz z firmową kartę debetową przez specjalną stronę promocji, zaznaczając przy tym zgody marketingowe
 • W każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu rachunku wykonać przelew do ZUS na min. 100 zł
 • W ciągu trzech miesięcy od zawarcia umowy o konto wykonać kartą min. jedną transakcję bezgotówkową na min. 100 zł
 • W ciągu trzech miesięcy od zawarcia umowy o konto wykonać w aplikacji mobilnej PeoPay lub przez stronę m.pekao24.pl jeden przelew (inny niż do ZUS) na min. 100 zł

Za wykonanie czynności opisanych powyżej bank nagradza pierwszą premią 200 zł.

Bank Pekao wypłaci premię do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Ponadto klient może bezpłatnie wpłacać gotówkę aplikacją PeoPay we wpłatomatach Euronet i Planet Cash przez 12 miesięcy od zawarcia umowy o konto firmowe.

powrót do menu ↑

200 zł za terminal

Z drugiej premii, w wysokości 200 zł, skorzystają Ci klienci biznesowi, którzy:

 • Do 31 grudnia zawrą z bankiem umowę o terminal płatniczy
 • W każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu rachunku przyjmą na terminalu płatności na min. 500 zł

Uwaga! O premię za terminal nie mogą starać się podmioty:

 • prowadzące działalność jako biura podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z),
 • kantory (PKD 66.12Z),
 • lombardy (PKD 64.92Z),
 • taksówki (PKD 49.32Z),
 • agencje towarzyskie (PKD 96.09Z),
 • kasyna (PKD 92.00Z)
 • zajmujące się sprzedażą detaliczną broni i amunicji (PKD 47.78Z)
 • produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z).

powrót do menu ↑

200 zł za produkt kredytowy

Z trzeciej najtrudniejszej do zyskania premii, skorzystają klienci którzy skorzystają z produktu kredytowego banku. A dokładnie, musza oni:

 • W ciągu sześciu miesięcy po otwarciu Konta Przekorzystnego Biznes zawrzeć umowę o produkt kredytowy (kredyt, pożyczkę, kartę kredytową) na kwotę lub z limitem 5000 zł

powrót do menu ↑

Ile kosztuje Konto Przekorzystne Biznes?

Konto Przekorzystne Biznes jest obłożone 9-zł opłatą z możliwością jej uniknięcia. W jaki sposób? Opcji jest sporo. Zwolnienie uzyskuje się np. w razie wykonania przelewu do ZUS lub US lub wpływu 2000 zł albo rozliczenia jednej transakcji z terminala wydanego przez bank.

Karta do rachunku kosztuje 7 zł miesięcznie. Tej opłaty też można uniknąć, wykonując plastikiem obrót na 300 zł.

Zwykłe przelewy najlepiej wykonywać przez aplikację PeoPay. Takie transakcje są bezpłatne. W przypadku transferów zlecanych w systemie transakcyjnym Pekao24 dla firm albo Pekao Biznes24 nie płaci się za pierwsze 15 przelewów w miesiącu (przelewy podatkowe są bezpłatne). Za każdą następną operację płaci się 1,5 zł.

Z wyjątkiem pierwszych dwóch wypłat w miesiącu Bank Pekao pobiera również prowizję za transakcje w obcych bankomatach. Wynosi ona 2 proc. podejmowanej kwoty (min. 5 zł).

Wpłaty we wpłatomatach własnych odbywają się bezkosztowo do sumy 100 tys. zł miesięcznie. Po przekroczeniu tej granicy płaci się prowizję w wysokości 0,2 proc. deponowanej kwoty.

Bank Pekao wdrożył krótki proces otwierania konta online dla mikroprzedsiębiorców, bez konieczności wizyty w oddziale.

Nasza pełną recenzje konta firmowego Pekao oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.

Opinia na koniec

Na pierwszy rzut oka promocja Banku Pekao dla klientów firmowych wygląda na bardzo atrakcyjną. Jednak w praktyce, m.in. ze względu na formalności albo specyfikę prowadzonego biznesu, 600-zł premia będzie dostępna dla nielicznych podmiotów biznesowych. Najprościej zgarnąć 200 zł za przelewy do ZUS, transfer przez PeoPay i transakcję kartą.

Koszty posiadania rachunku można zniwelować nawet do zera. Wystarczy wykazać się aktywnością (np. przelew do ZUS i obrót kartą na 300 zł), unikać wypłat z obcych bankomatów i realizować przelewy w aplikacji

Konto Przekorzystne Biznes

PROMOCJA: 600 zł premii

+ 600 zł premii
62 dni do końca promocji
8.5 Ocena Łączna
Promocja 600 zł dla Firm

Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0