Pekao: Promocja 2000 zł dla firm

Aktualizacja - 2024.04.01

Na pierwszy rzut oka promocja Banku Pekao 2000 zł dla firm wygląda na rewelacyjną, lecz maksymalna nagrodę otrzymają nieliczni klienci biznesowi. Za to większość będzie w stanie przy małym wysiłku zgarnąć od 600 do 1000 zł.

Na co dzień słyszymy głównie o promocjach bankowych adresowanych do klientów indywidualnych. Ale instytucje finansowe rywalizują również o klientów biznesowych, bo to w tym segmencie łatwo generować przychody (firmy płacą praktycznie za wszystkie usługi, które osoby fizyczne mają za darmo).

Po starcie ciekawej promocji 200 zł dla klientów indywidualnych, Pekao S.A. ruszył z promocją przeznaczoną dla firm. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć rachunek firmowy zdalnie, na swoim komputerze przez “selfie” i dodatkowo w ramach promocji otrzymać do 2000 zł premii.

Promocja 2000 zł premii dla firm w Pekao

Zdarza się, że w staraniach o względy przedsiębiorców i spółek banki sięgają po akcje specjalne. Świetny przykład to trwająca do 31 maja 2024 r. promocja „2 000 zł premii dla firm i 0 zł za konto firmowe” Banku Pekao. Stawką jest w niej nie tylko tytułowa gratyfikacja pieniężna (wypłacana w kilku transzach), ale też zwolnienie na 2 lata z opłat za prowadzenie konta.

Premia podzielona jest na kilka części. Jedna z nich ma postać wypłacanego przez pięć miesięcy money-backu. Ponadto organizacja z żubrem w logo bezterminowo zwalnia z opłaty za prowadzenie rachunku (12 zł miesięcznie).

Trwająca do 31 maja promocja adresowana jest do nowych klientów biznesowych. Chodzi o jednoosobowych przedsiębiorców, spółki cywilne, osobowe i rolników, którzy nie mieli rachunku firmowego w Banku Pekao od 1 stycznia br.

Okres karencji jest więc relatywnie krótki. Sprawia to, że po premię mogą sięgnąć także byli klienci.

powrót do menu ↑

Jak zyskać 200 zł na start

Warunkami podstawowymi uprawniającymi do wzięcia udziału w promocji i starania się o wszystkie nagrody są:

 • zaakceptowanie regulaminu,
 • wyrażenie zgód marketingowych,
 • wykonanie w każdym z pięciu kolejnych miesięcy przelewu do ZUS-u na min. 300 zł.

By otrzymać premię na start, należy:

1Do 31 maja przez specjalną stronę promocji otworzyć zdalnie Konto Przekorzystne Biznes wraz z kartą debetową Mastercard.

Trzeba wyrazić chęć przystąpienia do promocji i zaakceptować jej regulamin. We wniosku należy także wyrazić zgody na:

 • przesyłanie przez Bank informacji handlowej, w rozumieniu art. 9 ustawy z dnia 18 lipca 2002r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (np. SMS, e-mail, MMS, system bankowości elektronicznej),
 • kontakt telefoniczny, w celu przedstawiania przez Bank w rozmowach telefonicznych informacji o charakterze marketingowym oraz używania przez Bank automatycznych systemów wywołujących w celu marketingu bezpośredniego,
 • przetwarzanie danych osobowych, w tym profilowanie dla określania preferencji lub potrzeb w zakresie produktów lub usług oraz przedstawienia odpowiedniej oferty, przez Spółki z Grupy Kapitałowej, w celu marketingu bezpośredniego produktów lub usług Spółek z Grupy Kapitałowej, jako administratorów,
 • otrzymywanie informacji handlowo-marketingowych od Spółek z Grupy Kapitałowej jako administratorów, za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (e-mail, SMS/MMS, internetowy serwis Banku Pekao S.A., serwisy internetowe, w tym portale społecznościowe),
 • kontakt telefoniczny przez Spółki z Grupy Kapitałowej jako administratorów w celu marketingu bezpośredniego z użyciem urządzeń telekomunikacyjnych i automatycznych systemów wywołujących (telefon, IVR)

Umowę można zawrzeć: metodą na selfie w aplikacji PeoPay albo z użyciem e-dowodu. Obecni klienci indywidualni, którzy mają dostęp do bankowości elektronicznej, zrobią to w systemie Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

2W każdym z 2 kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta:

 • wykonać 1 przelew do ZUS na min. 300 zł,

Przekazanie nagrody

Premia za otwarcie konta zostanie wypłacona do końca trzeciego miesiąca po zawarciu umowy. Jeśli więc zrobimy to w kwietniu, przelew otrzymamy do końca lipca.

powrót do menu ↑

Do 600 zł zwrotu za transakcje kartą

Przez pięć miesięcy, licząc od miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy o konto, bank wypłaca 3-proc. money-back za transakcje bezgotówkowe kartą. Miesięczny limit zwrotu wynosi 120 zł. Łącznie daje to 600 zł.

By więc otrzymać maksymalną premię za dany miesiąc, należy wygenerować plastikiem lub/i kartą zapisaną w telefonie obrót bezgotówkowy na min. 4000 zł. Minimalnie musi to być 500 zł.

Bonus wypłacany jest do końca następnego miesiąca po wykonaniu płatności. Regulamin nie wspomina o żadnych wyłączeniach poza transakcjami anulowanymi.

powrót do menu ↑

Do 500 zł za terminal

Należy zawrzeć umowę o terminal i w każdym z pięciu kolejnych miesięcy przyjąć na nim płatności na min. 1000 zł.

Za każdy miesiąc bank przyznaje 100 zł. Łącznie daje to 500 zł. Nagrodę wypłaci do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków.

powrót do menu ↑

Do 500 zł za kredyt, leasing lub faktoring

Kolejna premia jest przeznaczona dla firm, które do 31 maja zawrą pierwszą umowę o kredyt / pożyczkę, leasing lub faktoring.

Do wyboru jest:

 • zawarcie umowy i uruchomienie kredytu / pożyczki na min. 100 tys. zł przeznaczonego na finansowanie działalności gospodarczej z gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego albo Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego lub
 • zawarcie umowy o leasing z ratą min. 2 tys. zł albo
 • zawarcie umowy o faktoring i otrzymanie z Pekao Faktoring dwóch wpływów tytułem wykupu wierzytelności.

Nagroda zostanie wypłacona do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków.

powrót do menu ↑

Do 200 zł za księgowość

W tym celu należy połączyć Konto Przekorzystne Biznes z platformą obsługiwaną przez firmę CasDirector. Można to zrobić z poziomu bankowości internetowej Pekao24 dla Firm.

Ponadto należy utrzymać to powiązanie przez co najmniej dwa miesiące. Serwis Księgowość z Żubrem ma kilka pakietów. Moduł fakturowania dostępny jest bez opłat.

Premia wypłacana jest do końca trzeciego miesiąca po miesiącu zawarcia umowy o konto.

powrót do menu ↑

Zwolnienie z opłaty za konto

Bank Pekao bezterminowo zwalnia uczestnika promocji z 12-zł opłaty za prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes. Warunkiem jest zawarcie umowy o rachunek przez internet.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje Konto Przekorzystne Biznes?

Otwarte w promocji Konto Przekorzystne Biznes jest prowadzone bezpłatnie.A co z kartą debetową Mastercard? Standardowo jej obsługa wiąże się z 8-zł opłatą. By jej uniknąć, należy co miesiąc wykonać plastikiem obrót bezgotówkowy na łącznie min. 500 zł.

Wszystkie przelewy internetowe wykonywane w aplikacji PeoPay są bezpłatne. W przypadku transferów zlecanych w systemie Pekao24 darmowych jest tylko pierwszych 15 przelewów w miesiącu. Za każdy kolejny klient płaci 1,5 zł.

Co miesiąc przedsiębiorca może dwukrotnie pobrać gotówkę w obcym bankomacie bez prowizji. Za każdą kolejną taką transakcję Bank Pekao obciąży go prowizję 2 proc. (min. 5 zł).

Operacje gotówkowe w oddziale to koszt 0,3 proc. (min. 5 zł). Przy czym wypłaty w placówkach do momentu osiągnięcia salda 10.000 zł w miesiącu są darmowe.

W przypadku wpłat we wpłatomatach własnych banku darmowe są transakcje do salda 100.000 zł w miesiącu. Po jego przekroczeniu instytucja z żubrem w logo nalicza prowizję 0,2 proc.

Nasza pełną recenzje konta firmowego Pekao oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Promocja Banku Pekao dla przedsiębiorców jest warta uwagi. Można w niej zdobyć nawet 2000 zł i zapewnić sobie bezterminowe zwolnienie z opłaty za prowadzenie rachunku.

Z tym że w większości przypadków realne jest sięgnięcie po 1000 zł. W tym celu należy: zawrzeć umowę o Konto Przekorzystne Biznes przez internet, w każdym z pięciu kolejnych miesięcy realizować przelew do ZUS-u, płacić kartą min. 500 zł miesięcznie i powiązać konto firmowe z serwisem do księgowości.

Drugi 1000 zł otrzymają przedsiębiorcy, którzy dodatkowo zdecydują się na terminal płatniczy oraz jeden z produktów: kredyt / pożyczka / leasing / faktoring.

Co z pozostałymi kosztami utrzymania? Opłaty za kartę unika się przy obrotach na min. 500 zł miesięcznie. Przelewy można wykonywać w aplikacji. Należy też unikać wypłat z obcych bankomatów.

Konto Przekorzystne Biznes

PROMOCJA: Promocja 2000 zł dla firm

+ 2000 zł premii
1 dni do końca promocji
8.5 Ocena Łączna
Promocja 2000 zł dla Firm

Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  Adam 27 Styczeń 2021 23:43

  Czy jak zrobiłem 3 transakcje karta do konta ale ,
  1 transakcja byla na kwote 127,61
  2 na kwote 88,21
  3 na kwote 141,05
  4 na kwote 41,45

  czy warunek wykonania min 3 transakcji na kwote min 100 zl , zaliczy mi sie ??

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0