Pekao: Promocja 1200 zł dla firm

Aktualizacja - start III edycji - 2022.01.01

Na pierwszy rzut oka promocja Banku Pekao 1200 zł dla firm wygląda na rewelacyjną, lecz maksymalna nagrodę otrzymają nieliczni klienci biznesowi. Za to większość będzie w stanie przy małym wysiłku zgarnąć od 200 do 500 zł.

Na co dzień słyszymy głównie o promocjach bankowych adresowanych do klientów indywidualnych. Ale instytucje finansowe rywalizują również o klientów biznesowych, bo to w tym segmencie łatwo generować przychody (firmy płacą praktycznie za wszystkie usługi, które osoby fizyczne mają za darmo).

Po starcie ciekawej promocji 200 zł dla klientów indywidualnych, Pekao S.A. ruszył z promocją przeznaczoną dla firm. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć rachunek firmowy zdalnie, na swoim komputerze przez “selfie” i dodatkowo w ramach promocji otrzymać do 1200 zł premii.

Promocja 1200 zł premii dla firm

Zdarza się, że w staraniach o względy przedsiębiorców i spółek banki sięgają po akcje specjalne. Świetny przykład to trwająca do 31 marca promocja „1200 zł premii dla firmBanku Pekao. Stawką jest w niej nie tylko tytułowa gratyfikacja pieniężna (wypłacana w kilku transzach), ale też 12-miesięczne zwolnienie z szeregu podstawowych opłat.

Pekao SA kieruje tę ofertę do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które nie były stroną umowy o konto firmowe z Bankiem Pekao w okresie od 1 grudnia 2020 r. Posiadanie konta osobistego w banku nie wyklucza uczestnictwa przedsiębiorcy w promocji.

powrót do menu ↑

250 zł za otwarcie konta zdalnie + 200 zł za rejestracje firmy

By zdobyć pierwszą premię w wysokości 250 zł należy:

1Do 31 marca przez specjalną stronę promocji otworzyć zdalnie Konto Przekorzystne Biznes wraz z kartą debetową oraz bankowością elektroniczną Pekao24 dla firm.

Trzeba wyrazić chęć przystąpienia do promocji i zaakceptować jej regulamin. We wniosku należy także wyrazić zgody na otrzymywanie informacji marketingowych od banku oraz podmiotów współpracujących za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów.

Umowę zawiera się z użyciem biometrii, czyli wykonując kamerą internetową albo smartfonem kilka zdjęć i filmików twarzy oraz swojego dowodu osobistego.

Dodatkowe 200 zł za założenie firmy przez Pekao24
Dodatkowe 200 zł mogą otrzymać jedynie te osoby, które jeszcze nie zarejestrowały swojej firmy. By zdobyć bonus należy– w ramach jednego procesu otwierania konta – założyć działalność gospodarczą w CEIDG (nadanie NIP, REGON, zgłoszenie do ZUS) z użyciem Profilu Zaufanego.

To narzędzie do potwierdzania swojej tożsamości w zdalnych kontaktach z administracją publiczną. Jest dostępne dla obecnych klientów z poziomu systemu transakcyjnego banku Pekao24.

2W każdym z trzech kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta:

 • wykonać 1 przelew do ZUS na min. 300 zł,
 • wykonać w aplikacji mobilnej PeoPay min. 1 przelew (inny niż do ZUS) na kwotę min. 100 zł,
 • dokonać min. 1 transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 100 zł,

Zatem jeśli konto otworzymy w styczniu, powyższe warunki musimy spełnić w lutym, marcu i kwietniu.

Za wykonanie czynności opisanych powyżej bank nagradza pierwszą premią 250 zł – jeśli konto otworzymy zdalnie: przez internet, aplikację mobilną lub telefon. Jeśli umowa o konto zostanie podpisana w oddziale bank nagradza premią o 50 zł mniejszą (czyli otrzymamy 200 zł). Jeśli przy okazji zakładania konta zarejestrujemy swoją firmę w CEIDG poprzez Pekao24 otrzymamy dodatkowe 200 zł.

Bank Pekao wypłaci premię do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Ponadto klient może bezpłatnie korzystać z konta i karty przez 12 miesięcy od zawarcia umowy o konto firmowe.

powrót do menu ↑

50 zł za wpływy

Premię łatwo możemy powiększyć o kolejne 50 zł. Wystarczy, że w każdym z trzech kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta, na nasz rachunek wpłynie łącznie min. 5000 zł.

powrót do menu ↑

200 zł za terminal

Z trzeciej premii, w wysokości 200 zł, skorzystają Ci klienci biznesowi, którzy:

 • Do 31 marca zawrą z bankiem umowę o terminal płatniczy
 • W każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu rachunku przyjmą na terminalu płatności na min. 1000 zł

Uwaga! O premię za terminal nie mogą starać się podmioty:

 • prowadzące działalność jako biura podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z),
 • kantory (PKD 66.12Z),
 • lombardy (PKD 64.92Z),
 • taksówki (PKD 49.32Z),
 • agencje towarzyskie (PKD 96.09Z),
 • kasyna (PKD 92.00Z)
 • zajmujące się sprzedażą detaliczną broni i amunicji (PKD 47.78Z)
 • produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z).

powrót do menu ↑

100 zł za wymianę walut

Z czwartej premii w wysokości 200 zł, skorzystają przedsiębiorcy, którzy w ciągu 3 miesięcy po otwarciu konta, wykonają transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Pekao na równowartość min. 20 000 zł.

powrót do menu ↑

100 zł za leasing

Piąta premia jest przyznawana za zawarcie umowy leasingowej z Pekao Leasing. By ją otrzymać należy, w każdym z 3 kolejnych miesięcy następujących po otwarciu konta dokonać min. 1 przelewu o wartości min. 1 000 zł na rzecz Pekao Leasing tytułem spłaty raty leasingowej.

powrót do menu ↑

do 300 zł za produkt kredytowy

Szósta premia jest przeznaczona dla firm, które w ciągu 6 miesięcy po otwarciu Konta Przekorzystnego Biznes  skorzystają z kredytu lub pożyczki z gwarancją BGK de-minimis, EFI COSME, EFI EaSI lub karty kredytowej Visa Business.

Wysokość premii wynosi:

 • 100 zł dla umowy kredytowej na kwotę min. 20 000 zł,
 • 200 zł dla umowy kredytowej na kwotę min. 50 000 zł,
 • 300 zł dla umowy kredytowej na kwotę min. 100 000 zł,
powrót do menu ↑

Ile kosztuje Konto Przekorzystne Biznes?

Prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes kosztuje 9 zł miesięcznie. Przez pierwsze 12 miesięcy opłata nie jest naliczana (w ramach promocji). Później warunkiem zwalniającym z daniny jest np. wpływ 2000 zł albo jeden przelew do ZUS-u/urzędu skarbowego lub przyjęcie jednej płatności terminalem bądź płatność raty leasingu.

W ramach promocji identyczne zwolnienie dotyczy karty debetowej Mastercard. Natomiast standardowo jej obsługa wiąże się z 7-zł opłatą. By jej uniknąć, należy co miesiąc wykonać plastikiem obrót bezgotówkowy na łącznie min. 300 zł.

Wszystkie przelewy internetowe wykonywane w aplikacji PeoPay są bezpłatne. W przypadku transferów zlecanych w systemie Pekao24 darmowych jest tylko pierwszych 15 przelewów w miesiącu. Za każdy kolejny klient płaci 1,5 zł.

Co miesiąc przedsiębiorca może dwukrotnie pobrać gotówkę w obcym bankomacie bez prowizji. Za każdą kolejną taką transakcję Bank Pekao obciąży go prowizję 2 proc. (min. 5 zł).

Operacje gotówkowe w oddziale to koszt 0,3 proc. (min. 5 zł). Przy czym wypłaty w placówkach do momentu osiągnięcia salda 10.000 zł w miesiącu są darmowe.

W przypadku wpłat we wpłatomatach własnych banku darmowe są transakcje do salda 100.000 zł w miesiącu. Po jego przekroczeniu instytucja z żubrem w logo nalicza prowizję 0,2 proc.

Nasza pełną recenzje konta firmowego Pekao oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Na pierwszy rzut oka promocja konta firmowego Banku Pekao wygląda rewelacyjnie, bo można dzięki niej zarobić nawet 1200 zł. W praktyce dla większości przedsiębiorców osiągalne będzie 200-500 zł, co i tak jest niezłym wynikiem, biorąc pod uwagę wymagania.

Te sprowadzają się do aktywnego korzystania z rachunku (przez trzy miesiące: przelew do ZUS-u na 100 zł, płatności kartą na 100 zł i przelew internetowy na 100 zł).

Dodatkowe premie otrzymuje się za: wpływy, otwarcie działalności z użyciem Profilu Zaufanego, zamówienie i korzystanie z terminalu płatniczego, wymianę walut online oraz skorzystanie z leasingu lub produktu kredytowego.

Udział w akcji może być całkowicie bekosztowy. Przez pierwsze 12 miesięcy bank nie nalicza bowiem opłat za konto ani kartę, a później też można mieć je za darmo (pod warunkiem np. wykonywania przelewów podatkowych i obrotów plastikiem na 300 zł). Do tego dochodzą darmowe przelewy w aplikacji oraz po dwie wypłaty z obcych bankomatów w miesiącu.

Konto Przekorzystne Biznes

PROMOCJA: Promocja 1200 zł dla firm

+ 1200 zł premii
71 dni do końca promocji
8.5 Ocena Łączna
Promocja 1200 zł dla Firm

Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  Adam 27 Styczeń 2021 23:43

  Czy jak zrobiłem 3 transakcje karta do konta ale ,
  1 transakcja byla na kwote 127,61
  2 na kwote 88,21
  3 na kwote 141,05
  4 na kwote 41,45

  czy warunek wykonania min 3 transakcji na kwote min 100 zl , zaliczy mi sie ??

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0