Pekao: Promocja 2000 zł dla firm

Aktualizacja - 2022.04.01

Na pierwszy rzut oka promocja Banku Pekao 2000 zł dla firm wygląda na rewelacyjną, lecz maksymalna nagrodę otrzymają nieliczni klienci biznesowi. Za to większość będzie w stanie przy małym wysiłku zgarnąć od 200 do 800 zł.

Na co dzień słyszymy głównie o promocjach bankowych adresowanych do klientów indywidualnych. Ale instytucje finansowe rywalizują również o klientów biznesowych, bo to w tym segmencie łatwo generować przychody (firmy płacą praktycznie za wszystkie usługi, które osoby fizyczne mają za darmo).

Po starcie ciekawej promocji 200 zł dla klientów indywidualnych, Pekao S.A. ruszył z promocją przeznaczoną dla firm. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć rachunek firmowy zdalnie, na swoim komputerze przez “selfie” i dodatkowo w ramach promocji otrzymać do 2000 zł premii.

Promocja 2000 zł premii dla firm w Pekao

Zdarza się, że w staraniach o względy przedsiębiorców i spółek banki sięgają po akcje specjalne. Świetny przykład to trwająca do 31 sierpnia promocja „2 000 zł premii dla firm i 0 zł za konto i kartę przez 2 lataBanku Pekao. Stawką jest w niej nie tylko tytułowa gratyfikacja pieniężna (wypłacana w kilku transzach), ale też 24-miesięczne zwolnienie z opłat za konto i kartę.

Pekao SA kieruje tę ofertę do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które nie były stroną umowy o konto firmowe z Bankiem Pekao w okresie od 1 grudnia 2020 r. Posiadanie konta osobistego w banku nie wyklucza uczestnictwa przedsiębiorcy w promocji.

powrót do menu ↑

200 zł za otwarcie konta + 200 zł za rejestracje firmy

By zdobyć pierwszą premię w wysokości 250 zł należy:

1Do 31 sierpnia przez specjalną stronę promocji otworzyć zdalnie Konto Przekorzystne Biznes wraz z kartą debetową oraz bankowością elektroniczną Pekao24 dla firm.

Trzeba wyrazić chęć przystąpienia do promocji i zaakceptować jej regulamin. We wniosku należy także wyrazić zgody na otrzymywanie informacji marketingowych od banku oraz podmiotów współpracujących za pomocą środków komunikacji elektronicznej, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów.

Umowę zawiera się z użyciem biometrii, czyli wykonując kamerą internetową albo smartfonem kilka zdjęć i filmików twarzy oraz swojego dowodu osobistego.

Dodatkowe 200 zł za założenie firmy przez Pekao24
Dodatkowe 200 zł mogą otrzymać jedynie te osoby, które jeszcze nie zarejestrowały swojej firmy. By zdobyć bonus należy– w ramach jednego procesu otwierania konta – założyć działalność gospodarczą w CEIDG (nadanie NIP, REGON, zgłoszenie do ZUS) z użyciem Profilu Zaufanego.

To narzędzie do potwierdzania swojej tożsamości w zdalnych kontaktach z administracją publiczną. Jest dostępne dla obecnych klientów z poziomu systemu transakcyjnego banku Pekao24.

2W każdym z 6 kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta:

 • wykonać 1 przelew do ZUS na min. 300 zł,
 • wykonać w aplikacji mobilnej PeoPay przelewy (inny niż do ZUS) na łączną kwotę min. 1000 zł,
 • dokonać transakcji bezgotówkowych kartą lub aplikacją na kwotę min. 500 zł,

Zatem jeśli konto otworzymy w kwietniu, powyższe warunki musimy spełnić od maja do października.

Za wykonanie czynności opisanych powyżej bank nagradza pierwszą premią 200 zł – jeśli konto otworzymy zdalnie: przez internet, aplikację mobilną lub telefon. Jeśli przy okazji zakładania konta zarejestrujemy swoją firmę w CEIDG poprzez Pekao24 otrzymamy dodatkowe 200 zł.

Bank Pekao wypłaci premię do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Ponadto klient może bezpłatnie korzystać z konta i karty przez 24 miesięce od zawarcia umowy o konto firmowe.

powrót do menu ↑

Zwrot 600 zł za transakcje

Klient, który otworzy konto firmowe, będzie mógł przez pół roku otrzymywać money-back za transakcje bezgotówkowe wykonane firmową kartą debetową Mastercard lub aplikacją Peopay. Zwrot wynosi 3% od operacji. Miesięczny limit kwotowy to 100 zł, co w sumie daje nawet 600 zł.

powrót do menu ↑

400 zł za terminal

Z kolejnej premii, w wysokości 400 zł, skorzystają Ci klienci biznesowi, którzy:

 • Do 31 sierpnia zawrą z bankiem umowę o terminal płatniczy
 • W każdym z 6 kolejnych miesięcy po otwarciu rachunku przyjmą na terminalu płatności na min. 1000 zł

Uwaga! O premię za terminal nie mogą starać się podmioty:

 • prowadzące działalność jako biura podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z),
 • kantory (PKD 66.12Z),
 • lombardy (PKD 64.92Z),
 • taksówki (PKD 49.32Z),
 • agencje towarzyskie (PKD 96.09Z),
 • kasyna (PKD 92.00Z)
 • zajmujące się sprzedażą detaliczną broni i amunicji (PKD 47.78Z)
 • produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z).

powrót do menu ↑

do 600 zł za kredyt lub leasing

Ostatnia premia jest przeznaczona dla firm, które do 31 sierpnia zawrą pierwszą umowę o kredyt / pożyczkę, leasing lub faktoring. Mogą oni otrzymać premię 600 zł za:

 • uruchomienie kredytu/ pożyczki z gwarancją BGK albo EFI  do 6 miesięcy po otwarciu konta na kwotę min. 100 000 zł lub
 • wykonanie min. 1 przelewu o wartości min. 2 000 zł na rzecz Pekao Leasing tytułem spłaty raty leasingowej w każdym z 6 kolejnych miesięcy następujących po otwarciu konta lub,
 • min. 4 uznania na rachunku Konto Przekorzystne Biznes z tytułu wykupu wierzytelności w ramach zawartej umowy faktoringowej z Pekao Faktoring Sp. z o.o. w okresie 6 miesięcy po otwarciu konta.
powrót do menu ↑

Ile kosztuje Konto Przekorzystne Biznes?

Prowadzenie Konta Przekorzystnego Biznes kosztuje 9 zł miesięcznie. Przez pierwsze 24 miesięce opłata nie jest naliczana (w ramach promocji). Później warunkiem zwalniającym z daniny jest np. wpływ 2000 zł albo jeden przelew do ZUS-u/urzędu skarbowego lub przyjęcie jednej płatności terminalem bądź płatność raty leasingu.

W ramach promocji identyczne zwolnienie dotyczy karty debetowej Mastercard. Natomiast standardowo jej obsługa wiąże się z 7-zł opłatą. By jej uniknąć, należy co miesiąc wykonać plastikiem obrót bezgotówkowy na łącznie min. 300 zł.

Wszystkie przelewy internetowe wykonywane w aplikacji PeoPay są bezpłatne. W przypadku transferów zlecanych w systemie Pekao24 darmowych jest tylko pierwszych 15 przelewów w miesiącu. Za każdy kolejny klient płaci 1,5 zł.

Co miesiąc przedsiębiorca może dwukrotnie pobrać gotówkę w obcym bankomacie bez prowizji. Za każdą kolejną taką transakcję Bank Pekao obciąży go prowizję 2 proc. (min. 5 zł).

Operacje gotówkowe w oddziale to koszt 0,3 proc. (min. 5 zł). Przy czym wypłaty w placówkach do momentu osiągnięcia salda 10.000 zł w miesiącu są darmowe.

W przypadku wpłat we wpłatomatach własnych banku darmowe są transakcje do salda 100.000 zł w miesiącu. Po jego przekroczeniu instytucja z żubrem w logo nalicza prowizję 0,2 proc.

Nasza pełną recenzje konta firmowego Pekao oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Na pierwszy rzut oka promocja konta firmowego Banku Pekao wygląda rewelacyjnie, bo można dzięki niej zarobić nawet 2000 zł. W praktyce dla większości przedsiębiorców osiągalne będzie 200-800 zł, co i tak jest niezłym wynikiem, biorąc pod uwagę wymagania.

Te sprowadzają się do aktywnego korzystania z rachunku (przez trzy miesiące: przelew do ZUS-u na 100 zł, płatności kartą na 100 zł i przelew internetowy na 100 zł).

Dodatkowe premie otrzymuje się za: wpływy, otwarcie działalności z użyciem Profilu Zaufanego, zamówienie i korzystanie z terminalu płatniczego, wymianę walut online oraz skorzystanie z leasingu lub produktu kredytowego.

Udział w akcji może być całkowicie bekosztowy. Przez pierwsze 2 lata bank nie nalicza bowiem opłat za konto ani kartę, a później też można mieć je za darmo (pod warunkiem np. wykonywania przelewów podatkowych i obrotów plastikiem na 300 zł). Do tego dochodzą darmowe przelewy w aplikacji oraz po dwie wypłaty z obcych bankomatów w miesiącu.

Konto Przekorzystne Biznes

PROMOCJA: Promocja 2000 zł dla firm

+ 2000 zł premii
94 dni do końca promocji
8.5 Ocena Łączna
Promocja 1200 zł dla Firm

Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  Adam 27 Styczeń 2021 23:43

  Czy jak zrobiłem 3 transakcje karta do konta ale ,
  1 transakcja byla na kwote 127,61
  2 na kwote 88,21
  3 na kwote 141,05
  4 na kwote 41,45

  czy warunek wykonania min 3 transakcji na kwote min 100 zl , zaliczy mi sie ??

Dodaj swoją opinie

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0