Pekao: Promocja 1000 zł dla firm

Aktualizacja - start nowej edycji - 2020.10.01

Na pierwszy rzut oka promocja Banku Pekao 1000 zł dla firm wygląda na rewelacyjną, lecz maksymalna nagrodę otrzymają nieliczni klienci biznesowi. Za to większość będzie w stanie przy małym wysiłku zgarnąć 300 zł.

Na co dzień słyszymy głównie o promocjach bankowych adresowanych do klientów indywidualnych. Ale instytucje finansowe rywalizują również o klientów biznesowych, bo to w tym segmencie łatwo generować przychody (firmy płacą praktycznie za wszystkie usługi, które osoby fizyczne mają za darmo).

Po starcie ciekawej promocji 150 zł dla klientów indywidualnych, Pekao S.A. ruszył z promocją przeznaczoną dla firm. Osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą mogą otworzyć rachunek firmowy zdalnie, na swoim komputerze przez “selfie” i dodatkowo w ramach promocji otrzymać do 1000 zł premii.

Promocja 1000 zł premii dla firm

Zdarza się, że w staraniach o względy przedsiębiorców i spółek banki sięgają po akcje specjalne. Świetny przykład to trwająca do 31 grudnia promocja „1000 zł premii dla firmBanku Pekao. Stawką jest w niej nie tylko tytułowa gratyfikacja pieniężna (wypłacana w czterech transzach), ale też 12-miesięczne zwolnienie z opłaty za wpłaty dokonywane aplikacją PeoPay w maszynach Euronet i Planet Cash.

Pekao SA kieruje tę ofertę do osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, które nie były stroną umowy o konto firmowe z Bankiem Pekao w okresie od 1 lipca 2019 r.

powrót do menu ↑

300 zł za otwarcie konta zdalnie

To najłatwiejsza do spełnienia część promocji. By zdobyć pierwsze 300 zł należy:

 • Do 31 grudnia otworzyć Konto Przekorzystne Biznes zdalnie wraz z firmową kartę debetową przez specjalną stronę promocji, zaznaczając przy tym zgody marketingowe
 • W ciągu 3 miesięcy kalendarzowych po otwarciu rachunku, wykonać przelew do ZUS na min. 100 zł w 3 kolejnych miesiącach
 • W ciągu trzech miesięcy od zawarcia umowy o konto wykonać kartą min. jedną transakcję bezgotówkową na min. 50 zł
 • W ciągu trzech miesięcy od zawarcia umowy o konto wykonać w aplikacji mobilnej PeoPay  jeden przelew (inny niż do ZUS) na min. 200 zł

Za wykonanie czynności opisanych powyżej bank nagradza pierwszą premią 300 zł – jeśli konto otworzymy zdalnie: przez internet, aplikację mobilną lub telefon. Jeśli umowa o konto zostanie podpisana w oddziale bank nagradza premią o 100 zł mniejszą (czyli otrzymamy 200 zł).

Bank Pekao wypłaci premię do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Ponadto klient może bezpłatnie wpłacać gotówkę aplikacją PeoPay we wpłatomatach Euronet i Planet Cash przez 12 miesięcy od zawarcia umowy o konto firmowe.

powrót do menu ↑

200 zł za terminal

Z drugiej premii, w wysokości 200 zł, skorzystają Ci klienci biznesowi, którzy:

 • Do 31 grudnia zawrą z bankiem umowę o terminal płatniczy
 • W każdym z trzech kolejnych miesięcy po otwarciu rachunku przyjmą na terminalu płatności na min. 500 zł

Uwaga! O premię za terminal nie mogą starać się podmioty:

 • prowadzące działalność jako biura podróży (PKD 79.11A, 79.11B, 79.12Z),
 • kantory (PKD 66.12Z),
 • lombardy (PKD 64.92Z),
 • taksówki (PKD 49.32Z),
 • agencje towarzyskie (PKD 96.09Z),
 • kasyna (PKD 92.00Z)
 • zajmujące się sprzedażą detaliczną broni i amunicji (PKD 47.78Z)
 • produkcja broni i amunicji (PKD 46.69Z, 25.40.Z).

powrót do menu ↑

200 za transakcje wymiany walut

Z trzeciej premii, również w wysokości 200 zł, skorzystają przedsiębiorcy, którzy w ciągu 3 miesięcy po otwarciu konta, wykonają transakcje wymiany walut pomiędzy swoimi rachunkami w Pekao na równowartość min. 20 000 zł.

powrót do menu ↑

200 zł za produkt kredytowy

Czwarta premia jest przeznaczona dla firm, które skorzystają z jednego z poniższych produktów kredytowych banku:

 • kredyt zabezpieczony gwarancjami BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI,
 • pożyczka zabezpieczona gwarancjami BGK de-minimis, EFI COSME lub EFI EaSI,
 • karta kredytowa Mastercard z limitem min. 20 000 zł.

W ciągu sześciu miesięcy po otwarciu Konta Przekorzystnego Biznes zawrzeć umowę o jeden z powyższych produktów kredytowych na kwotę lub z limitem 20000 zł.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje Konto Przekorzystne Biznes?

Konto Przekorzystne Biznes jest obłożone 9-zł opłatą z możliwością jej uniknięcia. W jaki sposób? Opcji jest sporo. Zwolnienie uzyskuje się np. w razie wykonania przelewu do ZUS lub US lub wpływu 2000 zł albo rozliczenia jednej transakcji z terminala wydanego przez bank.

Karta do rachunku kosztuje 7 zł miesięcznie. Tej opłaty też można uniknąć, wykonując plastikiem obrót na 300 zł.

Zwykłe przelewy najlepiej wykonywać przez aplikację PeoPay. Takie transakcje są bezpłatne. W przypadku transferów zlecanych w systemie transakcyjnym Pekao24 dla firm albo Pekao Biznes24 nie płaci się za pierwsze 15 przelewów w miesiącu (przelewy podatkowe są bezpłatne). Za każdą następną operację płaci się 1,5 zł.

Z wyjątkiem pierwszych dwóch wypłat w miesiącu Bank Pekao pobiera również prowizję za transakcje w obcych bankomatach. Wynosi ona 2 proc. podejmowanej kwoty (min. 5 zł).

Wpłaty we wpłatomatach własnych odbywają się bezkosztowo do sumy 100 tys. zł miesięcznie. Po przekroczeniu tej granicy płaci się prowizję w wysokości 0,2 proc. deponowanej kwoty.

Bank Pekao wdrożył krótki proces otwierania konta online dla mikroprzedsiębiorców, bez konieczności wizyty w oddziale.

Nasza pełną recenzje konta firmowego Pekao oraz opinie użytkowników można znaleźć tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Na pierwszy rzut oka promocja Banku Pekao dla klientów firmowych wygląda na bardzo atrakcyjną. Jednak w praktyce, m.in. ze względu na formalności albo specyfikę prowadzonego biznesu, 1000-zł premia będzie dostępna dla nielicznych podmiotów biznesowych. Najprościej zgarnąć 300 zł za przelewy do ZUS, transfer przez PeoPay i transakcję kartą.

Koszty posiadania rachunku można zniwelować nawet do zera. Wystarczy wykazać się aktywnością (np. przelew do ZUS i obrót kartą na 300 zł), unikać wypłat z obcych bankomatów i realizować przelewy w aplikacji

Konto Przekorzystne Biznes

PROMOCJA: Promocja 1000 zł dla firm

+ 1000 zł premii
31 dni do końca promocji
8.5 Ocena Łączna
Promocja 1000 zł dla Firm

Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0