Santander promocja dla firm: 900 zł zwrotu i darmowe konto na 2 lata

Promocja dla przedsiębiorców Santander Banku polega na możliwości uzyskania do 900 zł zwrotu za transakcje kartą oraz dodatkowo zwolnieniu przez 2 lata z podstawowych opłat za konto. Czy warto skorzystać? Analiza regulaminu i warunków promocji.

Większość swoich promocji banki adresują do klientów indywidualnych. Jednak niektóre z nich kierują do przedsiębiorców, czyli osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Tak jest właśnie z bankiem Santander, który organizuje ofertę specjalną “Promocja dla przedsiębiorców”. W ramach niej otrzymujemy jednocześnie dwa bonusy:

 • możliwość uzyskania do 900 zł zwrotu za transakcje kartą,
 • zwolnienie przez 24 miesiące z opłat: za prowadzenie rachunku bieżącego, przelewy, wydanie i użytkowanie karty do rachunku.

Z oferty mogą skorzystać nowi klienci firmowi. Wedle regulaminu są to przedsiębiorcy, którzy nie posiadali rachunku firmowego od 31 marca 2019 r. d dnia przystąpienia do promocji

Promocjadla Przedsiębiorców II
Dla kogo? Dla nowych klientów firmowych Santander
Do kiedy? do 31 grudnia 2019 r.
Ile można zyskać? do 900 zł zwrotu za transakcje i zwolnienie z opłat na 2 lata
Jak łatwo / trudno uzyskać? łatwo
Najważniejsze warunki
 1. Status nowego klienta
 2. Do 31 grudnia br. zawarcie przez specjalną stronę umowy o konto firmowe z bankowością elektroniczną Mini Firma
 3. Wyrażenie zgód marketingowych (na kontakt telefoniczny i elektroniczny)
 4. Dokonanie przelewu do ZUS lub US o wartości min. 200 zł w każdym miesiącu otrzymywania premii
Regulamin promocji

Aby przystąpić do promocji należy:

 • Do 31 grudnia 2019 r. zawrzeć umowę rachunku bieżącego Konto Firmowe Godne Polecenia wraz z usługami bankowości elektronicznej MiniFirma, za pośrednictwem formularza na stronie banku,
 • W procesie otwarcia rachunku należy wyrazić zgody marketingowe na kontakt telefoniczny i elektroniczny,
 • Warunkiem uzyskania premii jest wykonanie w danym miesiącu rozliczeniowym minimum jednego przelewu do ZUS/US na kwotę min. 200 zł.

Promocja 900 zł

Główną korzyścią promocji dla przedsiębiorców Santander Banku jest 4% zwrot z wykonanych transakcji bezgotówkowych dokonanych za pomocą karty – maksymalnie do 150 zł miesięcznie.

Bonus jest naliczany przez 6 miesięcy liczonych od dnia otwarcia rachunku. W rezultacie otrzymać możemy maksymalnie 900 zł w ciągu 6 miesięcy (6 x 150 zł).

Zwrot za transakcje za dany miesiąc trafia na rachunek firmowy do 25. dnia kolejnego miesiąca.

powrót do menu ↑

Zwolnienie z opłat na 2 lata

W promocji Santander banku dla przedsiębiorców, oprócz możliwości uzyskania 900 zł zwrotu, możemy uzyskać zwolnienie przez 2 lata z podstawowych opłat:

 • 0 zł za prowadzenia konta,
 • 0 zł za przelewy wykonywanych w systemie Elixir w usługach bankowości elektronicznej Santander Mini Firma,
 • 0 zł za 10 pierwszych przelewów natychmiastowych w systemie BlueCash,
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego,
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty,
 • 0 zł za wysłanie smsKodu autoryzacyjnego,
 • 0 zł za użytkowanie karty debetowej,
 • 0 zł za wypłaty gotówki kartą w bankomatach w kraju i zagranicą,

powrót do menu ↑

Potencjalny zysk a koszty

Promocja jest atrakcyjna, a uzyskanie nagród nie powinno sprawiać problemu. Trzeba tylko otworzyć (posiadać) Konto Firmowe Godne Polecenia i używać sprzężonej z nim karty debetowej.

Ile można zarobić? Aby uzyskać maksymalny miesięczny zwrot 900 zł, należałoby co miesiąc przez 6 miesięcy dokonywać transakcji kartą za conajmniej 3750 zł. Jest to całkiem spora kwota.

A co z kosztami? W ramach promocji nasze konto jest darmowe przez 24 miesiące.

Koszty mogą się pojawić po 2 latach.

W standardowej taryfie za prowadzenie konta dla firm Santander pobiera 25 zł miesięcznie, ale nie nalicza opłaty, jeśli klient wykona min. jeden przelew do ZUS o wartości 200 zł. Transfery do ZUS-u i US są darmowe.

Natomiast za zwykłe przelewy Elixir do innych banków przedsiębiorca płaci 1 zł. Co miesiąc otrzymuje też pulę 15 bezpłatnych przekazów zewnętrznych. Do tego dochodzi 20 gr za szósty i kolejny w danym miesiącu SMS autoryzacyjny.

Obsługa karty firmowej kosztuj 7 zł. Santander odstępuje od naliczenia tej daniny, jeśli klient wykona plastikiem obroty bezgotówkowe na min. 400 zł w miesiącu.

Jest jeszcze kwestia obcych bankomatów. Każda wypłata w takiej maszynie to koszt 3,5 proc. pobranej kwoty i nie mniej niż 5 zł. Bezpłatne są tylko urządzenia własne, czyli mniej więcej co 13. bankomat w Polsce.

Podsumowując: utrzymanie Konta Firmowego Godnego Polecenia może i później nas nic nie kosztować, ale musimy się mocno postarać, czyli generować wydatki kartą, nie przekraczać limitu darmowych przelewów zewnętrznych i unikać obcych bankomatów.

powrót do menu ↑

Czy warto ?

Konto Firmowe Godne Polecenia to dobre konto dla firm dokonujących niewielkiej liczby przelewów, ale za to aktywnie korzystających z karty płatniczej.

Promocja dla przedsiębiorców to szansa na uzyskanie 900 zł za otwarcie tam konta firmowego i używanie karty płatniczej.

Dodatkowo otrzymujemy darmowe konto przez 2 lata.  Zwolnienie z opłat obejmuje: prowadzenie rachunku, przelewy, wydanie i użytkowanie karty, wypłaty z bankomatów. To naprawdę dużo.

Później jednak należy pamiętać o kosztach. Na szczęście pod prostym warunkiem można je zniwelować do kilku złotych miesięcznie. Przy częstym korzystaniu karty,  da się je całkowicie wyeliminować.

Konto Firmowe Godne Polecenia

PROMOCJA: dla przedsiębiorców II

+ 900 zł zwrotu i zwolnienie z opłat na 2 lata
48 dni do końca promocji
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0