Nest Lokata Nowe Środki 3m

Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2022.05.10

Dostępna w Nest Banku Nest Lokata Nowe Środki na 3 miesiące to dobry sposób na bezpieczne ulokowanie dużych oszczędności. Depozyt zapewni nam odsetki w wysokości 2,5 proc. A jeśli jesteśmy nowymi klientami, zarobimy jeszcze więcej.

Nest Bank należy do najmniejszych na polskim rynku. Z sumą bilansową na poziomie 7,5 mld zł ustępuje wielkością nawet niektórym instytucjom spółdzielczym.

Podmiot zarządzany przez Piotra Kowynię pod obecną nazwą działa od 2016 r., ale jego korzenie sięgają lat 90. Obsługuje głównie drobny biznes oraz klientów indywidualnych. Uczestniczy w systemie ochrony depozytów BFG. Limit gwarancji na jednego klienta wynosi równowartość 100 tys. euro w złotych.

Oprocentowanie

W ofercie Nest Banku znajdziemy wiele lokat na nowe środki na krótszy, średni i długi termin.

Rodzaj lokaty na Nowe Środki Oprocentowanie [w skali roku]
Lokata na 3 miesiące 6,0%
Lokata na 6 miesięcy 6,5%
Lokata na 12 miesięcy 6,25%
Lokata na 18 miesięcy 6,0%
Lokata na 24 miesiące 5,0%
powrót do menu ↑

Lokata na 3 miesiące

Do tych pierwszych należy 3-miesięczna Nest Lokata Nowe Środki  ze stawką 2,5 proc. w skali roku. Jest to oprocentowanie stałe.

Możemy założyć dowolną liczbę depozytów. Kwota minimalna każdego to 1 tys. zł, a maksymalna – 2 mln zł.

Nest Lokata Nowe Środki na 3 miesiące dostępna jest w wariancie nieodnawialnym i odnawialnym. Jednak przedłuża się na warunkach depozytu standardowego, co z uwagi na jego oprocentowanie (0,01 proc.) jest nieopłacalne. Odsetki wypłacane są w dniu zakończenia lokaty.

Specyfikacja lokaty

Nazwa banku
Nest Bank
Nazwa lokaty
Nest Lokata Nowe Środki 3m

Warunki lokaty

Oprocentowanie
2,5%
Okres lokaty
3 miesiące
Minimalna kwota
1000
Maksymalna kwota
2 mln

Dodatkowe informacje

Klient
nowy i obecny
Konto osobiste (ROR)
wymagane konto
Zerwanie lokaty przez czasem
utrata odsetek
powrót do menu ↑

Nowe środki

By móc założyć Nest Lokatę Nowe Środki, musimy zapewnić nadwyżkę względem stanu z 10 maja br. Przy jej wyliczaniu Nest Bank bierze pod uwagę środki na wszystkich naszych rachunkach bieżących, oszczędnościowych oraz depozytach terminowych w Nest Banku.

Przykład:

  1. Środki zgromadzone w Nest Banku na dzień 10 maja wynoszą 15 tys. zł.
  2. Środki zgromadzone w Nest Banku na dzień założenia lokaty to łącznie 25 tys. zł, z czego 15 tys. zł to “stare środki”, a 10 tys. zł to “nowe środki”.
  3. Mamy więc możliwość otworzenia dowolną liczbę lokat na łączną sumę 10 tys. zł.

powrót do menu ↑

Opłaty

3-miesięczna Nest Lokata Nowe Środki dostępna jest dla klientów, którzy mają Konto w Nest Banku. To jest darmowe. Tak samo jak karta płatnicza z nim powiązana, ale nie musimy jej wyrabiać.

powrót do menu ↑

Jak założyć?

Zrobimy to wyłącznie w bankowości elektronicznej. Po zalogowaniu w menu wybieramy zakładkę Oszczędności i klikamy „nowa lokata”.

By zyskać dostęp do systemu transakcyjnego i założyć kwartalną Nest Lokatę Nowe Środki, musimy otworzyć konto osobiste w Nest Banku. Jeśli go jeszcze nie mamy, można wypełnić wniosek o konto na stronie banku:

Przejdź na stronę banku

Umowę zawrzemy zdalnie, potwierdzając dane przelewem autoryzacyjnym albo podczas rozmowy wideo z konsultantem lub wykonując selfie.

powrót do menu ↑

Opinia

3-miesięczna Nest Lokata Nowe Środki jest dobrym wyborem dla obecnych klientów Nest Banku, którzy nie chcą lokować pieniędzy w innych instytucjach. Tutaj mogą zarobić 2,5 proc. zamiast standardowych 0,2-0,4 proc.

A co z nowymi klientami? Tym polecamy najpierw Nest Lokatę Witaj ze stawką 5% (po spełnieniu warunku aktywności w każdym z sześciu kolejnych miesięcy, czyli wpływ 2 tys. zł i trzy przelewy albo płatności kartą) oraz konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 4%.

Nest Konto + Nest Lokata Nowe Środki

Dokumenty do pobrania (pdf)

 

10 Ocena Łączna
3 opinie
Nest Lokata Nowe Środki na 3 miesiące

10Ocena Redakcji
Ocena lokaty
10
10Ocena Użytkowników
Ocena lokaty
10
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0