Konto Walutowe ING

Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2018.12.21

Czy konto walutowe w ING się opłaca? Ile kosztuje karta wielowalutowa? Kursy walut są korzystne? Przeczytaj naszą analizę i opinie użytkowników o koncie walutowym w euro, dolarach amerykańskich lub funtach szterlingach.

ING Bank uważany jest za jeden z bardziej nowoczesnych, dlatego swoim klientom oferuje szeroki dostęp do rachunku walutowego. Sprawdźmy, jakie jeszcze wady i zalety posiada w ramach swojej oferty walutowej.

Przyjrzyjmy się więc bliżej temu, co oferuje Konto Walutowe ING Bank.

Dla kogo rachunek walutowy ING?

Konto walutowe w ING świetnie sprawdzi się dla osób, które wypłatę otrzymują w obcej walucie. Dodatkowo, może być wygodnym rozwiązaniem w przypadku osób, którym zależy na posiadaniu niskopłatnej karty w euro. Świetnie sprawdzi się również w razie spłaty kredytu walutowego, zwłaszcza w przypadku kredytu w tym samym banku.

Jakie waluty i spread?

Rachunek Walutowy ING Bank można otworzyć w trzech walutach: EUR, USD i GBP.  Nie ma konieczności posiadania konta osobistego w złotówkach.

 

Opłaty

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
ING Bank Śląski
Nazwa
Konto Walutowe
Waluty
EUR, USD, GBP
Szacunkowy spread
0,8% - internetowego kantor w Moim ING
6% - standardowo
Prowadzenie konta
0 zł
Przelew walutowy europejski SEPA
5 zł
Przelew walutowy zagraniczny SWIFT
40 zł
Koszt przyjęcia przelewu walutowego
0 zł
Rodzaje kart płatniczych
Visa zbliżeniowa w PLN (karta wielowalutowa, także do płatności w EUR, USD, GBP)
Wydanie karty
0 zł
Użytkowanie karty
Karta do Konta Direct - 0 zł lub 7 zł
Karta do Konta Mobi - 0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
dokonanie transakcji kartą na kwotę za min. 300 zł w miesiącu
Wypłaty z bankomatów za granicą
3% kwoty wypłaty
Konto oszczędnościowe
 • EUR: 0,01%
 • GBP: 0,25%
 • USD: 0,1%
Plusy
 • Karta wielowalutowa - możliwość płacenia w EUR, USD, GBP swoją kartą wydaną w złotych, bez prowizji za przewalutowanie
 • Internetowy kantor ING - możliwość wymiany walut po korzystnym kursie o dowolnej porze (spread ok. 0,8%)

Otwarcie i prowadzenie konta jest zupełnie bezpłatne.
Za przelew krajowy w walucie, dokonywany przez internet, zapłacimy 40 zł, podobnie jak i za przelew zagraniczny. Koszt przelewu europejskiego SEPA to 5 zł. Nie ma naliczanych dodatkowych opłat za przelew przychodzący. Warto jeszcze dodać, że wszystkie przelewy wewnętrzne są bezpłatne.

powrót do menu ↑

Karta wielowalutowa

Karta wielowalutowa pozwala na płacenie w złotych, euro, funtach lub dolarach. Pieniądze zostają automatycznie pobrane w odpowiedniej walucie, w której przeprowadzana jest transakcja. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć opłaty za przewalutowanie płatności kartą za granicą. Funkcja „wielowalutowości” jest dodawana do podstawowej karty płatniczej w ING – wystarczy podłączyć, w systemie bankowości internetowej Moje ING, konto walutowe w EURO, USD lub GBP do karty. Klient może je podpiąć lub odłączyć w każdej chwili, nawet za granicą.

Dlaczego warto:

 • Masz jedną kartę do konta w złotych i w walutach obcych
 • Z kont walutowych możesz wypłacać gotówkę w bankomacie, płacić kartą w sklepach stacjonarnych i w internecie
 • Transakcje z kont walutowych doliczają się do kwoty, która zwalnia Cię z opłaty za kartę

Jak dokładnie działa funkcja wielowalutowości?

Płacisz w dowolnej walucie obcej. Bank sprawdza czy masz podłączone do karty konto w walucie, w której dokonujesz daną transakcję. Następnie sprawdza czy masz na nim wystarczającą kwotę do zrealizowania transakcji.

Jeśli masz dość pieniędzy na koncie walutowym, bank rozlicza płatność z tego konta i nie ponosisz kosztów przewalutowania.

W pozostałych przypadkach, bank pobiera całą kwotę z konta w PLN. Transakcja zostaje przeliczona na PLN przez organizację płatniczą Visa. ING Bank Śląski pobiera wtedy prowizję za przewalutowanie w wysokości 3% kwoty transakcji.

W przypadku wypłat z bankomatów za granicą bank pobiera prowizję w wysokości 3% kwoty wypłaty.

Opłaty za kartę wielowalutową

Miesięczna opłata za użytkowanie karty wielowalutowej zależy od rodzaju konta osobistego, do którego została ona wydana.

W przypadku Konta Mobi (dla osób do 26 roku życia) karta jest bezwarunkowo darmowa w użytkowaniu.

W przypadku Konta Direct za korzystanie z karty wielowalutowej również można nie płacić, jeśli w okresie rozliczeniowym dokonamy transakcji na 300 złotych (dla osób w wieku 18-26 lat limit zwolnienia wynosi 200 zł). W przeciwnym wypadku bank nalicza miesięczną opłatę – 7 złotych.

powrót do menu ↑

Kantor ING

Kantor ING to internetowy kantor wymiany walut, w którym możesz wygodnie wymienić euro, dolary i funty brytyjskie, np. kiedy dostajesz przelewy z zagranicy, wyjeżdżasz za granicę turystycznie lub do pracy, kupujesz lub sprzedajesz w internecie.

Wymieniasz waluty po kursie, jaki zaakceptujesz, niezależnie od tego, kiedy bank zaksięguje transakcję. Możesz zlecać wymianę walut o dowolnej porze. Jeśli zlecisz wymianę waluty od poniedziałku do soboty do godz. 20.00, pieniądze zostaną zaksięgowane na Twoim koncie w tym samym dniu. Jeśli zlecisz wymianę waluty później lub w dni ustawowo wolne od pracy – bank rozliczy ją w pierwszym dniu roboczym.

Jak włączyć Kantor ING?

Zaloguj się do bankowości elektronicznej Moje ING i przejdź do kantoru. Znajdziesz go w zakładce „Usługi i narzędzia” > „Usługi dodatkowe”.

Wszystkie operacje, czyli otwarcie konta walutowego, wymianę walut i podłączenie kont walutowych można przeprowadzić na komputerze lub telefonie.

Oprocentowanie

Rachunek sam w sobie nie jest oprocentowany, jednakże istnieje możliwość założenia dodatkowego rachunku oszczędnościowego w EUR, USD i GBP. Prócz tego dostępne są również lokaty walutowe – ale tylko w EUR i USD – z oprocentowaniem do 0,25%.

Dodatkowe funkcjonalności

Do rachunku walutowego ING Bank dostępna jest aplikacja na smartfony oraz tablety, znacznie ułatwiająca obsługę konta z każdego miejsca, w którym jest dostęp do internetu.

Opinie końcowe: Konto Walutowe ING

Zalety Rachunku Walutowego ING Banku:

 • karta wielowalutowa – możliwość płacenia w EUR, USD, GBP swoją kartą wydaną w złotych, bez prowizji za przewalutowanie
 • internetowy kantor ING – możliwość wymiany walut po korzystnym kursie 24h na dobę
 • wygodne aplikacje do obsługi konta – wielość sposobów obsługi konta: na komputerze, na tablecie czy smartfonie – sprawia, że dostęp do konta jest prosty, a działania na nim mogą być wykonywane z każdego miejsca;
 • bezpłatne przelewy wewnętrzne – dobra wiadomość dla osób, które spłacają kredyty walutowe w tym samym banku;
 • brak opłat za przelewy przychodzące – jedna z największych zalet, którą wymienia większość klientów: przelewy przychodzące są darmowe, dzięki czemu nie trzeba płacić dodatkowo np. w razie otrzymania na konto pensji.

Wady:

 • spora, stała kwota płatności za przelew krajowy zewnętrzny – może zniechęcać zwłaszcza osoby, które spłacają inne zobowiązania w ramach rachunków w innych bankach niż ING.
Konto Walutowe

w ramach Konta Direct/Mobi z Kartą Wielowalutowa

5.5 Ocena Łączna
8 opinie
Konto Walutowe ING

8.5Ocena Redakcji
Wysokość opłat
8
Kursy walut, spread
9
3.1Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
3
Kursy walut
3.2
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
11 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Michalina1 11 Styczeń 2022 07:59
  1
  Wysokość opłat
  30
  Kursy walut
  10

  Na trzech różnych kontach, trzy różne kursy walut. Czym większy wkład dewiz, tym gorszy kurs.
  Podczas wymiany straciłem 12 tysięcy złotych względem konkurencyjnego Aliora.
  Nie polecam.

  + ZALETY: Na plus, że jest.
  - WADY: Na trzech różnych kontach, trzy różne kursy walut. Czym większy wkład dewiz, tym gorszy kurs. Podczas wymiany straciłem 12 tysięcy złotych względem konkurencyjnego Aliora. Nie polecam.
  Pomocne(2) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  SOG 5 Marzec 2020 14:46
  0.5
  Wysokość opłat
  10
  Kursy walut
  10

  Reklamują to jako alternatywę dla Revoluta i podobnych, a w rzeczywistości kroją jak za zboże. Chcą zatrzymać klienta, a i tak nie odpuszczą okazji by na byle bzdurze zarobić jak cwaniak pod monopolowym. Hitem jest natomiast niemożność zrobienia przelewu z ROR na ROR w walucie i na odwrót w dni wolne. Widać nie ma komu pedałować by wewnątrz banku (a ściślej mówiąc w obrębie jednego klienta w jednym banku) przeszły pieniądze. ING to festiwal nieprzyjaznych klientowi rozwiązań, których zgłoszenie w dziale obsługi klienta powoduje konsternację. Przykładowo jedna Pani (bądź co bądź bardzo miła) nie mogła uwierzyć, że u konkurencji w przypadku wirtualnej karty przedpłaconej można sprawdzić w panelu kto i na jaką kwotę chciał pobrać pieniądze. W ING trzeba na czacie wnioskować o udostępnienie informacji, bo inaczej pozostaje komunikat z aplikacji mobilnej, że “Twoja płatność kartą nie powodioła się”. Faktycznie wiele wymagam w czasach Spotify, Netfliksa, Amazon Prime, HBO GO, i tysięcy innych usług subskrypcyjnych, usług i aplikacji online lub oprogramowania, w których normą jest okres testowy z koniecznością podania numeru karty.

  + ZALETY: Jest konto walutowe i już
  - WADY: Przelewy po kursie jak u konika pod bankiem Średnio 15 groszy wyższy kurs niż NBP danego dnia. W drugą stronę tyleż samo niższy. W wolne dni wewnętrzne przelewy ze zwykłego konta na ROR w walucie i odwrotnie nie działają, a więc można sobie czekać od piątku wieczór do poniedziałku w okolicach 13:00
  Pomocne(28) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   tomcio 26 Wrzesień 2023 09:38

   No to jaki bank wybrałeś ?

 3. Odpowiedz
  KAT 5 Wrzesień 2019 01:10

  Korzystam z kona walutowego w USD od roku w Stanach (przy włączonej usłudze braku opłat za wypłaty z bankomatu za granicą) i musze przyznać, że się sprawdza. Żadnych dodatkowych opłat, a karta podpięta pod konto walutowe działała bez najmniejszego problemu we wszystkich dotychczasowych sklepach.
  Z kantoru nie korzystam, ponieważ faktyczne przeliczniki są wyjątkowo mało atrakcyjne.

 4. Odpowiedz
  Rozczarowana 12 Sierpień 2019 23:45

  W Chorwacji konto zupełnie nieuzyteczne. Bankomaty widzą tylko konto złotowkowe, walutowego nie – A sprawdziłam ich wiele. W restauracjach i sklepach konto również niewidoczne. Konto kompletnie nie sprawdza się.

 5. Odpowiedz
  Koral 22 Sierpień 2018 23:35
  2
  Wysokość opłat
  40
  Kursy walut
  40

  w porównaniu do innych banków mogą schować głowę w piasek. Szkoda gadać. Potwierdzam wszystko co moi przedmówcy napisali.

  - WADY: wysokie opłaty, problemy z transakcjami za granicą, karta niedziałająca pomimo potwierdzania przez pracowników. Musiałem prosić rodzinę o wysłanie mi pieniędzy by przeżyć. Beznadziejny kurs.
  Pomocne(40) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 6. Odpowiedz
  Renata Grzęda 17 Sierpień 2018 21:15

  Likwiduję wszystkie moje konta w tym banku jak tylko wrócę z wakacji. W Bułgarii w większości punktów gdzie akceptują karty MasterCard nie mam możliwości zapłacenia tą kartą przypisaną do konta w Euro. Tłumaczenia pracowników name infolinii, za każdym razem, kiedy próbuję dowiedzieć się czym to jest spowodowane, nic nie zmieniają w mojej sytuacji, przestałam dzwonić name infolinię, bo wobec braku zmiany mojej sytuacji wydawanie kasy name rozmowy telefoniczne mija się z celem. Bank zarobił na mine jak przelewałam kasę z konta w PLN na konto w EURO, drugi raz na tych samych pieniądzach, jak je musiałam przelać na konto osobiste, żeby zapłacić inną kartą za paliwo wlane do samochodu czy zjedzony właśnie posiłek. Mine wakacje nadal trwają, za kolejną. nieudaną transakcją, “na szybko” rozwiązywanym problemem braku gotówki i związanymi z tym stratami finansowymi, pracownicy bank mają radę typu: “pytać się czy sklep/restauracja ma włączony terminal lub prosić o pobranie należności w EURO”. Nie stołuję się w pięcigwiazdkowych hotelach, tylko z dwójką dzieci jadamy w restauracjach, gdzie nakeżności sąiczone w miejscowej walucie. Po 4 dniach wakacji i kilkunastu zakończonych niepowidzeniem transakcjach kartą chciałabym, żeby mi moją Vise podpieli Jakob kartę główną do konta walutowego, żebym bez problemu mogła wypoczywać, ale takie działania wykraczają ponad standardowe umowy do kinda I wszyscy mają głęboko w dupie moją sytuację. Ja z banku zrezygnuję, wycofam. wszystkie swoje środki i każdemu będę ten bank odradzać.

 7. Odpowiedz
  arab 3 Październik 2017 16:37

  Nie polecam wręcz odradzam .Przelałem 4500$ z banku NCB w Arabii Saudyjskiej a na konto w ING dotarło 4227 . czyli 273 $=927 zł dolce gdzieś wyparowaly. I gdzie te zapewnienia ze nic nie pobierają .Likwiduję konto w złodziejskim banku wole $ wsadzic w kieszeń

 8. Odpowiedz
  lex 16 Kwiecień 2017 23:21
  2
  Wysokość opłat
  20
  Kursy walut
  60

  nie polecam konta walutowego w ING pobieraja po 35 euro centów za każdą transakcje i nie powiadamiają o przelewach

  Pomocne(77) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 9. Odpowiedz
  Genek 15 Luty 2017 11:38
  3.5
  Wysokość opłat
  70
  Kursy walut
  70

  ING co mi w nim odpowiada ? WPŁATOMAT ! nareszcie ! bez tych wariackich bab w okienkach . darmowe przelewy, obsługa konta bez tokena. Co mogło być lepsze w ING ? oprocentowanie na rachunku bieżącym, było dobre na początku a teraz jest be. Trochę bardziej inteligentniejsze kobitki w mojej placówce.

  Pomocne(15) Niepomocne(25)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  piotrki 20 Styczeń 2017 18:48
  2.5
  Wysokość opłat
  50
  Kursy walut
  50

  Za wypłatę 70 euro w Holandii w bankomacie Ing zapłaciłem 18,21 zł prowizji. Za każdą płatność kartą też nieźle sobie liczą.

  Pomocne(83) Niepomocne(18)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0