VeloSkarbonka 6,5%

Sprawdź
+ 650 zł premii i 7% na KO
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2024.04.01

VeloSkarbonka 6,5% to dostępne w VeloBanku konto oszczędnościowe typu smart saver z najwyższym oprocentowaniem na rynku. Pieniądze trafiają tam automatycznie po każdej płatności kartą debetową.

VeloBank to najmłodszy bank na polskim rynku. Powstał pod koniec września w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Banku. Po połowie należy do BFG i Systemu Ochrony Banków Komercyjnych, który tworzą największe instytucje finansowe w Polsce.

VeloBank ma profil uniwersalny, czyli świadczy usługi klientom ze wszystkich grup. Pieniądze w nim zdeponowane podlegają ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Limit gwarancji wynosi równowartość 100 tys. euro w złotych.

Jak działa VeloSkarbonka?

W ofercie VeloBanku znajduje się m.in. VeloSkarbonka. To konto oszczędnościowe służące do automatycznego odkładania drobnych kwot. Produkt należy więc do tzw. smart saverów.

Środki trafiają tam po każdej płatności kartą debetową na zasadzie zaokrąglania do pełnych kwot. Jakich? Do wyboru są trzy progi: 1 zł, 5 zł i 10 zł.

Przykład. Wybieramy zaokrąglenie do 1 zł. Wydajemy 18,79 zł. Zatem po transakcji z ROR-u system pobierze 19 zł, z czego 0,21 zł trafi na konto VeloSkarbonka.

powrót do menu ↑

Oprocentowanie

Pieniądze w VeloSkarbonce są oprocentowane na 6,5% w skali roku. Z tym że dotyczy to kwot do 3000 zł.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Getin Bank
Nazwa
VeloSkarbonka
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
9 zł
Oprocentowanie promocyjne
6,5% do 3000 zł
Oprocentowanie standardowe
0,05% nadwyżka ponad 3000 zł

By odkładać drobne do VeloSkarbonki, trzeba mieć konto osobiste w VeloBanku, czyli VeloKonto.

powrót do menu ↑

Opłaty

Otwarcie i prowadzenie rachunku VeloSkarbonka odbywa się bezpłatnie. Również wszystkie przelewy na VeloKonto są darmowe.

To drugie również prowadzone jest bez opłat. Natomiast za obsługę karty płatniczej bank pobiera 7 zł miesięcznie. Jednak zwalnia z daniny pod warunkiem wykonania kartą przez klienta co najmniej pięciu transakcji bezgotówkowych o dowolnej wartości.

powrót do menu ↑

Money-back do 600 zł

Nowi klienci, którzy otworzą konto osobiste wraz z VeloSkarbonką, mogą na tą ostatnią otrzymywać 60 zł na start i money-back za płatności kartą.

Zwrot wynosi 5 proc. od każdej transakcji, ale nie więcej niż 60 zł miesięcznie przez pół roku, czyli razem 600 zł. Premia naliczana jest w ciągu dwóch dni roboczych. By ją otrzymywać, należy wyrazić zgody marketingowe.

Szczegółowo ta promocja została opisana tutaj.

powrót do menu ↑

6,5% do 400 000 zł

Promocję „Bonus za aktywność” można połączyć z akcją „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym”. W jej ramach instytucja kontrolowana przez BFG na 3 miesiące podnosi oprocentowanie rachunku oszczędnościowego do 6,5% w skali roku. Warunkiem jest wpłata nowych środków (maks 300 tys. zł). Trzeba też wyrazić i utrzymać zgody marketingowe dla banku.

Odsetki bonusowe w promocji „Nowe środki” wypłacane są standardowo, czyli wraz z odsetkami podstawowymi – na koniec miesiąca.

powrót do menu ↑

Jak założyć Veloskarbonkę?

VeloSkarbonkę najszybciej i najwygodniej otwiera się w bankowości elektronicznej. Można też zrobić to przez infolinię albo w oddziale.

Przykładowo po zalogowaniu do systemu transakcyjnego z głównej belki wybieramy KontaDodaj i wskazujemy konto oszczędnościowe VeloSkarbonka.

powrót do menu ↑

Czy warto?

VeloSkarbonka to rozwiązanie, które można polecić osobom chcącym bezboleśnie oszczędzać drobne sumy. Tutaj dzieje się to automatycznie, po każdej transakcji kartą.

Klient może wybrać pełną kwotę (1 zł / 2 zł / 5 zł), do której system zaokrągla należności. Zaletą konta jest też wysokie oprocentowanie (7% do 3000 zł) oraz darmowe przelewy wychodzące.

Poza VeloSkarbonką w VeloBanku dostępne są inne atrakcyjnie oprocentowane produkty depozytowe. Chodzi o: Elastyczne Konto Oszczędnościowe, lokatę na nowe środki oraz Lokatę Mobilną. Wszystkie dają całkiem dobrze zarobić. Różnią się limitem wpłat (od 50 do 450 tys. zł).

Elastyczne Konto Oszczędnościowe + Konto Proste Zasady

7% | do 10 tys. zł | 12M + 6,5% | do 400 tys. zł | 3M

Konto maklerskie elastyczne w ing – opinie, czy warto założyć

9.5 Ocena Łączna
8 opinie
VeloSkarbonka

9.5Ocena Redakcji
Ocena
9.5
10Ocena Użytkowników
Ocena
10
ZALETY
  • długi okres obowiązywania promocyjnego oprocentowania,
WADY
  • konieczność otwarcia konta osobistego (darmowe pod łatwym do spełnienia warunkiem),
  • niskie saldo maksymalne (3 tys. zł),
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0