Promocja zakończona

VeloKonto Junior 13-18

Sprawdź
+ 50 zł premii i 2% na KO
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki

Czy warto założyć dziecku VeloKonto Junior? Jakie są opłaty? Jak można zyskać na jego otwarciu? Czy są haczyki? Nasza recenzja i opinie klientów.

Getin Bank to średniej wielkości instytucja, która zalicza się do czołowej dziesiątki pod względem wielkości aktywów. Jednak od kilku lat traci udziały rynkowe.

Organizacja kierowana przez Artura Klimczaka jest bankiem uniwersalnym. W jej ofercie znajdziemy m.in. konto dla nastolatka.

Chodzi o Konto Proste Zasady Junior.

Opłaty

Główne opłaty w przypadku Konto Getin Proste Zasady Junior wyglądają następująco:

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Getin Bank
Nazwa
Konto Proste Zasady Junior
Przeznaczenie konta
Konto dla osób niepełnoletnich od 13 do 18 lat
Prowadzenie konta
0 zł
Zwolnienie z opłaty za prowadzenie
Przelew przez internet
0 zł
Użytkowanie karty
0 zł
Zwolnienie z opłaty za kartę
Bankomaty
Getin Bank
Wypłaty z bankomatów w Polsce
3,5% (min. 5 zł)
lub
0 zł Blikiem (promocja do końca br.)
Plusy

Getin Bank prowadzi Konto Proste Zasady Junior bezpłatnie. Nie pobiera też opłat za przelewy internetowe, w tym również na numer telefonu, ani obsługę karty płatniczej.

Karta

Kartę można wyrobić z fajną, nietypową grafiką. Do wyboru jest ponad 20 wzorów. Za wyrobienie takiego plastiku też się nie płaci.

Karta debetowa do Konta Proste Zasady Junior ma jeszcze tę zaletę, że dokonane nią transakcje zagraniczne są przeliczane na złote bez prowizji. To rzadkość na rynku. Przyda się np. na wycieczce czy obozie językowym.

Posiadacz konta dla nastolatka może pobierać gotówkę bez opłat w maszynach własnych (przy oddziałach) i Planet Cash. Za wypłatę w innym bankomacie Getin Bank naliczy prowizję 3,5 proc. (min. 5 zł). Jednak do końca br. obowiązuje promocja, w ramach której wypłaty w obcych bankomatach realizowane kodem Blik są darmowe.

Co się dzieje po ukończeniu przez klienta 18 lat?

Konto Proste Zasady Junior skierowane jest do osób w wieku 13-18 lat. Gdy latorośl osiągnie pełnoletność, jej ROR przekształci się w Konto Proste Zasady.

Jednak do momentu ukończenia przez klienta 26 lat warunki cenowe jego rachunku się nie zmienią. Oznacza to, że konto nadal będzie bezwarunkowo bezpłatne dla młodych 18-26 lat.

powrót do menu ↑

Oszczędzanie

Getin Bank ma w ofercie dwie atrakcyjne propozycje depozytowe (rachunek oszczędnościowy i lokata na 2 proc.), ale nastolatkowie z nich nie skorzystają. Im pozostaje Celowe Konto Oszczędnościowe ze stawką 0,15 proc. To i tak więcej niż średnia rynkowa (0,04 proc.).

powrót do menu ↑

Aplikacja mobilna

Małolat może obsługiwać swoje konto przy pomocy aplikacji mobilnej. Warto podkreślić, że Getin Bank jest jednym z nielicznych, który udostępnia oprogramowanie na nowsze telefony Huawei. Można je pobrać ze sklepu AppGallery.

W telefonie młoda osoba może m.in. podejrzeć stan rachunku bez logowania. Wykona też przelew na telefon czy założy lokatę.

Oprócz tego w aplikacji Getin Mobile może np.

  • poprosić kologę albo rodzica o przelew,
  • podzielić rachunek ze znajomymi za wspólny wypad do kina czy parku rozrywki,
  • kupić doładowanie.

Ważne! Getim Bank udostępnia kilka systemów płatności mobilnych, ale osoba niepełnoletnia nie może z nich korzystać. Wyjątkiem jest Blik.

powrót do menu ↑

Jak założyć?

Umowę o prowadzone przez Getin Bank konto dla nastolatka można zawrzeć tylko w oddziale i w obecności rodzica. Zarówno posiadacz rachunku, jak i jego przedstawiciel ustawowy będą potrzebować do tego swoich dokumentów tożsamości, np. legitymacji szkolnej i dowodu osobistego.

powrót do menu ↑

Podsumowanie

Konto Proste Zasady Junior, choć jest darmowe (z wyjątkiem obcych bankomatów), wydaje się nieco odstawać od najlepszych ROR-ów dla nastolatków na rynku. Wszystko przez to, że Getin Bank nie pozwala takim klientom na korzystanie z większości systemów płatności mobilnych oraz dobrze oprocentowanych produktów oszczędnościowych, choć ma je w ofercie.

Wyróżnikiem rachunku jest możliwość nieodpłatnego wyrobienia do niego karty debetowej z niestandardowym wizerunkiem. Do wyboru jest ok. 20 grafik.

Konto Proste Zasady

Ważny Kod Polecający: BG44W1

+ 50 zł premii i 2% na KO
Promocja zakończona
7.5 Ocena Łączna
9 opinie
Konto Proste Zasady Junior od 13 do 18 lat

Konto Proste Zasady Junior nie będzie złym wyborem dla nastolatka szukającego dla siebie darmowego w utrzymaniu ROR-u. Jednak do najlepszych ofert dla tej grupy wiekowej rachunkowi Getin Banu trochę mu brakuje, np. płatności telefonem czy zegarkiem.

8.7Ocena Redakcji
Wysokość opłat
10
Bankowość internetowa i mobilna
8
Dodatkowe korzyści
8
7.6Ocena Użytkowników
Wysokość opłat
6.6
Bankowość internetowa i mobilna
8.1
Dodatkowe korzyści
8.1
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0