Konto Mega Oszczędnościowe

Sprawdź
+ 1% i 300 zł premii
3 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki

W 6 edycji promocji Konta Mega Oszczędnościowego,  Alior Bank proponuje oprocentowanie 1,0% lub 0,5% na 2 miesiące dla nowych środków do 100 tys. zł. Jednak to nie wszystko. Jako posiadacz Konta Jakże Osobistego ulokujemy  dodatkowe 20 tys. zł na koncie oszczędnościowym i to na 3 procent!

Jeśli mamy większą kwotę, ale nie chcemy mrozić jej na długo, oferta organizacji kontrolowanej przez PZU może być dobrym wyborem. Prócz atrakcyjnej stawki zaletą KMO jest brak konieczności otwierania ROR-u.

Alior Bank objęty jest systemem ochrony depozytów BFG. Oznacza to, że w przypadku niewypłacalności banku jego klienci otrzymają swoje pieniądze.

Limit gwarancji wynosi równowartość 100 tys. euro na jednego posiadacza. Na dziś daje to ok. 430 tys. zł, czyli sporo powyżej kwoty objętej promocyjnym oprocentowaniem.

Oprocentowanie

W ofercie instytucji zarządzanej przez Krzysztofa Bachtę znajdziemy dwa rachunki oszczędnościowe. Jeden z nich to Konto Mega Oszczędnościowe (poprzednia nazwa Konto Mocno Oszczędnościowe). W standardzie jest ono oprocentowane na 0,5 proc. Kapitalizacja odbywa się co miesiąc.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa
Konto Mega Oszczędnościowe
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
5 zł
Oprocentowanie promocyjne
tak dla nowych środków:

0,5% do 100 000 zł
1,0% do 100 000 zł - przy wpływie min. 1500 zł/miesiąc na konto osobiste i zgodach marketingowych
Oprocentowanie standardowe
0,5%
powrót do menu ↑

Promocja – 6 edycja

W trwającej promocji Alior Bank płaci 1,0 proc. z limitem 100 tys. zł. Jednak wymaga wpłaty nowych środków. Chodzi o nadwyżkę w stosunku do łącznego stanu środków (ROR, rachunki oszczędnościowe, lokaty w PLN i walutach) klienta z 9 czerwca 2020.

Dodatkowo, jeśli co miesiąc zapewnimy  wpływ na konto osobiste w wysokości min. 1500 zł i udzielimy zgód marketingowych, oprocentowanie to wzrośnie o 0,5% do wysokości 1,0% w skali roku.

Jako wpływy, zgodnie z regulaminem, rozumiane są wszystkie przelewy przychodzące z innych banków (w wyłączeniem T-Mobile i Kantoru Walutowego) lub z rachunków firmowych w Alior Banku.

Jak najprościej spełnić ten warunek? Po prostu co miesiąc, zasilać swoje konto w Alior Banku przelewem z własnego konta w innym banku.

Podwyższone odsetki naliczane są przez dwa miesiące od pierwszego wpływu nowych środków. Oferta dostępna jest do 9 lipca, ale już  była wielokrotnie odnawiana.

Uwaga! Klienci biorący udział w poprzedniej edycji promocji muszą poczekać na upływ wspomnianych dwóch miesięcy. Dlaczego? Nie można uczestniczyć w dwóch różnych ofertach specjalnych jednocześnie.

Po zakończeniu okresu promocyjnego środki oprocentowane są wedle stawki podstawowej (0,5%).

powrót do menu ↑

Konto na 3 procent

Alior Bank to bardzo dobry bank do oszczędzania. Będąc posiadaczem Konta Jakże Osobistego, możemy także skorzystać z konta oszczędnościowego 3% do 20 tys. zł. To absolutny depozytowy Top – przynoszący naprawdę dobre odsetki.

Nazwa produktuOprocentowanieKwota maks.OkresWarunki
Konto Oszczędnościowe

0,5% lub 1%

20 000 zł do 16 sierpnia
 • wybór podwyższonego oprocentowania jako jednej z korzyści
 • 1% - pod warunkiem dokonywania transakcji kartą za min. 300 zł/mies.
Konto Mega Oszczędnościowe

0,5% lub 1%

100 000 zł 2 miesiące
 • wpłata nowych środków
 • wyrażenie zgód marketingowych
 • 1% - pod warunkiem wpływu na konto osobiste min. 1500 zł/mies.

W ramach jednej z korzyści przypisanych do konta osobistego można wybrać bonusowe oprocentowanie konta oszczędnościowego. Do końca czerwca wynosi ono 3% (pod warunkiem dokonania transakcji kartą za min. 300 zł) lub 2% (bez dodatkowego warunku) i obejmuje saldo do 20.000 zł. Standardowo bank nalicza 0,5 proc. odsetek.

powrót do menu ↑

Promocja 300 zł na start

Otwierając Konto Jakże Osobiste z Kontem Mega Oszczędnościowym do 31 lipca jako nowy klient i spełniając warunki promocji, możemy zyskać nawet 300 zł premii!promocja alior bank 300 zł

Warunki otrzymania premii 300 zł są bardzo proste, należy:

 • do 31 lipca  poprzez stronę promocji, złożyć wniosek o prowadzenie Konta Jakże Osobistego wraz z kartą debetową,
 • w ciągu 30 dni podpisać umowę o konto z kartą (za otwarcie konta otrzymujemy pierwsze 100 zł),
 • w każdym z kolejnych 8 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta: zalogować się do aplikacji mobilnej, zasilić konto kwotą min. 1500 zł i dokonać przynajmniej 3 transakcji bezgotówkowych (25 zł otrzymujemy za każdy miesiąc , w którym zostały spełnione warunki)

Szczegółowo ta promocja została przeanalizowana tutaj.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Konto Mega Oszczędnościowe to jedna z lepszych opcji lokowania wolnych środków, których nie chcemy zamrażać na dłużej. Stawka 1,0 proc. należy do wyższych na rynku (dla oszczędności do 100 000 zł). W dodatku rachunek dostępny jest bez konieczności zawierania umowy o ROR.

Jednak bez dwóch zdań warto założyć go z kontem osobistym. Dlaczego? Możemy wtedy znacząco zwiększyć nasze zyski, dzięki promocjom i produktom dostępnym tylko dla klientów posiadających Konto Jakże Osobiste, takim jak:

 • promocja z premią 300 zł na start
 • konto oszczędnościowe (3% do 20 000 zł)
Konto Jakże Osobiste + Konto Mega Oszczędnościowe

0,5 - 1,0% | do 100 000 zł | 2 miesiące

+ 1% i 300 zł premii
3 dni do końca promocji
8.5 Ocena Łączna
3 opinie
Konto Mega Oszczędnościowe

9Ocena Redakcji
Ocena
9
8.6Ocena Użytkowników
Ocena
8.6
ZALETY
 • długi okres obowiązywania,
 • bank kontrolowany przez PZU SA (gdzie większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa),
 • możliwość zyskania dodatkowych 300 zł za założenie konta osobistego w promocji 300 zł Alior Banku trwającej do 31.07.2020 r.
WADY
 • konieczność wpłaty nowych środków,
 • jeden darmowy przelew w miesiącu.
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0