Konto Mega Oszczędnościowe

Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2021.04.14

W 16 edycji promocji Konta Mega Oszczędnościowego,  Alior Bank proponuje oprocentowanie 0,5% lub 0,1% na 2 miesiące dla nowych środków do 100 tys. zł. Jednak to nie wszystko. Jako posiadacz Konta Jakże Osobistego możemy skorzystać z innych wbudowanych korzyści jak np. money-back za płatności telefonem czy też dodatkowych bonusów o wartości 720 zł.

Jeśli mamy większą kwotę, ale nie chcemy mrozić jej na długo, oferta organizacji kontrolowanej przez PZU może być dobrym wyborem. Prócz atrakcyjnej stawki zaletą KMO jest brak konieczności otwierania ROR-u.

Alior Bank objęty jest systemem ochrony depozytów BFG. Oznacza to, że w przypadku niewypłacalności banku jego klienci otrzymają swoje pieniądze.

Limit gwarancji wynosi równowartość 100 tys. euro na jednego posiadacza. Na dziś daje to ok. 450 tys. zł, czyli sporo powyżej kwoty objętej promocyjnym oprocentowaniem.

Oprocentowanie

W ofercie Alior Banku znajdziemy dwa rachunki oszczędnościowe. Jeden z nich to Konto Mega Oszczędnościowe (poprzednia nazwa Konto Mocno Oszczędnościowe). W standardzie jest ono oprocentowane na 0,01 proc. Kapitalizacja odbywa się co miesiąc.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa
Konto Mega Oszczędnościowe
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
0 zł
Oprocentowanie promocyjne
tak dla nowych środków:

0,1% do 100 000 zł
0,5% do 100 000 zł - przy wpływie min. 2000 zł/miesiąc na konto osobiste i zgodach marketingowych
Oprocentowanie standardowe
0,01%

Klient może w dowolnym momencie przelewać środki z konta oszczędnościowego na własne konto osobiste w Alior Banku – bezpłatnie i bez limitów miesięcznych za pośrednictwem bankowości internetowej lub mobilnej.

Jeśli chodzi o przelewy zewnętrzne (z konta oszczędnościowego poza Alior Bank) to pierwszy przelew wychodzący  w miesiącu jest bezpłatny, a kolejny płatny (8 zł).

powrót do menu ↑

Promocja – 16 edycja

W trwającej promocji Alior Bank płaci 0,1 proc. z limitem 100 tys. zł. Jednak wymaga wpłaty nowych środków. Chodzi o nadwyżkę w stosunku do łącznego stanu środków (ROR, rachunki oszczędnościowe, lokaty w PLN i walutach) klienta z 9 kwietnia.

Dodatkowo, jeśli co miesiąc zapewnimy  wpływ na konto osobiste w wysokości min. 2000 zł i udzielimy zgód marketingowych, oprocentowanie to wzrośnie o 0,4% do wysokości 0,5% w skali roku.

Jako wpływy, zgodnie z regulaminem, rozumiane są wszystkie przelewy przychodzące z innych banków (w wyłączeniem Kantoru Walutowego) lub z rachunków firmowych w Alior Banku.

Jak najprościej spełnić ten warunek? Po prostu co miesiąc, zasilać swoje konto w Alior Banku przelewem z własnego konta w innym banku.

Podwyższone odsetki naliczane są przez dwa miesiące od pierwszego wpływu nowych środków. Oferta dostępna jest do 13 maja, ale już  była wielokrotnie odnawiana.

Uwaga! Klienci biorący udział w poprzedniej edycji promocji muszą poczekać na upływ wspomnianych dwóch miesięcy. Dlaczego? Nie można uczestniczyć w dwóch różnych ofertach specjalnych jednocześnie.

Po zakończeniu okresu promocyjnego środki oprocentowane są wedle stawki podstawowej (0,01%).

powrót do menu ↑

Dodatkowe 240 zł na start

Alior Bank przygotował dla nowych klientów promocję, w ramach której mogą oni zdobyć 240 zł w gotówce za załozenie konta osobistego oraz nawet 720 zł za inne aktywności.

Szczegółowo ta promocja została przeanalizowana tutaj.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Konto Mega Oszczędnościowe to jedna z lepszych opcji lokowania wolnych środków, których nie chcemy zamrażać na dłużej. Po pierwsze, z uwagi na oprocentowanie. Po drugie, ze względu na wysokie saldo objęte podwyższonymi odsetkami. Po trzecie, ze względu na darmowe przelewy wewnętrzne. W większości banków mamy darmowy jeden przelew wychodzący w miesiącu (z konta oszczędnościowego na osobiste). Tutaj, możemy wykonywać bezpłatnie nieograniczoną ich liczbę poprzez bankowość internetową lub mobilną.

Bez dwóch zdań warto założyć go z kontem osobistym. Dlaczego? Możemy wtedy znacząco zwiększyć nasze zyski, dzięki promocjom i produktom dostępnym tylko dla klientów posiadających Konto Jakże Osobiste, takim jak:

 • 240 zł za aktywne korzystanie z konta i karty
 • 240 zł za płatności za bilety, parkingi i autostrady
 • 240 zł za posiadanie produktu kredytowego
 • zwrot 1% transakcji mobilnych
Konto Jakże Osobiste + Konto Mega Oszczędnościowe

0,1 - 0,5% | do 100 000 zł | 2 miesiące

8.5 Ocena Łączna
3 opinie
Konto Mega Oszczędnościowe

9Ocena Redakcji
Ocena
9
8.6Ocena Użytkowników
Ocena
8.6
ZALETY
 • przelewy online na konto osobiste w Alior Banku za darmo bez ograniczeń
 • bank kontrolowany przez PZU SA (gdzie większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa),
 • możliwość zyskania dodatkowych 240 zł za założenie konta osobistego w promocjach Alior Banku trwających do 31.05.2021 r.
WADY
 • konieczność wpłaty nowych środków
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

   Dodaj swoją opinie

   Twoja całkowita ocena

    

   Porównaj wybrane konta
   • Porównywarka lokat (0)
   • Porównywarka kont osobistych (0)
   • (0)
   Porównaj Teraz
   0