Promocje Alior Banku: Zyskaj do 740 zł i do 7% dla oszczędności

Aktualizacja - 2024.02.01

Alior Bank w kolejnej edycji promocji “Bankuj mobilnie” proponuje nowym klientom 500 zł w gotówce za założenie konta osobistego. Do tego dorzuca zwrot 1% za płatności telefonem. Daje też możliwość założenia konta oszczędnościowego z oprocentowaniem do 7% w skali roku.

Zdecydowana większość premii pieniężnych dostępnych w promocjach bankowych przekazywana jest jednorazowo. Niekiedy dzieje się to w dwóch-trzech transzach. Tylko niektóre akcje przewidują rozłożenie wypłaty nagrody na dłuższy okres. W ten sposób instytucje finansowe starają się zwiększyć lojalność klientów.

Promocje Alior Banku do 740 zł

Tą drogą poszedł Alior Bank. W ramach 11 edycji promocji Alior Banku „Bankuj mobilnie” w zamian za otwarcie konta osobistego i spełnienie określonych warunków proponuje on łącznie do 500 zł premii. Przy czym klient otrzymuje ją w dziesięciu częściach po 50 zł.

Do tego dochodzi możliwość otrzymywania 1% zwrotu za zbliżeniowe płatności telefonem (maks. 20 zł miesięcznie i 240 zł rocznie) i skorzystania z wyższego oprocentowania na koncie oszczędnościowym. Co istotne te oferty obowiązują do odwołania.

Niezależnie od standardowego rachunku oszczędnościowego klient może otworzyć Konto Mega Oszczędnościowe. W standardzie jest ono oprocentowane na 1-2 proc. Ale stawkę można mocno zwiększyć nawet do 7% w skali roku. 

powrót do menu ↑

Łatwe 500 zł na start

Trwająca do 31 maja 2024 r. akcja skierowana jest do nowych klientów. Mogą przystąpić do niej osoby, które nie miały konta osobistego, konta walutowego, Karty Kibica Alior Banku w ciągu ostatnich 36 miesięcy. Wykluczenie dotyczy również klientów nieistniejącej marki T-Mobile Usługi Bankowe. Natomiast posiadanie konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego czy rachunku w Kantorze Walutowym Alior Banku nie pozbawia prawa do udziału w promocji.

Aby zdobyć 500 zł za założenie konta w Alior Banku i aktywność, należy:

1Do 31 maja 2024 r.  poprzez stronę promocji, złożyć wniosek o prowadzenie Konta Jakże Osobistego wraz z kartą debetową.

We wniosku trzeba wyrazić zgody marketingowe (marketing z użyciem wiadomości elektronicznych i połączeń głosowych).

2W ciągu  30 dni zawrzeć umowę o konto z kartą oraz aktywować dwie dowolne korzyści.

Można to zrobić metodą videoselfie (wideoweryfikacja), w aplikacji Alior Mobile, przelewem autoryzacyjnym ze swojego konta w innym banku (zwróćmy uwagę na zgodność danych we wniosku i na przelewie) albo przez kuriera.

Uwaga! Spełnienie powyższego warunku nagradzane jest pierwszą nagrodą w wysokości 50 zł. Dodatkowo za zawarcie umowy w procesie videoselfie lub w aplikacji można otrzymać dodatkowe 50 zł premii.

3W każdym z 9 kolejnych miesięcy począwszy, od miesiąca następującego po otwarciu konta:

 • dokonać 5 transakcji bezgotówkowych kartą płatniczą wydaną do otwartego konta lub blikiem (na dowolną kwotę),
 • zalogować się min. 1 raz do aplikacji mobilnej,
 • zasilić konto łączną kwotą min. 1000 zł.

Czyli, jeśli konto  otworzymy w lutym powyższe warunki (5 transakcji kartą + logowanie się do apki + wpływ 1000 zł) spełniamy od marca 2024 do listopada 2024. Za każdy miesiąc otrzymamy 50 zł premii. W sumie możemy zdobyć do 450 zł (9 x 50 zł).

Przekazanie nagród

Nagroda pieniężna podzielona jest na 10 części po 50 zł każda. Łącznie daje to premię w wysokości 500 zł.

Bonus 50 zł za otwarcie konta i  50 zł za założenie konta przez video selfie, zostanie wypłacony do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków.

W zamian za aktywność w kolejnych 9 miesiącach (5 płatności + logowanie do apki + wpływ 1000 zł) możemy otrzymać do 50 zł miesięcznie.

Bonus za dany miesiąc Alior Bank wypłaci nam do końca następnego miesiąca po spełnieniu warunków. Zatem za aktywność z listopada nagrodzi nas do końca grudnia, itd.

powrót do menu ↑

Korzyści do wyboru

Wyróżnikiem Konta Jakże Osobistego jest bogaty pakiet usług dodatkowych powiązanych z rachunkiem. Dotyczą one różnych sfer codziennej aktywności klienta. Zatem na pewno każdy znajdzie coś dla siebie spośród 11 korzyści.

Przy czym dwie w miesiącu są darmowe, a za każdą kolejną płaci się 3,5 zł. Można je zmieniać w dowolnej chwili. Do wyboru są:

 • bezpłatne bankomaty w Polsce,
 • bezpłatne bankomaty za granicą,
 • 5 przelewów natychmiastowych,
 • brak kosztów przewalutowania transakcji zagranicznych (przeliczanie po kursie Mastercard i NBP),
 • limit odnawialny bez odsetek przez 10 dni,
 • 30 powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku,
 • korzystniejszy przeliczników punktów dla uczestników Bezcennych Chwil,
 • pakiet assistance,
 • ubezpieczenie podróży zagranicznych,
 • wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego – 4% (dla max 10 tys. zł),
 • zwrot 1 proc. transakcji mobilnych.
powrót do menu ↑

Zwrot do 240 zł/rok

zwrot 1 procent

Jedną z najciekawszych korzyści, jaką mogą w ramach konta osobistego uruchomić klienci Alior Banku, jest zwrot za zbliżeniowe płatności mobilne. Money-back wynosi 1 proc. od każdej transakcji wykonanej przy użyciu telefonu (albo zegarka) i płatności mobilnych takich jak Google Pay, Apple Pay ,Garmin Pay, Fitbit Pay. Premiowane są także transakcje Blikiem za zakupy online.

Limit miesięczny premii wynosi 20 zł. By tyle zarobić, trzeba wydać w miesiącu ok. 2 tys. zł. Zatem w ciągu roku można zyskać do 240 zł. Promocja trwa do odwołania.

powrót do menu ↑

Oprocentowanie oszczędności

Otwierając Konto Jakże Osobiste w Alior Banku, można liczyć również na inne bonusy. Jednym z nich jest wyższe oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat. Może to być nawet 7% w skali roku.

Nazwa produktu Oprocentowanie Kwota maks. Okres Warunki
Lokata na nowe środki

4% - 4.5%

200 000 zł 4.5% - lokata 3M i 6 M
4% - lokata 12 M
 • wpłata nowych środków
 • posiadanie konta osobistego
Lokata mobilna

5%

50 000 zł 100 dni
 • posiadanie konta w Alior Banku
 • wyrażenie zgód marketingowych
 • lokata dostępna wyłącznie w Bankowości Mobilnej Alior Mobile dla klientów dokonujących po raz pierwszy Aktywacji systemu Bankowości Mobilnej
Konto Mega Oszczędnościowe

4.5% - 7%

100 000 zł 4 miesiące
 • wpłata nowych środków
 • 7.0% - pod warunkiem założenia Konta Jakże Osobistego i wykonywania min. 5 płatności kartą w każdym miesiącu trwania promocji
Konto Oszczędnościowe

2% - 4%

10 000 zł 1 styczeń - 31 marzec
 • wybór podwyższonego oprocentowania jako jednej z korzyści
 • 2% - pod warunkiem dokonywania transakcji kartą za min. 300 zł/mies.

Stawka 4% naliczana jest na zwykłym koncie oszczędnościowym po uruchomieniu w systemie transakcyjnym lub oddziale tzw. korzyści. Dodatkowy warunek stanowi zrealizowanie kartą transakcji bezgotówkowych na 300 zł. Wyższe odsetki obejmuję kwoty do 10 tys. zł.

Oprocentowanie w wysokości 4,5-7% dotyczy Konta Mega Oszczędnościowego. Wpłacając na nie nowe środki, zarabia się standardowo 4,5% w skali roku przez 4 miesiące przy limicie 100 tys. zł. Jednak nowi klienci, którzy założą Konto Jakże Osobiste i będą co miesiąc wykonywać min. 5 płatności kartą, otrzymują wyższe odsetki – 7,0%.

A co z lokatami?

W obecnych warunkach warto zainteresować się Lokatą Mobilną , która trwa trzy miesiące (dokładnie 100 dni). Jej oprocentowanie wynosi 5%, a kwota maksymalna – 50 tys. zł.

Chętni muszą posiadać lub otworzyć konto osobiste oraz wyrazić zgody marketingowe. Z oferty skorzystają tylko raz po aktywacji aplikacji mobilnej.

Ciekawym produktem oszczędnościowym jest też Lokata na nowe środki. Depozyt dostępny jest w trzech wariantach czasowych – 3, 6 i 12 miesięcy. Najkorzystniej wypada dwa pierwsze ze stawką 4,5% w skali roku. W wersji na rok oprocentowanie wynosi 4%.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje konto?

Konto Jakże Osobiste Osoby poniżej 26 lat Osoby od 26 lat
Opłata za prowadzenie konta
0 zł 10 zł lub 0 zł
(zwolnienie: wpływ min. 1500 zł)
Opłata za kartę
5 zł lub 0 zł
(zwolnienie: transakcje kartą za min. 300 zł)
5 zł lub 0 zł
(zwolnienie: transakcje kartą za min. 300 zł)
Przelew przez internet
0 zł 0 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - Alior Bank
2,5 zł - pozostałe
0 zł - Alior Bank
2,5 zł - pozostałe

Konto Jakże Osobiste jest warunkowo darmowym ROR-em. Innymi słowy: można nie ponosić kosztów jego utrzymania.

W tym celu wystarczy w każdym miesiącu spełnić dwa z opisanych warunków promocji: wpływ min. 1500 zł i transakcje kartą debetową na 300 zł. To sprawi, że Alior Bank nie naliczy 10 zł za ROR ani 5 zł za plastik.

Klienci poniżej 26 lat nie ponoszą kosztu prowadzenia rachunku. To zwolnienie jest bezwarunkowe.

Co z bankomatami? Bez prowizji pobierzemy gotówkę z maszyn własnych banku (przy oddziałach). Każda transakcja w innym urządzeniu kosztuje 2,5 zł.

Na szczęście możemy użyć Blika. Wtedy darmowa będzie wypłata z dowolnego bankomatu. Ewentualnie możemy wskazać jako korzyść (dwie w miesiącu są dostępne bezpłatnie) darmowe wypłaty z obcych bankomatów w kraju.

Pełna analiza opłat Konta Jakże Osobistego dostępna jest tutaj.
powrót do menu ↑

Ocena promocji

Po przeanalizowaniu możliwej do otrzymania premii pieniężnej i warunków jej otrzymania, należy stwierdzić, że promocja Alior Bank jest  łatwa i opłacalna. Łączny bonus sięga 500 zł w ciągu 9 miesięcy i zależy od naszej aktywności (co miesiąc: 5 transakcji kartą lub blikiem, logowanie do apki, zasilenie konta 1000 zł).

Comiesięczną premię za aktywność można zwiększyć dzięki money-backowi za płatności telefonem i Blikiem. Rocznie to nawet 240 zł.

Gdy już otworzymy Konto Jakże Osobiste, zyskamy dostęp do atrakcyjnej oferty depozytowej Alior Banku. Chodzi o 100-dniową Lokatę mobilną i Konto Mega Oszczędnościowe.

Można na nich zarobić 3,5-5,5% w skali roku. Na lokacie ulokujemy maksymalnie 50 tys. zł, na rachunku oszczędnościowym – 200 tys. zł. W pierwszym przypadku musimy jeszcze aktywować aplikację, w drugim – co miesiąc wykonywać min. 5 płatności kartą.

Utrzymanie Konta Jakże Osobistego może być całkowicie darmowe. Aby uniknąć podstawowych opłat, należy co miesiąc zapewnić wpływ 1500 zł i realizować plastikiem obroty na 300 zł.

Na koniec warto wspomnieć o innych ciekawych promocjach  banku Alior, dla osób prowadzących działalność gospodarczą (lub planujących otworzyć własna firmę i założyć konto firmowe), które można połączyć z powyższymi promocjami konta osobistego. Można w nich łącznie zdobyć rekordowe 3300 zł premii.
Konto Jakże Osobiste

Kumulacja promocji

+ 740 zł premii i 7% na KO
1 dni do końca promocji

Jeśli interesuje Ciebie kredyt lub pożyczka w Alior Banku, sprawdź jaką ma opinie w Alior Banku kredyt gotówkowy lub też kredyt konsolidacyjny.

9 Ocena Łączna
15 opinie
Kumulacja promocji

9.5Ocena Redakcji
Ocena
9.5
9.2Ocena Użytkowników
Ocena
9.2
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
46 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Andrzej 20 Styczeń 2024 13:19

  Jestem początkujący i mam pytanie. Robię różne płatności kartą kredytową i szczerze mówiąc nie bardzo interesuje mnie kod MCC.
  Jeżeli będę robił płatność kartą kredytową np. ( Alior banku ) BLIK lub kartą kredytową i jeżeli jakaś dodatkowa prowizja miałaby się naliczyć to przed zaakceptowaniem płatności pojawi się taka informacja czy zobaczę informację o naliczonej prowizji dopiero w historii ?
  Bardzo proszę o prostą i precyzyjną odpowiedź.

 2. Odpowiedz
  Agnieszka 11 Kwiecień 2022 09:52
  Ocena
  90

  Dzień dobry, w regulaminie promocji bankuj mobilnie jest napisane, że aby wziąć udział w promocji, konto jakże osobiste można założyć również przez bankowość internetowa lub mobilna. Ja tak zrobiłam i mam nadzieję, że promocja zostanie naliczona. Jestem tylko ciekawa, czy to że jestem pełnomocnikiem innego konta w aliorze (w którym druga osoba ma takie konto) nie wykluczy mnie z promocji?

  Pomocne(0) Niepomocne(6)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  SP7KIE 5 Styczeń 2022 07:59

  Co ze zwrotami towarów? Na zasadzie kup i zwróć by uniknąć opłaty za kartę??

 4. Odpowiedz
  Janicki 14 Grudzień 2021 14:23
  Ocena
  100

  Konto w promocji założone. Moje pytanie, potwierdzcie, że dobrze kombinuję.

  1. By zdobyć to 200 zł na start to:
  w grudniu otwieram konto, 1 transakcję kartą i logowanie do apki mobilnej robie w styczniu, lutym, marcu i kwietniu tak?

  2. Chyba najlepiej w każdym z tych miesięcy najlepiej zrobić 2000 zł wpływu (wtedy zwolnienie z opłaty za konto osobiste i 1,7% na koncie oszczędnościowym) i transakcji kartą tak by łącznie były na conajmniej 300 zł (wtedy zwolnienie z opłaty za kartę) – dzięki temu przez 3 miesiące mamy zupełnie darmowe konto.

  + ZALETY: premia 200 zł; konto oszczędnościowe na 1,7%; 1% zwrot za transakcje telefonem
  - WADY: jak znajdę to napisze
  Pomocne(13) Niepomocne(3)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 6 Listopad 2021 14:52

   Dokładnie tak, w grudniu, styczniu, lutym i marcu robisz logujesz się do aplikacji mobilnej bank i wykonujesz co najmniej 1 transakcje kartą.

   Najlepiej dopilnować by w każdym miesiącu wpływ był min. 2000 zł i transakcje kartą za min. 300 zł – gdyż wtedy konto i kartą będą darmowe.

   A do tego będziesz miał podwyższone oprocentowanie na Koncie Mega Oszczędnościowym dla nowych środków, które wpłacisz (1,5% do 100 tys. zł na 3 miesiące).

 5. Odpowiedz
  Reji 6 Kwiecień 2021 09:42

  Czy do “płatności kartą” (uprawniających do zdobycia nagrody I stopnia za aktywne korzystanie z konta oraz zwalniających z opłaty za nie) wliczają się też transakcje zbliżeniowe telefonem wykonywane za pośrednictwem GooglePay?

  • Odpowiedz
   uki 6 Kwiecień 2021 15:12

   Tak, jak najbardziej możesz używać karty wirtualnej dodanej do google pay.

   Zresztą w regulaminie promocji masz taką definicję:

   14. Transakcja Bezgotówkowa/Transakcja – zapłata za towary i usługi przy wykorzystaniu karty płatniczej lub karty wirtualnej za pośrednictwem urządzenia, we wszystkich punktach oznaczonych emblematem odpowiedniej Międzynarodowej Organizacji Płatniczej lub w drodze transakcji na odległość, której dokonanie i spłata odbywa się na warunkach określonych w Umowie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, Regulaminie kart płatniczych Alior Banku S.A.Taryfy Opłat i Prowizji Alior Banku S.A. dla Klientów Indywidualnych oraz zestawieniu transakcji/wyciągu,

 6. Odpowiedz
  przemo 27 Lipiec 2020 14:12
  Ocena
  80

  Proszę o podpowiedź Jak założyłem konto w Lipcu to czy pierwszą wpłatę mogę zrobić dopiero w sierpniu , nie zapłacę 10 zł za lipiec jeśli nic nie wpłacę ?.
  W czasie zakładania konta nie dopatrzyłem zaznaczenia karty debetowe j(myślałem że to oczywiste że z kartą) , ale się zorientowałem i przy pierwszym logowaniu zamówiłem kartę debit do konta. Czy mogę stracić promocję jeśli wcześniej nie zaznaczyłem karty?

  + ZALETY: premia i zwrot z płatności z telefonu oraz wybór korzyści.
  - WADY: -----
  Pomocne(4) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 7. Odpowiedz
  MałaMi 5 Lipiec 2020 03:23
  Ocena
  40

  Karta Mastercard LOL – ta dla graczy – nie daje punktów powitalnych na 50zł w Bezcenne Chwile.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 8. Odpowiedz
  Szymon 17 Czerwiec 2020 19:59

  Czy te 300zł kartą żeby nie naliczała się opłata 5zł może być płacone BLIKiem, w sklepie albo przez internet?

 9. Odpowiedz
  Mikołaj 4 Czerwiec 2020 10:25
  Ocena
  100

  To alior chyba zaskoczył wszystkich tą promocją. Inne banki obniżaja bonusy a Alior daje więcej niż poprzednio

  W poprzedniej edycji jak sobie zakładałem konto tutaj to dawali max. 200 zł, a teraz 300 zł. Z tego co widze pierwsza stówka, praktycznie za nic, bo wystarczy otworzyć konto z kartą.

  Trzeba jeszcze założyć konto żonie 🙂

  + ZALETY: wysoka premia banalnie proste warunki dla pierwszych 100 zł - wystarczy podpisać umowe o konto z karta niezłe procenty na kontach oszczędnościowych
  - WADY: to oprocentowanie 3% jest do końca czerwca, potem nie wiadomo co będzie (chociaż z tego co pamiętam to przedłużali)
  Pomocne(16) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 10. Odpowiedz
  Piotr 5 Styczeń 2020 19:05

  Wpływy – przelewy przychodzące z rachunków prowadzonych w innych bankach;przelewy z innych rachunków prowadzonych w Banku dla osób fizycznych (z wyłączeniem rachunków prowadzonych przez Biuro Maklerskie Banku), których klient nie jest posiadaczem lub współposiadaczem; przelewy z rachunków prowadzonych w Banku dla firm, którychklient nie jest właścicielem ani wobec których nie jest osobą powiązaną organizacyjnie lub kapitałowo…

  Ja rozumiem to tak:
  Pierwszy warunek – wpływ jest to przelew z rachunków z innego banku LUB
  drugi warunek – przelew z Banku (w regulaminie termin Bank określa Alior Bank i pochodne) w którym nie jesteś właścicielem lub współwlaścicielem. Czyli nie możesz przelać pieniędzy ze swojego konta w aliorze.

  Reasumując może to być przelew z Aliora od osoby trzeciej lub przelew ze swojego konta w innym banku

 11. Odpowiedz
  Piotr 5 Styczeń 2020 18:52

  też tak miałem. Z infolinii pokierowany zostałem do wideoweryfikacji zamiast przelewu niestety znów nie było tej opcji. Został kurier.

 12. Odpowiedz
  Norbert 27 Grudzień 2019 11:43

  właśnie chciałem założyć konto, ostatni punkt to weryfikacja online ( przelew na 1 zł), wpisałem swój nr konta z ING, został zaakceptowany, przekierowany zostałem na stronę płatności, a tam nie ma ING do wyboru – trochę to absurdalne dla mnie

 13. Odpowiedz
  Maciej 7 Grudzień 2019 13:02

  Alior nabił mi 10 zł opłaty za prowadzenie konta za listopad, mimo że na koncie pojawił się przelew w wysokości 1500 zł (poprosiłem kolegę więc to nie był przelew z mojego konta). Napisałem już reklamację, ale polecam sprawdzić wasze saldo bo coś tu nie gra. Przestudiowałem regulamin i jak byk stoi minimalny przelew 1500 zł gwarantujący 0 zł za konto…

  • Odpowiedz
   Michuuu 8 Grudzień 2019 11:23

   Dokładnie tak, zgodnie z tabela opłat i prowizji Aliora opłata za prowadzenie konta nie jest pobierana:

   w miesiącu otwarcia rachunku oraz w każdym innym miesiącu, w którym na Konto Jakże Osobiste nastąpił jednorazowy wpływ na kwotę min. 1 500 zł z rachunku prowadzonego w innym banku lub z rachunku dla Klientów Biznesowych prowadzonego w Alior Banku (jako wpływy na rachunek nie są traktowane polecenia przelewu otrzymane z rachunków dla Klientów Indywidualnych prowadzonych w ramach T-Mobile Usługi Bankowe oraz rachunków dla Klientów Indywidualnych i Klientów Biznesowych prowadzonych w Kantorze Walutowym Alior Banku); lub

   – jeżeli posiadacz rachunku lub obaj współposiadacze (w przypadku rachunku wspólnego) nie ukończyli 26. roku życia (ostatnim miesiącem zwolnienia z opłaty jest miesiąc, w którym przypada dzień 26. urodzin posiadacza rachunku lub któregokolwiek ze współposiadaczy).

   U mnie od dwóch miesięcy wszystko ok.
   Robię sobie co miesiąc przelew 1500 zł z konta żony a potem używam karty Aliora do płacenia za zakupy – w miesiącu zawsze uzbiera się większa kwota niż te wymagane 300 zł do zwolnienie z opłaty za kartę (pilnuje by były to min. 3 płatności aby spełnić warunki promocji).

   W efekcie za konto nie płacę nic, a jednocześnie spełniam warunki promocji premii 200 zł.
   Jesli u Ciebie coś pobrali mimo wpływu 1500 zł pisz reklamację (można to zrobić łatwo w bankowości internetowej) na pewno ją uznają.

   Koniecznie daj znać co ci odpiszą i jak sprawa się zakończyła.

   • Odpowiedz
    SP7KIE 25 Grudzień 2021 08:24

    A może być przelane z konta Aliora należącego do kogoś innego?

   • Odpowiedz
    Maciej 10 Grudzień 2019 14:16

    Hej, dostałem odpowiedź i – o dziwo – zwrot 🙂 Ale z zaznaczeniem że to jednorazowy wyjątek. Przelew pochodził nie z Aliora a z T-mobile (moja pomyłka). Wklejam odpowiedź:

    Szanowny Panie,
    w odpowiedzi na reklamacje numer xxxxx dotyczącą opłaty za prowadzenie rachunku informuję,
    że postanowiłam zwrócić naliczoną opłatę.

    Uzasadnienie

    10.12.2019 r. dokonałam zwrotu 10,00 zł na Pana rachunek numer xxxxx.

    Zaznaczam, że zwrot ma charakter jednorazowy. Opłata została pobrana, ponieważ jednorazowy wpływ powyżej 1500,00 zł, nastąpił z rachunku prowadzonym w T-Mobile Usługi Bankowe.
    Nie został spełniony zatem warunek zwalniający z opłaty za prowadzenie.

    Opłata za prowadzenie rachunku w wariancie Konto
    Jakże Osobiste nie jest pobierana w miesiącu otwarcia rachunku oraz w każdym innym miesiącu, w którym na Konto Jakże Osobiste nastąpił jednorazowy wpływ na kwotę min. 1 500 zł z rachunku prowadzonego w innym banku lub z rachunku dla Klientów Biznesowych prowadzonego w Alior Banku (jako wpływyna rachunek nie są traktowane przelewy otrzymane z rachunków dla Klienta Indywidualnego prowadzonych w ramach T-Mobile Usługi Bankowe oraz rachunków Kantoru Walutowego Alior Banku

    • Agnieszka 3 Styczeń 2020 18:34

     Miałam tę samą zagwozdkę, bo również bank pobrał mi 10 zł za prowadzenie konta i też to było przez moje niedopatrzenie, bo przelew na 1500 zł zrobił mi znajomy, ale z konta T-mobile. Na szczęście warunki promocji są nadal spełnione, więc przeboleję tę “dyszkę” :). Rada na kolejne miesiące to poprosić kogoś o przelew 1500 zł z innego konta niż Alior czy jego odnoga T-mobile bank, wtedy będzie rachunek za 0 zł i załatwiony tysiak z promocji.

    • Michuuu 12 Grudzień 2019 23:48

     No tak wpływ na konto musi pochodzić z innego banku niż Alior Bank i T-mobile.

     Mało kto wie, że T-Mobile Usługi Bankowe to bank prowadzony przez Aliora.

     Wielki plus dla banku, że mimo wszystko uznał Ci reklamację i zwrócił opłatę.

     Widać , że zależy im na kliencie.

   • Odpowiedz
    Maciej 8 Grudzień 2019 12:43

    dzięki za odpowiedź, aczkolwiek zaczynam widzieć gdzie jest pies pogrzebany – przelew dostałem z konta kolegi też z Aliora a w regulaminie stoi “wpływ na kwotę min. 1 500 zł z rachunku prowadzonego w innym banku”. Uważam że to słabe ze strony banku jeśli oczywiście się potwierdzi. Dam znać.

 14. Odpowiedz
  Tomek 18 Listopad 2019 18:58

  Mam pytanie, czy karta do konta jest wysyłana wraz z umową przez kuriera?

  • Odpowiedz
   Adam 19 Listopad 2019 21:49

   Najpierw kurier przywozi umowę którą podpisujesz. Następnie bank potwierdza zawarcie umowy i po kilku dniach wysyła kartę

 15. Odpowiedz
  Ryszard 24 Październik 2019 16:43
  Ocena
  90

  ok , założyłem konto przez stronę promocji ,spełniam wymagane warunki i czekam do lutego,ale nie mam żadnego dowodu że biorę udział w tej promocji 200 zł,będzie jakieś potwierdzenie ?

  + ZALETY: oprocentowanie 3 % konta oszczędzającego i lokata na 100 dni też na 3 %
  - WADY: krótki termin na założenie lokaty i założenie jej wymaga odwiedzenia oddziału
  Pomocne(16) Niepomocne(5)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 24 Październik 2019 18:17

   W większości promocji organizowanych przez same banki nie ma żadnych potwierdzeń.

   Podstawą ewentualnych reklamacji przy każdej promocji bankowej jest jej regulamin promocji (gdybyś nie otrzymał nagrody mimo spełnienia opisanych tam warunków).

   Pełen regulamin promocji “Z nami najlepiej – II edycja” Alior Banku jest tutaj. Najlepiej go sobie zapisać na komputerze lub wydrukować.

   • Odpowiedz
    Dociekliwy 24 Październik 2019 19:58

    Ja skorzystałem, z którejś z poprzednich edycji promocji Alior Banku i mi premię wypłacili – oczywiście spełniłem wszystkie wymagane warunki.

    Najważniejsze, że by wogóle skorzystać z tych akcji Aliora, konto musi zostać założone przez Internet poprzez stronę promocji.
    Zakładając konto w oddziale nie weźmiemy w niej udziału.

    Podejrzewam, że dlatego w oddziałach Aliora często pracownicy nie wiedzą wogole o jej istnieniu. Tak przynajmniej było w moim przypadku….oddział Aliora w małym mieście…
    Wtedy poleciłem im kontakt telefoniczny z centralą…. 🙂 by się doedukowali…. i rzeczywiście po kilku telefonach potwierdzili, że taka promocja istnieje…

    A do oddziału po otwarciu konta trzeba i tak się wybrać jeśli chcemy założyć lokatę 3% na 100 dni do 50 tys zł (cwano to sobie wymyślili). Z kolei konta oszczędnościowe bez problemu założymy sobie online w bankowości internetowej (to 3% do 20 tys zł i 2,6% do 100 tys zł).

    Tutaj jest sporo na ten temat też:
    https://www.tanie-konto.pl/alior-bank/lokata-3-na-100-dni/#comment-2954

 16. Odpowiedz
  ddddd 9 Październik 2019 09:13

  Ja założyłem sobie konto w Aliorze poprzez przelew z innego banku.
  Wszystko poszło bez problemowo.

  „Potwierdzenie złożenia wniosku. Twój przelew został wykonany. Po pozytywnej weryfikacji, otrzymasz email potwierdzający zawarcie umowy wraz z załączoną umową. Dodatkowo, otrzymasz przelew w wysokości 1 złoty na rachunek, z którego dokonałeś przelew aktywacyjny. W tytule tego przelewu znajdziesz swój identyfikator (numer CIF). Będziesz mógł od tego momentu korzystać z Twojego konta w Alior Banku.”

 17. Odpowiedz
  lokata 8 Październik 2019 23:08

  Lokatę 3% na 100 dni należy złożyć wniosek o depozyt w bankowości elektronicznej czy można osobiście w oddziale?
  Pytam ponieważ aby otrzymać 200 zł należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta Jakże Osobistego poprzez stronę promocji a nie osobiście

  • Odpowiedz
   Madziaaa 10 Październik 2019 19:06

   Miałam taki sam dylemat a więc to jest tak.

   1. By dostać 200 zł w promocji wniosek o konto musisz złożyć ze strony promocji przez internet (nie w oddziale).

   2. By mieć konto oszczędnościowe 3% do 20 000 zł – zakładasz sobie w bankowości elektronicznej konto oszczędnościowe (“Oferty” -> “Oszczędności” -> “Konto oszczędnościowe w PLN”) a następnie wchodzisz w “Konto Jakże Osobiste” -> “Korzyści” wybierasz korzyść “Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym”

   3. By mieć jeszcze dodatkowo lokatę 3% na 100 dni trzeba udać się do oddziału by ją założyć. Dostałam informację iż przez bankowość elektroniczną tego nie zrobię:

   Szanowna Pani,

   Uprzejmie informuję, że lokata 3% na 100 dni dedykowana jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy posiadają Konto Jakże Osobiste.

   WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT LOKATY

   Do zawarcia lokaty uprawnieni są tylko klienci banku w terminie 14 dni od dnia otwarcia karty klienta w systemie bankowym, co oznacza udostępnienie bankowi danych umożliwiających identyfikację klienta w wyżej wymienionym systemie.

   Maksymalna kwota lokat dla jednego klienta to 50 000,00 zł (włącznie).

   Nadmienię, że otwarcie lokaty jest możliwe w oddziałach banku.

   Mam nadzieję, że przedstawione informacje będą pomocne.

   W przypadku dodatkowych pytań nasi konsultanci pozostają do Pani dyspozycji.

   • Odpowiedz
    Lokata 10 Październik 2019 23:44

    Ad.2 w bankowości elektronicznej jest taka informacja odnośnie Konta Mocno oszczędnościowego
    “2,60% – jeżeli zapewnisz miesięczny wpływ na Konto Osobiste min. 1500 zł”
    czy to jest coś innego niż “Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym” – 3%?

    • Madziaaa 11 Październik 2019 00:17

     Tak to są dwa różne konta oszczędnościowe i mają dwie różne promocje.

     Konto Oszczędnościowe w PLN – to jest konto do podwyższenia oprocentowania do 3% w ramach Korzyści (do 20 000 zł).

     Konto Mocno Oszczędnościowe – tutaj mamy oprocentowanie 2,6% do 100 000 zł, jak zapewnimy wpływ min. 1500 zł na konto osobiste – czyli jak spełnimy warunek bezpłatności konta.

     Przykładowo, ja już we wniosku o konto jakże osobiste, zaznaczyłam również otwarcie Konta Mocno Oszczędnościowego i miałam go już otwarte gdy się pierwszy raz zalogowałam. Musiałam założyć w bankowości tylko to drugie (Oferty > Oszczędności > Konto Oszczędnościowe w PLN > Złóż wniosek), a potem wybrać “Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym” w zakładce “Korzyści”.

 18. Odpowiedz
  Paweł 7 Październik 2019 18:01

  Czy wykonując obrót miesięczny karty w wysokości 300 zł jest akceptowany kod MCC 6012 ?

  • Odpowiedz
   Dociekliwy 9 Październik 2019 23:47

   Masz wyżej w artykule w ramce napisane, że transakcje z kodem MCC 6012 (określającym instytucje finansowe) nie są akceptowane.

 19. Odpowiedz
  Grażka 17 Wrzesień 2019 13:26
  Ocena
  100

  U mnie po wpisaniu danych wyskoczyło, że nie można złożyć wniosku oraz pytanie o kontakt telefoniczny z banku w celu dokończenia zakładania konta “Zamów kontakt”. Pytanie, czy po takim założeniu konta będę brała udział w promocji?

  Pomocne(11) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 17 Wrzesień 2019 15:07

   W przypadku gdy pojawia się taki komunikat, należy kliknąć “Zamów kontakt” i poczekać na kontakt, że strony pracownika Alior Banku.

   Może on się pojawiać np. gdy ktoś już miał kiedyś w przeszłości jakikolwiek inny produkt Alior Banku i ma założoną kartotekę klienta w ich systemie.

   Trzeba zamówić kontakt i wyjaśnić sprawę.

   By móc wziąć udział w promocji w ciągu ostatnich 12 miesięcy (po 31.08.2018 r.) nie można posiadać konta ROR w Alior Banku, ROR walutowego lub Karty Kibica Alior Banku.
   Posiadanie innych produktów jest dopuszczalne. Tak to jest opisane w regulaminie:

   ..Oferta Specjalna jest skierowana do nowych Klientów, czyli osób, które w okresie ostatniego roku (po dniu 31 sierpnia 2018 r.) nie posiadały Rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowegow Alior Banku (Rachunek płatniczy), rachunku walutowego lub Karty Kibica Alior Banku. Posiadanie konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz konta w T-Mobile Usługi Bankowe nie wyklucza Uczestnika z Oferty Specjalnej…

 20. Odpowiedz
  robi333 29 Sierpień 2019 12:14

  Zakładałem konto przez przelew i nie wykonałem transakcje 1 złoty bo zapomniałem że nie mam pieniędzy na koncie.Co w takiej sytuacji?

 21. Odpowiedz
  Ryszard 26 Lipiec 2019 19:14

  Jesli w regulaminie pisze ze wciagu 2 dni roboczych od zlozenia wniosku skontaktuje sie z toba kurier w celu podpisania dokumentów, to dlaczego dzisiaj mija 5 doba i cisza ? To tak dziala Alior Bank?

 22. Odpowiedz
  Kuba 17 Lipiec 2019 21:00
  Ocena
  90

  Założyłem konto, nawet się zalogowałem, jednak nie mam informacji o karcie w systemie. To bezwładność systemu czy też powinienem się zmartwić? Dodam, że jestem pewny, że zaznaczyłem chęć karty, bo proces rejestracji nagrałem.

  Pomocne(10) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 18 Lipiec 2019 12:58

   Jeśli karta została do Ciebie wysłana, musisz mieć informację, że trzeba ją aktywować w bankowości internetowej na pulpicie:
   alior aktywacja karty


   Jak zamówić kartę?

   Aby zamówić kartę przejdź do Szczegółów rachunku → Karty → Zamów kartę do konta i wypełnij wniosek.
   Wniosek dostępny jest, jeśli do danego konta nie masz jeszcze wydanej karty.

   alior zamawianie karty

 23. Odpowiedz
  Tomo 13 Lipiec 2019 23:19

  Czy po dokonaniu 3 płatności bezgotówkowych można od razu zrezygnować z karty?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 15 Lipiec 2019 21:18

   Tak konto wraz kartą musi być aktywne do dnia wypłaty premii.

 24. Odpowiedz
  Kuba Kawecki 10 Lipiec 2019 19:05

  Czy można dokonać tej wpłaty 1000 zł np. w 5 przelewach po 200 zł w ciągu np. 40 dni ?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 15 Lipiec 2019 21:21

   W regulaminie promocji jest dokładnie taki zapis:

   “…w terminie sześćdziesięciu (60) dni od daty otwarcia Produktu Alior Banku(nie później niż do 20.10.2019 r.) uzyska wpływ na Konto na łączną sumę co najmniej 1000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych)…”

   Wynika z tego, że chodzi by łączna suma wyniosła co najmniej 1000 zł

 25. Odpowiedz
  Maciej 10 Lipiec 2019 11:45

  Jeżeli spełnię warunki promocji np. do końca lipca to czy mogę zamknąć konto / zrezygnować z karty aby nie płacić za nią miesięcznie 5 zł (nie mam w planach dokonywać miesięcznie płatności tą kartą na kwotę min. 300 zł)? Czy w takim wypadku mimo to mogę liczyć na wypłacenie nagrody czy zamknięcie konta / zablokowanie karty wiąże się z “odstąpieniem” od promocji?

 26. Odpowiedz
  darko 12 Czerwiec 2019 11:00

  Czy żeby skorzystać z tej promocji i dostać to 150 zł, muszę brać kartę do konta?

  • Odpowiedz
   Redakcja 13 Czerwiec 2019 11:10

   Tak, trzeba otworzyć konto z kartą.

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0