Promocje Alior Banku: 200 zł za założenie konta i 3% na koncie oszczędnościowym

W ramach akcji “Z nami lepiej” możemy zyskać 200 zł w gotówce za założenie Konta Jakże Osobistego Alior Banku. Możemy także korzystać z innych korzyści wbudowanych w ten ROR: oprocentowania 3% na koncie oszczędnościowym czy zwrotu 1% wartości transakcji wykonanych telefonem (Google Pay, Apple Pay, BLIK).

Do promocji można przystąpić do 16 października. W zamian za założenie Konta Jakże Osobistego poprzez stronę promocji, a następnie  zasilenie go kwotą  1000 zł i dokonanie 3 płatności bezgotówkowych, otrzymujemy nagrodę w postaci 200 zł premii pieniężnej.

By skorzystać z akcji posiadać należy status nowego klienta. Wg regulaminu nowy klient to osoba, która w okresie ostatnich 12 miesięcy (po 31.08.2018 r.) nie posiadała konta ROR w Alior Banku, ROR walutowego lub Karty Kibica Alior Banku. Jednocześnie posiadanie innych produktów banku jest dopuszczalne:

Posiadanie konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz konta w T-Mobile Usługi Bankowe nie wyklucza Uczestnika z Oferty Specjalnej.

Jak zdobyć 200 zł krok po kroku

Warunki uzyskania premii w tej akcji nie należą do trudnych. By zgarnąć 200 zł należy:

 • do 16 października  poprzez stronę promocji, złożyć wniosek o prowadzenie Konta Jakże Osobistego wraz z kartą debetową,
 • w ciągu  30 dni (nie później niż do 15 listopada) podpisać umowę o konto z kartą,
 • w każdym z kolejnych 3 miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta: zalogować się do aplikacji mobilnej, zasilić konto kwotą min. 1000 zł i dokonać przynajmniej 3 transakcji kartą debetową

Zgodnie z regulaminem, jako wpływy traktowane są wszystkie przelewy przychodzące z kont, których nie jesteśmy posiadaczami lub współposiadaczami. Odpadają zatem przelewy z innych rachunków bankowych, których to jesteśmy właścicielami. Odpowiedni za to będzie np. przelew wynagrodzenia z pracy czy przelew od kogoś z rodziny.

Jeśli chodzi o transakcje bezgotówkowe, należy unikać wszelkich tzw. „ułatwiaczy” obrotów, których bank nie będzie akceptował.

Zgodnie z regulaminem są to transakcje z następującymi kodami MCC:

 • 7995 – określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;
 • 8999 – określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
 • 4111 – określający m.in. usługi transportowe,
 • 6012 – określający instytucje finansowe;
 • 6211 – określający brokerów ubezpieczeniowych,
 • 6051 – określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
 • 4829 – określający internetowe przekazy pieniężne.
 • 4900 – określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Dlatego najlepiej nie “kombinować” i dokonywać transakcji kartą w zwykłych sklepach, supermarketach, stacjach paliw, itp.

I to wszystko. Po spełnieniu warunków promocji do końca kolejnego miesiąca, otrzymamy przelew 200 zł na nowo otwarte konto. Oczywiście pod warunkiem, że ciągle będziemy posiadaczami konta oraz karty debetowej.

Proste przykłady:

1. Otwieramy konto 26 września. W każdym z kolejnych trzech miesięcy: październiku, listopadzie i grudniu,  zasilamy je kwotą 1000 zł, wykonujemy 3 transakcje kartą oraz logujemy się raz do aplikacji mobilnej. 200 zł premii bank przelewa nam do końca stycznia 2020.

2. Otwieramy konto 16 października. Tym razem warunki aktywności (wpływ 1000 zł, 3 transakcje, zalogowanie się do apki) musimy wykonać w listopadzie, grudniu i styczniu. 200 zł odbieramy w lutym 2020 r.

powrót do menu ↑

Pakiet korzyści do wyboru

Oprócz 200 zł premii każdy uczestnik może zdecydować, z których darmowych usług (poza samym rachunkiem, kartą i przelewami internetowymi) – będzie korzystał za darmo.

Do wyboru mamy:

 • 3% na koncie oszczędnościowym do kwoty 20 tys zł,
 • zwrot 1 proc. od transakcji telefonem (Blik, Google Pay, Apple Pay i HCE),
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku,
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • assistance samochodowy, domowy i medyczny,
 • limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni,
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania.

Dwie z powyższych korzyści aktywujemy za darmo, a za każdą kolejną płacimy 3,5 zł na miesiąc. Oczywiście, swój wybór można później modyfikować – każda zmiana korzyści zaczyna obowiązywać od następnego dnia.

powrót do menu ↑

3% do 20 000 zł

Z punktu widzenia osoby oszczędzającej najciekawszą korzyścią Konta Jakże Osobistego będzie podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego.

W takim wariancie stawka rośnie do 3 proc. i obowiązuje conajmniej do końca 2019 r. Lecz obowiązuje limit wpłat, który wynosi 20 tys. zł. Posiadaczowi rachunku przysługuje jeden bezpłatny przelew w miesiącu. Koszt każdego następnego to 5 zł.

powrót do menu ↑

Zwrot 1% płatności mobilnych

Inna ciekawą usługą zdecydowanie wartą zainteresowania jest zwrot 1% wartości płatności telefonem w stacjonarnych sklepach i punktach usługowych. W ten sposób możemy “odzyskać” do 20 zł miesięcznie (240 zł rocznie) – 1% wartości zakupów. Alior Bank obsługuje najważniejsze płatności mobilne takie jak: Google Pay, Apple Pay, Blik czy HCE.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje konto?

Prowadzenie Konta Jakże Osobistego dla osób poniżej 26 roku życia jest bezwarunkowo darmowe.

Osoby starsze muszą się liczyć z miesięczną opłatą w wysokości 10 zł, jednak wpływ na konto w wysokości min. 1500 zł  zwalnia z tego kosztu. Takim wpływem może być przelew z innego banku, nie musi być to wpływ wynagrodzenia.

Opłata miesięczna za użytkowanie karty wynosi 5 zł, jednak można także być z niej zwolnionym – wystarczy dokonać transakcji bezgotówkowych za min. 300 zł w miesiącu.

Gotówkę za darmo wypłacimy z bankomatów własnych Alior Banku. Chcąc mieć darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów Polsce – musimy wybrać taką opcję w pakiecie korzyści. Jeżeli będzie to jedna z dwóch darmowych korzyści nie zapłacimy za nią nic.

Pełna analiza opłat Konta Jakże Osobistego dostępna jest tutaj.
Konto Jakże Osobiste

PROMOCJA: Z nami najlepiej

+ 200 zł i 3% na KO
29 dni do końca promocji
9 Ocena Łączna
2 opinie
Promocja - Z nami najlepiej

9.5Ocena Redakcji
Ocena
9.5
9.5Ocena Użytkowników
Ocena
9.5
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
12 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Janicki 16 Wrzesień 2019 16:23
  Ocena
  100

  Konto w promocji założone. Moje pytanie, potwierdzcie, że dobrze kombinuję.

  1. We wrześniu otwieram konto, to te wpływy i transakcje kartą robię we październiku, listopadzie i grudniu tak?

  2. Chyba najlepiej w każdym z tych miesięcy najlepiej zrobić 1500 zł wpływu (wtedy zwolnienie z opłaty za konto) i 3 transakcje kartą za co najmniej 300 zł (wtedy zwolnienie z opłąty za kartę) – dzięki temu przez 3 miesiące mamy zupełnie darmowe konto.

  + ZALETY: premia 200 zł konto oszczędnościowe 3% 1% zwrot za transakcje telefonem
  - WADY: jak znajdę to napisze
  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 2. Odpowiedz
  robi333 29 Sierpień 2019 12:14

  Zakładałem konto przez przelew i nie wykonałem transakcje 1 złoty bo zapomniałem że nie mam pieniędzy na koncie.Co w takiej sytuacji?

 3. Odpowiedz
  Ryszard 26 Lipiec 2019 19:14

  Jesli w regulaminie pisze ze wciagu 2 dni roboczych od zlozenia wniosku skontaktuje sie z toba kurier w celu podpisania dokumentów, to dlaczego dzisiaj mija 5 doba i cisza ? To tak dziala Alior Bank?

 4. Odpowiedz
  Kuba 17 Lipiec 2019 21:00
  Ocena
  90

  Założyłem konto, nawet się zalogowałem, jednak nie mam informacji o karcie w systemie. To bezwładność systemu czy też powinienem się zmartwić? Dodam, że jestem pewny, że zaznaczyłem chęć karty, bo proces rejestracji nagrałem.

  Pomocne(0) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 18 Lipiec 2019 12:58

   Jeśli karta została do Ciebie wysłana, musisz mieć informację, że trzeba ją aktywować w bankowości internetowej na pulpicie:
   alior aktywacja karty


   Jak zamówić kartę?

   Aby zamówić kartę przejdź do Szczegółów rachunku → Karty → Zamów kartę do konta i wypełnij wniosek.
   Wniosek dostępny jest, jeśli do danego konta nie masz jeszcze wydanej karty.

   alior zamawianie karty

 5. Odpowiedz
  Tomo 13 Lipiec 2019 23:19

  Czy po dokonaniu 3 płatności bezgotówkowych można od razu zrezygnować z karty?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 15 Lipiec 2019 21:18

   Tak konto wraz kartą musi być aktywne do dnia wypłaty premii.

 6. Odpowiedz
  Kuba Kawecki 10 Lipiec 2019 19:05

  Czy można dokonać tej wpłaty 1000 zł np. w 5 przelewach po 200 zł w ciągu np. 40 dni ?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 15 Lipiec 2019 21:21

   W regulaminie promocji jest dokładnie taki zapis:

   “…w terminie sześćdziesięciu (60) dni od daty otwarcia Produktu Alior Banku(nie później niż do 20.10.2019 r.) uzyska wpływ na Konto na łączną sumę co najmniej 1000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych)…”

   Wynika z tego, że chodzi by łączna suma wyniosła co najmniej 1000 zł

 7. Odpowiedz
  Maciej 10 Lipiec 2019 11:45

  Jeżeli spełnię warunki promocji np. do końca lipca to czy mogę zamknąć konto / zrezygnować z karty aby nie płacić za nią miesięcznie 5 zł (nie mam w planach dokonywać miesięcznie płatności tą kartą na kwotę min. 300 zł)? Czy w takim wypadku mimo to mogę liczyć na wypłacenie nagrody czy zamknięcie konta / zablokowanie karty wiąże się z “odstąpieniem” od promocji?

 8. Odpowiedz
  darko 12 Czerwiec 2019 11:00

  Czy żeby skorzystać z tej promocji i dostać to 150 zł, muszę brać kartę do konta?

  • Odpowiedz
   Redakcja 13 Czerwiec 2019 11:10

   Tak, trzeba otworzyć konto z kartą.

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0