Promocje Alior Banku: 200 zł za założenie konta i 3% na koncie oszczędnościowym

W ramach 22 edycji Moneymanii możemy zyskać 200 zł w gotówce za założenie Konta Jakże Osobistego Alior Banku. Oprócz tego cały czas możemy korzystać z innych korzyści wbudowanych w ten ROR: oprocentowania 3% na koncie oszczędnościowym czy zwrotu 1% wartości transakcji wykonanych telefonem .

Organizatorem akcji promocyjnej „Moneymania” jest firma Totalmoney, natomiast Alior Bank jest partnerem i fundatorem nagród.

Do najnowszej 22 edycji promocji można przystąpić do 30 kwietnia. W zamian za założenie Konta Jakże Osobistego poprzez stronę promocji i dokonanie prostych aktywności w ciągu kolejnych trzech miesięcy, możemy otrzymać nagrodę w postaci 200 zł premii pieniężnej.

Trzeba także posiadać należy status nowego klienta. Wg regulaminu nowy klient to osoba, która w okresie ostatnich 12 miesięcy przed złożeniem wniosku nie posiadała konta ROR w Alior Banku, ROR walutowego lub Karty Kibica Alior Banku. Jednocześnie posiadanie innych produktów banku jest dopuszczalne:

Posiadanie konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz konta w T-Mobile Usługi Bankowe nie wyklucza Uczestnika z Oferty Specjalnej.

Jak zdobyć 200 zł krok po kroku?

Warunki uzyskania premii w tej akcji nie należą do trudnych. By zgarnąć 200 zł należy:

1Do 30 kwietnia zarejestrować się na stronie Moneymanii, a następnie poprzez wygenerowany tam link złożyć wniosek o prowadzenie Konta Jakże Osobistego wraz z kartą debetową.

Podczas wypełniania wniosku, trzeba pamiętać by:

 • wyrazić zgodę na ujawnienie przez bank tajemnicy bankowej organizatorowi promocji – w takim zakresie, aby bank mógł powiadomić go o spełnieniu przez nas warunków promocji – to umożliwi mu zakwalifikowanie nas do wypłaty premii (nie ma natomiast konieczności wyrażania zgód marketingowych),
 • podać ten sam adres e-mail, co podczas rejestracji na stronie Moneymanii.

2Do 31 maja zawrzeć umowę o konto z kartą.
3W każdym z kolejnych trzech miesięcy następujących po miesiącu otwarcia konta:

 • zasilić konto łączną kwotą min. 500 zł (liczy się suma wpływów),
 • dokonać przynajmniej 3 płatności kartą na dowolną kwotę,
 • zalogować się do aplikacji mobilnej,

4Do 31 sierpnia na stronie Moneymanii podać numer swojego konta w Alior Banku, na które to zostanie przelana nagroda.

Najłatwiej  spełnić warunek wpływów przelewając sobie 500 zł ze swojego konta w innym banku.

Jeśli chodzi o płatności bezgotówkowe, należy unikać wszelkich tzw. ułatwiaczy obrotów, których bank nie będzie akceptował. Dlatego najlepiej nie “kombinować” i dokonywać transakcji kartą w zwykłych sklepach, supermarketach, stacjach paliw, itp.

I to wszystko. O spełnieniu warunków promocji organizator powiadomi nas poprzez e-mail pod koniec kolejnego miesiąca. W ciągu kilku następnych dni, otrzymamy przelew premii 200 zł na nowo otwarte konto. Oczywiście pod warunkiem, że ciągle będziemy posiadaczami konta oraz karty debetowej.

Dokładne terminy (e-maila powiadamiającego oraz wypłaty nagrody) będą zależeć od tego kiedy założyliśmy konto i spełniliśmy wszystkie warunki. I tak jeśli:

 • konto założyliśmy w marcu i spełniliśmy wszystkie warunki do 30 czerwca – powiadomienie powinniśmy otrzymać do 31 lipca, a samą nagrodę do 7 sierpnia,
 • konto założyliśmy w kwietniu i spełniliśmy wszystkie warunki do 31 lipca – powiadomienie powinniśmy otrzymać do 28 sierpnia, a sam przelew do 4 września,
 • konto założyliśmy w maju i spełniliśmy wszystkie warunki do 31 sierpnia – powiadomienie powinniśmy otrzymać do 25 września, a przelew nagrody do 2 października.
Proste przykłady w praktyce:

1. Konto zakładamy w marcu.  W każdym z kolejnych trzech miesięcy: kwietniu, maju i czerwcu  zasilamy je kwotą 500 zł, wykonujemy 3 transakcje kartą oraz logujemy się do aplikacji mobilnej. Do końca czerwca, ponownie logujemy się na stronie Moneymanii i podajemy numer konta założonego w Alior Banku.  200 zł premii organizator przelewa nam do 7 sierpnia.

2. Tym razem konto otwieramy w kwietniu.  W każdym z kolejnych trzech miesięcy: maju, czerwcu i lipcu  zasilamy je kwotą 500 zł, wykonujemy 3 transakcje kartą oraz logujemy się do aplikacji mobilnej. Do końca lipca, ponownie logujemy się na stronie Moneymanii i uzupełniamy numer konta założonego w Alior Banku.  200 zł premii organizator przelewa nam do 4 września.

3. Umowę o konto zawieramy w maju. Tym razem warunki aktywności (wpływ 500 zł, 3 transakcje, zalogowanie się do apki) musimy wykonać w czerwcu, lipcu i sierpniu. Do końca sierpnia, po ponownym zalogowaniu się na stronie Moneymanii, wpisujemy też nasz numer konta w Alior Banku, na który nastąpi przelew nagrody (do 2 października ).

powrót do menu ↑

Korzyści do wyboru

Oprócz 200 zł premii każdy uczestnik może zdecydować, z których darmowych usług (poza samym rachunkiem, kartą i przelewami internetowymi) – będzie korzystał za darmo.

Do wyboru mamy:

 • 3% na koncie oszczędnościowym do kwoty 20 tys zł,
 • zwrot 1 proc. od transakcji telefonem (Blik, Google Pay, Apple Pay i HCE),
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce,
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą,
 • 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych,
 • pakiet 30 bezpłatnych powiadomień SMS o zdarzeniach na rachunku,
 • ubezpieczenie w podróży za granicą,
 • assistance samochodowy, domowy i medyczny,
 • limit w rachunku bez odsetek przez 10 dni,
 • płatności kartą bez kosztów przewalutowania.

Dwie z powyższych korzyści aktywujemy za darmo, a za każdą kolejną płacimy 3,5 zł na miesiąc. Oczywiście, swój wybór można później modyfikować – każda zmiana korzyści zaczyna obowiązywać od następnego dnia.

powrót do menu ↑

3% do 20000 zł

Z punktu widzenia osoby oszczędzającej najciekawszą korzyścią Konta Jakże Osobistego będzie podwyższone oprocentowanie konta oszczędnościowego.

W takim wariancie stawka rośnie do 3% (pod warunkiem dokonania transakcji kartą za min. 300 zł) lub 2% (bez dodatkowego warunku) i obowiązuje conajmniej do końca czerwca.  Lecz obowiązuje limit wpłat, który wynosi 20 tys. zł.

Posiadaczowi rachunku przysługuje jeden bezpłatny przelew w miesiącu. Koszt każdego następnego to 5 zł.

powrót do menu ↑

2,5% do 100000 zł

Kolejnym ciekawym produktem oszczędnościowym jest Konto Mega Oszczędnościowe. Wpłacając na nie nowe środki, zarabia się 2,1% w skali roku przez trzy miesiące przy limicie 100.000 zł. Jednak klienci posiadający Konto Jakże Osobiste, którzy będą je co miesiąc zasilać min. 1500 zł, czyli tym samym spełnić warunek jego bezpłatnego prowadzenia, otrzymują wyższe odsetki – 2,5%.

powrót do menu ↑

Ile kosztuje konto?

Konto Jakże OsobisteOsoby poniżej 26 latOsoby od 26 lat
Opłata za prowadzenie konta
0 zł 10 zł lub 0 zł
(zwolnienie: wpływ min. 1500 zł)
Opłata za kartę
5 zł lub 0 zł
(zwolnienie: transakcje kartą za min. 300 zł)
5 zł lub 0 zł
(zwolnienie: transakcje kartą za min. 300 zł)
Przelew przez internet
0 zł 0 zł
Wypłaty z bankomatów w Polsce
0 zł - Alior Bank
2,5 zł - pozostałe
0 zł - Alior Bank
2,5 zł - pozostałe

Prowadzenie Konta Jakże Osobistego dla osób poniżej 26 roku życia jest bezwarunkowo darmowe.

Osoby starsze muszą się liczyć z miesięczną opłatą w wysokości 10 zł, jednak wpływ na konto w wysokości min. 1500 zł  zwalnia z tego kosztu. Takim wpływem może być przelew z innego banku niż Alior Bank i T-mobile usługi bankowe, nie musi być to wpływ wynagrodzenia.

Opłata miesięczna za użytkowanie karty wynosi 5 zł, jednak można także być z niej zwolnionym – wystarczy dokonać transakcji bezgotówkowych za min. 300 zł w miesiącu.

Gotówkę za darmo wypłacimy z bankomatów własnych Alior Banku. Chcąc mieć darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów Polsce – musimy wybrać taką opcję w pakiecie korzyści. Jeżeli będzie to jedna z dwóch darmowych korzyści nie zapłacimy za nią nic.

Pełna analiza opłat Konta Jakże Osobistego dostępna jest tutaj.
powrót do menu ↑

Ocena promocji

Promocja Alior Banku “Moneymania” jest naprawdę kusząca. Otwierając konto osobiste, można pod prostymi warunkami (wpływ 500 zł, 3 płatności kartą, logowanie do apki) po trzech miesiącach wzbogacić się o 200 zł.

Bogaty pakiet ciekawych kont oszczędnościowych, sprawia, że Alior Bank to również dobry bank do oszczędzania.

Oszczędności do 20 000 zł możemy ulokować na koncie oszczędnościowym w atrakcyjnej stawce 3%, obowiązującej do 30 czerwca.

Sam rachunek Konto Jakże Osobiste będzie darmowy w utrzymaniu przy wpływach 1500 zł miesięcznie i obrotach kartą na min. 300 zł miesięcznie (w przeciwnym razie zapłacimy odpowiednio 10 i 5 zł).

Konto Jakże Osobiste

PROMOCJA: Moneymania - edycja 22

+ 200 zł i 3% na KO
26 dni do końca promocji
9 Ocena Łączna
9 opinie
Promocja - Moneymania 22

9.5Ocena Redakcji
Ocena
9.5
9.7Ocena Użytkowników
Ocena
9.7
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
19 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Janicki 5 Marzec 2020 14:23

  Konto w promocji założone. Moje pytanie, potwierdzcie, że dobrze kombinuję.

  1. We marcu otwieram konto, to te wpływy i transakcje kartą robię we kwietniu, maju i czerwcu tak?

  2. Chyba najlepiej w każdym z tych miesięcy najlepiej zrobić 1500 zł wpływu (wtedy zwolnienie z opłaty za konto) i 3 lub więcej transakcji kartą tak by łącznie były na conajmniej 300 zł (wtedy zwolnienie z opłaty za kartę) – dzięki temu przez 3 miesiące mamy zupełnie darmowe konto.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 5 Marzec 2020 14:52

   Dokładnie tak, w kwietniu, maju i czerwcu robisz wymagane wpływy i transakcje kartą. Nie zapomnij też by min. 1 raz w miesiącu zalogować się do aplikacji mobilnej

   Najlepiej dopilnować by w każdym miesiącu wpływ był min. 1500 zł i transakcje kartą za min. 300 zł – gdyż wtedy konto i kartą będą darmowe.

 2. Odpowiedz
  Ania - Tanie-Konto.pl 5 Marzec 2020 12:28
  Ocena
  100

  Mamy zgłoszenia, że klientom podczas wypełniania wniosku o konto w Alior Banku pojawia się informacja, iż nie mogą oni dokończyć wysyłania wniosku i infolinia Alior Banku skontaktuje się z nimi.

  Taka informacja może się pojawiać np. gdy ktoś już miał kiedyś w przeszłości jakikolwiek inny produkt Alior Banku i ma założoną kartotekę klienta w ich systemie.

  Co robić, w takiej sytuacji?

  Należy kliknąć zgodę na kontakt infolinii. Wtedy infolinia banku kontaktuje się z użytkownikiem i tam kończą wniosek o konto.

  Czy tak otwarte konto bierze udział w Moneymanii?

  Tak otwarte konto bierze udział w promocji Moneymania.

  Pamiętajmy tylko, że by móc wziąć udział w promocji w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie można posiadać konta ROR w Alior Banku, ROR walutowego lub Karty Kibica Alior Banku.
  Posiadanie innych produktów jest dopuszczalne.

  Pomocne(3) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Grażka 5 Marzec 2020 12:26

  U mnie po wpisaniu danych wyskoczyło, że nie można złożyć wniosku oraz pytanie o kontakt telefoniczny z banku w celu dokończenia zakładania konta “Zamów kontakt”. Pytanie, czy po takim założeniu konta będę brała udział w promocji?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 5 Marzec 2020 12:39

   Tak będzie brała udział w promocji, mimo dokończenia wniosku przez infolinie.

 4. Odpowiedz
  Tomek 5 Marzec 2020 10:58

  Mam pytanie, czy karta do konta jest wysyłana wraz z umową przez kuriera?

  • Odpowiedz
   Adam 5 Marzec 2020 11:49

   Najpierw kurier przywozi umowę którą podpisujesz. Następnie bank potwierdza zawarcie umowy i po kilku dniach wysyła kartę

 5. Odpowiedz
  Kuba Kawecki 5 Marzec 2020 10:05

  Czy można dokonać tej wpłaty 500 zł np. w 5 przelewach po 100 zł w ciągu np. 20 dni ?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 5 Marzec 2019 10:21

   W regulaminie promocji jest dokładnie taki zapis:

   “…uzyskać wpływy na Konto otwarte w ramach Akcji, na łączną sumę co najmniej 500 zł (słownie: pięćset złotych) w każdym z trzech pełnych miesięcy po miesiącu założenia rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego…”

   Wynika z tego, że chodzi by łączna suma wyniosła co najmniej 500 zł

 6. Odpowiedz
  ddddd 5 Marzec 2020 09:13

  Ja założyłem sobie konto w Aliorze poprzez przelew z innego banku.
  Wszystko poszło bez problemowo.

  „Potwierdzenie złożenia wniosku. Twój przelew został wykonany. Po pozytywnej weryfikacji, otrzymasz email potwierdzający zawarcie umowy wraz z załączoną umową. Dodatkowo, otrzymasz przelew w wysokości 1 złoty na rachunek, z którego dokonałeś przelew aktywacyjny. W tytule tego przelewu znajdziesz swój identyfikator (numer CIF). Będziesz mógł od tego momentu korzystać z Twojego konta w Alior Banku.”

 7. Odpowiedz
  konto3procent 8 Luty 2020 23:08

  1. Jak włączyć to 3 procent na koncie oszczędnościowym? Czy żeby dostać premie 200 zł konto musze założyć przez stronę promocji czy mogę to zrobić w oddziale?

  2 w bankowości elektronicznej jest taka informacja odnośnie Konta Mega Oszczędnościowego
  “2,60% – jeżeli zapewnisz miesięczny wpływ na Konto Osobiste min. 1500 zł”
  czy to jest coś innego niż “Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym” – 3%?

  • Odpowiedz
   Madziaaa 10 Luty 2020 19:06

   Miałam taki sam dylemat a więc to jest tak.

   1. By dostać 200 zł w promocji wniosek o konto musisz złożyć ze strony promocji przez internet (nie w oddziale).

   2. By mieć konto oszczędnościowe 3% do 20 000 zł – zakładasz sobie w bankowości elektronicznej konto oszczędnościowe (“Oferty” -> “Oszczędności” -> “Konto oszczędnościowe w PLN”) a następnie wchodzisz w “Konto Jakże Osobiste” -> “Korzyści” wybierasz korzyść “Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym”

   • Odpowiedz
    Madziaaa 10 Luty 2020 20:17

    Tak to są dwa różne konta oszczędnościowe i mają dwie różne promocje.

    Konto Oszczędnościowe w PLN – to jest konto do podwyższenia oprocentowania do 3% w ramach Korzyści (do 20 000 zł).

    Konto Mocno Oszczędnościowe – tutaj mamy oprocentowanie 2,6% do 100 000 zł, jak zapewnimy wpływ min. 1500 zł na konto osobiste – czyli jak spełnimy warunek bezpłatności konta.

    Przykładowo, ja już we wniosku o konto jakże osobiste, zaznaczyłam również otwarcie Konta Mocno Oszczędnościowego i miałam go już otwarte gdy się pierwszy raz zalogowałam. Musiałam założyć w bankowości tylko to drugie (Oferty > Oszczędności > Konto Oszczędnościowe w PLN > Złóż wniosek), a potem wybrać “Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym” w zakładce “Korzyści”.

 8. Odpowiedz
  Norbert 7 Styczeń 2020 11:43

  właśnie chciałem założyć konto, ostatni punkt to weryfikacja online ( przelew na 1 zł), wpisałem swój nr konta z ING, został zaakceptowany, przekierowany zostałem na stronę płatności, a tam nie ma ING do wyboru – trochę to absurdalne dla mnie

 9. Odpowiedz
  Piotr 5 Styczeń 2020 18:52

  też tak miałem. Z infolinii pokierowany zostałem do wideoweryfikacji zamiast przelewu niestety znów nie było tej opcji. Został kurier.

 10. Odpowiedz
  darko 12 Grudzień 2019 11:00

  Czy żeby skorzystać z tej promocji i dostać to 200 zł, muszę brać kartę do konta?

  • Odpowiedz
   Redakcja 15 Grudzień 2019 11:10

   Tak, trzeba otworzyć konto z kartą.

 11. Odpowiedz
  Kuba 17 Lipiec 2019 21:00

  Założyłem konto, nawet się zalogowałem, jednak nie mam informacji o karcie w systemie. To bezwładność systemu czy też powinienem się zmartwić? Dodam, że jestem pewny, że zaznaczyłem chęć karty, bo proces rejestracji nagrałem.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 18 Lipiec 2019 12:58

   Jeśli karta została do Ciebie wysłana, musisz mieć informację, że trzeba ją aktywować w bankowości internetowej na pulpicie:
   alior aktywacja karty


   Jak zamówić kartę?

   Aby zamówić kartę przejdź do Szczegółów rachunku → Karty → Zamów kartę do konta i wypełnij wniosek.
   Wniosek dostępny jest, jeśli do danego konta nie masz jeszcze wydanej karty.

   alior zamawianie karty

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0