Lokata na nowe środki do 2%

Sprawdź
+ 2% i 300 zł premii
39 dni do końca promocji
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2022.01.01

Lokata na nowe środki 2% to tylko jeden z argumentów za tym, by zostać klientem Alior Banku. Warto też zwrócić uwagę na 300-zł premię za założenie konta osobistego oraz stały money-back za płatności telefonem i Blikiem. Do tego dochodzi kilka ofert depozytowych na lepszy procent.

Alior Bank to stosunkowo młoda instytucja. Powstała raptem 10 lat temu, ale dynamicznie się rozwija. Kontrolę nad nim sprawuje PZU SA, które w 2015 r. kupiło ok. 1/4 akcji Alior Banku od jego dotychczasowego właściciela – holdingu Carlo Tassara. Dziś do ubezpieczyciela należy 32 proc. tych papierów. Warto zaznaczyć, że większościowym akcjonariuszem PZU SA jest Skarb Państwa.

Alior Bank należy do grona instytucji, które najszybciej zareagowały na podniesienie stóp procentowych przez RPP. W efekcie jego oferta depozytowa należy obecnie do najlepszych na rynku.

Na rynku depozytowym od dłuższego czasu trwa posucha. Jednak coraz częściej można znaleźć dobre i przyzwoite oferty, z tym że część z nich ma charakter promocyjny albo wymaga spełnienia dodatkowych warunków. Tak jest właśnie z lokatą na nowe środki w Alior Banku.

Oprocentowanie

Oprocentowanie lokaty na nowe środki w Alior Banku zależy od czasu jej trwania. Depozyt dostępny jest w trzech wariantach czasowych – od 3 do 12 miesięcy. Najkorzystniej wypada roczna lokata na nowe środki ze stawką 2 proc. w skali roku. W wersji na sześć miesięcy oprocentowanie wynosi 1,5 proc., a na kwartał – 0,8 proc.

Specyfikacja lokaty

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa lokaty
Lokata na nowe środki

Warunki lokaty

Oprocentowanie
2,0%
Okres lokaty
12 miesięcy
Minimalna kwota
1000
Maksymalna kwota
brak limitu

Dodatkowe informacje

Klient
nowy i obecny
Konto osobiste (ROR)
wymagane konto
Zerwanie lokaty przez czasem
utrata odsetek

By móc założyć lokatę na nowe środki w Alior Banku, należy mieć tam konto osobiste. Drugim warunkiem jest zapewnienie nadwyżki względem salda z 10 grudnia. Przy jego wyliczaniu organizacja kierowana przez Grzegorza Olszewskiego bierze pod uwagę stan na rachunkach bieżących, oszczędnościowych i lokatach.

Jeśli więc 10 grudnia trzymaliśmy w Aliorze łącznie np. 10 tys. zł, a w dniu zakładania depozytu zgromadziliśmy np. 100 tys. zł, to na promocyjną lokatę możemy wpłacić 90 tys. zł.

Minimalna kwota lokaty wynosi 1000 zł. Liczba depozytów jest nieograniczona. Kapitalizacja odbywa się na koniec okresu umownego.

Lokata na nowe środki Alior Banku należy do najwyżej oprocentowanych w swoim przedziale czasowym. Na tle konkurencyjnych ofert np. Getin Banku jej zaletą jest dość wysoki limit wpłat. W kilku bankach znajdziemy lokaty na 1-2% procent, lecz z niższą kwotą maksymalną.

Założymy ją w bankowości elektronicznej oraz oddziale. Domyślnie ma ona status odnawialnej.

Jednak jest to nieopłacalne. Dlaczego? Depozyt odnowi się na warunkach zwykłej lokaty obowiązujących za 12 miesięcy. Dziś jest to 0,05 proc. Status można zmienić w każdej chwili – w systemie transakcyjnym, aplikacji albo w placówce.

powrót do menu ↑

Kalkulator zysków

Ile zarobimy na rocznej lokacie na nowe środki. Poniżej kilka przykładowych wyliczeń:

Kwota lokaty [zł]Zysk przed opodatkowaniem [zł]Zysk po opodatkowaniu [zł]
5 00010081
10 000200162
20 000400324
30 000600486
50 0001000810
powrót do menu ↑

Dobrze oprocentowane oszczędności

Lokata na nowe środki to niejedyna dobra propozycja oszczędnościowa, dla klientów posiadających ROR w Alior Banku. Będąc posiadaczem Konta Jakże Osobistego, możemy skorzystać z innych ciekawych produktów oszczędnościowych:

Nazwa produktu Oprocentowanie Kwota maks. Okres Warunki
Konto Oszczędnościowe

0,5% lub 2,0%

10 000 zł 1 styczeń - 31 marzec 2022
 • wybór podwyższonego oprocentowania jako jednej z korzyści
 • 1% - pod warunkiem dokonywania transakcji kartą za min. 300 zł/mies.
Konto Mega Oszczędnościowe

1,0% lub 1,7%

100 000 zł 3 miesiące
 • wpłata nowych środków
 • wyrażenie zgód marketingowych
 • 1,7% - pod warunkiem wpływu na konto osobiste min. 2000 zł/mies.
Lokata na nowe środki

od 0,8% do 2%

bez limitu 2% - lokata 12M
1,5% - lokata 6M
0,8% - lokata 3M
 • wpłata nowych środków
 • posiadanie konta osobistego

Każdy posiadacz Konta Jakże Osobistego może otworzyć standardowe konto oszczędnościowe w PLN i w ramach wyboru jednej z korzyści podwyższyć sobie jego oprocentowanie do 2%. Dodatkowy warunek stanowi zrealizowanie kartą transakcji bezgotówkowych na 300 zł. Przy czym obejmuje kwoty do 10.000 zł. Z propozycji skorzystają wszyscy klienci bez względu na staż w Alior Banku.

Tak samo jest z innym rachunkiem o nazwie Konto Mega Oszczędnościowe. Można go otworzyć bez konieczności zawierania umowy o ROR. Wpłacając na nie nowe środki, zarabia się 1,0% w skali roku przez trzy miesiące przy limicie 100.000 zł. Jednak klienci posiadający Konto Jakże Osobiste, którzy będą je co miesiąc zasilać min. 2000 zł, czyli tym samym spełnić warunek jego bezpłatnego prowadzenia, otrzymują wyższe odsetki – 1,7%. 

powrót do menu ↑

Premia 540 zł na start

alior bank promocjaJak wspomnieliśmy, lokata na nowe środki dostępna jest dla klientów z ROR-em. Ile on kosztuje?

Za prowadzenie Konta Jakże Osobistego Alior Bank pobiera 10 zł miesięcznie. Obsługa karty debetowej to 5 zł. Obu opłat można uniknąć, co miesiąc zapewniając wpływ min. 1500 zł i wykonując plastikiem obrót bezgotówkowy na min. 300 zł.

Założenie Konta Jakże Osobistego może być całkiem opłacalnym posunięciem. Można na tym zyskać do 300 zł. Wystarczy w każdym z sześciu kolejnych miesięcy zalogować się do aplikacji Alior Mobile i wykonać kartą płatniczą jedną transakcję bezgotówkową dowolnej wartości.

Do tego dochodzi money-back za płatności mobilne oraz Blikiem. Zwrot wynosi 1 proc. od każdej płatności i nie więcej niż 20 zł miesięcznie.

W ciągu roku daje to nawet 240 zł premii. Warunkiem jej naliczania jest aktywowanie odpowiedniej opcji, tzw. korzyści przypisanej do ROR-u.

Drugim bonusem może być wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego. Chodzi o 2 proc. w skali roku dla kwot do 10 tys. zł.  Alior Bank nalicza ją pod warunkiem wykonywania obrotów kartą do ROR-u na 300 zł miesięcznie.

Szczegółowo tą promocję przeanalizowaliśmy tutaj.
powrót do menu ↑

Czy warto?

Tak bogaty pakiet dobrych ofert depozytowych (lokata na nowe środki, konto oszczędnościowe 2% do 10 tys. zł, konto mega oszczędnościowe) skłania do tego, by mocniej związać się z Alior Bankiem, czyli otworzyć tam ror – Konto Jakże Osobiste.

Dodatkowo zgarnąć niezły bonus pieniężny za założenie konta w promocji.

Sam rachunek będzie darmowy w utrzymaniu przy wpływach 1500 zł miesięcznie i obrotach kartą na min. 300 zł miesięcznie (w przeciwnym razie zapłacimy odpowiednio 10 i 5 zł).

Konto Jakże Osobiste + Lokata na nowe środki

+ 2% i 300 zł premii
39 dni do końca promocji

Dokumenty do pobrania

9.5 Ocena Łączna
8 opinie
Lokata na nowe środki

10Ocena Redakcji
Ocena
10
9.2Ocena Użytkowników
Ocena
9.2
ZALETY
 • wysokie oprocentowanie,
 • długi okres obowiązywania,
 • bank kontrolowany przez PZU SA (gdzie większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa),
 • możliwość zyskania dodatkowych 300 zł za założenie konta osobistego w promocji 300 zł Alior Banku trwającej do 28.02.2022 r.
WADY
 • konieczność otwarcia konta osobistego,
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
6 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  Gutenberg 14 Październik 2019 23:40

  Na razie wszystko idzie ok, bez problemowo.

  Konto przez stronę promocji otworzyłem bardzo szybko metodą poprzez przelew z innego banku. Teraz czekam na kartę do konta.

  Lokata 3% na 100 dni założona, tak to wygląda w bankowości internetowej:

  alir lokata na 100 dni dla nowych klientów

 2. Odpowiedz
  Madziaaa 10 Październik 2019 19:23
  Ocena
  100

  Ogólnie ciekawy bank do oszczędzania, chociaż z lokatą 3% na 100 dni dla nowych klientów maja mały haczyk.

  Moje doświadczenia

  1. By dostać 200 zł w promocji wniosek o konto musimy złożyć ze strony promocji przez internet (nie w oddziale).

  2. By mieć konto oszczędnościowe 3% do 20 000 zł – po zalogowaniu się do bankowości elektronicznej konta Jakże Osobistego zakładamy sobie “Konto oszczędnościowe” a następnie wchodzimy w “Konto Jakże Osobiste” -> Korzyści” wybieramy korzyść “Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym”

  3. By mieć jeszcze dodatkowo lokatę 3% na 100 dni w Alior Banku trzeba niestety udać się do oddziału by ją założyć. Dostałam informację iż przez internet tego nie zrobię. Więc to jest ten mały haczyk.

  Szanowna Pani,

  Uprzejmie informuję, że lokata 3% na 100 dni dedykowana jest wyłącznie dla nowych klientów, którzy posiadają Konto Jakże Osobiste.

  WAŻNE INFORMACJE NA TEMAT LOKATY

  Do zawarcia lokaty uprawnieni są tylko klienci banku w terminie 14 dni od dnia otwarcia karty klienta w systemie bankowym, co oznacza udostępnienie bankowi danych umożliwiających identyfikację klienta w wyżej wymienionym systemie.

  Maksymalna kwota lokat dla jednego klienta to 50 000,00 zł (włącznie).

  Nadmienię, że otwarcie lokaty jest możliwe w oddziałach banku.

  Mam nadzieję, że przedstawione informacje będą pomocne.

  W przypadku dodatkowych pytań nasi konsultanci pozostają do Pani dyspozycji.

  + ZALETY: 200 zł za założenie konta na stronie promocji I 3% do 20 tys. zł na koncie oszczędnościowym I 3% do 50 tys. zł na lokacie na 100 dni I 2,6% do 100 tys. zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym (tak jest jeszcze takie coś)
  - WADY: By założyć tą lokatę 3% do 50 tys. zł na 100 dni trzeba się udać do oddziału
  Pomocne(43) Niepomocne(9)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Krysss 16 Wrzesień 2019 12:44
  Ocena
  100

  Całkiem niezłe oprocentowanie jak na kontrolowany przez PZU SA.

  + ZALETY: wysokie oprocentowanie
  - WADY: tylko dla nowych klientów
  Pomocne(48) Niepomocne(55)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
  • Odpowiedz
   Redakcja 19 Wrzesień 2019 14:41
   Ocena
   80

   To jedna z najwyżej oprocentowanych lokat aktualnie na rynku. Niestety tylko dla nowych klientów co nie mieli styczności z alior bankiem (nie mieli karty klienta w ich systemie bankowym)

   Pomocne(39) Niepomocne(8)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 4. Odpowiedz
  Gregor 15 Wrzesień 2019 14:50

  Mam do ulokowania ok. 200 tys zł. W Aliorze 70 tys zł na 3% to max. Zastanawiam się gdzie najlepiej ulokować pozostałe 130 tys. zł, są jakieś banki, które dają podobne procenty co tutaj?

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0