Promocja zakończona

Konto Oszczędnościowe 4%

Sprawdź
+ 4% i 500 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2023.05.01

Jakie oprocentowanie ma  Konto Oszczędnościowe Alior Banku? Czy warto tutaj trzymać swoje oszczędności? Analiza warunków i opinie klientów.

Alior Bank to stosunkowo młoda instytucja. Powstała raptem 10 lat temu, ale dynamicznie się rozwija. Obecnie plasuje się w okolicach ósmego miejsca największych banków w Polsce pod względem sumy bilansowej.

Kontrolę nad nim sprawuje PZU, które w 2015 r. kupiło ok. 1/4 akcji Alior Banku od jego dotychczasowego właściciela – holdingu Carlo Tassara. Dziś do ubezpieczyciela należy 32 proc. tych papierów.

Alior Bank objęty jest systemem ochrony depozytów BFG. Oznacza to, że w przypadku niewypłacalności banku jego klienci otrzymają swoje pieniądze.

Limit gwarancji wynosi równowartość 100 tys. euro na jednego posiadacza. Na dziś daje to ok. 430 tys. zł, czyli sporo powyżej kwoty objętej promocyjnym oprocentowaniem.

Oprocentowanie

Normalnie Alior Bank płaci 1-2 proc. Osoby, które otworzą ROR w taryfie Konto Jakże Osobiste (darmowe dla osób poniżej 26 lat lub przy wpływach 1,5 tys. zł miesięcznie) mogą – w ramach jednej z dwóch korzyści przypisanych do tego rachunku – wybrać wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego.

W takim wariancie stawka rośnie do 2 proc. lub 4 proc. 

By zyskać oprocentowanie w wysokości 4 proc, trzeba spełnić dodatkowy warunek w postaci dokonania w  poprzednim miesiącu  transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 300 zł.

Jeśli go nie spełnimy oprocentowanie wyniesie 2 proc.

W przypadku tego konta obowiązuje limit wpłat, który wynosi 10 tys. zł. Posiadaczowi rachunku przysługuje jeden bezpłatny przelew w miesiącu. Koszt każdego następnego to 5 zł.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Alior Bank
Nazwa
Konto Oszczędnościowe
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
5 zł
Oprocentowanie promocyjne
w ramach jednej z korzyści Konta Jakże Osobistego do 10 000 zł:

4% - pod warunkiem dokonania w poprzednim miesiącu transakcji kartą za min. 300 zł

2% - bez dodatkowego warunku
Oprocentowanie standardowe
0,01%

Oprocentowanie powyżej kwoty 10 tys. zł wynosi standardowe 1 proc.

powrót do menu ↑

Promocje do 740 zł

Otwierając Konto Jakże Osobiste jako nowy klient i spełniając warunki promocji, możemy zyskać nawet 500 zł premii! Comiesięczną premię za aktywność można zwiększyć dzięki money-backowi za płatności telefonem i Blikiem. Rocznie to nawet dodatkowe 240 zł.

Szczegółowo ta promocja została przeanalizowana tutaj.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Konto Oszczędnościowe Alior Banku to jedna z lepszych opcji lokowania wolnych środków, których nie chcemy zamrażać na dłużej. Stawka 4% należy do słabszych na rynku.

Jednak atrakcyjne oprocentowanie bank nalicza tylko w przypadku otwarcia z Kontem Jakże Osobistym i wybrania podwyższonego oprocentowania jako jednej z korzyści.

Nie zachwyca także stosunkowo niski limit środków objętych podwyższonym oprocentowaniem  (maks. 10 000 zł). Jednak jako nowy klient Alior Banku możemy skorzystać z innych ciekawych produktów oszczędnościowych takich jak: Konto Mega Oszczędnościowe z oprocentowaniem 6,5% aż do kwoty 200 000 zł lub lokata mobilna z oprocentowaniem do 5,5%.

Konto Oszczędnościowe + Konto Jakże Ososbiste

+ 4% i 500 zł premii
Promocja zakończona
8.5 Ocena Łączna
3 opinie
Konto Oszczędnościowe

Jeśli mamy większą kwotę, ale nie chcemy mrozić jej na długo, oferta organizacji kontrolowanej przez PZU może być dobrym wyborem. Prócz atrakcyjnej stawki zaletą KO jest długi okres obowiązywania podwyższonego oprocentowania.

9Ocena Redakcji
Ocena
9
8.6Ocena Użytkowników
Ocena
8.6
ZALETY
  • długi okres obowiązywania,
  • bank kontrolowany przez PZU SA (gdzie większościowym akcjonariuszem jest Skarb Państwa),
  • wygodne otwieranie (przelew, kurier, wideoweryfikacja),
WADY
  • konieczność otwarcia konta osobistego,
  • niska kwota objęta podwyższonym oprocentowaniem.
Dodaj swoją opinie
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0