Promocja zakończona

Karta kredytowa Silver

Sprawdź
+ 300 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki

Karta Silver Credit Agricole zapewnia dostęp do darmowego przez 54 dni finansowania i liczne zniżki u partnerów banku. Jednak nie wypłacajmy nią gotówki z bankomatów ani nie wykonujmy z niej przelewów, bo zapłacimy za to jak za zboże!

Jeszcze 10 lat temu Credit Agricole (ówczesny Lukas Bank) miał bardzo mocną pozycję w segmencie kart kredytowych. Specjalizował się bowiem w consumer finance. Od tamtego czasu przeszedł transformację do banku uniwersalnego, co skutkuje systematycznym odchudzaniem portfela kart kredytowych.

Recenzja karty kredytowej Silver

karta kredytowa silverObecnie organizacja kierowana przez Piotra Kwiatkowskiego zajmuje pod tym względem szóste miejsce na rynku. W jego ofercie znajdziemy m.in. kartę kredytową Silver.

Credit Agricole wydaje ją we współpracy z dwoma największymi operatorami. Klient może więc wybrać, czy chce mieć plastik z logo Visy czy Mastercardu.

Opłaty

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
Credit Agricole
Nazwa karty
Karta kredytowa Silver
Wymagany min. dochód
1 400 zł
Maksymalny limit kredytowy
20 000 zł
Okres bezodsetkowy
do 54 dni
Oprocentowanie
10%

Opłaty za kartę

Opłata za wydanie karty
0 zł
Opłata za obsługę karty
7,9 zł/miesiąc lub 0 zł
Warunek zwolnienia
wykonanie transakcji kartą za min. 700 zł w miesiącu
Wypłata z bankomatów
5 proc. min. 12,9 zł

Wydanie karty jest bezpłatne. Jej obsługa kosztuje 7,9 zł miesięcznie. Jednak po wykonaniu obrotów w wysokości 700 zł klient unika tej opłaty.

Znacznie gorzej wygląda kwestia opłat za usługi dodatkowe. Podjęcie gotówki kartą Silver z bankomatu albo wykonanie przelewu z jej rachunku (traktowane jest to przez bank jako operacja gotówkowa) wiąże się z 5-proc. prowizją, przy czym wynosi ona nie mniej niż 12,9 zł! Pod tym względem karta kredytowa Credit Agricole należy do najdroższych na rynku.

Na szczęście nie za każdy przelew z rachunku karty płaci się jak za zboże. W opcji „Twoje rachunki” taka transakcja kosztuje tylko 1 zł, o ile wykona się ją w bankowości internetowej. Natomiast zrealizowana z poziomu aplikacji jest całkowicie darmowa. Taką operację bank uznaje za bezgotówkową. Korzystanie z tego rozwiązania wymaga uprzedniego zdefiniowania odbiorcy w placówce.

Plastik można powiązać z popularnymi portfelami cyfrowymi: Google Pay i Apple Pay. Umożliwi to płacenie telefonem.

Posiadacz plastiku może uzyskać nawet 20 tys. zł limitu kredytowego. Z darmowego finansowania może korzystać nawet 54 dni. Pod względem długości okresu bezodsetkowego karta Silver plasuje się mniej więcej w środku rynkowej stawki. Oprocentowanie długu wynosi standardowe 10 proc., czyli dwukrotność stopy referencyjnej powiększonej o 3,5 pkt.

Czy karta kredytowa Credit Agricole może być darmowa?

Tak. Z tym że wymaga to od posiadacza karty aktywności, czyli wykonania plastikiem obrotu w wysokości min. 700 zł miesięcznie. Przeciętna rodzina nie powinna mieć problemów ze spełnieniem tego warunku.

Oczywiście należy pamiętać, by kartą Silver nie wypłacać środków z bankomatu ani nie robić przelewów z jej rachunku (chyba że będą one dotyczyć płatności za comiesięczne rachunki).

powrót do menu ↑

Wymagania i dokumenty

Klient, który chciałby wyrobić kartę Silver, musi wykazać się stałym dochodem w wysokości min. 1400 zł netto. Oczywiście musi też pozytywnie przejść procedurę badania zdolności kredytowej, którą rozpoczyna się od złożenia wniosku.

Do tego ostatniego należy dołączyć dokumenty potwierdzające źródło i wysokość dochodu. Przykładowo dla osób pracujących na etacie jest to zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości wynagrodzenia za ostatnie trzy miesiące.

Wniosek o kartę Silver złożymy:

 • w oddziale,
 • przez internet,
 • podczas spotkania z mobilnym doradcą,
 • przez telefon.

Klient otrzymuje decyzję o przyznaniu lub odmowie przyznania limitu w ciągu dwóch dni roboczych, licząc od złożenia kompletnego wniosku.

powrót do menu ↑

Promocja moneyback 300 zł

Do 10 kwietnia trwa promocja „Radość działa zbliżeniowo II”. Polega ona na zwrocie 3 proc. wartości każdej transakcji zrealizowanej kartą kredytową zapisaną w portfelu mobilnym Apple Pay lub Google Pay. Przy czym limit premii możliwy do uzyskania przez użytkownika w trakcie trwania oferty (do końca 2020 r.) wynosi 300 zł.

Jak otrzymywać zwrot za płatność kartą kredytową Credit Agricole?

 • Do 10 kwietnia złożyć wniosek i wyrobić promocyjną kartę kredytową
 • Do 10 kwietnia podpisać dokument o przystąpieniu do akcji specjalnej
 • Zapisać wyrobiony plastik w portfelu Google Pay lub Apple Pay (w zależności od posiadanego przez siebie urządzenia)
  Jeśli dotąd nie korzystaliśmy z tej usługi, będziemy musieli pobrać na swój smartfon lub tablet odpowiednią aplikację.
 • Płacić zbliżeniowo zapisaną w telefonie „kredytówką” za zakupy realizowane w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych
  Im częściej będziemy to robić, tym większy zwrot wypracujemy.

Szczegółowa recenzja tej promocji dostępna jest tutaj.

Karta też uczestniczy w Klubie Rabatowym Credit Agricole. Płacąc nią za zakupy u partnerów banku (np. RTV Euro AGD, Wólczanka, Martes Sport, Telepizza, Panek), zyskuje się rabaty różnej wysokości. Największe opiewają na 55 proc.

powrót do menu ↑

Czy warto?

Karta Silver Credit Agricole to warunkowo darmowa w utrzymaniu kredytówka – jedna z wielu na rynku. Wykazując się odpowiednimi obrotami, nie płacimy za jej obsługę.

Do największych zalet należy też zaliczyć darmowe przelewy z rachunku karty na poczet mediów. W pozostałych przypadkach należy wystrzegać się takich operacji jak ognia. Podobnie jak wypłat z bankomatów. Za oba typy transakcji bank nalicza najwyższe na rynku prowizje.

Posiadanie karty Silver zapewnia rabaty u partnerów banku. Największe zniżki sięgają 55 proc. Możemy także skorzystać z 3% moneybacku za płatności realizowane telefonem.

Czy warto? Jakie są opłaty. Opinie są podzielone… Na co uważać by nie przepłacać? Gdzie są haczyki?

9 Ocena Łączna
Karta kredytowa Silver

Ocena karty
9
ZALETY
 • możliwość zwolnienia z opłaty miesięcznej,
 • opcja darmowego opłacania rachunków przelewem z karty,
 • zniżki u partnerów banku,
 • możliwość podpięcia pod Google Pay i Apple Pay,
 • możliwość wyboru organizacji płatniczej.
WADY
 • bardzo drogie wypłaty z bankomatów i przelewy z rachunku karty (inne niż opłacanie stałych rachunków).
Dodaj swoją opinie
Karta kredytowa Silver

PROMOCJA: Radość działa zbliżeniowo II

+ 300 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0