Promocja zakończona

Karta kredytowa World Mastercard

Sprawdź
+ 600 zł w punktach BCH
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2023.12.04

Jeśli potrafisz odpowiedzialnie posługiwać się kartą kredytową, na wyrobieniu karty Mastercard World w mBanku zyskasz 48000 w punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Czy warto skorzystać z promocji sprawdźmy. Szczegółowa analiza korzyści i wady karty mBanku.

Instytucja, którą kieruje Cezary Stypułkowski, to czwarty największy bank w Polsce pod względem wielkości aktywów. Także pod względem liczby klientów czy prowadzonych kont osobistych zajmuje jedno z czołowych miejsc.

O wiele słabszą pozycję mBank ma w segmencie kart kredytowych. Z liczbą ok. 320 tys. szt. plasuje się pod koniec pierwszej dziesiątki.

Opłaty

W ofercie organizacji kontrolowanej przez Commerzbank znajdziemy kartę kredytową World Mastercard.

Tabela opłat i prowizji

Nazwa banku
mBank
Nazwa karty
Karta kredytowa Mastercard Standard
Wymagany min. dochód
1 000 zł
Maksymalny limit kredytowy
100 000 zł
Okres bezodsetkowy
do 54 dni
Oprocentowanie
18,5%

Opłaty za kartę

Opłata za wydanie karty
30 zł
Opłata za obsługę karty
350 zł/rok lub 0 zł
Warunek zwolnienia
dokoannie transakcji za min. 18000 zł w ciągu roku
Wypłata z bankomatów
5% min. 10 zł

Wydanie plastiku kosztuje 30 zł. mBank jest jednym z nielicznym, który takową nalicza.

Do tego dochodzi opłata roczna za użytkowanie. Wynosi ona 350 zł, ale można jej uniknąć. Bank zwolni z daniny, jeśli roczna wartość transakcji bezgotówkowych osiągnie poziom co najmniej 18.000 zł (czyli mniej więcej 1500 zł miesięcznie).

Jednak warto wspomnieć, że zupełnie darmowa jest karta dodatkowa. Jeśli więc chcemy w ramach jednej umowy wyrobić drugi plastik, np. dla męża albo żony, to jego utrzymanie będzie bezpłatne.

Uważajmy na prowizje za niektóre operacje. Te są w mBanku wysokie. Wypłata z bankomatu kosztuje aż 5% min. 10 zł. Wysoka takżejest prowizja za przelew z rachunku – 7% min. 6 zł (lub 3,5 % min 6 zł, gdy jest to przelew do organu podatkowego).

W mBanku występują także rzadko spotykane na rynku opłaty za sprawdzenie limitu w bankomacie czy podwyższenie dostępnej kwoty maksymalnej. Do tego dochodzą wysokie prowizje za przewalutowanie. Lepiej więc nie używajmy karty kredytowej za granicą.

„Kredytówka” objęta jest programem premiowym mOkazje. Innymi słowy: możemy otrzymać częściowy zwrot wydatków nią opłaconych.

Okres bezodsetkowy karty to nawet 54 dni. Licząc od dnia końca cyklu rozliczeniowego, mamy 24 dni na uregulowanie zadłużenia. W przeciwnym razie zapłacimy od niego odsetki – 18,5% w skali roku. Natomiast RRSO karty wynosi 20,21%.

Promocja 48000 punktów na start

mbank promocja karty kredytowejOsoby, które nie mają jeszcze karty kredytowej mBanku Mastercard World, mogą wzbogacić się o kolejną nagrodę. Chodzi o 48.000 pkt w programie lojalnościowym Mastercarda. Ich ekwiwalent pieniężny wynosi 600 zł.

By zdobyć punkty, należy wykazać się zdolnością kredytową, zawrzeć umowę o kartę World Mastercard albo World Mastercard Intensive i do końca następnego miesiąca po wyrobieniu plastiku wykonać nim 15 transakcji bezgotówkowych na dowolne kwoty.

Uwaga! Jeśli jeszcze nie mamy konta osobistego w mBanku (ułatwia i przyspiesza proces uzyskania karty kredytowej), na jego otwarciu możemy zyskać teraz łatwo 650 zł w promocji.

Punkty zostaną dopisane w ciągu 5 dni roboczych od wykonania ostatniej płatności. Będą ważne pół roku.

Szczegółowa analiza promocji dostępna jest tutaj.

Wymagania i dokumenty

O standardową kartę kredytową Mastercardu w mBanku mogą się starać osoby mające stały dochód. Ten nie może być niższy niż 1 tys. zł miesięcznie. Na tle konkurencji to średni poziom wymagań.

Organizacja kierowana przez Cezarego Stypułkowskiego wymaga od osoby zainteresowanej „kredytówką” przedstawienia dokumentu potwierdzającego dochód. Przy czym, jaki to ma być dokument, bank wskazuje indywidualnie – w zależności od sytuacji kredytobiorcy. W przypadku osób zatrudnionych na etacie jest to: zaświadczenie o zarobkach, umowa o pracę albo wyciąg z rachunku.

Na uproszczone formalności mogą liczyć stali klienci. Ci złożą wniosek w systemie transakcyjnym. Pozostali zrobią to:

  • w oddziale,
  • przez telefon i
  • na stronie internetowej.

Umowę zawiera się w placówce. Istnieje także możliwość podpisania jej online – w bankowości elektronicznej (zatwierdza się ją SMS-em albo PIN-em w aplikacji).

Czy warto?

Jeśli potrafisz odpowiedzialnie posługiwać się kartą kredytową, na wyrobieniu karty Mastercard World w mBanku zyskasz 600 zł w punktach w programie Mastercard Bezcenne Chwile. Wystarczy, że do 31 stycznia wykonasz nią 15 płatności o dowolnej wartości.

Przy okazji nie zapłacisz za wydanie plastiku. Opłaty rocznej unikniesz, jeśli w ciągu roku wydasz kartą 18.000 zł (średnio: 1500 zł miesięcznie). Ewentualnie możesz wcześniej rozwiązać umowę.

Co prawda do zawarcia umowy o kartę kredytową konto osobiste nie jest potrzebne, ale na jego otwarciu możesz zarobić nawet 650 zł w promocji konta mbanku. Ponadto ułatwisz sobie wtedy wyrobienie „kredytówki”.

Karta kredytowa World Mastercard

PROMOCJA: 48 000 punktów w Programie Bezcenne Chwile

+ 600 zł w punktach BCH
Promocja zakończona

Przydatne dokumenty (pdf)

Dodaj opinie jako pierwszy!

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
Porównaj Teraz
0