Promocja zakończona

Rachunek Oszczędzam

Sprawdź
+ 1,5% i 555 zł premii
Promocja zakończona
Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2022.01.01

Konto Oszczędnościowe Credit Agricole to oprocentowanie do 1,5% przez 3 miesiące do kwoty 50 000 zł. Czy oszczędności w CA są bezpieczne? Analiza warunków i opinie klientów.

Credit Agricole to średniej wielkości instytucja, którą kieruje Piotr Kwiatkowski. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, czyli Lukas Banku, nie skupia się tylko na segmencie consumer finance. W jej ofercie znajdziemy m.in. depozyty terminowe i bieżące.

Pieniądze zdeponowane na Rachunku Oszczędzam podlegają ochronie BFG. Środki każdego z klientów są gwarantowane do równowartości 100 tys. euro w złotych, czyli ok. 430 tys. zł. W razie bankructwa banku BFG zwróci wkłady pieniężne ich posiadaczom wraz z należnymi odsetkami.

Oprocentowanie

Rachunek Oszczędzam to konto oszczędnościowe, którego standardowe oprocentowanie powiązane jest ze stopą WIBOR 1M. Bank pomniejsza ją o współczynnik 1,5 pkt, co aktualnie daje mizerną stawkę na poziomie 0,5 proc. w skali roku.

W zależności od wariantu konta kapitalizacja odbywa się codziennie lub raz na kwartał. Jednak przy tak niskim kuponie częstotliwość dopisywania odsetek nie ma praktycznie większego znaczenia.

Otwarcie Rachunku Oszczędzam wymaga też zawarcia umowy o ROR – Konta dla Ciebie. Posiadacz konta oszczędnościowego może wykonać z niego jeden darmowy przelew w miesiącu. Za każdy następny zapłaci aż 10 zł.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Credit Agricole
Nazwa
Rachunek Oszczędzam
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
5 - 10 zł
Oprocentowanie promocyjne
dla nowych klientów przez 3 miesiące:
1,5% do 50 000 zł
Oprocentowanie standardowe
0,5%
powrót do menu ↑

Promocja na Start 1,5%

Najlepszą ofertę Credit Agricole ma dla nowych klientów (nie mających konta w banku po 31 grudnia 2020 r), którzy otworzą konto osobiste i zdecydują się na Rachunek Oszczędzam z kapitalizacją kwartalną.

Chodzi o promocję „Na start”. W jej ramach bank płaci 1,5 proc. przez trzy miesiące od otwarcia rachunku. Jednak do 20 tys. zł limituje kwotę objętą wyższym oprocentowaniem. Jeden posiadacz może otworzyć jeden taki rachunek.

Aby skorzystać z oferty, posiadacz konta musi dodatkowo wyrazić zgody marketingowe, które oznaczają łącznie:

 • zgodę na otrzymywanie ofert mailingowych banku po wygaśnięciu umowy konta,
 • zgodę na otrzymywanie ofert mailingowych banku: elektronicznie (za pomocą e-mail i SMS) oraz telefonicznie,
 • zgodę na przesyłanie przez bank informacji dotyczących umów na podany przez posiadacza konta adres e-mail.

Później Credit Agricole nalicza odsetki standardowe. Z tym że po upływie okresu promocyjnego konsument może skorzystać z wcześniej opisanych ofert specjalnych.

powrót do menu ↑

Dodatkowe korzyści na Rachunku Oszczędzam

Credit Agricole systematycznie organizuje promocje zwiększające minimalnie oprocentowanie konta oszczędnościowego dla “starych” klientów.

Pierwsza z nich nazywa się „Dodatkowe korzyści na Rachunku Oszczędzam”. W jej ramach stawka wynosi 0,01 proc. (konto z kapitalizacją kwartalną i  z kapitalizacją dzienną).

Udział w promocji nie wymaga od klienta podejmowania żadnych działań. Oferta aktywuje się samoistnie.

powrót do menu ↑

Lojalni Zyskują

Posiadacze konta oszczędnościowego z kapitalizacją kwartalną mogą dodatkowo skorzystać z oferty dla lojalnych klientów, która w praktyce jest czymś na kształt programu systematycznego oszczędzania. W zamian za comiesięczne wpływy na ROR (1,5 tys. zł) oraz na Rachunek Oszczędzam (100 zł) bank podnosi oprocentowanie do 0,8 proc. (WIBOR 1M – 1,5 +0,3).

Klient może połączyć obie promocje („Dodatkowe korzyści na Rachunku Oszczędzam” oraz „Rachunek Oszczędzam – lojalni zyskują”) i zyskać na tym 1,1 proc. (WIBOR 1M – 1,5 +0,6) na koncie z kapitalizacją kwartalną. Z tym,  że takie oprocentowanie obejmuje kwoty do 100 tys. zł.

powrót do menu ↑

Kalkulator zysków

1,5 proc. na koncie oszczędnościowym to całkiem przyzwoita stawka. Jednak nie zapominajmy, że odsetki naliczane są w cyklu kwartalnym, co dla klienta jest mniej korzystne niż przy kapitalizacji miesięcznej. Ile zatem można zarobić przez trzy miesiące na promocji „Na start”?

Kwota lokaty [zł]Zysk przed opodatkowaniem [zł]Zysk po opodatkowaniu [zł]
5 00018.7415.18
10 00037.4830.36
20 00074.95000000000160.72

Natomiast pozostałymi ofertami depozytowymi Credit Agricole szkoda zawracać sobie głowę, bo profity są z nich żadne. Lepiej znaleźć lepsze miejsce dla swoich pieniędzy.

powrót do menu ↑

Dodatkowe 555 zł za płatności

Credit Agricole ma ciekawą, długoterminową promocję dla nowych klientów, którzy założą Konto dla Ciebie w Credit Agricole do 30 kwietnia.

Dzięki niej można zgarnąć premię pieniężną sięgającą nawet 555 zł!

Przy czym trzeba się związać z bankiem na 20 miesięcy, ponieważ zdecydowana większość nagrody (50-500 zł w zależności od wyboru klienta) ma postać comiesięcznego 3-proc. money-backu (zwrotu) za transakcje kartą, telefonem (systemy Apple Pay, Google Pay), Blikiem i zegarkiem (Garmin, Fitbit). Reszta (55 zł) to bonus za otwarcie ROR-u.

powrót do menu ↑

Zalety i wady

Rachunek Oszczędzam wypada w miarę korzystnie tylko w wariancie promocyjnym dla nowych klientów. Posiadacz konta musi pamiętać o aktywnym korzystaniu z ROR-u, gdyż w przeciwnym razie koszty jego utrzymania przewyższą otrzymane odsetki.

Pewnym ograniczeniem jest też tylko jeden darmowy przelew z konta oszczędnościowego w miesiącu i wysoka opłata za kolejne transfery.

Konto dla Ciebie + Rachunek Oszczędzam

+ 1,5% i 555 zł premii
Promocja zakończona

 

 

8 Ocena Łączna
3 opinie
Rachunek Oszczędzam

Konto oszczędnościowe Credit Agricole przyniesie przyzwoite zyski tylko na początku i to pod warunkiem, otworzymy ROR i unikniemy opłat z nim związanych.

9Ocena Redakcji
Ocena
9
7.3Ocena Użytkowników
Ocena
7.3
ZALETY
 • konkurencyjne oprocentowanie
WADY
 • tylko dla nowych klientów,
 • konieczność otwarcia konta osobistego,
 • kwartalna kapitalizacja odsetek,
 • jeden darmowy przelew w miesiącu
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
8 opinii
Zobacz wszystkie Najbardziej pomocne Najwyższe oceny Najniższe oceny Dodaj swoją opinie
 1. Odpowiedz
  zs 21 Październik 2020 12:39

  Dlaczego powyżej 20 tys. tak zaniżone % lokat term.przecież banki mają te samie pieniądze , stopy kredytowe% też nie zmieniają na niższe, po 3 m-cach,gdy biorą 5-7-10 % od klienta , przecież to”rozbój” brać takie % od kredytów przy tak niskiej 0,02%-0,5% stopie oprocentowania lokat. Czy Rząd tych relacji nie widzi (250 krotność przychodu do kosztu pozyskania kwoty(zyski olbrzymie, a koszty dla naszych firm ,osób nie zasadnie duże,gdzie tu RPP !) , jak banki niszczą kapitał mały rodzimy. Wolą chyba brać kredyty na zachodzie i za ile np. dla RP ?.

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 22 Październik 2020 00:42

   Oprocentowanie jest w bankach tak niskie z kilku powodów.

   Nr 1 to obniżka stóp procentowych przez RPP do poziomu wcześniej nie widzianego w Polsce (0,1%). Dopóki się to nie zmieni banki nie będą dawać oprocentowania rzędu kilku % dla wyższych kwot.

   Nr 2 to nadpłynność polskich banków, banki przyjęły więcej lokat, niż udzieliły kredytów. Sporo osób w bankach trzyma pieniądze nawet na nieoprocentowanych rorach z braku alternatywy.

   Powodem są także duże obciążenia branży. m.in:

   – podatku od niektórych instytucji finansowych (tzw. podatek bankowy),
   – systematycznie rosnącej składce na BFG (banki muszą się zrzucać na depozyty osób w bankrutujących bankach spółdzielczych i skokach),
   – większych wymogach kapitałowych,
   – roszczeniach frankowiczów,
   – konieczności zwrotu prowizji klientom, którzy spłacili kredyty przed terminem (do tego zobowiązuje banki wyrok TSUE),
   wpłaty na Fundusz Wsparcia Kredytobiorców.

 2. Odpowiedz
  Ania - Tanie-Konto.pl 1 Maj 2020 12:22
  Ocena
  100

  1 maja bank Credit Agricole wprowadził zmiany do promocji “na start” w Rachunku Oszczędzam.

  Maksymalna kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem to teraz 20 000 zł (było 30 000 zł).

  Okres promocyjnego oprocentowania to 3 miesiące (były 4 miesiące).

  Mimo wszystko jest to nadal jedna z najlepszych ofert na rynku dla oszczędności do 20 000 zł.

  + ZALETY: wysokie oprocentowanie - jedno z najwyższych na rynku
  - WADY: tylko dla nowych klientów (konto założone po 1 maja)
  Pomocne(7) Niepomocne(2)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 3. Odpowiedz
  Ewa 29 Kwiecień 2020 17:31

  Przy 3 % na start do 30.000 zł , przez ile miesięcy trzeba trzymać tą kwotę? Pani w banku mówiła, że w zw z kapitalizacją kwartalną powinnam dłużej niż 4 miesiące trzymać 30.000 zł , tj do końca drugiego kwartału. Założone konto 27.04 , kończy się 4 miesiące 27.08, a trzymać mam do 27.10 ?

  • Odpowiedz
   Ania - Tanie-Konto.pl 1 Maj 2020 12:35

   Kapitalizacja kwartalna oznacza, że odsetki masz naliczane co 3 miesiące – 4 razy w roku.

   Jeśli konto założyłaś jeszcze przed zmianami tj. 27 kwietnia to promocyjne oprocentowanie 3% do 30 tys. zł masz do 27 sierpnia.
   Odsetki będziesz miała naliczone na koniec 3 kwartału czyli 30 września.
   Oczywiście po 27 sierpnia oszczędności można sobie już wypłacić, nie trzeba ich trzymać na niższym oprocentowaniu do dnia wypłaty odsetek.

   • Odpowiedz
    Ewa 21 Październik 2020 19:53

    Jednak trzymam lokatę nie do 30.09, bo nie mam naliczonych odsetek, tylko do 27.10 albo do 30.10, bo dopiero wtedy podliczą mi odsetki, w tym będzie 1 miesiąc odsetek promocyjnych i 2 miesiące standardowych. Z lokaty promocyjnej 30.000 zł za pierwsze 3 miesiące dostałam 136 zł.

 4. Odpowiedz
  alina 18 Wrzesień 2019 17:08
  Ocena
  100

  Oprocentowanie konta oszczędnościowego w CA (3% do 50 tys zł) chyba jedne z najwyższych na rynku. Do tego proste warunki zwolnienia z opłat jeśli chodzi o konto osobiste.

  + ZALETY: 3% do 50 tys zł 300 zł za przeniesienia konta
  - WADY: dopiero zalozylam, jak znajde to napisze
  Pomocne(1) Niepomocne(0)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz
 5. Odpowiedz
  Paweł 13 Styczeń 2019 16:30
  Ocena
  20

  Co z resztą klientów banku co mają już u was pieniądze 0.40% śmiech. Też powinni korzystać z oprocentowania promocyjnego.

  + ZALETY: Jedyny plus na nowe srodki
  - WADY: Wszystko fajnie ale ci co mają u was już pieniądze też powinni korzystać z tej promocji. Lepiej się opłaci wyciągnąć i przenieść oszczędności do innego banku gdzie nawet można otrzymać 2,7% na koncie oszczędnościowym. A u was klienci mają oprocentowanie 0,40% śmiech.
  Pomocne(35) Niepomocne(10)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

Dodaj swoją opinie

Twoja całkowita ocena

 

Porównaj wybrane konta
 • Porównywarka lokat (0)
 • Porównywarka kont osobistych (0)
 • (0)
Porównaj Teraz
0