Rachunek Oszczędzam

Dodaj do porównywarki
Aktualizacja - 2019.07.01

Konto Oszczędnościowe Credit Agricole to oprocentowanie do 3% przez 4 miesiące do kwoty 50 000 zł. Czy oszczędności w CA są bezpieczne? Analiza warunków i opinie klientów.

Credit Agricole to średniej wielkości instytucja, którą kieruje Piotr Kwiatkowski. W przeciwieństwie do swojego poprzednika, czyli Lukas Banku, nie skupia się tylko na segmencie consumer finance. W jej ofercie znajdziemy m.in. depozyty terminowe i bieżące.

Pieniądze zdeponowane na Rachunku Oszczędzam podlegają ochronie BFG. Środki każdego z klientów są gwarantowane do równowartości 100 tys. euro w złotych, czyli ok. 430 tys. zł. W razie bankructwa banku BFG zwróci wkłady pieniężne ich posiadaczom wraz z należnymi odsetkami.

Oprocentowanie i opłaty

Rachunek Oszczędzam to konto oszczędnościowe, którego standardowe oprocentowanie powiązane jest ze stopą WIBOR 1M. Bank pomniejsza ją o współczynnik 1,5 pkt, co aktualnie daje mizerną stawkę na poziomie 0,14 proc. w skali roku.

W zależności od wariantu konta kapitalizacja odbywa się codziennie lub raz na kwartał. Jednak przy tak niskim kuponie częstotliwość dopisywania odsetek nie ma praktycznie większego znaczenia.

Otwarcie Rachunku Oszczędzam wymaga też zawarcia umowy o ROR – Konta dla Ciebie. Posiadacz konta oszczędnościowego może wykonać z niego jeden darmowy przelew w miesiącu. Za każdy następny zapłaci aż 10 zł.

Oprocentowanie i opłaty

Nazwa banku
Credit Agricole
Nazwa
Rachunek Oszczędzam
Prowadzenie konta
0 zł
Pierwszy przelew w miesiącu
0 zł
Kolejny przelew w miesiącu
5 - 10 zł
Oprocentowanie promocyjne
dla nowych środków przez 4 miesiące:
2,5% do 100 000 zł
Oprocentowanie standardowe
WIBOR 1M - 1,5%

Korzystny Rachunek Oszczędzam

Organizacja zarządzana przez Piotra Kwiatkowskiego systematycznie organizuje promocje zwiększające oprocentowanie konta oszczędnościowego.

Pierwsza z nich nazywa się „Korzystny Rachunek Oszczędzam”. W jej ramach stawka wynosi 0,4 proc. (konto z kapitalizacją kwartalną) lub od 0,4 do 1 proc. (konto z kapitalizacją dzienną). W drugim przypadku odsetki naliczane są oddzielnie dla każdego z progów kwotowych: do 50 tys. zł, 50-100 tys. zł, 100-150 tys. zł i powyżej 150 tys. zł.

Udział w promocji „Korzystny Rachunek Oszczędzam” nie wymaga od klienta podejmowania żadnych działań. Oferta aktywuje się samoistnie.

Lojalni Zyskują

Posiadacze konta oszczędnościowego z kapitalizacją kwartalną mogą dodatkowo skorzystać z oferty dla lojalnych klientów, która w praktyce jest czymś na kształt programu systematycznego oszczędzania. W zamian za comiesięczne wpływy na ROR (1,5 tys. zł) oraz na Rachunek Oszczędzam (100 zł) bank podnosi oprocentowanie do 0,44 proc. (WIBOR 1M – 1,2).

Klient może połączyć obie promocje („Korzystny Rachunek Oszczędzam” oraz „Rachunek Oszczędzam – lojalni zyskują”) i zyskać na tym 0,6 proc. na koncie z kapitalizacją kwartalną.

powrót do menu ↑

Promocja na Start 3%

Jednak najlepszą ofertę Credit Agricole ma dla nowych klientów, którzy otworzą konto osobiste i zdecydują się na Rachunek Oszczędzam z kapitalizacją kwartalną.

Chodzi o promocję „Na start”. W jej ramach bank płaci 3,0 proc. przez cztery miesiące od otwarcia rachunku. Jednak do 50 tys. zł limituje kwotę objętą wyższym oprocentowaniem. Jeden posiadacz może otworzyć jeden taki rachunek.

Później Credit Agricole nalicza odsetki standardowe. Z tym że po upływie czterech miesięcy konsument może skorzystać z wcześniej opisanych ofert specjalnych.

powrót do menu ↑

Kalkulator zysków

3 proc. na koncie oszczędnościowym to całkiem przyzwoita stawka. Jednak nie zapominajmy, że odsetki naliczane są w cyklu kwartalnym, co dla klienta jest mniej korzystne niż przy kapitalizacji miesięcznej. Ile zatem można zarobić na promocji „Na start”?

Jeśli wpłacimy całą dozwoloną kwotę (50 tys. zł) i będziemy ją trzymać przez cały promocyjny okres (cztery miesiące), nasz zysk wyniesie 405 zł na rękę.

Kwota lokaty [zł]Zysk przed opodatkowaniem [zł]Zysk po opodatkowaniu [zł]
5 0005040.5
10 00010081
20 000200162
30 000300243
50 000500405

Natomiast pozostałymi ofertami depozytowymi Credit Agricole szkoda zawracać sobie głowę, bo profity są z nich żadne. Lepiej znaleźć lepsze miejsce dla swoich pieniędzy.

powrót do menu ↑

Promocja 300 zł

Promocja „Jesienne korzyści Z Kontem  dla Ciebie 2019” jest skierowana do wszystkich nowych klientów banku, którzy założą Konto dla Ciebie w Credit Agricole do 30.11.2019 r.

1

300 lub 100 złotych za przeniesienie konta

Aby skorzystać z tej możliwości, należy złożyć wniosek o przeniesienie naszego konta do Credit Agricole oraz deklarację przelewu wynagrodzenia na nasze nowe konto.

Dodatkowo, musimy zapewnić 3 miesięczne wpływy na konto.

W przypadku, gdy będą one wynosiły co najmniej 1000 zł, otrzymamy 100 zł premii. Jeśli natomiast na nasze konto będzie wpływało co najmniej 3000 zł, premia wyniesie 300 zł.

2

300 zł zwrotu za rachunki

Credit Agricole oferuje nam 5% zwrotu od płatności rachunków za media, jeśli będziemy je opłacać z konta w tym banku przez rok.

Premia z tego tytułu może wynieść maksymalnie 300 zł w ciągu 12 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji.

Warunki to zarejestrowanie potwierdzenia płatności na specjalnej stronie internetowej lub w oddziale banku, oraz comiesięczny wpływ na konto co najmniej w wysokości 1000 złotych.

3

300 zł za oszczędzanie z CAsaver

Dzięki usługa CAsaver, wszystkie nasze transakcje kartą są zaokrąglane do pełnych kwot (max do wielokrotności 5 zł). Różnica jest przesyłana na nasze konto oszczędnościowe CAsaver, a bank dodatkowo dokłada nam 50% zaoszczędzonych w ten sposób środków.

Maksymalnie, Credit Agricole może nam zwrócić 25 zł miesięcznie, co daje 300 zł w ciągu roku.

Warunkiem naliczenia premii, oprócz wspomnianego już wpływu na konto w wysokości 1000 zł, jest dokonanie transakcji kartą w danym miesiącu na kwotę minimum 300 zł.

Zobacz szczegóły promocji powrót do menu ↑

Zalety i wady

Rachunek Oszczędzam wypada w miarę korzystnie tylko w wariancie promocyjnym dla nowych klientów. Posiadacz konta musi pamiętać o aktywnym korzystaniu z ROR-u, gdyż w przeciwnym razie koszty jego utrzymania przewyższą otrzymane odsetki.

Pewnym ograniczeniem jest też tylko jeden darmowy przelew z konta oszczędnościowego w miesiącu i wysoka opłata za kolejne transfery.

Konto dla Ciebie + Rachunek Oszczędzam

PROMOCJA: Na start

5.5 Ocena Łączna
1 opinie
Rachunek Oszczędzam

Konto oszczędnościowe Credit Agricole przyniesie przyzwoite zyski tylko na początku i to pod warunkiem, otworzymy ROR i unikniemy opłat z nim związanych.

9Ocena Redakcji
Ocena
9
2Ocena Użytkowników
Ocena
2
ZALETY
 • konkurencyjne oprocentowanie
WADY
 • tylko dla nowych klientów,
 • konieczność otwarcia konta osobistego,
 • kwartalna kapitalizacja odsetek,
 • jeden darmowy przelew w miesiącu
Dodaj swoją opinie  |  Zobacz opinie i komentarze
1 Opinia
 1. Odpowiedz
  Paweł 13 Styczeń 2019 16:30
  Ocena
  20

  Co z resztą klientów banku co mają już u was pieniądze 0.40% śmiech. Też powinni korzystać z oprocentowania promocyjnego.

  + ZALETY: Jedyny plus na nowe srodki
  - WADY: Wszystko fajnie ale ci co mają u was już pieniądze też powinni korzystać z tej promocji. Lepiej się opłaci wyciągnąć i przenieść oszczędności do innego banku gdzie nawet można otrzymać 2,7% na koncie oszczędnościowym. A u was klienci mają oprocentowanie 0,40% śmiech.
  Pomocne(14) Niepomocne(7)Już zagłosowałeś wcześniej na ten komentarz

  Dodaj swoją opinie

  Twoja całkowita ocena

   

  Porównaj wybrane konta
  • Porównywarka lokat (0)
  • Porównywarka kont osobistych (0)
  • (0)
  Porównaj Teraz
  0